WADDINXVE Start inspraak over ontwerp-plan jeugd A/OG 4 DAgE/vJeESj! WARENHUIS OP STELTEN WARENHUIS OP STELTEN ^sintratuin Bolleboos ^sintratuin I l WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 3 OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGE VERGADERINGEN INTEKENFORMULIER GROEN BOUWZAKEN Klaverveld 9 Barbecue's Tot en met zaterdag 31 augustus! OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Tuinmeubelen, kussens en parasols van werklozen heeft een baan in het kader van de jeugd- fronten harder en grimmi ger. Er dreigt een catagorie tencommissie Zorg en Cul tuur er advies over uit, op Provinciale Staten het plan vast. WONINGWET - f SPREEKUREN Alle tuinplanten voor kort was er sprake van een sterk verkokerd be leidsveld. Wie hulp nodig had kreeg er soms een pro bleem bij omdat de jeugd zorg zo moeilijk toeganke lijk was. Daar komt nu ge leidelijk verandering iri. Jeugdzorg krijgt van het kabinet meer aandacht. Voor Zuid-Holland vertaalt zich dat in meer geld voor jeugdhulpverlening. ‘Jarenlang ging de provincie gebukt onder een krappe capaciteit, maar tot 1999 komt er 23,1 miljoen gulden WADDINXVEEN/DEN HAAG - Gemeenten steunen bij hun preventief jeugdbeleid, terugdringen en op lossen van schooluitval, werkloosheid en criminali teit, effectieve jeugdzorg bieden en jeugdigen en ouders meer invloed geven. Dat zijn de vier doelen van het jeugdbeleid in Zuid-Hol land. Gedeputeerde Staten sturen binnenkort hun Ont werp Jeugdplan naar een brede kring van instellin gen en gemeenten in de pro vincie. De nota gaat over de jeugd problematiek buiten de grootstedelijke gebieden Den Haag en Rotterdam. (In en voor deze regio’s wordt een apart beleid ont wikkeld). Er is veel aan het verande ren in de jeugdzorg. Tot bij‘, meldt de provincie in provincie 5,2 miljoen gulden haar nota. steken in de steun aan pro- De problemen voor jeugdi- vinciale organisaties die in- gen worden op een aantal stelling en gemeenten bijs- taan, bijvoorbeeld bij het ontwikkelen van een lokaal jeugdigen te ontstaan waar preventief jeugdbeleid, niemand raad mee weet. Verder steekt Zuid-Holland Vooral het aantal jongeren nog eens 1,7 miljoen gulden dat langdurig werkloos is, is in vernieuwing voor het de afgelopen 25 jaar ver- jeugdbeleid in de vorm van tienvoudigd. Slechts 500 projectsubsidies aan ge- de 5.000 langdurig meenten en instellingen. De inspraakperiode over het ontwerp-plan Jeugd werkgarantiewet. Vooral bij 1997-2001 loopt tot dinsdag de Marokkanen van 20 tot 15 oktober. Óp donderdag en met 24 jaar is bijna één 28 november brengt de sta- op de drie jongeren werk loos. In 1997 is er in totaal 75 miljoen gulden beschik- vrijdag 20 december stellen baar voor de jeugdhulpver lening. Daarnaast wil de E E E M E (0182)624 624 Piasweg 2b Op de agenda o.a. Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen VERKEERSZAKEN Bekendmaking verkeersmaatregelen Kanaalstraat 4 Op de agenda o.a. Woubrechterf 64 Werkstukken inleveren Werkstukken afhalen Junolaan 6 het oprichten van een tuinhuisje en Bezwaren Inschrijvingen moeten vóór 7 september 1996 binnen zijn. koming van afzonderlijke parkeermaatregelen is besloten om in de nieuw Naam: Binnengekomen kapaanvragen Da Costaweg 13 1 berk in de achtertuin Kon. Willem II straat 6 1 berk in de voortuin Weidezoom 27 Bekendmaking bouwplan Beethovenlaan zuidzijde Middelburgseweg 13 Alpherwetering 42 t/m 70 Woubrechterf 16 1 wilg in de achtertuin Piasweg 7 1 treurwilg in de tuin VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN COLLECTEROOSTER 2 sierkersen Van 1 t/m 7 september 1996 Gezamenlijke Thuisfronten Kleikade 2 1 eucalyptus in de achtertuin Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen WADDINXVEENSE IEPEN BEDREIGD BOUWPERCEEL AARD VAN HET BOUWPLAN Zuidkade 56 het gedeeltelijk veranderen van een woning t Donderdag en Commissie III op donderdag 5 september 