WADDINXVE Martina Pruijmboom-van Beek: 'Mijn Goedkeuring nieuwe M/ef Voorkeursrecht Gemeenten tuin heeft een betoverend effect Reportage in 'Nouveau over 'een groene galerie ZomerA opruiming) tXif'smod? OPRUIMING 25 tot 50% KORTING op de Sede banken den hertog binnenhuisadviseurs Ai WOENSDAG 17 JULI 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 3 N T E E G E E M OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGE MILIEUZAKEN VERKEERSZAKEN NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES GROEN VAKANTIE SOCIAAL RAADSVROUW BOUWZAKEN OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Veel mensen die iets gekocht hebben zie ik een jaar later terug voor nieuwe inspiratie en vaak ook een nieuw beeld!1 Alphen aan den Rijn Kortingen tot j \5o% y Hooftstraat 72 Alphen aan den Rijn (0172)47 33 34 De Waddinxveense noemde het ’In de Heksentuin’, ‘om dat deze tuin iets met men sen doet, hen als het ware be tovert*. Na twee jaar intensief ‘De tuin was behoorlijk ver wilderd, maar ik vond het heerlijk om er iets moois van te maken', vertelt Martina te gen verslaggeefster Annelies de Reus van het maandblad ’Nouveau’, dat voor de foto’s fotograaf Albert Roosenburg langs stuurde. hebben, ook buiten deze ge bieden sneller gronden kun nen aankopen. Als een eigenaar zijn grond wil verkopen, moet hij deze eerst aan de gemeente aan bieden. De gemeente moet dan de geldende marktprijs betalen. Verder bleek de praktische toepassing van de huidige wet erg ingewikkeld te zijn. Ook daaraan is in de wets wijziging tegemoet geko men. Als het college van Burgemeester en Wethou ders snel moet reageren op de ontwikkelingen in de grondmarkt is het mogelijk gedurende maximaal acht weken een voorlopig voor keursrecht te vestigen. De wet treedt één dag na de pu blicatie in het Staatsblad in werking. Naar verwachting zal dat nog deze maand zijn. Aanleiding voor deze wets wijziging waren de sterk op lopende grondprijzen in met name de bouwlokaties vol gens de Vierde Nota over de Ruimtelijke Ordening (Vin- ex). Hoewel daar inmiddels al veel gronden door bouwon dernemers zijn verworven, die daar de verstedelijkings- taakstelling zullen uitvoe- WADDINXVEEN - Het glossy maandblad ’Nou veau’ brengt in het augus- tus-nummer de kleurrijke reportage ’Een groene ga lerie’ over de ’tuin-cum- galerie’ van Martina en Hans Pruijmboom aan de Brugweg 88 in Waddinx veen, die eenmaal per jaar voor het publiek wordt opengesteld. ‘Een rijk bloeiende tuin waar men kunstwerken kan bewonderen èn ko- pen...een beeld van een tuin!*, aldus het magazine. ‘Zo wordt het voor het publiek nog leuker om hier kunst te bekijken, en eventueel te ko pen. Ik heb gemerkt dat veel mensen een soort drempel vrees hebben voor galeries, maar het geen probleem vin den om mijn tuin binnen te stappen en rustig rond te kij ken'. ‘Ik ben er dan natuurlijk zelf ook voor adviezen op het ge bied van beplanting en ver zorging, en ik merk dat deze formule echter werkt. tuinieren stelde ze haar groe ne domein open voor publiek, en wel gratis, opdat ook ande ren die betovering zouden er varen. SPREEKUREN heb ik aandacht en dan lukt tuinieren altijd. Je moet het planten naar hun zin maken. Van fladderende planten hou ik, die lieflijk wiegen in de wind en ook planten die ’s winters een fraai silhouet geven wil ik graag in mijn tuin. Vorm en kleur daar draait ’t allemaal om. Zacht wuivend bamboe, mooie grassen en roomwitte rozen zoals Rosa ’Pearl Drift’ en ’Schneewit- tchen’ zijn schitterend. Ik wil rozen niet in perken, vooral niet standaard maar juist anders toegepast zien. Zo groeit bij mij de roos Tapis Volant tussen een conifeer door. Alliumbollen tussen varens, moerasachtige klim- en slin- gerplantjes rond de vijver, ik blijf op zoek naar originele combinaties. Dagelijks gaan mijn ogen de tuin door, en als je blik dan wordt gevangen door de ’An- nabelle’-hortensia in doezelig groen of de gaasj esstructuur van een lampionplantje dan koester ik zo’n beeld. Martina Pruijmboom, speci aal werk geëxposeerd van Edith Brinkman, Antonia van Duppen, Frank Storm en Gees van Vliet. Zes jaar geleden kochten Martina Pruijmboom en haar man hun huis met riante tuin aan veen. aard een rond, terrasje. Ook de wilg mocht blijven, al mag hij alleen nog maar hangend verder groeien in plaats van verticaal. Gezegend ben ik met snoeita- lent, ik snoei op m’n gevoel en dat gaat gewoon goed. Ik ver wacht altijd van planten dat ze het wel zullen doen voor mij. Voor het onnozelste plantje WADDINXVEEN - ‘Martina Pruijmboom-van Beek tui- nert zoals ze schildert, in een zeer romantische stijl. Ze streeft naar een stralende tuin waarin ze elk