verwacht stijging bemiddeling De Sperwer Ben van Geffen Veilingdirecteur Boudewijn Rip verwacht stiiaina bemidaelina blijft aan kop Elke dag in de bus... Rapid Service Voordelige vakantie Jan Willem van den Hoek wint vijf kilometer in zee É&9 fe - RTW-radio La Tarantella Aanbiedingen: KI 0 Klaverjassen De Boog Boskoper verongelukt in vakantie Philips RC 228 Philips PC 902 Trekhaak Escort Gouwestaete zwemmers op 2 km vrijeslag Tweede lustrum open jeugd- toernooi van Waddinxveen “Service WRN vervangt FM-programma's Dat Is alleen maar menselijk! Op het gebied van autoschade, personen- flap/ci I I I Rijn en Gouwe en vrachtwagens maken wij het allemaal weer gegarandeerd in orde voor u. IVE MAKEN ALLEMAAL WEL EENS BROKKEN, ...TOCH? I I I I I I I I I AS. PAGINA 17 WOENSDAG 7 AUGUSTUS 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Langebaanzwemmer Jan Willem van de Hoek, als een vis m het water (Foto: E. Hoogendoorn). ling De Kring in Bleiswijk. GLASBEEK AUTOSCHADE B.V. RTW-RADIO Na 08/ '92alle A QC - Waddinxvener ir. Boudewijn Rip is directeur van de vei- Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 13,75. JU- - Ég W8I Naam: Adres: Plaats: uur| t Uitlaten Schokdempers Hemmen S Olie h ■«r waren 48 deelnemers, waar van er 12 wegens de vrij ruwe zee de strijd staakten. Jan Willem van den Hoek voelde zich kiplekker in de golven en zwom zich al snel 1-610170 er dag: 9.00-12.00 Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. NOOSDKADE 24 - 2T<1 EV WAOKNXVEEN TEL: 01824S12MS-FAX: 01B2-611219 NEDERIANOSE VERENIGING VAN ONOERNEMERS tN HET CARROSSÊRIÊBEDRIJF Noordkade16 Waddinxveen Tel. 01 Openingstijden: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.15 uur, i Uitslagen: M. Tollenaar Zn. 1 13 20 35; E. van Beek 2 10 12 23; J. Verbakel 3 16 18 26 33; N. Hoogerdijk 4 5 7 8 19 21 24 25 28; H. Metselaar 6 9 11 14 22 27 29 30 31 32 34; A.H. Kivits 15; C.A. Bode 17. b' los van de anderen. De oriën- een probleem, want in een golfdal zie je al- I I I I I I I I Postcode: I I I I I I WADDINXVEEN - Op vrij dag 9 augustus is er koppel- klaverj assen in buurtcen trum De Boog aan de C. Huy- genslaan 2 in Waddinxveen. Aanvang 20.30 uur. Het in schrijfgeld is ƒ8,- per koppel, jaar. In de Het eerste kopje koffie is gra- slaagde er maar één master tis. in om Nic voor te blijven en - BLEISWIJK/WADDINXVEEN - In enkele jaren is het be lang van contractverkoop in de totale afzet van groen te- en fruitprodukten gestegen tot boven de tien pro cent. Volgens Waddinxvener ir. Boudewijn Rip zal dit aandeel binnen een paar jaar verdubbelen, zeker nu de veilingcombinatie VTN van start gaat. Contractver koop richt zich echter op meer dan de transactie al leen. Boudewijn Rip, directeur van veiling De Kring in Bleiswijk, coördineert namens de voor malige ZWN-veilingen het marketingbeleid. Vanuit deze functie is hij nauw betrokken bij de ontwikkeling van con tractverkoop. De Waddinxvener, die ook deel uitmaakt van het be stuur van de Rabobank Wad dinxveen, constateert dat dit afzetinstrument in omvang groeit en van aard verandert. Vorig jaar werden de eerste afspraken met afnemers ge maakt, waarin ook integrale ketenzorg, teelt, verpakkin gen en levering werden mee genomen. Boudewijn Rip: ‘Deze ’verbre ding’ van contractafspraken is een niet te stuiten trend. Daar kunnen en moeten we nog veel meer aan doen1. De verscheidenheid aan con tracten is groot. De mini- mumtermijn is een week, de maximumtermijn is een sei zoen. Per produkt geldt ook een minimum-afname. Op dit moment kent 80 tot 85% van de contracten een looptijd van een week. Dit zijn tevens de