1996, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. De beslissing op een bouwaanvraag moet worden aangehouden wanneer ter plaatse een voorbereidingsbesluit van kracht is of een bestemmingsplan in procedure is gebracht. Het doorbreken van de aanhouding is mogelijk wanneer het bouwplan in overeenstemming is met zowel het geldende bestemmingplan als het toekomstige plan. Aan die voorwaarde voldoet het bovengenoemde bouwplan. De specifieke verklaring houdt in: toestemming vóóraf om de aanhouding te doorbreken op voorwaarde dat tijdens het ter inzage liggen van het bouwplan geen bedenkingen worden ingediend. Het bouwplan ligt met ingang van 29 augustus 1996 gedurende twee weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, tijdens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur, Raad huisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen door eenieder schriftelijk bedenkingen wor den ingediend bij Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, Raad huisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinx- veen). Op de agenda o.a.: -Jaarrekening 1995. - Subsidieregeling kinderopvang alleenstaande ouders. - Milieu-overeenkomst ISMH. - Vragen CDA-fractie inzake parkeren in A3-gebied. - Vragen CDA-fractie inzake verkeerscirculatieplan. - Intentieverklaring en Maatregelenpakket duurzame woningbouw Midden-Holland. - Sociaal en cultureel fonds. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, vijfde lid, van de Woningwet en gebruikmaking van de zogeheten specifieke verkla ring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bouw vergunning te verlenen ten behoeve van het perceel: - Planpresentatie bouwplannen plandelen B en G wijkZuidplas ’90, wozoco Souburgh en appartementengebouw Pr. Beatrixlaan 2-4. - Principeverzoek voor het oprichten van acht woningen aan de Brugweg t.a.v. H. van Vliet. - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit t.b.v. het perceel Henegouwerweg 26f. - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit t.b.v. Distripark A12, eerste fase (Doelwijk). - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit t.b.v. een perceel naast Brugweg 108 (herhalingsbesluit). - Advies inzake bezwaarschriften tegen het voorbereidingsbesluit Piasweg 37. -Jaarrekening 1995 Commissie II op woensdag 4 september 1996, aan vang 20.00 uur in het gemeentehuis. - Jaarrekening 1995. - Rekening 1994 Openbaar Lichaam voor V.O. - Instructie voor de leerplichtambtenaar art. 16, lid 4, Leerplichtwet 1969. - Beoordeling concept-Verkeerscirculatieplan. - Convenanten club- en buurthuizen. - Vaststelling subsidie Stichting Waddinxveens Welzijnswerk 1995 (defini tief) en 1996 (voorlopig), de inzet van de vrijvallende salarislasten van de jongerenwerkers en de afrekening project Toeleiding Allochtone Peuters I (e.e.a. onder voorbehoud). - Wijzigen en opnieuw vaststellen van de Monumentenverordening. - Intentieverklaring en maatregelenpakket duurzame woningbouw Midden- Holland. - Verordening voorziening huisvesting onderwijs en Verordening procedure overleg huisvesting onderwijs. Commissie I op dinsdag 3 september 1996, aanvang 19.30 uur in res taurant Bibelot. het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het oprichten van twee watersilo’s op een onderheide betonnen plaat. Raadhuisplein 1 Postbus 400, 2740 AK 624 680 624 500 610 401 624 524 624 760 612 570 Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatstelijke Verordening. Eenieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen kan ingevolge de Algemene Wet Bestuursrecht binnen 6 weken na publi katie van dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het col lege van Burgemeester en Wethouders. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. E. Casimiriaan hoek Van Meckelenburg Schwerinlaan Willem de Zwijgertaan (ter hoogte van Albert Heijn) Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. groenstrook aan achterzijde van de wonin gen (overzijde van de sloot) in verband met te ontwikkelen bouwplan groenstroken aan west- en noordzijde van de Albert Heijn, waarin 2 populieren aan de straatzijde en diverse elzen, essen en esdoorns in verband met uitbreiding van de Albert Heijn. 