Werkkrediet van 60 mille voor 'De Nieuwe Passage Afscheid R. Binkhuijsen Jodensterren op dansschool Kritische grens is nu bereikt 'Afrikaanse' dagen in pinkstervakantie ■r Sjoeltitel naar Jan Kersbergen Schaakexamens in Moerkapelle Wethouder Joop Neele blij met ISP-contract PAGINA 15 WOENSDAG 29 MEI 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN en voorstellen gelet op eventuele ze. Bovendien zijn er spelle tjes uit negen verschillende landen. In de zomer worden door SSW in de eerste en in de laatste week van de zomerva kantie ook kinderactiviteiten gehouden. In de eerste week Aan de Passage-projectont- wikkelaars William Proper ties BV en MAB BV werd niettemin gevraagd de win- kelomvang (het bruto vloer oppervlak) terug te brengen. lijke aspecten nader one zocht. Volgens het college zijn rapportage, de conclusies aanbevelingen helder en dersteunen ze het gemeei Topos BV van vrijdag 12 april heldere afspraken zijn gemaakt. bruto vloeroppervlak met on geveer 900 m2 brengt onder andere met zich, dat de par- keerbehoefte met ongeveer 30 plaatsen wordt vermin derd en dat de huidige flats en toekomstige zorgwonin- gen niet worden geconfron teerd met belemmering van i voorma- VO. (Foto: de pinkstervakantie van is de tweede en laatste dag. Volgens het gemeentebestuur is er eigenlijk steeds, zolang de vijfdaagse kermis voort duurde, sprake geweest van problemen. De politie heeft naar aanleiding van de drei gende relletjes stevig moeten ingrijpen om echte geweldda digheden tussen strijdende jongeren te voorkomen. Op vrijdagavond rond negen uur werd de kermis zelfs op last van burgemeester C.M. van der Linden gesloten. Maar zaterdag konden de kermisbazen hun zaken weer open doen omdat Waddinx- veens eerste burger de goe den niet onder de kwaden wilde laten lijden. Politie in burger hield daarbij toezicht. Als gevolg van het voortijdig sluiten hebben de kermisex ploitanten, die elk voorjaar naar Waddinxveen worden gehaald door de Stichting Sportweekcomité, in ieder ge val inkomsten misgelopen. Hoeveel is niet bekend ge maakt. WADDINXVEEN - In de Waddinxveense gemeenteraad is vorige week woensdagnacht een nieuwe stap gezet op weg naar het woon- en winkelcentrum ’De Nieuwe Passage’. Nadat de raadsmeerderheid in februari 1994 voor deze centrumlocatie had gekozen, is nu (overigens door een kleinere) meerderheid ’ja’ gezegd tegen het winkelhart van de projectontwikkelaars William Pro perties BV (Rotterdam) en MAB BV (Den Haag). tijdsplanning van het nieuwe winkelhart en de tijdsplan ning van de invulling van de woonzorglocatie zorgvuldig op elkaar worden afgestemd. inin/i lijh buiten de openingstijden een uffuruiik te muken me De SWW-kinderactiviteiten hebben ditmaal als thema 'Een reis door Afrika’. Ko- mende donderdag van half elf zijn er activiteiten op dinsdag 23, woensdag 24 en donder dag 25 juli, in de laatste week op dinsdag 27, woensdag 28 en donderdag 29 augustus. De zomeractiviteiten begin nen om half elf en duren tot drie uur. De thema’s voor de ze beide weken worden later bekend gemaakt. Voor de vakantie-activiteiten kunnen zich nog enthousias te vrijwilligers aanmelden (tel. 0182-631932). Er wordt in kleine groepjes gewerkt zo- van de mogelijkheid gebruik gemaakt vervroegd uit te tre den. Voor zijn zeer gewaar deerde verdiensten heeft de vertrouwde schoolgemeen schap de oud-wiskundeleraar onlangs uitgebreid in het zon netje gezet. Hij kreeg temidden van zijn vrouw, kinderen en kleinkin deren, van (oud)leerlingen en anderen éen heel feestpro gramma aangeboden. Als af scheidsgeschenk ontving hij een camera. is gevolgd. In een vraagd uitgebracht Die raadsmeerderheid kon uiteindelijk onder de nodige politieke druk worden ver kregen door onder andere in De Nieuwe Passage steeds nieuwe wijzigingen aan te brengen. In het kader daarvan werd op het laatste moment ook nog besloten het bruto vloerop pervlak in het Passage-ge- bied met ongeveer 