Handbalsters Rowah winnen tot besluit Kampioenen bij De Gouwe Smash Gouwestaete wint 10e sportontmoeting Mirjam en Gillian naar Athene I Beachvolleybal bij Reeuwijkse surfplas Bridgeclub grootste in net district Goudse finale turncompetitie Waddinxveense turnster eerste bij NK C-lijn Aeolus 2 districts kampioen van Nederland Schrijven voor Am- nesty-werkgroep Biljarttitel voor Onder Ons Grafie heeft het qoud binnen De Sperwer Sportdag en sponsorloop Bridgedrive van Sportweek •RdEEP B.’ PAGINA 25 WOENSDAG 12 JUNI 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN stand 294 km. In con- lus). d team naar Dit kunnen mensen zijn die worden bedreigd, zijn opge pakt, gedood of verdwenen vanwege het uiten van hun vreedzame overtuiging of om dat zij door huidskleur, ge slacht, afkomst, taal, geloof of anderszins behoren tot een bepaalde groep. Ook kunnen het gevangenen zijn die geen eerlijk proces of redelijke straf kregen, gevan genen die zijn gemarteld of mishandeld of daarmee wor den bedreigd en ter dood ver oordeeld. Deze maand wordt geschre ven ten behoeve van twee ar tiesten en hun managers in Myanmar (het vroegere Bir ma) en van Narciso Gonzalez in de Dominicaanse Repu- blièk. Het team trad in het veld te gen Satumus (Ridderkerk) en was in verband met wat Intemational beeldbrieven GOUDA/WADDINX- VEEN - Zaterdag 15 juni wordt in de Goudse sport hal De Zebra de finale ge houden van de turncom petitie van de KNGV-re- gio Gouda. De toegang is vrij. I NAARDEN/WADDINXVEEN - In Naarden, waar na vele nisatie van een onderdeel te verzorgen. De deelnemende verenigin gen waren Aeolus (badmin ton), Keukencentrum Wad dinxveen Be Fair (volleybal), Waddinxveen Flyers (basket bal), Gouwestaete (zwemmen en waterpolo), Waddinxveen se Reddingsbrigade (reddend zwemmen) en TOOS (multi- sportvereniging) Beachvolleybal is een sport die de laatste jaren sterk in opkomst is. Er worden op veel stranden en zelfs in centra van steden open toernooien gespeeld. Deze toernooien zijn vaak op hoog niveau en deze tak van sport is dit jaar ook op de Olympische Spelen te zien. Volgens Be Fair is beachvol leybal een uitstekende sport om in de zomermaanden de zich voor nadat bij Antilope de Coopertest was gelopen. Drie verenigingen, die niet aan dit onderdeel meededen, reguliere volleybalcompetitie nemen dan ook deel aan zulk soort toernooien. Het toernooi in Reeuwijk heeft een recreatief karakter en mensen van elk niveau kunnen er aan mee doen. Het sportieve evenement is een ‘try-out1 om te zien of er vol gend jaar mogelijk een pro- fesssioneel toernooi opgezet kan worden. Het toernooi wordt gespeelt bij het clubhuis van de Wind- Surfclub op Reeuwijksehout- wal bij de surfplas Broekvel- den-Vettenbroek. Er wordt gespeeld met maximaal 10 teams. Elk team bestaat uit twee dames en twee heren. Aansluitend aan het toernooi is er een ‘beachbalbarbecue'. De deelnemers kunnen zich individueel inschrijven. Teams worden door de orga nisatie samengesteld. Het in schrijfgeld voor het toernooi bedraagt 5,00 per persoon en 15,00 voor de beachbal- barbecue. Voor informatie kan men terecht bij Joost van Avendonk, tel. 0182-618487. WADDINXVEEN - Met 8-3 winst heeft het eerste dames team van de Waddinxveense handbalvereniging Ro wah Zuidplas