1 lijsterbes, 1 acacia en 1 ceder in voor- en zijtuin groenstrook met 9 berken i.v.m. herinrichting (reeds in inspraak geweest) het geheel veranderen van een woning in een winkel het plaatsen van een dakkapel op het achter- geveldakvlak het plaatsen van twee dakkapellen op het voorgeveldak. en het plaatsen van een dakkapel op het zij- geveldakvlak. Parkeerverboden Naar aanleiding van de wens tot het verbeteren van de plaatselijke ver keersveiligheid is besloten een plaatselijke herinrichting van de verkeersin frastructuur te realiseren. Deze wordt ondersteund door een noodzakelijk parkeerverbod. Dit parkeerverbod zal gelden over een afstand van 12 meter in het Nicolaaserf schuintegenover de T-splitsing en ter hoogte van de huis nummers 1 en 3. Deze verkeersmaatregel zal worden aangegeven middels het aanbrengen van een gele onderbroken streep op de trottoirband. Deze rechten zijn zoals bedoeld en omschreven in artikel 13 hoofdstuk 2 WABW en in artikel 15 en 18 lid 1 sub d van de wegenverkeerswet 1994 en artikel 67 lid c van het Regelement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990. <- Gereserveerde invalideparkeerplaatsen In verband met rechten voortvloeiende uit invaliditeit is besloten dat word overgegaan tot de inrichting van een gereserveerde invalideparkeerplaats in de direkte omgeving van het navolgende adres: Haverakker 56. Burgemeester en Wethouders maken bekend dat zij de volgende ver- keersbesluiten hebben genomen: Aangetaste bomen, zowel in het openbare gebied als particuliere, dienen zo snel mogelijk onschadelijk gemaakt te worden. Ze worden gekapt, waarna de bast geschild wordt. De oorzaak is een schimmel die wordt verspreid door een kevertje, de iepenspintkever. Deze kevers leggen eitjes in dood iepenhout, vaak aanwezig in open haardhoutvoorraden. Om verspreiding van de ziekte tegen te gaan is het dus van groot belang dat er geen ongeschild iepenhout blijft liggen. Bewoners van Waddinxveen worden opgeroepen om houtvoorraden te controleren op aanwezigheid van iepenhout. Zonodig kunt u een beroep doen op één van de deskundi gen van de afdeling Openbare Ruimte. Ook als u vermoedt dat een boom is aangetast door de iepenziekte, kunt u dit doorgeven aan de meldingen lijn van de afdeling Openbare Ruimte, telefoon (0182) 62 45 00. De bestrijding van de iepenziekte is van groot belang om de vele waardevolle iepenbomen in Waddinxveen te beschermen. Ondergetekende wil graag deelnemen aan de te houden amateuresxposi- tie voor inwoners van Waddinxveen van 21 tot en met 28 september 1996. Het aantal te exposeren werkstukken per persoon is afhankelijk van het aan tal inzendingen en zal plaatsvinden in volgorde van eigen keus. Adres Openingstijden De desbetreffende Verkeersbesluiten liggen gedurende 6 weken ter inzage bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer aan het Raadhuisplein. Voor nadere informatie telefoon 62 46 22. DEELNAMEFORMULIER JAARLIJKSE AMATEUREXPOSITIE IN C.K.V. ’KREATER’, KERKSTRAAT13 WADDINXVEEN donderdag 19 september tussen 19.00-20.00 uur maandag 30 september tussen 10.00- 11.00 uur Kerkstraat 13, Waddinxveen dagelijks van 08.30 - 16.30 uur en van 19.00 - 21.00 uur zaterdags van 12.00 - 16.00 uur verkoop/ veirekeringsbedrag Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kan de natuurlijke of rechtsper soon die door een van de genoemde verkeersbesluiten rechtstreeks in zijn belang is getroffen, daartegen een bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen, binnen 6 weken na deze bekendmaking. Gemeld dient te worden dat bezwaarschriften ingediend bij B&W geen schorsende werking hebben. Wanneer een bezwaarschrift is ingediend