Akkoord inrkhten woonwagenterrein Buitenconcert Hannie van Leeuwen laakt 'paars' beleid van Concordia Botsing met zeven auto's in aquaduct Met valse sleutel kelderbox geopend Koopzegelshop Spar de Ridder WADDINXVEEN - Spar De Ridder (winkelcentrum Groensvoorde) is begonnen met de ’Spar Koopzegelshop’ waarin de consument acht verrassende luxe cadeaus en huishoudelijke artikelen bij elkaar kan sparen. Jeugddienst met theoloog en liedjeszanger Rob Favier Muziekmiddag voor AMV-cursus Gemeente krijgt meer eigen ruimte voor inkomensondersteuning Vechtersbazen AZC aangehouden WADDINXVEEN - Donder dagavond laat ontstond one nigheid op het tijdelijk asiel zoekerscentrum (Zuidelijke Rondweg) waarbij drie perso nen van buiten het centrum betrokken waren. Hollandse nieuwe haring f 2,75 p. st. 2 stuks f 5,- 5 stuks f 10,- Mighty Jackals in De Tunnel Disco's in Het Zuidhonk Collecte Anjerfonds Opbrengst collecte Samen zinqen Moerkapelle Met 't Stoepje naar Londen PAGINA 21 WOENSDAG 12 JUNI 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN A12 Toch doet dat geen afbreuk BURGERS’ FISH 'The wijk Zuidplas. in Op de Waddinx- veense markt. bewijs dat deze partij inmid dels een andere weg is inge- Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) weer een soos gehouden voor verstandelijk gehandicapten. ol van het CDA merkte het Zoetermeerse Eerste Kamer- haar altijd zeer welgezind is geweest. De meeste discussie leverde BOSKOOP - Het eind van een lange periode van aanva ringen, conflicten en moei zaam onderhandelen lijkt in zicht nu de gemeente, de be woners van het woonwagen terrein en volkstuinders op één lijn zitten. Er ligt een nieuw plan voor inrichting van het terrein dat ieders in- WADDINXVEEN - Vorige week maandag werd ingebro ken in een kelderbox aan de Elzenhorst. De onbeken den kwamen binnen met vermoedelijk een valse sleu tel. Weggenomen werd een cassettedeck, achtergelaten werd een troep. Voorafgaand aan de cursus zal Concordia eerst een intro- ductiemiddag houden in het clubgebouw ’De Hoge Noot’ (J.W. Frisoweg) op zaterdag middag 22 juni van twee tot vier uur. aan de diepe inhoud van zijn woorden: het zoeken naar datgene wat echt waardevol is, weten de organisatoren. ’Vanuit het Grote Nieuws van God ontdekken wat we daar mee kunnen in ons dagelijks leven, een plaatsje vinden als gelovig mens in de maat schappij van de negentiger jaren’. Dat hiervoor grote belang stelling bestaat, blijkt keer op keer uit de overvolle agenda van Rob Favier en de drukbe zochte kerkdiensten en optre- opmerkelijk noemde dat juist een zeventig-plusser met zo veel enthousiasme oppositie voert tegen ’paars’. Daarmee moet een eind ko men aan wrijvingen die der tien jaar geleden begonnen toen volkstuinders een toe gangsweg moesten gaan de len met de bewoners van woonwagens nadat het ter rein van de Halve Raak werd bodemdelen uit zijn aanhang wagen terwijl hij reed over rijksweg Al 2 richting Utrecht. zijn het kleine en grote klok kenspel, de klankstaven, de xylofoon en de blokfluit. De AMV-lessen zijn bedoeld voor kinderen vanaf zeven kwart over tien tot elf uur bij wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) in de wijk Zuidplas. Een kerkdienst met Rob Fa vier is volgens de jeugd- dienstcommissie van beide kerken een ontspannen ge beuren waarin iedereen zich op z’n gemak kan voelen, of je nu randkerkelijk bent of juist band en het opleidingsorkest. dag van harte welkom. Voor meer informatie of voor inschrijving