Open avond bij Cursus voor baas en hond in Gouda Hervormden op RTW-rodio Stiekem afval in schone grijze bak Aantrekkelijk jaarprogramma van de Plattelandsvrouwen Reis naar Spanje gewonnen hockeyclub Waddinxveen SOOS-reis gaat naar Hoge Veluwe Flora op Plantarium Info-avond over Reiki PAGINA 19 WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN cjemaakt tijdens het vorig jaar gehouden r®*sje van **e afdeling Bond ya P e r GOUDA/WADDINXVEEN - De Zoetermeerse honden trainingsgroep ’Goede Manieren’ begint maandag avond 16 september met een nieuwe reeks gehoor- zaamheidscursussen voor honden. De lessen worden gegeven op maandagavonden vanaf zeven uur op een verlicht terrein gelegen in de wijk Bloemendaal te Gouda. plicht) aanschaffen van hals band en riem. Voor nadere informatie en in hanteren van de riem en hulp aan de hond zelf. Zo zal er, stap voor stap, een nieuw commando worden toe gevoegd volgens een bepaalde volgorde. Daar de groepen met honden niet te groot kun nen worden om een goede be jammer genoeg is de dader niet bekend. Want zo’n hel dendaad verdient toch zeker een bloemetje. Als deze held zich alsnog re aliseert wat hij gedaan heeft en excuses komt maken (dat mag ook met een briefje door de brievenbus) dan is hij of zij pas echt een held. Gelukkig maak ik in mijn rol stoel zoveel hartverwarmen de dingen mee dat één zo’n incident mijn vertrouwen in de mensen niet kapot krijgt. Tegen de dader zeg ik alleen: ontlast je geweten en je zult zien hoeveel leuker het leven is als je eerlijk en open bent en jezelf recht in de ogen kimt kijken. Dat bloemetje kunt u dan als nog van me krijgen. misch en snel, maar vooral ook een sport, die iedereen op wat voor niveau dan ook veel plezier kan verschaffen. RITA WESSELING Weidezoom 16 Waddinxveen WADDINXVEEN - Komende zondag 25 augustus verzorgt de Centrale Hervormde Ge meente de wekelijkse kerkuitzending van de lokale RTW-radio. Begonnen wordt om negen uur met het kinderprogramma waarin verder wordt gegaan met het ABC. Om half tien kan men luisteren naar de kerkdienst vanuit de Bethelkerk (Bilder- dijklaan). Voorganger is de Waddinxveense predikant ds. A.W. van der Plas voorgaat. Tegen elf uur kunnen de luisteraars eerst genieten van de klezmermuziek van de muziek groep Mazzeltov. Deze groep maakt muziek die gebaseerd is op het leven van de Oost-Euro- pese joden. In het programma zal het verhaal over het huwelijk tussen Itsik en Rivke cen traal staan. In het laatste programma-onderdeel tot twaalf uur kan men luisteren naar de reisverhalen van Mirjam van der Roest. Zij maakte onlangs een werkvakantie naar het ver re Brazilië. Dinsdag 3 september is de jaarlijkse SOOS-reis. De ou deren gaan zoals ieder jaar de gehele dag op stap en het reisdoel is de Hoge Veluwe. Met een gids wordt ’s mid dags een rondrit gemaakt. Het vertrek is ’s morgens om Door het ontbreken van een achterom staan bij veel hui zen aan de Weidezoom en de Dotterweide de minicontai ners tegen de schuurtjes aan de straatkant. LEZERS SCHRIJVEN van de het dier wordt aange sproken. Voor de puppycursus komen in aanmerking alle honden tot ongeveer 8 a 9 maanden. Voor de volwassen honden gelden geen leeftijdslimieten. Voor beide geldt dat afkomst zoals ras of bastaard, groot of klein, moeilijk of makkelijk niet van belang zijn. De commando’s die de hond zullen worden aangeleerd zijn allen praktisch van aard zoals het ’volgen’, het ’zit’, het ’blijf, het ’af en het voorko men. Uiteraard wordt per les door de instructeur uitleg gegeven hoe een commando aan de hond moet worden overge bracht