Wa mxveen l/ADERDAG LEDHRWARBAfDAG kurk-en lihaatvloe B Bremmer van der linde Nieuwe regels grofvuil gaan op 15 juli in kwaliteit; KIJKER 8x30 Kleine veertig sollicitanten burgemeester Open dag Kreater werd druk bezocht Wethouder geeft startsein fAUBMKIOR^ UW OPEL... kalkhoven 1945 VERGROTING VAN FOTO KLAAR TERWIJL U WACHT. I VADERDAG FOTODAG Van Elswijk b.v. officieel Opel service-dealer INTERIEURVERZORGING AAK NU EEN JEFRIT IN DE UWE PEUGEOT 10 JUT I 4 Anjercollecte Commissaris luistert naar wensen Amerikaans koor bezoekt Waddinxveen |fotoshop| OPLAGE 13.925 EXEMPLAREN 1 FOTI VIDE» AUDI' MEGA-COLOR De mooiste kado’s voor Vader Gedegenvakwerk en kwaliteit. Gunstige legkosten. Vraag vrijblijvend een offerte aan. Lederwaren en Reisartikelen Passage 216 - 2741 GS Waddinxveen - Telefoon (0182) 63 34 77 OPENINGSTIJDEN RABOBANK WADDINXVEEN >4 LEKKERDER IN EEN PEUGEOT Zie .ook onze advertentie elders in deze krant. p- 1 v v Weekblad voor addinxveen De extra gemeenteraadsvergadering over de profielschets voor de nieuwe burgemeester WD-wethouder Maria Wientjens-van der Velden liet de eerste jeugdige deelnemer aan van ling en afgifte van grofvuil gaan gelden. 10. Oog hebben voor de posi- Hoofdredacteur: B.J. Woudenberg, Telefoon 0182- 61 55 94. Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372, 2740 AJ, Telefoon 0182- 63 03 32, Telefax 0182- 63 26 33. Openingstijden: Maandag t/m vrijdag van 8.30 - 17.00 uur. 2. Goede bestuurlijke kwali teiten bezitten. Energiek, in ventief, inspirerend en dyna misch bestuurder zijn. 4. De bereidheid en interesse hebben om naast de wettelij ke taken een politieke porte feuille te beheren. 8. Aantoonbare belangstel ling hebben voor het maat schappelijk leven en het be drijfsleven. Aandacht wordt verwacht voor de problema tiek van de jeugd en de zwak keren in de samenleving. 12. De bereidheid hebben bij voorkeur ca. 2 ambtsperioden in functie te blijven. 13.00-18.00 uur 10.00-18.00 uur 10.00-18.00 uur 10.00-18.00 uur 19.00-20.30 uur 10.00-18.00 uur 10.00-13.00 uur* Aan het vrijwillige prakti sche verkeersexamen van gisteren en vandaag, dat volgde op het schriftelijke examen, INBRAAKBEVEILIGING een zaak van vertrouwen 5. Beschikken over uitsteken de sociale, communicatieve en contactuele vaardigheden. In staat zijn een netwerk op te bouwen en te onderhou den. HUIS-AAN-HUIS In Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle 52e JAARGANG NUMMER 2497 WOENSDAG 12 JUNI 1996 Dorpstraat 76 Waddinxveen Tel. (0182) 63 20 02 ■RJexpert Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 k Hazerswoude-Dorp 7 Dorpstraat 38. Waddinxveen. Tel: (0182) 61 23 73. PEUGEOTDEALER boonstoppel autobedrijven 1 Soorutoppel b.v. Oranfeiaan 21 Waddinxveen lel 0182-612344 Showroom Juliana van Stolberglaan Boomtoppel Boskoop b.v. SJde 450 BosKoop tel. 0172-215111 11. De vervulling van het ambt van burgemeester dient boven nevenactiviteiten of andere werkzaamheden te worden gesteld. 7. Bindend element zijn in de Waddinxveense samenleving. Respect hebben voor de aan wezige verschillen in levens overtuiging en -opvatting en hiermee om kunnen gaan. Groene Hart, de regio Mid- den-Holland en de Rand stand en bereid zijn daarover een visie te ontwikkelen en uit te dragen, rekening hou dend met de opvattingen van de gemeenteraad. WADDINXVEEN - Met ingang van maandag 15 juli zul- WADDINXVEEN - Landelijk len in Waddinxveen de nieuwe regels voor de inzame- en dus ook in Waddinxveen wordt van 16 tot en met 22 ju ni door het Prins Bernhard- fonds en de vijftien regionale Anjerfondsen de jaarlijkse geldinzameling g Voor de vijftigste maal gaan tienduizenden collecten in het land de straat op om geld bijeen te brengen voor de cul tuur in