1 Felle protesten tegen dreigende aanwijzing model intratuin WOPLN HUIS-] tLKL ZATERDAG VAN 1Q.Q0~16.00 U J Milieufietstocht voor brugklassers Coenecoop College Nieuw baby-ti jdschrif t De Waarden en de Vierstroom Vier verenigingen gaan op pad voor 50e Anferactie Diervoeding voor dierenhelpster Fl. 7.50 I Bridge-drive LAAG BOSKOOP 63.2771GX BOSKOOP TEL: 0172-21ÖI27, IAX: 0172-217366 i A A N I L D I N G Klimop in Hilzln Mandjl in Mltalln Driepoot Zangavond met vijf Kinderkoren Droogte teistert de bomen PAGINA 13 WOENSDAG 12 JUNI 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Directeur J. ten Velden van Kraamcentrum De Waarden reikt het eerste nummer van 'Baby-lnfo' aan de Schoonhovense H. de Jong-Engelhard, terwijl haar dochter Kimberley toekijkt. (Foto: Kraamcentrum De Waarden). TUINKAMtR Dierenhelpster mevrouw A. van Hengel-Sibbes kreeg van de Luifelbaan-winkeliers een 1 ADREM In onze Tuinkamer presenteren wij vele leuke en interessante sfeerelementen voor huis en tuin. Wij organiseren tevens cursussen, exposities en elke zaterdag twee gratis tuinspreekuren door ervaren tuinspecialisten Kom zaterdag bij ons langs U kunt bij ons rekenen op een nieuw idee en een kopje koffie of thee. WADDINXVEEN/GOUDA - Zo’n 350 brugklassers van het Coenecoop College in Waddinxveen Boskoop doen vandaag - woensdag 12 juni - mee aan de milieufiets- tocht ’Beleef jouw milieu... fiets eens door Waddinx veen’. Dit kon begin van dit jaar niet doorgaan, omdat papa over Het eerste exemplaar van het nieuwe tijdschrift is door di- reecteur J. ten Velden van Kraamcentrum De Waarden uitgereikt aan mevrouw H. de Jong-Engelhard. De Schoonhovense werd bij de uitreiking vergezeld door haar dochter Kimberly, die trots vertelde dat zij pas vier jaar was geworden. Voor mevrouw De Jong was de keuze voor het Kraamcen trum De Waarden geen moei lijke. Rondom de geboorte van haar dochter Kimberly was zij zeer tevreden over de geleverde kraamzorg van Ti ny. Vooral het feit dat vooraf re kening werd gehouden met haar wensen maakte de be slissing om weer voor De Waarden te kiezen eenvou dig. ‘Bij mijn aanmelding heb ik verteld dat wij twee hon- HAZERSWOUDE - In het Dorpshuis van Hazers- woude-dorp wordt op 21 juni de mid-zomeravond Slotdrive gehouden door Bridgeclub Rijnwoude. De avond begint om 20.00 uur, zaal open om 19.30 uur. Deelname kost 10 gulden per paar. Aanmel den kan tot 15 juni bij Ans van Nierop, Ridder van Montfoortlaan 10, tel. 589624 of Ruth Peeters, Zuidegge 13, tel. 588480. Medewerking verleenden ook de Kerngroep Ontwikkelings samenwerking Waddinxveen, de werkgroep Waddinxveen van Natuur- en Milieu-Edu- catie, het Warnaarplantsoen en de vrijwillige brandweer van Waddinxveen. De Milieudienst Midden-Hol- land organiseerde deze mi- lieufietstocht dit jaar voor het eerst in Waddinxveen in nau we samenwerking met het Coenecoop College en met de gemeente Waddinxveen. Heleen van Praag van de Mi lieudienst Midden-Holland: ‘We organiseren jaarlijks de ’afvalfietstocht’ voor Goudse scholieren en de ’Milieutoer’ voor leerlingen uit Schoonho ven. Deze tochten zijn een groot succes. Op verzoek van het Coenecoop College heb ben we nu ook voor Waddinx veen een milieufietstocht op gezet1. WADDINXVEEN - Ook aanstaande ouders uit Waddinx veen en omgeving die zich aanmelden voor kraamzorg bij het Kraamcentrum De Waarden ontvangen voor taan gratis het nieuwe tijdschrift ’Baby-lnfo’. Voor dezelfde doelen wordt een week later, zaterdagmid dag 22 juni, een fietstocht ge organiseerd. Afstand circa 22 kilometer. Er kan die dag tussen 14.00 en 14.30 uur worden