seizoen kan genieten*, schrijft redactrice Laura van Heusden van het maandblad ’Tuin van juli-augustus. Speciaal voor Nouveau-leze- ressen stelt de kunstenares Martina Pruijmboom-van Beek haar tuin open op zon dag 8 september van 11.00- 17.00 uur. Er wordt dan naast de auqa- rellen met tuintaferelen van Het idee om in de tuin beel den te exposeren kwam ei- de Brugweg in Waddinx- genlijk heel toevallig. ‘Een bevriende kunstenaar maak te prachtige keramische beel den, maar hij bereikte niet zo’n groot publiek. Toen heb ik hem voorgesteld zijn werk tijdens de open da gen in mijn Heksentuin neer te zetten, en dat bleek een fantastische combinatie'. ‘Er ontstaan natuurlijke com posities, waarbij natuur en kunst elkaar versterken! Te genwoordig vraag ik steeds verschillende kunstenaars, die tijdens de open dagen aanwezig zijn om vragen over hun werk te beantwoorden. jes zijn, verbonden door brug getjes. Ik heb werkelijk jaren als een mol in de tuin geleefd. Zelfs als er een pak sneeuw lag was ik nog buiten bezit. Dan kwam mijn zoon thuis en riep: ’Mol, waar zitje?’ De basisvormen heb ik rond en zacht gemaakt, ik wilde een lieflijke tuin met zachte lijnen. Dominante vormen zaag ik af, da tuin moet er uit zien alsof er nooit in wordt ge werkt. Alsof hoor, want ik weet nooit van ophouden! Alles wat herplant kon wor den heb ik een nieuwe plaats gegeven om alle planten zo goed mogelijk tot hun recht te laten komen. Midden in de tuin staat een kastanje, die ik om het prach tige silhouet heb laten staan. Aan de boom hangt een ro mantische schommel en rondom de boom ligt, uiter- ren, kan deze wet ook in de ze gebieden nog betekenis hebben. Waar gronden zijn aange kocht met als enig doel die verder te verhandelen kan de vestiging van het voor keursrecht deze ontwikke ling stoppen. Verwacht wordt dat van de wetswijzi ging een dempende werking op de grondprijsstijgingen zal uitgaan. In een binnenkort door het ministerie van VROM uit te geven circulaire zal aange geven worden welke ge meenten het voorkeursrecht kunnen gaan toepassen. anderen te delen. Mijn tweede passie is schilde ren. Net als met tuinieren moet je daarin een eigen stijl ontwikkelen. Ik schilder voornamelijk groen en bloe men en een heel dankbaar onderwerp is dan zo’n trans parante tuin. Hoe klein het doorkijkje ook is, het verrassingseffect doet het goed in de tuin maar ook op een aquarel. Sinds een paar jaar gebruiken beeldend kunstenaars onze tuin als ex positieruimte, kunst buiten komt prachtig uit en een mooie tuin geeft een kunst werk extra dimensie. Bovendien zijn die beelden en sculpturen voor mij weer on- Een soort van contrapresta tie, want ze betalen mij geen commissie', lacht Martina Pruijmboom. DEN HAAG/WADDINX- VEEN - De Eerste Kamer heeft een door minister Mar- garetha de Boer (VROM) in gediende wijziging van de Wet Voorkeursrecht Ge meenten aanvaard. Van de nieuwe wetswijziging kan misschien ook Waddinxveen gaan profiteren. Door de aangenomen wijzi ging is de werkingssfeer van de wet aanzienlijk uitge breid. Tot nu toe kon de wet alleen worden toegepast in stadsvernieuwingsgebieden. Nu zullen gemeenten die veel moeten bouwen en een regionale opvangfunctie In haar rubriek ’Mijn tuin- trots’ richt ze elke maand haar schijnwerper op een tuinliefhebber die vertelt over zijn of haar tuinpassie. Ditmaal kreeg de journaliste de Waddinxveense kunstena res Martina Pruimboom van de groene galerie Tn de Hek- stentuin’ aan de Brugweg 88 in het Gouwedorp op haar praatstoel. Het ’Tuin’-artikel, met een fo to van Dorien van der Meer en illustraties van Daniëlle Alt, wordt gelardeerd met twee opvallende uitspraken van de Waddinxveense: Van een typische heksentuin maakte ik een transparante tuin. Alleen de magie is ge bleven, want elke bezoeker ervaart een soort betoveriong’ en ’Talent moet je uitbuiten door hard te werken. Dat deed ik door te snoeien. De snoeischaar gebruikte is als een penseel en zo kwam er vorm in, pas later volgde de kleur’. Martina Pruimboom: ’Nie mand zag dit huis zitten, het was somber en de tuin be stond uit een ruig stuk land dat ooit heel hoekig was inge deeld. Mijn jeugd bracht ik hier door dus ik kende dit gebied goed. Na mijn huwelijk woonden we in de stad in een aparte- ment, terwijl ik een echt aar- de-mens ben. Ik liep dus altijd in het park en verlangde naar een stuk grond waar ik met m’n han den in de aarde zelf een tuin kon beginnen. Via een aantal tussenstations kwamen we uiteindelijk hier terecht, no- tabene in het huis waarvoor wij elkaar onze eerste zoen gaven... Helemaal toevallig kan het niet geweest zijn dat we juist hier belandden. De vorige be- y/oonter