door middel van stem, bevolking een handtekenin genactie op touw zette. Op 1 juni 1995 werden de eer ste 1500 van de uiteindelijk 3500 handtekeningen aan burgemeester Spros overhan digd. Kort daarop is de werk groep gevraagd om op het ge meentehuis te komen praten. Bij dat gesprek was tevens de in Boskoop zo bekend staan de Rozencommissie aanwe zig. Deze commissie waarin een aantal sierteeltorganisa- ties zitting hebben, was al een aantal jaren samen met de gemeente op zoek naar een oplossing voor renovatie en onderhoud van het Rosarium ofwel het Guldemondplant- soen. Deze groep is in later stadium verder uitgebreid met ondermeer vertegen woordigers vanuit het be drijfsleven en de Koninklijke Vereniging van Boskoopse Culturen. Niet lang daarna diende een horeca-onderne- mer een principe verzoek in om in het Rosarium een res taurant te vestigen en wel aan de noordkant van het park. Ofschoon men er vanuit de Stichting Renovatie en be houdt Rosarium aanvanke lijk wat problemen mee had, zijn er in goed overleg afspra ken gemaakt, welke zijn op- De cursus bestaat uit tien praktijklessen en wordt afge sloten met een individueel examen, zodat de deelnemers weten hoe het niveau van ge hoorzaamheid van hun hond is. Er zijn twee gehoorzaam- heids-cursussen. De algeme- geleiding van de instructeur ne basiscursus voor puppy’s en de algemene basiscursus voor volwassen honden. Het verschil tussen deze cur sussen is niet wat de honden aangeleerd moet maar hoe het ze kunnen le ren. De oefeningen zijn voor beide categorieën praktische zich in de Goudse regio te profileren, met de bedoeling belangstelling te wekken voor de hockeysport. te garanderen is het raad zaam dat men zich tijdig aan meld voor het volgen van één van de cursussen. Iedere deelnemer krijgt na worden, inschrijving, schriftelijk in formatie thuis gestuurd be treffende juiste aanvangstijd, plaats waar de lessen worden gelijk, alleen bij de puppy’s gehouden en het (niet ver wordt alles spelenderwijs en zonder dwang aangeleerd, terwijl bij de volwassen hon den de verantwoordelijkheid schrijving kan men contact opnemen met de cursuslei der, tel. 079-3212548. BOSKOOP/WADDINXVEEN - Voor de eerste keer zal bloe menveiling Flora te Rijns- burg deelnemen aan Planta rium, de tentoonstelling van boomkwekerijprodukten die van donderdag 22 tot en met zondag 25 augustus in Bo skoop wordt gehouden. Dagelijks zijn een kwekers- contactman en een bemidde laar van de bloemenveiling in de Florastand aanwezig om vragen van geïnteresseerde bezoekers te beantwoorden. De stand wordt ingericht door de bekende bloemenar- rangeur Wim Siemerink. Reden voor bloemenveiling Flora om van de partij te zijn in Boskoop is het feit dat boomkwekerij produkten steeds belangrijker worden in het snijbloemenpakket. Veel snijheesters worden nu een maal gebruikt als bladpro- dukten in boeketten en bloemstukken. Ook worden veel boomkweke rijprodukten (bijvoorbeeld hypericum en ilex verticilata) als snijbloem gekweekt. Daarnaast is er een groeien de belangstelling voor boom kwekerijprodukten op pot. De Rijnsburgse bloemenvei ling kan daarom het nodige betekenen in de afzet van boomkwekers en daarom geeft het bedrijf ook acte de présence tijdens het Boskoop se Plantarium. vereniging zeer nadrukkelijk aanwezig zijn. ‘Natuurlijk zijn wij ons er van bewust dat deze punten niet alleen voor onze vereniging gelden*, aldus de hockeyclub Waddinxveen. ‘Maar als u er wel eens aan gedacht heeft een sport te gaan beoefenen of uw oude sport weer op te pakken - maar door omstan digheden is het er tot op he den