Zwemvierdaagse in bad De Hazelaar TOOS-dames vierde in finale turncompetitie WSV-schakers in de middenmoot Zwemmers in open water weer gestart WADDINXVEEN - Op de vorige week gehouden eerste lange baan zwemwedstrijden in open water hebben de topzwemmers Jan Willem van den Hoek en Martijn van den Maagdenberg op de 2 km-vrijeslag en 2 km-school- slag in de Amsterdamse Bosbaan en in Spaarnwoude nog geen potten kunnen breken. Geslaagden B-diploma Waterpolodames actief in Emmen Zilveren Schoen van WSE voor John Moons Clubtitels bij Be Fair-tennis Succes boulers in nacompetitie Maximale winst acht schakers 'Perdijk Open' trekt 190 man Animo voor schaatsen Open toernooi Be Fair-tennis Barry van Bommel PAGINA 23 WOENSDAG 26 JUNI 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (Foto's: TOOS Waddinxveen). wl to Op de foto is Harry Cuvelier van de Waddinxveense i~r. (Oranjewijk) en de winnaar van de eerste Zilveren Schoen, John Moons. juwelier Spruytenburg (Koningin Wilhelminaplein) te zien samen met de selectie van WSE-voetbal noen, John Moons. (Foto: WSE-voetbal). De twee gekwalificeerde turnploegen van het Waddinxveense TOOS die in Gouda meede den aan de finale van de turncompetitie van de KNGB-regio Gouda en omstreken. ?<yl Juwelier Spruytenburg heeft rin poule C acht games tegen Nederland- V 4 4 waardoor de oefening niet he lemaal ging als ze had ge- met de instelling van de Zil veren Schoen een originele link gelegd tussen het juwe- liersvak en de voetbalsport, met daarbij een duidelijk sti mulerende werking voor de spelers van de WSE-selectie. Vi„: i. Ben van Geffen (Moerkapelle) 9 pnt; 2. Dirk Hoogland (SVN) 8 pnt; 3. Dick Bac (Moerkapelle 8 pnt; 4. Gerard van Ommeren 8; 5. Jan Evengroen (Messemaker 1847) 7 pnt; 6. Bart Jansen (WSV) 6; 7. Ed Philipse (WSV) 4 Jan Willem van den Hoek werd tweemaal vijfde. Mar- tijn van den Maagdenberg werd in de Bosbaan al na 200 meter gediskwalificeerd we gens ongeoorloofd tussenvoe gen, doch in Spaarnwoude werd hij knap tweede. Per traditie zwemmen er in de Bosbaan ook enkele jeug dige leden van Gouwestaete mee. Ariane van der Valk werd bij de meisjes onder de 13 jaar zesde op de kilometer. Bij de meisjes onder de 15 jaar legden Michelle Nahon, Wilke van der Valk en Marij ke Theussen beslag op de der de, vierde en twaalfde stek. Op de 2 km-vrij heren gaf ook Mark Nahon acte de présence als vijftiende. Bij de dames op dit nummer zwommen Mi randa Boer en Catharina v.d. Valk naar de 9e en 21e plaats. Ereplaatsen waren er voor de masters. Nic Geers miste de Bosbaan omdat hij door files- WADDINXVEEN - Aan de sportopleiding CIOS in Arn hem is de Waddinxvener Bar ry Van Bommel (Peuleyen) TOOS begon de wedstrijd met de vloer. Er werden rede lijke oefeningen gedraaid, maar er zaten te veel slordig heden in. Ook hadden de da mes wat moeite met de pirou ettes. Dit kostte veel punten. Het teamtotaal van 35,30 pnt was te laag om mee te doen voor de prijzen. Hier zal dan ook volgend seizoen hard op moeten worden getraind. Bij het tweede toestel, de sprong, werd goed gespron gen. Dit leverde twee per soonlijke records op. Maaike liet de beste overslag zien Martijn won de 3 km-school- niet op tijd kon komen vanuit slag en Jan Willem pakte het zilver op de 3 km-vrij eslag, hetgeen Karin Berckenkamp ook deed op de kilometer masters. reisd naar het Engelse Shef field voor deelname aan de WK-masters. Ook schoolslag- zwemmer Rob Boele van Gouwestaete