Waddinxveen is voor jeugd een saai dorp Wie heeft foto's van de Philips-zeppelin? HEMCAR PvdA-debat over jongerenbeleid Gevarieerde muziekdag Zuidplas J. van der Worp nieuwe voorzitter van Opleidingscentrum SVS Wederzijds contact verstevigt band met Waddinxveen-Pelhrimov Ssiliil Staatslot van 100.000 gulden Kwijtscheldingsnorm voor belastingschulden verruimd Prijsuitreiking van Wereldwinkel Opbrengst collecte LEZERS SCHRIJVEN Reconstructie van N-Dwarsweg a PAGINA 11 WOENSDAG 3 JULI 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Tussendoor kon de bezoekers dansen tijdens de disco's voor de verschilllende leeftijdsca tegorieën. De reacties I WADDINXVEEN - Waddinxveen is voor de jeugd een saai dorp aan de Gouwe. De jongeren hebben zelf di verse wensen, ideeën en suggesties om daar in samen werking met het gemeentebestuur verandering in aan Jan Korving (42) is zo’n zes jaar teamleider bij de Stich- Op deze avond worden er kor te inleidingen gehouden door Jan Korving en drs. Aad van WADDINXVEEN - De natio nale collecte AVO Integratie Gehandicapten heeft in Wad dinxveen 5001,40 opge bracht. Dankzij ieders gift en de belangeloze inzet van de AVO-collecte-organisatie werd dit bedrag mogelijk ge maakt. Het wordt een positief gegeven genoemd dat mensen niet voorbijgaan aan de vraag om hulp voor een goed doel in eigen land. Veel gehandicap ten zullen dit jaar niet tever geefs een beroep op AVO doen. kerken, buurthuizen, scou ting, Coenecoop College en sportverenigingen. De PvdA nodigt verder iedereen uit mee te doen aan de discussie. WADDINXVEEN - Verschillende bezoeken en ontvang sten zullen dit jaar weer meer inhoud geven aan de vriendschapsband tussen Waddinxveen en Pelhrimov. Vlak na de zomer brengt het Waddinxveense gemeente bestuur weer een bezoek aan de Tsjechische stad, waarvan het gemeentebestuur dit voorjaar het Gouwe- dorp bezocht. noeg te beluisteren, zoals de schoolband ’Mercurial Fee ling’, het Boskoopse ’Pop-inn koor’, een country- en wes tern dansgroep, de zanger Rick en ’Pi-Car’. Allemaal lie ten ze zich van hun beste kant zien. Ook de playbackshow trok veel belangstelling. De eerste prijs ging naar Esra van Zan ten met een lied van Celine Dion. Ellen Meiderwijk won \DEN HAAG/WADDINXVEEN - Voor gemeenten en wa terschappen wordt de kwijtscheldingsnorm van belas tingschulden per 1 januari 1997 verhoogd tot maximaal 100% van de bijstandsnorm.. vormen zijn drijfveer is ge weest. Dit bij elkaar maakte de heer Koster volgens de nieuwe voorzitter tot een briljante eerste man. De FOSAG-speld is hem daarom toegekend als onderstreping van het gevoel van dankbaarheid, zo stelde de heer Van der Worp. De heer Koster sprak daarop een dankwoord uit, waarin hij kort terugblikte op zijn voorzitterschap van het Op leidingscentrum SVS. Ruim 19 jaar heeft hij deze functie vervuld. RUUD VISSER Woubrechterf 69 Waddinxveen tel. 0182-611448 WADDINXVEEN - De heer J. van der Worp is de heer A. Koster opgevolgd als voorzitter van het aan de Lima- weg in Waddinxveen gevestigde Opleidingscentrum SVS. gemeenteraad wordt bespro ken. De sociaal-democraten heb ben ook organisaties uitgeno digd die activiteiten met en voor jongeren organiseren: WADDINXVEEN - Vanmid dag (woensdag 3 juli) zijn door de Stichting Wereldwin kel Waddinxveen (Koningin Wilhelminaplein) de prijzen uitgereikt aan de kinderen die meededen aan de oplos sing van de rebus die is uitge deeld op de kinderboerderij - dag in het Wamaarplant- soen. Dat gebeurde door Rens Boogaard, de beheerder van de Waddinxveense dierenha ve. zal de voorstellen toelichten. Drs. Aad van Holsteijn (46) is fractievoorzitter van de PvdA in de Waddinxveense ge meenteraad. Hij zal een voor lopige reactie geven. Wat vindt hij goed en welke din gen bevallen hem niet? De PvdA vindt het belangrijk dat