WADDINXVE van Elke ochtend... Plan voor versterking sierteeltcentrum Bos f Zomer-X opruiming' Dufs mode \5o%y Te<hniekexpositie in het Coenecoop College »KOOp Australiërs reizen van Londen, via Gouda, naar Wladiwostok 11 Kinderruilbeurs in De Paddestoel Dronken man aangehouden Opgevoerde bromfietsen Rijn en Gouwe OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN V Kortingen tot I I I I I I I I I I PAGINA 3 WOENSDAG 26 JUNI 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN E N T G M E E E OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGE GROEN MILIEUZAKEN BOUWZAKEN VOLKSGEZONDHEID MMSi® belangrijke en I Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vri De expositie, die de titel draagt ’t Is allemaal tech niek', toont het resultaat van de examenopdrachten uit het afgelopen schooljaar en is da- kenen, handvaardigheid en textiele werkvormen. Het VBO in Waddinxveen kent nog twee afdelingen. Zo zijn er opleidingen in de sec- VRIENDSCHAPSBAND WADDINXVEEN- PELHRIMOV WADDINXVEEN/BOSKOOP - Ondanks ruimtelijke be dreigingen zoals het Groene Hart-beleid van de rijks overheid, hoge grondprijzen en een vastlopende in frastructuur zijn overheid en bedrijfsleven in de regio Boskoop-Waddinxveen ervan overtuigd dat er volop kansen zijn om het sierteeltcentrum in de buurge meente te versterken. Daarvoor moeten dan wel de ge zamenlijke schouders onder een actieprogramma gezet worden. r I I I I I I I I Alphen aan den Rijn zoon William. Zij maken met de oldtimer een reis van Lon den naar Wladiwostok, een plaats aan de ooskust van Rusland. Zondag vertrok het WADDINXVEEN - Vorige week donderdag 20 juni heeft dr. A.W. Hendriks, algemeen directeur van de samen werkingsschool voor VBO, MAVO, HAVO en VWO ’Coe necoop College’ (Dreef 6) officieel een tentoonstelling geopend met werkstukken van de leerlingen van het voorbereidend beroepsonderwijs (VBO). Transcontinental rally, een rit van zo’n 5.000 kilometer. Zoon William heeft onlangs de Kenyaanse berg Kiliman jaro beklommen. Nadat Noel en William Mclntish uit Gouda vertrokken was de vol gende halte Stuttgart. De Vauxhall moet gedurende veertig dagen elke dag onge veer 350 kilometer afleggen. Geen kleine opgave voor een auto van meer dan tachtig jaar oud. de grootste proble men worden verwacht in Rusland, waar het wegdek soms veel te wensen over laat. In Siberië moet het duo een stuk met een lengte van 600 kilometer afleggen op modderwegen. Vader en zoon staan er alleen voor; zij wor den niet vergezeld door een volgwagen. tot donderdag 4 juli (de dag van de diploma-uitreiking) te zien. De leerlingen van de af delingen Metaaltechniek, Bouwtechniek en Installatie techniek presenteren zich op de tentoonstelling met voor werpen die de toets der kri tiek ruimschoots kunnen weerstaan. Metalen zetbank- jes, draadspanners en tv- armdragers staan als techni sche kunstwerkjes in glazen vitrines. Tuinbanken, kozij nen en zelf-ontworpen en uit- Vorige gevoerde stoelen vertegen woordigen de bouwafdeling, terwijl voorwerpen op het ge bied van dakbedekking, gas en watertechniek uit de han den komen van de VBO-in- stallateurs. De grote hal tus sen de technieklokalen van het Coenecoop College is ver der versierd met exemplaren van de expressievakken, die eveneens in het beroepson derwijs worden gegeven: te- Met dit project wil de provin cie meer werkgelegenheid creëren in Zuid-Holland. Op de themabijeenkomst in Bo skoop werd besloten te ko men tot een actieprogramma. Deze toekomstvisie op de ko mende tien jaar zal naar ver wachting in oktober kunnen worden gepresenteerd. Tijdens de bijeenkomst werd door de regio nog eens na drukkelijk aan de rijksover heid (ministerie van Land bouw, Natuurbeheer en Vis serij) duidelijk gemaakt dat er planologisch niet al te rigi de gedacht moet worden. Voor herstructurering met een betere kavelstructuur en een goede bereikbaarheid van belangrijke lokaties, zo als het International Trade Centre (ITC) en de Boskoopse Veiling, zijn ingrijpende maatregelen nodig. Als gevolg van de groei in de boomteeltproduktie, de schaalvergroting van bedrij ven en andere teeltmethoden (containerteelt), zijn de ver keersbewegingen en de aslas ten (supertyres) sterk toege nomen in Boskoop en omge ving. Met name het zware vracht- De oorzaken hiervoor worden gezocht in de gebrekkige in frastructuur in en om Bo skoop en het planologisch be leid waardoor schaalvergro ting en vernieuwing vaak een lastige