900 vier kante meter terug te brengen tot maximaal ongeveer 14.000 vierkante meter. Aan het eind van het raads- debat werd voor de verdere planvorming een werkkrediet van 60.000 gulden beschik baar gesteld, terwijl de ge meente 1,1 miljoen gulden uit de eigen kas haalt als maxi male financiële bijdrage aan de planvorming. De Waddinxveense gemeen teraad is zeker van mening dat de projectontwikkelaars met hun plannen voor De Nieuwe Passage hebben vol daan aan de in de gemeente raad van maart vorig jaar ge maakte nadere afspraken en het toen opgeschreven pro gramma van eisen. In een nog op te stellen sa menwerkingsovereenkomst van de gemeente met de pro jectontwikkelaars zullen nu de rechten en plichten met betrekking tot de verdere sa menwerking worden vastge legd. Eigenlijk had al in de ge- meenteraadsvergadering van januari van dit jaar een be sluit genomen zullen worden over de veelbesproken De Nieuwe Passage. Maar het in oktober vorig jaar verschenen structuur plan van de projectontwikke laars William Properties BV en MAB BV werd toen van de raadsagenda afgevoerd. Dit mede als gevolg van de re acties van de woningbouw vereniging ‘Waddinxveen’, Huize Souburgh (enkele da gen voorafgaande aan de raadsvergadering) en van de bevolking. De afgelopen maanden is be nut om te bezien of en zo ja in hoeverre aan de kritische op merkingen en vragen op het gebied van het verkeer, de fi nanciën en de stedebouw kon worden tegemoet gekomen. Begin oktober 1995 hebben de projectontwikkelaars Wil liam Properties en MAB een structuurplan aangeboden voor de vernieuwing en uit- Zij kunnen dit verlies op nie mand verhalen, maar vinden overigens wel dat de politie vrijdagavond met een veel te groot machtsvertoon op de uit de hand gelopen ruzie tussen groepen ’skinheads’ en Ma rokkanen was afgekomen. Aanvankelijk werden voor de confrontatie racistische mo tieven vermoed, maar daar van bleek niet echt sprake. De ruim 40 agenten omvat tende politiemacht, geassi steerd door omliggende korp sen met drie hondengelei ders, koos in ieder geval weloverwogen voor een mas sale aanwezigheid en een hard optreden om de dreigen de ongeregeldheden direct de kop in te drukken. Er werd rond het Waddinx veense kermisterrein een vijftal onruststokers gearres teerd wegens het bezit van een verboden wapenstok, openlijke geweldpleging en het zich niet willen verwijde ren. bureau nog aan d brachte waarde aankoopprijs voor de staande (huur)winkels in Passage van de Amsterdamse belegger PVF Nederland NV reëel is. Dat is het geval. In de op te stellen samenwer kingsovereenkomst zullen overigens de aspecten waar voor nader aandacht is ge vraagd worden meegenomen. Voorts zal de tekst ter beoor deling worden voorgelegd aan een daarin gespecialiseerd ju ridisch bureau. Voorts is besloten een voorbe houd te maken met betrek king tot de suggesties om de Prinses Beatrixlaan niet af te sluiten voor het gemotori seerde verkeer. Het gemeentebestuur wil dat deze suggestie in het kader van het op te stellen ver keerscirculatieplan wordt be zien in relatie tot de ver keersdruk op de Prins Bern- hardlaan. Ook zal bij de verdere uitwer king van De Nieuwe Passage worden bekeken of bevoorra ding onder nader te stellen voorwaarden en gebruik ma kend van de toerit voor de ABN AMRO Bank mogelijk is. WADDINXVEEN - Met het schrappen van ongeveer 900 vierkante meter bruto vloer oppervlak (12 woningen en 30 parkeerplaatsen) in ’De Nieuwe Passage’ is de kriti sche grens van wat kosten- technisch haalbaar zou zijn bereikt. Dat commerciële gegeven bleek vorige week tijdens een nieuwe stap in de besluitvor ming over het omstreden winkelhart, waarover Wad dinxveen als er heel veel meezit vlak voor de eeuwwis seling zou kunnen beschik ken. Nog per brief van woensdag 15 mei heeft het gemeente bestuur contact opgenomen met de woningbouwvereni ging ‘Waddinxveen1 omdat er interpretatieverschil bleek WADDINXVEEN/GOU