I Extra voor* stellingen in Goudse Schouwburg wwhsteover'95k> Mieke Roozeboom-van den Akker Glimmend chroom geeft nostalgisch tintje aan toertocht 'Ik zie het nog steeds als hobby' 1 Geslaagd Beachparty Li S 1 1 1 Ik 1 PAGINA 15 gedeputeerde staten vergun- in- Andere tijden Mieke Roozeboom aan het werk. De gulle lach ontbreekt niet. (Foto: A. Fioole) Slicktherapie 38 VLIE1 lift <eu- BOSKOOP - Deze maand is het 25 jaar geleden dat Mie ke Roozeboom-van den Akker zich in Boskoop vestigde fabriek een paar jaar geleden ingesprongen en laat door kleine fabrieken verschillen- voor een internationaal tref fen naar Noorwegen. Ieder lustrum van de DKW club geldt voor alle leden door heel Europa. Het is ook een heel aktieve club. Een paar in Nederland toertochten en eens per jaar gaan we op be zoek bij een buitenlandse kM 1 32 3 88 180) 14- 000 hof: 600 ell lort I In de kamer was verder een lief klein, maar ontzettend nieuwsgierig ventje, die over al aanzat. Dat is best link want je bent toch wel met mesjes bezig. Dus zijn moe der stuurde hem de kamer uit. Afijn, toen ik wegging zei ik: dag lieve jongen. ’Dag ou we rotdokter’ was zijn reac tie. Ik moet er nog wel eens aan denken.’ Nico de Haas is sinds de op richting van de DKW club Nederland in 1975 lid van de vereniging en weet werkelijk alles af van de historie van de eens zo populaire DKW en kan vertellen. „Ik zei al, je moet een beetje fanaat zijn om de ze hobby te hebben en dat Zo’n vijfjaar geleden zijn bei de naast het pedicuren ook gestart met het behandelen door middel van de Slickthe rapie, de modderbaden. Een hulpmiddel voor bijvoorbeeld reuma, spataderen, jicht, de zieke van Becktrev, enzo voort. Een methode waarbij de pijn verdwijnt of op z’n minst dragelijk wordt. De kwaal zelf verdwijnt niet, maar wel de kwaadaardige afvalstoffen die zich op dat De tocht voerde dwars door het Groene Hart richting Driebruggen en via Bodegra ven weer terug. Langs de ge hele route kreeg de stoet pa- radepaardjes veel bekijks en ook bij de Kleine Betuwe was aan belangstelling geen ge brek. Namens de sponsor Audi-dealer van Beynum was verkoopleider Ype Smit aanwezig om het edelmetaal van de voorloper van Audi te bekijken. Volgens Nico de Haas, verte genwoordiger van de DKW club rayon west, moet je ge- gebied dan ook. Die samen werking is er ook met het ver zorgingshuis De Mendelhof. En zoals het er nu naar uit ziet krijgt de pédicure straks zelf de beschikking over een eigen ruimte binnen het nieu we zorgcentrum. Het is duidelijk dat men ook in dit vak toekomstgericht bezig moet zijn. Zowel in sa menwerkingsverband als via de eigen praktijk. Zoals Mie ke aan de Linnaeusweg en Ellen aan de Reinette. Daar is ook de schoonheidssalon van Ellen gevestigd. ’Dat was ker geworden. Vijftien jaar geleden was alles veel gemoe delijker. Maar één ding is hetzelfde gebleven, dat is het plezier in mijn werk. Ik zie dit nog steeds al een hobby’. Deze instelling heeft dochter Ellen, inmiddels ook alweer twaalf jaar in het vak, voor een groot deel van haar moe der overgenomen. Moeder en dochter hebben aparte prak tijken, maar werken opti maal samen. Dit neemt niet weg dat klanten soms best wel eens een lichte voorkeur uitspreken. De een wordt lie ver door de wat stevige han den van Mieke geholpen, de ander door de zachtere van Ellen. Maar door wie je ook wordt geholpen doet niet zo heel veel ter zaken. Door het gebruik van nieuwe en kost bare apparatuur is de behan deling stukken pijnlozer ge worden. Met behulp van vader van den Akker werd de brommer op den duur toch maar inge ruild voor een mini en zo be reikte Mieke niet alleen haar klanten Boskoop maar ook in veel omliggende plaatsen. altijd al een grote wens van haar. Maar ja, vroeger deed je nog wat je moeder wilde, dus ook maar pedicure geworden,’ klinkt het met een luide scha terlach. De volgende genera tie staat trouwens alweer klaar. Ook al zal dat nog wel een poosje duren. De net tweeja rige Robin