kan de president van de Arron dissementsrechtbank, op een daartoe strekkend verzoek van de indiener van het bezwaarschrift, een voorlopige voorziening treffen indien de onmid dellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel zou meebrengen voor betrokkene. Het verzoek kan worden ingediend bij de Arrondissements rechtbank te ’s-Gravenhage sector Bestuursrecht, Juliana van Stolberglaan 2, Postbus 20302, 2500 EH 's-Gravenhage (tel. (070) 381 38 15). Aan de indiening van een dergelijk verzoek zijn kosten verbonden. Nader informa tie omtrent de procedure kan worden verkregen bij de afdeling Algemene Zaken (tel. 62 46 28). Betreffende verkeersmaatregel zal worden aangegeven met bord E6. Deze rechten zijn bedoeld als vermeld in artikel 26, lid b van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990 juncto de Wegenverkeerswet 1994. Het intekenformulier kunt u inzenden of afleveren bij: Gemeentehuis Waddinxveen Raadhuisplein 1, 2741 HR WADDINXVEEN afdeling Welzijn, Educatie en Recreatie (W.E.R.) t.a.v. mevrouw W. Romeijn. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (in de tijdelijke huisvesting) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Eenieder die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn getroffen door verlening van een bouwvergunning danwel instemming met een melding, kan gedurende een termijn van zes weken na de dag van verzending/uit- reiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Informatie omtrent beschikkingen is verkrijgbaar bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (telefoonnum mer (0182) 62 47 64). g cn E o •O j opj o 2 <D j op c z o -ê i <n c De jaarlijkse amateurexpositie voor de inwoners van Waddinxveen zal dit keer niet in de raadzaal van het gemeentehuis, maar in het Centrum voor Kunstzinnige vorming ’Kreater’, Kerkstraat 13 te Waddinxveen worden georganiseerd. De reden hiervoor is dat de raadzaal na de zomer zal worden verbouwd. AARD VAN HET BOUWPLAN het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een supermarkt BOUWPERCEEL Kon. Wilhelminaplein 42 De iepenziekte slaat dit jaar keihard toe. Tot nu toe zijn dit jaar al 160 iepen het slachtoffer geworden van deze gevreesde en voor iepen dode lijke ziekte. En het is zeer waarschijnlijk dat er nog meer zullen volgen. De ziekte kenmerkt zich door het plotseling geel verkleuren van de bladeren aan enkele takken, waarna binnen enkele weken de gehele boom afsterft. Ingevolge het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaatselijke Ver ordening maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: 30 km/uur-zone Centrum oost j Gelet op de wenselijkheid de gemiddelde snelheid laag te houden is geko- I Handtekening deelne(e)m(st)er: zen om een lagere maximumsnelheid te realiseren in woongebieden. Dit komt voort uit het door de raad op 13 september 1994 vastgestelde rapport "categorisering van Wegen”. Daarom is besloten de wijk Centrum-oost in te richten tot 30 km/uur zone als bedoeld in artikelen 62 en 63 van het Regie- ment Verkeersregels en Verkeerstekens 1990, juncto de Uitvoeringsvoor- schriften inzake verkeerstekens van het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer, juncto de Wegenverkeerswet 1994. Deze maatre gel wordt ondersteund door aanleg van fysieke snelheidsmaatregelen. De zone wordt omschreven als zijnde het gebied van Centrum-Oost waarbin nen opgenomen de Souburghlaan, Diederick van Schagenplantsoen, een deel van de Oranjelaan en het St. Huybertsgerecht. Loket voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten maandag tot en met donderdag :08.30 -14.00 uur vrijdag :08.30 -12.30 uur dinsdag- en donderdagavond 19.00 - 20.30 uur Het loket voor de Algemene Publieksinformatie is dagelijks geopend van 08.30 -14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informa tie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 -17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Tijdens beide avondopenstellingen is de receptie (of het loket voor de Algemene Publieksinformatie) geopend. Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burge meester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkhuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieu. Wingerd 100 t/m 556 (even) het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woongebouw Pr. Margrietstraat 17 en 19 het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van twee woningen en het oprichten van een garage met tuinmuur leder werkstuk moet voorzien zijn van een eenvoudige lijst met een deug delijk ophangsysteem (geen glaswissellijsten met zgn. klemmetjes) Schil derijen mogen een maximale afmeting van 100 cm x 100 cm hebben. Op de achterzijde van het werkstuk uw naam en -indien u dit wenst- het verkoopbedrag vermelden. Voor keramiek, boetseer- en beeldhouwwerk zijn grijze stapelblokken beschikbaar. Er zal een deelnemerslijst voor bezoekers beschikbaar zijn. Er zal een mogelijkheid zijn om exposanten, die dat wensen in contact te brengen met bezoekers die belangstelling voor zijn/haar werk getoond hebben. TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis postadres telefax Afvalstation (ophalen grofvuil) Zuidelijke Rondweg 250, Centraal Meldpunt Zorg Pr. Bernhardlaan 9, Meldpunt discriminatie Instituut Sociaal Raadslieden Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad "De Sniep" (informatie) Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Openingstijden afdeling Publiekszaken zie elders in deze rubriek. Afvalstation voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. Elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. BROS. Hlf.l-.IJ-WJtEUUlU TER AAR Veldweg Kingang Kerkweg), BK tel. 0172-602241. HET GROENE WARENHUIS liiTIflri - Bolchrysant, mooi van kleur voor zowel binnen als buiten. Doorsnede 50 cm. Staat bol ijA;i ■- van de bloemknoppen. Volop keuze uit diverse kleuren. Van 11.95 voor A 6?5 Parkeerverbodzone Zuidplas 90 Vanwege de wenselijkheid een geordende situatie te verkrijgen en ter voor- Diverse aanbiedingen w aan te leggen wijk Zuidplas 90 over te gaan tot het instellen van een par- keerverbodzone met uitzondering van de daarvoor voorbestemde parkeer- I vakken. Dit als bedoeld in artikelen 62 en 63 van het Reglement Verkeers- Adres regels en Verkeerstekens 1990, juncto de Uitvoeringsvoorschriften inzake Verkeerstekens van het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer, juncto de Wegenverkeerswet 1994. De maatregel zal worden Postcode en woonplaats aangegeven middels bord E10 met onderbord uitgezonderd de parkeer- vakken. Deze maatregel wordt fysiek ondersteund door aangifte van par- keervakken. Telefoonnummer: De zone wordt omschreven als zijnde het gebied begrensd door het land- I hoofd Zonnehof, de kruising Sterrenlaan en het landhoofd Poolster. Aangemelde werkstukken in volgorde van eigen keus: 30 km/uur-zone Zuidplas 90 Gelet op de wenselijkheid de gemiddelde snelheid laag te houden is geko- techniek titel v/h werkstuk maten zen om een lagere maximumsnelheid te realiseren in woongebieden. Dit -(hxb) komt voort uit het door de raad op 13 september 1994 vastgestelde rapport "categorisering van Wegen”. Daarom is besloten de wijk Zuidplas in te rich- 1 ten tot 30 km/uur zone als bedoeld in artikelen 62 en 63 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990, juncto de Uitvoeringsvoorschrif- ten inzake verkeerstekens van het Besluit Administratieve Bepalingen 2 inzake het Wegverkeer, juncto de Wegenverkeerswet 1994. Deze maatre- gel wordt ondersteund door aanleg van fysieke snelheidsmaatregelen. De I zone wordt omschreven als zijnde het gebied begrensd door het landhoofd I 3 Zonnehof, de kruising Sterrenlaan en het landhoofd Poolster. j Veldweg Kingang Kerkweg), HET GROENE WARENHUIS tel. 0172-602241.

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 3