ingeschreven en ge start bij de Bethelkerk aan de Bilderdijklaan. Kosten 2,50 per persoon, kinderen met sponsorlijst gratis, gezinskaart 10,-. Na afloop kunnen de deelnemers gratis pannekoeken eten. oj ernstig gewond in het zieken- huis lag. Met een waardebon om met Vaderdag een rijke lijk gevulde barbecueschotel af te halen bij de Luifelbaan- slager gingen zij naar huis. Gelet op de ruim honderd op- s TUINSPRLLKURLN Ze bezochten tijdens deze tocht over ’koeiestront, patat en rozen’ winkels, bedrijven en instellingen die met na tuur en milieu te maken heb ben. De scholieren fietsten in klei ne groepjes en bezochten in totaal drie instellingen en be drijven. Bij elk onderdeel maakten de leerlingen een opdrachtblad dat de Milieu dienst Midden-Holland speci aal voor dit doel had ontwik keld. Er kwamen vier thema’s aan bod: energie, water, con sumptie en verantwoord weg gooien. ding bij het Kraamcentrum De Waarden lid te worden van De Vierstroom, de orga nisatie voor kruiswerk, ge zinsverzorging en maat schappelijk werk in Midden- Holland. Als lid kan men deelnemen aan de zwangerschapsgym- nastiek en, als de baby er eenmaal is, gratis gebruik maken van het consultatie bureau. Ook voor voedings- en diee tadviezen, cursussen en the mabijeenkomsten is men bij De Vierstroom aan het goede adres. De Vierstroom is be reikbaar op telefoonnummer 0182-594500. gaan. Een schitterende aan gepaste Chicco-schommel ter waarde van ƒ175,- stond voor haar klaar. Te groot om mee te nemen, maar nog diezelfde middag werd deze bij haar jj thuis bezorgd. Tenslotte werden Eefje en Maaike Bosman (Werumeus Buninglaan) in de gelegen heid gesteld om op Vaderdag papa’s verjaardag alsnog te vieren. grenscorrectie ten gunste van Rotterdam heeft de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle zich zeer soepel opgesteld. Zij hebben een fors stuk grondgebied ingeleverd, en ook een 200-tal woningen. Het niet nakomen van de ge maakte afspraken betekent in feite het afstraffen van een meewerkende houding. Dit kan niet de bedoeling zijn. Tot slot willen de gemeenten van Midden-Holland aanstip pen dat het, door de rijks overheid gewenste en opge drongen, ruimtelijk beleid •S Hier zal veel aandacht komen voor beroepsopleidingen. In Ethiopië is recent de bestaan de hulp aan de armsten in de krottenwijken van Addis Abeba uitgebreid tot 1.400 kinderen en hun moeders. In Bogota, de hoofdstad van Co lumbia, gaat het om opvang en verzorging van kinderen die leven in een wereld van armoede, criminaliteit en verslaving. Woord en Daad heeft -dit jaar voot de 'exploi tatie van bovengenoemde projecten een bedrag van cir ca 1,4 miljoen nodig. den en drie katten hebben. Ik wilde wel graag een zuster die overweg kon met dieren’, vertelt ze. ‘Hier is erg veel rekening mee gehouden. De zuster was ook in staat een echte ouderwetse Hollandse pot te koken, heer lijk. Wat betreft de verzor ging van mij en van onze dochter Kimberly, niets an ders dan lof. Er zal worden gecollecteerd in elke Waddinxveense straat. Het komt echter nog steeds voor dat collectanten mensen tegenkomen die hele maal niet weten wie de Anjer fondsen en het Prins Bern- hard Fonds precies zijn en wat ze doen. Het Prins Bernhard Fonds en de Anjerfondsen zetten zich in voor het behoud van de cul tuur in Nederland in de ruim ste zin: muziek, letterkunde, toneel, dans, beeldende kunst, film en fotografie. Ook wetenschap en monumenten zorg horen daar bij. Het Prins Bernhard Fonds steunt projecten met een lan delijk karakter, waarbij de nadruk ligt op de amateur kunst. Er zijn 15 Anjerfond sen: één in elke