WADDINXVE Koopprijs huis in Goudse streek met 4,5% gestegen Afscheid van de Prins Willem-Alexanderschool KOOP PAGINA 3 WOENSDAG 24 JULI 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN T E M E E N G E OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGE BEUKENHOF NIET VOOR PUBLIEK GEMEENTELIJK VERORDENINGEN BOUWZAKEN GROEN MILIEUZAKEN VAKANTIE RAADSVROUW VERZOEK OM MEDEWERKING eensgezinswoning kost nu f jaren. Hierdoor zijn de meer- met 10% gestegen. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN gezinswoningen gewild. Dit segment kent dan ook de grootste prijsstijging. Toch komt de gewenste woon kwaliteit binnen het bereik van velen, vanwege de grote re leencapaciteit. ’Bovendien is er op dit moment sprake teit en de gunstige economi sche omstandigheden bieden een goed perspectief voor de woningmarkt. Aan de andere kant komen de plafonds van de bestedingen in zicht. Wanneer er sprake blijft van een stabiele lage r.ente en het nieuwbouwaanbod op gang komt, verwacht de NVM- voorzitter dat de prijsstijging iets zal temperen. ’Het ziet er naar uit dat de - GOUDA/WADDINXVEEN - In de Goudse streek is de ge middelde verkoopprijs van een koopwoning in de eer ste helft van 1996 met 4,5% gestegen naar f 272.1OO,- (was f 259.900,-). Het aantal transacties van NVM-make- laars in dit gebied gaf een stijging van 21% te zien (van 685 naar 830). De gemiddelde verkooptijd van een wo ning daalde hier 7 dagen (van 72 naar 65). Prijs ont wikkeling 1e halfjaar 1996 t.o.v. 1e halfjaar 1995 Prijsontwikkeling bestaande woningen Het aantal transacties in de gehele provincie Zuid-Hol land steeg in de eerste helft van 1996 met 15% naar 10.753 (was 9.339), terwijl de gemiddelde verkooptijd voor alle woningen met 2 dagen omlaag ging van 79 naar 77. De vraag naar bestaande koopwoningen is landelijk ge- ontwikkeling per segment, zien in het eerste halfjaar van WADDINXVEEN - Vorige week donderdag 18 juli na men de leerlingen van groep 8 van de protestants-christe- lijke Prins Willem-Alexan derschool (lokatie Wingerd) afscheid van de basisschool. Op de uitnodigingen die de kinderen zelf gemaakt had den, stond het avondpro gramma als volgt aangekon- digd: toneel, show, grappen, playback, reclame, kwis en muziek. ’s Morgens werden alle groe pen van de school in de ge meenschapsruimte van het schoolgebouw verzameld om Dat blijkt uit de halfjaar-cij- fers van de afdeling Gouda van de Nederlandse Vereni ging van Makelaars in onroe rende goederen NVM, die wordt voorgezeten door de Waddinxveense makelaar P. de Pater jr. Hij maakte deze regionale ge gevens vorige week dinsdag bekend, tegelijkertijd met de publikatie van de landelijke NVM-gegevens over de hui zenmarkt in de eerste zes maanden van 1996. Voor de provincie Zuid-Hol land is de gemiddelde prijs van alle woningen met 12% gestegen van f 231.300,- naar f 259.400,-. De gemiddelde nieuwbouwmarkt wordt ge haald. Dit impliceert een eer ste stap op weg naar een meer evenwichtige marktsi tuatie. Voor geheel 1996 zal de prijsstijging weliswaar op nieuw ruim boven het infla- tieniveau uitkomen maar aanzienlijk lager dan nu. Een prijsstijging van 5 a 6% voor het hele jaar 1996 is niet on waarschijnlijk’, voorspelt mr. O.J. Smit. van een aanzienlijke verrui ming van de voorwaarden bij sommige financiers. Daar schuilt een gevaar in. Er ligt een belangrijke taak voor ma kelaars om kopers te behoe den voor onverstandige fi nanciële beslissingen’, meent NVM-voorzitter mr. O.J. Smit. Op dit moment is het nog niet in alle woningmarktgebieden makkelijk om wensen te ver talen. In het nieuwbouwaan- prop op korte termijn uit de bod is namelijk door de lange en koude winter een flinke achterstand opgelopen. Voor al het aantal begonnen en ge reedgekomen woningen is fors gedaald. Dit beïnvloedt het aantal keuzemogelijkheden op dit moment. Daarmee is een be lemmering ontstaan in de door huishoudens gewenste doorstromingen. De toegenomen leencapaci- SPREEKUREN ouders en andere genodigden gemeenschapsruimte beginnen. Het was een heel afwisselend programma. Aan de ene kant jammer om afscheid te nemen van een leuke periode op de basis school, aan de andere kant span nend en uit dagend om de stap als ‘brugpieper1 naar ,de middelbare school te Zo konden alle broertjes en zusjes het programma van groep 8 meemaken. Ze had den hun lunchpakketten meegenomen, zodat ze geza- melijk konden eten. ’s Middags hadden de scholie ren een speurtocht in Wad dinxveen en om half zes werd er samen met de teamleden gegourmet onder het motto ’Tefallen’. En zo kon om acht uur het programma voor alle gaan nemen. Zoals bij het slotwoord lera res A. Vroegop verwoordde: ‘Jullie zijn allemaal onder weg - op reis - met een koffer vol bagage. De