kan men zich wenden tot Joke Bouman tel. 0182-619569 of Jan Romijn tel. 0182-616297. ’Brasil Sound’, waaraan het slagwerk zijn handen vol heeft, staat op het program ma. Het volgende buitenoptreden van Concordia, wat hetzelfde karakter zal hebben, is zater dagmorgen 29 juni kwart hulp gaat het bijvoorbeeld WADDINXVEEN - Het christen-democratische Eerste Kamerlid Hannie van Leeuwen heeft op een spreek beurt in Waddinxveen het sociale beleid van het ’paar se’ kabinet-Kok gelaakt. WADDINXVEEN - De Waddinxveense muziekvereni ging Concordia gaat in het nieuwe seizoen twee cur sussen algemene muziekleer (AMV) geven voor kinde ren vanaf zeven jaar. Met het oog daarop wordt zater dagmiddag 22 juni een introductiemiddag gehouden in het clubgebouw ’De Hoge Noot’ (J.W. Frisoweg). ge kosten zitten, financieel te ondersteunen worden informa- verruimd. Gemeenten hoeven dergelijke hulp nu niet meer individueel te bepalen, maar mogen aan groepen mensen die in dezelfde omstandigheden verkeren fi nanciële ondersteuning geven. dens. Omdat hij ‘zijn moers taal* trouw is gebleven, kan ieder een zijn liedjes verstaan. Men noemt zijn teksten ‘zeer sterk'. De muziekstijl is niet goed te omschrijven: van pop tot luisterliedjes tot cabaret of ergens er tussenin. lijke liederen gezongen rond het thema ‘Ontferming'. De samenzang wordt begeleid door orgel, trompet, gitaar, pan- en dwarsfluit. De toe gang is gratis. De opbrengst van de collecte die op deze avond gehouden zal worden is bestemd voor de opvang van straatkinderen in een project van de Stichting Woord en Daad. In deze stad zwerven tiendui zenden kinderen dag en nacht over straat en begeven zich in een circuit van drugs, prostitutie en andere crimi naliteit. Dit optreden is ter gelegen heid van de Dag van de Mu ziek. Ook hier gaat het om een concert met lichte her kenbare muziekwerken, zo als ’Abba Gold’, een medley van bekende liedjes van Ab ba, T will survice’, ’Heaven for Everyone’, ’Instant con cert’ en nog veel andere mu ziekwerken. zoveel opgang maakt, maar aan de andere kant tegen de ondergang van het individu in de collectiviteit. Centraal in het Nederlandse het Waddinxveense stelsel van sociale zekerheid lingsbestuur dat hierover een heeft dan ook steeds de soli- dariteitsgedacht welke voortkomt uit gevoe lens van naastenliefde en me demenselijkheid. Wederke righeid en solidariteit tussen Volgens ’t Stoepje - een in 1977 door directeur-eigenaar Jan de Graaf gestarte fran- chise-organisatie met 70 marktkooplieden en 65 mede werkers - is op deze actie en thousiast gereageerd. De 145 prijswinnaars zijn inmiddels allen persoonlijk uitgenodigd. WADDINXVEEN - De Waddinxveense muziekvereni ging Concordia gaat het seizoen deze maand besluiten o met twee buitenconcerten in de Zeeheldenbuurt en de ten zelf nemen, in aanvulling op landelijke regelingen zoals de bijstandswet. Gedacht kan worden aan ge meentelijke studiefondsen, schuldsaneringsfondsen, re- ductieregelingen op sociaal cultureel terrein en woonlas tenfondsen. Bij groepsgewijze financiële ’lom mensen die uitgaven moeten doen in verband met opgroei ende kinderen, of bewoners van een nog niet gerenoveer de wijk die extra stookkosten hebben in een koude winter. De financiële ondersteuning is er op gericht dat het wel vaartsniveau van deze men sen niet lager wordt dan dat van mensen die niet in de om standigheden verkeren. Voorheen mocht de gemeente alleen individuele steun ge ven. Bij de nieuwe