serieus genomen Bedrijfsbezoek van B. en W. aan Salda BV Verhuizing naar Beukenhof Antoon Hogervorst 'D66 nu veel meer Golden King Award voor Auto Baas BV VADERDAG 1 CADEAUTIPS!) ALLES I VOOR t DE VIJVER F Waterlelies s vanaf 6.951 T. v.d. Oord bijna- schaakkampioen WSV Estafettestok is uitgereikt FI fl Inspraak jeugdbeleid Zomerschaak- competitie met 50 deelnemers Geslaagden A-diploma f J met een goede evt. gebruikte) piano van Begin het nieuwe muziekseizoen nu al I ‘Ik denk dat het CDA dit ook Ms ‘Als die club bedoelt dat wij onvoldoende politieke munt slaan uit onze voorstellen, dan heeft zij gelijk: maar het gaat ons om het resultaat en minder om met de borst voor uit te lopen wat we allemaal hebben bereikt. Dat is onze stijl niet. Maar zo langzamer hand merkje wel dat onze in- in ’kleine rechts’ de toon gaat zetten en een sociaal-demo- cratische stroming. De telefonische bereikbaar heid van deze gemeentelijke afdelingen zal volgens het ge meentebestuur op deze dagen niet optimaal zijn. Ook wordt in deze week een nieuw computersysteem ge ïnstalleerd. Tijdens deze avond heeft ie dereen de gelegenheid zijn vi sie op deze nota te geven. ‘Het betekent dat we ieder jaar alert moeten blijven. We willen de wensen van onze klanten kennen om daarop met goede service in te kun nen spelen. Alleen zo kunnen we een continu hoog presta tieniveau bereiken. Want ui teraard zullen we alles in stelling brengen om ook vol gend jaar de Golden King Award in de wacht te slepen1, aldus de heren Van Middel koop en Baas. Alk ved mei uitrusting, en bedrijfs- Bovendien HET RIJKE TUINLEVEN WADDINXVEEN - ‘D66 is een gevestigd element gewor- ken, want we moeten vooruit, den in de Waddinxveense politiek. Je merkt dat D66 nu veel meer serieus wordt genomen. Dat zegt niets ten nadele van mijn voorgangers, maar wel over de veran derde getalsverhoudingen. We hebben in de afgelopen tijd geprobeerd een eigen visie in te brengen en dat is voor een goed deel gelukt*. In principe zal een en ander niet ten koste gaan van de dienstverlening van de ge meente. Uiteraard blijft het mogelijk dat het publiek enige hinder zal ondervinden van de werk zaamheden. over de nota ’Jeugd(beleid) in de 'groei’ van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW). Vorige week donderdag 6 juni werd in het Anne Frank-cen- trum (Jan van Bijnenpad) de 35e ronde van de onderlinge competitie van de Waddinx veense Schaak Vereniging WSV gespeeld. Bij het zwoele weer werden toch nog 18 partijen gespeeld. Na afloop werd slechts één remisepartij geteld. Met nu nog één ronde voor de boeg blijft T. v.d. Oord de grootste kampioenskandidaat, aange zien deze ronde met winst werd afgesloten. Koploper T. v.d. Oord speelde met de zwarte stukken tegen N. Dannis (14), een subtop per, die direct vanaf de aftrap fel in de aanval ging. Na een wat betere stelling van de uitdager in de beginfa se, kwam de koploper echter tijdens het middenspel wat beter in zijn vel te zitten. Niet koud of warn! wordend van zijn uitdager wist hij met degelijk tegenspel toch lang zaam zijn hoge positie waar te tnaken. In het eindspel verzeild geraakt was er voor N. Dannis geen houden meer aan, zodat er niets anders op zat dan de koploper met zijn verdiende overwinning te fe liciteren. A. Kardol (9) met de witte stukken had B. Jansen als te genstander. B. Jansen, kam pioen van vorig seizoen, heeft een uitstekend seizoen achter de rug. Ook in deze ronde wist hij in een sterke partij met veel beter spel al snel zijn tegenstander een stuk te ontnemen. Het eindresultaat was een lo gische overwinning en in punten blijft de nummer twee ook pal in het kielzog van de koploper. De bovenste vijf ge- klasseerden wonnen overi- Krimpen aan den iJssel en Alphen aan den Rijn. Vanaf donderdag 20 juni tot confessionele stroming, waar- en