contracten met de grootste omvang. Volgens Boudewijn Rip neemt het vo lume per week af naarmate Ford weet wat u beweegt. Automobielbedrijf Ford service voor Wsddtnxveen Elektrische 9iff installatie WADDINXVEEN - Het programma WRN, World Radio Network, vervangt per 5 augustus de pro gramma’s van de drie we- reld-omroepen, VOA (Voi ce of America), BBC-WS (BBC Worldservice) en RNWO (Radio Nederland Wereldomroep), op de ka bel in Midden-Holland. WRN is te ontvangen op de FM-frequentie 90,50 MHz. WRN is een 24-uurs satel- lietprogramma dat samen gesteld wordt uit de pro gramma’s van verschillen de wereldomroepen, waaronder de VGA, BBC- WS en RNWO. Door deze wijziging kan een kwaliteitsverbetering bereikt worden in de door gifte en ruimte voor het toevoegen van andere ra dioprogramma’s. Voor de twee vrijgekomen plaatsen wordt gesproken met Kik- ker-radio en Radio 121 over een overeenkomst. Betreurd wordt dat er drie programma’s plaats moe ten maken voor nieuwe. De beperkte mogelijkhe den van de radiotoestellen van de abonnees lieten geen andere mogelijkheid dan het maken van een keuze uit het grote nieuwe aanbod van FM-program- ma’s. Bij de beslissing tot de wij ziging heeft meegewogen dat de programma’s van BBC-WS, de VOA en RN WO ook rechtstreeks uit de ether te ontvangen zijn. Banden WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense postduivenver eniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Creil. Weersgesteldheid: kal me noorden wind. Afstand 349 km. In concours 554 dui ven. Gelost om 8.15 uur. Aan komst eerste duif 13.01 uur. Laatste duif 13.35 uur. Snel heid eerste duif 1215 m.p.m. produkt. Dan zullen ze min der snel overstappen op een andere leverancier. Als ze dat doen, ben je de klant voor mi nimaal enkele weken kwijt. Overeenkomsten zorgen dus ook voor klantenbinding1 al dus Boudewijn Rip. Hoeveel telers nog moeten wennen aan de anticiperende prijsvorming, signaleert de marketeer een ommekeer in het denken, langzaam maar zeker verschuift op verzoek van telers de uitbetaalprijs- van de contracten van dagge- middelden naar weekgemid- delden. Volgens Boudewijn Rip een teken, dat ook producenten de sterk wisselende klokprij- zen niet langer beschouwen als een reële afspiegeling van de marktprijs. Het is eerder andersom, meent hij. De contractprijzen worden af geleid uit alle informatie over vraag en aanbod. De klok- prijs is een resultante van de resterende dagvraag. De vei- lingklok is in feite een gaten- vuller en die rol zal eerder toe- dan afnemen. WADDINXVEEN - Vorige week donderdagavond 2 au gustus vonden de 13e en 14e ronde plaats van de zomer- schaak competitie. de looptijd langer wordt. Op zich is dat logisch, omdat het prijsrisico dan toeneemt. Men dekt dan een klein deel van de totale behoefte in via een langlopend contract en koopt de rest in via weekcon- tracten of de veilingklok. Van de kleinere produkten wordt doorgaans een groter deel via contracten verhan deld dan van de grote. Van to maat, paprika en komkom mer schommelt het aandeel contracten rond de tien pro cent. Dit neemt echter toe. Ener zijds omdat exporteurs hun risico’s willen indekken, an derzijds - en daar gaat het volgens Boudewijn Rip vooral om - omdat het grootwinkel bedrijf (gwb) behoefte heeft an stabielere inkoopprijzen. Toch lijkt de kloof tussen 10% contractverkoop en 65% marktaandeel voor het gwb gapend. ‘Dat klopt', erkent Boudewijn Rip. “Voor een deel wordt dit ingevuld door exporteurs, voor een deel niet. Dat is nu het gat waar VTN zo snel mo gelijk moet inspringen*. Een belangrijke rol is hierbij weggelegd voor account- en