Ronde van Nederland Rijn en Gouwe Niek de Leeuw houdt toernooi Zomerschaaktitel voor Ben van Geffen WADDINXVEEN BEZORGERS nu voor gezien Langebaanzwemmers Gouwestaete tellen ook landelijk mee Brand verwoest tuinencomplex Ben van Geffen heer en meester over Henegouwerweg Open dag stalhouderij (0182) 63 24 43 Wisselende vangsten HSW Start nieuw sjoelseizoen Open dag op 31 augustus voetballers Waddinxveen AM! Proefstation geeft boek aan Aartsen Hatha-yoga bij Martha van Hoek Simultaan met Jeroen Piket in Moerkapelle SPARTA (voor diverse wijken!) Dat is alleen maar menselijk! WE MAKEN ALLEMAAL WEL EENS BROKKEN, ...TOCH? Op het gebied van autoschade, personen eh vrachtwagens maken wij het allemaal weer gegarandeerd in orde voor u. PAGINA 23 WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN •e- jaar, Jan Evengroen. De eerste etappe van Gouda i Interesse? Bel dan balvereniging Waddinxveen in sportpark ’de Sniep’ weer haar jaarlijkse open dag voor de jeugd. Deze dag is voor elke jongere bleven C. v.d. Laar en P. de Louw op 54 punten steken. Vervolgens nog de vermel ding van de schakers met een deeltje asbest vrijgekomen. Het gaat om een asbest dak- oppervlak van dertig vier kante meter. De brand brak omstreeks half vier ’s nachts uit. ringsteken, mennen, 4-tal rij den en western riding. Tevens kunnen de bezoekers aan de open dag verschillen- Met nog vier wedstrijden te gaan is de stand aan kop: 1. M. Reichard 60.740 gram, 2. A. van Leeuwen 55.80 gram en 3. H. Kraan 53.400 gram. kilometer. Zij won beide royaal en dat heeft zij geweten, want de media informeerden uitput tend hoe zij met schijnbaar gemak de jongere garde de baas bleef. weer eens zien en zwom als 65-plusser naar een vierde plaats bij de 50-plussers. De opruimings- werkzaamhe den zullen zo spoedig moge lijk worden uitgevoerd door een gespecialiseerd bedrijf. w Prima Verdiensten c 1 5 minimumleeftijd 15 jaar in de plaats is op zoek naar m/v laatste ronde N.C. de Ronde een nederlaag bezorgde. WADDINXVEEN - De hen- gelsportvereniging Waddinx veen HSW hield haar negen de wedstrijd voor de zomer- van vorig seizoen, Jan Even groen (59 punten). Voorts be haalde Gerard van Ommeren spelers. Kampioen werd Taco Stouten (WSV). Nummer 2 werd Wiliam David. De derde plaats was weggelegd voor Jesse van Elteren (Moerka pelle). Nadat WSV-voorzitter Ger ard Torenbeek de bekers had uitgereikt, werd organisator een steeds intemationalere ronde. Dit jaar werd het ren- nersveld uiteindelijk samen gesteld uit drie Nederlandse, vijf Italiaanse, twee Belgi sche, twee Amerikaanse, één Tot grote opluchting van ve len werd er opvallend weinig gerookt en de dames achter de bar van Stichting Wijk- een springkussen voor de jeugd, een barbecue en een bezoek aan het subtropisch Gouwebad. Onder het genot van een hap je en een drankje kunnen de bezoekers ook nog een dansje maken en luisteren naar ’De- bora and her Friends’. Het zijn volgens de voetbal vereniging twee dagen om naar uit te kijken. Bij de af sluiting van het jaarlijkse voetbaltoernooi zullen Ger en Niek de Leeuw en Arte Beij afscheid nemen van de vete ranencommissie, die verder bestaat uit Jaap de Kooter, Jan de Jeu, Rinus van Reden en Ab de Pater. heid, met remise laten gaan, maar daarna wist hij de aan het begin van de