Drie kerken open op o Nieuw seizoen voor Concordia' van start Boottocht van Baas' personeelsvereniging Zaterdag weer 'Luifelbaandag' HEMCAR Open Monumentendag WADDINXVEEN - Zoals bericht grijpt Waddinxveen ae jaarlijkse ’Open Monumentendag’ op zaterdag 14 sep tember aan voor de officiële onthulling van het polder- kunstwerk ’De Vergeten Plek’ van de Belgische kunste nares Eline Ouwendijk ter markering van Nederlands Demonstraties Reddingsbrigade Promotieteam WN op braderie Luifelbaan Genootschap WADDINXVEEN - Dins dagavond 10 september om acht uur verzorgt de Vereniging Historisch Ge nootschap Waddinxveen in hotel-café-restaurant 'De Unie’ (Kerkweg-Oost) een lezing over het Hoog heemraadschap van Rijn land en inliggende pol ders. Springkussen postkantoor Naturistisch zwemmen bij NPN Volksdansen Het Zuidhonk Matige vangst Verbouwing De Paddestoel TEL: 0I72-21ÖI27, EAX: 0172-2173661*1 Lezing en exposities Historisch RTW-radio op bezoek bij dansschool Waddinxveen Nieuwe cursus jeugdvissen in Het Zuidhonk De Bas weer volop geopend StPTE.MBER OOGSTMAAND O o Eerste avond De Schaapskooi 10% TUINSPRttKUIttN|; De Bloemenstulp in Zevenhuizen 30% LAAG BOSKOOP 63,2771GX BOSKOOP i PAGINA 15 WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN automobilistenpanels TUINKAMLR Leo Mathol (69) met naast hem zijn werkgt (Foto: Si i7 nieuw idee en een kopje koffie of thee. 0 Tl ADREM van Rijnland. Voorts zal hij ook vooruitblik ken op de Open Monumen tendag van zaterdag 14 sep tember en de luisteraars een en ander vertellen over op- te vondsten in de polder Zuid- plas. In blijvend een keer komen kij ken en wellicht voorzichtig meedoen. WADDINXVEEN - Na zes weken zomervakantie zijn de ze week het slagwerkensemble, de harmonie, de big band en de leerlingen van de Waddinxveense muziek vereniging Concordia Waddinxveen in het clubgebouw ’De Hoge Noot’ (J.W. Frisoweg) aan een nieuw seizoen begonnen. keer Nederland aanwezig is met voorlichting en educatie, met name in verband met de start van het nieuwe school- seizoen. De uitslag was als volgt: 1. A. van Leeuwen (4.750 gram), 2. W. Houtman (3.680 gram) en 3. M. Reichard (3.340 gram). Bij de Zevenhuizense Plas in Zevenhuiizen-Moerka- pelle en bij de Noord-Aa in Zoetermeer was hetdeze zomer, voor zover het weer het toeliet, veel belangstel ling voor het ongekleed re creëren. WADDINXVEEN - Zaterdag 7 september wordt door PTT Post ter gelegenheid van de jaarlijkse Luifelbaandag in het winkelcentrum een groot springkussen in de vorm van een Postpak voor het post kantoor aan de Brederolaan geplaatst. Vanaf tien uur ’s morgens tot vier uur ’s middags kunnen kinderen in de leeftijd van 4 tot 12 jaar op het postpak springen. Er zijn professione le begeleiders aanwezig die ook spelletjes voor de kinde ren houden. WADDINXVEEN - In wijkge- bouw Het Zuidhonk (Zuidpla- slaan) beginnen deze week de nieuwe volksdanslessen. WADDINXVEEN - Dinsdag 10 september houdt de hen- gelsportvereniging Waddinx veen HSW in samenwerking met de Stichting Wijkwerk De Zuidplas weer een cursus jeugdvissen voor jongens en meisjes in de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar. Elke woensdag van 20.00 tot 20.30 uur geeft Ellen Roos les aan beginners en van 20.30 tot 23.00 uur aan gevorder den, terwijl Adri Crama elke vrijdag van 09.30-11.30 uur les geeft aan beginners en ge vorderden. Nadere inlichtingen kan men verkrijgen bij Hanny de Vries, tel. 0182-617889. Informatie over de verschi- lende groepen en eventuele