Assurantiën afgelopen zondag de veld- competitie van dit seizoen afgesloten. Gedurende de hele week bleef WADDINXVEEN - De Waddinxveense volleybalvereni- het spannend en was niet di- ging Keukencentrum Waddinxveen Be Fair houdt in samenwerking met de WindSurfclub Reeuwijk op zon dag 14 juli vanaf tien uur reet uitgemaakt wie de uit eindelijke winnaar zou wor- een beachvolleybaltoernooi den. De eerste schifting deed bij de Reeuwijkse surfplas Broekvelden-Vettenbroek. conditie op peil te houden. Spelen op zand is redelijk zwaar en veel spelers uit de liepen hierdoor een grote ach terstand op in het punten- In de D-poule tenslotte kwamen Pro Patria Zoe ter meer), Hou Vast (Ha- zerswoude), THOR (Ber gambacht) en TOOS (kin schoten) als beste vier ploegen uit de voorron den. Het Sportweekcomité heeft geprobeerd de sportontmoe- tingen tussen diverse Wad dinxveense sportverenigin gen weer wat leven in te bla- I voorselecties de Nederlandse finale turnen C-lijn is ge- Na de organisatie van de 9e I houden, is de Waddinxveense Pro Patria-turnster Ber- I linda Verweij (13) eerste geworden. Volgend seizoen I stapt ze over naar de B-lijn. WADDINXVEEN - Ook deze maand heeft de werkgroep Waddinxveen van Amnesty weer voor- beschikbaar voor het schrijven ten behoe ve van mensen voor wie Am nesty zich inzet. Het zondag-herenteam 35+ met van links naar rechts George Jobels, Kees Verhey van Wijk, Rinus Baan, Jan van Es en Arno haver Droe- ze. In de halve finale troffen de Waddinxveners De Bun uit het Noordhollandse Huizen. De herenenkel van Vincent Hartwijk was een thriller van drie sets, waarin de suppor- tersschare op het laatst niet meer durfde te kijken. De Bun won met 18-17 in de derde set. De andere partijen waren wel succesvol en dus werd de halve finale gewon nen met 4-1 door Aeolus. De finale was helaas weer te gen dezelfde Limburgse te genstander Rebeco Reuver. Na drie spetterende wedstrij den ging de titel uiteindelijk naar Aeolus. Team 2 stak er met kop en schouders bovenuit en heeft na een jaar hard werken zeer verdiend beslag gelegd op de titel districtskampioen van Nederland. WADDINXVEEN - Bij de Waddinxveense tennisvereni ging De Gouwe Smash (Warnaarplantsoen) heeft een aantal teams het kampioenschap weten te behalen. terpoloploeg Gouwestaete, Mirjam Overdam en Gillian van den Berg. Aan de Thetis Cup zullen naast Nederland ook de na tionale waterpoloploegen van Griekenland, Tsjechië, Australië, Italië en Rusland deelnemen. Het trainingskamp en het toernooi is een voorberei ding op het Olympic Year Women’s Waterpolo Tour- WADDINXVEEN - In een spannend biljarttoernooi tij dens de 51e Sportweek Wad dinxveen is biljartvereniging Onder Ons (Anne Frank-cen- trum) er in geslaagd de C.A. van der Hooft-wisselbeker te winnen. Beide (A- en B-)teams maak ten in de finale onderling uit wie met de hoogste eer ging strijken. Hieraan vooraf wa ren beide teams in de poule- wedstrijden op de tweede plaats geëindigd. Maar in de kruisfinales wa ren zij oppermachtig en stuurden de teams van eet café De Diamond (Passage) en Café Royal (Koningin Wil- helminaplein) met lege han den naar huis. In de kleine finale, gehouden bij café Sport (Kerkstraat), onstond een spannende wed strijd, waarbij zowel het A- als het B-team twee