Eerste lustrum van Krea Muska Drie werkbezoeken van paarse kabinetsleden Wereldwinkel trekt in bij Albert Heijn Jachtacte geweigerd Asielzoekerscentrum zoekt vrijwilligers Watermaatschappij geeft Alphen uitstel Boskoopse 'koorklas' voor aarzelende zangers Drie feestdagen .op De Regenboog WZHO doet proef spoelwaterzuivering Ledenavond bij De Vierstroom Kerkdienst bij de RTW Lenteconcert in Boskoop Reeuwijker exposeert in Moerkapelle Sunday Violence presenteert cd PAGINA 19 WOENSDAG 29 MEI 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Eerst kwam de bekende ham burgerclown Ronald MacDo nald met een knetterende en zen zal zijn volgebouwd, is het politiekeurmerk ’Veilig Wonen’ verleend. De politie keurde de plannen goed op veiligheidsaspecten, zoals on der meer de verlichting en het hang- en sluitwerk aan de woningen. Komende zaterdag 1 juni is de Wereldwinkel aanwezig op de open dag van de kin derboerderij in het War- naarplantsoen. Er wordt ge zorgd voor een terrasje waar volwassenen ’eerlijke’ koffie en thee kunnen drinken en kinderen limonade. Ook kunnen kinderen mee doen aan het maken van een leuke brochure. Verder wordt er nog een rebus uit gedeeld waaraan een wed strijd is verbonden. Waddinxveense woon' C.M. van der Linden en (Foto: Sjaak Noteboom). Het AZC denkt voor deze vrij willigersfuncties aan mensen die ouder dan 21 jaar, affini- WADDINXVEEN - Na een voorspoedig begin met tien tallen vrijwilligers is het tijdelijk asielzoekerscentrum aan de Zuidelijke Rondweg in Waddinxveen genood zaakt op zoek te gaan naar een aantal nieuwe vrijwilli gers. Er worden daarvoor inmiddels allerlei oproepen gedaan. Eerder brachten minister president W. Kok (PvdA) en staatssecretaris A. van Dok- van Weele (Economische Za ken) een geslaagd werkbe zoek aan Waddinxveen. De premier deed het Gouwe- dorp aan op zijn rondgang dieën. ‘Crescendo1 is van hoge klasse en speelt in de eerste divisie van de Nederlandse Muziek Federatie, zodat hun bijdrage aan het Waddinxveense lus trumconcert een aangenaam afwisselend karakter zal ge ven. Liefhebbers van echte fanfare zullen zeker een fijne avond hebben. De uit Krea Musica voorgeko men zanggroep ‘Gioia1, speci aal bedoeld voor jonge men sen tussen de 16 en 35 jaar, zal voor de eerste keer een op treden verzorgen. Het programmablad (tevens toegangsbewijs) is in de voor verkoop bij koorleden te ver- krijgen. Aan de zaal zullen de nog niet verkochte toegangs bewijzen verkocht worden. Het asielzoekerscentrum is vorig jaar oktober van start gegaan. Op Tweede Kerstdag was er voor de Waddinxveen se bevolking een drukbezoch te open dag. Inmiddels wonen zo’n 500 vluchtelingen (dat zijn er 100 minder dan aanvankelijk de bedoeling was) in het cen trum in afwachting van de beslissing op hun aanvraag om asiel in Nederland. door het voor hem filevrij ge houden Groene Hart (de Waddinxveense hefbrug over de Gouwe ging even niet voor de scheepvaart open). Bij de Goudsche Machinefa briek GMF BV, die sinds 1990 op het bedrijvenpark De Alphense gemeenteraad was verzocht om vóór eind mei een beslissing te nemen of hij al dan niet aandeelhou der wordt van de NV WZHO, maar heeft aangegeven tot eind oktober nodig te hebben om de gemeentelijke besluit vorming rond te krijgen. Zoals bekend kan de gemeen te Alphen aan den Rijn aan deelhouder worden van wa- termaatschappij WZHO van wege de overdracht door EWR (Rijnland) aan WZHO van de drinkwatervoorzie ning in de gemeente. De uitgestrektheid van het rivierenlandschap