Niet pronken met andermans veren Hannie van Leeuwen over oppositie CDA Koploper van WSV niet verder dan remise Onveilig verkeer op de Piasweg (3) De Nieuwe Passage en gemeenteraad (2) De Nieuwe Passage en gemeenteraad (3) De Nieuwe Passage en gemeenteraad (1) Benoemingen Afscheid Piet en Wil de Niet Verloting van De Gouwebloem Ouderen voorlichting van vier apotheken Boeterente Contactuur Baby- en kinder- spullenbeurs in Het Zuidhonk NIVON op open dag van kinderboerderij TV21 op kabelnet PAGINA 11 "X woensdagavond 5 juni. (Foto: CDA Elzebet Veen- individuele In de afgelopen jaren is reeds gebleken dat in een jonge kin- MEVROUW S.L. FRAN- COULON Groenezoom 50, Waddinxveen lening in het gemeentehuis,* benoemd als eerste vervanger* van gemeentesecretaris C.A.P.M. Loose. Zijn tweede vervanger is ing. S. van Houten, directeur van de sector ruimtelijke ontwik keling en beheer. Als zijn der de vervanger is door het colle ge mevrouw E.A.J. Deben, di recteur van de facilitaire aangewezen. WADDINXVEEN - B. en W. hebben de Waddinxveense gemeenteraad gevraagd om een krediet van ƒ168.000,- voor de verschuldigde boete rente in verband met de ver vroegde aflossing van een geldlening. Uit de vervroegde aflossing vloeit een rentvoor- deel voort van ƒ125.000,- op jaarbasis, welk voordeel per jaar met ongeveer ƒ9.000,- af neemt. WADDINXVEEN - Het Wad dinxveense college van Bur gemeester en Wethouders heeft M.A. Kossen, directeur van de sector maatschappelij- Knap spel van D.J. van Offe ren, die H. van Offeren op re mise wist te houden. Een wat stijgende J. Markus, die J. Ponsioen kansloos achterliet. Handhaving in de kelder van de schaakdivisie dit schaak- seizoen voor H.E. van Offe ren, die in J. de Bock zijn sterkere moest erkennen. Ook voor J. Smit geen betere tijden, die met tegenstander J. Brobbel tegenover zich met een puntendeling goed weg kwam en zijn schaakkwali- teiten tegen de mindere gó den de laatste wedstrijden dient te etaleren. GOUDA/WADDINXVEEN - Het kabelnet in Midden- Holland van de Goudse Stichting Regionale Kabel televisie Midden-Holland (REKAM), waarbij in Wad- dinxveen de bewoners aan de Bloemendaalseweg zijn aangesloten, heeft het loca le interactieve tv-program- ma TV21 aan het pakket toegevoegd. In de eerste tijd zal eerst met dit tv-kanaal worden proefgedraaid. Als de reacties van de REKAM- abonnees positief zijn’ wil TV21 haar programma ook op andere kabeltv-netten in ons land introduceren. voor de wensen van Sou- burgh was. Binnen het colle ge werden verschillende ge luiden gehoord. Er is verschillende keren door de partij met Souburgh geen gebruik gemaakt van de politieke mogelijkheden die er in de raadsvergadering van woensdag 22 mei waren om het college verder onder druk te zetten. Vanuit één van de collegepar tijen (PCW) werd staande de WADDINXVEEN - Op de ko mende zaterdag 1 juni in het Warnaarplantsoen te houden open dag van de kinderboer derij is ook het NIVON-Wad- dinxveen (tel. 1082-615848) aanwezig met een stand. Het NIVON telt veel leden die in hun vrije tijd graag ac tief zijn in de natuur. De Waddinxveense afdeling or ganiseert regelmatig natuur verkenningen, fiets- en wan deltochten en dia-avonden over natuurvriendenhuizen in binnen- en buitenland. Het landelijk NIVON-bureau organiseert cultuurreizen en actieve vakanties, waar voor al ontmoetingen met de be woners van de streek en hun