winnen de partijen behaalden, zodat de stand dus gelijk was (4-4). Na berekening van het extra punt, gerelateerd aan de ge middelde moyennes, bleek het A-team de overtuigende winnaar. Met een verschil van 0,16 punten mochten zij de wisselbokaal in ontvangst nemen van Sportweek-voor- zitter A. Boer. Het winnende team bestond uit W. Berkesteyn, W. van Oort, C. van Ringelenstein en mentor van de ploeg K. van Tilburg. Op vloer kreeg ze 8.95 pt. en op sprong 9.30 pt. Met de to taalscore van 34.15 pt. werd Marjoleine zesde van Neder land jeugd C. Ook zij zal vol gend jaar gaan turnen in de B-lijn. Het was een succesvolle dag met een mooie prestatie voor de beide Waddinxveense turnsters en niet te vergeten- De organiserende verenigin- hun begeleiders en trainers Ronald den Heijen, Janita den Duik en Nynke Botter- weg van Pro Patria (Zoeter- meer). klassement. De drie vereni gingen die wel aan dit onder deel hebben meegedaan za ten uiteindelijk ook bij de eer ste drie van het eindklassement. Na een week elkaar sportief te hebben bestreden werd uit eindelijk op de laatste avond Gouwestaete met 62 punten eerste. Waddinxveen Flyers werd tweede met 56 punten en Brasiliananas Aeolus werd derde met 54 punten. Op de vierde plaats eindigde multisportvereniging TOOS met 51 punten, vijfde werd Keukencentrum Waddinx veen Be Fair met 40 punten en laatste de Waddinxveense Reddingsbrigade met 39 pun ten. vakantieperikelen aangevuld met de twee juniordames Jo- anneke Keus en Vera van Ham. Rob Jongkind, de nieuwe coach voor het volgend sei zoen die deze wedstrijd reeds voor zijn rekening nam, was tevreden over de inzet en het resultaat van de wedstrijd. Het duurde overigens wel enige minuten voor het eerste doelpunt viel. Dit lag niet zo zeer aan een goede verdedi ging, maar alle spelers had den wat moeite elkaar goed te vinden. Na zeven minuten maakte Ineke Klijn met een schot dwars door de verdediging het eerste punt. Irene Brou wer maakte een voor de toe schouwers zeer spectaculair doelpunt door al zwevend in de cirkel aangespeeld te wor den en met één hand direct te scoren. Langzaamaan werd de voor sprong uitgebouwd. Keepster Jacqueline Cok was prima opdreef en stopte haar zoveel ste pingel dit seizoen. De eindstand was 8-3. Ook het herenteam wist een prima prestatie neer ze zet ten. Na in de uit wedstrijd te gen Vires et Celeritas (Gouda) op flinke achters tand gezet te zijn wist het team het verlies nu beperkt te houden tot 9-11. WADDINXVEEN - De zwemmers en waterpoloërs van het Waddinxveense Gouwestaete hebben de tiende sportontmoeting in het kader van de 51e Sportweek Waddinxveen gewonnen. BOSKOOP - Wat Oranje gaat doen, is nog afwachten, maar Grafie United heeft het goud al binnen. Zaterdagavond heerste er een uitbundige feeststemming in het grafi sche kamp. De ploeg van drukkerij Het Groene Hart en de Gouwe Koerier, met grafici, verslaggevers en (ex- ikrantelopers in de gelede ren, pakte voor de tweede maal in haar 26-jarig bestaan de titel bij het bedrijfsvoet bal. Zestien jaar na de eerste triomf (in 1980: 2-1 tegen LFC) versloegen Grafie op nieuw een gerenommeerde kwekersploeg. Vosholbooys, inmiddels specialist in het verliezen van finales, ging er met 2-0 op door goals van Frank van der Laan en Mark