in de landbouwhistorie Jan Willem van den Hoek wint vijf kilometer in zee Veteranentoernooi bij De Gouwe Smash HEMCAR Ben van Geffen blijft koploper Centurion tank gaat loos op Trekkertrek Elke dag in de bus... Oogstfeest Zevenhuizen grijpt terug r 1 e Werklust WSE-dames zoeken trainer voetbalsters Rijn en Gouwe I De Sperwer Klaverjassen in De Boog Fietsers gewond Dievengilde actief I I i O3 I I I I I I I I I I I I I I I I I I I ^43$^ L Z /I JMm PAGINA 17 WOENSDAG 31 JULI 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN a Het^iarlijksejOogstfeest op^vrijdagavond 6 n^zaterdag 7 september in Zevenhuizen grijpt terug in de historie van de weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze •S •O) RIJNWOUDE Zestig teams schreven zich in voor de touwtrekwedstrijden tij dens Trekkertrek op don derdag 1 augustus in Kou dekerk. Op de piste van 80 bij 40 meter zullen steeds zestien teams in actie zijn vanaf het startsein om 19.30 uur. De voorzitter van de Wereld Touwtrek- bond komt hoogstpersoon lijk een kijkje nemen om dat een dergelijke deelna me uniek is. Zaterdag 3 augustus komt echter vanaf 8.30 uur het motorisch geweld natuur lijk tot uitbarsting, Naast tractoren met een groot ego ook enkele mastodon ten van de weg. De rally truck van Cees Tijsterman uit de race Parijs-Dakar zal zijn kunsten vertonen bij het verslepen van de trekwagen. Daarnaast nog twee Nederlandse voertui gen uit deze rally. Ronduit spektaculair wordt het op treden van een vijftig ton t zware Centurion tank die te vinden. Er staan aanwij- belooft. Voorts zijn er twee Gar denpullers, omgebouwde trekkertjes met automoto ren, oldtimers, superspe- cials en standaard trek kers. Vooral de superspe- cials met vliegtuigmotoren zijn sensationeel. Er wordt in een lichte en zware klasse steeds met twee verschillende sleepwagens getrokken. In totaal zo'n 115 deelnemers. Er is ook een oldtimer-show. Zaterdag houden ook de Nederlandse Micropullers officiële wedstrijden om het Nederlands kampioen schap met hun miniatuur, radiografisch bestuurbare trekkertjes. Voor de kin deren zijn er gratis attrac ties ais ponyrijden, schminken, beachmotoren, quads (trikes), optredens van downs, een ballenbak en een si Het zes hectare grote ter- De langebaanzwemmers van het Waddinxveense Gouwestaete zwemmen in het open wa ter in binnen- en buitenland. In vroeger tijd was de Gouwe nog de plek voor zwemwed strijden. Zal het ooit weer eens zover komen? (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). Er was een tijd dat in Waddinxveen-Noord de koeien nog graasden en ook nog ruimte was voor turnen tijdens de Sportweek Waddinxveen. Op deze foto de plek waar nu de huizen in de Groenswaarden staan. Op de achtergrond de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn met daarachter de Vondelwiik en het WSE-voetbalcomplex. (Foto: Arcnief - Sjaak Noteboom). Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 13,75. pringkussen. nectar* rein aan de Hoogewaard in Koudekerk is makkelijk aan het eind van het dag- zingsbordjes en er is jaar programma de sleepwa- keerruimte. De entree is 5 gen uitdaagt, hetgeen de gulden, kinderen tot 12 nodige grondverplaatsing jaar gratis. Naam: Adres: Plaats: 1 WADDINXVEEN/BOSKOOP - Omdat er het afgelopen weekeinde geen langebaan- wedstrijden in eigen land waren probeerde de Boskoopse zwemmer Jan Willem van den Hoek van het Waddinxveense Gouwestaete het zaterdag in België. Hij won daar in het zeewater. Donderdag en vrijdag koopavond. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 2 augustus om half ne gen is er koppelklaveijassen in het buurtcentrum De Boog (C. Huygenslaan). Het in schrijfgeld is 8,- per koppel. Het eerste kopje koffie is gra tis. Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. WADDINXVEEN - Onder voortreffelijke weersomstan digheden werd op zaterdag 20 juli en zondag 21 juli het gj c C5 c f <5 co 0) up _Q I 7 Witpkzier- M/t f ■O ca •O kano alleen bij hem blijven. De Boskoper hield de koers van de kano maar goed in de gaten, ervan uitgaande dat die met zijn hogere zitpositie de juiste weg wel zou nemen. In één uur zeven minuten en twintig seconde tikte de Bos koper met een hartige keel aan in de haven van Blanken berge, ruim zeven minuten voor nummer twee. Judith van Berkel, die op dit moment met vakantie in Ca nada is en bij een locatie kwam waar zij in het verle den een langebaanwedstrijd won, heeft er van afgezien om nog eens deel te nemen om dat er alleen maar jongeren meededen. Eveneens werd door De Sper wer deelgenomen aan een concours vanuit Etampes. Weersgesteldheid: verander lijke wind (buien). Afstand 441 km. In concours 116 dui ven. Gelost om 07.10 uur. Aankomst eerste duif 13.09 uur. Laatste duif 13.39 uur. Snelheid eerste duif 1217 m.p.m. Uitslagen: H. Metselaar 1 8 10 26; J. Jansen Zn. 2 12 20 22; R.A. van der Made 3 21; C.A. Bode 4 13 16 24 27; E. van Beek 5 29; Mw. E.J. de Wit 6 9 23; N. Hoogerdijk 7 25; W. Hofman 11; M. Tolle naar Zn. 14; C. Smitskamp 15 19; P. Noorlander Zn. 17 18 28. GEELTJES ZAAIEN, KNAKEN OOGSTEN. BIJ AANKOOP VAN 25.- CHEQUE VAN 2.50 KADO. WADDINXVEEN - In wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuid- plaslaan) is de zesde wedstrijdavond zomerschaak ge houden. Bij deze 11e en 12e ronde waren weer een klei ne 40 schakers, jong en oud, betrokken. Voor de ranglijst betrof het een enerverende aflevering, aangezien Jen Evengroen, één der koplopers, door run- ner-up Gerard van Ommeren op een nederlaag werd ge trakteerd. Laatstgenoemde wist eveneens Ben van Gef fen op remise te houden. Koploper na deze schermut selingen met nog vijf partijen voor de boeg is Ben van Gef fen met 48 punten, gevolgd door C. v.d. Laar en Jen Evengroen met 46 punten. Op een afstand van twee pun ten volgt de eerste WSV-er, namelijk Bartold Jansen, die in een heuse inhaalrace nu 5 winstpartijen op rij op zijn naam heeft staan en zeker tot 1 persoonlek ger-tuci. Voor <>e Linnaeusweg 6, 2771 HD Boskoop, fel. (0172)21 32 68 Postcode: WADDINXVEEN - De Wad dinxveense postduivenver eniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Pe- ronne. Weersgesteldheid: veranderlijke wind (buien). Afstand 266 km. In concours 625 duiven. Gelost om 13.30 uur. Aankomst eerste duif 17.21 uur. Laatste duif 17.52 uur. Snelheid eerste duif 1146 m.p.m. Uitslagen: Joh.L. Bol 12 4 6 8 II 12 19 20 21 23 24 25 27 31 34 35 37 38 44 45 46 53 54 56 65 66 68 77 96 108 109 110 III 112 113 121 133 136 149 155; W. Breedijk 3 5 30 36 39 59 69 79 84 107 147; Davy Hofman 7 33 58 80 83 102 120; P. Noorlander Zn. 9 13 32 48 52 62 74 152 154; R.A. van der Made 10 15 16 28 40 55 67 78 91 94 103 115 125 131 134 138; J. Troost 14 26 75 86 87 97 100 129 135; N. Hoogerdijk 17 18 42 43 47 60 61 64 73 89 90 93 99 104 127 128 146; J. Jansen Zn. 22 41 119 142 145 153; M. Ver beek 29 49 105 141; H. Metse laar 50 85 92 139 150; M. Tol lenaar Zn. 51 57 