kende ik en zij zei me: ’Jij hoort hier’. Dat was een bijzondere vrouw met speciale gaven, echt een natuurmens. Mijn kinderen noemden haar een heks, vanwege haar zwarte kleding en aparte uitstraling. Haar zeer verwaarloosde tuin stond vol brandnetels en doornstruiken, maar was wel een droom van een tuin. Het had alles in zich - water, bo men en ruimte - om iets te creëren en dat was nu precies wat ik wilde. Heel leuk van deze tuin is dat het eigenlijk een soort eiland- Op mijn Sparta-brommertje tuf ik de hele omgeving af, op zoek naar mooie vaste plan ten. Met kistjes planten ach terop keer ik dan terug van mijn tochtjes langs kwekers en tuinders. Dat zijn leuke contacten en waardevol voor het uitwisse len van tuinweetjes. Zelf deel ik overal stekjes en zaden uit, het is leuk om zo’n passie met derwerpen om te schilderen... Dit is echt een tuin om in te wandelen en te ontspannen. Deze tuin doet iets met men sen, geeft een bepaalde beto vering. Het klinkt raar, maar hier lij ken slechte eigenschappen van bezoekers te verdwijnen', besluit de Waddinxveense kunstenares Martina Pruijm boom-van Beek. (0182)624 624 en Antares 2 en 4 BOUWPERCEEL AARD VAN HET BOUWPLAN Terinzagelegging aanvragen en ontwerp-besluiten Mercuriusweg 3 Bezwaren Kamillieveld 19 Noordkade 64 St. Victorstraat 26 Binnengekomen kapaanvragen Dorpstraat nabij parkeerhaven Verleende kapaanvragen ingekomen bouwaanvragen/ ingediende meldingen Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen. BOUWPERCEEL AARD VAN HET BOUWPLAN Sterrenlaan 20 en 22 het oprichten van vier woningen voor Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingé bracht tegen het ontwerp van een besluit kunnen later beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aan getoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. Indien gewenst worden de persoonlijke gegevens van degenen die een bedenking indient, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schri- felijk, tegelijkertijd met de bedenkingen, worden ingediend. De ontwerp-besluiten, de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken lig gen vanaf 18 juli tot 15 augustus 1996 ter inzage bij de afdeling VROM/ROB in het gemeentehuis alhier, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie aaneengeslo ten uren (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Desgewenst kan een mondelinge toelichting worden verkregen. Ook na afloop van bovengenoemde periode kan nog inzage worden ver kregen en wel tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de besluiten op de aanvragen. Burgemeester en Wethouders delen mede dat vanaf 18 juli 1996 de ont werp-besluiten ter inzage liggen inzake de aanvragen van: - Netwerk-Steltechniek om vergunning ingevolge de Wet milieubeheer voor het oprichten en in werking hebben van een betonfabriek op het per ceel Noordstaring 5-7; - Blonk’s Occasioncentrum om vergunning ingevolge de Wet milieube heer voor het oprichten en in werking hebben van een verkoop- en her- stelinrichting op het perceel Zuidkade 234. 624 680 624 500 610 401 624 524 624 760 612 570 Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Julianastraat 15 Bloemendaalseweg 8 Stationsstraat 32 Julianastraat 6 Woubrechterf 64 Julianastraat 14 Julianastraat 4 Overtoom 8 Julianastraat 8 Julianastraat 10 Julianastraat 12 Julianastraat 16 Julianastraat 18 Zesde Tochtweg 1a Junolaan 8 De Akker 37 Kievitdreef 51 Dorpstraat 20 Noordkade 94 Jacob Catslaan 12 Peuleyen 13 de vestiging van verstandelijk gehandicapten en het oprichten van vier bergingen het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een bedrijfsgebouw 5 rode esdoorns op het terrein 1 berk in de tuin 1 ceder (i.t.t. wat eerder vermeld stond als 1 esdoorn) 1 noteboom in verband met sanering grond De sociaal raadsvrouw, mevrouw drs. C.M.J. de Bakker, is in verband met vakantie afwezig van maandag 22 juli tot en met maandag 26 augustus a.s. In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de afdeling Publiekszaken. In de wand is een groot assortiment algemene folders en brochures over uiteenlopende onderwerpen aanwezig. Op woensdag 17 juli a.s. wordt een tweetal drempels op de Brugweg tussen de huisnummers 50 en 68 aangepast. Om deze werkzaamheden te kunnen uitvoeren is de Brugweg tussen 08.00 uur en 16.00 uur voor het doorgaand autoverkeer gesloten. Het verkeer zal door middel van borden worden omgeleid. Indien er door regen geen asaltwerk kan worden uitgevoerd, schuiven deze werkzaam heden door naar de volgende dag. Een nieuwe uitgave: Maakt u kosten voor de kinderopvang? een uitgave van de Belastingdienst Schriftelijke bedenkingen tegen de aanvragen en de