is daar van de partij. Dat het met de vorm van Nic Geers wel goed zit bewees hij op de NK-masters die gelijk met het eerste langebaan- weekeinde in Apeldoorn werd gehouden. Tussen de bedrij ven door sleepte de Boskoper daar vier nationale titels bin nen. Op de NK waren nog twee le den van Gouwestaete aanwe zig. Wanda en Hans den Boer werden beiden vierde op de 1500m. Afgelopen zondag werden er drie Gouwestaete-zwemmers te vinden in Terneuzen, waar Jan Willem van den Hoek en Martijn van den Maagden berg een stijgende lijn ver toonden. GOUDA/WADDINXVEEN - In de Goudse sporthal ‘De Zebra* is de finale van de turn competitie gehouden van de regio Gouda en omstreken van de Koninklijke Neder landse Gymnastiek Bond (KNGB). MOORDRECHT/WADDINXVEEN - Tijdens het door de schaakvereniging De IJssel in Moordrecht gehouden ’Rabo Zuidplas Top 12 Schaaktoernooi’ zijn de Wad- dinxveense WSV-schakers Bart Jansen, Ed Philipse en Wim Hennink zesde, zevende en achtste geworden. pnt; 8. Wim Hennink (WSV) 4 pnt; 9. Hans Ranft (WSV) 4; 10. Johan de Koning (SVN) 3; n. Gerard v.d. Wouden (De IJssel) 2 pnt; 12. Frank v.d. Pavoordt 1 pnt. Aan het Emmense toernooi zal de hele wereldtop van het dameswaterpolo deelnemen. Het spektakel geldt als het belangrijkste dameswaterpo- lo-evenement in 1996. Omdat in het Olympische At lanta waterpolo voor vrou wen niet op het programma staat, organiseert de wereld- zwembond FINA het Neder landse toernooi ter compen satie van de Olympische Spe len. In het waterpolozevental van Oranje spelen zoals be kend Mirjam Overdam en Gillian van den Berg van het Waddinxveense Gouwestae te. Nederland speelt in poule A tegen Frankrijk, Groot- Brittannië, Rusland, Brazilië en de USA. In poule B spelen Duitsland, Australië, Ka- zachstan, Griekenland, Italië en Canada. Na de poulewed- strijden worden drie groepen BOSKOOP - De eerste infor matieavond van Ijsclub Ot- weg heeft voldoende aanmel dingen opgeleverd om een eerste trainingsgroep op te zetten. Voor meer informatie kan men zich wenden tot Ron Kuipers, tel. 218754 of het se cretariaat, tel. 214840. De beste vier ploegen uit de regio in de verschillende ni veaus hadden zich geplaatst voor deze finale. De F-dames van het Waddinxveense TOOS werden vierde. Dezelf de plaats was weggelegd voor TOOS Is vereniging. De turn wedstrijd, georgani seerd door de commissie wed strijdsport in samenwerking met de gastvereniging Veloci- tas Gouda, verliep in een goed tempo. Over de publieke belangstelling viel niet te kla gen. de NK-masters in Apeldoorn. Maar Judith van Berkel was er wel en won de 1.000 meter vrije slag in de 50+-groep. Voor het eerst deden er leden van Gouwestaete mee in de klasse dames 25-30 jaar, en met succes. Bij hun debuut werden Nanda van der Eng en Karin Berckenkamp me teen eerste en tweede. In Spaarnwoude ontbrak Nanda, doch Karin won daar de kilometer vrijeslag, waar zij gelijk haar debuuttijd van de Bosbaan met een minuut verbeterde. Verder legden Nic Geers en Judith van Berkel de basis voor de klassementsbeker 1996 door hun masterskilo- meters royaal te winnen. Beiden zijn inmiddels afge- .1. d-J 1 WADDINXVEEN - Tijdens de promotie- en degradatie wedstrijden van de nationale competie triplettes in Goes heeft de jeu de boulesvereni- ging Waddinxveen wederom successen geboekt. Het team Marco van Wage- ningen, Hans Cammeraat en Roy Hulskamp is gepromo veerd naar de eerste klasse. Jopie Hulskamp, Francisca Laning