WADDINXVE Lion d'Or voor Boonstoppel BV I o S il Ah! Mon Petit! Groepen jongeren wilden op de vuist ^siniratuin Tweede wijkbezoek van gemeentebestuur I rw i fi 2 I Baby-en kinderbeurs Het Zuidhonk I II ff inspraak profielschets nieuwe burgemeester Twee dronken automobilisten PAGINA 3 WOENSDAG 22 MEI 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN E E N T E G E M OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGE WIJZIGINGEN HUISVUILOPHAALDIENST RUIMTELIJKE ORDENING GEMEENTEHUIS GESLOTEN COLLECTEROOSTER LUILAKVIERING NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES OPENSTELLING WINKELS BOUWZAKEN GROEN NIEUWE HANDHAVINGSSTRATEGIE MILIEUZAKEN OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN :08.30 -12.30 uur één of twee banden lekgestoken. Ook waren enkele auto’s bekrast. In overleg met Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden werd besloten de ker mis voor de rest van de avond te sluiten. Het is daarna door een intensieve surveillance niet meer tot een confrontatie tussen jongeren gekomen. hulp van collega’s uit de om liggende districten Rotter dam Rijnmond, Waag en Wiericke en Rijn en Aarlan- den alsmede drie hondegelei- ders de groepen zover moge- lening in de meest brede zin slechts één categorie waarin de prijs nog niet is gewonnen. -ft .„ie- ■MMM - WADDINXVEEN - Vrijdagavond om half tien is de vijf daagse kermis in Waddinxveen vroegtijdig gesloten. Tot ongeregeldheden tussen de elkaar bedreigende groepen van 60 jongeren is het niet gekomen, zodat ge wonden uithieven, al vonden in de naaste ongeving wel enkele vernielingen plaats. medisch kleuter dagverblijf De avondmaaltijd is in Het (waar WD-wethouder Maria Zuidhonk gebruikt. Aan tafel werd door het college van B. en W. van gedachten gewis seld met vertegenwoordigers van de Stichting Wijkwerk De Zuidplas en de winkeliers- en ontspanningsvereniging ’de Sniep’. SPREEKUREN WADDINXVEEN - Voor de vierde keer in zes jaar heeft het Waddinxveense automo bielbedrijf Boonstoppel BV (Zuidelijke Rondweg) de ’Lion d’Or’, de jaarlijkse prijs van importeur Peugeot Talbot Nederland NV, gewonnen, ditmaal in de categorie zake lijke markt. De Lion d’Or werd dit jaar in vijf categorieën uitgereikt. Boonstoppel BV de enige Peugeot-dealer die viermaal deze importeursprijs in ont vangst heeft mogen nemen, telkens in een andere catego rie. De zakelijke markt, in welke sector het Waddinxveense autobedrijf ditmaal in de prij zen viel, vergt een speciale benadering. Goede contacten met fleetowners, snel en ade quaat inspelen op hun wen sen en een goede servicever- De middag en avond werd af gesloten met een inloop spreekuur in het wijkgebouw Alfrinkschool) en het winkel- Het Zuidhonk (Zuidplaslaan). Wijkbewoners konden daar met vragen en opmerkingen bij de gemeentebestuurders terecht. goed zullen worden ingeno men en verkocht. Ook wordt er geen kleding verhandeld. De inname- en verkooptijden zijn als volgt: maandag 3 ju ni: inname 19.00-21.00 uur; dinsdag 4 juni: inname 09.00- 11.00 uur; dinsdag 4 juni: verkoop 13.30-19.00 uur; dinsdag 4 juni: afrekenen 20.00-21.30 uur. Op veler verzoek is de ver- kooptijd verlengd. Zo hebben ook werkende mensen de ge legenheid om langs te komen. Op dinsdagavond 4 juni kan men de niet-verkochte artike len of het geld van de ver kochte artikelen ophalen in Het Zuidhonk. Niet afgehaal de artikelen vervallen aan de beurs. Er is geen inname van speel goed. Aan het einde van het jaar zal weer een speelgoed beurs worden gehouden waarbij alle soorten speel- Zaterdagavond is het echter mede dankzij de extra inzet van acht politiemensen in burger en in uniform verder rustig gebleven op de kermis, een jaarlijks evenement van de Stichting Sportweekco- mité, ondanks de aanwezig heid van dezelfde elkaar vij andig gezinde jongeren. De politie hield zaterdag nog wel een 18-jarige Gouwenaar aan