Concert van jeugdkoor 'Vox Burgers in Waddinxveens platform volkshuisvesting soorten paarden krachten Tweede lustrum van twee basisscholen Twee JSi COLOPHON Gev./verl. Laatste avond De Schaapskooi F ’l Muziekmiddag De Zeven Muzen in Zevenhuizen Vrijgemaakten bij RTW-radio k MEDISCHE DIENSTEN KERKDIENSTEN y F BURGELIJKE STAND Eg PAGINA 7 WOENSDAG 26 JUNI 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN 18.00 uur leesdienst Met de komst van de wijk Zuidplas, waarbij de bebouwde 0180-632374). Gehuwd: W. van der Schaft en N. van Delden. Weekblad voor Waddinxveen De hier - Verschillende raadsfracties vonden het actiepunt dat het aantal huureengezinswonin- Weekeinddienst dierenarts: J. Slager, Kerkweg-Oost 220, Waddinxveen, tel. 0182-612737 (bij afwezigheid dierenarts Y.M. Klaare, Turfmarkt 94, Gouda, tel’. 0182-518995 of dierenarts W.C.M. van den Heuvel, Pelmo- lenerf 59, Gouda, tel. 0182-511215). C. de Vos en B. de Vos-Kroeze, Prins Bernhardlaan 79, tel. 0182.610462. OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Merturiusweg: 10.Ö0 uur leesdienst CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat 9.30 uur G. van Loenen 17.00 uur ds. G. van Loenen WOENSDAG 3 JULI 19.30 uur ds. H. Zweistra GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage 9.30 uur leesdienst 14.30 uur ds. B. Gratz, Al- blasserdam BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat 10.00 uur G. Smit GEREFORMEERDE GEMEENTE BOSKOOP Kerkgebouw Mendelweg 9.30 uur leesdienst 18.00 uur leesdienst GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Overleden: Ary Zwanenburg, oud 89 jaar; Aaltje Onderdelinden, w.v. J. van Heezik, oud 91 jaar. Geboren: Bastiaan Tobias z.v. P. Bakker en A.M. Bons; Faissal z.v. R. Bokasba en M, Aakoubi; Amy Wilhelmina Louisa d.v. C.P. van der Hoek en A.A.M. van der Horst; Lysanne Ilona d.v. W. Mou nts en S.Y. Schimmel; Jacobus Comelis z.v. J.L. Zijl en A.J.A. van der Wilt; Nicolaas z.v. J.A. van Berkel en E.K Vermeulen; Niels z.v. T.P. van Grieken en J.S. de Heer; Lennard Julian z.v. L.A>_de Heer en M.J. Uitenbroek; Arie z.v. T. Krijgsman en J. Strijker; Lieke Christine d.v. P. Leuhof en P.W. de Wolff; Mi- scfia z.v. M.P.M. van Reede en S. de Vlaming; Jelle z.v. E. Stop pelenburg en S. Ponsioen; Denise d.v. J.B.W. Verdegaal en G. Schpüfen. Ondertrouwd: W.P_ Ruiter en A.N. Versloot; B. Kegel en A.E. Bergen. ZONDAG 30 JUNI zichtig. De PCW hechtte er aan dat dit positiever zou worden geformuleerd. Ook de ten verkopen als ze niet ver huurbaar zijn kreeg niet zon der meer bijval van de hele commissie. De PvdA verbond hieraan de voorwaarde, dat er dan meer huizen in de so ciale sector worden gebouwd. Uitgave: Dagblad van Rijn en Gouwe BV. Raoul Wallenbergplein 9, Postbus 12400 AA Alphen a/d Rijn Redactie-adres: Kanaalstraat 10 Postbus 372 2741 HH Waddinxveen Telefoon: OI82 - 63 03 32 Telefax: 0182 - 63 26 33 JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkzaal, Burgemeester Trooststraat 10.00 uur Openbare toe spraak 11.00 uur Wachttorenbespre king De uitzending, die als thema ’het huwelijk’ heeft, begint even na negen uur met kerk muziek. Om half tien is er een verhaal voor de kinderen, om kwart voor tien gevolgd door enkele gospelsongs. In de opgenomen kerkdienst, die om tien uur begint, is voorganger ds. J.J.C. Dee uit Bunschoten. De kerkuitzending wordt om elf uur besloten met een in terview met twee jonge paren die op het punt van trouwen staan en vanaf half twaalf is er poëzie met muziek. Klachten bezorging: Donderdag voor 17.00 uur. Kanaalstraat 10. 