avond vro lijk winnende D.J. van Offe ren enkele stukken te ontfut selen. Dat Singeling daarna toch nog een partij kon winnen moet toegeschreven worden aan de algemene genegen heid die er deze avond voor hem gevoeld werd. Met hem Waddinxveen passeren, wisten Mounts, Van der Ha- ven, Dannis en Th. Goor met 1 winstpartij en 1 remise de avond de besluiten. Er zijn verder naast vier puur vlakke etappes een individu ele tijdrit over 20 km en een flinke rit over de Zuidlim- burgse heuvels, met zelfs een klein uitstapje naar Duits land. De zes etappes tellende Ron de van Nederland ontwikkel werk De Zuidplas verzorgden de zich de laatste jaren tot op gastvrije wijze de spelers en de bezoekers. Want dat is een van de aardi ge aspecten van het zomer- schaak in Het Zuidhonk, je loopt er makkelijk binnen en als je wilt spelen is er altijd Duitse en één ploeg uit Mona- wel iemand te vinden die er nog minder van begrijpt. WADDINXVEEN - Organisator en naamgever van het jaarlijkse veteranentoernooi van de voetbalvereniging, de 62-jarige Niek de Leeuw, neemt tijdens het evene ment op zondag 1 september na tien jaar afscheid. van de eerste plaats met 67 punten. De Moerkapelse kampioen prestatie van N. de Ronden. Ook hij won twee partijen en maakte een uitzonderlijke grote sprong in het algemeen klassement. Evengroen en Van de Laar (54 punten) volgen Mourits (56 punten), Jansen (60 pun ten) en Van Geffen (66 pun ten). De Louw (52 punten), die 6e staat, maakte theore tisch nog kans op de derde plaats. Ben van Geffen werd al enige weken op de hielen gezeten door Barthold Jansen die de ze keer rap twee partijen in winst omzette en derhalve op zinloos gelijke afstand van de koploper bleef. De strijd om de eerste plaats is beslecht. Barthold Jansen staat nu nog tweede, maar zijn positie is inzet van de laatste ronde die op donder dag 15 augustus werd ge speeld. Verder was er een scherpe prestatie van N. de Ronden. j Door een oosterlijke wind waaiden de asbest-deeltjes uit richting een weiland waar dertig schapen stonden. Ook sloegen er deeltjes neer in de volkstuinen in directe omge ving. Er is volgens de experts geen gevaar voor de volksge zondheid. Zolang het asbest gebonden zit in het cement is het niet gevaarlijk voie binnenkomen via de luchtwegen kunnen ge vaar opleveren. Het volkstui nencomplex en de omgeving werden direct afgezet. De ei genaren van de schuur en de schapen zijn net als omwo nenden inmiddels op de hoog te gesteld. De Ronde van Nederland, die au gustus tot en met zaterdag 31 augustus wordt verreden over een totale afstand van 890 kilometer, start volgende week dinsdagmiddag om twaalf uur op de Markt in Gouda. De route voert de 120 renners (verdeeld in 15 ploegen van 8 renners) door een groot deel van Nederland en zal tijdens de eerste etappe naar van Gouda naar Haarlem over een afstand van 167 kilome ter de Henegouwerweg in naar Haarlem (167,2 kilo meter) voert de renners van de Ronde van Nederland over de Henegouwerweg van Waddinxveen naar Bo skoop. Hoogst geklaseerd bij de jon geren bleef Taco Stouten. Aanvankelijk moest deze jeugdige flierefluiter de wre de Singeling, met zijn ken merkende valse opgewekt- tegen Rijnstreek BI. Cl speelt om kwart voor een thuis tegen Steeds Hooger. Er was sprake van watertem peraturen