met de grilligheid van de uiterwaarden heeft hij vastgelegd in zijn aqua rellen van de Lek. Naast water zijn er molens te zien aan de Rottemeren in Zevenhuizen. Het uitstel van de beslissing over het aandeelhouderschap heeft, conform het besluit van de aandeelhouders van WZ HO, consequenties voor de toeslag die in de Alphen aan den Rijn op de drinkwaterta- rieven wordt geheven. In plaats van 27 cent be draagt die toeslag voor dit jaar 19 cent per kubieke me ter drinkwater. Deze toeslag is het resultaat van de onderhandelingen met WADDINXVEEN - Het Waddinxveense college van Burgemeester en Wethouders wil dat de Stichting Wereldwinkel Waddinxveen een ruimte in het uit te breiden-deel van de supermarkt Albert Heijn (Konin gin Wilhelminaplein) niet voor één jaar maar voor minsters vijfjaar kan huren. WADDINXVEEN - Met het bezoek van de politiek oms treden D66-staatssecretaris dr. D.K.J. Tommel van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieube heer aan Waddinxveen is een voorlopig einde gekomen aan het op visite komen in het Gouwedorp van leden van het paarse kabinet. Gezamenlijk met het fanfare- orkest ‘Crescendo1 uit Zuid- Beijerland zal door Krea Mu sica een concert worden gege ven met diverse muzikale hoogstandjes, zoals onder an dere een selectie uit ‘The Phantom of the Opera1, ‘My Fair Lady1 en het bekende ‘Slavenkoor1, ‘Coquest of Pa radise1 en andere prettig in het gehoor liggende melo- MOERKAPELLE In een stand zijn allerlei Derde Wereld-produkten zoals speelgoed, kunstnij verheid, chocolade, (biologi sche) thee en koffie te koop. Alle levensmiddelen van de Wereldwinkel zijn milieu vriendelijk verbouwd. Voor alles wordt een goede prijs betaald aan de produ centen. GOUDA/WADDINXVEEN - NV Watermaatschappij Zuid-Holland Oost (WZHO), waarbij ook Waddinxveen, Boskoop en Zevenhuizen-Moerkapelle is aangesloten, heeft de gemeente Alphen aan den Rijn tot donderdag 31 oktober van dit jaar uitstel gegeven voor het besluit over het aandeelhouderschap. ’Er moet vervanging zijn an ders bloedt het dood. Ook doet een hoge gemiddelde leeftijd het imago van je koor geen goed. Daarom gaan we het proberen met de koor- klas. Elders heeft men dat ook gedaan en met succes’. Om belangstellenden hierop te attenderen worden men sen persoonlijk uitgenodigd via een brief. Een goede mo gelijkheid tot kennismaking vormt het gratis concert op vrijdagavond 7 juni om acht uur in De Rozenburcht te Bo skoop. Medewerking verleent ’Der Mannergesangverein Ybbs 1850’ uit Oostenrijk dat dan in Boskoop op bezoek is. De avond wordt besloten door het Boskoper Orkest met dansmuziek. Dat blijkt uit een bespre king binnen het college van B. en W., waar deze zaak aan de orde werd gesteld door burgemeester C.M. van der Linden. In het gemeentehuis zal een en ander nader worden be keken. Hierbij zullen tevens de subsidiemogelijkhedien ten behoeve van de Wereld winkel onder de loep wor den genomen overeenkom stig de gemeentelijke Nota Internationale Betrekkin gen. In de badkamer zingen ze het hoogste lied en het klinkt nog aardig ook. Eigenlijk zouden ze best in een koor willen zin gen, maar vraag ze in het openbaar iets te zingen en ze klappen allemaal dicht. Dit is het type zangers (en zangeressen natuurlijk) waarvan er veel zijn en ieder koor zou ze eigenlijk er graag bij willen hebben, maar de drempel is voor deze mensen te hoog. Om daar iets aan te doen komt ’Die Gouwe Sanghers’ tot een ’koorklas’, een soort koorles voor ménsen die zin gen wel