jongeren zelf hun zegje doen. Zij hebben vast veel te vertellen over wat zij willen en wat zij verwachten aan voorzieningen in Waddinx veen. werk (SWW). Hij is ook coör dinator van het Jongeren Netwerk Waddinxveen. Dat netwerk de een nota De Stichting Vriendschaps band Waddinxveen-Pelhri- mov werd in februari 1992 opgericht. De stichting zette de activiteiten voort van de Werkgroep Stedenband Wad dinxveen, die eindjaren tach tig werd gevormd op initiatief van het Vredesplatform Wad dinxveen. Zowel bij het plat form, de werkgroep als de stichting was en is de onder liggende hoofdgedachte de bevoling uit het westen en oosten van Europa, na zoveel jaren van verwijdering, bij el kaar brengen. Daarbij gaat het om het opbouwen van een vertrouwenssfeer opbouwen, het wegnemen van wederzijd se vooroordelen en dat alles niet overlaten aan de natio nale overheid alleen, maar daaraan vooral óók willen meewerken op gemeentelijk niveau. In het tot stand bren- taaltrajec- sollicitatietrainingen. actief ‘Jeugd(beleid) in de groei' gescrheven met voorstellen over uitgaansmogelijkheden, hulp bij persoonlijke proble men, geweld op straat en het gebruik van alcohol, tabak en drugs. Maar ook zijn er ideëen opge schreven over huisvesting, werk, inkomen, studiekosten en nog veel meer zaken die WADDINXVEEN - Donderdagavond 4 juli om acht uur houdt de afdeling Waddinxveen van de Partij van de Arbeid (PvdA) in het centrum voor kunstzinnige vor ming ’Kreater’ (Kerkstraat) een openbaar debat over het jongerenbeleid in Waddinxveen en wat er op dit terrein beter zou kunnen. Tijdens een speciale receptie voor de scheidend voorzitter ontving de heer Van der Worp uit handen van de heer Koster de SVS-voorzittersha- mer. Als blijk van waardering voor zijn inzet voor de vakop leiding, ontving de heer Kos ter de gouden FOSAG-speld. Ter motivatie gaf de heer Van der Worp in zijn hoedanig heid als voorzitter van de Ko ninklijke Vereniging FOSAG aan, dat de heer Koster zijn functie met tact en diploma tie heeft vervuld waarbij de noodzaak om jonge mensen te Het prachtige feest op Ko ninginnedag, waarbij op het WSE-complex 24 hetelucht- ballonnen opstegen, ligt al weer twee maanden achter ons. Een geweldig feest met zeker zo’n 10.000 tot 12.000 toe schouwers. Ongetwijfeld zijn er die middag duizenden fo to’s gemaakt en veel video films. De organiserende Stichting Nationale Feestdagen Wad dinxveen heeft zelf ook foto’s gemaakt, echter wij hebben helaas geen foto’s van de Hitpltziir pirsooi^jp/Li sim-iai. Jongeren vinden dat er in Waddinxveen veel te weinig te doen valt. Ze willen een nieuwe skateboardbaan, jongerenontmoetingsplaatsen en een betegelde ruimte waar een balletje to: Archief - Sjaak Noteboom). Het Jongeren Netwerk Wad dinxveen heeft onder de titel ’Jeugd(beleid) in de groei’ een nota geschreven over het jon gerenbeleid. In die nota wordt uitgegaan van twee onderzoeken in 1995. Een onderzoek bij in stellingen voor hulpverlening en een onderzoek bij jongeren zelf. Het netwerk heeft de nota aan het gemeentebestuur aangeboden. Er is een in spraakavond geweest op woesndagavond 12 juni. Op woensdagavond 19 juni ver gaderde de raadscommissie erover. Deze maand wordt de nota door de gemeenteraad vastgesteld. Aan 450 jongeren is gevraagd naar hun wensen, ideën en knelpunten. Jongeren vin den, dat er meer uitgaansmo gelijkheden moeten komen. Ze willen graag een centrum met winkels, café’s, bars, een bioscoop en een disco. In de leeftijdsgroep van 12 jaar gebruikt 6% alcohol, rond 20 jaar is dat 87%. Acht van de tien jongeren (82%) geeft aan nooit drugs te ge bruiken, maar 69% zegt ie mand te kennen die drugs ge bruikt. Jongeren vinden Waddinx veen een saaie gemeente. Jongeren vanaf 14 jaar willen een aantal ontmoetingsplaat sen in Waddinxveen. Deze groep verlaat op