van 23 graden, weinig wind en een warm zonnetje, zowel in het mooie Bij het koningsnummer, de Bussloo bij Apeldoorn als de twee kilometer heren, gingen Put in Rijswijk. in Bussloo ruim 100 en in Na het vertrek van Martijn Rijswijk 60 deelnemers van van den Maagdenberg be- start. In dit geweld zwom schikt de langebaangroep van Gouwestaete niet meer over een schoolslagzwemmer, maar op de vrije slag timmert den hem het leven niet deze vereniging behoorlijk aan de weg. Voor het eerst tellen de Wad- dinxveners ook mee in het landelijk verenigingsklasse- Geers nog net niet buigt voor ment. Ze staan op een mooie vijfde plaats in de nationale competitie. WADDINXVEEN - Tot nu toe vertoonden enkele lange baanzwemmers van het Waddinxveense Gouwestaete wel eens wat kippenvel na hun wedstrijden in open wa ter, maar het afgelopen weekeinde hadden zelfs de grootste koukleumen geen centje pijn. De Moerkapelse schaker ver sloeg vlak voor het behalen van zijn titel eerst mede-or- ganisator Hans van Wouden berg. Hij zag zijn fraai opge zette partij in nevelen ver dwijnen, evenals het combinatoir talent Leon Wil lemen die deze avond wat los jes met zijn kwaliteiten om sprong. nog de Nederlanse Espoirs- selectie, die zich aan het voor bereiden is op de wereldkam pioenschappen wielrennen in het Italiaanse Lugano. Voor de wielersupporters is de Ronde van Nederland een perfecte gelegenheid al die tourvedetten (ongeveer 50 BOSKOOP - Het Proefstation voor de Boomkwekerij zal op de openingsavond van het Plantarium minister van Aartsen van Landbouw een boek aanbieden. Het betreft eerste exemplaar van het boek getiteld ’Bemestingswij- zer boomkwekerijgewassen’. Het boekwerk is geschreven door ingenieur TH. Aende- kerk, die werkzaam is als on derzoeker op het Proefsta tion. Hij geeft in het boek aan hoe de kweker zijn boomkwe kerijgewassen optimaal kan bemesten. De ’Bemestings- wijzer boomkwekerijgewas sen’ is te koop voor 45 gulden aan de balie van het Proefsta tion of is te bestellen voor 50 gulden op postbanknummer 21.JJ1.16 of Rabobank Bo skoop 30.98.15.878 ten name van Proefstation voor de Boomkwekerij, onder vermel ding van ’Bemestingwijzer’. Het Plantarium is te vinden op het IC-terrein tussen Bo skoop en Hazerswoude. Van avond opent het Plantarium haar deuren voor de veertien de editie. De minister zal de openingshandeling verrich ten. Aan het veteranentoernooi nemen ditmaal in drie poules deel SEP, Kralingen, Nieuw koop, Waddinxveen, Oudewa- ter, Gouda, Zoetermeer, DU- NO, ONA, gemeente Wad dinxveen, Bodegraven, Celeritas, Nicolaas Boys, GSV en Waddinxveen-recre- anten. De Niek de Leeuw-bokaal werd vorig jaar gewonnen door DUNO. Het jaar daar voor kwam de bokaal in han den van Waddinxveen, waar van het eerste elftal in de na- competitie promoveerde naar de vierde klasse. Op de eerste zondag in sep tember is het tien jaar gele den dat een tot de grootste ve- teranentoumooien in de Goudse regio uitgegroeid eve nement de naam kreeg van Niek de Leeuw, in wiens li chaam het geel-zwart door de aderen vloeit. Voordat de 15 deelnemende elftallen uit diverse winstre- ken de krachten zullen meten is er zaterdagavond 31 au gustus een groots opgezet feest in de kantine aan de Sn- iepweg. Alle deelnemende ploegen en leden van voetbalvereniging