leuk vinden maar de opstap naar een koor (nog) niet aandurven. Het is een kennismaking met koorzang, met bladmuziek en een steuntje in de rug om überhaupt met een koor mee te zingen. Voorlopig gaat het om tien weken een uurtje, vooraf gaand aan de wekelijkse re petitie op maandagavond van zeven tot acht uur in AOC ’De Groene Zijde’ (Zijde). Gestart wordt na de zomerva kantie. Blijkt het aan te slaan dan wordt er mee doorge gaan. Waddinxveens voorzit ter L. Verweij van het Bo skoopse mannenkoor legt en thousiast uit waar het om draait. Natuurlijk, de leden van het koor kennen ze ook, die man nen die thuis aardig kunnen zingen en eigenlijk best zou den willen. Alleen komt het er nooit van. Zo jammer, want het mannenkoor zou ze met open armen ontvangen. Verweij probeert de drempel wat te verlagen. ’We preten deren natuurlijk te kunnen zingen maar dat is relatief, we zijn geen topkoor, al klinkt onze cd best goed. We zijn een heel normaal koor en ik weet zeker dat er een hele boel mannen zijn die in ons koor passen en dat ook best zouden willen’. ’Maar hoe krijg je ze over de streep? Daarvoor is die koor klas. Als kennismaking, als Naast een 30-tal betaalde vaste medewerkers zijn er veel vrijwilligers werkzaam aan de Zuidelijke Rondweg. Zij helpen bij het organiseren en begeleiden van verschil lende activiteiten. Dankzij hun inzet wordt vol gens de leiding van het AZC de situatie voor de bewoners een stuk leefbaarder. Voor een vijftal activiteiten wor den er nog gemotiveerde vrij willigers gezocht. Hierbij gaat het om bardien sten (19.00-22.00 uur), vrou wenactiviteiten (vrouwenka mer, overdag 9.15-11.15 uur of 13.15-15.15 uur), crèche (kinderen 2-4 jaar, overdag 9.15-11.15 uur of 13.15-15.15 uur), disco (tweemaal per maand op vrijdagavond van 20.00-22.15 uur en om de bin go (eenmaal per maand op zondagmiddag van 14.30- 16.00 uur). D66-staatsse<retaris dr. D.K.J. Tommel op weg naar het slaan van de eerste paal in de iwijk Zuidplas '90 met remts naast hem Waddinxveens burgemeester jn in zijn kielzog bouwers, beleggers en (oud)gemeentebestuurders. Gestreefd wordt naar een te rugwinning via herbehande- ling van ongeveer twee mil joen kubieke meter water per jaar, oftewel 4% van het to taal aan opgepompte water. Op dit moment is het totale productieverlies bij WHZO ongeveer 4'miljoen kubieke meter, zo’n 8% van het totaal aan'Ópgepompt water. Eén van de waterbesparende maatregelen die WZHO op dit moment bij zuiveringssta- tion C. Rodenhuis in Bergam bacht onderzoekt, is de zuive ring van spoelwater tot drinkwater. Spoelwater is het hoofdbe standdeel van het totale pro ductieverlies. Het komt vrij bij het periodiek spoelen van filters in het reguliere zuive ringsproces. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Petra Verschoof, medêwerker Opvang (maandag van 9.00- 17.00 uur) of bij haar afwe zigheid met Odette Hensen (tel. 0182-641600). De i Reeuwijkse kunstenaar Hans de Jong 'exposeert van zaterdag 1 juni tot en met zaterdag 29 juni 0 aquarellen van Zuidhol- landse landschappen in galerie ’Artique’ aan het Kerkewater te Moerka- pelle. BOSKOOP/WADDINXVEEN - Het Boskoopse mannen koor ’Die Gouwe Sanghers’ heeft het initiatief genomen tot een ’koorklas’ die aarzelende zangers en zangeres sen na de zomer over de streep moet trekken. Om de smaak te pakken te krijgen is er vrijdagavond 7 juni nog een gratis concert in De Rozenburcht. De Goudse formatie 'Sunday Violence' (Foto: Jacques Po- vee). tigd, terwijl 80% van het ge