produktmanagers. De eer sten onderhouden de relatie BOSKOOP - De 37-jarige Ferdie Dobbelaer, echtge noot van het Boskoopse raadslid Marianne Doornbos (D66) is tijdens een vakantie in Tsjechië om het leven gekomen bij een verkeersongeluk. Fer die Dobbelaer was dis- trictsbestuurder van de Bouw- en Houtbond FNV in Gouda. Bij het ongeluk raakten Marianne en hun dochtertje licht gewond. Afgelopen dinsdag is een uitvaartsdienst gehouden in de parochiekerk St. Jan de Doper in Boskoop. De teraardebesteling vond plaats op de algeme ne begraafplaats in Wad dinxveen. De FNV maakte afgelo pen week melding van het overlijden van Ferdie Dobbelaer en sprak over hem als ’een enthousiast en gedreven vakbonds man die veel betekende voor collega’s en kaderle den’. Ook de gemeente Boskoop heeft haar mede leven betoond. Eveneens werd door De Sper wer deelgenomen aan een concours vanuit Bergerac. Weersgesteldheid: kalme noorden wind. Afstand 860 km. In concours 138 duiven. Gelost om 15.15 uur. Aan komst eerste duif 14.03 uur. Laatste duif 19.22 uur. Snel heid eerste duif 941 m.p.m. WADDINXVEEN - Ook dit jaar houdt de tennisvereni ging Waddinxveen (Alber- dingk Thijmlaan) weer een jeugdtoernooi op haar park De Woerd. Dit toernooi zal in de week van 19 tot en met 24 augustus worden gehouden. Er zal gespeeld gaan worden in de volgende categorieën: meisjes en jongens enkel tot en met 10, 12, 14 en 17 jaar. Ook de meisjesdubbel, jon- gensdubbel en gemengddub- bel zullen in deze leeftijdsca tegorieën plaats vinden. Aangezien het dit jaar het tweede lustrum zal zijn voor dit jeugdtoernooi zal het een spetterende week worden. Niet alleen zal er leuk geten nist worden, maar ook zullen er de hele week gezellige acti viteiten gehouden worden naast de baan. Ieders bezoek aan het tenni spark in Waddinxveen-Noord zal zeker de moeite waard zijn. De uiterste inschrijfda- tum sloot vrijdag 2 augustus. Voor verdere inlichtingen over dit toernooi kan men contact opnemen met me vrouw L. de Vries, tel. 0182- 613448. Via de FM-band 87,9 (kabel) en 105,8 (ether). Starringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen. Tel. (0182) - 61 03 79. de ranglijst en duikelen naar een gedeelde 19e plaats. Anders is dat met de Louw die door twee winstpartijen de top tien binnen stormt. Iets onder de top tien komen Stam en van de Haven tot de zelfde prestatie waardoor nu een klassering bij de beste vijftien hun deel is. Ook Smitskamp en de Ron den winnen tweemaal waar door zij de top twintig bin nenstomen. Tuimelaars zijn voorts door twee nullen op rij te notren. D.J. van Offeren, van Oort, van der Heiden en Droog. Voor zowel winnaars als verliezers was het echter dank zij de uitstekende facili teiten van het Zuidhonk weer een bijzonder gezellig schaakgebeuren wat volgen de week wordt voortgezet Radio cassette incl. montage+ain. front Radio/cd speler £9% kadj^t^rg^tittndien radtovoorbereiding aanwezig is. modellen, incl. montage k dat was de 34-jarige Arno Stap uit Aalsmeer. En dat is niet de eerste de beste. Enige jaren geleden was hij de eer ste die op het onderdeel zwemmen van de triathlon in Almere aan land stapte. Hij was nu eerste op de 1000 m voor masters in 13.49. Nic volgde op 8 sec. en zette daar mede zijn beste seizoentijd neer. Bij de damesmasters bleken zich in de groep 25-29 jaar en kele vroegere topzwemsters ingeschreven te hebben. Kar in Berckenkamp zwom in 17.20 verdienstelijk naar een derde plaats op de 1000m vrijeslag, maar het zal moei lijk worden om haar eerste plaats in het klassement over vier wedstrijden vast te hou den als die snelle dames ook hun klassement vol