provincie en in de drie grote steden (Den Haag, Amsterdam en Rotter dam). Voorbeelden van projecten die door de Anjerfondsen en het Prins Bernhard Fonds ge steund worden, zijn de res tauraties van kerken en mo lens; diverse festivals op het gebied van muziek, film en toneelkleding en instrumen ten voor muziekvereningen; onderzoek in verband met na tuurbehoud; biografieën over beroemde Nederlanders; stu diebeurzen voor beeldend kunstenaars. Een belangrijk deel van de projecten wordt gefinancierd met giften van particulieren. Op dit moment is ongeveer 10% tot 20% van het budget afkomstig van de Anjeractie. Het Anjercomité Waddinx veen, dat in het Gouwedorp wordt vertegenwoordigd door B.F. Langendam (Acacias- traat 77), gaat er volgende week met extra veel enthou siasme tegenaan. De collec tanten zijn van Scouting St. Victor, muziekverening Con cordia, Pieter Maritz-groep en Stichting Drumband Cor- mula’s. Meer geld ophalen betekent ook meer geld voor de vereni gingen die mee doen aan de actie. Ze mogen namelijk een derde van het opgehaalde geld zelf gebruiken voor hun vereniging. ’de Sniep’, de produktie van verfstoffen bij verffabriek Boonstoppel BV en composte- ring van groenafval bij de ge- meentereiniging.Bij autobe drijf Boonstoppel BV werd een elektrische auto gede monstreerd. En wat een bak je patat met milieu te maken heeft, hoorden de leerlingen bij snackbar Vork. Een groot aantal bedrijven en instellingen werkte vandaag mee. Verschillende boeren en tuinders, waaronder een kaasboerderij, een rozenteler, een tomatenkweker en een yucca-kwekerij, lieten zien wat zij aan het milieu doen. De leerlingen zelf onderzoch ten bodem en water in ’t Weegje onder leiding van de Groenservice Zuid-Holland, regio Plassengebied. Daar voor werden de fietsen even aan de kant gezet. Enkele andere onderwerpen die aan bod kwamen waren waterzuivering in Gouwebad ^fvond-1 i gen als gevolg van de grens correctie Zevenhuizen-Moer kapelle ten behoeve van de i VINEX-Iokatie Achtkamp ge tuigt van onbehoorlijk be- i stuurlijk gedrag. De gemeente Rotterdam, de - gemeente Zevenhuizen-Moer- kapelle, de stadsregio Rijn- - mond en de provincie Zuid- i Holland hebben gezamenlijk een convenant ondertekend waarin deze compensatie is geregeld. i Dit convenant zal gehono reerd dienen te worden. In de onderhandelingen over de gehangen wensen en de blijde gezichten van afgelopen vrij dag, mag de Moederdagwens- boomactie van de Luifelbaan- winkeliers zeer zeker een succes worden genoemd. WADDINXVEEN - Vorige week woensdag 5 juni hebben Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland en de gemeen ten van het streekplangebied Zuid-Holland Oost (waaron der Waddinxveen en Zeven huizen-Moerkapelle) een open brief aan de Tweede Ka mer verzonden. Onderwerp van deze open brief is de dreigende aanwij zing van minister Margretha de Boer (VROM) met betrek king tot streekplan Zuid-Hol land Oost. De samenwerken de gemeenten van Midden- Holland kunnen zich vinden in deze open brief. Daarnaast willen de gemeen ten met nadruk onderstrepen dat een interventie van de minister van VROM in de compensatie van 300 wonin- WADDINXVEEN - Zaterdag avond 15 juni om half acht wordt in de Bethelkerk Bil- derdijklaan) een vrij toegan kelijke zangavond gehouden waaraan vijf kinderkoren medewerking zullen verle nen. Aan deze avond, die wordt af gesloten met een collecte, werken verder mee Peter Burger (orgel), Erika van der Kolk en Ina Verkaik (beiden dwarsfluit). Ook zal er sa menzang zijn. De avond is bedoeld om de ac tie te ondersteunen die door de Stichting Woord en Daad