en Henry van Wage- ningen zijn na een spannende strijd gepromoveerd van de derde naar de tweede klasse. Na drie gewonnen wedstrij den moesten zij een barrage spelen tegen een team van de de boulesvereniging Gouda. Zij wisten die te win nen met 13-6. eerste vier teams van iedere poule. Deze groepen (A en B) spelen kruisfinales in een aangepast knock-out sys teem. De laatsten in de poule spelen een halve competitie. De internationale top is een stuk breder geworden. De tijd dat de Nederlandse dames in het verleden de ene titel na de andere behaalde is defini tief voorbij. Het nationale team bevindt zich op een kruispunt, waar bij een verdere professional!- kere hapjes, maaltijden sering een must is om zich in het midzomemachtfeest de top te kunnen handhaven, vrijdagavond. Zondag 23 juni Vandaar dat het team ook nale tegenspelers Petra Wer- ter en Temmy Zoetewey wer den eerste prijs winnaars. In poule C kwamen Ellen Me- ijers en Ellie Middendorp met 5-7, 6-3 en 7-6 - dus ook weer een driesetter - op de eerste, plaats. De tweede prijs was voor Kora Stuy en Maria Scholtalbers. In een enerverende wedstrijd wisten de broers Jeroen en Ron van Tol in heren dubbel A te winnen van Arm. van Frankfoort en Bart van Put te. In poule B werd het een lang durige wedstrijd. De eerste prijs was voor Joop van Rijs wijk en H.J. Verzijl. De twee de prijs ging naar Jan Koet sier en Hans Groen. Henk v.d. Linde en Remon Kooyman wonnen in poule C van Marco Kraak en Berend Veldwijk. In mixed poule A was de eer ste prijs voor Jan Nederhof en Wilma de Koning die met 1-6, 6-4 en 7-5 wonnen van Helène Leer en Arm. van Frankfoort. In poule B kwamen Ton van Bergeijk en Fanny Kool met 7-6 en 6-4 op de eerste plaats. De tweede stek was voor Co- bie v.d. Loo en Jan Hooger- brugge. WADDINXVEEN - Voor de zesde maal is vorige week donderdagavond 20 juni de zomerschaakcompetitie van start gegaan in Het Zuidhonk (Zuidplaslaan). Dit evene ment is een gezamenlijke ac tiviteit van de Stichting Wijk- werk ‘De Zuidplas1 en de Waddinxveense Schaak Ver eniging WSV. Inmiddels heb ben zich 58 deelnemers voor dit evenement opgegeven. Ze zijn afkomstig uit de hele re gio. Er is zelfs een deelnemer uit Rusland. Voor de zomer schaakcompetitie wordt elke donderdag tot en met 15 au gustus gespeeld. Er zijn per avond twee ronden worden. Ondanks de net afgelopen huishoudelijke schaakcompe- titie van WSV worden de ech te schaakliefhebbers dus geen rust geboden. Aan de openingsavond is door een kleine 40 deelnemers meegedaan. Na twee ronden waren er twee gewonnen wedstrijden voor Wim v.d. Hoek, Jan Evengroen, Ger ard van Ommeren, Ben van Geffen, Reyzim Vladimir, Wilbert Maurits, Hans van Woudenberg en Laurens El lers. In Het Zuidhonk kunnen nieuwe deelnemers zich nog altijd opgeven of langskomen. Verdere inlichtingen bij Piet de Niet (tel. 070-3239011) en Hans van Woudenberg (tel. 0182-613423). BOSKOOP/WADDINXVEEN - Van zaterdag 29 juni tot en met zondag 7 juli wordt in het Aquarenabad te Em men het ’Olympic Year Women’s Waterpolo Tourna ment’ gehouden, waaraan ook een Gouwestaete-tintje zit. Na een half uur hadden Che- --jl Boshuizen en Marcelle [.Meijers bij de jeugdige jeugd fRoxy Tacq en Lesley Land- rweer twee games. (Bij de jeugd gemengd dubbel •A hadden Hugo van Bergeijk (en Britt van Braam Morris [het vooral in de tweede set moeilijk tegen Geert Verheof en Evie Wijnstok. Een tie break bracht de beslissing 6-4 ;£n 7-6 