muzieklessen is te verkrijgen bij B. van Rutten, (tel. 0182- 614481) en W. Faaij, (tel. 0182-618150 en over de AMV-cursus bij J. Bouwman (tel. 0182-619569) en J. Ro- mijn (tel. 0182-616297). In 1995 raakten er in dezelf de leeftijdscategorie van 0-14 jaar 5.226 kinderen gewond 6,8% in vergelijking met 1994), van wie 1.078 (-7,5%) zo ernstig dat ze in het zie kenhuis moesten worden op genomen. Voor 1994 waren deze absolute cijfers respec tievelijk 4.895 en 1.165. WADDINXVEEN - De hen- gelsportvereniging Waddinx veen HSW hield de 11e wed strijd voor de zomercompeti tie. Er werd gevist in de Haarlemmer Ringvaart bij Badhoevedorp. De acht deel nemers vingen gezamenlijk slechts 16 kilo witvis. avontuur met schitterende prijzen, waaronder toegangs bewijzen voor vier personen voor Ponypark Slagharen ter waarde van bijna 100 gulden. Scoutinggroep Peter Maritz is aanwezig om de bezoekers te informeren over de stand van zaken met betrekking tot het nieuwe clubhuis. Rond de klok van twaalf uur is de prijsuitreiking van de on langs gehouden ballonnen wedstrijd. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 6 september om acht uur houdt de hervormde kof fiebar ’De Schaapskooi’ (Nes se) voor 15-jarigen en ouder de eerste avond van het nieu we seizoen. De jongelui zijn ook van harte uitgenodigd voor de bijbelstudie op zon dag 8 september. Deze studie wordt gehouden op de adres sen Otto-erf 3, Brugweg 9 en Bilderdijklaan 48. Het slagwerkensemble start te de eerste repetitie op maandagavond 2 september WADDINXVEEN - Het nieuws- en actualiteitenpro gramma ’Nieuwscafé’ van de lokale RTW-radio heeft komende vrijdagavond tussen negen en elf uur dans school Waddinxveen aan de Staringlaan als lokatie ge kozen. Het radioprogramma valt samen met de open avond die de dansschool dan houdt. De harmonie begint op don derdag 5 september van 19.30-22.00 uur onder leiding van Pieter Boer. De lessen voor de leerlingen startten vandaag (woensdag 4 sep tember). Deze lessen worden voornamelijk op de woens dagmiddag en -avond gege ven door Inge te Linteloo. Vanaf donderdag 5 septem ber start Concordia met de cursus algemene muziekleer WADDINXVEEN - Komende zaterdag 7 september wordt door de winkeliersvereni ging van het winkelcentrum ’Luifelbaan’ aan de Brederolaan in Waddinxveen- Noord weer de jaarlijkse ’Luifelbaandag’ gehouden. PTT Post geeft acte de pre sence met een springkussen voor de jeugd. Ook worden er Oudhollandse stroopwafelen gebakken, waarvan een ieder kan smullen. Voorts zal er worden ge draaid aan het grote rad van In de maand september presenteren wij in onze Tuinkamer vele leuke en interes- i santé sfeerelementen. Deze maand kunt u bij ons aardige kortingen (tot wel 30%) oogsten waarmee u uw tuin of balkon een nieuwe aanblik kunt geven. Wij or ganiseren tevens twee gratis tuin- L spreekuren met ervaren tuinspecialisten die u kunnen helpen uw tuinwensen te verwezenlijken Kom zaterdag bij ons i langs U kunt bij ons rekenen op een L WADDINXVEEN - Het nieu we seizoen van de Waddinx veense Reddingsbrigade (WRB) gaat deze week van start met twee demonstratie- avonden. Het trainingssei- zoen begint een week later. Als opening van het seizoen geeft de Waddinxveense Red dingsbrigade samen met de Waddinxveense EHBO-ver- eniging twee demonstratie- avonden. Deze demonstratie-avonden zijn op woensdag 4 en vrijdag Hiftple-ziir v-axpersoox^^e serv-iu. Ren<>ul* WADDINXVEEN - Na de zomervakantie begint deze maand het naturistisch zwemmen in de zwemba