alledaagse bezigheden cen traal staan. Veel lange af- stand-wandelpaden zijn uit gezet door het NIVON, er zijn bergsport-afdelingen en veel natuurkampeerterreinen te niet vast in een amende ment (een concreet voorstel aan de raad om een plan van het college te veranderen). Het college had zijn onaan- l over verdere verkleining. Op een vraag van de PvdA wat dat betekende kwam een inhou delijk antwoord en een poli tiek antwoord. De portefeuil lehouder J.A. Hielema (CDA) zou aftreden. Had de PvdA- fractie gekozen voor verdere 1 1 1 1 voor een raadsmeerderheid geweest en had dit politieke gevolgen voor het college, waar de PvdA geen deel van uit maakt. De PvdA heeft ge- 1J_ 1 menlijk overleg een oplossing benadering. In haar ogen moet de kwaliteit van het be sluit van het winkelcentrum gaan boven politieke afwegin- van de toenmalige ARP. Opvallend is altijd haar gróte veelzijdigheid geweest. Ener zijds zette zij zich altijd in voor volksgezondheid en so ciale zekerheid, zodat ze zich zelf wel gekscherend ’het so ciale meisje’ noemde, maar anderzijds was ze volop in de weer met vraagstukken op het terrein van vrede, veilig heid en defensie, zodat ze ook als ’ijzeren Hannie’ te boek stond. LEZERS SCHRIJVEN had aangelegd bij de boom pjes die vorig jaar waren ge pland maar ze niet genoeg water kregen? Wij gelukkig enige tijd gele den zagen dat er nu wel wa ter gegeven wordt en wij ho pen dat de gemeente dit vol houdt. Wij tot slot met nog een brandende vraag zitten: hoe kunnen wij onze kinderen veilig over de Piasweg (bij voorbeeld naar school) laten gaan? FAM. E.R. v.d. BERG Piasweg 28, Waddinxveen FAM. J. SONNEVELD- Plasweg 28a, Waddinxveen Het sociale zekerheidsstelsel staat sterk in de belangstel ling. Het paarse kabinet lijkt schoon schip te willen maken met veel sociale verworven heden die ooit mede onder christen-democratische regie tot stand zijn gekomen. Inte ressante vraag is in hoeverre het CDA, wanneer het in de regering zou hebben gezeten, niet eenzelfde afbraakbeleid zou hebben gevoerd. Zo hebben sommigen binnen het CDA recentelijk gepleit voor de afschaffing van het wettelijk minimumloon, ove rigens met behoud van een zeker wettelijk minimumin komen. Een deel van de partij heeft hier grote moeite mee en ziet in deze ideëen een aantasting van het sociale ge zicht van het CDA. Ook het ouderenbeleid staat hoog op de politieke agenda. De groep actieve, vitale oude ren wordt steeds groter en de ze tendens zal zich alleen maar voortzetten. Met een betrekkelijk beperkt voorzie ningenpakket kunnen veel ouderen nog erg lang zelf standig blijven. Daarvoor moet de politiek natuurlijk wel bereid zijn om de nodige randvoorwaarden te schep pen. In een tijd van alsmaar voortgaande bezuinigingen komen ouderen in de knel. Het succes van ouderenpar tijen, ook bij de gemeente raadsverkiezingen in Wad dinxveen, spreekt boekdelen en moet de gevestigde politie ke partijen, en dus ook het CDA, te denken geven. en de woningbouwverenin- ging Waddinxveen contact geweest. Dat heeft ons tot de conclusie gebracht, dat de af stemming tussen het cen trum en Souburgh er op dit moment voor een groot deel is. De plannen voor het cen trum zijn aangepast, waar door er voor ouderenvoorzie ningen meer mogelijkheden zijn, De verdere uitwerking WADDINXVEEN - Donderdag 23 mei vond de 33e ronde van de huishoudelijke kompetitie van de Waddinx