WADDINXVE Avonddienst bij baptisten Tevredenheid over testen rijvaardigheid ïsintratuin WADDINXVEEN VAKANTIE- BEZORGERS m/v Exclusief ezicht Rotan Kurhausstoel voor in de tuin en op terras. Topspelers van WSV houden zich staande Rijn en Gouwe Kinderen twee dagen op reis door Afrika Milieu-estafettestok voor Natuur- en Milieu-educatie Hagenaar onder invloed tl I 1 I (0182) 63 24 43 I s I o f S' I - I I PWJr E M E N G E T E OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGE VERGADERINGEN RUIMTELIJKE ORDENING GROEN AFDELING V.R.O.M. GESLOTEN COLLECTEROOSTER INSPRAAK JEUGDBELEID BOUWZAKEN succes te zijn. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Er werden zeventien schaak partijen gespeeld. Spanning volop, want de topspelers lie ten allen hun tanden zien. Als gevolg daarvan wisten de bovenste vier allen een winst- partij te noteren. GEMEENTE ROEPT KANDIDATEN OP VOOR DE MARKTCOMMISSIE AFDELINGEN GEMEENTE VERHUIZEN NAAR BEUKENHOF De conclusie was dan ook achteraf dat koploper T. v.d. Oord met nog twee ronden te gaan de grootste kanshebber blijft om de kampioensbeker van B. Jansen over te nemen. L. v.d Haven had als subtop- delen werden de kinderen begeleid door mensen die uit Afrika afkomstig zijn of er hebben gewerkt. Dankzij de medewerking van groepjes enthousiaste vrijwil- lig(st)ers hebben ruim 80 kin deren - helaas kon niet ieder een worden geplaatst - in een ongedwongen sfeer meer in zicht gekregen in de gewoon ten van een aantal culturen die onze multiculturele sa menleving rijk is. In de komende zomervakan tie zullen er opnieuw vakan- tie-activiteiten worden geor ganiseerd door de Stichting In april hebben zo’n 70 auto mobilisten tussen de 55 en 90 jaar deelgenomen aan de rij- vaardigheidstest voor senio ren.Iedere deelnemer heeft in zijn of haar eigen auto een rit queteerden blijkt 90% te heb ben deelgenomen aan de test om van een deskundige te ho ren of men nog veilig aan het verkeer kan deelnemen.On geveer 60% geeft aan ’veel’ te hebben gehad aan de dag, de overigen zeggen er ’iets’ aan te hebben gehad. jes en jongens een kaartje van Afrika waarop ze na ie der onderdeel het land kon den inkleuren waarmee ze kennis hadden gemaakt. Bovendien blijkt 90% nog minstens driemaal per week met de auto deel te nemen aan het verkeer.Uit de resul taten van de enquête mag ge concludeerd worden dat de deelnemers zeer positief oor delen over de organisatie van de dag en het geheel als ’nut tig’ hebben ervaren. De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW), één van de organisatoren, onder zoekt de mogelijkheden om nog meer rijvaardigheidsrit- ten voor senioren te organise ren, zodat ook anderen alsnog een kans krijgen hun rijvaar digheid te testen. stelligen. Eén van de leden van de milieuwerkgroep zal de estafettestok nu overdra gen aan de Werkgroep Na tuur- en Milieu-educatie. Iedere inwoner van Waddinx veen kan het gemeentebe stuur helpen te bepalen aan wie de Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie volgend jaar de milieu-estafettestok mag doorgeven. Elke particulier of organisa tie kan gedurende dit jaar zichzelf of een ander voor de estafettestok 1996 aanmel den. Schrijf een briefje waar in de naam van de potentiële kandidaat wordt genoemd met de reden waarom deze de prijs voor 1996 verdient en stuur dat naar Burgemeester en Wethouders, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. WADDINXVEEN - Met nu nog twee competitieronden voor de boeg werd afgelopen week de 34e ronde van de on derlinge competitie van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV gespeeld. De kopgroep hield zich uitstekend staande. De kinderen hebben op een speelse manier kennis ge maakt met verschillende Afrikaanse culturen. Zo ont dekten zij de verschillen en overeenkomsten tussen Afri kanen en Nederlanders. De estafettestok, Waddinx veens enige milieuprijs, is in 1993 ingesteld door het colle ge van Burgemeester en Wet houders als een jaarlijkse prijs voor een opmerkelijke milieuprestatie die dat jaar door een particulier of een or ganisatie is geleverd. De milieu-estafettestok wordt ieder jaar doorgegeven aan de nieuwe winnaar, waardoor volgens het ge meentebestuur een soort es tafette van milieuprestaties ontstaat. Via