voor Hugo en Britt. •In poule B veroverden Da- [rnëlle van Bergewijk en Paul iVerweij de eerste plaats met ,B-3 en 6-0 tegen Myk Mid- dendorf en Tanja v.d. Loo. Maarten Kuyer kwam met Yvette Schaaf in poule C op 6- 3, 3-6 en 6-4. De tweede prijs was voor Jelle Kuyer met Eli- ■se de Meyer. .De D-spelers Jan Versteegh ,;ën Suzan Toonen kwamen in seen half uur op 7 gewonnen games tegen Hendt Ver- eteegh en Pricelie van Groot Battavé 3 games. In de dames poule A konden j Ellie van Tol en Nel Vermeu len het toch niet redden tegen \){elène Leer en Jolande Los rdie met 6-1, 2-6 en 7-6 de eer ste plaats behaalden. De /Strijd was spannend en lang durig. Lenie Blanken en Ellen Alink troffen het inn poule B slecht. Ellen is geblesseerd. Hun fi- klassement. Niet alleen pres tatie was een beoordelingscri terium, maar ook trainings- bezoek, sociaal gedrag in het veld (geen rode pf gele kaar ten) en de inzet voor de ver eniging op andere fronten (bardiensten, leiderschap). een verjongingskuur heeft ondergaan. Alleen dan kan de doelstelling ’Scoren in 1998 bij het WK in Perth’ worden gehaald. Hierbij speelt in het achterhoofd van bondscoach Kees van Hardeveld ook de gedachte aan de Olympische Spelen in ’Sydney 2000’ mee. ZEVENHUIZEN - Ongeveer 190 deelnemers uit de regio Zuid-Holland hebben bij de tennisclub Zevenhuizen mee gedaan aan de ’Perdijk Open’. Er kon worden gespeeld in één of twee van de 14 catego- riën: C2 (open en 25+), Dl (open en 25+) of D2 (25+), in het enkel- of dubbelspel. Er werden in negen dagen 156 partijen gespeeld bij re delijk mooi weer. Iedere ver liezer kreeg een troostprijs (de grootte was afhankelijk van de prestatie). De wed strijdleiding (Truus van Leeuwen, Elly Miltenburg, Harry Hack, Fred Admiraal, Roy Jordaan en Rob Poorter) kunnen terugkijken op een geslaagde week. De diverse commissies van de tennisclub hadden zich ingespannen om allerlei activiteiten te organi seren zoals de dagelijkse lek- ’“T 1 en het midzomemachtfeest op i werden alle finales gespeeld waarna de prijzen werden uitgereikt door Nico Perdijk. Tennisclub Zevenhuizen was goed vertegenwoordigd in acht van de veertien finales. Voor deze wedstrijd hadden twee ploegen van het Wad dinxveense TOOS zich weten te kwalificeren, ’s Morgens moesten de F-dames aantre den in niveau F en ’s middags moesten de C-dames aantre den in het hoogste niveau, namelijk niveau C. De F-dames hadden zich voor deze finale als vierde ge plaatst en konden alleen nog strijden voor een derde of vierde plaats in de einduit slag. De achterstand op num mer 1 en 2 was te groot ge worden om deze op de finale nog goed te maken. De meisjes van TOOS moes ten beginnen bij de vrije oefe ning. Ze turnden allen een nette oefening. Een goed be gin dus van de wedstrijd. Er werd slechts 0,55 pnt verlo ren op nummer 3 (totaal pun- tenaantal op de vloer 33,50). Het tweede toestel voor TOOS was de sprong. Door dat de vloer vrij glad was hadden enkele dames wat moeite met hun aanloop. Hun overslag was dan ook rede lijk, maar niet echt goed. José en Hanneke hadden hier wat minder problemen mee want die evenaarde en verbe terde hun persoonlijk record. Totaal haalde TOOS hier 36,00 pnt. De brug was voor TOOS het derde toestel van de finale. De meisjes moesten dan ook de balk een paar keer vroeg tijdig verlaten. Er werd ook nog eens streng gejureerd. (8,10 pnt), maar Marlies deed daar niet veel voor onder met 7,90 pnt. De andere dames lieten