DA - Om het Interge meentelijk Stimulerings Project (ISP) door gebrek aan voldoende financiën van een dreigende onder gang te redden hebben J het Arbeidsbureau J Gouda en het ISP - dat langdurig werklozen be geleidt op weg naar scho ling of arbeid - een sa menwerkingsovereen komst getekend. Door de nieuwe samen werkingsovereenkomst, in kader waarvan het ISP gemiddeld 5.000 gul den krijgt voor elke cliënt die rijp voor de ar beidsmarkt is gemaakt, kan het ISP met het Ar beidsbureau in goed overleg blijven doorgaan Van langs elkaar heen' werken hoeft dan ook r geen sprake meer te zijn Volgens Waddinxveens wethouder Joop Neele (PCW), die voorzittér is van het Intergemeente- lijk Stimulerings Project, zijn er nu goede samen- werkingsafspraken ge maakt en zullen de be trokken elkaar goeef op de hoogte houden. Jaarlijks zal het ’Ar- beidsbureau met onge veer 500.000 gulden'aan contracten bij het ISP aankloppen. De samen werkingsovereenkomst is voor onbepaalde tijd en met terugwerkende kracht per 1 januari 1996 aangegaan. Indien het Europees So ciaal Fonds (ESF) overi gens alsnog met een sub sidie over de brug komt vervallen de financiële bepalingen in de samen werkingsovereenkomst tussen het Arbeidsbu reau Gouda en het Inter gemeentelijk Stimule rings Project. Het geza menlijk optrekken met elkaar is dan al op een veel betere leest ge schoeid. uitzicht door het vervallen van de eerdergenoemde twaalf woningen. Voor de beide projectontwik kelaars is met deze vermin dering de kritische grens be reikt voor De Nieuwe Passa ge. Ook B. en W. zijn deze mening toegedaan. Een ver dere vermindering zou de kwaliteit van het plan te veel hebben aangetast. Het college was dan ook ver rast/door de brief van maan dag 20 mei van de Onderne mers Vereniging Waddinx veen (OVW) om de omvang van het centrum met 3.000 m2 te verminderen, temeer daar zij eerder het distribu- tie-planologisch onderzoek (DPO) en het concept van De Nieuwe Passage hebben on derschreven. MOERKAPELLE - De jaar lijkse jeugdexamens van de schaakvereniging Moerka pelle in dorpshuis ’Op Moer’ betekenden voor de 19 deel nemers uit Moerkapelle een spannende avond. Ze slaag den overigens allemaal. Onder toeziend oog van exa minator Wim van de Hoek en jeugdleider Ben van Geffen werd er op vier niveaus exa men gedaan. Dat de schaak- lessen dit seizoen niet voor niets zijn gegeven, bleek uit het feit dat alle deelnemers slaagden. Voor de eerste stap slaagden Michael van Eijk, Martin Bieleman, Stephan Hertog, Ron en Saskia Droog, Michiel Rensen en Wouter van Ee- den-Peetersman. Voor de tweede stap slaagden Pieter van der Werff, Paul van der Meer, Aart-Jan van Vliet, Kelly Gravensteijn en Peter van Vuurde. Voor de derde stap slaagden Aart-Jan van Vliet, Kevin Bakker, Sander Hertog, Jan van Helden en Aron Kroon. Voor de vierde stap slaagden: Jesse en Hugo van Elteren. Opmerkelijk was Aart-Jan van Vliet, die twee examens tegelijk deed. Voor beide exa mens slaagde hij en het exa men tweede stap maakte hij zelfs foutloos. Volgend seizoen gaan de meeste kinderen bij ’Moerka pelle’ een niveau hoger oefe nen en er zal weer een nieu we beginnersgroep gevormd worden. te bestaan over de overeen stemming over de invulling van het gebied van Huize Souburgh (woonzorgcom plex) en de begrenzing daar van met het winkelcentrum ’De Nieuwe Passage’. Ver zocht werd binnen een week een reactie te geven op de aangescherpte formulering. Het college van Burgemees ter en Wethouders zijn en blijven overigens unaniem van mening, dat over de be grenzing van het gebied voor het woonzorgcomplex en het nieuwe winkelcentrum, zo als die is aangegeven in de schets van het Waddinx veense architectenbureau breiding van de Passage. Het plan gaf vrijwel onmiddellijk alle betrokkenen aanleiding tot het geven van veelal uit voerige reacties en commen taar. In vervolg daarop werd niet alleen bekeken in hoeverre aan de gemaakte opmerkin