de toekenning van de mi lieu-estafettestok 1995 wil de gemeente haar waardering tot uitdrukking brengen voor de vele activiteiten die de werkgroep Natuur- en Mi lieu-educatie verricht om de jongeren in Waddinxveen te De afgelopen weken is er een Voor deze dagen zoekt de enquête gehouden onder alle stichting nog vrijwilligers die deelnemers.Van alle geën- daaraan willen meewerken. Wie interesse heeft of meer informatie wil kan contact opnemen met Astrid de Weerd of Petra Reef van de SWW, tel. 0182-631932. mars van J. Stam, die toch wel verrassend T. van Brug gen naar een nederlaag wist te spelen. In de grote grijze midden groep positieve uitslagen voor Bij aanvang kregen de meis- T. Kuiper, J. v.d. Born en T. Goor tegen respectievelijk T. Wiersma, J. van Oort en F. Ritter. Remisepartijen voor A. v.d. Starre tegen A. Versluis en J. De eerste dag stonden de vol- Markus tegen P. van Offeren. WADDINXVEEN - In de pinkstervakantie van vorige week heeft de Stichting Wad dinxveens Welzijnswerk (SWW) weer activiteiten gehouden voor kinderen van 4-12 jaar. Twee dagen lang stonden alle activiteiten in het vorming ’Kreater* (Kerkstraat) in het teken van Afrika. Na afloop werden er, indien nodig adviezen gegeven. Bo vendien kreeg iedereen voor lichting mee naar huis over centrum voor kunstzinnige verkeersregels die de laatste jaren zijn veranderd.Deze eerste rijvaardigheidsrit in Waddinxveens Welzijnswerk, Waddinxveen blijkt een groot namelijk op 23, 24 en 25 juni en op 27, 28 en 29 augustus. WADDINXVEEN - Zondag avond 9 juni om half zeven houdt de baptistengemeente ’Ichthus’ weer haar maande lijkse avonddienst in het cen trum vooor kunstzinnige vor ming ’Kreater’ (Kerkstraat). Voorganger is de heer J. Fa- ber.Verder is deze keer een zangeres uit Hazerswoude- ïetjes buiten worden Dorp uitgenodigd. De muziek speeld. Bij een aantal onder zal verzorgd worden door het eigen enthousiaste combo met jongelui die goed met hun instrumenten overweg kunnen. Komt u eens luiste ren? WADDINXVEEN Over de voor de eerste maal in Waddinxveen gehouden rijvaardigheidsrit voor se nioren zijn vrijwel uitslui tend lovende reacties te horen. Dat blijkt uit een enquete onder de deelne mers. betrekken bij natuur en mi lieu. De werkgroep, die geheel be staat uit vrijwilligers, organi seert excursies, maakt leskis ten voor leerlingen van de ba sisschool (over onderwerpen als afval, bomen, water of landbouw en milieu) en helpt ieder jaar hard mee om een succes te maken van de Boomfeestdag in Waddinx veen. De milieu-estafettestok 1994 is vorig jaar uitgereikt aan de milieuwerkgroep van de toen malige samenwerkingsschool (nu onderdeel van het Coene coop College). Deze schoolwerkgroep heeft door haar actieve en enthou siaste inzet een groot aantal milieu-maatregelen binnen de school weten te bewerk- per tegenstander T. v.d. Oord tegenover zich. Een aanvan kelijk gelijkopgaande partij, maar gaandeweg wist de kop loper het niveauverschil toch uit te buiten en won simpel. Hetzelfde beeld voor W. Hen- nink, die de derde plaats vasthield door lanzaam maar zeker subtopper N. Dannis onder de tafel te spelen. Ook knap spel van B. Jansen met de zwarte stukken, die de koploper op de hielen blijft zitten en met sterk spel te genstander W. v.d. Hoek een nederlaag wist te bezorgen. Ook een positieve uitslag voor H. van Woudenberg, die A. van Nieukerke (na twee sterke ronden) nu wel op een nederlaag kon trakteren. Handhaving verder van L. Willemen in de top 10 na zijn overwinning tegen J. Muit. Verder een verrassende ne derlaag voor witspeler H. Smitskamp tegen A. Kardol, die door dit resulaat weer de top 10 is binnengelopen. Na lange tijd ook verlies voor E. Philipse, die in G. v.d. Knaap een te sterke tegen stander tegenover zich had. Met deze uitslag zullen beide spelers deze competitie met een eindrangschikking in de top 10 afsluiten. In de subtop een verdere op- WADDINXVEEN - Volgende week woensdagmiddag 12 juni om vier uur krijgt de Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie in het gemeentehuis van Waddinxveen de ge meentelijke ’milieu-estafettestok ’95’ uitgereikt. SPREEKUREN Iedereen geeft aan de advie zen van de deskundigen te zullen opvolgen.Ruim 80%’ van deelnemers heeft