van Bemmel. sportontmoeting in 1993 wil de het niet echt meer lukken voldoende teams bij elkaar te krijgen voor deze onderlinge ij (11) in de categorie jeugd, wedstrijden in het kader van Op brug turnde zij heel goed de Sportweek Waddinxveen. maar ze kwam helaas met haar afsprong tot zit, een af trek van 0,5 pt, zodat het cij fer 8.15 werd. Op balk kreeg ze 7.75 pt. Marjoleine stond toen op de 29e plaats. Met de laatste twee onderdelen liet ze zien dat ze ondanks diverse bles sures volle turnster is. BOSKOOP/WADDINX- VEEN - Vrijdag is het Ne derlandse dameswaterpolo- team afgereisd naar de Giekse hoofdstad Athene voor een trainingskamp, dat wordt voorafgegaan aan het toernooi om de Thetis Cup’ in het Griekse Nafp- lion. Bij het nationale team zit ten nu twee leden van de Waddinxveense dameswa- Het zondag-gemengd 35+ met van links rechts Paul Gutker, Diana Gutker en Marjolijn Berre- voets, Ton Baars en gehurkt Nicole Dubois en Rob Berre- voets. I Berlinda Verweij begon in de I categorie junioren (13-15-ja- I rigen). Na een week trai- ningsstage in België waren I zij en haar zusje Marjoleine in prima vorm. I Op sprong kreeg Berlinda I voor haar overslag met I schroef 8.30 pt. Hierna volgde haar favoriete toestel, de I brug'. Voor haar mooi uitge- I voerde oefening kreeg ze 9.10 I pt. Ook de balk ging goed: I 8.90 pt. I Ze besloot de wedstrijd met een zeer goed uitgevoerde vrije oefening waar ze 9.30 pt. voor kreeg. Haar totaal kwam hiermee op een nieuw persoonlijk record van 35.60 pt. Deze score was goed voor een gouden medaille en de titel Nederlands kampioene C- lijn, een prima prestatie voor deze 13-jarige, die volgend seizoen de overstap maakt naar de B-lijn. In de avondwedstrijd turnde haar zusje Marjoleine Verwe- In het afgelopen seizoen hebben de 14 gymnastiek verenigingen uit de regio Gouda met in totaal 27 teams aan deze competi tie deelgenomen. In vier verschillende pou les organiseerden de deel nemende verenigingen zelf de wedstrijden. Uit eindelijk plaatsten de vier beste teams van elke pou le zich voor de finalewed strijd in Gouda. Berlinda Verweij werd eerste bij de Nederlandse kam pioenschappen in de C-lijn. (Foto: E. Verweij-Overeem). gen waren jeu de boulesver- eniging Waddinxveen (jeu de boules), Aeolus (badminton), Keukencentrum Waddinx veen Be Fair (volleybal), Waddinxveen Flyers (basket bal), Antilope (atletiek), Gou westaete (waterpolo), schut tersvereniging Waddinxveen (schieten) en Kwiek (tafelten nis): Vanavond - woensdag 12 juni - om acht uur is er een evalu atiegesprek voor alle vereni gingen, al of niet deelnemer, in de kantine van de schut tersvereniging Waddinxveen (Alberdingk Thijmlaan). Iedereen die iets over de Sportweek Waddinxveen in het algemeen en de sportont- moetingen in het bijzonder heeft te melden is van harte welkom. Na een inventarisatie onder de verenigingen bleek dat uiteindelijk zes verenigingen een nieuwe onderlinge con frontatie aandurfden. Naast vier verenigingen die de organisatie hiervan op zich wilden nemen werden vier andere verenigingen be- dit seizoen, een talent- reid gevonden alleen de orga- WADDINXVEEN - Het tweede team van de Waddinx veense badmintonclub Aeolus is districtskampioen van Nederland geworden. Paul Gutker en Rob Berre- voets