wordt gehouden voor straat kinderen in India, Ethiopië, Columbia en in Manilla op de Filippijnen. In Manilla op de Filippijnen heeft Woord en Daad twee te huizen voor opvang van straatkinderen. In India, waar de hulp zich concen treert rond het grote spoor wegstation van de stad Vij ayawada, is een stuk grond gekocht waar binnenkort de bouw start van een opvang centrum. ken toen ze aanschouwde wat ze allemaal mee mocht ne men: Argos diners en brok ken, kattenbakkorrels, kat ten- en hondensnoepjes en brokjes, speeltjes en een reis mand. En alsof dit nog niet genoeg was kreeg ze ook nog te ho ren, dat er door Pet Perfect Kröller 800 kattenmaaltijden bij haar persoonlijk zouden worden afgeleverd. Een tota le waarde van ongeveer ƒ1750,- om voorlopig zonder financiële zorgen verwaar loosde dieren op te vangen. Mevrouw De Bree op haar beurt werd door de winke liers van de Luifelbaan be loond met een schitterend boeket Jolijn-bloemen. Mevrouw Mud (Nicolaas Beetslaan) zag als tweede haar wens, een stevige schommel voor haar zoontje van anderhalf jaar omdat aangepast speelgoed zo moei lijk te vinden is, in vervulling ’Baby-lnfo’ wordt uitgegeven door Kraamcentrum De Waarden in samenwerking met De Vierstroom. Sinds ja nuari van dit jaar bestaat er een intensieve samenwerking tussen beide organisaties. Het nieuwe tijdschrift is één van de resultaten van deze samenwerking. Voor de toe komst worden de mogelijkhe den bekeken om meer voor lichtingsactiviteiten samen af te stemmen. Indien men zich aanmeldt voor kraamzorg bij De Waar den ontvangt men met in gang van deze maand het blad ’Baby-lnfo’ gratis bij het aanmeldingspakket. Heeft u zich niet aangemeld dan kan men dit magazine bestellen op telefoonnummer 0182- 325555 tegen betaling van 11,- inclusief de verzendkos ten. tie. Van de voorbereiding op de bevalling tot de veiligheid in huis. Enkele onderwerpen zijn: Wat kun je verwachten van de kraamverzorgende, kraamverzorgende van De Waarden geeft je vertrouwen, verloskundigen vertellen over hun werk, cursussen en de voordelen van het lidmaat schap van De Vierstroom (kruiswerk en maatschappe lijke dienstverlening). Daar naast staan er vele tips en ad viezen in. Kraamverzorgende Dea van Zuilen gaat in op de meest ge stelde vragen van de kersver se ouder(s). ‘Wat moet ik doen als de baby huilt?1 is zo’n veel gestelde vraag. Of ‘Waarom is mijn oudste kind zo jaloers?1. Vragen waarop Dea op een heldere manier antwoord geeft. De kraamverzorgende van De Waarden houdt de gezond heidstoestand van de moeder en de baby goed in de gaten, helpt met praktische advie zen bij het geven van borst- of flesvoeding en de verzorging van de baby. Zo nodig neemt ze contact op met de verlos kundige of huisarts. Ze heeft dan ook een belang rijke signalerende functie binnen het kraamgezin. Daarnaast zorgt ze, afhanke lijk van het afgesproken aan tal uren kraamzorg, voor de opvang van eventuele andere kinderen. Zij fungeert als gastvrouw voor het kraambe zoek en neemt in overleg met de ouder een aantal huidhou- delijke taken op zich. In verband met de hygiëne houdt zij dagelijks het sani tair en de kraam- en babyka mer schoon. In het zorgplan noteert zij gegevens over de gezondheid van de moeder en de baby en eventuele bijzon derheden. Ook de afspraken over haar werkzaamheden staan in het zorgplan, alsmede praktische tips eri adviezen. Het zorg plan blijft in het bezit van het gezin. Voor aanmelding kan men terecht op telefoonnum mer 0182-325555. Aanstaande moeders wordt geadviseerd naast de aanmel- een ernstige aantasting zal teweeg brengen van het