omdat hij met een spuit bus met traangas bij zich had. Eerder werden vijf ar restaties verricht. De jonge lui hadden een wapenstok bij zich, weigerden het kermis terrein te verlaten en werden eerder wegens openlijke ge weldpleging opgepakt. De kermisexploitanten heb ben hum omzetverlies van vrijdagavond voor lief geno men. Zij hebben naar aanlei ding van het gebeurde geen korting op de pachtsom ge kregen. De dreigende ongere geldheden in Waddinxveen worden als een normaal be drijfsrisico gezien. centrum Zuidplas, waar met enkele winkeliers is gespro ken. Verder werd een veldje aan de Thorbeckehoeve bekeken om te bezien of hier de door de buurt gevraagde speelplek voor de jeugd kan worden in gericht. In het wijkgebouw De Paddestoel (Lijsterbes straat) is gesproken met me dewerkers van deze wijk- en speeltuinvereniging. Vrijdagavond dreigde op de kermis aan de Dreef een mas sale vechtpartij te ontstaan tussen een 30-tal skinheads en ongeveer 30 Marokkanen. Een vechtpartijtje eerder in de week moest worden ’afge rekend’. Toen de eerstge noemde groep steeds groter werd heeft de politie met be- Op de laatste dag was de ker- 11-n-x j- mis weer geOpend omdat Waddinxveens eerste burger goedwillende jongeren niet de dupe wilden laten worden van de oproerkraaiers op wie het vermaak kennelijk een lijk uit elkaar gehouden. Met verkeerde uitwerking had. 40 man politie lukte dat ook. baby’s, peuters en kleuters. Tijdens de vorige beurzen is gebleken dat bijvoorbeeld de kinderwagens eigentijds moeten zijn om verkocht te worden. Daarnaast dienen de artikelen uiteraard heel en schoon te zijn. WADDINXVEEN - Het voltallige college van Burge meester en Wethouders heeft dinsdagmiddag en -avond een wijkbezoek gebracht aan Zuidplas en Bomenwijk. Een jaar geleden werd voor het eerst in dit kader de Groenswaarden bezocht. WADDINXVEEN - In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft de politie op de Dreef een 27-jarige Gouwenaar ge controleerd die teveel gedron ken bleek te hebben. Op het politiebureau aan de Mozart- laan bleek hij 1,2 promille in het bloed te hebben. Zondagavond werd een 20-ja- rige Waddinxvener betrapt met teveel alcohol achter het stuur van zijn auto. Bij con trole- op het politiebureau bleek dit 1,3 promille te zijn. Zaterdagavond werd op het kermisterrein een Gouwe naar aangehouden die in het bezit was van een Spuitbus met traangas. Hij heeft een proces-verbaal gekregen en het spul is in beslag geno men. Zondagochtend bleek dat er op de Willem de Rijke- laan van een zevental auto’s waren er waar de mogelijkheid is om zijn, maar zeker ook vanwege baby- en kindergebruiksarti- kelen te kopen en te verko pen. Hierbij moet gedacht worden aan boxen, campingbedjes, kinderwagens, autostoeltjes, steppen, wiegjes,- kinderfiets- gebied van service en verkoop jes, ledikantjes, loopauto’s en worden gewaardeerd. Er rest Boonstoppel BV nu nog WADDINXVEEN - Maandag 3 en dinsdag 4 juni zal door Stichting Wijkwerk De Zuid plas voor de vierde keer in het Zuidhonk (Zuidplaslaan) een baby- en kinderspullen- beurs worden gehouden. In voorgaande jaren is tel kens gebleken dat in een jon- automobielbedrijf Boon- ge kinderrijke wijk als Zuid- ningin Beatrixschool en rooms-katholieke Kardinaal wandelwagens. In feite alle gebruiksartikelen rondom van het woord waren de be langrijkste punten uit het ju ryrapport. Tevens zijn volgens de Neder landse Peugeot Talbot-impor- teur de doelstellingen voor verkoop, service en onder houd ruimschoots gereali seerd. De prijs kon alleen worden behaald dankzij de inspan ningen van alle medewerkers van t stoppel BV om de klant zo plas behoefte is aan een beurs goed, mogelijk van dienst te de vorig jaar gemoderniseer de showrooms. Voor automobielbedrijf Boon stoppel BV is de Lion d’Or een bevestiging dat alle on dernomen activiteiten op het Het fietsen, lopend en in de auto afgelegd wijkbezoek be gon met diverse huiskamer- gesprekken, waarvoor de be woners zich hadden opgege ven, gevolgd door een rondgang door de wijk. Bezocht werden daarna het medisch kleuter dagverblijf De avondmaaltijd Wientjens-van der Velden van de afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen een poppenhuis kreeg overhan digd), enkele basisscholen (protestants-christelijke Ko- A (0182) 624 624 Zuidkade 188/189 het oprichten van een woning. Otto-erf 40 Kielkade 18 en 19 Nicolaaserf 28 het oprichten van een berging. Verzoek om vrijstelling. Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen. AARD VAN HET BOUWPLAN BOUWPERCEEL Overtoom 24 een Van 27 mei tot en met 1 juni 1996 Rode Kruis Bezwaren. Nieuwe uitgaven zijn: Verleende sloopvergunning. het slopen van een woonhuis. Noordeinde 115 Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen. Binnengekomen kapaanvragen. BOUWPERCEEL AARD VAN HET BOUWPLAN Onderweg 2a Verleende kapvergunningen 1 berk in de voortuin Roemer Visscherstr. 23 automobielbedrijf Boonstoppel BV (midden) de Lion MO HET GROENE WARENHUIS Burgemeester en Wethouders maken bekend dat zij hebben inge stemd met de door de Milieudienst Midden-Holland voorgestelde gemeenschappelijke handhavingsstrategie in milieuzaken Zuid-Holland. Deze nieuwe handhavingsstrategie bestaat voor opzettelijke over tredingen uit een zogenaamd tweestappenplan voor milieuplichtige inlichtingen. Deze stappen zijn: In de nacht van vrijdag 24 mei op zaterdag 25 mei a.s. zal weer de jaarlijkse luilakviering plaatsvinden. Voorts worden inwoners van de gemeente geadviseerd om pre ventieve maatregelen te treffen, zoals het uitzetten van de deurbel en het niet onbeheerd laten staan van allerlei goederen. In het kader van de luilakviering zal in sporthal ”De Dreef’ een nacht- programma worden georganiseerd van 22.00 tot 06.00 uur. Op maandag 27 mei a.s. (Tweede Pinsterdag) mogen de winkels geopend zijn tussen 10.00 en 17.00 uur. De ervaring leert dat de luilakviering soms gepaard gaat met onder meer ernstige geluidsoverlast en het aanrichten van vernielingen. De districtspolitie IJssel en Gouwe heeft maatregelen getroffen en zal tijdens de luilakviering extra toezicht houden op de jeugd. b. de sanctiebeschikkinq: hierin wordt, in een voor beroep vatbare beschikking, het bestuursrechtelijk optreden (bijvoorbeeld bestuursdwang, dwangsom of intrekken milieuvergunning) ver woord. Op maandag 27 mei 1996 (Tweede Pinsterdag) is het gemeente huis de gehele dag gesloten. a. voorwaarschuwing: in deze brief worden geconstateerde tekort komingen schriftelijk bevestigd. Een termijn wordt gesteld, waar binnen de overtredingen ongedaan dienen te worden gemaakt; Raadhuisplein 1 Postbus 400, 2740 AK 624 680 624 500 610 401 624 524 624 760 612 570 In de nieuwe handhavingsstrategie zijn tevens richtlijnen opgeno- ,men met betrekking tot: a. overtredingen van niet milieuplichtige inrichtingen (vrije veld); b. strafrechtelijke optreden tegen overtreding van milieuwetgeving. Kievitdreef 8. 10, 83 en 85 De nieuwe gemeenschappelijke handhavingsstrategie in milieuza ken Zuid-Holland ligt voor een ieder ter inzage bij de afdeling Volks huisvesting, Ruimtelijke Ordening ep Milieu, Raadhuisplein 1 alhier, geopend van 08.30 uur tot 12.30 uur. Voor nadere informatie kunt u terecht bij de heer W.P. Kaandorp van voornoemde afdeling, tel. 62 47 57. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een aan vraag om afgifte van een bouwvergunning is ingediend voor Raadhuisplein 1het vergroten van het gemeentehuis - de ooste lijke zijde naast de hoofdingang - op de begane grond aan de voor zijde van het gebouw. In uitzonderingssituaties kan worden afgeweken van hettwee-/drie- stappenplan. Hierbij moet worden gedacht aan spoedeisende situ aties, waarin onmiddellijk overheidsingrijpen noodzakelijk is. Voor geringe milieu-overtredingen wordt als regel een drie-stap- penplan gevolgd. Deze zijn: a. bezoekbevestigingsbrief; b. voorwaarschuwing; c. sanctiebeschikking. het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van vier woningen. het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van een woning. Thorbeckehoeve 2, 4, 6 en 8 het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van twee dakkapellen op het ach- tergeveldakvlak. het gedeeltelijk veranderen van woning. Het rooien van bovengenoemde bomen en houtstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatselijke Verorde ning. Eenieder die meent doof dit besluit in zijn haar belang te zijn getroffen kan ingevolge de Algemene Wet Bestuursrecht binnen 6 weken na publicatie van dit besluit een gemotiveerde bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. In de week van 27 mei tot met 31 mei 1996 wordt het huisvuil (de groene container) van maandag 27 mei (Tweede Pinksterdag) op dinsdag 28 mei opgehaald. De gemeentewerf aan de Noordkade 48 is op Tweede Pinksterdag (27 mei) gesloten. Er is dus die dag geen mogelijkheid om huisvuil of grofvuil te brengen. Volgens de gemeentelijke afvalstoffenverordening mag het huisvuil uitsluitend op de ophaaldag aan de reinigingsdienst worden aange boden. U wordt derhalve dringend verzocht het huisvuil op de daar voor aangewezen dag op de straat aan te bieden, omdat er anders (veel) zwerfvuil kan ontstaan in de gemeente. In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de afdeling Publiekszaken. In de wand is een groot assortiment algemene folders en.brochures over uiteenlopende onderwerpen aanwezig. - Het vreemdelingenbeleid kent z’n grenzen (ministerie van Justitie) - De Algemene nabestaandenwet (ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid) - huur Aanpassing 1996, voor de huurder omhoog, omlaag of gelijk (ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu beheer) - huur Subsidie 1996 voor de huurder (ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu beheer). In verband met Pinksteren vinden de volgende wijzigingen plaats in het rooster van de huisvuilophaaldienst. Nadere informatie kan worden verkregen bij de afdeling Openbare Ruimte, telefoonnummer 62 45 00. menten maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond 19.00 - 20.30 uur Het loket voor de Algemene Publieksinformatie is dagelijks ge opend van 08.30 - 14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 -17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Tijdens beide avondopenstellingen is de receptie (of het loket voor de Algemene Publieksinformatie) geopend. Loket voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocu- :08.30 - 14.00 uur In verband met het vertrek per 1 januari 1997 van de burgemeester van Waddinxveen, de heer C.M. van der Linden, wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd, is een procedure aange vangen om te komen tot de benoeming van een nieuwe burge meester. Door de gemeenteraad is besloten een vertrouwens commissie in te stellen die m.n. met de voorbereiding van de benoe ming is belast. Deze commissie bestaat uit de fractievoorzitters in de gemeenteraad, geassisteerd door de gemeentesecretaris. Door deze commissie wordt een concept-profielschets vervaardigd waarin de eisen zijn geformuleerd waaraan de nieuwe burgemees ter van Waddinxveen moet voldoen. Aan instellingen, verenigingen en inwoners wordt de gelegenheid geboden tot inspraak op de con- ceptprofielschets. Dit kan door gebruik te maken van het spreek recht tijdens een openbare vergadering van de raadscommissie voor Algemene Bestuurlijke Zaken. Deze vergadering vindt plaats op 30 mei 1996, vangt aan om 19.30 uur en wordt gehouden in het raadhuis, commissiekamer I. Als voorzitter van de vergadering zal optreden de heer J. Neele, ioco-burgemeester. In de gemeentelijke rubriek van woensdag 29 mei a.s. zal de con cept-profielschets worden opgenomen. Met name hierop kan wor den gereageerd tijdens de commissievergadering. Eenieder die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn getroffen door verlening van een bouwvergunning danwel instemming met een melding, kan gedurende een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wet houders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Informatie omtrent beschikkingen is verkrijgbaar bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (telefoonnummer (0182) 62 47 64). Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrij stelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, aangezien het bouwplan in strijd is met het ter plaatse gel dende bestemmingsplan: ’’Brugcentrum 1982”, en voorts na ontvangst van verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en in artikel 50, lid 5, van de Woningwet. Burgemeester en 'Wethouders hebben het voornemen de gevraagde vrijstelling te verlenen, met het oog hierop bij Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland de vooraf benodigde verklaringen van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst van die verkla ringen en-de gevraagde bouwvergunning te verlenen. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, ter inzage met ingang van 23 mei 1996 gedurende twee weken, voor eenieder tijdens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur bij de afde ling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Raadhuis plein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstel ling te verlenen door eenieder schriftelijke bedenkingen worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis postadres telefax Gemeentewerf Centraal Meldpunt Zorg Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad "De Sniep” (informatie) Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids Nieuw, een Mini Franse Geranium. Klein maar fijn. Bloeit weelderig van april tot oktober. Leverbaar in diverse kleuren. Geschikt voor in de tuin of voor potten op het terras of balkon. Per stuk 4.50 3 stuks voor Ingevolge het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaatse lijke Verordering maken Burgemeester en Wethouders van Wad dinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van vier woningen. Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Bur gemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Marga Klompéhoeve 84 het gedeeltelijk veranderen en het en 86 vergroten van twee woningen. Alpherwetering 121 1 berk in de achtertuin Jacob Catslaan 5 1 den in de voortuin Wikkeveld 5 2 coniferen in de achtertuin Wadde ter hoogte van de gerefor- 4 bomen i.v.m. aanleg voetpad meerde basisschool ”de Leilinde” Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waar mee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijk Ordening en Milieu. het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van een woning en het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldak- vlak. Noordkade 58, Pr. Bemhardlaan 9, Meldpunt discriminatie Instituut Sociaal Raadslieden Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad "De Sniep” (informatie) OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Openingstijden afdeling Publiekszaken zie elders in deze rubriek. Gemeentewerf, voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. TER AAR Veldweg Kingang Kerkweg), tel. 0172-602241. Op de foto krijgt R.M. de Rooij van i d'Or-trofee met bijbehorende oorkonde uitgereikt door algeméén directeur C.H.M. Her mans en zijn commercieel directeur van Peugeot Talbot Nederland NV. (Foto: Peugeot Tal bot Nederland NV). Marga Klompéhoeve 88 het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van een woning. Marga Klompéhoeve 90 het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van een woning.

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 3