bied groen is en de landbouw maar 8°% werkgelegenheid voor zijn rekening neemt. Een normale ontwikkeling van de bedrijvigheid in het Hart van de RandSTAD is no dig om voldoende arbeids plaatsen te scheppen. Reeds nu leidt de onbalans tussen wonen en werken tot uit gaande pendel (met aanzien lijke files) en werkloosheid. Staatssecretaris mevrouw Van Dok-van Weele bezocht een druk bezochte driemaan delijkse export-instuif van de Goudse Kamer in het nieuwe bedrijfspand van Euromail Gouda BV op het bedrijven park Coenecoop. Daar wisselden onder leiding van tv-presentator Koos Pos- tema exporteurs met de on derminister ervaringen uit. De staatssecretaris kreeg op die manier een goede indruk van het exporterende mid den- en kleinbedrijf in de Goudse streek. Onderminister dr. Tommel sloeg tenslotte in de nieuwe woonwijk Zuidplas ’90 de eer ste paal voor 137 koop- en huurwoningen. Voor en na deze gebeurtenis werd voor genodigden een bijeenkomst gehouden in een feesttent op de bouwplaats. In de tent voerden achtereen volgens de staatssecretaris, Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden en J.J.H. Stouthart van de Stichting Pensioenfonds Ak- zo-Nobel (belegger) het woord. Van de nu begonnen bouw van 137 woningen wor den er 87 gebouwd als vrije sector huurwoning (vanaf 950 gulden per maand) en 50 als vrije sector koopwoning (380.000 tot 490.000 gulden). Opdrachtgever is de Stich ting Pensioenfonds Akzo-No- bel. De woningen worden ge bouwd door Noorlander Bouw BV onder architectuur van WADDINXVEEN - Vrijdagavond 7 juni om acht uur viert het algemeen gemengd koor ‘Krea Musica1 haar eerste lustrum met een concert in de Ontmoetingskerk (Groensvoorde). De toegangsprijs bedraagt tien gulden voor volwassenen en vijf gulden voor kinderen tot 14 jaar. Holland. Nog geen 2% van de grond is in gebruik als bedrijventer rein, waarop 35% van de werkgelegenheid is geves- 15.00 uur. t Hans de Jong heeft al vele malen zijn werk in j de regio geëxposeerd. Dit keer zijn er aquarel- len te zien van de j Reeuwijkse Plassen, de Lek en de omgeving van Zevenhuizen. Water is in al zijn aqua rellen het belangrijkste onderwerp. In zijn woonplaats Reeuwijk heeft hij deze winter een aantal aquarellen ge maakt van verschillende plassen. Naast koele en gedemp te aquarellen heeft dit ook een aantal zeer kleurrijke werkstukken opgeleverd. Stuurman Partners BV en ar-, chitectenbureau D&T van Maanen BV. Eén van de uitgangspunten van de wijk Zuidplas ’90 is duurzaam bouwen, waarbij onder meer wordt gestreefd naar een laag energie- en wa terverbruik, toepassing van minder milieubelastende ma terialen en een indeling die geschikt is voor afvalschei ding door de toekomstige be woners. In de nieuwe deel- plannen E en F bestaat bo vendien de mogelijkheid zonnecollectoren aan te bren gen op de koopwoningen. Voor de gehele wijk Zuidplas ’90, die in 1999 met 380 hui- teit hebben met verschillende nationaliteiten, culturen en religies, tenminste één dag deel per week beschikbaar zijn, creatief en initiatiefrijk zijn en met verantwoordelijk heidsgevoel, omdat ze sterk in hun schoenen moeten staan. De tentoonstelling is te zien van maandag tot en l met vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en op de heidsshow. Deze was leer zaam voor de kinderen van de middenbouw (de groepen 3 tot en met 6) en was heel leer zaam en ook nog leuk. Hij wist de scholieren een klein uurtje te boeien met goocheltrucs en grapjes, waarin steeds weer een leer zaam element