vrijdagmid dag het Gouwedorp om elders vertier te zoeken. Jongeren onder 14 jaar kunnen dat niet, ze hebben geen geld of mogen niet van hun ouders. Het netwerk maakt in de no ta een onderscheid tussen al gemeen jeugdbeleid (Jeugdi gen moeten de kans hebben mee te doen met het beleid; de weerbaarheid en zelfstan digheid van de jongeren moet worden vergroot) en preven tief jeugdbeleid (Zorgen dat de jongeren niet in probleem situaties komen). Het netwerk stelt vervolgens acht projecten bij het alge meen beleid voor en zes pro jecten in het kader van het preventief jeugdbeleid. De in totaal veertien projec ten voor jongeren zien er zo uit: 1. Jongeren betrekken bij het maken van beleid en de uit voering, met andere woorden participatie. 2. Jongeren hebben soms pro blemen financieel rond te ko men. De afdeling Sociale Za ken in het gemeentehuis gaat daar extra aandacht aan be steden. 3. Er moeten meer woningen voor jongeren beschikbaar komen. De flats aan de Nico- WADDINXVEEN - Zaterdag 29 juni hield de Stichting Wijkwerk De Zuidplas met sponsorhulp van ACOM-be- drijven een ’Dag van de Mu ziek’ bij wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan). De weergoden zijn de organi satoren bij dit soort buitene venementen meestal goed ge zind - denk maar aan Koning innedag -, maar tijdens de muziekdag waren zij toch even afwezig. Vooral ’s middags en ’s laas Beetslaan en de Wingerd zijn geschikt om omgebouwd te worden tot woningen voor één- en tweepersoonshuis houdens. Er moet nog een be hoefteonderzoek plaatsvin den. 4. Meer recreatie binnen. Er moet een grootschalige cen traal gelegen ontmoetings plaats komen voor jongeren (er wordt een onderzoek ge daan of daar de vooormalige Kohnstamm-MAVO hiervoor ken of dat je juist moet probe- kan worden gebruikt). Ver- ren ze bij elkaar te brengen, enigingen moeten worden ge- De verschillen tussen de stimuleerd na schooltijd acti viteiten te ontwikkelen waar- ZEVENHUIZEN - Er is weer een grote prijs geval len op een Staatslot dat door rijwiel- en bromfiets handel Pigmans te Zeven huizen is verkocht. Dit maal is er ƒ100.000,- ge vallen op het winnende lot. De Staatsloterij heeft het Zevenhuizense verkoop punt aan de Dorpsstraat opnieuw benoemd tot Very Important Service Point’, een erenaam die een verkooppunt toekomt als deze succesvol is geble ken in de verkoop van een staatslot waarop een grote prijs gevallen is. De heer A. Koster (rechts op de foto) overhandigt de voor zittershamer van het in Waddinxveense gevestigde Oplei dingscentrum SVS aan de heer J. van der Worp. (Foto: SVS Robert Nagelkerke). De Tweede Kamer heeft bij de behandeling van het wets voorstel geïnformeerd naar de financiële gevolgen van een verruiming naar 100%. Uit het onderzoek is naar vo ren gekomen dat verruiming tot dusverre geen noemens- waardige lastendrukver- schuiving laat zien. Daarom is het kabinet nu tot de conclusie gekomen dat de kwijtscheldingsnorm ver ruimd kan worden tot 100%. Het kabinetsstandpunt en het rapport worden aangebo den aan de Tweede Kamer. ren ze De verschillen tussen groepen worden soms groter gemaakt, dan ze in werkelijk- aan jongeren zonder al te veel heid zijn, financiële problemen aan deel te kunnen nemen. Buurtcentra moeten wordne gestimuleerd meer voor jon geren te organiseren. 5. Meerv recreatie buiten. De skateboardbaan bij het eve nemententerrein aan de Dreef wordt opgeruimd. Er komt een andere baan voor terug. Er komen jongerenont moetingsplaatsen, waar jon geren zich op kunnen houden met minder kans op overlast. De gesprekken met de groe pen daarover lopen. Een be kende hangplaats nu is het parkeerterrein bij het zwem bad waar jongeren rond een busje samenkomen. Daar wordt muziek gemaakt. Ook op andere plaatsen in Wad dinxveen, komen jongeren sa men. Jongeren willen een plaats, een betegelde ruimte om een balletje te trappen. Over de inrichting moet nog verder worden gepraat. 