2741 HH Waddinxveen Telefoon OI 82 - 63 03 32 .N avond 30 juni om half negen wordt er in de hervormde Bethelkerk (Bilderdijklaan) eene samenzangavond ge houden met muzikale mede werking van orgel, keyboard en fluit. De avond staat in het teken van 3.000 jaar Jeruza lem. Voor aangifte van gevonden en verloren voorwerpen kan men zich in Waddinx veen wenden tot het bureau van het politiedistrict Gou we en IJssel aan de Mozart- laan 46 in Waddinxveen. De politiemensen zijn be reikbaar onder telefoon nummer 0182-621666. Beide basisscholen aan de Zuidplashof in Waddinxveens nieuwbouwwijk begonnen in augustus 1986 met noodge bouwen in toen nog drassige weilanden. In tien jaar tijd zijn ze uitge groeid tot bloeiende scholen voor primair onderwijs in een nog te kleine behuizing, waardoor nog steeds (deels) van noodgebouwen gebruik gemaakt moet worden. De beide schooldirecteuren L.W.J. Lazaroms (Kardinaal Alfrinkschool) en W.C. van der Eijk (Koningin Beatrix- school) zien de toekomst van WADDINXVEEN - Vrijdag avond 28 juni om half negen wordt in de hervormde koffie bar De Schaapskooi (Nesse) de laatste avond van dit sei zoen gehouden. Het koffiebarteam brengt dan een eigen programma. Het onderwerp voor deze avond is ’Tijd’. Zaterdagmid dag 29 juni is er voor de be zoekers kanovaren. Hiervoor is men vanaf half twee tot na het avondeten met elkaar op pad. WADDINXVEEN - Zaterdag avond 6 juli om acht uur geeft het Waddinxveense jeugd koor van *Vox Jubilans’, dat wordt geleid door Jan Mul der, haar jaarlijkse concert in de hervormde Bethelkerk (Bilderdijklaan). De toegang is vrij. Het jeugdkoor bestaat uit een 40-tal jongeren in de leeftijd van 15 tot 24 jaar. Het koor geniet als onderdeel van het grote gemengde koor een gro te bekendheid, voornamelijk door het aantal concerten dat gegeven wordt. WADDINXVEEN - Er is in Waddinxveen een nieuw volkshuisvestingsplan gemaakt, dat na verschillende inspraakbijeenkomsten naar de gemeenteraad is ge stuurd. Voor dit plan heeft het gemeentebestuur samen met de woningbouwverenigingen een extern bureau gevraagd een onderzoek te doen naar de wensen en be hoeften. is een muzikale rondreis door Scandinavië. De middag wordt geopend door het kin derkoor. Daarna spelen de muziekleerlingen, die vooral komen uit Zevenhuizen en ZATERDAG 29 EN ZONDAG 30 JUNI Voor de praktijk van de huisartsen Alberts, Van den Brule, Van der Linde en Vreeken (groep I) heeft dienst: Arts: F.J. van den Brule, Zuidplashof 11, tel. 619239 Voor de praktijk van de huisartsen Glaser, Van Heel, Siemons, Voskamp en Wilms (groep II) heeft dienst: Arts: J.C. Voskamp, Dorpstraat 66, tel. 612078 Dienstdoende apotheek: D.C. van Doorn, Prins Bernhardlaan 65, tel. 614162 Dienstdoende verloskundige: A. Voss-Becks, Peuleyen 60, tel. 616801 'Sx 1 Vox’ jeugdkoor heeft al diver se grammofoonplaten en cd’s uitgebracht en treedt ook op voor radio en tv. Onlangs werd hun nieuwe cd ’Jezus, Hij is Koning’ uitgebracht. Tijdens het concert zullen naast enkele nummers van de laatste cd ook nieuwe lie deren ten gehore worden ge bracht. Naast het jeugdkoor wordt medewerking verleend door het tienerkoor De Zang vogels onder leiding van Da- niëlle van Laar, de fluitist Kees Alers, pianist Jan Mul der en organist Fred Mak. WADDINXVEEN - Wad dinxveen kent op haar grondgebied drie carpool- plaatsen. Eén langs de Henegouwerweg en twee langs de Beijerincklaan. De parkeerplaatsen wor den door de samenrijders