114; D.M. Degenhardt 63 76 106; me vrouw E.J. de Wit 70 116; C.A. Bode 71 72 82 117 118 143; J. Verbakel 81 124 148 151; A.H. Kivits 88 122 123 126 132; C.G. Hofman 95 140; C. Smitskamp 98 156; D. Boe- re 101; T.H. Twigt Zn. 130 137 144. Dertig jaar geleden behoorde Judith van Berkel daar ook toe en hoewel zij best zou kunnen meekomen, heeft zij het weerzien maar op de kant gevierd. Het fenomeen masterzwem- men bleek er nog niet te zijn ingeburgerd. Wel in Nederland waar ko mende zaterdag in de Bin nenmaas van de Hoeksche Waard de masters weer aan de slag kunnen. Tijdens die wedstrijden zal Gouwestaete op het onderdeel 2 kilometer vrije slag heren voor het eerst uitkomen met vier man. Dat zijn Jan Willem van den Hoek, Mark Nahon, Nic Geers en Rodi Visser uit de waterpoloselectie. WH WADDINXVEEN - Het eer ste en tweede dameselftal van WSE-voetbal zoeken met spoed een enthousiaste trai- ner(ster). Het gaat om een trainer(ster) die hen tweemaal in de week wil trainen en de speelsters op een hoger niveau wil bren gen. In het afgelopen seizoen is dames 1 gepromoveerd naar de derde klasse KNVB-zon- dag. Het tweede team speelde in de vijfde klasse. Tevens zijn de dames nog op zoek naar enthousiaste speel sters die de twee teams wil len komen versterken. Voor informatie kan men bellen met Ton Horsman (tel. 0182- 615487) of met H. Smakman (tel. 0182-614710). - '-7S&7 speciaal ingericht. Deze Proms krijgt elk jaar meer uitstraling. Dat komt door de keuze van het pro gramma, door de samenstel ling van de deelnemers en door de uitdaging om met el kaar het publiek kwaliteit te bieden. De bijna 100-jarige muziek vereniging De Kleine Trom petter zal samen met het pop koor Pokomo uit Moordrecht het eerste deel van dit con cert verzorgen. Dirigent Wytze Mollema zal met z’n korps ’Miss Saigon’, een musical zonder happy end, en ’Conquest of Paradi se’, de soundtrack uit de film 1492, ten gehore brengen. Maar ook de ouverture van Verdi. De avond wordt samen met Pokomo besloten met het bekende ‘Land of Hope and Glory1. Pokomo brengt onder meer de nummers ’California Dreaming’, ’Feeling in love again’ en ’You’re my inspira tion’. Nieuw op deze vrijdag avond is het optreden van het Shantykoor Het Kraaienest. Zij zullen een aantal bekende zeemansliederen ten geboren brengen. Het programma wordt beslo ten door de dixilandband ‘The Able Bodied Seamen*, een schitterende groep studenten die met elkaar veel lol bele ven, maar ook voor uitsteken- de muziek zullen zorgen. '7 open veteranentoernooi van de tennisvereniging De Gouwe Smash (Warnaarplantsoen) gespeeld. Zoals elk jaar was de belang stelling voor deelname aan dit toernooi bijzonder groot. Het aantal inschrijvingen was zelfs zo groot, dat een aantal paren moest worden uitgeloot. Ook deze keer ken merkte het toernooi zich door een goede sfeer. Weliswaar werd er hard voor de over winning gestreden, maar dit ging nooit ten koste van de sportiviteit. De toernooicom- missie bestaande uit Ank van Broekhuizen, Piet Houdijk en Rinus Baan zorgde voor een uitstekende organisatie en had er werkelijk alles aan ge daan om het deelnemers naar de zin te maken. Zo werd er zaterdagmiddag een Indische maaltijd door Richard Palm bereid en de zaterdagavond werd muzikaal opgeluisterd door all-round entertainer John Leeds. Zondagmiddag werd aan alle deelnemers en toeschouwers een gratis lun ch geserveerd. De huishoude lijke activiteiten commissie heeft gedurende het