regeling mag niet gekeken worden mishandeling en ook was sprake van beschadiging van eigendommen. De aangedragen oplossing is een mengeling van de eerder door de gemeente voorgestel de varianten waarvan de kos ten worden geraamd op 118.000 gulden. Daarbij kan het woonwagenterrein wor den uitgebreid van zeven tot acht wagens inclusief schuur tjes en parkeergelegenheid, waarmee de maximale moge lijkheden zijn bereikt. Zowel de volkstuinders als de woon wagenbewoners hebben inge stemd met het voorstel zoals dat deze week in enkele raadscommissies wordt be sproken. Het college is in ie der geval verheugd dat de be trokken partijen in onderling overleg erin zijn geslaagd tot een vergelijk te komen. BOSKOOP - Zaterdagavond 15 juni om tien uur trèedt de band ’The Mighty Jackals’ op in de Boskoopse jongerenso ciëteit De Tunnel. De toe gangsprijs bedraagt tien gul den. In het zesjarig bestaan van de Utrechtse groep heeft er een stijlophoping plaatsge vonden. De band heeft in haar eeuwigdurende speur tocht naar niet pretentieuze pop achtereenvolgens count- jaar. Ze moeten kunnen lezen ry, folk, reggae en ska invloe- en schrijven. Bij voldoende den in haar muziek verwerkt. Een passend etiket voor het geluid van deze band is haast niet te vinden. Na het ver schijnen van de cd ’Oompah’ zijn viool en accordeon aan de band toegevoegd om er bij de vele live-optredens een waar feest van te kunnen maken. Het eerste concert geeft de harmonie van Concordia, met enkele leden uit het slag- werkensemble, in de speel tuin De Overkant aan de Kromme Esse op donderdag avond 20 juni van half acht tot half negen. Het orkest zal voornamelijk lichte muziekwerken ten ge hore brengen. Op het pro gramma staan ’The Lion King’ uit de gelijknamige film, ’You are not alone’ van Michael Jackson en ’Heaven for everyone’ van Queen. Iets klassieker zijn de werken ’Concerto d’amore’ en ’Choral and Rock out’. Bekend voor de wat ouderen is ’Instant Concert’, een medley van be kende melodieën zoals de Bloemenwals’ en ’Rule Bri tannia’. Ook het swingende WADDINXVEEN - Vrijdag avond 14 juni om half acht houdt de Stichting Wijkwerk De Zuidplas in wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) een disco voor de jeugd van 11 tot en met 16 jaar. De toe gangsprijs bedraagt ƒ2,50 in clusief een consumptiebon. De jongere kinderen komen eerder op de avond aan bod. Deze disco begint om half ze ven en duurt tot acht uur. De kosten bedragen ƒ2,50 inclu sief een consumptiebon en een lootje voor de loterij. slagen, en het sociale gezicht, met begrippen als eigen ver- J.1 1 1*1 riteit weer aan het oppoetsen is. In dit verband verwees zij te vens naar het recente besluit van de CDA-partijraad (waarin vanuit Waddinxveen Dorenda Gerts en Astrid En- stelde richting over de Ka naaldijk aanrijden en een aanrijding is het gevolg. Eén van de bestuurders moet WAO’ers nu worden her keurd, en noemt de nieuwe nabestaandenwet een natio nale schande. Overigens was ook het CDA- verkiezingsprogramma van WADDINXVEEN - Vorige week dinsdagmiddag omst reeks half zes vond op rijksweg A12 ter hoogte van het Gouwe-aquaduct op de rijbaan richting Den Haag een kop-staart aanrijding plaats waarbij zeven personen auto’s betrokken waren. naar de bron van inkomsten. Dat betekent dat mensen die in dezelfde omstandigheden verkeren, of ze nu werken of een uitkering hebben, aan spraak moeten kunnen ma ken op de financiële steun. Wel mag bijvoorbeeld een in komensgrens gesteld