druk gebruikt. Dat geldt ook voor de plek langs de IJsermanweg, waar wat minder geparkeerde au to’s staan nu aan de over zijde - aan het eind van de Tweede Bloksweg - een nieuwe carpoolplaats functioneert. Onze fotograaf trof een aardig beeld op de IJser manweg waar een paard- rijdster de gemotoriseer de paardenkrachten pas seert. Dat leverde een aardig beeld op. Met het oog op de komende zomer de -scholen echter met ver trouwen tegemoet. Bij de opening van de fees- tweek, maandagmorgen 1 ju li, worden er na de toespraak jes van de beide directeuren door de schoolkinderen bal lonnen opgelaten. NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost: 9.30 uur ds. M. van Campen 17.00 uur ds. A.W. van der Plas De Hoeksteen, Esdoornlaan: 9.30 uur ds. A.W. van der Plas 18.30 uur ds. H. Schipaan- boord Bethelkerk, Bilderdijklaan: 9.30 uur ds. H. Schipaan- bodrd’ llj)0Buur ds. M. vann Duijn, De‘Bilt Rehobothsthool, Sperwer- hoek:. 9.30 uur ds. A. Heij, Krimpen aan den IJssel 17.00 uur ds. M. van Campen Immanuëlkerkgemeente, Prinses Beatrixlaan: 9.30 uur ds. J. van Vliet, Leusden 17.00 uur SoW-dienst in Ont moetingskerk ROOMSKATHOLIEKE KERK St. Vittorkerk, Zuidkade Eucharistieviering op zondag om 9.30 uur en op woensdag om 19.00 uur. Ontmoetingskerk, Groens- voorde Eucharistieviering op zater dag om 19.00 uur, op zondag om 11.15 uur, op dinsdag om 9.00 uur en op donderdag om 9.00 uur. RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Nieuwe Trefpunt, Stationsstraat 10.00 uur samenkomst sociale sector gerealiseerd, 60% koopwoningen in de prijsklasse ƒ175.000,- tot ƒ350.000,- en 20% in de duur dere koopwoningen. Uit de inspraakreacties blijkt bij de makelaardij een voor keur te bestaan meer wonin- REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrijzinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade: 10.00 uur ds. A.A.I.M. Mik kers, Leiden WADDINXVEEN - Ter gelegenheid van hun gezamen lijk 10-jarig bestaan vieren de rooms-katholieke Kardi naal Alfrinkschool en de protestants-christelijke Ko ningin Beatrixschool volop feest in de hele eerste week van juli. GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, Groens- voorde: 9.30 uur ds. P.A.C. Bongers 17.Q0 uur ds. G. Rang, Nieuw- Vennep (SoW-dienst) In de Waddinxveense volks- huivestingsnota worden 25 maatregelen voorgesteld, die de komende tijd worden uit gevoerd. Een aantal daarvan is vorige week in de vergade ring van de raadscommissie onder leiding van wethouder Maria Wientjens-van der Vel den (VVD) aan de orde ge weest: - In de wijk Zuidplas zal de ruimte die er nog is voor eensgezins-koopwoningen worden benut in de prijsklas se van ƒ200.000,- tot ƒ350.000,- en eengezins- huurwoningen met een huur tussen ƒ650,- en ƒ700,-. In de raadscommissie vroeg de PvdA zich af hoe de ge meente er voor kan blijven zorgen, dat voldoende wonin gen in de lagere huurklasse. kom grens verschoof, groeide ook het basisonderwijs in de nieuwe wijk. De rooms-katholieke Kardinaal Alfrinkschool en de protestants-christelijke Koningin Beatrixschool vie ren er oeiden hun 10-jarig bestaan. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). Openingstijden: Maandag t/m Vrijdag 08.30 - 17.OO uur. In 'Triangel', Waddinxveens nieuwe woonwijk tussen Zuidelijke Rondweg (op de foto), de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn en <fe Tweede Bloksweg in de volgende eeuw, moet volgens het Waddinxveense gemeentebestuur gaan bestaan uit 20% woningen in de sociale sector, 60% koopwoningen van 175.000 tot 350.000 gulden en 20% duurdere koopwoningen. (Foto: Archief Sjaak Noteboom). ZEVENHUIZEN - Zaterdag middag 29 juni om vijf uur wordt in de Gereformeerde Kerk aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen als afsluiting van dit seizoen door de mu ziekleerlingen van De Zeven Muzen een concert gegeven. De toegang is gratis. De docenten van De Zeven Muzen hebben hun leerlin gen de afgelopen weken een aantal leuke muziekstukken laten instuderen, zodat deze middag een succes belooft te worden. heeft de gemeente daar eigen Het thema van de slotmiddag verantwoordelijkheden in ge kregen. De ruimte om te bouwen is begrensd. Waddinxveen mag de komende tien jaar 1.036 woningen bouwen. In de eer ste vijf jaar vanaf vorig jaar Moerkapelle, op dwarsfluit, 145 per jaar. In de laatste vijf blokfluit, gitaar, keyboard en jaar 65 per jaar. viool. Inlichtingen over het In het volkshuisvestingson- komend seizoen zijn te ver- derzoek is aangegeven dat in krijgenn bij Lidy de Boer (tel. het Gouwedorp 836 woningen voor eigen behoefte worden gebouwd en dat dit genoeg is om aan de vraag te voldoen. 111 In alle gemeenten in Neder- JUIHCIIAUliy III land, ook in Waddinxveen, Jg ggj^1^^ blijken mensen met een ho- ger inkomen in relatief goed- WADDINXVEEN - Zondag- kope woningen te wonen. Om de doorstroom op gang te brengen lijkt het bouwen in de middeldure eengezinswo ningen succesvol. Ook in Waddinxveen is dat bij recen te nieuwbouwprojecten het geval geweest. Het aantal een- en tweeper soonshuishoudens zal in Waddinxveen de komende tien jaar afnemen. Het aan deel huishoudens tussen de 25 en 65 jaar zal toenemen. Vooral de stijging van het aantal oudere huishoudens is groot. PvdA-fractievoorzitter drs. Aad van Holsteijn. (Foto: Ar chief Sjaak Noteboom). bouwen en minder in de duurste categorie. De PvdA hield een pleidooi het aandeel in de sociale sec tor te vergroten. Het college zal bij de invulling proberen de percentages aan te passen. Erg optimistisch daarover is men niet. - Een voorstel om de corpora- colïege wil andere organisa- ties eventueel woningen te la- ties niet uitsluiten, maar zal de plaatselijke woningbouw verenigingen voorrang geven. - Het gemeentebestuur wil al leen medewerking verlenen aan koopflats, als daar aan toonbaar belangstelling voor bestaat van voor het meren deel Waddinxveners. raadscommissie had geen probleem mee. - Er wordt zo veel mogelijk gen tot 650,-de komende vijf gebruik gemaakt van subsi- jaar niet af zal nemen te voor- dieloos bouwen. Aanpasbaar en duurzaam bouwen gelden eveneens als uitgangspunt. geil 111 uic lagciu 11u.u1 A.1CIÜOU, nuiun nuviivvijn j. iicxiigei gaan mi’ die onder de huursubsidie het gebied tussen de Zuidelij- worden. vallen, kunnen worden ge- bouwd. Namens het coöëge Wérd hierop geantwoord, dat dat afhangt van de totale ontwik keling van het project en de grondprijs, maar ook van de mogelijkheden van de wo ningbouwverenigingen. - B. en W. willen de bouw van huurwoningen tot de grens van de huursubsidie alleen gen in de middencategorie te aan de Waddinxveense wo- bouwen en ningbouwverenigingen voor behouden. Sinds kort hebben woning bouwverenigingen de moge lijkheid ook in andere ge meenten in ons land actief te zijn als ze daar van de ge meente toestemming voor krijgen en omgekeerd. Het Gemotoriseerde en echte paardenkrachten op de IJsermanweg bij de Beijerincklaan. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). Verder is er een ’fliereflui- tersdag’, waarop de leerlin gen de hele dag zelf kunnen kiezen wat ze gaan doen. Ze kunnen worden geschminkt, een spookhuis bezoeken, pan- nekoeken bakken, knutselen, op een springkussen springen en naar de ’discotheek’ gaan. Verder is er een vossejacht en een fancy fair met allerlei ac tiviteiten binnen en buiten de scholen. Hierbij is ook een rad van avontuur met mooie prijzen. Alle Waddinxveners en van zelfsprekend alle oud-leerlin- gen van beide scholen zijn van harte welkom deze fancy fair te bezoeken op donder dagavond 4 juli van vijf tot acht uur. Ter afsluiting wordt er vrij dagmiddag 5 juli een ’la- waaioptocht’ gehouden waar na een heuse voetbalwed strijd tussen de leerkrachten van beide scholen wordt ge houden. Na afloop wordt op het schoolplein de feestweek afgesloten. PvdA wilde meer sociale wo ningbouw. - In de tweede helft van dit jaar zullen de gemeente en de woningbouwverenigingen een convenant opstellen, waarin prestatie-afspraken worden gemaakt en waarin in ieder geval financiële af spraken staan over de inzet van eigen middelen van de corporaties voor nieuwbouw- huurwoningen tot ƒ700,-. - De gemeente neemt het ini tiatief tot een volkshuisves- tingsplatform waarin alle be trokken partijen, inclusief de bewoners, zitting hebben. De PvdA stimuleerde het college snel tot oprichting van het platform over te gaan. In spraak van bewoners wordt van groot belang gevonden. Op woensdagavond 10 juli zal het volkshuisvestingsplan in de gemeenteraad worden be sproken. Het belang van het plan is groot. In regionaal verband wordt gesproken over hoe dit gebied met de woningcontingenten om moet gaan die gebouwd mogen De rol van provincie en rijk is van groot belang. Het rijk is 20% van de woningen in de van mening, dat de woningen binnen’de bestaande bebou wing moeten worden gereali seerd. De provincie staat ach ter het streekplan, waarin voor de gemeenten meer mo gelijkheden zitten. Het volkshuisvestingsplan is voor Waddinxveen de basis waarop het overleg met ande ren gevoerd wordt. Het is echter bovenal een eerste test hoe de gemeente en woning bouwverenigingen de komen de tijd met elkaar om zullen gaan. Dat is een nieuwe situatie. Sinds 1 januari vorig jaar Mededeling: De regeling ‘medische weekeinddienst' is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huisarts op zaterdag en zondag van 10.00 - 11.00 uur en van 16.00 - 17'.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken ge maakt te worden. Aanvraag visites gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarne mend huisarts alleen voor zeer dringende spoedgevallen be reikbaar. WADDINXVEEN - De weke lijkse kerkuitzending van de lokale RTW-radio wordt ko- Er is behoefte aan eengezins- mende zondagmorgen ver- woningen in alle prijsklas- zorgd door de Gereformeerde sen. Aan flats is geen behoef- Kerk (Vrijgemaakt). te. Daar is zelfs sprake van T' een overschot. Dat blijkt ook regionaal. In Midden-Holland bestond op 1 januari 1995 78% van de woningvoorraad uit eenge zinswoningen. In Waddinx veen was dat 69%. ‘Het zal goed overleg van alle partijen vragen de ontwikke lingen zo goed mogelijk te sturen. Het Waddinxveense volkshuisvestingsplan kan daarvoor als basis dienen', meent fractievoorzitter drs. Aad van Holsteijn van de Pv dA in Waddinxveen. - Bij de bouw in de te ontwik kelen woonwijk ’Triangel’, ke Rondweg, de spoorlijn en de Tweede Bloksweg, wordt carpool coniactbord 4— '•UH

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 7