gehele toernooi een geweldige inzet getoond. Ook de vrijwillige hulpverlening door een aan tal jonge leden bij de voorbe reiding van het toernooi, het goede onderhoud van de ba- TER AAR Veldweg Kingang Kerkweg), tel. 0172-602241. f&intxatuin HET GROENE WARENHUIS ZEVENHUIZEN - Het jaar lijkse Oogstfeest, dat vrijdag avond 6 en zaterdag 7 sep tember in de Dorpstraat en op het Dorpsplein in Zeven huizen zal worden gehouden, grijpt terug in de historie van de landbouw en de veeteelt. Van oorsprong is Zevenhui zen een agrarisch dorp inet een rijke geschiedenis. Van daar dat het organisatie-co- mité een aantal jaren terug voor het thema van het Oogstfeest heeft gekozen. De interesse vanuit de bevol king en de verenigingen om hieraan mee te doen blijkt bij dit Oogstfeest onder meer door de deelname van de Stichting Oud Zevenhuizen- Moerkapelle. Deze stichting organiseert op de historische grond van de boerderij ‘Bijna* in de wagen schuur een tentoonstelling van oude landbouwwerktui gen en een foto-tentoonstel- ling onder de titel ‘Zevenhui zen toen en nu*. Op het boe renerf ziij ook koetsen te bewonderen. ER kan eveneens gekeken worden naar het bewerken van het vlas zoals dit in het begin van deze eeuw gebeur de. Het enthousiasme waar mee de oude vlassers uit ’s- Gravendeel naar Zevenhui zen komen geeft al aan met welk plezier zij dit oude am bacht aan het grote publiek willen demonstreren. Tegelijk blijkt ook dat er op een aantal boerderijen rond Zevenhuizen nog allerlei werktuigen uit de vlasteelt achter in de schuur staan. Het verzoek is om deze op het Oogstfeest naar het dorp te brengen. Over het leven en werken uit vroeger tijden krijgt het Oogstfeestcomité steeds meer ideeën aangereikt van men sen die de kranten uit die tijd hebben bewaard. Met een dorsmachine in vol bedrijf en de tentoonstelling van de oude landbouwtracto- ren van Fred Visser, alsmede met de oude machines uit de veeteelt van Cor Vreugden- hil, krijgt de bezoeker op dit Oogstfeest een bijzonder beeld uit het verleden voorge schoteld. Verder is het aantal oude am bachten uitgebreid, ook door mensen die het gewoon leuk vinden om hun vakmanschap dan te tonen. Bij de oude smederij van de Gebroeders Hey kan een miniatuur stoommachine zien en verder een trein voor een ritje voor de kinderen. Aan de overkant van de smederij zien wij de oude stationaire motoren en gereedschappen van Jan Zel- denrijk. Vrijdagavond 6 september om acht uur wordt The Night of the Proms van Zevenhui zen gehouden. Het dorpsplein wordt voor die gelegenheid Bij de badplaats Blankenber ge was een wedstrijd over vijf kilometer in zee georgani seerd. Bij de heren vrije slag waren 48 deelnemers, waar van er 12 wegens de vrij ruwe zee de strijd staakten. Jan Willem van den Hoek voelde zich kiplekker in de golven en zwom zich al snel los van de anderen. De oriën tatie vormde een probleem, want in een golfdal zie je al leen maar lucht en water en op te top heb je maar weinig tijd om de richting naar boei en haven te vinden. Doch de zwemmers werden door geroutineerde kanoërs begeleid en omdat Jan Wil lem van den Hoek ver voor de rest uitzwom moest er een BOSKOOP - Op de Compiere- kade is een 15-jarige jongen gewond geraakt toen hij zich met de fiets liet slepen door een vriendje op een brommer. De fietser begon te slingeren en maakte een lelijke smak. De jongen is ter observatie overgebracht naar een zieken huis. Op de Boskoopseweg heeft een man op