Waddinxveen zijn van harte welkom op deze avond. De muzikale omlijsting zal ver zorgd worden door het orkest ’Het Mannetje’. Om half acht zal, bij goed weer, een heteluchtballon van Axis Aandrijvingen BV (Coenecoop) vanaf één der velden het luchtruim kiezen. Op zondag 1 september is er voor een ieder wat wils. Het programma vermeldt optre dens van een streetband, er is Tenslotte is er in de rode ook HAZERSWOUDE-RIJN- DIJK - Een brand heeft in de nacht van zondag op maan dag een gedeelte van het volkstuinencomplex in Ha- zerswoude-Rijndijk in de as gelegd. Bij deze brand zijn WADDINXVEEN - De gedi plomeerde Waddinxveense yoga-lerares Martha van Hoek gaat in het nieuwe sei zoen lessen aan huis geven. De zolder van haar huis aan het Papaverveld 9 in Wad- dinxveen-Noord is uitge bouwd tot een lichte, ruime studio. Er kunnen zes men sen gelijktijdig yoga beoefe nen. Martha van Hoek heeft zich vooral toegelegd op Hatha-yo ga, de meest lichamelijke vorm van yoga. Speciale aan dacht is er voor het lichaam, omdat de moderne mens het lichaam soms slechts als ins trument beschouwt zonder op signalen van eventuele ’ins trumenten’ te letten. Wie leert die signalen te onder kennen, kan daarnaar han delen en is preventief bezig. Aandacht is er ook voor ademhaling, omdat die ener gie en steun geeft, voor hou ding en evenwicht tussen li chaam en geest en voor ont spanning, omdat die nodig is om in deze jachtige tijd los te komen van de dagelijkse be slommeringen. Door deze as pecten te beoefenen zal men zich uiteindelijk lekker in het lijf voelen en kan het leven meer diepgang krijgen. Naast de yogalessen geeft Martha van Hoek op af spraak individuele adembe- geleiding, bijvoorbeeld bij hy perventilatie. Ook geeft zij op afspraak ayurvedische mas sage. r Deze massage komt voort uit de eeuwenoude Indiase tradi tie van de kennis van het le ven (ayur=leven, veda=ken- nis) en is vooral activerend. De yogalessen beginnen in september, op dinsdagoch tend van 9 tot 10 uur, op dins dagavond van 19.00 tot 20.00 uur en van 20.15 tot 21.15 uur en op donderdagavond van 19.00 tot 20.00 uur. Voor aanmelden en inlichtin gen, ’s avonds en in de week einden, kan men terecht bij Yoga-studio Martha van Hoek, tel. 0182-617649. de subtop niet halen: W. Hen- nink, L. Willemen, H. van Woudenberg en Ed Singeling. Hulde ook aan de de jeugd- In de laatste ronde om de schaaktitel ontbrak ditmaal, zoals bij de vorige editie (1995), de spanning aange- moest overigens nog wel even zien Ben van Geffen zich een een nederlaag incasseren te- week eerder al had verzekerd gen zijn oude Goudse concur rent, Jan Evengroen (Messe- maker). Niettemin kon Ben van Gef fen aan het einde van de ze ventiende ronde toch de fraaie kampioensbeker, uit gereikt door WSV-voorzitter Gerard Torenbeek, in ont vangst nemen. Nummer 2, met twee punten WADDINXVEEN - Zaterdag achterstand, werd Bartold 31 augustus houdt de voet- Jansen, die als beste WSV-er uit de bus kwam en in de laatste ronde C. v.d. Laar wist te verslaan. De derde plaats was voor Wil bert Mourits (Alphen aan den in de leeftijdsgroep 1Ö tot en Rijn) met 61 punten, die in de met 12 jaar (D), 8 tot en met laatste ronde N.C. de Ronde 10 jaar (E) en 6 tot en met 8 jaar (F) toegankelijk. Ook Nummer 4 werd de kampioen meisjes