overtuigend de winst binnenhaalden met 6-4 en 6- 2. Het kampioenschap was veilig gesteld. De damesdubbel werd weder om een partij met veel lange slagenwisselingen met een erg verdedigende tegenstan der en werd met 6-3 en 7-5 door Marjolijn Berrevoets en Diana Gutker verloren. Nico le Dubois en Ton Baars wis ten het gemengd dubbel ten slotte te winnen en beperkte de nederlaag dus tot 3-2. Terugkijkend op een leuk competitieseizoen behaalde dit uitgebalanceerd team het kampioenschap en promo veerde naar de eerste klasse. Het herenteam 35+ van zon dag onder aanvoering van Jan van Es wist met 33 van de in totaal te behalen 42 wedstrijdpunten het kam pioenschap in de vierde klas se te veroveren en gaat weer terug naar de derde. Spelers naast Jan van Es waren Arno Haver Droeze, Kees Verhey van Wijk, Rinus Baan en Ge orge Jobels. Vervelend was het dat eerste singelaar Rinus Baan tijdens de thuiswedstrijd tegen Hon- selersdijk tegen een lelijke blessure opliep die hem voor die dag en - naar later bleek - ook voor de rest van de com petitie uitschakelde. Zijn vervanger voor die dag was Jaap Akkerhuis, die ook keurig tot winst kwam. De rest werd door het team op ei gen kracht gedaan. Het sa men 110 jaar oude koppel Jan van Es en George Jobels ver loren drie partijen. Jan van Es bleef in de single ongeslagen. Rinus Baan won gewoon alles en had dit zon der blessure zeker volgehou den. Een prima resultaat van dit team, die de meeste par tijen overtuigend wisten te winnen. Beelden van het tweede team van Aeolus-badminton, dat districtskampioen van Nederland is geworden. (Foto's: Aeo- nament dat van zaterdag 29 juni tot en met zondag 7 ju- li in Emmen wordt gehou- den. Aan het toernooi in Emmen zal de hele wereldtop van het dameswaterpolo aanwe- l zig zijn. Immers, in tegen- stelling tot het herenwater- polo, is dameswaterpolo (nog steeds) geen Olympi sche sport. Vandaar dit al- ternatieve toernooi. Uitslagen: N. Hooger- in deze eerste ontmoeting op 5-0. De tweede tegenstander Leerdam werd met dezelfde stand overrompeld. Met deze 5-0 overwinning was een plaats in de halve finale al ze ker. Maar of dit niet genoeg was ging ook Holten voor de bijl met 4-1. In de ochtendwedstrijd, die begint om half tien, turnen de meisjes tot 12 jaar. In de E-poule heb ben zich geplaatst Heres (Bodegraven), BATO (Woerden), Tumo (Moord recht) en Hou Vast (Ha- zerswoude). In de F-poule komen uit DOS (Schoonhoven), Sa- turnia (Bleiswijk), Veloci- tas (Gouda) en TOOS (Waddinxveen). ’s Middags vanaf kwart voor een zullen de turn sters boven de 12 jaar hun programma afwer ken. In de C-poule zijn de finalisten Satumia (Bleiswijk), Velocitas (Gouda), TOOS (Linscho- ten) en TOOS (Waddinx veen). Bij de jeugd werd na een laat ste overwinning met 5-0 te gen TVKL 1 het gemengd team tot en met 14 jaar kam pioen. Tessa Uitterhoeve was de laatste competitiewed strijd helaas verhinderd, maar werd uitstekend ver vangen door Nicole Rem- merswaal. Nelleke Preeker en Pim Bre- teler wonnen hun single een voudig en toen Stephan Pree ker en Nicole Remmerswaal hun gemengd dubbel met winst afsloten was het kam pioenschap een feit. Dit team heeft goed tennis laten zien en behaalde dan ook verdiend de titel. Het gemengd team 35+ van zondag onder aanvoering