Nederland. WADDINXVEEN - Op haar rondreis door Europa zal het Amerikaanse koor ’The Fre derick Musicians’ eind deze maand Waddinxveen aan doen om hier een concert te geven. De zangers, zowel ou dere jeugd als volwassenen, zullen een keur aan Ameri kaanse muziek ten gehore brengen. Het concert, dat gratis toegankelijk is, zal worden gehouden op dinsdag avond 25 juni om acht uur in de Immanuëlkerk (Prinses Beatrixlaan). Het koor zal begeleid worden door een pianist, een mand- olinist en een fluitest. Mrs. Gail Slezak is de dirigente. Veel van de leden zijn profes sionele muzikanten en lera ren op ’college’ niveau. vastgestelde en inmiddels enigszins gewij zigde profielschets. De profielschets voor Wad- dinxveens nieuwe burge meester is in de afgelopen pe riode ’in goed onderling over- door de vertrou wenscommissie opgesteld. Van die commissie maken de fractievoorzitters deel uit. Tijdens een extra openbare vergadering van de raads commissie voor algemeen be stuurlijke zaken heeft de be volking via het gebruikelijke spreekrecht de mogelijkheid tie van Waddinxveen in het gekregen mee kunnen praten over de profielschets. Er was overigens maar één inspre ker.’Bij de beoordeling van kandidaten zullen kwalitei ten en capaciteiten en de ma te waarin de kandidaten vol doen aan deze profielschets bepalend zijn’, staat er in de inleiding van de profiel schets. ’De politieke kleur Gouwestraat 21 Boskoop ^0172-212506 9. Belangstelling hebben voor de gemeentelijke organisatie en betrokkenheid tonen bij het veranderproces waarin de organisatie verkeert. Bereid zijn een bijdrage te leveren om op gang gebrachte nieuwe ontwikkelingen te helpen re aliseren. Menigeen was uitermate verbaasd over de diversi teit van het aanbod van Kreater. Een hoogtepunt waren de openbare repeti ties in de grote zaal door de orkesten die aan het slot van de einduitvoering zul len optreden. De uitvoering wordt vrij dagavond 28 juni om half acht in de Ontmoetings- kerk (Groensvoorde) ge houden. De toegang is gra tis. Voor degenen die het open huis hebben gemist is dit een goede gelegenheid alsnog met de muzikale Honderden bezoekers gre pen de kans zich enkele uren te amuseren en nade re informatie in te winnen over het cursusaanbod. De expositie van het werk van leerlingen trok veel be kijks. Tekeningen, schilderijen, foto’s en beeldhouwwerken sierden de gangen, de bar- ruimte en de foyer. Boven dien trad de Vereniging Historisch Genootschap Waddinxveen met een deel van het eigen bezit naar buiten. Vrijwel alle docenten van Kreater, 75 muziekleerlin- gen en 7 cursisten beelden de kunst waren bij het open huis betrokken. In kleine en grote groepen lie ten de vaak piepjonge mu sici zich horen. Het Wad dinxveense jongerenkoor ’Gioia’ liet zich meermalen horen. WADDINXVEEN - Tal van muzikale optredens en demonstraties markeerden het open huis dat het centrum voor kunstzinnige vorming ’Kreater’ (Kerkstraat) zaterdag in het eigen gebouw hield. vrouwen die er op toezagen dat de fietsende jongelui de juiste verkeershandelingen verrichtten. Voorafgaande aan het exa men werd de fiets van alle deelnemers gekeurd door de politie. De plaatselijke WN-afdeling had de leer lingen die meededen aan het verkeersexamen aangera den tijdig de te gebruiken fietsen in orde te laten ma ken. Software Spectrum Encyclopedie op CD Rom f l149,- Boeken De nieuwste Grisham: "In het Geding" tl. 39.95 Hans Geel: "Niet ongemerkt voorbij" tl. 19.90 Databanken Casio SF4300bx van 199,- vopor 169.- Schrijfwaren de kantoorspecialist b burger:. Waddinxveen Dorpstraat 39. Tel. (0182) 61 22 98 Fax (0182) 63 02 30. 