van 12 tot en met 14 jaar zijn van harte welkom. De open dag begint om kwart voor elf met de training door (Moerkapelle) 55 punten en bekwame jeugdtrainers, ge assisteerd door de leiders. Om een uur is er een lunch in de kantine en daarna zal de training hervat worden. Het punt achterstand. Zij konden einde van de open dag staat gepland voor kwart over drie. Uiteraard zullen tijdens deze dag ook leden van de jeugd commissie aanwezig zijn om de jeugdige bezoekers van de gewenste informatie te voor zien. Tevens zal ’s middags de eer ste bekerronde voor de Al, BI en Cl-junioren worden ge speeld Al speelt om half drie thuis tegen Nieuwerkerk Al. gengekomen. In Roberval, waar zij dertig jaar geleden mondiale triomfen vierde, nam zij deel aan master- ment - zaterdag 7 september wedtsrijden over een en twee is de laatste wedstrijd - heeft ze uitzicht op een zeer hoge plaats. De eveneens voor het eerst langebaanzwemmende Karin Berckenkamp bivakkeert bij de top drie van het klasse ment van de jongste masters. Zij werd dit weekeinde derde en vierde op de kilometer. Bij de oudste groep masters zijn alle 50-plussers onderge bracht. Hier heersen Judith van Berkel en Nic Geers. Zij wonnen beiden hun kilome ter op de twee lokaties. Waddinxvener Hans den Boer liet zich in Bussloo ook competitie in de Oude Rijn bij Bodegraven. De vangst was met ruim 33 kilo witvis rede lijk. De op kop vissende H. Kraan kon tot het eindsignaal de vis aan de praat houden. Bij de weging stopte de wijzer van de weegschaal voor hem op 10.410 gram, hetgeen ruim voldoende bleek voor de over kelen. De negen hengelaars wisten hier slechts 25 kilo witvis aan de haak te slaan. De overwinning ging naar A. van Leeuwen. Met een vangstgewicht van 8.140 gram hield hij de nummers twee en drie, M. Reichard (4550 gram) en H. Kraan (4.140 gram), ruim achter zich. De Ronde van Nederland start dinsdagmiddag 27 augustus op de Markt in Gouda. (Foto: BI speelt dezelfde tijd thuis Piet de Niet geprezen om zijn Ronde van Nederland), inzet en zijn feiloze organisa tie van het toernooi verrast met enkele cadeaus. WADDINXVEEN - Iedereen verwachtte dat het hem zou lukken en het lukte hem ook. Onder de bezielende lei ding van wedstrijdleider Henk Stam werd in de 15e en 16e ronde van het zomerschaaktoemooi in wijkgebouw dit jaar van dinsdag 27 het Zuidhonk (Zuidplaslaan) duidelijk dat er met zo- merschaakkampioen Ben van Geffen niet te spotten valt. WADDINXVEEN/GOUDA - De Ronde van Nederland, die wordt voorafgegaan door een reclamekaravaan, doet dinsdagmiddag 27 augustus tussen twaalf uur en half ook de Waddinxveense Henegouwerweg naar Boskoop aan. van de 120 deelnemers aan de Ronde van Nederland re den ook de Tour de France, zoals Jeroen Blijlevens, Erik Zabel, Fabio Baldato, Nicola Minali, Olaf Ludwig, Guiseptte Citterio enb Tom Steels) van nabij aan het werk te zien. glasbeek AUTOSCHADE B.V. WADDINXVEEN - Het zomerschaakkampioenschap 1996 in wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) is ge wonnen door Ben van Geffen, lid van de schaakvereni ging Moerkapelle. Hij versloeg de winnaar van vorig WADDINXVEEN - Van avond - woensdag 21 augus tus - om half zeven begint het sjoelseizoen 1996-1997 in het gebouw van de schuttersver eniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan in Waddinxveen. Iedereen is welkom. Ter bestrijding van de kosten betalen de bezoekers voor ie dere ronde van tien beurten ƒ4,-. In de vijf gevormde klas sen worden mooie prijzen verdeeld. Aan het einde van het seizoen zijn er voor iedere klasse drie bekers beschikbaar. Voor de algehele winnaar is er een wisselbeker. Voor meer informatie kan men bellen met Jan Kersber gen, tel. 0182-615421 of Henk van Beek, tel. 0182-616349. MOERKAPELLE - Zaterdag middag 31 augustus van een tot vijf uur wordt in dorps huis Op Moer in Moerkapelle een schaaksimultaan gehou den ter afsluiting van het 20- jarig bestaan van de schaak vereniging Moerkapelle. Bij vorige lustrums was het bestuur van de schaakvereni ging Moerkapelle erin ge slaagd om prominente schaakgrootmeesters als Jan Timman, Hans Böhm en John van der Wiel naar Moerkapelle te lokken. Bij het 20-jarig bestaat moest deze traditie worden voortge zet. Dankzij financiële hulp van de Rabobank en Glass- Stone uit Moerkapelle en door de persoonlijke inzet van voorzitter Arie Hoogduijn, is het gelukt om een simultaan te organiseren met viervou dig nationaal kampioen Je roen Piket. Deze jonge grootmeester wordt in het algemeen gezien als opvolger van Jan Tim man. Onlangs werd hij bij het Lost Boys tournooi in Ant werpen nog gedeeld eerste en op dit moment is hij weer ac tief in de Donner Memorial in Amsterdam. Voor deze schaaksimultaan zijn natuurlijk de leden van de schaakvereniging Moerka pelle uitgenodigd. Tevens zij er uitnodigingen gestuurd naar bevriende schaakver enigingen in de Goudse regio. Voor liefhebbers zijn echter nog enkele plaatsen vrijge houden. Men dient zich daar toe van te voren op te geven. Aanmelden kan bij Ben van Geffen, tel. 079-5932238. GOUDA - Manege-stalhoude- rij ’Moordrecht’ aan de Pro- vincialeweg 28a in Gouda houdt zaterdagmiddag 7 sep- winning, tember de jaarlijkse open En passant ving hij de groot- dag. ste vis tot nu toe in de compe- Vanaf half een worden er dan titie, een snoekbaars van 60 demonstraties met één of cm. Op de tweede plaats ein- meer paarden gegeven, zoals digde N. van Leeuwen met 4.800 gram, derde werd M. Reichard met 3.970 gram. Voor de 10e wedstrijd reisden de hSW-leden naar het Am- de soorten koetsen bekijken sterdam-Rijnkanaal bij Breu- die ingezet worden bij trou werijen, feesten en jubilea. Er is een Jan Plezier, een trouwcoupé en een wagonette aanwezig. start. In dit geweld Mark Nahon naar een 40e en een 22e plaats. Rodi Visser en Nic Geers kon- zuur maken, maar deze twee trok ken zich aan elkaar op naar een goede klassering in de middenmoot, waarbij Nic zijn veel jongere clubgenoot. Judith van Berkel blijkt op haar reis door Canada toch Michelle Nahon, debuterende masterwedstrijden te zijn te- bij de meisjes tot en met 15 jaar, werd op de kilometer in Bussloo tweede en in Rijswijk derde. In het landelijk klasse- Nell en Stutterheim 3 t 1 W* ES co. NOORDKADE 24 - 2741 E¥ WADDINXVEEN TEL:8182-612568 -FAX:0182-611219 NEDERLANDSE VERENIGING f VAN onoehnhmêrs in HÊTCABROSSERlEBEDRIJF i CYCLE S BHBSB Ni MKW>» fff keukenarchitectuur Ridderhof 51 Alphen a d Rijn Telefoon 0172 44.32.69 Onsdag 27 augustus M,v<i 27 aoüt ie ETAPPE ÉTAPE 1672 km GOUDA-HAARLEM

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 23