met donderdag 15 augus tus zal er iedere donderdag avond worden geschaakt tus sen acht en elf uur in Het Zuidhonk. De wisselbeker is in handen van Jan Even- groen (Moordrecht). Elke deelnemer speelt twee partijen per avond. De orga nisatie, indeling en punten- beloning wordt dusdanig op- WADDINXVEEN - Auto Baas BV (Zuidelijke Rondweg) behoort tot de allerbeste Nissan-dealers. Het Waddinx veense bedrijf werd onlangs door de Nederlandse im porteur van dit Japanse automerk onderscheiden met de Golden King Award. De estafettestok, Waddinx veens enige milieuprijs, is in 1993 ingesteld door het college van Burgemeester en Wethouders als een jaarlijkse prijs voor een op merkelijke milieuprestatie die dat jaar door een parti culier of een organisatie is geleverd. De milieu-estafettestok wordt ieder jaar doorgege ven aan de nieuwe win naar, waardoor volgens het gemeentebestuur een soort estafette van milieupresta ties ontstaat. Via de toekenning van de milieu-estafettestok 1995 wil de gemeente haar waardering tot uitdruk king brengen voor de vele activiteiten die de werk groep Natuur- en Milieu- Aanvankelijk bestonden de activiteiten uit het onder meer bewerken van lucifer doosjes met koud emaille. De Zuidelijke Dwarsweg werd verlaten voor een bedrijfs ruimte aan de Mercuriusweg. Salda groeide met haar acti viteiten en na tien jaar werd door gerrit Oudijk en zijn me dewerkers het huidige be drijfspand aan de Dorpstraat betrokken. Salda heeft op dit moment tien mensen in vaste dienst. Zij houden zich bezig met werkzaamheden die verband houden met artikelen voor de hobbymarkt. Produkten die bestemd zijn voor winkeliers en groothan del in Nederland, maar voor het merendeel in onder meer Europa, de Verenigde Staten en Australië. Ze bestaan uit textielverf- en stiften, kaarte- maille, Krimpy en andere hobby-artikelen. De kracht van Salda bestaat uit het net iets anders bieden dan de concurrent. Zo was het Waddinxveense bedrijf het eerste dat textielverf op de markt heeft gebracht. Toepassingen van de hobby artikelen worden voor een be langrijk deel in eigen beheer bedacht en op de markt ge bracht. aan een eerste klas aflevering van zowel nieuwe als ge bruikte auto’s. Ook de pre sentatie van occasions krijgt veel aandacht, hetgeen blijkt uit de ontwikkeling van het QualityLine Occasionpro- gramma, dat staat voor kwa liteit en uitstekende garan- tievoorwaarden. Auto’s worden van top tot teen gecontroleerd, voordat ze de status van QualityLine Occasion mogen dragen en met maar liefst één jaar ga rantie worden afgeleverd. Al sinds 1991 toetst Nissan Motor Nederland haar dealers jaarlijks voor de Gol den King Award. Het aantal bedrijven dat de onderschei ding heeft gekregen, is in de afgelopen jaren sterk toege nomen. ‘Als we kijken naar het per centage onderscheiden dealers, dan kunnen we spre ken van een constant hoog ni veau. In 1994 is 42 procent van het aantal dealers onder scheiden, in 1995 45 procent en dit jaar wederom 42 pro cent', constateert Peter Brac- ke, president van Nissan Mo tor Nederland NV in Lisse. Dealers moeten elk jaar op nieuw bewijzen dat ze de award waard zijn. De lat komt steeds hoger te liggen, omdat de eisen van Nissan rijders ook steeds verder rei ken. WADDINXVEEN - Het Wad dinxveense college van Bur gemeester en Wethouders en enkele meest betrokken amb tenaren hebben een bedrijfs bezoek gebracht aan Salda BV Handelsonderneming aan de Dorpstraat. Salda BV Handelsonderne ming is oorspronkelijk ge start als eenmansbedrijf in 1974 door Gerrit Oudijk, de huidige directeur, vanuit een schuurtje aan de Zuidelijke Dwarsweg. gens deze ronde. Dus ook W. Hennink (3), die te sterk bleek voor W. v.d. Hoek. Op de vierde plaats kon H. van Woudenberg zich hand haven ten koste van J. Stam, die te lichtvaardig met zijn dame