WADDINXVE OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGE VERBOUWING GEMEENTEHUIS AFDELING VROM GESLOTEN RUIMTELIJKE ORDENING VERGADERINGEN INTEKENFORMULIER MILIEUZAKEN GROEN BOUWZAKEN r i’ r BEPERKTE OPENSTELLING AFDELING PUBLIEKSZAKEN i c r r c PAGINA 3 WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN T E E M E E N G (0182) 624 624 De besluiten zijn niet gewijzigd ten öpzichte van de ontwerp-besluiten. Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen AARD VAN HET BOUWPLAN BOUWPERCEEL het oprichten van een tuinhuisje Bloemendaalseweg 8 Staringlaan 3 Heemraadweg 14 en 16 Coenecoop111 Werkstukken inleveren Kuyperhoeve 45 en 47 Werkstukken afhalen Schuberthof 1 Stationsstraat 34 en Verzoek om vrijstelling Schaepmanhoeve 42 Bloemendaalseweg 22 Inschrijvingen moeten vóór 7 september 1996 binnen zijn. Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen I JbtÜVv pilIXXiHJOU VU in gmqrf qb TRhTOT nornespac dakkapel op het voorgeveldakvlak WT' fietsbrug Postcode en woonplaats het oprichten van een serre Thorbeckehoeve 14 Bezwaren Verzoeken om vrijstelling titel v/h werkstuk het plaatsen van een woonwagen. Terinzagelegging ontwerp-besluit 3 Verleende sloopvergunningen Prinses Beatrixlaan 4 het slopen van een schoolgebouw "Landelijk Gebied West” I Handtekening deelne(e)m(st)er: het slopen van een warenhuis Tweede Bloksweg 22 COLLECTEROOSTER Binnengekomen kapaanvragen Van 8 t/m 14 september 1996 Nederlandse Kankerbestrijding KLEDINGINZAMELING r I* uvu NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Bouwplan WADDINXVEENSE IEPEN BEDREIGD Terinzagelegging besluiten 'C De beslissing op een bouwaanvraag moet worden aangehouden wanneer n h h De rest van de dag is de afdeling gesloten in verband met de interne ver huizing. Naar verwachting zijn alle afdelingen medio maart 1997 op hun definitieve werkplek gehuisvest. het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van twee woningen het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen van een kantoor ruimte in een woonruimte De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (in de tijdelijke huisvesting) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Op de agenda o.a.: -Jaarrekening 1995. - Subsidieregeling kinderopvang alleenstaande ouders. - Milieu-overeenkomst ISMH. - Vragen CDA-fractie inzake parkeren in A3-gebied. - Vragen CDA-fractie inzake verkeerscirculatieplan. - Intentieverklaring en Maatregelenpakket duurzame woningbouw Midden-Holland. - Sociaal en cultureel fonds. Op de agenda o.a.: - Aanschaf nieuw personeels- en salarissysteem. - Wijziging gemeenschappelijke regeling Bedrijvenschap Regio Gouda. - Wijziging Verordening Marktcommissie en benoeming leden en plaats vervangende leden van de Marktcommissie. - Subsidieverzoek 1996 van het Buro Slachtofferhulp. - Jaarrekening 1995 van de algemene dienst, Grond- en G.A.S.-bedrijf. Burgemeester en Wethouders delen mede dat vanaf 5 september 1996 het ontwerp-besluit ter inzage ligt inzake de aanvraag van: Commissie III op donderdag 5 september 1996, aan vang 19.30 uur in het gemeentehuis. - de directie van loonbedrijf Van Leeuwen B.V. om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Wet milieubeheer voor een loon- en kraanverhuurbedrijf incl. stallingsruimte landbouwwerktui gen op het perceel Middelburgseweg 14B. Het ontwerp-besluit, de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 5 september tot 3 oktober 1996 ter inzage bij de afdeling Volks huisvestiging Ruimtelijke, Ordening en Milieu in het gemeentehuis alhier, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en op verzoek, op de maandag avonden gedurende drie aaneengesloten uren (doorkiesnummer 62 47 57, de heer W.P. Kaandorp). Desgewenst kan een mondelinge toelichting wor den verkregen. Ook na afloop van bovengenoemde periode kan nog inzage worden ver kregen en wel tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het besluit op de aanvraag. Op donderdag 5 september a.s. is de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu gesloten voor het publiek in verband met een opleiding van de medewerkers. Op woensdag 11 september a.s. kunt u voor het doen van aangifte van over lijden en geboorte en voor de overige dienstverlening van de afdeling Publiekszaken uitsluitend terecht van 08.30 tot 10.00 uur. Schriftelijk bedenkingen tegen de aanvraag en het ontwerp-besluit kunnen door eenieder tot 3 oktober 1996 bij hun college worden ingediend. Desgevraagd bestaat gedurende voomoemde termijn voor eenieder gele genheid tot een gedachtenwisseling over het ontwerp van het besluit en het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen (doorkiesnummer 62 47 57, de heer W.P. Kaandorp). Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingé bracht tegen het ontwerp van een besluit kunnen later beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aan getoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenking in te brengen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bedenking indient, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schrif telijk, tegelijkertijd met de bedenkingen, worden ingediend. Binnenkort starten de verbouwactiviteiten aan het gemeentehuis. Er komt een ruimere publiekshal en de overige (werk)ruimten in het gemeentehuis worden opnieuw ingedeeld en opgeknapt. De hoofdingang van het gemeen tehuis wordt tijdelijk verplaatst. Bewegwijzering wordt aangebracht. Het is echter niet mogelijk om zorg te dragen voor volledige dienstverlening. Als afdelingen verhuizen zal het niet mogelijk zijn om u op die dag te woord te staan of de gewenste dienst te verlenen. Tijdens de verhuizing zal ook de telefonische bereikbaarheid niet altijd mogelijk zijn. Voor deze overlast bieden wij onze excuses aan. Informatie over de telefonische bereikbaar heid en/of de nieuwe tijdelijke werkplek van de afdelingen/medewerkers kunt u verkrijgen bij de receptie en het algemene telefoonnummer 62 46 24. Burgemeester en Wethouders delen mede dat op 27 augustus 1996, onder voorschriften ter bescherming van het milieu vergunning ingevolge de Wet milieubeheer is verleend aan: - Netwerk-Steltechniek inzake het oprichten en in werking hebben van een betonfabriek op het perceel Noordstaring 5-7; 624 680 624 500 610 401 624 524 624 760 612 570 Een besluit wordt niet van kracht voordat op dit verzoek is beslist. Van de indiener van een beroep en/of een verzoek om een voorlopige voor ziening wordt een zeker bedrag aan griffiegeld verlangd. Zij die beroep instellen kunnen bij een spoedeisend belang overeenkomstig de Algemene wet bestuursrecht een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA ’s-Gravenhage. Een besluit wordt de dag na afloop van de beroepstermijn van kracht, ten zij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een aanvraag is ingediend voor de aanleg van een rotonde op de Bredeweg (tussen de spoorlijn Den Haag-Gouda en ten zuiden van de rijksweg A12). Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen de gevraagde vrij stelling te verlenen, met het oog hierop bij Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland de vooraf benodigde verklaring van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst van die verklaring de gevraagde toestemming te verlenen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstelling te ver lenen door eenieder schriftelijk bedenkingen worden ingediend bij Burge meester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Wad dinxveen. en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijk Ordening en in artikel 50, lid 5, van de Woningwet. Een beroepschrift moet in tweevoud worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA ’s-Gravenhage. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij beho rende stukken ter inzage met ingang van 5 september 1996 gedurende twee weken, voor eenieder tijdens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, Raadhuis plein 1 te Waddinxveen. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben inmiddels voor de desbe treffende plangebieden zogeheten specifieke verklaringen van geen bezwaar verleend. Dit houdt in: toestemming vóóraf om de benodigde vrij- stelling(en) te verlenen op voorwaarde dat tijdens het ter inzage liggen van de bouwplannen geen bedenkingen worden ingediend. In verband hiermede liggen de verzoeken om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, ter inzage met ingang van 5 september 1996 gedurende twee weken, voor eenieder tijdens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur bij de afdeling Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Tot 17 oktober 1996 kan beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; - de betrokken adviseurs; - degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen die bij het verle nen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van een besluit. Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, aangezien het voornemen in strijd is met de ter plaatse geldende bestemmingsplan nen ’’Plan in Hoofdzaak West” en "Veilingterrein Bredeweg” en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen om met gebruikma king van deze specifieke verklaring van geen bezwaar de gevraagde vrij stelling alsmede de bouwvergunningen te verlenen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstelling te ver lenen door eenieder schriftelijk bedenkingen worden ingediend bij Burge meester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Wad dinxveen. De besluiten met bijbehorende stukken liggen vanaf 5 september 1996 gedurende zes weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren (doorkiesnummer 624757, de heer W.P. Kaandorp). De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, vijfde lid, van de Woningwet en gebruikmaking van de zogeheten specifieke verkla ring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bouw vergunning te verlenen ten behoeve van de percelen. Henegouwerweg 17 en 18: het oprichten van twee dakkapellen op het ach- tergeveldakvlak - Blonk’s Occasioncentrum inzake het oprichten en in werking hebben van een verkoop- en herstelinrichting op het perceel Zuidkade 234. Da Costaweg13 Kon. Willem II straat 6 Weidezoom 27 ter plaatse een voorbereidingsbesluit van kracht is of een bestemmingsplan in procedure is gebracht. Het doorbreken van de aanhouding is mogelijk wanneer het bouwplan in overeenstemming is met zowel het geldende bestemmingsplan als het toekomstige plan. Aan die voorwaarde voldoet het bovengenoemde bouwplan. De specifieke verklaring houdt in: toestemming vóóraf om de aanhouding te doorbreken op voorwaarde dat tijdens het ter inzage liggen van het bouwplan geen bedenkingen worden ingediend. Het bouwplan ligt met ingang van 5 september 1996 gedurende twee weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Volkshuisvestiging, Ruimte lijke Ordening en Milieu, tijdens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur, Raadhuisplein 1 ter Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen door eenieder schriftelijk bedenkingen worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400,2740 AK Waddinxveen. Kon. Wilhelminaplein Sniepweg 6 Machtelderf 13 De iepenziekte slaat dit jaar keihard toe. Tot nu toe zijn dit jaar al 160 iepen het slachtoffer geworden van deze gevreesde en voor iepen dode lijke ziekte. En het is zeer waarschijnlijk dat er nog meer zullen volgen. De ziekte kenmerkt zich door het plotseling geel verkleuren van de bladeren aan enkele takken, waarna binnen enkele weken de gehele boom afsterft. Aangetaste bomen, zowel in het openbare gebied als particuliere, dienen zo snel mogelijk onschadelijk gemaakt te worden. Ze worden gekapt, waarna de bast geschild wordt. De oorzaak is een schimmel die wordt het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van twee woningen het gedeeltelijke veranderen en het vergroten van een bedrijfsruimte 3 iepen i.v.m. schimmelaantasting 1 sierkers in de tuin 1 berk in de achtertuin 1 berk in de achtertuin 1 berk in de voortuin 1 lijsterbes, 1 acacia en 1 ceder in voor- en zijtuin het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de afde ling Publiekszaken. In de wand is een groot assortiment algemene folders en brochures over uiteenlopende onderwerpen aanwezig. Ondergetekende wil graag deelnemen aan de te houden amateurexpositie voor inwoners van Waddinxveen van 21 tot en met 28 september 1996. Het aantal te exposeren werkstukken per persoon is afhankelijk van het aan tal inzendingen en zal plaatsvinden in volgorde van eigen keus. Op woensdag 11 september a.s. wordt een keldinginzameling gehouden door de Stichting Cizira Botan Voor deze inzamelingsactie is vergunning verleend. verspreid door een kevertje, de iepenspintkever. Deze kevers leggen eitjes in dood iepenhout, vaak aanwezig in open-haardhoutvoorraden. Om verspreiding van de ziekte tegen te gaan is het dus van groot belang dat er geen ongeschild iepenhout blijft liggen. Bewoners van Waddinxveen worden opgeroepen om houtvoorraden te controleren op aanwezigheid van iepenhout. Zonodig kunt u een beroep doen op één van de deskundi gen van de afdeling Openbare Ruimte. Ook als u vermoedt dat een boom is aangetast door de iepenziekte, kunt u dit doorgeven aan de meldingen lijn van de afdeling Openbare Ruimte, telefoon (0182) 62 45 00. De bestrijding van de iepenziekte is van groot belang om de vele waardevolle iepenbomen in Waddinxveen te beschermen. DEELNAMEFORMULIER JAARLIJKSE AMATEUREXPOSITIE IN C.K.V. KREATER’, KERKSTRAAT 13 WADDINXVEEN De jaarlijkse amateurexpositie voor de inwoners van Waddinxveen zal dit keer niet in de raadzaal van het gemeentehuis, maar in het Centrum voor Kunstzinnige vorming ’Kreater’, Kerkstraat 13 te Waddinxveen worden georganiseerd. De reden hiervoor is dat de raadzaal na de zomer zal worden verbouwd. Adres Openingstijden Een nieuwe uitgave is: Recreatiegebied Rottemeren donderdag 19 september tussen 19.00-20.00 uur maandag 30 september tussen 10.00-11.00 