veense Schaakvereniging WSV plaats. Blijvende span ning aan de top van de ranglijst, aangezien koploper T. v.d. Oord door een subtopper op remise werd gehou den. Verder wisten twee achtervolgers een overwin ning te boeken. de Be Fair-plannen, die in dertijd als veel te groot wer den afgewezen. En we hebben gepubliceerd en brieven ge schreven. Pas in de week voor de laat ste raadsvergadering werd tussen fractiesd overlegd of het niet wat kleiner moest. D66, Unie 55+ en mr. W. Dijksterhuis en J. van Wijk van de PCW deden een be- wonderénswaardige kracht inspanning om het centrum redelijke proporties te geven. De wethouder en zijn grote deskundige kameraad, de projectontwikkelaar, sidde ren en de eerste zwaaride al vast met zijn portefeuille. Zwaaien kan geen kwaad. De ondeskundigheid van de raadsleden echter leidde tot angst voor geen Passage. Angst dus voor gezichtsver lies. Dus doken heel wat raadsle den met de CDA voorop, de WD, de PvdA en enkele PCW-ers in het ongewisse diepe van een niet geaccep teerd plan, van een onbeken de maar zeker slechte ver- keerstoekomst, een door de winkeliersvereniging ongeac cepteerd plan. En ze luisterden niet naar de winkeliers van het Brugcen- trum, niet naar de uitvoerder van de bejaardenzorg, niet naar de duizenden leden van de ouderenbonden, niet naar de duizenden omwonenden, zelfs niet naar de directeur- secretaris van de Kamer van Koophandel te Gouda. De politiek dacht zijn gezicht te redden. De politiek heeft zijn gezicht definitief verlo ren... Nog een goede raad. Bepaal nu uw stem voor 1998. Nu kunt u beter oordelen, dan in die beloftevolle verkiezing stijd. WERKGROEP PASSAGE RONDOM H.J. HOLLENKAMP, Passage 190, Waddinxveen MR. W.A. DE VOOGD, Stationsstraat 43, Waddinxveen KEES WIJDOOGE, Prins Bernhardlaan 83, Waddinxveen IR. E.H. ALLAART, Prins Bernhardlaan 73, Waddinxveen C.W.SLOB, Stationsstraat 29, Waddinxveen De ouderenbonden en Huize Souburgh zijn fel tegen de aantasting van het eigen ter rein en de Passage-flats drei gen voor velen onbewoonbaar te worden. En wat doet de politiek? Die zegt inspraak te geven, lapt vervolgens alles aan zijn laars en loopt stevig aan de- hand van de project-ontwik- kelaars, die uiteraard andere belangen hebben. Slechts enkele partijen heb ben naar de stem van de bur gers geluisterd. De rest heeft duidelijk getoond, waarom nog maar zo weinig mensen naar de stembus gaan. WADDINXVEEN - Na een verblijf van zeven jaar in Waddinxveen verhuizen Piet en Wil de Niet (Zuidplaslaan) naar Den Haag (Albardas- traat). Het Waddinxveense echtpaar heeft veel betekend voor het plaatselijk vereni gingsleven, het wijkwerk, de Remonstrantse Kerk en het sociaal-cultureel werk. Er werd menige bestuursfunctie vervuld. Zaterdag 1 juni schenken Piet en Wil de Niet een afscheidsborrel van drie tot zes uur in wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) om van alle bekenden per soonlijk afscheid te nemen. Zoals we al in enkele ingezon den brieven in het Weekblad voor Waddinxveen hebben aangegeven blijft de Piasweg onveilig. Wist u dat: Je vanaf nummer 28 er niet echt meer bij hoort op de Piasweg? Hier namelijk geen bomen meer worden onderhouden en er al helemaal geen nieuwe worden aangeplant? Indien het weer een warme zomer wordt de nieuwe aan plant aan het begin van de Piasweg het wederom niet overleeft? Dit komt omdat de gemeen te wel mooie