van Rob Berrevoets moest in de laatste competitiewedstrijd thuis aantreden tegen Botesa 2. Zoals verwacht bleek dit een bekende tegenstander uit het vorig seizoen. Botesa had de achterstand van slechts 2 punten vergroot tot 5 punten door verlies van hun voorlaatste wedstrijd. Dit betekende voor De Gouwe Smash dat slechts één ge wonnen partij voldoende was voor het behalen van het kampioenschap. Wellicht ontstond daardoor een iets te laconieke houding. Ton Baars beet de spits af en verloor helaas zijn single met 6-4 en 7-5. Diana Gutker speelde vervolgens een goede damessingle, waarbij ze met goed geplaatste ballen en lek ker doorslaand het spel van haar tegenstandster trachtte te doorbreken. Deze bleek echter een soort wandelende oefenmuur, nam geen enkel risico, was onuit puttelijk en won na lange ral ly’s met 6-2 en 6-2. Een nieu we ervaring, een 2-0 achters tand. Vervolgens ging de heren dubbel van start, waarin WADDINXVEEN - De Waddinxveense postdui venvereniging De Sper- wer nam deel aan een concours vanuit Roye. Weersgesteldheid: krachtige zuid-zuidwes- ten wind (buien). Af stand 294 km. In con cours 232 duiven. Gelost om 09.50 uur. Aankomst eerste duif 13.04 uur. Laatste duif 13.19 uur. Snelheid eerste duif 1508 m.p.m. j Uitslagen: C. WADDINXVEEN - De bridgeclub Waddinxveen heeft het seizoen in Het Nieu we Trefpunt (Stationsstraat) afgesloten met de traditione le einddrives. De wintercompetitie leverde als viertallenkampioenen het echtpaar Straver en me vrouw De Redelijkheid en de heer Proper voor de maan- dagavondgroep op en voor de donderdagavondgroep me- l vrouw Slager met de heer Schoenmaker en het echt paar Anker- De parencompetitie, die uit een 25-tal avonden bestond, gaf voor de maandagavond de eindstand: 1. de heren Van Veghel en Steensma 56.37%; 2. het echtpaar Sierenberg 54.87%; 3. de heren Van Dup- pen en Hart 54.69%. Voor de donderdagavond was de eindstand: 1. de heren Steensma en Schutte 53.09%; 2. de heren Van der Meers- chaut en Smits 52.17%; 3. het echtpaar Anker 51.81%. De bridgeclub is inmiddels, mede door de enthousiaste docente Plonie Hoedemaker, gegroeid tot de grootste ver eniging van het district Rot terdam en omstreken. Begin september begint de nieuwe competitie. Tot die tijd is het de hele zomer voor een ieder mogelijk elke don derdagavond om half acht in Het Nieuwe Trefpunt aan de zomeravondbridgedrives mee te doen. Meedoen kost ƒ5,- per paar. dijk 1 2 38 41; J. Verba- I kei 3 7 8 17 31 34 42 44 46; R.A. van der Made 4 10 26 28; H. Metselaar 5 12 15 22; J. Jansen Zn. 6; E. van Beek 9 16 23 27 29 33 39 43 45 49; C.A. Bode 11 25 37; M. Tollenaar Zn. 13 36 48; P. Noorlander Zn. 14 18 40; H. Vink 19 21; J. Troost 20; M. Verbeek 24 30 47; Davy Hofman 32; A.H. Kivits 35. WADDINXVEEN - Vorige week woensdag 5 juni vond de jaarlijkse sportdag plaats van de protestants-christelij- ke Prins Willem-Alexander- school (Oranjelaan). Na het uitblazen van een Olympische kaars en nadat vijf kinderen van groep 1 hun hoofd door vijf gekleurde rin gen hadden gestoken, kon de sportdag beginnen. Er werden behendigheidspel- letjes gespeeld en andere sportieve onderdelen zoals verspringen, hardlopen, bal- werpen, hoogspringen en de hindernisbaan. Om half twaalf vond de finale plaats