zaak wordt. Zo lastig zelfs dat menig on dernemer die marktkansen ziet, zijn investeringsplannen liever elders uitvoert op loca ties waar de grond goedkoper is en waar planologisch meer mag. Het locatievoordeel van wel eer, de zachte vruchtbare veengrond, is grotendeels weggevallen voor Boskoop nu sierteeltprodukten steeds meer in pot en container (gro te pot) worden geteeld. De dreigende situatie voor een verder achterblijvende ontwikkeling van Boskoop is voor de provincie Zuid-Hol- land reden geweest om het boomteeltgebied aan te wij zen als één van de vier stu diegebieden in het kader van het project ’Werken aan werk in de boomteelt’. SPREEKUREN tor Economie-Handel Zorg-Welzijn. De laatste af deling zorgde bij de opening voor het klaarmaken en uit serveren van de hapjes en de drankjes. Bij de opening waren de ma kers van de geëxposeerde werken aanwezig met hun ouders en een groot aantal belangstellende docenten van het Coenecoop College. WADDINXVEEN - Vorige week in de nacht van woens dag op donderdag raakte een 22-jarige bestuurder uit het voormalige Joegoslavië op rijksweg A12 richting Den Haag van de weg Bij controle door de politie bleek dat de man alcohol had gedronken. Na de blaastest gelijks tijdens de schooluren op het bureau aan de Mozart- laan bleek hij 1,2 promille in zijn bloed te hebben. Verder stond nog een boete open van ƒ500,- en kon hij niet aantonen dat hij legaal in Nederland verbleef. De man is als vreemdeling inge sloten. MMMMMMMM WADDINXVEEN week woensdagmorgen heeft de politie tussen kwart voor acht en kwart over negen op de Dreef tegenover het Coe necoop College een bromfiets controle gehouden waarbij 12 bromfietsen op de rollentest- bank worden gecontroleerd op motorvermogen. Vier be stuurders kregen een boete omdat ze hun karretje had den opgevoerd. WADDINXVEEN - Van avond - woensdag 26 juni - tussen half zeven en acht uur is er weer een kinderruil beurs in wijkgebouw De Pad destoel (Lijsterbesstraat). Wie Hippo’s, postzegels en te lefoonkaarten wil ruilen kan er volop terecht. De toegangs prijs bedraagt ƒ!,-. vrijblijvende kennismaking betaalt u ƒ13,75. Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad 1 op Rijn en Gouwe. Dat bleek uit de in Boskoop gehouden themabijeenkomst ’Werken aan werk in de boomteelt’ van de provincie Zuid-Holland, waarover in de ’Kamerkrant’ van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland is gepubliceerd. Al eeuwenlang worden in en om Boskoop onder meer de rododendrons, azalea’s en co niferen gekweekt. De faam van het kwekersdorp als sier teeltcentrum is inmiddels we reldwijd bekend. De centrumpositie van Bo skoop en omstreken is echter tanende. Ondanks een abso lute groei in werkgelegen heid, omzet en produktie in Boskoop, blijft het gebied achter bij de ontwikkeling van sierteeltgebieden elders in het land. Verliep voorheen (in de jaren 1960-1970) nog 75% van de handel in boomteeltproduk- ten via Boskoop, vandaag de dag is dat sterk gedaald tot circa 30%. duo vanuit de Britse hoofd stad en Gouda is de enige plaats in Nederland die zij aandeden. Burgemeester Boone overhandigde hen maandag in het stadhuis een overlevingspakket aan. Met deze reis willen de Austra liërs een indruk krijgen van hoe het in 1908 was toen de race New York-Parijs werd gereden. Het is niet de eerste lange rit die Noel Mcintosh, managing director van TypeQuick, maakt. In 1988 maakten hij en zijn vrouw Donna een rit over 6.000 kilometer met de Vauxhall uit 1913. Zij deden mee aan de Australian Inter national Rally die hen van Darwin, via Adelaide naar Sydney voerde. Drie jaar la ter reed het echtpaar de USA Loket voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rij- documenten maandag tot en met donderdag :08.30 - 14.00 uur vrijdag :08.30 - 12.30 uur dinsdag- en donderdagavond 19.00 - 20.30 uur Het loket voor de Algemene Publieksinformatie is dage lijks ge-opend van 08.30 - 14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Tijdens beide avondopenstellingen is de receptie (of het loket voor de Algemene Publieksin formatie) geopend. Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer'10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. verkeer legt een steeds grote re druk op het Boskoopse we gennet. De bereikbaarheid van veel locaties laat te wen sen over en de aansluiting van het gebied op het snelwe gennet (A12) is slecht. De N207 (van Gouda naar Al phen aan den Rijn) slibt dicht en de nieuwe rijksweg All (Bodegraven-Leiden), die het gebied met verschillende aantakkingen beter kan ont sluiten, ligt er ook nog niet. Indien niet binnen enkele ja ren op basis van een ver keersplan maatregelen zijn genomen, komt het verkeer in en om Boskoop volledig vast te staan. Verbetering van de ontslui tingsstructuur neemt in het ontwerpplan van aanpak van de provincie een belangrijke rol in. Daarnaast verwacht de provincie door verbreding van de economische struc-. tuur (meer bedrijven en in stellingen in de toeleverende sfeer) en mogelijkheden voor een verbeterde bedrijfsvoe ring, schaalvergroting en spe cialisatie (onder andere een grote locatie voor pot- en con tainerteelt) impulsen te ge ven aan de regio Boskoop. GOUDA Maandag reed een oude Vauxhall uit 1913 Gouda binnen. De automobiel is het bezit van de Austra liërs Noel Mcintosh en zijn *1* feZ' (0182) 624 624 Verleende kapvergunningen Terinzagelegging ontwerp-besluit Kievitdreef 87 Apollolaan 47 Stationsstraat 20 Verleende sloopvergunningen Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen. Piasweg 37a AARD VAN HET BOUWPLAN BOUWPERCEEL het oprichten van een afvalstation Zuidelijke Rondweg 250 het oprichten van een berging Nicolaaserf 28 het oprichten van een transformatorstation Subsidiëring uitwisselingen Waddinxveen-Pelhrimov Bezwaren Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Verzoek om medewerking AARD VAN HET BOUWPLAN BOUWPERCEEL Prins Bemhardlaan 69 en 71 Burg.Trooststraat90 Vaccinaties voor Jeugdigen Kievitdreef 87 Leerlingen van de VBO-afdeling Bouwtechniek van het Coenecoop College exposeren hun Naam: Adres: Plaats: Burgemeester Boone wenst de Australiërs een voorspoedi ge reis, (foto Joop Dorst) Burgemeester en wethouders delen mede dat vanaf 27 juni 1996 het ont werp-besluit ter inzage ligt inzake de aanvraag van: Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingé bracht tegen het ontwerp van een besluit kunnen later beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aan getoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bedenking indient, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schrif telijk, tegelijkertijd met de bedenkingen, worden ingediend. Desgevraagd bestaat gedurende voornoemde termijn voor eenieder gele genheid tot een gedachtenwisseling over het ontwerp van het besluit en het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen (doorkiesnummer 62 47 57, dhr. W.P. Kaandorp). Schriftelijke bedenkingen tegen de aanvraag en het ontwerp-besluit kunnen door eenieder tot 25 juli 1996 bij hun college worden ingediend. de directie van Leitz-Service BV om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Wet milieubeheer voor een slijperij/draaierij met opslag en magazijnen op het perceel Mercuriusweg 5. het gedeeltelijk veranderen van twee woningen (vergroten balkons) Het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergro- Noordkade 58, Pr. Bernhardlaan 9, Raadhuisplein 1 Postbus 400, 2740 AK 624 680 624 500 610 401 624 524 624 760 612 570 Tweede Bloksweg nabij nr. 54a De Burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voornemens zijn medewerking te verlenen tot het oprichten van een politiebureau gelegen tussen de percelen Limaweg 25 en 51 Het verzoek om medewerking te verlenen ligt met ingang van 27 juni 1996 gedurende twee weken, tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur, voor eenieder ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Gedurende deze termijn kunnen door eenieder schriftelijk beden kingen naar voren worden gebracht bij Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Middelburgseweg 13 Prinses Beatrixlaan 4 Prinses Marijkestraat 13 ten van een woning het oprichten van twee watersilo’s op een onderheide betonnen plaat het oprichten van een woongebouw het gedeeltelijk veranderen en vergroten van een woning het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak Wadde, ter hoogte van de gereformeerde basisschool ’De Leilinde' De Genestetlaan 94 Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatselijke verordening. Eenieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen kan ingevolge de Algemene Wet Bestuursrecht binnen 6 weken na publi catie van dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. Ter stimulering van de contacten tussen inwoners van Waddinxveen en inwoners van Pelhrimov in Tsjechië kan door de gemeente een subsidie worden