den. De Waddinxveense naturistische zwemvereni ging ’Puur Natuur’ huurt voor het naturistisch zwemmen drie lokaties. De cursus, bestaande uit acht dinsdagavonden, wordt ge houden van 18.45-20.00 uur in wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan). De reeks wordt besloten met een vis wedstrijd op zaterdag 9 no vember van 10.00 tot 15.00 uur waarmede leuke prijzen zijn te winnen. Er wordt door de deelnemen de jongeren niet alleen gevist, maar er wordt ook door mid del van een wateronderzoek op speelse wijze aandacht be steed aan het milieu. Het leren herkennen van de verschillende vissoorten, wa terdiertjes en waterplanten komt hierbij uitgebreid aan bod. Dit alles gebeurt onder begeleiding van ervaren sportvissers. De hengelsport- vereniging Waddinxveen zorgt voor de benodigde hen- gelsportartikelen tijdéns de cursus. Bij de te houden vis wedstrijden zijn de ouders (AMV) bestemd voor kinde ren vanaf 7 jaar. De AMV-1 cursus (voor de jonge kinde ren) wordt gegeven van 16.30-17.20 uur. De AMV-2 cursus (een ver snelde cursus voor de oudere kinderen) wordt gegeven van 17.20-18.10 uur. Deze cursus staat onder leiding van Pieter Boer. Zo kan men vanaf komen de zaterdag 7 september van 16.30-18.00 uur zwemmen in zwembad ’De Koommolen’ in Zevenhui zen. Op zondag kan men van 13.30-15.00 uur te recht in zwembad ’De Dil len’ in Alphen aan den Rijn en tevens van 16.15- 17.45 uur in zwembad ’De Dolfijn’ in Maassluis. voor het jazzfestival in Gouda, het Oogstfeest van Zevenhuizen en de achter gronden van de Nationale Ziekendag van zondag 8 sep tember. Nieuwscafé zal afsluitend praten met Ruud en Gina v.d. Helm, de twee drijvende krachten achter dansschool Waddinxveen. Uiteraard ko men ook enige beginnende en dansliefhebbers aan het woord. 6 september van 20.00-21.30 uur in het Gouwebad ’de Sn- iep’. Vrijdag 13 september be gint het trainingsseizoen voor alle leden. De Waddinxveense Red dingsbrigade zwemt op de vrijdag van 18.30-21.30 uur en op zaterdagmorgen van 08.00-09.30 uur in lessen van 45 minuten Voor meer informatie kan men bellen naar mevrouw M. Mulder, tel. 0182-611492 (na 18.00 uur). WADDINXVEEN - Deze week zijn ook in Waddinxveen de scholen weer begonnen. Met spandoeken en affiches haken het gemeentebestuur en de plaatselijke afdeling van Veilig Verkeer Nederland in op het weer dagelijks onderweg zijn van school kinderen. WADDINXVEEN - Het blijkt gevorderde nog niet tot iedereen te zijn doorgedrongen dat na de ver woestende Luifelbaan-brand de nieuw ingerichte winkel van De Bas Speelgoed Hob by weer volop is geopend. Na de brand bij buurman Hoodie Faunaland op vrij dagavond 19 juli is Wigwam De Bas drie weken dicht ge weest. Inmiddels totaal ver nieuwd en uitgebreid (onge veer 20 m2 meer winkelop pervlak) bestaat het assortiment nu uit speelgoed en een nog grotere hobby-af- spanning deling. Het doe-het-zelf ge deelte is verplaatst naar de vestiging aan de Jan Dorre- kenskade-Oost. in de nieuwe campagne ’De scholen zijn weer begonnen’. Kinderen in kinderpangls lie ten weten bereid te zijn om zelf acties te ondernemen om de eigen verkeersveiligheid te verbeteren. Voorwaarde hier bij was wel dat zij door vol wassenen serieus genomen worden. Ook lieten de kinderen na een oproep in de WN-Jeugd- verkeerskrant weten dat zij het waarderen als automobi listen zich aan de verkeersre gels houden en zich als ’een heer in het verkeer’ gedra gen. In kwam naar voren dat auto mobilisten vinden dat kinde ren zich soms