Israëlisch koor zingt of eronder voor Babsloot en Maatschouw Erop lo Oe 5niep G. Kruiswijk erelid van postzegelclub Vakantie melden bij politie Waddinxveen Vlag in top bij nieuwbouw Garden hotel op ITC Groene licht voor racket- sporthal op Stolwijkkavel Waardering voor klaar-overs Open dagen succes bij De Trekvogels Voorverkoop bij VVV Inbraken Geslaagden Groen College Afkeuring handelwijze wethouaer Voorverkoop bij VVV 1 t VOOR UW BEDRIJFS- EN FAMILIEFEESTEN Kinderkoor 'Kolot Mevasseret' zingt in basisschool De Brug. de bloemen overhandigd. De Boskoopse klaar-overs die in het gemeentehuis een blijk van waardering ontvingen. Rechts wethouder Van Leeuwen. (Foto: A. Fioole) in het bedrijfsleven binnen het sierteeltcentrum. Na de bouwvakantie zal Gar den worden afgebouwd waar na het interieur en de tuin aan de beurt komen. Het ge bouw is ontworpen door ar chitect Gelderblom uit Bo skoop en wordt gebouwd door Unidek Volumebouw uit Ge- mert. Deze bestaan onder meer uit een asverlegging en moeten de snelheid van het verkeer remmen waardoor de veilig heid verbeterd wordt. ’Birds Dances’, waarin je de vogels hoorde vliegen en zwe ven op de wind, wisselden af met bijvoorbeeld een roman tisch lied van Robert Schu mann met enkele stukken so lo gezongen. In elk lied wist het koor op treffende wijze de stemming uit te beelden. Besloten werd met een enthousiast ingezet te toegift ’Heb je wel gehoord van de zilveren vloot.’ Na af loop werd het koor getrac- teerd op een lunch en was er gelegenheid voor nadere ken nismaking. adres. Ook is het verstandig te melden of de auto thuis blijft staan, om welk merk en kenteken het gaat. Deze gegevens kunnen wor den doorgegeven aan de poli tie in Boskoop of opgestuurd naar Politie IJssel en Gouwe, Postbus 95, 2910 AB Nieu- werkerk a.d. IJssel. huis. Kruiswijk is al zestig jaar een trouw lid, sloeg zel den een clubavond over en is een vraagbaak voor de jeugd. Behalve het erelidmaatschap nam het bestuur ook bloemen en dorpskernbonnen mee als geschenk. met de vakbeurs Plantarium in augustus open te kunnen zijn, maar dit is niet meer haalbaar. ’Als horeca-onder- nemer moet je zo’n tegenslag maar met een glimlach ne men’ vond Man. Hij vertelde dat de naam Garden met na druk is geënt op het Groene Hart en het sierteeltcentrum en dus een rol wil vervullen De politie kan eventueel een extra oogje in het zeil houden en weet hoe te handen bij on raad. Uw afwezigheid dient u bij de politie bekend te ma ken met de datum van ver trek en terugkeer. Eventueel ook het vakantie-adres, wie de sleutel van uw woning in bewaring heeft met diens Kruiswijk, die in 1993 met een uitgebreid interview in deze krant stond, kreeg in de cember vorig jaar ook al be zoek van een delegatie van de vereniging toen hij zestig jaar lid was. Bij die gelegenheid werden een kerstpakket en van en C. aan proberen onze oppositierol uit te voeren, we hebben gepro beerd op zakelijke wijze ver- de gemeente vrij betering te bereiken maar het BOSKOOP - Kinderkoor ’Ko lot Mevasseret’ uit Israël heeft op 4 juli een concert ge geven op de openbare basis school De Brug op de Populie renhof. Het koor verbleef een week in Nederland op uitno diging van het Matrozenkoor uit Den Haag. Naast het ge ven van verschillende concer ten werd de rest van het pro gramma ingevuld met bezoe ken aan bekende en historische plaatsen, zoals de molens aan de Kinderdijk