zat over de vei ligheid in en om het huis en op straat. Dit was weer eens wat anders, dan een ’gewone’ les uit een (verkeers(boekje. De volgende dag was het voor de kinderen van groepen 5 en 6 van beide schoollocaties weer feest. Er werd door de werkgroep WOOP een film gedraaid over Vincent van Gogh. De film heette “Vincent en ik' en ging over een meisje, dat in aanraking kwam met de wereldberoemde schilder en daarnaast een flink aantal spannende avonturen beleef de. Ook dit was een dag waar bij Tiet nuttige met het aan gename1 werd verenigd. Op derde en laatste was het warming-up die ook voor onze eigen leden niet gek zou zijn. Wie zich bij een koor meldt moet zich snel inwerken in het reportoire om mee te kun nen doen. Dat weegt nu niet zo zwaar. Noten kunnen le zen is niet nodig, de mensen krijgen hulp bij het thuisra- ken in de bladmuziek’. Hoewel er ook tegenwoordig nog jongerenkoren zijn is toch het zingen wat achterop geraakt in onze cultuur. Vroeger werd er bijvoorbeeld op school veel meer gezongen. En daarna was er een kinder koor, een knapenkoor, een meisjeskoor. Dat is veel minder geworden. Daarnaast is er voor ama- teurzangers geen onderricht. De muziekscholen geven al gemene muzikale vorming en leiden mensen op voor bij voorbeeld een fanfare, maar niet voor koren. Het resultaat is te merken in veel koren waar de vergrij zing toeslaat. Dat geldt ook voor Die Gouwe Sanghers. Verweij: ’We hebben al jaren zo’n 6570 leden, waarvan er een paar al flink op leeftijd zijn. We hebben mensen die al veertig jaar lid zijn en dat kan zo niet voortduren’. vol vaart gebrachte veilig- WADDINXVEEN - De - - - wekelijkse kerkuitzen- ding van de lokale RTW- radio wordt zqndagmor- gen 2 juni tussen negen j en twaalf uur verzorgd door de Gereformeerde Kerk van Waddinxveen. De uitzending begint om negen uur met een pro- gramma voor de kinde- ren. Vlak voor half tien wordt er overgeschakeld i naar de Ontmoetings- kerk (Groensvoorde) voor een rechtstreekse uitzen- ding van de kerkdienst met ds. K. Snoey uit De Hoef. Tussen elf en twaalf uur wordt er gesproken over de trektochtdiensten die de afgelopen twee maan den in de Ontmoetings kerk zijn gehouden en waarvan ’s middags om half twee de derde is. Gasten in de studio zijn Adrie en Elze Twigt en Erwin Versluis. de sport- en spelletjesdag voor alle kinderen van De Re genboog. Op het veld van de sportclub Antilope1 werd een sportieve dag gehouden. Het thema was dit jaar de ‘Olympische Spelen1. Nadat door juf Lia en meneer René het Olympische vuur was ontstoken en alle kinderen en volwassenen (leerkrachten, hulp- en kijko’uders) het sportlied was gezongen, gin gen alle kinderen aan de sportieve arbeid. De kinderen van de groepen 1, 2 en 3 deden op het mid denveld een spelletj escircuit en de kinderen van de groe pen 4 tot en met 8 werkten een aantal sportonderdelen af op het terrein er omheen. Na afloop kregen alle kinde ren een diploma met hun ei gen resultaten en een medail le uitgereikt. Ook werd er nog een potje touwtrekken gedaan tussen de leerkrachten (hier en daar versterkt door hulpouders) van beide locaties. Het was weer een gezellige en prima georganiseerde sportdag, waar het meedoen overigens belangrijker was dan winnen. WADDINXVEEN/REEU WIJK - De Waddinxveen se advocaat mr. M.L. Groen (In ’t Veen Advoca- ten) vindt dat Justitie zijn cliënt, een Delfte- naar die een acte voor de jacht is geweigerd in het gebied rond de Reeuwijk- se Plassen, alsnog straft, omdat niets er op