wisselende sprongen zien, van wel aardig tot goed. Het teamtotaal was dan ook 38,60 pnt. Het derde toestel was de brug. Sanne turnde een nieuw onderdeel in haar oefe ning, maar helaas draaide ze Hierdoor werden er lagere cij fers geturnd dan verwacht. Het teamtotaal kwam nu uit op 30,00 pnt. Voor de wed strijd kon deze uitslag niet veel meer betekenen. TOOS werd met 138,20 pnt vierde tijdens de finale. De finale werd gewonnen door Satumia voor DOS en Velocitas. In de einduitslag tijdens de wedstrijd een blaar van de competitie bleek Sa- -JJ-c—~-‘i1-- tumia uit Bleiswijk de beste te zijn. Zij gingen dan ook hoopt. Marlies, Anke en Da- nitsja turnden een nieuw per soonlijk record. Het teamtotaal werd 37,70 pnt. Het laatste toestel was de balk. Een aantal dames viel van de balk af en door de strenge jurering werden bij dit toestel weinig punten ges coord. Wel turnde Sylvia een persoonlijk record. Het team totaal was 34,50 pnt. De uitslag van de finale stond WADDINXVEEN - In het Gouwebad de Sniep te I Waddinxveen is vorige l week dinsdag 18 juni weer gezwommen voor het B-di- plorpa. De beoordelingscommissie bestond uit W. van Min nen, R. Hogerbrugge en E. Arnold. Er waren deze keer 18 kandidaatjes die allen zijn geslaagd. gevormd, bestaande uit de De namen van de kinde- ren die hun diploma heb- ben gehaald zijn: Matthijs Oosterveen, Elian van Houten, Samantha Boon, Michael van Bruinessen, Wessel Spoor, Twan Lug- ten, Joanne Zwart, Kim Bennink, Jan-Peter Bon- tenbal, Nico Kraak, Daan Samson, Joost Hoogen- doorn, Arnold Zwemer, Eric van Buren, Vincent van Wijngaarden, Jeroen Feenstra, Christiaan den Hertog en Ruth Weer- heim. HAZERSWOUDE - Open lucht zwembad De Hazelaar in Hazerswoude-dorp organi seert ook dit jaar van 24 tot De meeste finales werden ge speeld op zaterdag 22 juni. Er Waren gedurende de speelda gen regelmatig goede en spannende partijen te zien, maar uiteindelijk werden .'slechts de eerste en tweede '.ylaats beloond met een beker Cof bloemen. Pas tegen zeven ■[uur ’s avonds kon voorzitter A<T. de Waardt beginnen met Cde prijsuitreiking. [•■Bij de jongens dubbel A won- Cnen Loek Beuker en Robin ['Andringa (13) met 6-1 en 6-4 ■3 van Jeroen Jaakke en Eelco Driel. In de dubbel B wonnen Björn Tollenaar en Stefan j.Hoogendoorn met 4-6, 7-5 en ■6-4 vpn Lex Bijl en Jordi [,’Waarts. /•De jonge jeugd speelde in ypoule C. De wedstrijd gaat dan om een aantal games dat ian[ een half uur behaald Wordt. Koen Verweij en Bart v.d. Zalm wonnen drie games. Die prestatie was goed voor de tweede prijs. De eerste (prijs ging naar Hendt en Jan Versteegh, die 7 games won- j[[nen. Bij de meisjes dubbel A won- nen Britt van Braam Morris 1 en Charlotte Kodde met 7-5 en 7-6 van Evie Wijnstok en h Kirsten Schouten. In de dubbel B kwamen Tan- [ja v.d. Loo en Valerie Petit op /de eerste plaats door hun 6-0 (en 7*5 winst op Suzanne 01- /denburg en Manja Herre- i.! burgh. Uiteindelijk werd John Moons de winnaar van deze Zilveren Schoen. Erwin Pleus en Vincent van Staveren wer den in deze competitie twee de en derde. De eerste prijs was in poule C voor Jolanthe de Lange en Arie v.d. Berg. De tweede prijs ging naar Maria Schol talbers en Frans Diepenveen. Vóór, tijdens en na de prijs uitreiking kon men zich bij Be Fair te goed doen aan bar- becue-lekkernijen. In een druk clublokaal werd de avond voortgezet met karao- ke-optredens en tv-belang- stelling voor Frankrijk. WADDINXVEEN - Het jaar