niet van gekomen - dan willen wij, om in hockeyter- men te spreken, u die laatste push wel geven*. Alle geïnteresseerden worden dan ook graag uitgenodigd voor de open avond, die in het sportpark ’de Sniep’ (Sniep- weg) gehouden wordt op don- - derdag 12 september vanaf zeven uur. Bezoekers zullen worden ont vangen met een kopje koffie en vervolgens uitgebreid geïnformeerd worden over het wel en wee van de hoc keyclub Waddinxveen. Enkele aandachtspunten zijn: vanaf welke leeftijd kan er worden gehocked (maar misschien nog belangrijker tot welke leeftijd), het aantal jeugd- en seniorenteams, in welke klasse spelen onze eer- - ste elftallen, de trainings- avonden en de -tijden, kennis maken met bestuursleden, coaches en train(st)ers en clubblad en inhoud. Ook zal er een woordje wor den gesproken over de orga nisatie van de club, de rech ten en de plichten. Tevens is aanwezig een van de speel sters of spelers van het Ne derlandse dames- of heren hockeyteam dat zich tijdens de Olympische Spelen in At lanta ‘in de medailles1 heeft gespeeld. Zij of hij zal over deze ver richtingen een boeiend ver haal doen. Vanzelfsprekend bestaat de gelegenheid tot het stellen van vragen. Hierna zal het eerste dames- of herenteam voor de bezoe- beurt. Het Rosarium ligt bo vendien wat afgelegen, dus niet zo aantrekkelijk voor meer bezoekers dan dat er nu komen. Het leek daarom nog niet eens zo’n gek idee om el ders in de gemeente een nieuw Rosarium annex assor- timentstuin aan te leggen. Zoals bijvoorbeeld in het nieuwbouwgebied Waterrijk of in het Viforpark wat overi gens ook aan een grondige op knapbeurt toe is. Maar vol gens de laatste berichten heeft de gemeente ook daar nog geen geld voor weten te vinden, zodat het zo het er nu naar uitzietijk onderscheid kunnen aantreffen. Ten eer ste de nieuw aangelegde tuin rondom het Zorgcentrum in dat deel van het Viforpark en het stuk wat gemeentelijk ei gendom is. Het tot nu toe door de stichting behaalde re sultaat is in feite gestart'met een ingezonden protestbrief van de dames Loef en Bem- senvoomemen om het Rosari um af te stoten en het wel licht in de toekomst elders in de gemeente opnieuw aan te leggen. Het protest van dniets geweest. Allereerst is door hen de Werkgroep Be houdt het Rosarium opge richt die vervolgens onder de genomen in het convenant dat nu ondertekend is. De ge- meenteraad heeft hier overi gens tijdens de vergadering van 11 juli mee ingestemd. Deze week is men reeds met de renovatiewerkzaamheden begonnen. En naar verwach ting zal het gerenoveerde park in mei of juni van het volgend jaar weer aan de ge- meente worden overgedra gen. Het oorspronkelijke park telde zo’n 170 variëtei ten die de gehele zomer door elk op hun beurt bloeiden. Het park werd als werkgele genheidsproject aangelegd om, naast het tentoonstel lingsgebouw Flora, het visite kaartje te zijn voor Boskoop. Architect D.L. Landman, die ook het gemeentehuis ont wierp, maakte een tekening voor het plantsoen, terwijl de beplanting werd opgedragen aan de Rozencommissie van de vereniging ’Boom en Plan- tenbeurs’. De firma Jan Spek leverde toen de meeste soor ten rozen voor dit park. Op 7 juli 1933 werd het park offi cieel overgedragen aan de ge meente Boskoop en werd ge noemd naar de wethouder Guldemond die van 1923 tot 1939 wethouder van dit dorp was. De eerste veertiendaagse SOOS-middag werd vooral benut om gezellig bij te pra ten. Tevens werd het laatste nieuws verteld over de reis op dinsdagmiddag 3 september. Ook ging de verkoop van lo ten van start, waarvan de plaatsen trekking dinsdag 29 