omging. A. van Nieu- kerke bleek te licht voor E. Philipse, die daarmee zijn vijfde plaats wist vast te hou den. In de subtop wist L. v.d. Ha ven met een ijzersterke eind sprint deze competitie de tiende plaats te pakken door nu zelfs L. Willemen te ver slaan. Verder punten voor J. v.d. Born tegen J. Muit. In de grote grijze midden groep verrassend verlies voor T. van Bruggen tegen T. Goor. Een snelle nederlaag was er voor G. Torenbeek te gen A. Versluis. C. Alblas en J. Brobbel hielden elkaar vol ledig in evenwicht zodat tot remise werd besloten. Positieve uitslagen ook voor J. van Oort, F. Ritter, J. v.d. Heiden, D.J. van Offeren en H. Stouten tegen respektieve- lijk P. van Offeren, M. Moer land, A. v.d. Starre, J. Pon- sioen en J. Markus. Tussen J. van Sandijk met de zwarte stukken was er tegen A. Prins een sensationele strijd, waarbij de zwartspeler met een nederlaag in zicht alsnog door een blunder in de slotfase van zijn tegenstan der de overwinning naar zich toe wist te trekken. In de kelder van de schaakdi- visie moest hekkesluiter U. Beerends opnieuw een neder laag incasseren. Nu bleek J. de Bock te sterk. Als laatste liet J. Smit zijn tanden zien en kroop verder uit het dal door A. van Asperen de oren te wassen. WADDINXVEEN - T.v.d. Oord is bijna de nieuwe kam pioen van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV. n»a, Daan Oldenhof, Roxanne Bfeedijk, David Moerings, Kim Hekman, Erwin Knecht, Danny Dorresteijn, Mark van i k m i r van der Knijff, Mare Nuyten, delingen financiële en perso- Mike Blok, Lisa van der nele dienstverlening en Ham. Bas van der Laan, Ma- interne dienstverlening in ripke van der Spek en Whit- het gemeentehuis naar de ley Hagens. WADDINXVEEN - Van avond - woensdag 12 juni - vanaf acht uur wordt in het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerk straat) door het Jongeren Netwerk Waddinxveen een inspraakavond gehouden vakantie een of meerdere ma- len.afmelden. schakers uit Waddinx- j en omgeving kunnen idoen. De kosten per deel- nëtner zijn voor de totale c<‘ totaal 80 schakers meedoen. Inschrijven en informatie bij de wedstrijdleiding: Piet de Niet, tel.070-3239011 en Hans van tel.0182-613423. Deze schoolwerkgroep heeft door haar actieve en enthousiaste inzet een groot aantal milieu-maat- regelen binnen de school weten te bewerkstelligen. Eén van de leden van de milieuwerkgroep zal de es tafettestok nu overdragen aan de Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie. WADDINXVEEN - Van middag - woensdag 12 juni - heeft de Werk groep Natuur- en Mi lieu-educatie in het ge meentehuis van Wad dinxveen de gemeentelijke ’milieu- estafettestok 1995’ uit gereikt gekregen. Antoon Hogervorst. ‘Het CDA het altijd met andere partijen eens moeten zijn, helemaal niet, maar dat iedereen weet waar we voor staan: in alle redelijkheid praktisch, prag- gezet, dat het competitie-ele- op sommige punten links pas- matisch, eigentijds en met ment interessant blijft, ook al seren om zich vervolgens beide benen op de grond', moet men door bijvoorbeeld schielijk terug te trekken. Bij PCW en VVD weetje waar je aan toe bent, bij het CDA ont breekt een lange-termijnvi- sie. Het lijkt af en toe een beetje op die kat in het i voor de totale nauw...'