gen en vragen kon worden te gemoet gekomen, maar kreeg ook het adviesbureau Twijns- tra Gudde Diepenhorst de Vos het verzoek een ’second opinion’ uit te voeren. Overleg en nadere studies over de invulling van de woonzorglocatie leidden tot een gewijzigd structuurplan. Samen met de woningbouw vereniging ‘Waddinxveen1, Zorgcentra regio Midden- Holland Gouda en Huize Sou burgh Waddinxveen werd een (later nog aangepaste) verklaring opgesteld. Daarin is onder andere aan gegeven, dat ‘gezien het grote belang dat beide instellingen hechten aan het zo spoedig mogelijk tot stand komen van zorgwoningen voor ouderen, zij het schetsontwerp met de daarin opgenomen grenzen als basis aanvaarden voor verdere uitwerking geven'. In het gemeentehuis is het duidelijk dat de plannen voor De Nieuwe Passage en de plannen voor de invulling van de woonzorglocatie zorgvul dig op elkaar moeten worden In ieder geval moeten ook de afgestemd. In de bij de pro jectontwikkeling betrokken projectgroepen is deze af stemming vast agendapunt. Door Lexmond Milieu-advie- zen BV is een verkennend mi- Voor de planologische inpas- lieukundig bodemonderzoek baarheid van het gebied voor uitgevoerd binnen het Passa- het nieuwe winkelhart en de ge-gebied. De rapportage geeft aan dat er ten aanzien van de grond geen sprake is van risico’s voor de toekom stige gebruikers en evenmin voor het milieu. Het gebied van de voormalige spijsfabriek van C.P. Broer BV, eigendom van de project ontwikkelaar William Pro perties, is wel gedeeltelijk verontreinigd. Dit gebied zal, waar nodig, verder moeten worden gesaneerd door de projectontwikkelaar. Op verzoek van de gemeente raad heeft het adviesbureau Twijnstra Gudde horst de Vos grondig gecon troleerd of de plannen voor De Nieuwe Passage wel com pleet waren (is er niets verge ten?), waarbij met name is WADDINXVEEN - Het Coe- necoop College, de nu een jaar functionerende samen werkingschool voor voortge zet onderwijs in Waddinx veen en Boskoop, moet het in het nieuwe schooljaar zonder (}e onderwijsman R. Bink huijsen stellen. De gewaardeerde Waddinx- vener, tot aan de scholenfusie een jaar geleden adjunct-di- recteur van de Prof. Kohn- stammschool voor openbaar MAVO (Mauritslaan), heeft WADDINXVEEN - Tijdens de ongeregeldheden op de kermis op het evenemententerrein aan de Dreef heb ben onbekenden de ruiten van dansschool Van der Lubbe (Sniepweg) bekrast met jodensterren. Hiervan is in de wekelijkse vergadering van het college van Burgemeester en Wethouders melding gemaakt. tot drie uur zijn de kinderen Van 4-12 jaar voor de tweede maal in de gelegenheid op een speelse, creatieve en vooral feestelijke manier ken nis te maken met allerlei leu ke dingen die met Afrika te maken hebben. Verschillende Afrikaanse landen komen in workshops aan de orde, zoals ritme en dans uit Senegal, dia’s en ver halen over Tanzania, En trees koken en kunstwerkjes o o maken op Zimbabwaanse wij- dat de kinderen en de begelei ders elkaar snel leren ken nen. Hoe meer 1 zich aanmelden, hoe kinderen er mee kunnen doen aan de activiteiten. WADDINXVEEN - Het sei zoen voor de Waddinxveense sjöelers in het clubgebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen (Alberdingk Thijmlaan) zit er op. Jan Kersbergen heeft in de klasse A met 140.900 punten beslag gelegd op de kam pioenstitel. Tweede werd Wim Slingerland jr (138.160 punten) en derde André van Gemeren (137.750 punten). Vierde werd Cees Kuipers, vijfde Dick Dros, zesde Tine Valenkamp, zevende Dirk Jan van Drunen, achtste Henk van Beek, negende T. van Leeuwen en tiende Teus Visser. De volledige uitslagenlijst ziet er als volgt uit: Klasse B: 1. Mien Renesse 129.363, 2. B. Brouwer 129.330; 3. Erwin Pleus 129.090, 4. Cor Faay 127.210; 5. Peter van Leeuwen 125.660, 6. Kees Slingerland sr. 125.100, 76. Trudi van Dam 125.090, 8. Bas Koppe naal 124.770, 9. Cor van Herk 123.440, 10. Adrie Faas 123.240, 11. Gerard Vos