hebben. Volgende week vindt de lan- gebaan plaats in de Sloter- vaart in Amsterdam. Judith van Berkel is dan weer terug uit Canada en zij zal daar ook aanvangen om haar klasse ment in haar groep 50-54 jaar vol te maken en het is niet be kend wie haar van de eerste plaats zou kunnen afhouden. Jansen speelde remise in zijn duel met koploper van Geffen en miste daarmee de moge lijkheid zich naast deze op kop te nestelen. Doordat be halve Mourits, die zowel ver lies als winst noteerde, de overigen in de top van het klassement op dit moment vakantie vieren waren er kansen voor van Woudenberg om ook tot die top door te sto ten. Door twee winstpartijen reikt hij nu tot een met Mou rits gedeelde derde plaats. Corpeleyn en Singeling moe ten t.g.v. twee verliespartijen een fknke stap terug doen op WADDINXVEEN/BOSKOOP - Omdat er het afgelopen weekeinde geen langebaanwedstrijden in eigen land waren probeerde de Boskoopse zwemmer Jan Willem van den Hoek van het Waddinxveense Gouwestaete het zaterdag in België. Hij won daar in het zeewater. Uitslagen: Joh.L. Bol 12 4 5 6 8 9 10 12 14 15 19 28 29 31 32 33 34 36 44 48 53 57 58 59 62 71 73 74 76 83 84 86 93 99 100 101 106 108 113 114 125 136; R. A. van der Made 3 711 16 30 42 45 46 50 52 61 67 109 120 128 139; J. Troost 13 23 60 98 138; N. Hoogerdijk 17 20 21 25 35 37 49 55 63 65 68 104 131 133 135; Davy Hofman 18 22 27 41 129; C.G. Hofman 24 88 92 105 118 134; P. Noorlander Zn. 26 38 75 90 96 123 124 130 137; C.A. Bode 39 80 89 91; J. Ver bakel 40 47 77 82 95 111 117; W. Breedijk 43 66 69 70 81 85 87 107 110 112 116 122 126; M. Tollenaar Zn. 51 78 79; Verbeek 54 64 102 103; C. Smitskamp 56 94; T.H. Twigt Zn. 72; D.M. Degenhardt 97; H. Vink 115; J. Jansen Zn. 119 127; H. Metselaar 121; Mw. E.J. de Wit 132. Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad op Rijn en Gouwe. ij3Cj Accu's Op het Nieuwscafé-menu van komende vrijdag staan onder andere de volgende smakelijke en licht verteerbare onder werpen: status verkeers circulatieplan Waddinx veen; Waddinxveen op In ternet; kindervakantie-activitei- ten Kreater; ontdek de wereld van ultralight vliegen; schilder maakt kunstwerk bij La Taran tella. Trouwens, mocht u iets apart of leuks tijdens uw vakantie hebben meege maakt en hierover voor de radio iets meer willen ver tellen, kom dan vrijdag avond 21 uur ook naar de Zuidkade 3. Dan kunt u op het terras van La Tar antella uw vakantiere- laas kwijt voor de RTW- microfoon. Bij de badplaats Blankenber ge was een wedstrijd over vijf tatie vormde kilometer in zee georgani- 1 seerd. Bij de heren vrije slag leen maar lucht en water en op te top heb je maar weinig tijd om de richting naar boei en haven te vinden. Doch de zwemmers werden door geroutineerde kanoërs begeleid en omdat Jan Wil lem van den Hoek ver voor de rest uitzwom moest er een kano alleen bij hem blijven. De Boskoper hield de koers van de kano maar goed in de gaten, ervan uitgaande dat die met zijn hogere zitpositie de juiste weg wel zou nemen. In één uur zeven minuten en twintig seconde tikte de Bos koper met een hartige keel aan in de haven van Blanken berge, ruim zeven minuten voor nummer twee. WADDINXVEEN - Elke vrijdagavond van 21 tot 23 uur verzorgen diverse medewerkers van RTW- radio het nieuws- en actu aliteitenprogramma Nieuwscafé. In het Nieuwscafé wordt weke lijks aandacht besteed aan actuele gebeurtenis sen en ontwikkelingen in de regio Waddinxveen. Vrijdagavond 9 augustus komt Nieuwscafé vanaf locatie. Dan wordt Nieuwscafé namelijk live uitgezonden vanaf het terras van Italiaans res taurant La Tarantella aan de Zuidkade 3 in