. ('wnpetitie f. 7,50. Er kunnen Antoon Hogervorst hééft on gezouten kritiek op de ma nier waarop met name het CDA met de centrumontwik- keling is omgegaan. ‘We moe- Woudenberg, ten niet te veel achterom kij- Antoon Hogervorst verlaat na een fractievoorzitterschap van ruim twee jaar met een zekere tevredenheid de Wad dinxveense politiek. Hij verhuist met zijn jonge gezin naar het Limburgse Sittard. In Heerlen is hij on langs bij zijn werkgever CBS aan een nieuwe functie be gonnen. Antoon Hogervorst heeft voorafgaand aan zijn raads lidmaatschap ruim vier jaar meegedraaid als een soort ’schaduw-commissielid’. ‘Dat is een belangrijke bijdrage van D66 in Waddinxveen. Het instituut van niet-raads- leden in de commissies is in feite toen in de praktijk ont staan en later pas geformali seerd'. ‘Natuurlijk is meteen bij de voordrachten van onze oud- raadsleden Sylvia Barth en Wim de Wit in de commissies commentaar gekomen. Want volgens andere partijen, het CDA met name, had dit een andere bedoeling. Kijk, ons is door het CDA ook politieke onervarenheid verweten'. WADDINXVEEN - Voor de zomerschaakcompetitie jt x rz ii i zrz 1 1 hebben zich inmiddels 50 deelnemers gemeld uit Wad dinxveen, Gouda, Moerkapel- le, Moordrecht, Bodegraven, Nissan Motor Nederland kent de Golden King Award toe aan dealers die het afgelo pen jaar uitstekend hebben gepresteerd. Enerzijds door een goede bedrijfsvoering en anderzijds omdat ze een hoge waardering hebben gekregen in het tevredenheidsonder- zoek, dat continu onder de klanten wordt uitgevoerd. Nissan heeft kwaliteit al ja ren hoog in het vaandel staan. ‘Als dealer van dit Ja panse merk zijn we gewend de verantwoording daar te leggen, waar nodig is, dus zo dicht mogelijk bij de werk vloer. Werkzaamheden in één keer goed doen, luidt ons motto. Het vereist een kriti sche houding ten aanzien van het eigen functioneren en dat van het bedrijf als totaal. Wij stellen hoge eisen aan ons werk, want we willen dat on ze klanten tevreden zijn', al dus de heren Van Middelkoop en Baas van het onderschei den Waddinxveense autobe drijf. Nissan Motor Nederland hanteert bij de toetsing voor de Golden King Award een lijst van maar liefst 125 ver schillende eisen, die betrek king hebben op organisatie, administratie, personeelsbeleid management. speelt de waardering van de klant een zeer belangrijke rol. ‘Het commentaar van de klanten benutten we als ge reedschap om ons bedrijf de komende jaren verder uit te bouwen en waar nodig te per fectioneren. Die flexibele in stelling moeten we vasthou den, zeker nu we te maken hebben met een grillige markt die volop in beweging is', schetsen de heren Van Middelkoop en Baas. De Nissan-dealer schenkt bij voorbeeld erg veel aandacht educatie verricht om de jongeren in Waddinxveen te betrekken bij natuur en milieu. De werkgroep, die geheel bestaat uit vrijwilligers, organiseert excursies, maakt leskisten voor leer lingen van de basisschool (over onderwerpen als af val, bomen, water of land bouw en milieu) en helpt ieder jaar hard mee om een succes te maken van de Boomfeestdag in Waddinx veen. De milieu-estafettestok 1994 is vorig jaar uitge reikt aan de milieuwerk groep van de toenmalige samenwerkingsschool (nu onderdeel van het Coene- coop College). WADDINXVEEN - In het Gouwebad ‘de Sniep‘ te Wad dinxveen is vorige week dins dag 4 juni weer gezwommen voor het A-diploma. De beoor delingscommissie bestond uit W. van Minnen, R. Hoger- brugge en E. Arnold. Er wa ren deze kper 41 kandidaat- jes die allen zijn geslaagd. De namen van de kinderen die hun diploma gehaald heb ben zijn: Monica Verleun, Ke vin Klijn, Joyce Brouwer, Jo- lien van Hoek, Patrick Droogh, Jeroen van Bunnin- gen, Dennis Straver, Yvonne van der Geur, Anouschka van Asch, Amanda Koren, Luca Zammit, Job van der Plicht, Christiaan Portengen, Jaap Potuyt, Tom Speksnijder, Wouter Mos, Jeroen van Rijn, Bgrry Balvert, Erick Tol, Carl Gast, Tim van Gooien, Bart Houdijk, Mitchell Knaapen, Maar los van de inhoud van het besluit is de besluitvor ming - zonder echte inspraak - drammerig en bijzonder slecht geweest. De relatie burger/bestuur, die toch al niet best was, is volledig on deruit gehaald. Hier is voor vele jaren schade aangericht'. Antoon Hogervorst kijkt wel tevreden terug over punten die D66 heeft ’gescoord’. ‘Toen wij begonnen over meer groen in de wijken, werd dat gebagatelliseerd