onvoorzichtig in het verkeer gedragen door dat ze de verkeersregels nog niet goed kennen en het ver- keersinzicht bij kinderen nog niet optimaal is. Volgens cijfers van het Cen traal Bureau voor de Statis tiek (CBS) kwamen er vorig jaar 87 meisjes en jongens tot en met 14 jaar in het verkeer om het leven. Dat is een da ling van 6,5% in vergelijking met 1994 toen 93 kinderen dodelijk verongelukten. WADDINXVEEN - In ver band met de verbouwing van wijkgebouw De Padde stoel (Lijsterbesstraat) zijn er deze maand nog geen clubs of andere activi teiten. Gehoopt wordt begin okto ber weer met de activitei ten te kunnen starten. ZEVENHUIZEN - In Zeven huizen zal zaterdag 7 sep tember, gedurende het jaar lijkse Oogstfeest, in het pand van voormalig warme bakker Verbij aan de Dorpsstraat 163 de nieuwe bloemenwin kel ’De Bloemenstulp’ worden geopend. ’De Bloemenstulp’ wordt ge leid door Alita Wuite, die een jarenlange ervaring in de bloemenbranche heeft en ge diplomeerd bloembindster is. Ze kan dus prima service en advies geven. De nieuwe zaak is meer dan een bloemenwin kel alleen. Het is een winkel met een geheel eigen gezicht en stijl. Naast allerlei soorten bloemwerk bestaat het assor timent uit leuke cadeaus, kleinmeubelen en kunst, zo als het unieke keramische werk van de regionaal beken de Anneke Nap. van de kinderen van harte welkom. Deelname aan de cursus jeugdvissen voor ieder kind bedraagt ƒ2,50 per avond en dag. Voor nadere inlichtingen kan men terecht bij W. de Bruin, Alpherbrink 20, tel. 0182-619005. Na deze aktiemaand zijn wij exclusief open voor belangstellenden op afspraak weg, deel uit. (Foto: Sjaak Noteboom). lever Joop Baas. (Foto: Sjaak Noteboom). (69). De Waddinxveense oud- magazijnbediende is aan de Wilhelminakade nog zeer ge regeld actief als kantinebe- heerder en als voorzitter van de 20-jarige personeelsver eniging. Winnaar werd W. Houtman met een vangstgewicht van 3.540 gram. Als tweede ein digde J. van Elswijk met 3.350 gram. Derde werd H. Kraan met 2.630 gram. Voor de 12e wedstrijd stond de Heimanswetering bij Al phen aan den Rijn op het pro gramma. In dit water, waar de tankvaart nu eens geen spelbreker was, werd even eens zeer matig gevangen, zij het dat de gemiddelde vangstgewichten in vergelij king met de elfde wedstrijd wel iets hoger waren. De lezing zal worden gehou den door J.H.M. Sloof, werk zaam bij het Hoogheemraad schap van Rijnland. Hij zal ingaan op het ontstaan van dit waterschap, dat zich te genwoordig bezighoudt met de kwaliteit en de kwantiteit Van de oppervlaktewateren. Aan Open Monumentendag wordt zaterdag 14 september een bijzonder tintje gegeven door de officiële onthulling van het polderkunstwerk van de Belgische Eline Ouwen dijk, dat in de wijk Zuidplas- Extra het laagste polderwa- terpeil van -7.10 meter NAP symboliseert. Naar aanleiding daarvan heeft de gemeente Waddinx veen een foto-expositie over het ontstaan van dit kunst werk ingericht in wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan). De Vereniging Historisch Ge nootschap sluit, in de barzaal van het wijkgebouw, daarop aan met een kleine expositie. Door middel van foto’s, bo demvondsten en kaarten ku- nen de bezoekers een beeld krijgen van de Zuidplaspol- der uit de tijd dat de term woonwijk nog bedacht moest worden. Deze expositie is op Open Monumentendag te zien van 10.00-16.00 uur. De toegang is gratis. In de bovengang van het cen trum voor kunstzinnige vor ming Kreater (Kerkstraat) is op dit moment een tafelvitri- ne