oktober is. BOSKOOP - In aanwezigheid van een groot aantal genodig den en begeleid door een stra lende zon en de muzikale klanken van de Roemeense cymbaalspeler Marius Preda, werd donderdagmiddag in het Rosarium het convenant ondertekend tussen de Stich ting Renovatie en Behoud Ro sarium en de gemeente Bo skoop. Namens de gemeente tekende burgemeester drs. J.J. Spros en namens de stichting de voorzitter de heer W. Beekink en H. Spek. Het convenant houdt in dat de stichting ervoor zorgt dat het Rosarium een totale reno vatie ondergaat. In ruim een jaar tijd hoopt ze door middel van diverse acties zoals een huis-aan-huis-collecte, het werven van sponsors en een benefietconcert, ruim hon derdduizend gulden die nodi- bijeen te krijgen. Na opleve ring van het dan totaal geren oveerde rozenpark krijgt de gemeente de verplichting de daarop volgende tien jaar het Rosarium te onderhouden. Burgemeester Spros herin nerde er in zijn toespraak aan de spontane reactie van de Boskoopse burgerij op het geweldige initiatief van een aantal plaatsgenoten om de gelden bij elkaar te brengen die nodig zouden zijn om dit unieke plekje zeer grondig op te knappen. Daarna kon de heer Beekink het niet nala ten op te merken dat het in feite onbegrijpelijk is dat uit particulier initiatief en met behulp van een groot aantal vrijwilligers dit projecworden getild, terwijl het in principe toch een gemeentelijke taak behoord te zijn. Wethouder A. van Leeuwen- Meidam gaf hem wel een klein beetje gelijk. Maar wees er wel op dat bij de gemeente helaas de financiële middelen ontbreken om dit project in volle omvang aan te pakken. Daarom toont hij zich ver heugd met dit particulier ini tiatief dat tot zo’n geweldig resultaat heeft geleid. Het Rosarium is meer dan eens punt van discussie ge weest tijdens de diverse raads- en commissievergade ringen. Maar het breekpunt was telkens de onderhouds kosten en het kostenplaatje voor een grondige opknap- WADDINXVEEN - Don derdagavond 29 augustus om acht uur verzorgt in ternationaal Reiki-mees- ter mr. Peter A. van Gas sen in wijkgebouw De Bo terbloem aan de Boterbloem in Alphen aan den Rijn een lezing. De toegang en een kopje koffie is gratis. In deze lezing staat de ver onderstelde geneeskracht van Reiki en hoe men zich die kracht eigen kan ma ken centraal. Reiki bete kent universele levens kracht. Deze levenskracht wordt door de Reiki-beoe- fenaar opgevangen en door handoplegging doorgege ven. ‘Van nature hebben wij reeds de neiging de handen te leggen op plaat sen die pijnlijk zijn. De Reiki-methode is daarmee de eenvoudigste, natuur lijkste en meest effectieve wijze van overdragen van universele levensenergie die we ooit hebben leren kennen*, aldus Peter van Gassen. Iedereen kan leren Reiki door te geven. Er worden geen speciale voorwaarden gesteld en het is aan geen enkele geloofsovertuiging gebonden. Reiki doet men in de eerste plaats voor zichzelf, maar men kan er ook het leven van huisge noten mee veraangena men. iedere eerste woensdag van de maand een koffieochtend met een steeds wisselend pro gramma. Woensdag 2 okto ber, de eerste koffieochtend van het seizoen, presenteren zich alle interessgroepjes van de vereniging. Woensdag 6 november vertel len Greet en Gon over duur zame kleding onder de titel ’Zit het goed? Staat het beter!’ Woensdag 4 december komt Sint Nicolaas. Woensdag 18 december is er een workshop van de Krea-kring. Het nieuwe jaar begint met een Nieuwjaarsinstuif op woensdag 8 januari. Woens dag 2 februari kunnen de le den de verkeersregels opfris sen bij Succes Mimpen. Woensdag 5 maart komt Cor rie Smallegange over de Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking Waddinxveen vertellen. Woensdag maart is er een voorjaarsw- orkshop verzorgd door de da mes van de Krea-kring. Woensdag 2 april kunnen er stekjes worden geruild. Gon van der Klip heeft dan de lei ding. Op de presentatieochtend van woensdag 2 oktober kan men inlichtingen verkrijgen over alle interessegroepjes zoals zwemmen, fietsen, ke gelen, creatief bezig zijn, lees kringen, discussieochtenden, klaveijassen, bridgen en de beleggingsstudieclub. De Waddinxveense beleg gingsstudieclub ’Ladies Pro fit’ van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen wordt begeleid door een be- Voor sommige mensen schijnt dat een vrijbrief te zijn om hun afval ook daar in te gooien. Dat is natuurlijk altijd beter dan in de strui ken of de bermen dus tot zo ver geen probleem. Het wordt anders als iemand stiekem een kartonnen doosje met 6 eieren in je schone grij ze bak gooit. Natuurlijk gaat dat kapot met het gevolg dat de bak niet goed leeg wordt, gaat stinken en een bron van besmetting wordt. Een foto gemaakt tijdens het vorig jaar gehouden r®*sje van **e afdeling Waddinxveen van van Pinxteren, Honorine Kamminga, Jenny Borger, Greeth van Zuilkhem, Menny Kroes, Margreeth Delissen, Sjaan de Ruiter, Helgard de Nie en Marianne Slotboom. (Foto: Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen). WADDINXVEEN - Nu de zomervakantie teneinde loopt presenteert de afdeling Wad dinxveen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen - de grootste vrouwen organisatie van ons land en in Waddinxveen - haar jaarprogramma 1996-1997. Het nieuwe seizoen omvat negen verenigingsavonden en negenn koffieochtenden. half negen. Om half negen is iedereen weer in Waddinx veen terug. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Voor vaste SOOS-bezoekers bedraagt de prijs ƒ50,- per persoon. Mochten er nog over zijn dan kun nen niet-SOOS-bezoekers mee tegen betaling van ƒ70,- per persoon. Dit is het volle dige bedrag. Voor inlichtingen kan men bellen naar mevrouw A. Lindhout, tel. 0182-616689. Vanaf dinsdag 17 september vindt er weer elke veertien dagen een SOOS-middag plaats. Na de lezing bestaat de mogelijkheid voor een proefbehandeling. Ook zullen enkele oud-cursis- ten aanwezig zijn over hun ervaringen te vertellen. Peter van Gassen geeft een cursus Reiki-1 op zaterdag 7 en zondag 8 september in wijkcentrum De Boter bloem, Boterbloemweg 200, Alphen a/d Rijn en op zaterdag 5 en zondag 6 ok tober te Gouda. Voor meer informatie kan men bellen tel. 0182- 525348. Op de eerste verenigings- avond - dinsdag 17 september - komt Verstegen Specerijen de leden wegwijs maken in kruidenland. Dinsdag 15 oktober komt het duo Conens en Van Wiechen. Zij hielden in Waddinxveen eerder hun succesvolle diale- zing over de pelgrimstocht naar het Spaanse Santiago de Compostella. Deze keer vertellen zij over Cleopatra. Het verhaal wordt duidelijk gemaakt aan de hand van dia’s. Dinsdag 26 november is het cabaret Spelen d’r wijs uit Moordrecht uitgenodigd. Dinsdag 17 december is er de traditionele kerstavond met het eigen koor, een voor dracht door Liesbeth van der Sluis en een hapje en een drankje. Dinsdag 21 januari staat er een heel actueel thema over drugspreventie Voorkomen is beter’ op het programma. Dinsdag 11 februari is er de jaarvergadering met aanslui tend een bingo. Dinsdag 18 maart vertelt de Waddinxveense Lieve van der Meerschaut over Maya- vrouwen in Belize. Dinsdag 15 april staat de Stichting Gemiva uit Gouda in het mid