en werden we zo ongeveer weggehoond. Maar nu zie je toch op allerlei plaatsen de bloembakken verschijnen. Het functione ren van niet-raadsleden in commissies heb ik al ge noemd'. ‘Wij hebben een motie inge diend over een andere, effi ciëntere manier van begro tingsbehandeling. Nu doet de WD net of het haar briljante idee was. Ik kan daar de lol wel van inzien. We spelen een voortrekkersrol in het Bent- woud-verhaal en dat stijgt boven het plaatselijke belang uit. Al met al heb ik wel een tevreden gevoel, al slaan we te weinig politieke munt uit onze inbreng. We moeten misschien wat brutaler wor den1. Antoon Hogervorst zal de Waddinxveense politiek op afstand blijven volgen. ‘Na breng wat meer gewicht in de tuurlijk is het een beetje zuur schaal gaat leggen. Er wordt zelfs af en toe naar ons ge luisterd1. ‘Het is', zegt democraat An toon Hogervorst terugkij kend, ‘opvallend welke one venredig grote invloed het CDA als kleinste collegepartij in heeft. PCW is de grootste, op Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) de voet gevolgd door de WD en dan komt er een hele tijd niks en vervolgens het CDA. De nieuwe rol van het CDA, niet langer als dominante Zevenhuizen, Boskoop, Delft, club, gaat haar zowel lande lijk als plaatselijk slecht af. Antoon Hogervorst voorziet - en hoopt misschien stiekem - een CDA en mogelijk in de toe komst een sel: een grote liberale stro ming van VVD en D66, een WADDINXVEEN - Donder dag 13, vrijdag 14 en maan- d|r Tol, Louise Spruijt, Coen dag 17 juni verhuizen de af- nele dienstverlening interne dienstverlening het gemeentehuis naar dislocatie aan de Beukenhof. om te moeten vertrekken. Maar het past in mijn visie: als je als natuurliefhebber de kans krijgt in Zuid-Limburg aan de rand van een bos te wonen en je krijgt er een leu ke baan bij, dan ik de keus niet moeilijk. De natuur, de leefomgeving heeft de door slag gegeven'. ‘Ik ben wel benieuwd hoe het in Waddinxveen verder gaat. Er staat de raad nog de afron ding van het moeizame pro ces van de kerntakendiscus sie te wachten. Het verbaast me trouwens dat niet wet- houder Joop Neele als colle- verdere afkalving van het gelid van de grootste partij die kar trekt maar - ja, al- driepartijenstel- weer hij - wethouder Jan Hie- i-lema‘. ‘Ik vertrouw erop dat de D66 door gaat op de weg die we tot nu toe zijn gegaan: positief- kritisch en consistent, zodat we in de Wadddinxveense po litiek een betrouwbare part ner zullen zijn. Het gaat er voelt aankomen,' analyseert natuurlijk niet om, dat we wil zich hoe dan ook profile ren en dus zie je bijvoorbeeld mevrouw Gerts bij de algeme ne beschouwingen de PvdA PAGINA 17 WOENSDAG 12 JUNI 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Gerrit Oudijk, diredeur-eigenaar St. Victorplein 2, Waddinxveen-zuid, tel. (0182) 61 16 97. I GroenRijk De Bosrand Prinsen Schouw 1 Hazerswoude Tel.: (0172) 47 52 99 De Stichting Wijkwerk De Zuidplas gaat voor de zesde maal in samenwerking met de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV deze compe titie organiseren. van Salda BV Handelsonderneming aan de Dorpstraat, te midden van vrienden en bekenden toen hij vorig jaar 50 jaar werd. (Foto: Archief Sjaak Noteboom). Vertrokken D66-fractievoor- zitter in de Waddinxveense gemeenteraad Antoon Ho- gervorst. (Foto: D66). Met zijn produkten bezoekt de Waddinxveense ondernemer Gerrit Oudijk allerlei buitenlandse beurzen. Hier is hij op bezoek in de Texaanse stad Dallas. (Foto. Archief Bert Woudenberg). Marloes de Mik, Patricia Het door de gemeentelijke diensten financiële en personele dienstverlening en interne Hendriksman, Michiel Ritse- dienstverlening te betrekken kantoorpand aan de Beukenhof. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom).

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 17