wijst dat hij zijn jachtacte zal misbruiken. De Delftenaar, die bij de Raad van State een nieu- we jachtacte eist, schoot op 30 november 1989 de Reeuwijkse broers Jan en Jaap Roos dood tijdens een jachtpartij op een ei landje in de plassen. De man wil er opnieuw gaan jagen. Het ministe- rie steekt daar een stokje voor omdat hij door het afvuren van de dodelijke schoten zijn wapen des- tijds misbruikte. In hoger beroep zag het Gerechtshof destijds af van rechtsvervolging. Volgens het hof handelde de man uit psychische overmacht. De Raad van State doet eind mei uit- spraak. BOSKOOP/WADDINXVEEN - Het Boskoopse mannenkoor ’Die Gouwe Sanghers’ geeft vrijdagavond 7 juni om acht uur in De Rozenburcht met medewerking van een Oos tenrijks gastkoor een luchtig en gratis lenteconcert dat wordt besloten met dansmu ziek van het Boskoper Or kest. Dat de avond vrij toeganke lijk is heeft te maken met het karakter van de avond. Ener zijds is het de nasleep van het jubileum, anderzijds moet de drempel zo laag mogelijk zijn om belangstellenden een ken nismaking te gunnen met het koor, dat tegelijkertijd ook een gerichte ledenwerfcam pagne gaat voeren met uitno digingen aan mogelijk geïnte resseerden en een ’koorklas’. Medewerking verleent het koor ’Der Mannergesangve- rein Ybbs 1850’ uit Oosten rijk. Vorig jaar waren Die Gouwe Sanghers tijdens een koorreis te gast in het stad huis en er werd gezongen Ih een basiliek waarbij natuur- j lijk ook de stad Wenen werd bezocht. Die Gouwe Sanghers hebben er ook aan Boskoop-promotie gedaan en deelden onder meer miniatuurrozen uit. Het mannenkoor uit Oostenrijk brengt van donderdag 6 tot zaterdagen van 10.00 tot enmet zaterdag 8 juni een te genbezoek en zal zich op vrij dagavond 7 juni laten horen in De Rozenburcht. Een aan tal werken worden door beide koren samen gezongen. Het mannenkoor uit Ybbs be staat uit zo’n dertig zangers onder wie acht die met elkaar het dubbelkwartet XYZ vor men. Dit dubbelkwartet, dat zeer beslist de moeite waard i is, zal ook afzonderlijk voo;- het voetlicht treden. Voor De Rozenburcht is geko zen vanwege de informele sfeer die het concert moet krijgen. Daarop is ook het programma afgestemd. Maar het betekent ook een beperk te ruimte voor publiek. Hoewel de entree gratis is dienen toegangsbewijzen daarom vooraf gereserveerd te worden bij Waddinxveens voorzitter L. Verweij, tel. 0182-612623. Na afloop van het concert rondt het Boskoper Orkest de avond af in de stijl van de be kende Tn the mood’ concer ten; met goede dansmuziek dus. GOUDA/WADDINXVEEN - De Vierstroom (de regionale kruisvereniging in Midden- Hqlland, tel. 1082-594631) houdt maandagavond 3 juni twee regionale afdelingsver- gaderingen om de stem van haar leden te horen. De vergaderingen vinden plaats in Gouda. Vooraf gaand is er de speciale the- .van vier uur in een VIP-bus mabijeenkomst ’Je rug, iets om zuinig op te zijn’ (aanvang 19.30 uur). Aan de orde komt onder meer de vraag hoe ie mand door bijvoorbeeld een goede zit- en tilhouding rug klachten kan voorkomen. Aansluitend vinden de regio nale afdelingsvergaderingen Coenecoop is gevestigd, werd plaats (20.30 uur). De Vier- de sociaal-democratische stroom stelt het op prijs als voorman welkom geheten leden hun mening geven, door directeur ir. W. van ideeën uiten en meepraten over het beleid van de vereni ging. EWR over de overdracht van de drinkwatervoorziening. Overeenkomstig de Waterlei dingwet, betreft dit de ver goeding door WZHO aan EWR voor de winst