vindt niets leuker dan gezellig aan de voeten van haar moeder te peuteren. Maar voorlopig is Mieke Roozeboom absoluut niet van plan om er mee op te houden. Nog niets is haar teveel. se had om haar praktijk als pedicure voort te zetten. Die kans greep ze met beide han den aan, hoewel zij toen nog teit zo onder sterke tijdsdruk wel examen moest doen. Kort komt te staan. Besprekingen daarop slaagde Mieke met de twee gemeenten die bezwaarschriften indienden hebben niet geleid tot over eenstemming, ondanks de po sitieve inbreng van de provin cie. beuren zo vrees ik. Kijk al leen maar naar het beleid met name ten aanzien van tandartsen en fysiotherapeu ten’, merken zowel Mieke als Ellen op. Ook in dit vak is het voortdu rend nodig om op de hoogte te blijven van de nieuwste ont wikkelingen. Daarom worden er door beide dames regelma tig cursussen gevolgd. Zo wordt ook het contact met col lega’s geïntensiveerd. Vooral de jonge generatie staat ge weldig open voor elke vorm van samenwerking op welk dan via de Auto Union Vete ranenclub, de Duitse DKW club, gedistribueerd worden. Hierdoor kun je de wagens draaiende houden”, aldus de Haas. „De waarde van de auto’s is niet erg groot. Een F12 in goede conditie ligt rond de zevenduizend gulden. Maar het is gewoon een hele leuke hobby en een geweldige, ge zellige club. En als je dan de daardoor honderduit boel nog draaiende kan hou den ook, dat heb je dubbel plezier en daar gaat het ten slotte om.” woon een aangeboren voor liefde hebben voor de DKW. „Ik heb nu zelf drie DKW’s, maar er zijn leden bij die veel keer per jaar organiseren wij fanatieker zijn”, vertelt hij. „De DKW club Nederland telt nu 720 leden en is op zoek bij een Duitsland met 6.000 leden DKW club. Dit jaar gaan we na de grootste van Europa. Een paar jaar geleden kwa men we in contact met Van Beynum, die direct enthou- wordt bij de fabriek in Duits land gevierd. Dat is altijd een hele grote happeling.” Om klassieke motorvoertui gen goed te kunnen onder houden en ook rijdend te kunnen houden, zijn onder delen nodig. Zoals bij iedere klassieker geldt ook bij de DKW dat het aanbod van on derdelen door de jaren heen steeds schaarser werden. „Er is gewoon weinig aan- moment met name in de voe ten en onderbenen bevinden. ’Het is alleen een beetje spij tig dat andere vakrichtingen zoals de fysiotherapie er nog steeds wat wantrouwend te genover staat. Maar gelukkig zijn er inmiddels wel een aan tal waar wij heel goed mee kunnen samenwerken, want je bent tenslotte toch voor de zelfde mens bezig, ja toch’, zegt Mieke. ’Jammer is bo vendien dat ons werk nog steeds niet in het zieken fondspakket is opgenomen. Dat zal voorlopig ook niet ge- is een holding-structuur met vier waarbij de uiteindelijke groei naar één waterbedrijf moge lijk is. sia’ een keer extra en ook de opera ’Nabucco’, eveneens door de Staatsopera van Rousse, wordt een keer extra opgevoerd. cum laude, wellicht juist door de praktijkervaring die ze middels had opgedaan. Komend uit de texielbranche was het een grote omschake ling, constateert Mieke Roozeboom nu. ’Ofschoon je in beide sectoren wel met mensen bezig bent. Maar ja, werking met drie collega-wa- verkopen via de toonbank is toch heel wat anders dan mensen van hun ongemak af helpen.’ Mieke’s ‘vaar digheden kre- Deze begint op vrijdag 12 juli met de miss en mr. beach ver kiezing en de meeste sexy Baywatch dancers met 1000 gulden aan prijzengeld. Za terdag 13 juli zijn er nonstop Baywatch dance acts en zon dag 14 juli volgt de erotic wet and wild beachparty. Er is een zandstrand om op te dansen, een tropisch decor met tientallen palmen, een zwembad, een watergordijn en entertainment. Allerlei exotische drankjes worden geserveerd. Bezoekers wor den in beachstijl verwacht. Warmerdam’s gezel schap De Mexicaanse Hond en ’De Minnaar’, het toneel stuk met Rick Engelkes en Isa Hoes. De seizoenbrochure van de Goudse Schouwburg is nog steeds verkrijgbaar aan de kassa, tel. 