ingericht, ook met wat bo demvondsten uit Waddinx veen, zoals glazen flesjes, loodjes, een tinnen lepel en wat aardewerk. Aan de wand naast de vitrine hangen een paar advertentiepagina’s uit het toenmalige Waddinx veense Advertentieblad. Doordat de werkgroep bode monderzoek van de Vereni ging Historisch Genootschap Waddinxveen op diverse loca ties aan het werk is, komt men tijdelijk nogal wat mens kracht tekort. Zijn er leden, die het leuk vin den een paar uur per week, liefst overdag, hun steentje bij te dragen, dan kunnen zij zich in verbinding stellen met het secretariaat van het Ge nootschap, tel. 0182-615698. er naar gestreefd worden kin deren zelf activiteiten te la ten uitvoeren voor hun eigen verkeersveiligheid. Op die manier dragen ze de nieuwe campagne en kunnen zij er voor zorgdragen dat de aandacht van de weggebrui kers gericht wordt op kind vriendelijk verkeersgedrag in woonwijken en op de school routes. Veilig Verkeer Nederland helpt de kinderen bij het op zetten van activiteiten. De meisjes en jongens die in april van dit jaar verkeers- examen deden kregen een ac- tiemap met daarin vijf aan trekkelijke en verschillende doe-activiteiten. Zo ontstond er een door kin deren ingesproken radiospot en laten kinderen hun ouders verkeersexamen doen. Daar naast krijgen de scholieren ook nog deze maand het ’He avy Traffic Magazine’, waar in verkeerstips staan en ver slag wordt gedaan van reeds ondernomen activiteiten door kinderen. Basisscholen, gemeentebe sturen, politiekorpsen en plaatselijke WN-afdelingen krijgen tips om de jeugdacti- viteiten aan het begin van het nieuwe schooljaar waar mogelijk te ondersteunen. Op grond van publieksreac ties en een evaluatie is de campagne van voorgaande ja- ren herzien. Veilig Verkeer Nederland heeft automobilis ten en kinderen gevraagd wat zij van elkaar vinden. Deze gegevens zijn verwerkt Met het oog hierop is komen de zaterdag 7 september het promotieteam van Veilig Ver keer Nederland aanwezig op de braderie in het winkelcen trum Luifelbaan (Bredero laan). De bezoekers kunnen daar ook hun gezichtsvermogen la ten testen. Verder is er opga ve mogelijk voor de cursus ’Pech aan de auto’ die in het najaar weer wordt gehouden. Traditiegetrouw wordt aan het begin van elk nieuw schooljaar de nieuwe pu bliekscampagne ’De scholen zijn weer begonnen’. Het blijft immers noodzakelijk automobilisten erop te atten deren dat er na de zomerva kantie dagelijks weer ander half miljoen basisscholieren op weg zijn naar en van school aan het verkeer deel nemen. Na evaluatie van de vorige campagne ’Wij gaan weer naar school’, waarmee WN de afgelopen vijf jaar aan de weg heeft getimmerd, bleek het nodig deze campagne in een nieuw jasje te steken. Het bijzondere van deze nieu we campagne ’De scholen zijn weer begonnen’ is dat basis scholieren (4 tot en met 12 jaar) gestimuleerd worden zelf aan de slag te gaan voor hun eigen verkeersveiligheid. De vormgeving is tevens ver nieuwd en in het teken gezet van het nieuwe WN-jonge- renplan ’Heavy Traffic’, dat later dit jaar officieel van start gaat. In het nieuwe schooljaar zal WADDINXVEEN - Met een boottocht hebben de mede werkers Baas Bedrijven za terdagmiddag stilgestaan bij het vierde lustrum van de personeelsvereniging, die wordt voorgezeten door kan- tinebeheerder Leo Mathol Van het door de Belgische kunstenares Eline Ouwen dijk gemaakte polderkunst werk 'De Vergeten Plek' in de woonwijk Zuidplas-Extra maken ook de twee antieke schepraderen uit 