en het Anne Frank-huis in Am sterdam. Ook een bezoek aan W GOUWEBAD Terugkijkend op het totale evenement (met maar liefst 77 deelnemers) is er veel lof van en voor de organisatie. Het enthousiasme waarmee het plan is uitgewerkt heeft als een boemerang gewerkt. De deelnemende buurtbe woners hebben met veel overgave en plezier het bes te van zichzelf gegeven. On getwijfeld zal de zondag uit gereikte wisselbokaal vol gend jaar opnieuw inzet zijn bij weer een uitvoering van ’Drop of Dronderi. dat de geplande verbeterin gen op de Mendelweg bij de school binnenkort worden uitgevoerd. BOSKOOP - Een groep klaar- overs, overwegend moeders, die schoolgaande kinderen in Snijdelwijk helpen veilig over te steken werd afgelopen week door wethouder A. van Leeuwen in het gemeente huis ontvangen. Het is een vaste gewoonte geworden de ze vrijwilligers uit te nodigen veel amusement en bezorg de vele deelnemers een nat pak: de bel die geraakt moest worden hing boven het water! Toen alle punten opgeteld werden bleken twee teams de week beslo ten te hebben met 97 pun ten, namelijk de Yaba Dama Bamais en de Noor(d)man- nen. Laatstgenoemde ploeg had echter de meeste spelen gewonnen en mochten de wisselbokaal in ontvangst nemen. gen. de WD daarmee de Boskoopse school werd in het programma opgenomen. Zeventien kinderen, de meis jes in sierlijke witte jurkjes en de jongens in rode vesten, zongen onder begeleiding van een enthousiaste en zeer be trokken dirigente, Tamar Ra- hav, oude volksliedjes uit Is raël en romantische liederen van onder andere Felix Men delssohn. Voor het concert werd er ingezongen en geoe fend met toonladders, adem halingsoefeningen en zelfs gymnastiek. Vrolijke liedjes, zoals der’) spoorde iedere deelne mer aan tot het verdienen van zoveel mogelijk drop voor zijn of haar team. Da gelijks werden de uitslagen bijgehouden en de tussen stand vermeld op een cen traal opgehangen scorebord. Op vijf aansluitende avon den en in het afgelopen weekeinde werden in totaal zestien spelen afgewerkt. Ie dere deelnemer kon zich vooraf opgeven voor één of meerdere spelen. De team leiders zorgden per spel voor een optimale delegatie. Op zet van de week was om ie dereen de kans te geven het beste van zich op sportief terrein te laten zien. Het teambelang stond echter voorop. Zo werd er onder an dere touw getrokken, ge voetbald, geroeid, maar ook darts gespeeld en geklaver jast. Op zondagmiddag bleek het afsluitende spel het klapstuk. Een tot op het laatste moment voor de deelnemers geheim gehou den spelonderdeel bracht BOSKOOP - Bij een inbraak in een woonhuis aan de For- sythiastraat zijn afgelopen week cd’s en sieraden ont vreemd. Men is binnengeko men door aan de achterzijde een raam open te breken. In gebroken werd ook in een wo ning aan de Voorofscheweg via een bovenlicht. Een geld bedrag en rookwaar verdwe nen. Op soortgelijke wijze werd ingebroken in een huis aan de Ridderbuurt, waar sieraden zijn weggenomen. In de nacht van donderdag op vrijdag zijn op de Zinkeling drie auto’s opengebroken. Uit alledrie verdwenen cd’s en spelers. Zondagochtend werd aangifte gedaan van diefstal van een VW Golf in de Boot- straat. Het voertuig werd een nacht later geparkeerd voor het politiebureau. kavel was gesproken toen sprake was van grondruil. Dus volslagen onwetend kon de raad niet geweest zijn. BOSKOOP - Gerrit Kruiswijk (85) is benoemd tot erelid