lijkse open toernooi van de Waddinxveense tennisver eniging Be Fair (sportpark ’de Sniep’) viert in de komen de week het vierde lustrum. Het is alweer twintig jaar ge leden dat Be Fair startte met een open tennistoernooi. De ze traditie wordt van zater dag 29 juni tot en met zater dag 6 juli voortgezet. Nadat 38 verenigingen in de regio waren aangeschreven konden 400 inschrijvingen worden ontvangen. In totaal zullen er 246 wedstrijden ge speeld worden onder leiding van de wedstrijdcommissie en een bondsgedelegeerde. De woensdagavond wordt op geluisterd met live mjuziek. De organisatie rekent op mooi weer, sportieve wed strijden en veel publiek. Verdiend vierde werd het Waddinxveense TOOS met een totaalscore van 146,10 pnt. De turncompetitiebeker werd verdiend gewonnen door Satumia. en met 28 juni de gebruikelij ke zwemvierdaagse met als jeu uitgangspunt dat iedereen probeert twintig baantjes te zwemmen. Gestart wordt tus sen 16.00 en 19.30 uur, oude ren kunnen eerder zwemmen tussen 13.00 en 14.00 uur. Tijdens de laatste avond, vrij dag 28 juni, zijn er nog diver se andere activiteiten. Om 19.00 uur wordt de uitslag bekend gemaakt van de bal- geslaagd met als specialisatie lonwedstrijd die bij de ope- judo, jiu-jitsu, fitness, sport- ning van het seizoen is ge- massage en een aantekening houden. Korte tijd later aerobic. Tevens is hij ge wordt een demonstratie gege- slaagd voor derde dan judo en ven door een kanovereniging, jiu-jitsu. Hij is hiermee de Na afloop van de vierdaagse jongste judo en jiu-jitsu-le- is er voor alle deelnemers een raar die de Judo Bond Neder- aandenken. land (JBN) telt. aan John Moons. De Zilveren Schoen en de daarbij behorende waarde bon van 250,- was de inzet van een competitie onder de selectiespelers van WSE- voetbal, waarbij punten wa ren te verdienen voor het met de beker naar huis. TOOS werd in het totaalklas- sement vierde, wat op zich zelf voor deze jonge meisjes nog een goede prestatie is. Misschien kunnen ze volgend seizoen, als ze wat ouder zijn, wat meer punten verzame len. In de middagwedstrijd was het de beurt voor de beste vier verenigingen uit de re- o gio. Voor deze wedstrijd had- dan ook helemaal vast. Sa- den zich geplaatst Saturnia tumia was voor iedereen een (Bleiswijk), Velocitas maatje te groot, tweede werd (Gouda), TOOS (Linschoten) Velocitas gevolgd door TOOS en TOOS (Waddinxveen). Linschoten. Het Waddinxveense TOOS had zich net aan als laatste voor de finale geplaatst. Het was voor het eerst sinds vier jaar dat TOOS zich weer had geplaatst voor de finale. Meer dan een vierde plaats zat er Bij de brug had vooral Han- voor het gehavende team dit neke een goede oefening met jaar niet in. een zeer goede afsprong. Ook José en Wieke draaiden goede oefeningen, waarbij echter één onderdeel misluk te in de oefening. Dit werd zwaar aangerekend. Totaal op de brug: 38,70 pnt. Het laatste toestel was voor TOOS de balk. Dit toestel blijft altijd moeilijk als men zich realiseert dat de balk maar een breedte heeft van 10 cm. WADDINXVEEN - Zaterdag 15 juni, tijdens de afsluitings- avond voor de selectie van ;WSE-voetbal, is de Zilveren Schoen - beschikbaar gesteld •door de Waddinxveense juwe lier Spruytenburg (Koningin ((Wilhelminaplein) uitgereikt WADDINXVEEN - Bij Be Fair-tennis (sportpark ’de Sn iep’) is in de afgelopen twee weken gestreden om de clubtitels. o 1 1 «11931

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 23