in de vorm van een sponsorloop. Ondanks de warmte liepen de kinderen bijna allemaal het maximum aantal ronden. Om twaalf uur ging de boven bouw van start, die het dub bele aantal ronden kon lopen. Ook deze groepen lieten zich niet door het warme weer op hun kop zitten. De opbrengst van de sponsor loop komt ten goede aan de gehandicaptensport. Tijdens het schoolfeest op vridjag 28 juni zal het bij elkaar gelopen bedrag (meer dan ƒ4.000,-) worden overhandigd aan een vertegenwoordiger van de ge handicaptensport. WADDINXVEEN - De bridgedrive, die in het kader van de Sportweek Waddinx veen vorige week woensdag 5 juni in Het Nieuwe Trefpunt (Stationsstraat) is gespeeld, werd weer flink bezocht. Maar liefst 94 deelnemers streden in drie groepen, inge deeld naar vermoedelijke speelsterkte, om de prijzen. De uitslagen: groep A: 1. me vrouw Berends-de heer De Beer 63.95%; 2. de heren Van den Meerschaut-Smits 62.93%; 3. de heren Kuypers- Schutte 62.59%; 4. het echt paar De Boer 5714%; 5. de dames Nobbe-Balvert 56.80%. Groep B: 1. de dames Bree- dijk-de Jong 61.22%; 2. de da mes Moons-Kramer 57.48%; 3. de dames Muller-Van der Torre 54.76%; 4. de dames Grootendorst-Versluis 54.42%; 5. het echtpaar Looy- enstein 53.40%. Groep C: 1. het echtpaar Des- sing 64.81%; 2. de dames Van Duin-Boer 63.89%; 3. de he ren Twigt 60.65%; 4. de da mes De Graaff-Osnabrugge 58.80%; 5. de dames Jan- maat-Wijnen 55.95%. 10 22; Davy Hofman 11 13; P. Noorlander Zn. I 12 25 28 35 38; J. Troost 14 40 48; E. van Beek 16 '24 44 45 50 51 52 54 57; W. Hofman 17; N. Hoogerdijk 18; combina tie Wibo 19 20 30 49; W. me- I Aeolus 2 kwam in het afgelo pen seizoen uit in de hoofd klasse van de districtscompe- titie. Omdat ze kampioen in die klasse werden streden ze in februari om de titel van Zuid-Holland, die ze met ge mak behaalden. Het sluitstuk, kampioen dis trictsteam van Nederland, stond dit weekeinde op het programma in een snikhete sporthal in Almere waar acht teams van alle districten van Nederland tegen elkaar speelden. Begonnen werd met de poule- wedstrijden. Aeolus startte tegen het Limburgse Rebeco Reuver. Vincent Hartwijk had drie sets nodig om de winst binnen te halen in de herenenkel. Marloes van He- teren had moeite met haar te genstander en de hitte, maar won ook in drie sets. De herendubbel, gespeeld door Dennis v.d. Berg en Corné de Heij, werd in een hoog tempo gespeeld en ge wonnen. Corrine Mojet en Marloes van Heteren hadden als ervaren koppel geen enke le moeite met het behalen van de winst. De mix-dubbel bracht uiteindelijk de stand o„„. Smits- 'l kamp 1 58; H. Metselaar 2 7 9 27 32 42; J. Verba- kel 3 5 21 46 47; J. Toor 4 37 53 55; J. Jansen Zn. 6 15; M. Tollenaar I Zn. 8; R.A. van der Made 10 99- T'Iqxfv Nnfman 11 Breedijk 23 33; vrouw E.J. de Wit 26 31 36; H. Vink 29; C.A. Bo de 34; M. Verbeek 38 41 43; A.H. Kivits 56. Eveneens werd door De Sperwer deelgenomen aan een concours vanuit La Ferte Bernard. Weersgesteldheid: krachtige zuid-zuidwes- tenwind (buien). Af- stand 518 km. In con- cours 196 duiven. Gelost om 6.45 uur. Aankomst f eerste duif 13.02 uur. Laatste duif 13.49 uur. Snelheid eerste duif I 1368 m.p.m. J - 9 jansseh. Mt.uu 1 A r V '.„r...,'x'~.

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 25