worden. Deze voorwaarde is er om te voorkomen dat het financiëel onaantrekkelijk kan worden om te gaan werken. De verruiming van de moge lijkheden van gemeenten om op lokaal niveau gericht aan armoedebestrijding te doen, komt voort uit de nota ’De an dere kant van Nederland; over preventie en bestrijding van stille armoede en sociale uitsluiting’ van minister Ad Melkert. Ook in de bijzondere bijstand zal categoriale verstrekking (aan groepen) mogelijk ge maakt worden. Een wijziging van de Algemene bijstands wet is, in voorbereiding. Gemeenten die nu al catego riale regelingen willen tref fen, kunnen dat dus doen in het kader van het gemeente lijke inkomensondersteu- ningsbeleid. Bij de bijzondere bijstand kan dat pas nadat de wijziging van de bijstandswet van kracht geworden is, naar ver wachting begin 1997. Rob Favier doet dat op zijn geheel eigen manier: een mengeling van prediking en liedjes die zeer herkenbaar zijn en waarbij het humoristi sche aspect niet zelden een DEN HAAG/WADDINXVEEN - De mogelijkheden van De Utrechtse band Mighty Jackals'. Dit is geregeld in de nieuwe circulaire gemeentelijk inko- mensondersteuningsbeleid, die PvdA-minister drs. Ad Melkert van Sociale Zaken en Werkgelegenheid aan de ge meenten, dus ook Waddinx veen, Boskoop en Moerkapel- le-Zevënhuizen, heeft ge stuurd. Gemeentelijk inkomenson- dersteuningsbeleid omvat de maatregelen die de gemeen- nadat zij elkaar bij het inha len hadden geraakt. Een meisje uit Waddinxveen liep tegenaan, daarbij alleen een schaaf- aanwezig zijn. Na het doorlo pen van beide AMV-cursus- sen kan de jeugd in samen spraak met de docent een ins trument kiezen wat bij hen past. Veel mensen denken dat Daarna kan men de opleiding vervolgen bij gediplomeerde docenten voor houtblazers, koperblazers of slagwerk, waarna er de mogelijkheid bestaat de bonddiploma’s A tot en met D te halen. en AJflV-2 worden eenmaal per week gegeven, waarschijnlijk op donderdag middag. De AMV-1 cursus van 16.30 uur tot 17.20 uur en de AMV-2 cursus van 17.20 uur tot 18.10 uur. De lessen worden gegeven door P. Boer, gediplomeerd muziekdocent en dirigent. Hij is ook docent aan De Goudse Waarden in Gouda en de christelijke Willem de Zwij- ger-school in Schoonhoven. De kosten voor de AMV-cur- sus bedragen ƒ190,- per cur susjaar, exclusief de kosten voor een blokfluit en lesboek- De CDA-afdeling Waddinx veen hield vorige week woensdagavond 5 juni in het antwoordelijkheid en solida- centrum voor kunstzinnige vorming ’Kreater’ (Kerk straat) een algemene leden vergadering. Op deze avond werd naast plaatselijke onderwerpen (winkelcentrum De Nieuwe Passage, burgemeestersvaca- gelse zitting hebben), om het 1,x - - - 1 minimum-inkomen als zoda nig niet af te schaffen. Dit te gen het advies in van een des kundigencommissie. Vanuit de zaal werd kritisch gereageerd toen Hannie van overgebracht naar het Goud se Groene Hart Ziekenhuis. Zaterdagochtend vond op de kruising leplaan-Meidoorn- straat een eenzijdig ongeval plaats waarbij een 87-jarige Kanaaldijk-Dreef Waddinxveense bestuurder gewond raakte en is overge bracht naar het Groene Hart Ziekenhuis. De bestuurder reed eerst ach- den een tv, een video en een paspoort. Donderdag werd ingebroken in een auto aan de Limaweg. Een portierruit werd ingesla gen. Ontvreemd werd een draagbare telefoon. Vrijdagochtend werd inge- Manila, broken in een flatwoning aan - de Wingerd. De deur werd ge forceerd om binnen te komen. Weggenomen werden een