3. Op inspirerende en door tastende wijze een vergade ring kunnen leiden. Be schikken over samen bindend ver mogen. Be reid zijn ac tief mee te zoeken naar compromissen en oplossingen bij gerezen problemen. kléin WADDINXVEEN - Zuidhollands commissaris der Ko ningin mevrouw ir. J.M. Leemhuis-Stout heeft in de maandagavond in extra vergadering bijeengekomen gemeenteraad laten weten dat het burgemeesterschap van Waddinxveen in totaal 37 sollicitaties heeft opgele verd. De bekendmaking van de benoeming wordt ove rigens niet eerder dan in november verwacht. van de kandidaten is hieraan ondergeschikt’. De officiële profielschets be vat de volgende 12 karakte ristieken: 1. Brede maatschappelijke interesse en ervaring hebben. Over bestuurlijke ervaring beschikken, bij voorkeur op gedaan in het openbaar be stuur. Vanaf3 juni 1996 Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Donderdagavond Vrijdag Zaterdag Uitsluitend particuliere adviesdiensten Geen kasdiensten Het is voor u altijd mogelijk buiten de openingstijden een af spraak te maken met één van de adviseurs van onze bank Onder de kandidaten voor het burgemeesterschap van Waddinxveen - die in leeftijd variëren van 36 tot 56 jaar - aar bevinden zich 33 mannen en per 1 januari 1997 werd maandagavond biigewoond door Zuidhollands commissaris der 4 vrouwen. Van hen zijn er 24 koningin mevrouw ir. J.M. Leemhuis-Stout. Óp de foto verder vertrekkend burgemeester burgemeester, 10 (oud)wet- C.M. van der Linden en gemeentesecretaris C.A.P.M. Loose. (Foto: Sjaak Noteboom). 6. Beschikken over represen tatieve kwaliteiten. Een goe de ’ambassadeur’ zijn, ook in de contacten naar andere overheden. Spoorstraat 17-29 2801 BA Gouda Tel. (0182) 51 80 55 - Fax (0182) 52 29 26 Ieder huishouden in het Gou- ontvangt de aanbieder wedorp ontvangt in de eerste helft van deze maand een ge- gehouden. meéntelijk voorlichtingspak- ket thuis, waarin precies staat beschreven hoe de nieu we regels luiden. Nog ruim vier weken is in Waddinxveen de oude rege ling nog van kracht. Dus tot en met zaterdag 13 juli kan huishoudelijk grofvuil eens per maand op donderdag aan de inzameldienst worden aangeboden. Wie dat wil kan het grofvuil ook naar de gemeentewerf op de Noordkade 48 brengen (na zaterdag 13 juli is deze werf echter voortaan voor het pu bliek gesloten). Met ingang van maandag 15 juli hebben de inwoners van Waddinxveen de keuze uit twee mogelijkheden. De eer ste mogelijkheid is het grof vuil gratis af te geven op het nieuwe afvalstation aan de Zuidelijke Rondweg 250. Dat kan op werkdagen tussen 10.00 en 15.00 uur, en op za terdagochtend tussen 09.00 en 12.00 uur. Per dag mag door een huishouden maxi maal één kubieke meter grof vuil op het afvalstation wor den afgegeven (ongeacht om wat voor soort grofvuil het gaat). De tweede mogelijkheid is het grofvuil op te laten halen tegen betaling. Dat kan door de gemeente te bellen op het speciale telefoonnummer 0182-624500 en op te geven hoeveel en welke soort grof vuil moet worden opgehaald. De gemeente deelt vervolgens mee op welke dag het grofvuil wordt opgehaald. Na afloop seizoen zijn op leg’. een nota voor de kosten; deze be dragen ƒ15,- per halve kubie ke meter grofvuil. Voor bouw- en sloopafval (zo als puin) geldt een maximum van één kubieke meter per week, voor andere soorten grofvuil geldt geen maxi mum. Steeds meer gemeenten, ook in deze regio, schakelen over op een combinatie van een af valstation en inzameling op afroep tegen betaling. Dit heeft volgens het college van Burgemeester en Wethou ders een aantal voordelen. Ten eerste wordt het grofvuil op het afvalstation direct ge scheiden voor hergebruik en recycling. Ten tweede staat niet meer iedere maand op de inzameldag de hele wijk vol met grofvuil (wat veel rom mel op straat en in de plant soenen geeft omdat