delpunt. De laatste van deze reeks verenigingsavonden wordt op dinsdag 20 mei verzorgd door Conny Timmermans. Zij zal de aanwezigen meenemen door de wereld van de volks muziek en de volksmuziek- instrumenten. Behalve de avonden is er ook leggingsadviseur van de Ra bobank Waddinxveen. De Rabobank heeft 62 jaar geleden aan de wieg gestaan van de vrouwenorganisatie. Er is dan ook een band. Dit is zichtbaar door een spon- soring-agreement. Door deze sponsoring is het de afdeling Waddinxveen mo gelijk dit gevarieerde pro gramma aan te bieden en de contributie op ƒ60,- voor 1997 te handhaven. De verenigingsavonden vin den iedere derde dinsdag van de maand plaats in zorgcen trum Souburgh (Prins Bern- hardlaan) van 20.00 tot 22.15 uur. Alle ochtenden, behalve de leeskringen, vinden plaats in het centrum voor kunstzin nige vorming Kreater (Kerk straat) van 09.30 tot 11.15 uur. De leden van de leeskringen 19 ontmoeten elkaar in de Open bare Bibliotheek Waddinx veen (Van Mecklenburg Sch- werinlaan); Alle leden ont vangen regelmatig het boekje Tn kleine kring’ met vereni- gingsnieuws. Landelijk nieuws ontvangt ieder lid maandelijks via ’Plattelands vrouwen Magazine’. Wie zin heeft gekregen op een avond of ochtend kennis te maken of aan een of andere activiteit deel te nemen, kan altijd langskomen. De Neder landse Bond van Plattelands vrouwen is een vereniging die open staat voor vrouwen van alle gezindten en zich ont houdt van partijpolitiek, maar maatschappelijke pro blemen niet uit de weg gaat. WADDINXVEEN - De hoc keyclub Waddinxveen gaat een actie voor nieu we leden houden. In het kader daarvan is er don-Hockeyen is technisch-dyna- derdagavond 12 septem ber vanaf zeven uur op het complex aan de Sniep- weg in aanwezigheid van een Olympische hockeyer een open avond met infor- Hierbij valt dan onder andere matie, demonstraties en te denken aan sporten in de een wedstrijd. open lucht met bijna nooit af gekeurde velden (kunstgras), In een groot aantal gezinnen lichamelijk contact wordt di- in Nederland wordt één of an- reet bestraft, het gezellige dere sport beoefend. Daar- half uurtje met de tegenstan- naast is er een aantal gezin- ders na de wedstrijd (in wel- nen, waarvan de leden nog ke sport gebeurt dit nog?), de zoekende zijn naar een voor trainingsavonden, herhaal baar of hem geschik-te sport. Om dat zoeken te vergemak kelijken probeert de hockey- wat te denken van de sociale club Waddinxveen (HCW) contacten, die in een sport- WADDINXVEEN - Na een vakantieperiode van twee maanden is de Stichting Ouderen Onderling Sociëteit (SOOS) dinsdagmiddag 20 augustus in het Anne Frank- centrum (Jan van Bijnenpad) weer van start gegaan met de soosmiddagen voor alle Waddinxveense oude ren. ders na de wedstrijd (in trainingsavonden, delijk terugkerende feest avonden in het clubhuis en gr.' Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelzen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge- plaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Renovatie Boskoops Rosarium is begonnen WADDINXVEEN De Plusmarkt in het winkelcentrum Zuidplas (Zuidplaslaan) heeft Niels Tijsma en zijn zus een gra tis vakantie in Spanje aangeboden. Het tweetal had meegedaan aan een look-o-Look-wedstrijd van de super markt van Pieter Dirven. Op de foto van links naar rechts Karin de Jong van Look-o-Look, eigenaar Pieter Dirven van de Plusmarkt, de look-o-Look-promotiebeer en prijswinnaars Niels Tijsma en zijn zus. (Foto: Plusmarkt Waddinxveen). fSi SS Ji HERFST/WINTER 96/97

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 19