vi deo, een fototoestel en sie raden. dat zijzelf vorig jaar door het CDA kandidaat werd gesteld voor de Eerste Kamer als het lid op dat de Tweede Kamer fractie van haar partij er steeds beter in slaagt aan te geven waarin ’paars’ faalt. ’Je ziet dat er geen open dis- QftAC IH cussie tussen D66, PvdA en VVD meer wordt gevoerd. Unf 7llirllinnL Deze partijen klonteren te- 1 fcUlMlIvllH gen eikaar aan, en houden el- WADDINXVEEN - Zondag- kaar op voorhand de hand bo- middag 16 juni van twee tot ven het hoofd als er brokken vier uur wordt in wijkgebouw worden gemaakt’. Aan het slot van de geani meerde vergadering dankte CDA-voorzitter Frans Potuyt gemeenten om mensen met een laag inkomen die op ho- Hannie van Leeuwen voor Op deze middag worden er haar deskundige en i spelletjes gespeeld, muziek tieve inbreng, waarbij hij het gedraaid en andere activitei ten gehouden om met elkaar een gezellige middag te heb ben. In de nacht van maandag op dinsdag werd aan de Tessel- schadelaan een zwarte VW Golf ontvreemd voorzien van het kenteken YR-08-LT. In dezelfde nacht werd op het gebroken. Weggenomen wer- bouwterrein Zuidplas ’90 een gereedschapskist met metsel- gereedschap ontvreemd. Woensdag werd ingebroken in een auto aan de Roosje Voshoeve. Een portierruit werd ingeslagen waarna een autotelefoon werd ont- ’Muziek kun je niet missen. Als je vrolijk bent kun je dat laten horen. Als je niet vrolijk bent kan muziekje een hand je helpen. Muziek maken is leuk. Je beleeft er veel plezier aan. het moeilijk is om het te le ren, of dat het schrikbarend duur is. Dat is een misver stand. Muziek maken kan ie dereen leren en het hoeft ze ker niet duur te zijn’. Zo begint de nieuwe informa- AMV-1 tiefolder over algemene mu ziekleer (AMV), die Concor dia onder de aandacht heeft gebracht bij kinderen vanaf zeven jaar en hun ouders. AMV is een basiscursus en staat aan het begin van de muziekopleiding. Daarom or ganiseert Concordia speciaal voor kinderen deze cursus in twee varianten. In deze cursus leren de meis jes en jongens luisteren naar muziek, muziek maken en noten lezen. Verder oefenen ze het ritmegevoel, het ge hoor en de stem. Tijdens de AMV-lessen zin- je (bedraagt ongeveer ƒ30,-). gen de kinderen veel maar daarnaast spelen ze ook op ritme-instrumenten, varië rend van het in de eigen han den klappen tot de grote con- certpauken. De klank-melodische instru menten die gebruikt worden Tijdens deze middag kunnen 1 de kinderen vanaf 7 jaar spe lenderwijs kennismaken met de AMV-cursus. Een aantal onderdelen uit deze cursus zullen op die middag behan deld worden. en schrijven. Bij voldoende De middag wordt afgesloten belangstelling wordt er voor in samenwerking met de big de oudere kinderen een ver- band en het opleidingsorkest. snelde eenjarige AMV-cursus Ook ouders zijn op deze mid- georganiseerd. Aan het begin van de cursus hoeven de kinderen nog geen instrument te kiezen. De kin deren spelen eerst op instru menten die in het oefenlokaal schaalvergroting leidde tot een systeem van anonieme overdracht van middelen, waarbij de ontvanger van een uitkering geen verantwoorde lijkheid meer ervaart zich in te zetten om de situatie waar in hij terecht gekomen is te veranderen. Dat het ooit misging met ons stelsel van sociale zekerheid noemde CDA-Eerste Kamer lid Hannie van Leeuwen een ’allemanszonde’; w< vakbonden en overheid dra- jard gulden per jaar onbetaal- gen alle schuld. Hannie van Leeuwen verzet zich tegen de manier