koffer is nog niet vol, er kan nog veel meer bij*. Naast al die kennis en in zicht, meegekregen van de basisschool, gaf ze alle kinde ren hun eigen op school ge bruikte bijbel mee als steun voor onderweg. De ouders werden met een roos bedankt door de lokatie- manager mevrouw L. Helm ink. Elly Koren nam afscheid als lid van commissie B om dat haar dochter ook afscheid had genomen van school. Ook werd er voor wat betreft de lokatie Wingerd afscheid genomen van lerares C. van Sprang aangezien ze volgend schooljaar haar werk voort zal zetten op de Koningin Beatrixschool (Zuidplashof). Ze werd bedankt voor haar enthousiasme en creatieve inzet op school. De stabiele en lage rente in combinatie met het toegeno men consumentenvertrou wen vormen nog steeds de aanleiding tot de grote vraag naar koopwoningen. Werd in Nederland in de eer ste helft 19^5 gemiddeld 233.800,- betaald voor een 324.100,- en de gemiddelde woning, in dezelfde periode meergezinswoning f 171.800,- van 1996 steeg dit naar 257.700,-. De woonconsument stelt ho gere eisen aan zijn woning, zijn woonomgeving en com fort. Daarnaast is de woon consument bereid daarvoor te betalen. Dit is af te leiden uit de verhuisbewegingen in de verschillende marktsegmen ten, gerelateerd aan de prijs- J511 1 1 Voor de starters op de wo- 1996 buitengewoon groot ningmarkt is de eengezinswo- geweest. Doordat het aanbod ning onbereikbaar geworden, daar niet op aansloot, zijn de vanwege de voortdurende prijzen in ong land gemiddeld prijsstijging van de afgelopen 1 01828-13822 (0182) 624 624 het gedeeltelijk veranderen van een woning 1 Kanaalstraat 6 Oostpolderweg 47 Woubrechterf 70 het oprichten van een tuinhuisje 2 Zuidkade 229 Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen Verleende gebruiksvergunningen AARD VAN HET BOUWPLAN BOUWPERCEEL het oprichten van twee bergingen Piasweg 37 Kievitdreef 71 Kievitdreef 53 Mercuriusweg 4 het oprichten van een schuur Henegouwerweg 109 Kievitdreef 49 en 51 het oprichten van twee serres het oprichten van een tuinhuisje Gijsberterf 18 Dorpstraat 20 Binnengekomen kapaanvragen Mercuriusweg 11 1 boom in tuin (i.v.m. bouwplan garage) Prinses Margrietstraat 19 Kerkweg-Oost 226 het renoveren van een paalfundering 1 eikeboom in de achtertuin Roosje Voshoeve 18 het opheffen van funderingsgebreken Julianastraat 8 het opheffen van funderingsgebreken Verleende kapvergunningen Julianastraat 10 1 prunus in de tuin Prunusstraat 43 het opheffen van funderingsgebreken Julianastraat 12 het opheffen van funderingsgebreken Julianastraat 16 Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen. het opheffen van funderingsgebreken Julianastraat 18 het opheffen van funderingsgebreken Julianastraat 14 het opheffen van funderingsgebreken Julianastraat 4 AARD VAN HET BOUWPLAN BOUWPERCEEL het opheffen van funderingsgebreken Julianastraat 6 het opheffen van funderingsgebreken Julianastraat 5 de directie van "De Henegouwer” het opheffen van funderingsgebreken Julianastraat 15 het opheffen van funderingsgebreken Julianastraat 26 het opheffen van funderingsgebreken Julianastraat 5 Boekweitakker 23 het opheffen van funderingsgebreken Julianastraat 26 Noordkade 41 het opheffen van funderingsgebreken Julianastraat 7 het opheffen van funderingsgebreken Julianastraat 9 Tarweakker26 Zuidplas ‘90 (deelplan G) het oprichten van 14 woningen het oprichten van een verkeersbrug rende goederen NVM. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). het plaatsen van een dakkapel op het achter- geveldakvlak Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen en dijkgraaf en hoog heemraadschap van Rijnland delen hierbij, ter voldoening aan het bepaalde in hoofdstuk 13 (afd. 13.2) van de Wet milieubeheer en gelet op artikel 3:19 van de Algemene wet bestuursrecht mede, dat vanaf 25 juli tot 22 augus tus 1996 ter inzage ligt inzake de aanvraag van: - om vergunning ingevolge artikel 8.1 Wm voor het veranderen vanwege wijziging en uitbreiden van de inrichting (industrieel oppervlakte-bewer- kingsbedrijf) op het perceel Henegouwerweg 26d/f en het ontwerp besluit inzake de aanvraag; - om vergunning ingevolge de Wvo voor het lozen van huishoudelijk en bedrijfsafvalwater, afkomstig van voornoemd bedrijf, gelegen aan de Henegouwerweg 26d/f, in het vuilwaterrioolstelsel van de gemeente Wadddinxveen. ■Sinds een maand is het kantoorgebouw aan de Beukenhof in gebruik als kantoorruimte voor de gemeente Waddinxveen. In dit gebouw is de sector Facilitaire Ondersteuning gehuisvest. De taken van deze sector zijn onder steunend aan de gemeentelijke organisatie. Dit kantoorgebouw is dus niet voor het publiek toegankelijk. De aanvragen, ontwerp-besluiten en andere terzake zijnde stukken liggen