al meer dan 30 jaar het rijbewijs. gende onderdelen op het pro gramma: dansen op ritmes (gespeeld op de Senegalese djembe), Eritrese koekjes bakken, Afrikaanse muziek instrumenten maken en pro beren te bespelen en sieraden maken van zelfgemaakte kra len. De tweede dag werd iets ver teld over ontwikkelingssa menwerking. Bovendien werd er een Unicef-kinder- film gedraaid over het leven van kinderen in Afrika. Daarnaast werden er Afri kaanse spelletjes gespeeld. Omdat het weer bijna ’tro pisch’ was, konden deze spel letjes buiten worden ge- Kinderen dansen op Marokkaanse muziek, één van de atciviteiten tijdens de kindervakan- gemaakt in aanwezigheid **- - - - - - van een nj-instructeur die voor deze test een speciale cursus heeft gevolgd.Verder werd bij alle deelnemers een gehoor- en ogentest, een reac- tietest en een theorietest af genomen. WADDINXVEEN - In de nacht van vrijdag op zaterdag werd een 31-jarige Haagse bestuurder van een perso nenauto door de politie be keurd omdat hij onder in vloed van alcohol een auto be stuurde. Bij de blaastest op het politiebureau bleek hij 1.05 promille in zijn bloed te hebben. Zondagavond rukte de vrijwillige brandweer uit omdat enkele onverlaten het papierhok van de hervormde Bethelschool aan de Hegge- winde in brand hadden gesto ken. Het vuur was snel onder con trole. Vermoedelijk is een viertal knapen van rond de 13 jaar verantwoordelijk voor het brandje.Maandagochtend brak brand uit in vermoede lijk een koelmotor van de le vensmiddelengroothandel op het bedrijventerrein Doel wijk aan de Bredeweg. Aanwezig personeel had de zaak al ge blust alvorens de vrijwillige brandweer arriveerde. L §1 (0182) 624 624 AARD VAN HET BOUWPLAN BOUWPERCEEL Bezwaren Veenkade 24 het oprichten van een carport Minervalaan 1 Tesselschadelaan 17 Binnengekomen kapaanvragen De Genestetlaan 36 Mercuriusweg 11 Bilderdijklaan 4 1 boom in de tuin Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen AARD VAN HET BOUWPLAN ter inzage met ingang van 6 juni 1996 Coenecoop 87a Souburghlaan 7 Junolaan 10 Zuidplaslaan 102 Junolaan 8 t/m 26 (even) het oprichten van een tuinmuur Souburghlaan 19 U kunt zich vóór 1 juli 1996 telefonisch aanmelden bij de HET GROENE WARENHUIS BOUWPERCEEL Brugweg tussen 92 en 98 In verband met het terugtrekken van een lid van de Marktcom- missie, namens de Waddinxveense consumenten, roept de ge meente kandidaten op om zitting te nemen in de Marktcommis- sie. De commissie vergadert circa 2x per jaar over zaken betreffende de Waddinxveense weekmarkt. Noordkade 58, Pr. Bernhardlaan 9, 624 680 624 500 610 401 624 524 624 760 612 570 ambtenaar Marktzaken, de heer P.A.M. Kooien van de afdeling Vastgoed, Belastingen en Bedrijfsleven. Voor nadere informatie kunt u zich eveneens tot de heer Kooien wenden. De heer Kooien is op werkdagen tijdens kantooruren telefo nisch bereikbaar onder nummer (0182) 624629. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. het oprichten van zes woonhuizen het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis het oprichten van een erfafscheiding het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak het oprichten van een onderheid terras het oprichten van een transformatorstation het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak het veranderen van een bedrijfsgebouw het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Eenieder die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn ge troffen door verlening van een bouwvergunning danwel instem ming met een melding, kan gedurende een termijn van zes we ken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Informatie omtrent beschikkingen is verkrijgbaar bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieu (0182) 624764. Van 10 tot en met 15 juni 1996 AVO Integratie Gehandicapten 1 iep langs de weg (deze is reeds gerooid i.v.m. een gaslek) <y 2 5 Raadhuisplein 1 Postbus 400, 2740 AK Tweede Bloksweg nabij nr. 54a Oostpolderweg 49 TER AAR Veldweg Kingang Kerkweg). tel. 0172-602241. Interesse? Bel dan Prima verdiensten in de plaats S cn 3 is op zoek naar minimum leeftijd 15 jaar Exclusief zeezicht, inclusief romantische sfeerbeleving. 49.