0182-513750. Be stelformulieren kunnen inge- gekke dingen leverd worden tot 1 augustus - 1996. ’In de loop der tijden is er bin nen ons beroep toch veel ver anderd’, weet Mieke Rooze boom. Ook dochter Ellen be aamt dat. ’En dat niet alleen met betrekking tot de voor schriften, want vooral die zijn veel strenger ge worden met name op ge bied van hy giëne en mi lieu. Zo hoef je bijvoor beeld tegen woordig niet meer te probe ren om zonder handschoenen te werken. Het werk op zich men voor toneel. Extra voorstel lingen komen er van ’De Stil le Kracht’, het toneelstuk naar het boek van Louis Cou perus met o.a. Linda van Dyck en Peter Tuinman, ’Schakels’ van Herman He- ijermans met in de hoofdrol John Kraaykamp sr., Alex je steeds meer als vertrou- van Warmerdam’s gezel- wenspersoon gaan zien. Voor al ouderen hebben blijkbaar ontzettend behoefte aan een gesprek, of zo maar een praatje. Je voelt je op zo’n moment net een maatschap pelijk werker of het hulpje dat even een paar boodschap pen doet. Je maakt ook wel mee. Zo was ik eens bij een me vrouw met haar voeten bezig. WOENSDAG 26 JUNI 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN GOUDAZREGIO - Om aan de grote vraag naar kaarten te kunnen beantwoorden heeft de directie van de Goudse Schouwburg voor het theater seizoen 1996/’97 maar liefst 43 extra voorstellingen bijge boekt. Opnieuw zijn de cabaretiers erg geliefd. Daarom zijn er extra voorstellingen van Hans Liberg, Purper, Theo Maassen, Lenette van Don gen, Crème Fraiche, Jeroen van Merwijk, André Manuel en De Bloeiende Maagden. Naast de cabaretiers zijn de muziekvoorstellingen bijzon der populair. Extra voorstel lingen derhalve van Jeans, Het Groot Niet Te Vermijden, The Blues Brothers, Golden Earring, The Deep River Quartet, BZN en Fay Lovsky. ’Hoera, we zijn Normaal!’, het muzikale programma rond Annie M.G. Schmidt met on dermeer Simone Kleinsma komt een keer extra naar Gouda, evenals ’Wofa’, Les percussions, chants et danses de Guinée en de Japanse drummers ’Wadaiko Ichiro’. Ook naar kaarten voor musi cals is enorm veel vraag. ’West Side Story’ en ’Singin’ in the Rain’ zijn daarom een keer extra te zien. Maar niet alleen voor de ’lich te’ muziek is de belangstel ling groot. Ook voor het klas sieke repertoire neemt de be langstelling toe. Daarom komt er een extra concert van Jaap van Zweden en het Ka merorkest van Schloss Wer- neck. Het Requiem van Mo zart door het koor en orkest van de Staatsopera van Rous se (.Bulgarije) wordt een keer extra opgevoerd. Het Don Kosaken Chor brengt haar programma ’Winter in Rus- Ype Smit, verkoopleider va» Audi-dealer van Beynum toont samen met Nico de Haas van DKW club Nederland grote in teresse voor de nostalgische DKW's. REGIO - De NV Watermaat- schappij Zuid-Holland Oost (WZHO), met haar hoofdves tiging in Gouda, heeft het jaar 1995 afgesloten met een positief resultaat van 6,1 mil joen gulden. Van de winst wordt een dividend van 56,30 gulden per aandeel uitge keerd aan de aandeelhou ders. Het resterende bedrag wordt toegevoegd aan de al gemene reserve voor de nood zakelijke versterking van het eigen vermogen. Het eigen vermogen uitgedrukt in een percentage van het totale vermogen bedroeg afgelopen jaar 7,4. Gestreefd wordt naar een eigen vermogen dat 9 procent van het balansto taal bedraagt. De aandeel houders van WZHO - afge vaardigden van alle gemeen ten in het voorzieningsgebied - hebben afgelopen week het jaarverslag goedgekeurd. Naast de zorg voor de be- staande drinkwaterproduk- tiesystemen hield in het ver slagjaar de zorg voor de ont wikkeling van nieuwe wincapaciteit aan. Door ener zijds produktieverliezen te minimaliseren en anderzijds de bestaande vergunningen efficiënt te benutten, wordt het capaciteitsprobleem aan gepakt. Ook moeten er nieu we winningen worden gere aliseerd en bestaande win ningen uitgebreid. Aan de voorbereidingen in de vorm BOSKOOP - Plaatsge- note Wilma van den Ent is aan de Emilie Knap pert scholengemeen