waarop CDA ooit deed, de bejaarden nu worden her- naar de mond, schaft de inko- menstoets voor bejaardenhui zen af, maar heeft geen geld over voor de zo belangrijke ontwikkeling van de thuis zorg’, meent Hannie van 1994 erg hard. Zij ziet het feit Leeuwen. Over de oppositier- verplaatst naar het Laag Bo skoop. Na verloop van tijd re zen er problemen over het ge zamenlijk gebruik van de weg. Bedreigingen volgden, er werd aangifte gedaan van stukken en over de opposi tierol van het landelijke CDA. Hannie van Leeuwen hield haar Waddinxveense gehoor voor dat voor christen-demo- craten altijd heeft gegolden dat de mens zijn bestemming alleen kan vinden als hij of zij zich mede richt op het welbe- heeft gehad met de pers, die vinden van de ander. Het CDA keert zich aan de ene kant tegen het kille indi vidualisme, dat tegenwoordig het CDA-standpunt over een wettelijk recht op deeltijdar- gemeente in de Ontmoetingskerk (Groensvoorde). Het beid op. De CDA-fractie in de thema van de dienst is ‘Geslaagd of niet?1. Tweede Kamer stemde hier tegen, zeer tegen de zin van het Waddinxveense afde- WADDINXVEEN Maandag 17 en dinsdag 18 juni zal de Waddinx veense muziekvereni- ging ’Concordia’ in de wijk Zuidplas collecte- i ren voor het Anjerfonds Zuid-Holland. ture) ruim aandacht besteed aan landelijke thema’s. De bekende CDA-senator uit Zoetermeer hield een inlei ding over de ontwikkelingen rond het sociale zekerheids stelsel, over ouderenvraag- Leeuwen de pers verweet het CDA niet aan het woord te la ten. De beperkte profilering van de partij in de media ligt, zo werd gesteld, ook aan het aarzelende optreden van de fractie. Lachend merkte senator Hannie van Leeuwen op dat zijzelf nooit enige moeite WADDINXVEEN - De Waddinxveen gehouden col lecte voor het Astma Fonds heeft 12.425,50 opgebracht. Dankzij de inzet van velen is de collecte geslaagd te noe men. MOERKAPELLE - Zaterdag avond 22 juni om acht uur wordt er een samenzang avond gehouden in de Neder lands Hervormde Kerk te vreemd. Donderdagochtend Moerkapelle. werd ingebroken in een flat- Op deze avond worden er woning aan de Werumeus psalmen, gezangen en geeste- Buninglaan. Met een breek- 1 voorwerp werd de deur open- Deze drie op visite gekomen mannen van 30, 24 en 24 jaar oud waren lichtelijk onder in vloed van alcohol. Eén van de drie dreigde op een gegeven moment met* een kapot bier flesje. Hij maakte daarbij steekbe- wegingen, waardoor een an der aan zijn hand gewond raakte. De drie mannen zijn de politie aangehouden en overgebracht naar het bu reau aan de Mozartlaan. WADDINXVEEN - Bakkerij ’t Stoepje, iedere zaterdag te vinden op het parkeerterrein Beukenhof, laat dinsdag 18 juni een speciaal vliegtuig naar het Wembley-station in Londen vliegen met 145 trou we zegelplakkers. De Spa- kenbrugse warme bakker drukt al jaren op al haar broodzakken zegels af. Een volle spaarkaart met deze ze gels geeft recht op ƒ2,50 kor ting op eigen produkten of ƒ1,25 contant. Sinds het be gin van dit jaar heeft ’t Stoep je speciale Oranje-zegelkaar- ten uitgedeeld. Het aantal inzendingen was enorm. Uit een grote stapel zegelkaarten zijn 145 geluk kigen getrokken, ’t Stoepje regelt dinsdag 18 juni een ge zellig dag in de Engelse hoofdstad die zal worden af gesloten met de wedstrijd Ne- derland-Engeland in het Wembley-stadion. Vanuit de solidariteitsge- dachte is een eigen, inko- mensafhanklijke, bijdrage zeer wel te verdedigen. ’Staatssecretaris Erica Terp- stemming