6. Instellingen zorgen ervoor dat de jongeren met hun pro blemen en vragen om infor matie op de Jongeren Infor matie Punt terecht kunnen. Het is merkwaardig dat ter wijl het vorige JAP zo snel na oprichting ter ziele is gegaan, Holsteijn. nu weer wordt voorgesteld een nieuw punt in te richten. 7. Gelijke kansen scheppen ting Waddinxveens Welzijns- voor allochtone jongeren op een baan door cursussen be roepsoriëntatie, ten, Werkgevers moeten worden benaderd. 8. Kinderen die om financiële redenen niet kunnen deelne men aan schoolactiviteiten binnen en buiten het lespro gramma moeten worden ge holpen. Dat kan door een schoolfonds in het leven te roepen, waaruit kosten kun nen worden betaald als ande re regelingen niet voldoende jongeren raken. Jan Korving zijn. 9. Terugdringen van het ge bruik van genotmiddelen door het geven van voorlich ting over alcoholgebruik en het roken op school. Uitbrei ding van speelautomaten te gengaan. Druggebruik zo veel mogelijk voorkomen. 10. Het spijbelen moet wor den tegengegaan. Spijbelen kan leiden tot het verlaten van de school voordat het di ploma gehaald is. 11. Opvang van kinderen die tussen het speciaal onderwijs Wat ontbreekt daaraan, wat kan er beter en hoe kan dat samen met hen tot stand wor den gebracht? De fractie van de PvdA zal daarmee reke- gen van vriendschapsbanden op allerlei gebieden van het maatschappelijk leven op ge meentelijke schaalgrootte staat Waddinxveen niet al leen. In Nederland hebben in middels zo’n 200 gemeenten vaste relaties met gemeenten in het voormalige Oost-Euro- pa aangeknoopt. Dat de keuze, nu ongeveer zes jaar geleden, definitief op het Tsjechische stadje Pelhri mov viel was mede een gevolg van het feit dat de toenmalige samenwerkingsschool voor Havo-Atheneum (thans Coe necoop College) al een stevig contact had opgebouwd met het gymnasium in Pelhrimov. De doelstelling van de Stich ting Vriendschapsband, be vordering van structurele banden tussen (inwoners van) Waddinxveen en (inwo ners van) Pelhrimov, wordt verwezenlijkt door contacten tussen onder andere scholen en verenigingen en tijdens toeristische bezoeken en de uitwisseling van vakgerichte delegaties. In de afgelopen ja ren hebben op die manier zeer veel inwoners uit Wad dinxveen en Pelhrimov el kaar in groepsverband of in dividueel ontmoet en voor steeds meer mensen geldt dat die ontmoetingen tot een blij vende band hebben geleid. De activiteiten van de stich ting ligt vooral in het entame ren van die ontmoetingen en trachten te zorgen dat die ook een langdurig vervolg krij gen. De stichting voert dus bijna altijd plannen uit in sa menwerking met andere ver enigingen en instellingen in Waddinxveen. In dit jaar staan er, gespreid over het gehele jaar, weer verschillende bezoeken en ontvangsten op het program ma; onder andere Waddinx veense voetballers naar Pelh rimov in Waddinxveen con certeren. En nog veel meer. Een blik op de Tsjechische stad Pelhrimov waarmee Waddinxveen een vriendschapsband onderhouat. (Foto: Bert Woudenberg). ken van de verruimde kwijt- scheldingsmogelijkheid, zoals die per 1 januari 1995 kan worden toegepast. Hierbij gaat het bijvoorbeeld om de gebruikersheffïng on- roerende-zaakbelastingen, de afvalstoffenheffing, het riool recht, de ingezetenenomslag en de verontreiningings- heffïng. van het publiek waren zo leuk, dat volgend jaar vast en zeker op nieuw een muziekdag zal worden georganiseerd. avonds viel de regen regelma tig naar beneden. Ondanks dit tegenvallende weer spre ken de organisatoren van een geslaagde dag. De gehele dag kon geluisterd worden naar verschillende soorten muziek. De Waddinx veense muziekvereniging ’Concordia’ zorgde voor de opening. Daarna nam het