drainageslangen WADDINXVEEN - Het driemaandelijkse contactuur van de ondernemersvereni- ging Industrieel Contact Waddinxveen (ICW) bij meu belindustrie Baxmeier BV (Willem de Zwijgerlaan) is van maandag 3 juni verscho ven naar maandag 17 juni van vijf tot zeven uur. Deze verschuiving houdt verband met een buitenlandse zaken reis van directeur P. Baxmei er. opperd het centrum niet 1000, maar 3000 m2 te ver kleinen. WADDINXVEEN - Oude ren in Waddinxveen en Bo skoop kunnen zoals be richt gedurende de gehele volgende week naar hun apotheek aan de Prins Bernhardlaan (D.C. van Doom), Kerkweg-West (F.F. van Dijk), Zuidpl^ slaan (J.M.A. van den Dries) en aan de Zijde (Bo skoop) om te bespreken of ze hun geneesmiddelen veilig en effectief gebrui ken. De vier Waddinx veense en Boskoopse apo theken houden van maan dag 3 tot en met vrijdag 7 juni een ’Ouderenweek in uw apotheek’ en sluiten daarbij aan op een lande lijke actie. Het doel van deze door de KNMP (de beroepsorgani satie van apothekers) op gezette actie, waarvan de Landelijke Huisartsenver eniging en de ouderenbon den op de hoogte zijn, is ouderen bewust met hun medicaties te laten om gaan. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense notaris mr. J.A.M. Koek heeft de trek king verricht van de door de Stichting De Gouwebloem ge houden verloting. De prijzen zijn als volgt ge vallen: le prijs: cadeaubon nen ’de Passage’ ter waarde van 500 gulden op lotnum mer 2573; 2e prijs: magne tron op lotnummer 2705; 3e prijs: diner voor twee perso nen op lotnummer 5438; 4e prijs: levensmiddelenmand op lotnummer 6612; 5e prijs: tafellaken op lotnummer 0226. Een ieder die in het be zit is van een lotnummer ein digend op een 8 heeft ook een prijsje. De prijzen kunnen worden afgehaald op donder dagavond 6 juni tussen zeven en acht uur in het Anne Frank-centrum (Jan van Bij- nenpad). Ook weer de punten voor E. Philipse, die op de valreep L. Willemen geen kans gunde. Verder handhaafde H. Smits- kamp zich net in de top 10 door T. van Bruggen op een nederlaag te trakteren. In de subtop een remise-uit- slag tussen N; Dannis en J. Stam en de punten waren er voor J. Muit, J. van Oort, L. Ellers en T. Wiersma tegen respectievelijk T. Kuiper, W. v.d. Hoek, H. Reus en J. v.d. Heiden. In het middengedeel te zakte G. Torenbeek wat af door opnieuw verlies, nu te gen F. Ritter. M. Moerland handhaafde zijn opmars door nu P. van Offeren aan de ze gekar te binden. Verder was A. v.d. Starre te sterk voor C. Alblas en A. Versluis wist in een verkorte schaakuitvoering tegen J. van Sandijk na een chaotisch slot als sterkste naar boven te komen. Menigmaal rijst bij de over heden en de politieke partijen de vraag hoe de interesse van de burger voor de politiek is verbeteren is. De doorsnee-burger is over het algemeen niet in politiek geïnteresseerd; niet in de lan delijke en evenmin in de plaatselijke. De reden hiervan is weer op treffende wijze door de poli tiek zelf aangegeven in de ge meenteraadsvergadering van 22 mei. Een winkelcentrum van de omvang als waartoe De Nieu we Passage werd besloten wordt door de burger niet no dig geacht. De middenstand wijst het af, voornamelijk we gens de slechte bereikbaar heid en de te verwachten par- keerproblematiek. Het verbaasde ons onder de kop ‘De muziekkeuze van Jan van der Krans1 in het Week blad voor Waddinxveen te moeten lezen dat ’Jan van der Krans’ een veertiendaags muziekprogramma samen stelt voor de patiënten van het Goudse verpleeghuis ’Bloemendaal’. Dit is namelijk pertinent on juist. Niet Jan van der Krans, die behoort tot een groepje vrijwilligers van het ver pleeghuis, maar de Gouwe naar W.M. Erwich stelt al meer dan 17 jaar iedere veer tien dagen een muziekpro gramma voor de bewoners van ’Bloemendaal’ samen. De bijdrage die Jan van der Krans levert in dit Goudse verpleeghuis beperkt zich tot het brengen en weer weg brengen van de bewoners die Vorige week woensdagavond 22 mei heeft de Waddinx veense gemeenteraad beslo ten het winkelcentrum ’de Passage’ uit te breiden tot het nieuwe winkelhart ’De Nieu we Passage’ van Waddinx veen. Daarmee is een eind ge komen aan een jarenlange discussie binnen de gemeen te. De PvdA steunt het plan. In 1993 heeft de PvdA zelf een plan ontwikkeld om het winkelcentrum in de Passage te vestigen. In 1994 heeft de PvdA dit in haar verkiezings programma vastgelegd. De PvdA heeft dan ook steeds achter de plannen gestaan, zij het niet zonder kritiek. Met het realiseren van een winkelhart in de Passage gaat een wens van de PvdA in vervulling. De oorspronkelij ke voorstellen zijn mede op het verzoek van de PvdA door het college van B. en W. aan gepast. Het uiteindelijke voorstel kreeg de steun van de PvdA. De PvdA heeft veel brieven gekregen van Waddinxveners die iets over het winkelcen trum wilden melden. De frac tie heeft zelf contact gelegd met belangenorganisaties. Koploper en grootste kam- pioenskandidaat T. v.d. Oord had met de witte stukken in deze ronde subtopper A. van Nieukerke tegenover zich, een niet geringe speler, die de vorige ronde nog W. Hennink wist te verslaan. Vanaf de opening een gelijk waardige partij, die doorlo pend een gelijke stand ople verde. Gezegd moet worden, dat de debuterende subtop per de gehele partij goed par tij bleef bieden. Met nog vol doende stukken op het bord was het echter verrassend, dat de grootste kampioen- skandidaat al vroeg in het eindspel remise aanbood, wat voor zijn tegenstander rede was om dit direct en gretig te accepteren. Willen de achter volgers nog een kans behou den op de kampioensbeker, dan dient uiteraard met aan vallend schaak en het nodige risico voor een overwinning te worden gevochten. Voor deze strijdwijze staat B. Jansen altijd garant met als resultaat, dat de kampioen van vorig seizoen, B. Jansen dus, knap G. v.d. Knaap wist te verslaan en zo de tweede plaats stevig in handen hield. Ook de volle winst voor W. Hennink (4), die A. Kardol geen kans gaf en zo de derde plaats wist over te nemen van H. van Woudenberg, die te gen deze laatste schaakperio- de sterk spelende subtopper L. v.d. Haven een linke tegen stander had, en in de slotfase zelfs een verdiende remis- estand wist af te dwingen. WADDINXVEEN - Volgende week maandag 3 en dinsdag 4 juni zal door de Stichting I Wijkwerk De Zuidplas in I wijkgebouw Het Zuidhonk I (Zuidplaslaan) voor de vierde I keer een baby- en kinderspul- lenbeurs worden gehouden. I In de afgelopen jaren is reeds I gebleken dat in een jonge kin derrijke wijk als de Zuidplas behoefte is aan een beurs waar de mogelijkheid is om baby- en kindergebruiksar- tieklen te kopen en te verko pen. Hierbij gaat het om boxen, campingbedjes, kin derwagens, autostoeltjes, steppen, wiegjes, kinderfiets jes, ledikantjes en loopauto’s en wandelwagens. Gebleken