soci- aal-economische klimaat bin nen Zuid-Holland Oost. Via deze weg wordt aange toond dat de minister van VROM de wens van de ge meenten van Midden-Hol land om ook het wonen en werken tot het jaar 2015 bin nen Zuid-Holland Oost op een realistische wijze tegemoet te komen absoluut negeert. Daarmee wijst de minister de inbreng van de Midden-Hol- land-gemeenten in de Groene Hartgesprekken, die in 1995 zijn gevoerd, van de hand. De minister legt met deze aanwijzing een hypotheek op het toekomstige ruimtelijk beleid binnen Zuid-Holland Oost en op de goede bestuur lijke verhoudingen. - - WADDINXVEEN - Het ex treem droge weer van de laat ste maanden heeft ook in Waddinxveen zijn sporen na gelaten. Ondanks het regel matig water geven door ge- meentepersoneel dreigen veel jonge bomen het loodje te leg gen. Vooral de boompjes die pas geplant zijn worden door de droogte bedreigd, maar ook volwassen exemplaren hebben het zwaar te verdu ren. Al maanden lang is in de Goudse streek te weinig neer slag gevallen. In maart, april en mei viel slechts 78 milime- ter regen. Normaal valt er in deze periode zo’n 180 milime- ter. Voor de jonge aanplant is het tekort aan vocht zeer groot. Het gevolg is hier en daar te zien. Jonge plantjes en bo men verdrogen en sterven af. Bomen, die al jaren staan, verdorren of laten hun blad vallen. Hoewel de gemeente constant met een watertank de bomen begiet, dreigt zij de slag tegen de droogte te ver liezen. Enkele weken geleden werd door de Bomenstichting in de landelijke dagbladen een oproep aan bewoners ge daan om gemeentelijke bo men af en toe een emmer wa ter te geven. WADDINXVEEN - Volgende week zal in Waddinxveen door vier plaatselijke verenigingen worden gecollec teerd voor het Prins Bernhard Fonds en de vijftien re gionale Anjerfondsen (samen het Cultuurfonds voor Nederland). Voor de vijftigste maal gaan ook de collec tanten in het Gouwedorp op pad om geld bijeen te brengen voor de cultuur in ons land. groot 'wenspakket' met diervoeding uitgereikt. (Foto: Winkelcentrum Luifelbaan). WADDINXVEEN - In het Waddinxveense winkelcen trum Luifelbaan (Bredero- laan) is bekend gemaakt wel ke wensen uit de ’Moederdag Wensboom’ in vervulling zou den gaan. Totaal onbekend met wat haar te wachten stond was mevrouw A. van Hengel-Sib bes van de dierenhulpdienst aan de Henegouwerweg naar de Luifelbaan gelokt. Om haar ging het in de eerste plaats, naar de wens van me vrouw De Bree (Papaver- veld). Zij had als haar wens in de wensboom gehangen dat mevrouw Van Hengel eens een leuke voorraad dier voeding zou krijgen. Dieren en met name zwerf dieren zijn bij de Waddinx veense altijd welkom. Ze doet haar werk bovendien al vele jaren zonder gemeentelijke subsidie. Volledig verrast moest me vrouw Van Hengel even slik- Nadat ervaringen waren uit gewisseld en natuurlijk Kim berly een presentje had ont vangen in de vorm van een knuffelbeer werd het eerste exemplaar van ’Baby-lnfo’ overhandigd. Iedereen die zich aanmeldt bij het Kraamcentrum De Waarden krijgt naast een in formatiepakket het nieuwe blad gratis thuis. Het maga zine staat boordevol informa- L «-A l T l l l l ■J i N HETlGROENE warenhuis O van 14.00-16.00 u ontwerp- en adviesburo 2 o co 2 o 0J Nee, geen Pamela voor paps, maar een fotogenieke Hosta voor vaderdag. Koester deze plant in de (half) schaduw. Aanwinst voor terras of in de tuin. Van 9,95 voor 5?5 O c up E 1 1 1 1 1 TER AAR Veldweg Kingang Kerkweg), tel. 0172-602241. van 10.00-12.00 u hoveniers bedijf i'jtn-■A.'«o5CMA^$»>Kar*«t*s c -Q O I •W: o 2

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 13