heeft, stra praat, anders dan het Bij elke gulden die wordt be steed, kan men een zegel van een dubbeltje kopen. Heeft men voor ƒ47,- aan koopze- gels bij elkaar gespaard, dan kan een artikel worden uitge zócht ter waarde van ƒ60,- tot ƒ99,-. Daarnaast blijft ook de mogelijkheid bestaan een vol spaarzegelboekje in te leve ren voor ƒ50,- contant. Sommige cadeaus uit de Koopzegelshop zijn een jaar lang verkrijgbaar. Andere worden na een paar maanden vervangen. Op deze wijze wisselt het aanbod en zijn er steeds nieuwe artikelen te verkrijgen. In de supermarkt staat een vitrine met een collectie die de komende tijd in de Koopze gelshop wordt aangeboden, bijvoorbeeld de Babyliss elek trische tandenborstel, de sandwichmaker of de Bodum cafétiere bistro-set. Twee auto’s waren bij de bot- wond op. Een Zevenhuizense sing dermate beschadigd dat jongen werd voor onderzoek het kenteken werd ingeno men. Drie auto’s moesten worden weggetakeld. Er ont stond een file van vele kilo meters. Donderdagavond vond op de kruising een aanrijding plaats tussen twee personenauto’s. Een 18- jarige Waddinxveense be stuurder sloeg bij de ver keerslichten linkaf de Dreef teruit tegen een geparkeerde op. Op dat moment komt een auto en reed vervolgens tegen 20-jarige Waddinxveense be- een woning, waarbij een lan- stuurder vanuit tegenoverge- taarnpaal omver werd gere den en een kast voor kabel-tv. De man, die vervolgens tegen de gevel van een woning tot stilstand kwam, zal waar- volgens de politie het rode schijnlijk een nieuwe proeve verkeerslicht hebben gene- van bekwaamheid moeten af- geerd. Beide voertuigen raak- leggen. ten zwaar beschadigd zodat Zondagavond verloor een 59- de kentekens zijn ingenomen, jarige automobilist twee bed- Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. Vrijdagmiddag kwamen op de Tweede Bloksweg twee middelbare scholieren tei) val Een andere personenautobe stuurder kon zo’n deel niet meer ontwijken en botste er Wonder boven wonder gebeurde er verder niets. De delen hadden los in de aanhangwagen gelegen en waren er bij een snelheid van 120 km per uur weggewaaid. kritische brief aan de partij- gestaan, top richtte. Hannie van Leeuwen wees er echter op dat afspraken over rol speelt, deeltijdarbeid op dit moment __oworden gemaakt tussen de generaties waren kernbe- werkgevers en werknemers, grippen: wie nu sterk is kan en dat op deze manier Neder- morgen zwak zijn. land ’wereldrecordhouder De laatste decennia is het deeltijdarbeid’ is geworden, stelsel echter vastgelopen. De Zolang er geen reden is voor de overheid op dit punt in te alle diensten afloopt, grijpen, is er geen wet nódig. Zij waarschuwde voor de ge volgen van een wettelijk recht op deeltijdarbeid voor kleinere bedrijven met slechts enkele werknemers. Ten aanzien van het ouderen beleid riep Hannie van Leeu wen de ouderen op zich niet blind te staren op de AOW. De zorgverzekeringen zijn ze ker zo belangrijk. Gezond- erkgevers, heidszorg wordt met 62 mil- baar. Theoloog, zanger en liedjesschrijver Rob Favier. WADDINXVEEN - Zondagmorgen 16 juni om half tien werkt de theoloog, zanger en liedjesschrijver Rob Fa vier uit Groot-Ammers mee aan een jeugddienst van de Gereformeerde Kerk en de hervormde Immnauëlkerk- ir Onder de kabinetten-Lubbers is de aanzet aangegeven tot de gezondmaking van het systeem. ’Paars’ trekt deze lijn door, doch op soms wel zeer hardhandige wijze. - y.Jiï//'

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 21