1875, door Waddinxveens burgemees ter C.M. van der Linden ge red uit het gesloopte polder- Aan het einde van de zomer vakantie is er traditioneel op de Luifelbaan sprake van een oergezellige braderie. Voor jong en oud valt er weer van alles te beleven. Er zijn novi teiten, lekkere hapjes, proe- verijen, speciale koopjes, de monstraties en nog veel meer. Voorzitter Wim de Bas van de enthousiaste winkeliersver eniging meldt dat de afdeling Waddinxveen van Veilig Ver- Het volksdansen is uitge groeid tot een gezellige ont waar de deelne mers veel wordt geleerd en aarbij men de conditie op peil kan houden. Er worden dan sen gedanst uit Amerika, Is raël, Roemenië, Griekenland, Bulgarije en Nederland. Er is zowel voor beginners als voor gevorderden een cursus. Stap voor stap, en dat is let terlijk bedoeld, leert men alle basispassen. Binnen een paar onder leiding van Jan Alblas. weken kent men al een paar De bigband repeteerde dins- dansen. Men kan geheel vrij- dag 3 september weer onder leiding van Pieter Boer. laagste polderwaterpeil van -7.10 meter NAP in de gemaal aan de Henegouwer- woonwijk Zuidplas-Extra. Het Gouwedorp is van plan de tweede zaterdag in sep tember weer volop mee te doen aan de jaarlijkse ’Open Monumentendag’. Op die dag zijn in ons land een groot aantal monumenten vrij toe gankelijk. In Waddinxveen zijn twee of ficiële monumenten: de Her vormde Brugkerk (Kerkweg- Oost) en de Remonstrantse Kerk (Zuidkade). Verder is er de beeldbepalende rooms-ka- tholieke St. Victorkerk (Zuid kade). De drie Waddinxveense ker ken zijn op ’Open Monumen tendag’ van 10.00 tot 16.00 uur voor het publiek toegan kelijk. In combinatie met de ze dag zal ’s morgens om tien uur in de woonwijk Zuidplas- Extra in het verlengde van de Mina Druckerhoeve het pol derkunstwerk ’De vergeten In de RTW-uitzending van lezing die dinsdagavond 10 vrijdagavond is ook gast september in ’De Unie’ (Kerk- CDA-wethouder Jan Hiele- weg-Oost) wordt gegeven ma. Hij zal van negen tot half over het Hoogheemraadschap tien vragen beantwoorden over de hoogte van de ge meentelijke heffingen en ta rieven. Ook de laatste stand van za ken rond het winkelcentrum ’De Nieuwe Passage’ komt gravingsmaterialen en recen- aan de orde, terwijl ook van gedachten gewisseld zal wor den over het collegevoorstel In het tweede uur van voor winkelzondagen in Wad- Nieuwscafé tijd en aandacht dinxveen. voor het jazzfestival Paul Roos van de Vereniging Historisch Genootschap Wad dinxveen zal even na de klok van half tien stilstaan bij een plek’ worden onthuld. In verband met deze onthul ling wordt dezelfde dag in het wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) een kleine ex positie gehouden over het ontstaan van het kunstwerk en zal de Vereniging Histo risch Genootschap Waddinx veen een presentatie geven van onder andere archief- en opgravingsmateriaal en vondsten uit de polder Zuid plas. In de drie kerken zullen di verse bezienswaardigheden liggen, zullen op vaste tijd stippen tekst en uitleg wor den gegeven en zal eventueel het orgel worden bespeeld. Dat gebeurt van 10.30 en 13.30 uur in de St. Victor kerk, van 11.30 en 14.30 uur in de Remonstrantse Kerk en van 12.30 en 15.30 uur in de Brugkerk. a I i i I i i L i t van 14.00-16.00 u ontwerp- en adviesburo van 14.00-16.00 u hoveniersbedijf ruts- f* irroPLN nuisi |^J FLKt Z.AII.. Pb AG VAN 10.0046.001 - l 'G sf« s Linnaeusweg 6, 277} HD Boskoop, fel. (0172) 21 32 68

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 15