Waddinxveen. met grote afnemers en rich ten zich op het totale assorti ment, de laatsten zijn verant woordelijk voor de afzet van specifieke produkten. Produktmanagers zullen zich volgens Boudewijn Rip nog nadrukkelijker dan nu bezig moeten gaan houden met het maken van overeenkomsten met zowel tplers als afne mers. Dat is in de praktijk niet altijd makkelijk, omdat bepaalde wensen en ontwik kelingen ingrijpen in de be treffende organisaties, stelt hij vast. Toch zal het moeten om de produkten goed te kunnen vermarkten. Dat is een harde doelstelling van VTN, want nu wordt nog teveel als losse schakels geopereerd. Gevraagd naar de weerstand van grote afnemers tegen prijsaanpassingen, die ook bij bemiddeling noodzakelijk zijn, reageert Boudewijn Rip gedecideerd. Hij proeft bij het grootwinkel bedrijf nauwelijks weerstand tegen prijsaanpassingen, mits deze passen in de prij- zencyclus van de supermark ten. En dat betekent dat de prijzen piet dagelijks, maar wekelijks of in een veelvoud daarvan kunnen worden her zien. ‘Overigens vind ik dat we open moeten staan voor lang durige overeenkomsten of zelfs het bijstellen van de prijs wanneer de concurren tie verandert. Dat geeft stabi liteit en bindt klanten voor een langere periode aan ons Ook belangstellenden die de Nieuwscafé radio-uit- zending van dichtbij wil len meemaken zijn aan staande vrijdagavond welkom op het terras van La Tarantella aan de Zuidkade in Waddinx veen. Jan Willem als topzwemmer en master Nic in de midden moot. Dit aantal is nu ver dubbeld. De 18-jarige Mark Nahon doet dit jaar ervaring op en onder ideale omstandig heden probeerde zaterdag in de Binnenmaas van de Hoek se Waard de uit Nieuwer kerk afkomstige 24-jarige Rodi Visser het ook eens op de twee km vrijeslag. Het was voor hem een belang rijke testcase. Door een zwaar motorongeluk was in het najaar zijn zwem- en polo- carrière abrubt afgebroken en na een aantal operaties en een 'lang revalidatieproces bleek hij toch goed mee te kunnen komen. In het veld van 60 zwemmers werd hij 42ste in de tijd van 30.51. Jan Willem van de Hoek had ken nelijk nog zeebenen na zijn zege vorige week of vijf km in de Belgische zee. Hij miste de aansluiting met de kop van het peleton en werd vijfde in de toch snelle tijd van 23.22. Mark Nahon werd in 27.70 22ste en de 58-jarige Nic Geers werd heel knap ont spannen zwemmend in 28.56 34ste. Nic begint legendarisch te worden. Hij richt zich allang niet meer op zijn mede zwem mers in de 50+ groep. Hij pro beert van alle masters te win nen en die beginnen bij 25 In de Binnenmaas Judith van Berkel, die op dit moment met vakantie in Ca nada is en bij een locatie kwam waar zij in het verle den een langebaanwedstrijd won, heeft er van afgezien om nog eens deel te nemen om dat er alleen maar jongeren meededen. Dertig jaar geleden behoorde Judith van Berkel daar ook toe en hoewel zij best zou kunnen meekomen, heeft zij het weerzien maar op de kant gevierd. Het fenomeen mas- terzwemmen bleek er nog niet te zijn ingeburgerd. Wel in Nederland waar ko mende zaterdag in de Bin nenmaas van de Hoeksche Waard de masters weer aan de slag kunnen. Tijdens die wedstrijden zal Gouwestaete op het onderdeel 2 kilometer vrije slag heren voor het eerst uitkomen met vier man. Dat zijn Jan Willem van den Hoek, Mark Nahon, Nic Geefs en Rodi Visser uit de waterpoloselectie. WADDINXVEEN - Jarenlang waren Jan Willen van den Hoek en master Nic Geers de enige deelnemers van de Gouwestaete langebaancompetitie vrijeslag voor heren in open water. 4 Vj -*>' '7+'% - -ri,'

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 17