gedurende bovengenoemde termijn ter inzage. Terinzagelegging aanvragen en ontwerp-besluiten Wet milieubeheer (Wm) en Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo). Deze verordering heeft betrekking op 184 geselecteerde panden. De betrokken eigenaren zijn hierover geïnformeerd. Aanvragen om subsidie kunnen binnen de in de Verordening genoemde perioden worden ingediend. De projectleider van adviesburo BHM te Gouda zal te zijner tijd contact opnemen met de betrokken eigenaars over het indienen van de aanvraag. Op grond van deze Verordening kunnen Burgemeester en Wethouders een subsidie verstrekken voor: - herstel draagvermogen houten palen; - herstel betonnen funderingsbalken; - herstel gevels en dragende muren; - reinigen en impregneren gevels; - leges bouwvergunningen. Het raadsbesluit, uitvoeringsbesluit en daarbij behorende stukken liggen voor eenieder op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur ter inzage en tegen betaling van kosten verkrijgbaar bij de afdeling Volkshuisvestiging. Ruimte lijke Ordening en Milieu, Raadhuisplein 1 alhier. De subsidieverordening treedt in werking op de achtste dag na deze bekendmaking. Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen maken bekend dat de raad in zijn vergadering van 10 juli 1996 een Subsidieverordening project opheffing funderingsgebreken en woningverbetering heeft vastgesteld. Bekendmaking subsidieverordening project opheffing funderingsge breken en woningverbetering. Tot 22 augustus 1996 kunnen door eenieder schriftelijke bedenkingen tegen het Wm-ontwerp-besluit worden ingediend bij het college van Burge meester en Wethouders van Waddinxveen en voor het Wvo-ontwerp-besluit bij het college van dijkgraaf en hoogheemraadschap van Rijnland, Postbus 156, 2300 AD Leiden. Alle publieksgerichte afdelingen zijn gevestigd in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein. Raadhuisplein 1 Postbus 400, 2740 AK 624 680 624 500 610 401 624 524 624 760 612 570 Gedurende deze termijn stellen Burgemeester en Wethouders iedereen in de gelegenheid schriftelijk opmerkingen te maken met betrekking tot het ont- werp-ontheffingsverzoek. Tevens bestaat de mogelijkheid mondeling te reageren tijdens een op 26 juli om 16.30 uur in het gemeentehuis te hou den openbare zitting. Het ontwerp van het verzoek en de daarbij behorende stukken liggen met ingang van 25 juli 1996 gedurende twee weken ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu in het gemeentehuis, tij dens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur. Verzoek hogere grenswaarde Wet Geluidhinder Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen maken bekend dat zij voornemens zijn bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een verzoek in te dienen tot het vaststellen van een hogere grenswaarde voor de locatie aan de Prins Bernhardlaan 2. De vaststelling van de hogere grenswaarde is nodig in verband met het bouwplan van Woonpartners Midden-Holland c.q. de woningbouwvereni gingen Waddinxveen, waarin de bouw van een woonzorg-complex op deze locatie wordt aangevraagd. De Wet geluidhinder eist dat reeds nu de pro cedure voor vaststelling van hogere grenswaarden wordt gevolgd. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingé bracht tegen een of beide ontwerp-besluit(en), kunnen later beroep instel len bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) beden kingen in te brengen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het voor nemen. Degene die een bedenkingen indient kan - gelijktijdig bij aparte brief - verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. - Bloemendaalseweg (tussen nrs. 21 en 23) Prinses Margrietstraat 17en 19 Ook na afloop van genoemde periode kan nog inzage worden verkregen en wel tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het besluit op een aanvraag. Desgewenst kan een mondelinge toe lichting op de stukken verkregen. Desgevraagd bestaat gedurende bovengenoemde termijn voor eenieder de gelegenheid tot een gedachtenwisseling over het ontwerp van een besluit en het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen, tel. (0182) 62 47 57 voor Wm en tel. (071) 525 92 18 (Hoogheemraadschap van Rijnland) voor de Wvo-vergunningen. het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van twee woningen en het oprichten van een garage met tuinmuur. het gedeeltelijke veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het plaatsen van een dakkapel op het voor- geveldakvlak en een dakkapel op het achter- geveldakvlak De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voornemens zijn medewerking te verlenen aan de volgende bouwplannen: Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Koningin Wilhelmina- singel 59 het plaatsen van twee dakkapellen op het achtergeveldakvlak en het gedeeltelijk veran deren van een woning het plaatsen van een dakkapel op het achter geveldakvlak het gedeeltelijk veranderen van een opslag ruimte in een kantoor annex opslagruimte Ingevolge het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaatselijke Ver ordening maken Burgemeester en Wethouder van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: De sociaal raadsvrouw, mevrouw drs. C.M.J. de Bakker, is in verband met vakantie afwezig tot en mei 23 augustus a.s. Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening. Eenieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen kan ingevolge de Algemen wet Bestruursrecht binnen 6 weken na publica tie van dit besluit een gemotiveerde bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Ver keer. het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een bedrijfsruimte het in gebruik hebben en houden van een bouwwerk, waarin aan meer dan 10 kinderen jonger dan twaalf jaar dagverblijf zal worden verschaft het in gebruik hebben en houden van een bouwwerk, waarin meer dan 50 personen tegelijk aanwezig zullen zijn Eenieder die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn getroffen door verlening van een bouwvergunning danwel instemming met een melding, kan gedurende een termijn van zes weken na de dag van verzending/uit- reiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Informatie omtrent beschikkingen is verkrijgbaar bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (telefoonnum mer (0182) 62 47 64). Germadeld Nederland +10% 1978 1979 i960 i981 1982 1983 1984 1985 1986 1987 1988 1989 1990 1991 1992 1993 19941995 1996 1e halfjaar Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Loket voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten maandag tot en met donderdag :08.30 -14.00 uur vrijdag .08.30 -12.30 uur dinsdag- en donderdagavond :19.00 - 20.30 uur Het loket voor de Algemene Publieksinformatie is dagelijks geopend van 08.30 - 14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor infor matie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Tijdens beide avondopenstellingen is de receptie (of het loket voor de Algemene Publieksinformatie) geopend. Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burge meester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Sterrenlaan/Troelstrahoeve het oprichten van een voetgangers- annex fietsbrug Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieu. Bezwaren De verzoeken om medewerking te verlenen liggen met ingang van 25 juli 1996 gedurende twee weken, tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur, voor eenieder ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieu. Gedurende deze termijn kunnen door eenieder schriftelijk bedenkingen naar voren worden gebracht bij Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Met de verlening van bovengenoemde vergunningen wordt niet vooruitge lopen op eventuele planologische vrijstellingsprocedures. 257700 239500 229300 212*00 U8BOO /X i|7300 -»*SO°/\ 180 *00 r 'l 171100 171900,,«500 I n ®"l a. bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op ver zoek, op maandagavonden gedurende drie aaneengesloten uren (door- kiesnummer 62 47 57, de heer W.P. Kaandorp); b. in het kantoor van het Hoogheemraadschap van Rijnland bij de afdeling Vergunningen, Breestraat 48 te Leiden, op werkdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur; buiten deze uren is inzage moge lijk na telefonische afspraak met de afdeling Vergunningen, telefoon nummer (071) 516 82 63, voor nadere informatie kunt u zich wenden tot voornoemde afdeling. OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Openingstijden afdeling Publiekszaken zie elders in deze rubriek. Afvalstation voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. Elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. het geheel veranderen van een woning in een winkelruimte TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis postadres telefax Afvalstation (ophalen grofvuil) Zuidelijke Rondweg 250, Centraal Meldpunt Zorg Pr. Bernhardlaan 9, Meldpunt discriminatie Instituut Sociaal Raadslieden Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad ”De Sniep” (informatie) Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids Links op de foto (samen met ziyi vader) de Waddinxveense makelaar P. debater jr. Hij is te genieten van de generale De leerlingen van groep 8 nemen op net podium in de af scheid van 'de protestants* christelijke Prins Willem- Alexanderschool aan de Wingerd. (Foto: Prins Wil lem-Alexanderschool). - Waddinxveen? gcWelarKi^eg 7

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 3