eveneens 123.240, 12. Jan van Beek. 121.530,13. C. van Wijk 120.54Ö, 14. Asha den Drijver 120.260, 15. Hans Kuipers 119.80, 16. Cees Slingerland jr. 117.600 en 17. Caroline van Drunen 117.100 punten. Klasse C: 1. Cor van Gils 118.370, 2. Dirk Faas 118.040, 3. Jan Olie 116.370, 4, Michiel van Weezel 114.800, 5. Sjaan Faay 112.150, 6. Marius Kersber gen 111.690, 7. Cor Kersber gen 111.680, 8. Wim Slinger land sr. 111.640, 9. Coby van Eek 107.950 en 10. D. Sepu- sepa 107.500 punten. Klasse D: 1. Corry ’t Hart 109.510, 2. Simon den Oude 108.930, 3. Corry Boegheim 107.760, 4. R. van Wijk 106.710, 5. Ceron van Beek 106.140, 6. Ronald Meyer 104.950, 7. M.C. Taktor 103.760, 8. Jaap van Beek 102.083, 9. Tamara Olie 101.800, 10. Frida van de Heuvel 101.600, 11. Ben den Ouden 100.460, 12. mevr. G. Brouwer 99.280. Klasse E: 1. Youri van Eek 95.867, 2. Gerard Loef 94.260, 3. Yvonne Kersber gen 92.783, 4. Lies van Beek 90.360, 5. Dick Esveldt 89.510, 6. David Sinnema 85.971. Omdat hij laatste is geworden kreeg hij een rode lantaarn uitgereikt. nisch te kunnen verantwoor den is onder andere een twaalftal woningen verval len boven de winkels. De ver mindering van het bruto vloeroppervlak aan de zijde van het gebied voor het woonzorgcomplex kan wor den aangewend voor uitbrei ding van de groenstructuur. De ontwikkelaars kwamen 'De vermindering van het daarop met een wijzigings voorstel dat voorziet in een vermindering van de om vang van het bruto vloerop pervlak met ongeveer 990 m2. Het huurniveau en ove rige bijdragen zijn onveran derd gebleven. Om een en ander kostentech- Vertrekkend onderwijsman R. Binkhuijsen bij zijn lige Prof. Kohnstammschool voo- openbaar MAV Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Dinsdag 28 mei was de eerste van de twee dagen omvattende kinderactiviteiten van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW) tijdens deze week. Donderdag 30 mei woonzorgcomplex is actuali sering van het huidige verou derde bestemmingsplan noodzakelijk. De kosten hier van worden globaal geraamd op 60.000 gulden. De gemeen teraad heeft dit werkkrediet vorige week beschikbaar ge steld. Burgemeester C.M. van der Linden, portefeuillehouder ruimtelijke ordening, is tot het laatst toe bij zijn ingeno men standpunt gebleven dat De Nieuwe Passage er niet moet komen. Ruimtelijke (te compact) en Diepen- financiële motieven en, in re latie daarmee, het ontbreken van een voldoende maat schappelijk draagvlak zijn voor de christen-democrati- sche eerste burger de belang rijkste beweegredenen. In de afgelopen periode zijn over De Nieuwe Passage ove rigens ook veel schriftelijke vragen gesteld door raads fracties, belangengroeperin gen en particulieren. Al die vragen zijn in uitgebreide no tities zoveel mogelijk beant woord. In allerlei vergaderingen van de raadscommissies is ook uitvoerig ingegaan op de fi nanciële aspecten en de kos ten van infrastructurele voor zieningen bezien in meerja renperspectief. De financiële gegevens hierover zijn ver trouwelijk. In de haalbaarheidsanalyse is een gemeentelijke bijdrage opgenomen van 1,1 miljoen gulden. Daarnaast is er een bijdrage voorzien voor wegen beheer en riolering. Hierover kijgt de gemeenteraad later afzonderlijke voorstellen voorgelegd. In één van de eerstvolgende raadsvergaderingen zullen B. en W. ook inzicht geven in de gemaakte voorbereidingskos- ten (Heidemij Advies, ambte lijke kosten, second opinion), begeleiders Voorgesteld is tenslotte in de meer samenwerkingsovereen komst een tijdstip van uitbet aling vast te leggen. W. de be- 13.00 18.00 nut 10.00 - 18. 00 uur i 1O.OO- 18.00 uur y 10.00 18.00 uur l 19.00 20.30 uur 10.00 18.00 uur 10.00 13.00 uur' 'P openingstijden Habohunk Wnddinxvetn 3 juni 1996 Jy aljn up niuuiiduijuiurijai)- da ud/kaurs /un da u/daJhtijaj) dadflj/au, daladohjijajj an iJ/puthakan iaJafurikdr baraikbuur. tok.

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 15