die EWR anders in de komende tien jaar behaald zou hebben. Per 1 juli wordt WZHO juri disch eigenaar van de ’water poot’ van EWR in Alphen aan den Rijn. Dé totaalprijs per kubieke meter drinkwater wordt ƒ2,94 en het vastrecht voor huishoudelijk en klein zakelijk gebruik blijft onver anderd ƒ89,35. Alle bedragen zijn exclusief 6% btw. Wanneer de gemeente Al phen aan den Rijn voor eind oktober besluit om aandeel houder te worden, zal vanaf 1 januari 1997 de toeslag 27 cent bedragen, tenzij de ge meente de aandelen koopt. Met de aandelen verwerft de gemeente een aandelenbezit met een waarde van enkele miljoenen guldens en in spraak in WZHO om daar mee de belangen van de eigen inwoners te behartigen. de voorman door directeur ir. W. Marie. Temidden van de regionale autoriteiten was de afwezig heid van een lid van het Wad dinxveense gemeentebestuur opvallend. De uitnodigende Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Hol- land had hieraan kennelijk geen behoefte. De Goudse Kamer noemde te genover de minister-presi dent - die op verkiezingstoer- nee de Waddinxveense week markt ooit wel eens heeft aangedaan - Coenecoop als goed voorbeeld van de door Het sinds kort gestarte on- het bedrijfsleven bepleite derzoek wordt op proefschaal ’corridorontwikkeling’. Deze uitgevoerd met een in contai- ontwikkeling houdt in dat ners geplaatste installatie op aantrekkelijke bedrijfsterrei- het terrein van het zuive- nen worden geconcentreerd ringsstation. Gezocht wordt bij verkeersknooppunten, naar een methode om het Aan de premier werd in Wad- spoelwater zodanig te zuive- dinxveen nog eens duidelijk ren dat het veilig drinkwater gemaakt dat de door het mi- wordt. nisterie van VROM gewenste groene impuls voor het Groe- collega-waterleidingbe- ne Hart heel goed kan samen gaan met een bestendiging van de normale ontwikkeling van de noodzakelijke bedrij- BOSKOOP - Zaterdagavond 1 juni om zal in de Boskoopse jongerensociëteit De Tunnel een muzikale cd-presentatie worden gehouden van de nog jonge band ’Sunday Violence’. In het voorprogramma zit de Boskoopse rockband ’Eviden ce’. Sunday Violence is voortge komen uit de Goudse forme tie Telk Dirty’ meer is geheel een endere weg ingeslegen. Vorig jeer, een helf jeer ne de oprichting, kreeg de bend de kans op het Rocky Top Music Group label. De cd kwam in maart uit en heet ’Chimera’ (hersen schim). De stijl van Sunday Violence is te omschrijven als energiek, harde grunge en te vergelijken met bands als Alice in Chains’, ’Nirvana’ en 'Pearl Jam’. WADDINXVEEN - De kinderen van de rooms-katholie- ke basisschool ‘De Regenboog1 (Peter Zuidlaan en Ja cob Catslaan) kijken terug op een paar feestelijke da gen. GOUDA/WADDINXVEEN - NV Watermaatschappij Zuid-Holland Oost (WHZO) in Gouda, waarvan Wad dinxveen drinkwater betrekt, wil het productieverlies in een aantal zuiveringsstations de komende jaren ver der terugdringen. Bij drijven zijn dergelijke ont wikkelingen ook gaande. Het doen van eigen onderzoek is echter belangrijk vanwege de vigheid in dit deel van Zuid- specifieke samenstelling van het opgepompte ruwe water en dus ook van het spoelwa ter in de zuiveringsstations van WZHO. De installatie is ontworpen in samenwerking met DHV Wa ter BV uit Amersfoort en is gebouwd door AL-Techniek Benelux BV uit Almere. Na afronding van de proeven in Bergambacht zal de installa tie worden verplaatst naar andere zuiveringsstations van WZHO. v- A J

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 19