is dat bijvoorbeeld kinderwa gens van de huidige tijd moe ten zijnom verkocht te wor den. Daarnaast dienen de ar tikelen uiteraard heel en schoon te zijn. Er is geen inname van speel goed. Aan het einde van het jaar zal weer een speelgoed beurs worden georganiseerd waarbij alle soorten speel goed zullen worden ingeno men en verkocht. Ook wordt er geen kleding verhandeld. Hier organiseert de Stichting Wijkwerk De Zuidplas al re gelmatig kinderkledingbeur- zen voor. De inname- en ver- kooptijdens zijn als volgt: maandag 3 juni: inname 19.00-21.00 uur; dinsdag 4 ju ni: inname 09.00-11.00 uur; dinsdag 4 juni: verkoop 13.30-19.00 uur; dinsdag 4 ju ni: afrekenen 20.00-21.30 uur. In vergelijking met vori ge jaren is op veler verzoek de verkooptijd verlengd. Zo heb ben ook werkenede mensen de gelegenheid om langs te komen. Op dinsdagavond 4 juni kan men de niet-ver- kochte artikelen en/of het geld van de verkochte artike len ophalen in Het Zuidhonk. Niet afgehaalde artikelen en/of geld vervallen aan de beurs. voor dit programma in een luisterruimte bij elkaar ko men. Uit eigen ervaring we ten wij dat de heer Erwich met grote kennis en kunde zelfstandig, dus zonder hulp van anderen, dit muziekpro gramma samenstelt, van commentaar voorziet, op de band zet en dit in de activitei tenruimte van ’Bloemendaal’ ten gehore brengt. De hulp van enkele anderen, onder wie Jan van der Krans be perkt zich uitsluitend en al leen tot het brengen en weg brengen van de bewoners die komen luisteren. ‘Ere wie ere toekomt1. ESTHER EN RON NEDERHOFF P. den Oudenstraat 16, Boskoop MEVROUW DE WIT Bleulandiveg 240, Gouda met een kritische blik beke ken. Gelet op de ontwikkelingen rónd Souburgh, de vragen vanuit de middenstand ten aanzien van het aantal par keerplaatsen en de reacties van de bewoners heeft de Pv dA in de vergadering van de raadscommissie van dinsdag avond 14 mei gevraagd om meer ’lucht’. Het voorstel van het college vraagt echter een kritische het oorspronkelijke plan met benadering. De PvdA heeft op zo’n 1.000 m2 te verkleinen woensdagavond 22 mei dan heeft de PvdA gesteund. Bin- ook gevraagd heel goed reke nen deze omvang kan een vol doende gespreid winkelaan bod worden gerealiseerd, waardoor de koopkracht zo veel mogelijk in Waddinx veen blifjt. Het heeft ook de mogelijkheid een voldoende aanbod van niet-winkels aan te bieden. Het verkeer is een moeilijk punt geweest in de discussie. Veel mensen hebben zich af gevraagd of het extra verkeer lichtingsbeleid over de plan- WADDINXVEEN - Het in Zoetermeer wonende CDA- Eerste-Kamerlid Hannie van Leeuwen bezoekt volgende week woensdagavond 5 juni de ledenvergadering van de Waddinxveense christen-de- mocraten in het centrum voor kunstzinnige vorming Kre- ater (Kerkstraat). Na een kort huishoudelijk gedeelte met plaatselijke ontwikkelin gen om acht uur zal zij om kwart voor negen ingaan op enkele thema’s uit de actuele politiek. Senator en oud-Tweede-Ka- merlid Hannie van Leeuwen is ondanks haar gevorderde leeftijd nog op tal van terrei- nene actief. Sinds vorig jaar is zij senator voor het CDA, met als aandachtsvelden de fensie, economische-zaken en sociale zaken. Voorts is zij voorzitter van het Regionaal Bureau Arbeidsvoorziening Haaglanden. In Waddinx veen zal zij spreken over ou derenbeleid, sociale zeker heid en over de rol die het CDA speelt als oppositiepar tij. In onze