ac- cordeonensemble ’Accoord’ het stokje over en bracht licht klassieke muziek ten gehore. de tweede prijs met een lied Maar ook daarna viel er ge- van Ruth Jacott. Met dit standpunt van staatssecretaris A. van de Vondervoort van Binnen landse Zaken, staatssecreta ris W. Vermeend van Finan ciën en minister A. Jorritsma van Verkeer en Waterstaat is het kabinet akkoord gegaan. Vanaf 1 januari 1995 is het voor gemeenten en water schappen al mogelijk om voor hun eigen belastingen een ruimere kwijtschelding te verlenen dan tot dusverre was toegestaan. Bij het bepalen van de bet- alingscapaciteit van een be lastingschuldige mag op dit moment de norm voor de kos ten van bestaan worden ge steld op maximaal 95% van de zogenaamde bijstand snorm. Bij de behandeling van het wetsvoorstel heeft het kabi net aangekondigd de norm voor de mede-overheden per 1 januari 1997 te willen verho gen naar 100%, tenzij een evaluatie naar de effecten van de eerste verruimings- stap naar 95% tot een andere conclusie aanleiding zou ge ven. Uit het inmiddels uitgevoer de onderzoek ’kwijtschel- dingsbeleid van gemeenten en waterschappen’ is geble ken dat veel gemeenten en ook waterschappen gebruik maken of gebruik willen ma- ■hwsimr ww» s blauwe Philips-zeppelin die omstreeks 18.00 uur boven de WSE-voetbalvelden ver scheen. Onze vraag aan de lezers van het Weekblad voor Waddinx veen is: wie heeft voor ons en kele foto’s van deze zeppelin, mogelijk samen met een aan tal heteluchtballonnen? De kosten worden uiteraard ver goed. De Stichting Vriendschaps band Waddinxveen-Pelhri- mov wordt financieel ge steund door een gemeentelij ke subsidie en door donateurs, die minimaal ƒ25,- per jaar bijdragen. Het secretariaat van de stichting is gevestigd op Da Costaweg 14, 2741 BJ Waddinxveen, tel. 0182-612499. ZEVENHUIZEN - Bin nenkort wordt er gestart met het verrichten van groot onderhoud aan de I Noordelijke Dwarsweg in Zevenhuizen. Het betreft hier het gedeelte tussen de Burgemeester Klink- hamerweg en de Lelie- straat. Voor het aanbrengen van het asfalt is het noodza- kelijk dat de rijweg wordt afgesloten. Het betreffen de weggedeelte is voor al- le gemotoriseerd verkeer afgesloten van maandag 8 tot en met woensdag 10 juli. Afhankelijk van de weer- somstandigehden geldt de afsluiting van 08.00- 18.00 uur. De uitvoering van deze werkzaamhe- den zal ongetwijfeld eni- ge hinder met zich mee brengen. van activiteiten. 14. Onderzoek naar het ge bruik van soft en harddrugs. Wat vinden jongeren ervan? te brengen. De plannen daarvoor worden deze maand Op de gemeentelijke in-^ door de gemeenteraad vastgesteld. spraakavond waren zo’n 25 jongeren. De jongeren wilden recreatieve voorzieningen als een skateboardbaan en ont moetingsplaatsen in de open lucht, maar ook overdekt. Ook hier de frustratie dat er zo weinig in Waddinxveen te doen is. Hulpverlening, allemaal aar dig, maar het gaat om de re- cratievoorzieningen. Bij jon geren die er waren leefde sterk de vraag of je voor iede re groep iets aparts moet ma- en het regulier onderwijs dr eigen te vallen. 12. Instelling van een project opvang van jeugdigen die met opvoedings- en gezinsproble- ning houden als de nota in de men te maken hebben: een spreekuur organiseren. 13. Criminaliteit zo veel mo gelijk voorkomen door een goede reactie op gebeurtenis sen, begeleiden van de be treffende groep, organiseren life? 1 i I |U...57'<s a 1 Nell en Stutterheim “X Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelzen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge- plaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Linnaeusweg 6, 2771 HD Boskoop, fel. 10172)21 32 68 Tl 7 - 'Sr. i> I .7: A A keukenarchitectuur Ridderhof 51 Alphen a/d Rijn Telefoon 0172-44.32.69

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 11