van de Boskoopse postzegelclub, een afdeling van de Neder landse Vereniging voor Post zegelverzamelaars. Het be stuur van de afdeling had het erelidmaatschap graag tij dens een clubavond in juni of juli willen verlenen maar door ziekte van de heer Kruiswijk was dit niet moge lijk. Derhalve brachten de be stuursleden G.C. van Teijlin- gen, H. Lensink, G. Kleef, D. Koelewijn Vreeburg een bezoek om waardering te tonen voor hun inze als vrijwilliger. Bovendien vormt het een goe de gelegenheid om wat bij te praten. De klaar-overs wor den in de dagelijkse praktijk nogal eens geconfronteerd met de onhebbelijkheden van weggebruikers die hun tempo en reisdoel belangrijker vin- van VVD en Groen Links. Daarna kwam het CDA- amendement aan bod maar dat werd ingetrokken. J.B. Drenth zei er begrip voor te hebben dat de wethouder na twee onderhandelingsronden met ondernemer Boot niet het contract voor de derde keer open wilde breken voor een marginale kwestie. Bo- WADDINXVEEN-Het is aan te bevelen afwezigheid door vakantie te melden bij de politie. BOSKOOP - De geplande racketsporthal op de Stol wijkkavel kan gebouwd worden. Ondernemer Th. D. Boot krijgt recht van opstal en betaalt daarvoor een symbolische prijs van 250 gulden. Maar een deel van de raad laakt het handelen van wethouder A. van der Kolk. HAZERSWOUDE/BOS - KOOP - Later dan gepland maar daarom niet minder feestelijk is vrijdagmiddag op het nieuwe hotel-restaurant Garden op het ITC de vlag ge hesen. Directeur C.K. Man werd daarin bijgestaan door mevrouw Hoogendoorn, wet houder van Rijnwoude. Gar den wordt gezien als een zeer welkome aanvulling op het horeca- en hotelaanbod in de regio. Het krijgt de beschikking over twintig ruime kamers en twee suites. Het restaurant zal bestaan uit vier delen met een Japanse, een Thais-Chi- nese keuken en een steak house. Verder komen in Garden een bar, enkele conferentiezalen en een party-ruimte. Men richt zich dan ook met na druk op het bedrijfs- en ver enigingsleven. Verwacht wordt dat de opening in no vember zal kunnen plaats vinden. Directeur C.K. Man legde in een toespraakje uit dat de werkzaamheden zijn ver traagd door de lange winter. Het plan was aanvankelijk afspraak wanneer Boot het niet redt en er een nieuwe si tuatie ontstaat. Daarmee bleef het oorspronkelijke raadsvoorstel overeind dat met een hamerslag werd af- levendig maar ook redelijk gedaan. BOSKOOP - Aan het Groen College, vestiging Middelbare Tuinbouwschool, zijn de vol gende kandidaten geslaagd voor het diploma Boomteelt 2 jaar: Pascal van Driel en Goossen Visscher. Voor het diploma Boomteelt 3 jaar: Martijn Bos, Paul Bos, Dennis de Jong, Edwin Kraan, Paul van Leeuwen, Arjan Loef, Vincent van Nop pen, Koen van den Oever, An- toon Rijnbeek, Barry Straathof, Loek Verkley. BOSKOOP - De twee open dagen in het kader van het 25-jarig bestaan van De Trekvogels heb ben op 13 en 14 juli twee leuke dagen midgetgolf opgeleverd. Met een klei ne 200 recreanten was er volop bedrijvigheid op de baan en zelfs een beschei- den motregentje had geen invloed. De meeste problemen had men op het venster, de salto, de heuvel, het net, de zig zag en de koker. Daar waren vaak zes of zeven slagen voor nodig. Maar het grootste probleem vormde het vinden van het juiste tempo, wat per BOSKOOP - De VW heeft in de voorverkoop onder andere kaarten voor de Chippendales op 14 en 15 november in het