ontwerp-besluiten kun nen door eenieder tot 15 augustus 1996 bij hun college worden ingediend. Desgevraagd bestaat gedurende voornoemde termijn voor eenieder gele genheid tot een gedachtenwisseling over het ontwerp van het besluit en het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Eenieder die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn getroffen door verlening van een bouwvergunning danwel instemming met een melding, kan gedurende een termijn van zes weken na de dag van verzending/uit- reiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Informatie omtrent beschikkingen is verkrijgbaar bij de afdeling Volkshuisvesting Ruimtelijke Ordening en Milieu (telefoonnum mer (0182) 62 47 64). GLASBEEK AUTOSCHADE B.V. NOORDKADE 24 2741 EV WADDINXVEEN TEL- 0182-612588 - FAX 0182 611219 Wij zijn er klaar voor. OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Openingstijden afdeling Publiekszaken zie elders in deze rubriek. Afvalstation voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. Elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuurlandschap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening. Eenieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen kan ingevolge de Algemene Wet Bestuursrecht binnen 6 weken na publicatie van dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burge meester en Wethouders. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Ver keer. Ingevolge het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaatselijke Ver ordening maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Loket voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten maandag tot en met donderdag :08.30 - 14.00 uur vrijdag :08.30 - 12.30 uur dinsdag- en donderdagavond 19.00 - 20.30 uur Het loket voor de Algemene Publieksinformatie is dagelijks geopend van 08.30 - 14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor infor matie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Tijdens beide avondopenstellingen is de receptie (of het loket voor de Algemene Publieksinformatie) geopend. het oprichten van een serre het plaatsen van twee dakkapellen op het achtergeveldakvlak en het gedeeltelijk ver anderen van een woning Koningin Wilhelminasingel 59 het plaatsen van een dakkapel op het ach tergeveldakvlak het oprichten van een tuinhuisje het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak en een dakkapel op het achtergeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een bedrijfsgebouw het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een woning het opheffen van funderingsgebreken het opheffen van funderingsgebreken het opheffen van funderingsgebreken het opheffen van funderingsgebreken het opheffen van funderingsgebreken het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een woonhuis en het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak het opheffen van funderingsgebreken het opheffen van funderingsgebreken het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een woning het opheffen van funderingsgebreken het plaatsen van een dakkapel op het ach tergeveldakvlak het opheffen van funderingsgebreken het oprichten van een logiesgebouw het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een woning Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieu. Autoschade komt altijd onverwacht. Maar niet voor ons als FOCWA Garantiebedrijf. Wij zijn daar dag en nacht op voorbereid. Doen niets anders dan schadeherstel. Zijn gespecialiseerd. En hoe. We herstellen vakkundig, veilig, en snel. Geven twee jaar garantie. Bieden vervangend vervoer aan. Zijn gebonden aan de uitspraken van de FOCWA/ANWB geschillencommissie. En leveren ongekende zr/i AiZ/zZT service Autoschade? U kunt dag en /7 nacht bij ons terecht. maavtfsedrlf Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burge meester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: De Waddinxveense kunste nares Martina Pruijmboom- van Beek (tweede van links op de archieffoto met rechts naast haar schrijfster en ca baretière Marjan Berk) van de groene galerie 'In de Heksentuin' aan de Brug weg in Waddinxveen. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer) TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis Raadhuisplein 1 postadres Postbus 400, 2740 AK telefax Afvalstation (ophalen grofvuil) Zuidelijke Rondweg 250, Centraal Meldpunt Zorg Pr. Bernhardlaan 9, Meldpunt discriminatie Instituut Sociaal Raadslieden Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad "De Sniep” (informatie) Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids T'W’ -1 11Bik

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 3