uur Kerkstraat 13, Waddinxveen dagelijks van 08.30 - 16.30 uur en van 19.00 - 21.00 uur zaterdags van 12.00 - 16.00 uur verkoop/ verzekeringsbedrag F. Commissie IV op dinsdag 10 september 1996, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Het is noodzakelijk dat alle afdelingen tijdelijk een andere huisvesting krij gen. De eerste afdelingen (SBO, WER, VROM, VBB, VV en OR) verhuizen deze week. Getracht wordt zo min mogelijk overlast voor de burger en de medewerkers te veroorzaken om de continuïteit van de werkzaamheden zoveel mogelijk te waarborgen. Raadhuisplein 1 Postbus 400, 2740 AK Het intekenformulier kunt u inzenden of afleveren bij: Gemeentehuis Waddinxveen Raadhuisplein 1, 2741 HR WADDINXVEEN afdeling Welzijn, Educatie en Recreatie (W.E.R.) t.a.v. mevrouw W. Romeijn. maten (hxb) i i I i 1 i- v V v L OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Openingstijden afdeling Publiekszaken zie elders in deze rubriek. Afvalstation voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. Elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. I I O BOUWPERCEEL Zesde Tochtweg 1a I* I* Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burge meester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Loket voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten maandag tot en met donderdag :08.30 - 14.00 uur vrijdag :08.30 -12.30 uur dinsdag- en donderdagavond :19.00 - 20.30 uur Het loket voor de Algemene Publieksinformatie is dagelijks geopend van 08.30 - 14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor infor matie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 -17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Tijdens beide avondopenstellingen is de receptie (of het loket voor de Algemene Publieksinformatie) geopend. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat aanvragen om afgifte van bouwvergunningen zijn ingediend voor 1Wijk Zuidplas 1990 het oprichten van 14 vrije-sectorwoningen (deelplan G) 2. Meteorenweg 7 Deze verzoeken kunnen slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrij stelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, aangezien de bouwplannen in strijd zijn met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Ingevolge het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaatselijke Ver ordening maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkhuisvesting, Ruimtelijke Orde- Telefoonnummer: ning en Milieu. Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatstelijke Verordening. Eenieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen kan ingevolge de Algemene Wet Bestuursrecht binnen 6 weken na publi katie van dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het col lege van Burgemeester en Wethouders. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. leder werkstuk moet voorzien zijn van een eenvoudige lijst met een deug delijk ophangsysteem (geen glaswissellijsten met zgn. klemmetjes) Schil derijen mogen een maximale afmeting van 100 cm x 100 cm hebben. Op de achterzijde van het werkstuk uw naam en -indien u dit wenst- het verkoopbedrag vermelden. Voor keramiek, boetseer- en beeldhouwwerk zijn grijze stapelblokken beschikbaar. Er zal een deelnemerslijst voor bezoekers beschikbaar zijn. Er zal een mogelijkheid zijn om exposanten, die dat wensen in contact te brengen met bezoekers die belangstelling voor zijn/haar werk getoond hebben. i r i r AARD VAN HET BOUWPLAN j het gedeeltelijk veranderen en het vergroten Naam: van een woonhuis en het plaatsen van een Morgenster/Troelstrahoeve het oprichten van een voetgangersannex Adres I Aangemelde werkstukken in volgorde van eigen keus: I Eenieder die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn getroffen door techniek verlening van een bouwvergunning danwel instemming met een melding, kan gedurende een termijn van zes weken na de dag van verzending/uit- reiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het 1 college van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Informatie omtrent beschikkingen is verkrijgbaar bij j de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (telefoonnum- I 2 mer (0182) 62 47 64). I TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis postadres telefax Afvalstation (ophalen grofvuil) Zuidelijke Rondweg 250, Centraal Meldpunt Zorg Pr. Bernhardlaan 9, Meldpunt discriminatie Instituut Sociaal Raadslieden Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad ”De Sniep" (informatie) Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids .l>< t’ j..n l* f JlMtJ r tam n f i i J/inrt l. G lt l’ i’ v

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 3