het vuil doorzocht wordt op weg waait). Daar komt bij dat dit systeem meer recht doet aan het prin cipe ’de vervuiler betaalt’, omdat degene die grofvuil laat ophalen daarvoor moet betalen. Afvalscheiding wordt steeds belangrijker in onze maat schappij. Ook de inwoners van Waddinxveen leveren reeds een aanzienlijke bijdra ge. In het voorlichtingpakket over de nieuwe grofvuilrege- ling dat huis-aan-huis ver spreid wordt is dan ook een brochure opgenomen waarin alle spelregels rond het schei den van huishoudelijk afval in Waddinxveen nog eens op een rij zijn gezet. houder en komen 3 mensen uit het bedrijfsleven. Van de 37 kandidaten zijn er, evenals de vertrekkende bur gemeester C.M. van der Lin den, 18 lid van het CDA, 8 van de PvdA, 7 van de VVD, 3 van D66 en 1 van een lokale partij. Gelet op de diverse gemeen telijke herindelingen elders in het land hebben er vrij veel burgemees ters gesollici teerd. Maar, zo zei de Zuid- hollandse commissaris, de Waddinx- veners hoe ven er niet bang voor te zijn dat ze wor den afgescheept met een overtollige burgemeester, in dien de keus op een van hen zou vallen. Bestuurlijke ervaring, de voorkeur voor vrouwelijke kandidaten bij gelijke ge schiktheid, nieuwe door stroommogelijkheden voor zittende burgemeesters van kleinere gemeenten en een brede politieke kleur waaruit de vertrouwenscommissie moet kiezen zijn de in totaal vier bovenlokale belangen die bij de burgemeesterbenoe- ming in het Gouwedorp een rol spelen. De Waddinxveense gemeen teraad zoekt een nieuwe bur gemeester omdat per 1 janu ari 1997 eerste burger Kees van der Linden (64) met pen sioen gaat na een ambtspe riode van een kleine 30 jaar. Leeftijd, geslacht, levensbe- 11-1 doen daarbij verrassend ge kant van Kreater kennis te maken. Op het programma staan optredens van de kleuter- cursisten, de leerlingen muzikale vorming, de vi- oolgroep, diverse popgroe pen, de beginnende en ge vorderde blazersgroep, een dwarsfluitorkest, het blok- fluitensemble, een zacht klinkend ensemble en het accordeonorkest. Voorts is er een optreden van de bal letschool ’Marcella’. De uit voering wordt besloten door het grote slotorkest. In aansluiting op het open huis trad het volwassenen seniorenorkest uit Bode graven op. Enkele bezoe kers hadden hun eigen ins trument meegebracht en kregen van docente Anke van der Bijl gelegenheid mee te spelen. Kreater en de Stichting Waddinxveens Welzijns werk (SWW) willen in het nieuwe seizoen in Wad dinxveen eveneens een dergelijk orkest oprichten. De eerste gegadigden heb- schouwing en politieke kleur ben zich al gemeld. doen daarbij verrassend ge- De tentoonstelling van noeg niet ter zake, zo blijkt werken van cursisten teke- uit de maandagavond door de nen-schilderen-beeldhou- gemeenteraad wen en fotografie is nog da gelijks op werkdagen te be zichtigen tot ern met zaterdag 22 juni. Inlichting over het orekst en alle cursussen in het nieuwe werkdagen te krijgen bij de administratie van Kreater, tel. 0182-614422. het tweedaagse jaarlijkse praktische verkeersexamen dinsdagmorgen officieel bij het WADDINXVEEN - WD- wethouder Maria Wien tjens-van der Velden heeft dinsdagmorgen bij het poli tiebureau aan de Mozart- examen, deden zo’n 250 laan in Waddinxveen het of- leerlingen mee. ficiële startsein gegeven voor de twee ochtenden in De scholieren begonnen hun beslag nemende jaarlijkse uitgepijlde rit binnen de be- praktische verkeersexamen bouwde kom bij het politie- voor basisscholieren uit bureau. Ze moesten een groep 8 van de plaatselijke aantal drukke kruispunten afdeling van Veilig Verkeer oversteken, die werden be- Nederland (WN). mand door voornamelijk - - ar

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 1