schap in Leiden ge slaagd voor het diploma tandartsassistente. Opmerkelijk is voorts de gro- Vertrouwen te belangstelling voor de fa milievoorstellingen. Reden voor extra voorstellingen van ’David Copperfield’, ’Wind in de Wilgen’ van de Jeugd- theaterschool Zuid-Holland en V.O.F. de Kunst met Eric van Muiswinkel. De Goudse Schouwburg is zeer ingeno- Zelfs in Den Haag werd haar met de belangstelling spontane lach, haar handels merk, gehoord. Ook nu ko men er nog regelmatig men sen uit Zeeland, oud-Wad- dinxveners, naar Boskoop om bij Mieke hun voeten te laten verzorgen. ’Het is mij in de loop der tijd wel opgevallen dat de mensen siast zijn medewerking aan bood.” De DKW die in de beginjaren van deze eeuw veel furore maakte heeft nog steeds een rijke historie. „Het unieke aan het geheel is dat de ba kermat van de DKW nog steeds bestaat. Deze fabriek van Auto Union, waar de DKW werd gemaakt is in Ingolstadt vlakbij München, waar de huidige Audi wordt bod. Iedereen die een DKW vervaardigd”, legt de Haas heeft, doet hem nooit meer uit. „Toen DKW in 1932 weg, zo simpel is dat. Geluk- stopte met de tweetakt moto- kig is op dit gebrek de Audi ren is er een samenwer kingsverband ontstaan tus sen DKW, Audi, Horch en Wanderer, waarna de Audi is de onderdelen maken, die ontstaan. Deze vierman schap is nog steeds te zien aan het symbool van de Au di, de vier ringen.” Historie GOUDA/HAASTRECHT - Afgelopen zondag werd door de DKW-Club Nederland een toertocht georganiseerd door het Groene Hart. Op de cen trale verzamelplaats de Klei ne Betuwe in Haastrecht was het in alle vroegte al een drukte van belang. Zo’n 55 motorvoertuigen stonden in het schrille ochtendzonnetje keurig opgesteld. Onder hen ook een twaalftal DKW-motoren, die vooral in de jaren vijftig zeer in trek was. Bij de aanblik van het glimmende chroom leek de tijd even stil te hebben ge staan. Zelfs de meeste be stuurders hadden zich in vijftiger jaren kleding ge huld, waardoor het geheel een nostalgisch tintje kreeg. De chromen bumpers kregen nog een laatste poetsbeurt en ook de bougies van de moto ren werden nog even ge checkt alvorens aan de toer tocht te beginnen. Tocht REEUWIJK - Discotheek de Herberg in Reeuwijk-dorp gaat voor de tweede keer sinds vorig jaar de locatie verbouwen voor een drie daagse beachparty. In 1995 zijn ook de eerste stappen gezet naar samen- 51 1 1 terbedrijven. Samenwer kingsmogelijkheden worden nu op bestuurlijk niveau ver der onderzocht. Verwacht wordt dat daarna een be- stuurlijk-juridische inkade- ring volgt. Een van de opties gen al snel be kendheid met werkmaatschappijen het gevolg dat zij het steeds drukker kreeg. ’Het was een pittige opgave’ blikt Mieke terug. ’Op mijn oude Berini brommer reed ik van klant tot klant. En in de is inmiddels ook veel zakelij- haast ben ik wel een paar keer op m’n gezicht gevallen vertelt ze lachend. Dochter Ellen lacht niet, want die maakte op een goed moment zo’n noodlanding mee. Dat schrok haar blijkbaar toch niet af want Ellen heeft in middels haar eigen pedicure praktijk annex schoonheids salon. van een Milieu Effect Rap portage voor een nieuwe win ning in Opperduit (Lekker- kerk) en Streefduit wordt ge werkt. De uitbreiding van de water winning in Lexmond en Lan- gerak, waarvoor in 1994 door als pedicure. Min of meer toevallig rolde zij er in want haar studie voor dit beroep was meer een hobby. Maar ning werd afgegeven, kon af- dat veranderde snel, gelopen jaar nog niet worden gerealiseerd door de lopende Een goede vriendin van de bezwarenprocedures. Een ras-Boskoopse, Astrid den uitspraak van de Raad van Oude, stopte met haar prak- State wordt komend najaar tijk en vroeg of Mieke interes- verwacht. WZHO maakt zich ernstig zorgen dat de ontwikkeling van nieuwe produktiecapaci- WÉ >- a J M F /I I 1 jf z is. M - vijfentwintig jaar pedicure i. I I Tl, gen n »d atrk w tnilLÏ f i I I >6. 1 J -XL ÉN*

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 15