- gemeentelijk terrein nabij G. van Dort Kroonweg 13 Ingevolge het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaatselijke Verordening maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Loket voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocu- menten maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond :08.30 - 14.00 uur :08.30 - 12.30 uur 19.00 - 20.30 uur Het loket voor de Algemene Publieksinformatie is dagelijks ge opend van 08.30 - 14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Tijdens beide avondopenstellingen is de receptie (of het loket voor de Algemene Publieksinformatie) geopend. Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Regis ter, dat op werkdagen tussen 8.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruim telijke Ordening en Milieu. tiedagen onder het motto 'Reis door Afrika'. (Foto: Stichting Waddinxveens Welzijnswerk). Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding Werken en Verkeer. TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis postadres telefax Gemeentewerf Centraal Meldpunt Zorg Meldpunt discriminatie Instituut Sociaal Raadslieden Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad "De Sniep" (informatie) Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Openingstijden afdeling Publiekszaken zie elders in deze rubriek. Gemeentewerf, voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. gedurende twee weken, voor eenieder tijdens werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimte lijke Ordening en Milieu, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrij stelling te verlenen door eenieder schriftelijk bedenkingen wor den ingediend bij Burgemeester en Wethouders van Waddinx veen, (Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). het gedeeltelijk veranderen van een opslagruimte in een kantoor- annex opslagruimte Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Op woensdag 12 juni a.s. vanaf 20.00 uur wordt in het gebouw van Kreater aan de Kerkstraat 13 door het Jongeren Netwerk Waddinxveen een inspraakavond georganiseerd over nota ’’Jeugd(beleid) in de groei”. Tijdens deze avond heeft iedereen de gelegenheid zijn visie op deze nota te geven. De nota is te verkrijgen bij de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (tel. 63 19 32). Op vrijdag 7 juni a.s. is de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelij ke Ordening en Milieu voor het publiek gesloten in verband met een opleiding van de medewerkers. Extra raadsvergadering op maandag 10 juni 1996, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. In deze vergadering wordt de profielschets van de nieuwe bur gemeester besproken met de Commissaris van de Koningin. Verzoek om vrijstelling De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een aanvraag om afgifte van een bouwvergunning is ingediend voor het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woongebouw op het perceel Wingerd 100 t/m 556 (even). Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening, aangezien het bouwplan in strijd is met het ter plaatse geldende bestemmingsplan ’’Groenswaard lil ‘89”, en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en in artikel 50, lid 5, van de Woningwet. Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen de ge vraagde vrijstelling te verlenen, met het oog hierop bij Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland de vooraf benodigde verklarin gen van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst van die verklaringen de gevraagde bouwvergunning te verlenen. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatieteke ningen, Op donderdag 13, vrijdag 14 en maandag 17 juni a.s. verhui zen de afdelingen Financiële en Personele Dienstverlening en Interne Dienstverlening naar de dislocatie aan de Beukenhof. De telefonische bereikbaarheid van genoemde afdelingen zal op deze dagen niet optimaal zijn. Ook wordt in deze week een nieuw computersysteem geïnstalleerd. In principe zal een en ander niet ten koste gaan van de dienst verlening van de gemeente. Uiteraard blijft het mogelijk dat het publiek enige hinder zal ondervinden van de werkzaamheden. Wij bieden u voor deze mogelijke overlast bij voorbaat onze excuses aan. Donderdag e” ■3’ iM. -=s# ■X

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 3