regio is Hannie van Leeuwen bekend als voorma lig wethouder van Zoeter meer en als waarnemend burgemeester, eerst van Ha- zerswoude en later van Noot dorp. Haar landelijke be- kendhied dankt ze vooral aan haar twaalfjarig lidmaat schap van de Tweede Kamer WOENSDAG 29 MEI 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN De verschillende organisaties hebben hun visie op verzoek binnen de vergaderingen van de fractie kenbaar gemaakt (Werkgroep Passage Rond om, Ondernemers Vereniging Waddinxveen, Huize Sou burgh, individuele bewo ners). Op basis van veel discussie heeft de fractie het standpunt bepaald en keuzes gemaakt. Het gaat op enkele hoofdpun ten om het volgende. Het eigen PvdA-plan ging in 1993 uit van realisatie van een aantal winkel in de eer ste fase tot ongeveer 5000 m2. In de tweede fase zou de plaats van de spijsfabriek C.P. Broer BV bij het plan worden betrokken, waardoor extra ruimte voor niet-win kels beschikbaar zou komen. Winkels en horeca en andere centrumfuncties zouden uit eindelijk Waddinxveen een hart geven. In de voorstellen van het col lege kon van één plan worden uitgegaan. De spijsfabriek was inmiddels verkocht en gesloopt. De PvdA heeft de plannen van het college op dit punt steeds positief, zij het op een kip en ei situatie. Met zorg is vastgesteld, dat het bureau Oranjewoud BV, dat het verkeerscirculatie plan maakt, steeds met ander sage gegeven. De fractie heeft cijfermateriaal kwam. De conclusie die hieruit getrok ken is, is dat het centrum maar voor een deel verant woordelijk is voor de groei van het verkeer in de be bouwde kom. Voor de PvdA is dit uiteinde lijk aanvaardbaar als in het vergadering het voorstel ge- verkeerscirculatieplan de ge- -J r i x- - x volgen van het centrum voor de verkeersafwikkeling zo goed mogelijk worden opge- Die fractie legde deze gëdach- lost. 1 Het aantal parkeerplaatsen, dat in het verkleinde cen trum moet worden gereali seerd, is voldoende. De ge meente zal daarbij ook een vaardbaar uitgesproken beleid moeten voeren dat zo J 11 veel mogelijk mensen ertoe brengt op de fiets naar het centrum te gaan. De PvdA wil geen parkeer plaatsen aan de Petteplas. De PvdA heeft steeds veel aandacht gehad voor de situ atie rond Huize Souburgh. De verkleining, dan was daar- wensen om tot een woonzorg complex te komen heeft de steun. In januari 1996 is in de raad bije en interpellatie aan het college gevraagd hier in geza- kozen voor de inhoudelijke j12 2l_ 1 1 1 1 T 1 te zoeken voor het realiseren van het winkelcentrum en de realisatie van het complex. Het leek er tot op dat moment gen. De PvdA zal de verdere op, dat te weinig aandacht uitwerking echter kritisch blijven volgen. DRS. AAD VAN HOLSTEIJN PvdA-fractievoorzitter Troelstrahoeve 26 Waddinxveen CDA-senator Hannie van Leeuwen bij het CDA in Waddinx veen op woensdagavond 5 juni. (Foto: CDA Elzebet Veen- endaal). rond het centrum kan worden opgevangen. Daarbij is ook gevraagd naar het aantal parkeerplaatsen. Er wordt gewerkt aan een verkeerscirculatieplan, waar in de structuur van de wegen jammer. Het draagvlak bin- en afwikkeling van het ver keer voor de komende jaren wordt vastgelegd. Zo’n plan heb je ook nodig als je in het hart van het dorp een cen trum maakt. De PvdA heeft met spijt moe ten vaststellen, dat het plan niet op tijd klaar is. Aan de andere kant is een besluit of het winkelcentrum nu wel