Congresgebouw, Den h Haag. Evita van 1 t/m 10 j november in het Con gresgebouw, Den Haag. René Froger op 29 no vember in de Martinihal, Groningen. Herman van Veen van 18 t/m 21 sep tember in de Anton Phi- lipszaal, Den Haag. West Side Story van 15 t/m 30 december en in januari in het Nederlands Congres gebouw, Den Haag. Ma ria McKee op 1 augustus in Nighttown, Rotter dam. TV sterren Mega Party van GTST op 11 oktober in sporthal Hoog vliet in Hoogvliet. Golden Earring op 12 oktober in sporthal Hoogvliet in Hoogvliet. Openingstij den VW op maandag 13.30-16.30 uur, overige werkdagen 9.00-12.00 en 13.30-16.30 uur, zater dag 10.00-14.00 uur. Zon- I dag gesloten. Tel. 214644. Iedere zaterdag boottochten vanaf 14.00 uur. BOSKOOP - Zeven dagen lang hebben buurtbewoners van Babsloot en Maat schouw strijd geleverd. Drie teams waren samengesteld om met elkaar in competitie te gaan. Het was een week lang ’er op of er onder’. Het sportieve evenement had af gelopen zondagmiddag een spektaculaire ontknoping. Nog maar twee maanden ge leden begonnen enkele be woners aan de realisering 5 van een in de buurt geboren idee: een spelweek voor jong en oud. Enkele initiatiefne mers zetten de schouders er onder en tilden het plan van de grond. Zes organisatiele- den bedachten de spelen en zorgden voor realisatie er van. Drie teams werden ge formeerd en per team zorg den twee teamleiders voor mobilisatie van de deelne mers. Bij ieder spelonder deel konden er behalve pun ten ook scheppen snoep wor den verdiend. De aanmoedigende naam van de spelweek (’Drop of Dron- Nadat eerder de stemmen staakten na een pittige dis cussie moest donderdag in een extra raadsvergadering opnieuw gestemd worden over een voorstel van het CDA om het symbolische be drag te beperken tot een pe riode van vijfjaar. Wellicht is dan sprake van een heel an dere situatie en kan de ge meente een reële vergoeding vragen. De WD maakte van de formele herstemming ge bruik om een nieuwe motie in te brengen. Aanleiding was teveel onduidelijkheid over de indeling van de kavel, deels eigendom van de ge meente, deels gekregen van de fa. Stolwijk. De racket sporthal blijft niet beperkt tot de gekregen ka vel en boven dien vindt de li berale fractie dat er met twee maten wordt gemeten. Een eventuele manege moet wel grond kopen. Teveel onduide lijkheid en een onjuiste voor stelling van zaken door de wethouder, zo oordeelde de WD. Groen Links dacht er precies zo over. Maar de overige fracties von den dat er zeker na een re cente commissievergadering over de vestiging van een ma nege wel meer duidelijk was gekomen. De motie van de WD was daarom achter haald, zo oordeelden CDA, PvdA en D66. De SGP-RPF combinatie zat daar tussenin: wel duidelijkheid over de ver kaveling, niet over de ’ver kapte subsidie’, zoals de sym bolische prijs werd genoemd. Van der Kolk legde nog eens uit dat geruime tijd eerder ook al over de indeling van de den dan de veiligheid van an deren. Ondanks de inzet van met name ook politie om meer klaar-overs bij scholen te krijgen, is de animo niet meer zo groot als ze geweest is. Een volhardende kern blijft gelukkig actief, met na me bij de Immanuëlschool. De wethouder kon meedelen Buurtbewoners troffen elkaar vrijdagavond bij het onderdeel skilopen. Het vermake* lijke spel werd gewonnen door het team 'de Tijgernootjes', voor de Yaba Dama Bamais en de Noor(d)mannen. (Foto: A. Fioole) chaotisch maakte. Groen Links steunde de WD-motie maar de andere fracties vonden dat er van een mug een olifant werd ge maakt. ’Kinderachtig’ en ’laag bij de grond’ waren en kele reacties. H. de Jager (CDA): ’De WD schaadt hier mee haar imago.’ Maar WD- oo fractievoorzitter H. de Lange Voor de wethouder was het reageerde strijdlustig. ’Wij simpel: er is één kavel en de gemeente had alle hande lingsvrijheid van de fa. Stol wijk. Dus is i om via een welwillend gebaar is ons onmogelijk gemaakt, een anders moeilijk te exploi- Wij gaan dan niet achterover teren rackethal mogelijk te maken. De kosten die de ge meente maakt voor infrast ructuur en sanering van een stukje grond kunnen gedekt worden uit verkoop van grond aan een manege. Nadat er nog wat aan de mo- baan verschillend is. Soms werd zo hard ge mept dat de bal in de na- I bij gelegen sloot terecht kwam. Dankzij enige uit leg van de leden lukte het I daarna wat beter. Voor de recreanten heeft De Trekvogels een kleine competitie in het leven geroepen. De besten, ook bij de jeugd, krijgen een vermelding op het score- bord. Aan het eind van het seizoen kan worden uitgemaakt wie er als beste uit de bus komt. De animo is er wel, mensen komen terug om te probe- ren hun vorige score te verbeteren. Vooral ’afkij- ken’ bij de geroutineerde leden levert snelle verbe- te ringen op. Al met al ziet De Trekvogels terug op een geslaagd weekein de waarin een flink aan- tal recreanten kennis I heeft kunnen maken met de midgetgolfsport als I vorm van recreatie. Directeur Man en wethouder Hoogendoorn hijsen, staande op het dak, de vlag op het hoogste punt van Garden hotel. (Foto: A. Fioole) BOSKOOP - De VW heeft in de voorverkoop onder andere kaarten voor de Chippenda les op 14 en 15 november in het Congresgebouw, Den Haag. Evita van 1 t/m 10 no vember in het Congresge bouw, Den Haag. René Fro ger op 29 november in de Martinihal, Groningen. Her man van Veen van 18 t/m 21 september in de Anton Phi- lipszaal, Den Haag. West Side Story van 15 t/m 30 de cember en in januari in het Nederlands Congresgebouw, Den Haag. Maria McKee op 1 augustus in Nighttown, Rot terdam. TV sterren Mega Party van GTST op 11 okto ber in sporthal Hoogvliet in Hoogvliet. Golden Earring op 12 oktober in sporthal Hoog vliet in Hoogvliet. Openingstijden VW op maandag 13.30-16.30 uur, overige werkdagen 9.00- 12.00 en 13.30-16.30 uur, za terdag 10.00-14.00 uur. Zon dag gesloten. Tel. 214644. Ie dere zaterdag boottochten vanaf 14.00 uur. is ons onmogelijk gemaakt. zitten, de zakelijke gronden zijn onvoldoende om nu tot een besluit te komen. De VVD is wel voor een racket- sportcentrum, maar niet op deze manier. Het wordt ons door de strot geduwd.’ Maar de motie van afkeuring tie was gesleuteld door de kreeg slechts de vijf stemmen VVD stemde een meerder heid er toch te- Maar voor was de kous niet af. Er volgde onmid dellijk een motie van afkeuring aan het adres van de wethouder. En toen werd de discussie een stuk vendien vervalt de gemaakte venijniger. P. Trimp, als loco- burgemeester de raad voor zittend, kon met moeite zijn irritatie verbergen wat nog verergerd werd door de vele interrupties die het debat wel PAGINA 17 WOENSDAG 17 JULI 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WADDINXVEEN VOOR INFO: TEL. (0182) 63 04 44 WADDINXVEEN WADDINXVEEN I

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 17