een racefiets onder het Rijneveld-viaduct de bocht verkeerd ingeschat en botste op een auto. Op zondag 28 juli is een 36-jarige vrouw uit Pijnacker, die deel uit maakte van een groepje race- fietsers, bij de overgang van Zijde naar Hoogeveenseweg, door de snelheid de controle kwijtgeraakt en tegen een boom gereden. Met vermoede lijk een gebroken sleutelbeen is ze naar een ziekenhuis ge bracht. a vb»” ÏAis'ï ÏW S v s KSS8SS v*S J W S83S SS fo&W SS 4 BOSKOOP - Inbrekers ma ken overuren in de vakantie- tijd. Zo werd onder meer in gebroken in een garagebedrijf aan de Goudse Rijweg waar bij radio’s, cassette- en cd- spelers alsmede geld en waardecheque’s zijn gestolen. Een nacht later was een be drijf aan de Baanwegsekade het doelwit. Men kwam een loods binnen na een raam in gegooid te hebben. Geld en geluidsapparatuur verdwe nen. Op zaterdag 20 juli is een inbraak bij een kwekerij aan het Rijneveld afgebroken toen het alarm afging. Op het Plankier werd inge broken bij een bedrijf door ga ragedeuren met geweld open te breken. Een steiger, een speciemixer, twee afzuigers en gereedschap vormden de buit. In da nacht van 22 op 23 juli werd ingebroken in een bedrijf aan de Parklaan. Hier verdween een geldbedrag. Met een breekijzer zijn die ven een bedrijf aan het Rijne veld binnengekomen waarna het kantoor is doorzocht. Een kluis werd opengebroken en een groot geldbedrag ver dween. In de nacht van 26 op 27 juli werd een kantoor van een boomkwekerij aan de Biezen opengebroken. Dezelfde han delwijze werd gevolgd en ook hier verdween geld uit een kluis. een serieuze kandidaat van het Waddinxveense zomer- schaakkampioenschap gere kend mag worden. Verder nog de vermelding van de volgende spelers in de subtop: L. Willemen, G. van Ommeren, Reyzim Vladimir, W. Hennink en W. Mourits met 42 punten en als laatst genoemde Jan Muit met 40 punten. De grootste groep of anonie- men blijven uiteraard hun partijtje meeblazen, aange zien succes en voortzetting van het Zuidplas-zomer- schaaktoernooi alleen be staan bij een forse groep zo- merschaakliefhebbers. Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad op Rijn en Gouwe. nen door de onderhoudscom- missie alsmede de goede ver zorging van het clubgebouw door Aggie en Henk van As mogen niet onvermeld blij ven. Dit alles in aanmerking nemend en door de medewer king van hoofdsponser Vink Groep en sub-sponsors Phi lippe Pechard, Koppen Let- hem en Trilux kan De Gouwe Smash verheugd zijn over het welslagen van dit toernooi, hetgeen door de deelnemers nog eens werd onderstreept. Na afloop reikte de voorzitter van de toemooicommissie Piet Houdijk de prijzen uit. De uitslagen zijn: damesdub- bel A: 1. Lydia Kooiker - Trees Vermaas, 2. Janny v.d. Linden - Anneke Schep; da- mesdubbel B: 1. Ans v.d. Sluis - Marjo Overdam, 2. Ti ny v.d. Graaf - Susanne Drex- hage; gemengd dubbel A: 1. Wilma en Hans Wijnstok, 2. Sjaane en Ton Claassen; ge mengd dubbel B: 1. Yvonne en Wil Driessens, 2. Petra Verhoef en Cees van Rijswijk; herendubbel A: 1. Arno Ha ver Droeze en Rinus Baan, 2. Rob Berrety en Ton Schutte; herendubbel B: 1. Hans Taal en Hans Piers, 2. Rene Ober- top en Tinus Korst. Inderdaad, een tuinwerkbank. Handig om tuinklusjes op uit te voeren en decoratief omdat je er van alles op kunt zetten. Voor binnen en buiten. Wel beitsen of lakken als-ie het hele jaar buiten blijft staan. Van 79,- voor op co

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 17