of niet op de Passage komt ook heel bepalend voor het ver keerscirculatieplan. Het lijkt ontwikkeling --- De PvdA heeft uiteindelijk om inhoudelijke reden steun aan het plan de Nieuwe Pas- ning te houden met het feit, dat dicht bij het centrum veel ouderen wonen. Dat betekent onder meer: maatregelen tegen geluids overlast bij de bevoorrading van de winkels en zorg voor een goede ’aankleding’ van het centrum voor het stuk waar ouderen zicht op heb ben. De PvdA heeft erop ge wezen, dat een actief voor- 12 _1. X’ 1 1 1 1 1 nen naar de bevolking moest plaats vinden. Er bleken veel misverstanden over de feiten te bestaan. Op een laat tijdstip is de Pas- sagekrant uitgebracht. Dat is nen de bevolking z“ou verder ke ontwikkeling en dienstver-! zijn vergroot als eerder aan dacht zou zijn geweest voor de informatieverstrekking naar alle Waddinxveners. Ten aanzien van de direct omwonenden geldt, dat een verkleind centrum voor een deel aan de bezwaren tege moet komt. Gemeente en Werkgroep Passage Rondom zullen met elkaar in gesprek recteur van de sector moeten raken om de verdere facilitaire ondersteuning, j in samen- aangewezen. spraak op te kunnen pakken. £)e benoemingen gaan zater- dag 1 juni officieel in. De afgelopen maanden is de Werkgroep Passage Rondom namens de omwonenden in tensief betrokken geweest met de plannen voor het te grote winkelcentrum ’De Nieuwe Passage’. Hoewel men van ons een ne gatieve houding mocht ver wachten, zijn we opbouwend aan het werk geweest. We hebben de juiste gegevens aan het licht gebracht, zijn met voorstellen gekomen en hebben zelfs, toen het nauwe lijks anders kon, het voorstel om 2000 m2 kleiner te bou wen positief bewaakt. Met alle betrokkenen hebben we contacten gehad en ge sprekken gevoerd. Met raads leden, omwonenden, de pro ject wethouder schriftelijk, vertegenwoordigers van Hui ze Souburgh, van de winke liers, Woningbouwverenin- ging, Brugcentrum en heel wat gemeenteraadsleden. Ook met de man die voor het adviesbureau Twijnstra Gud- de aan de second opinion werkte, verkeersdeskundigen en financiële experts, maar vooral met Waddinxveners dichtbij de Passage en Wad dinxveners veraf. Vanuit die situatie, waarbij we ons verbonden voelen met al die Waddinxveners die ook ver van de politiek staan, kunnen we iets vertellen over hoe het vorige week genomen besluit van een raadsmeer derheid tot stand kwam. Wat is er gebeurd. Na 20 jaar modderen met plannen voor een winkelcen trum zat de politiek in een si tuatie waarvan ze meende dat die zijn gezicht zou verlie zen als er nu niet spoedig een besluit kwam. Als men nee zou zeggen zou het weer langer duren. De heer J.A. Hielema maakte daar overigens meteen weer misbruik van door te verkla ren: ‘Dan gebeurt er weer 4 jaar niets*. Er moest dus iets gebeuren. Je zou verwachten dat de gemeenteraadsleden scherp zaten op te letten, op dat er niets meer mis kon gaan. Het voorliggende plan is in oktober 1995 gepresen teerd. Maar men zat te sla pen. Onze werkgroep heeft in febrauri van dit jaar moeten vaststellen dat de raad, de winkeliers en de pers niet wisten dat De Nieuwe Passa ge nog groter zou worden dan .F Z X V3W j Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelzen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge plaatst. mits de redactie de schrijver van naam kent.

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 11