verstrekt in de aan uitwisselingsbezoeken verbonden reiskosten c.q. in de kosten van ontvangst van zusterinstellingen uit Pelhrimov. Het doel van de bezoeken moet beantwoorden aan hetgeen door de gemeentebesturen van Waddinxveen en Pelhrimov betreffende de jume- lage tussen de beide gemeenten in de intentieverklaring van september 1993 is vastgelegd. Voor een subsidie komen in aanmerking rechtspersoonlijkheid hebbende instellingen op de terreinen van sport, cultuur en educatie in de gemeente Waddinxveen. Eventueel kan ook aan andere instellingen een subsidie wor den topgekend. Subsidieverzoeken kunnen worden ingediend bij de Stichting Vriend schapsband Waddinxveen-Pelhrimov, secretariaat Da Costaweg 14, 2741 BJ Waddinxveen. Telefonische informatie: (0182) 61 81 65 of 61 24 99. het gedeeltelijk slopen van twee pluimvee- stallen (de achtergevels) over een lengte van twee meter en het verwijderen van de hierbij behorende asbestbevattende golfpla tendakbedekking 4 bomen i.v.m. aanleg voetpad 1 kastanje en 1 berk Binnenkort vervolgt de gemeentelijke Gezondheidsdienst (GGD) Midden - Holland afdeling Jeugdgezondheidszorg het vaccineren van de negenjarige kinderen (geboren in 1987) in de gemeente Waddinxveen. Deze vaccina ties vinden op vijf middagen, verspreid over het gehele jaar plaats. Iedere jeugdige die voor de vaccinaties in aanmerking komt wordt op de volgorde van postcode opgeroepen door de GGD Midden-Holland. Ouders of verzorgers van de kinderen krijgen een persoonlijke uitnodiging thuis gestuurd. Hierop staat de juiste datum en tijd. Dit om lang wachten te voorkomen. Op woensdag 3 juli 1996 zijn de kinderen van postcode 2742 CA tot en met 2743 JZ aan de beurt. De inentingen die volgens het normale schema van het Rijksvaccinatiepro- gramma gegeven dienen te worden, zijn: DTP: BMR: De kinderen krijgen twee inentingen. Het is niet mogelijk de vaccins in een spuit te combineren. Het is handig om kinderen makkelijk zittende kleding aan te trekken, waarbij de bovenarmen snel kunnen worden ontbloot. Vol gens het Rijksvaccinatie-programma krijgt uw kind het DTP-vaccin in de lin ker- en het BMR-vaccin in de rechterbovenarm. Heeft u nog vragen dan kunt u elke werkdag bellen naar ons speciale jeugd- vaccinatiespreekuur tussen 14.00 uur en 16.00 uur, telefoonnummer (0182) 54 56 52. Postcode: I I I I I I Difterie, Tetanus en Polio Bof, Mazelen en Rode Hond Eenieder die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn-getroffen door verlening van een bouwvergunning danwel instemming met een melding, kan gedurende een termijn van zes weken na de dag van verzending/uit- reiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Informatie omtrent beschikkingen is verkrijgbaar bij de afdeling Volkshuisvesting Ruimtelijke Ordening en Milieu (telefoonnum mer (0182)62 47 64). Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burge meester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieu. Het ontwerp-besluit, de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 27 juni tot 25 juli 1996 ter inzage bij de afdeling VROM in het gemeentehuis alhier, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op ver zoek, op de maandagavonden gedurende drie aaneengesloten uren (door kiesnummer 62 47 57, dhr. W.P. Kaandorp). Desgewenst kan een monde linge toelichting worden verkregen. Ook na afloop van bovengenoemde periode kan nog inzage worden ver kregen en wel tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het besluit op de aanvraag. De volgende vaccinatiemiddag is op woensdag 3 juli 1996 in de openbare Dick Brunaschool, Sperwerhoek 6. OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Openingstijden afdeling Publiekszaken zie elders in deze rubriek. Gemeentewerf, voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. 1 1 I WCKCII VUUI Z.CVCII UUI III Mt. L/UO. VUUI TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis postadres telefax Gemeentewerf Centraal Meldpunt Zorg Meldpunt discriminatie Instituut Sociaal Raadslieden Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad ”De Sniep” (informatie) Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids Leerlingen van de VBO-afdelmg Bouwtechniek van het Coenecoop College exposeren hun eigen stoelen: Patrick van Esseveld, Peter Dorresteijn en Rogier Jansen. (Foto: Sjaak Note- boom). >- - NSIMM» Tel. (voor controle op de bezorging) K.

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 3