Warenhuis V&D Gouda vernieuwd Boerenfolklore op 18e braderie in Boskoop Dactylo werft met een studentenbox Verkeer op rijksweg vier weekends omgeleid il Waar in W'veen is een schuilkelder? Ir .W Jantje Beton Kamermuziek in Gouda 'Spreken in het openbaar' Bloemschikken in Groen College Collecteweek Beatrix Fonds 'The Perks' spelen in 'De Tunnel' Praten over opvoeden bij De Vierstroom Terugkijken op HV-avond Jeugddienst met musical Sponsorloop Unicef op 28 september >1 PAGINA 17 WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN 'H' volgt wordt tussen Gouda-Waddinxveen en Den Haag omgeleid via Rotterdam en het verkeer dat de omleidingsletter Dit zijn de omleidingsroutes gedurende vier weekeinden in september en in oktober. Het verkeer dat de omleidingsletter weet Lia van Vliet-In t Hout werk in uiteenlopende secto- --van de Waddinxveense vesti- 'U' volgt wordt tussen Den Haag en Gouda-Waddinxveen via Rotterdam omgeleid. ging. LEZERS SCHRIJVEN ■■I 1 V i V'WL’MiS V t H-'W Amsti Badhotvedorp manuëlkerkgemeente en de u A12 schappelijke opleiding. Den Haag bij de afslag Bleiswijk vanuit de BOSKOOP - Volgende week vrijdag 20 en zaterdag 21 bedraagt De start en finish is zater- en EHBO aanwezig. i A151 A27 (Groens- opge- sluiting wel mogelijk, en zal in beide rijrichtingen één rij strook beschikbaar blijven voor verkeer uit en met be stemming Zoetermeer. Door de werkzaamheden in vier weekeinden uit te voeren wordt het verkeer zoveel mo gelijk ontzien. Bovendien is er in het weekeinde minder economisch verkeer op de weg. teletters gemakkelijk te vol gen zijn. Het doorgaand verkeer wordt Daarnaast oponthoud verwacht op de A12 tussen Den Haag en Zoe termeer, indien doorgaand verkeer ook van de enkele rij strook op dit weggedeelte ge bruik gaat maken. Op dit moment is het top drukte op het secretariaat van Willem Kruiswijk. Velen proberen nog een plaatsje te krijgen maar de braderie zit weer als vanouds (bijna) vol. Meedoen aan de loop bete kent Unicef helpen. Voor el- ‘Spreken in het openbaar'. Deze cursus begint op woens- GOUDA/WADDINXVEEN - Op feestelijke wijze is in Gouda de verbouwde vestiging van het regionale wa renhuis Vroom Dreesmann feestelijk heropend. Het vernieuwde warenhuis stond enige dagen bol van leu- Er is de laatste jaren veel ver anderd bij Vroom Drees mann. In hoog tempo worden alle winkels verbouwd tot moderne, sfeervolle moeten zich daar melden tussen 10.00 en 11.00 uur voor de start. gezet door Waddinxveen- Noord en door Boskoop-Snij- delwijk. De route mag meer dan één keer gelopen wor den, mits er elke keer een de Vroom ’warenhuizen De loop is niet alleen be stemd voor kinderen. Vol wassenen kunnen meedoen tegen een inschrijfgeld van 5,00. Dit inschrijfgeld wordt ook betaald door kinderen die niet gesponsord worden. CAREL MANDERS Roosje Voshoeve 27 Waddinxveen WADDINXVEEN - De Stich ting Vrouwenraad Waddinx veen houdt samen met de indie (tel. 0182-611165} of bij Joke Zevenbergen (tel. 0182-610335). zijn vrijdag 20 september om 20.00 uur, zondag 13 oktober om 15.00 uur, vrijdag 22 no vember om 20.00 uur en vrij dag 13 december om 20.00 uur. voor kunstzinnige vorming ’Kreater’ (Kerkstraat). In ze ven lessen wordt aandacht besteed aan houding, uitstra- controleposten. Op de deelnemende basis scholen wordt een spon- sorenvelop verstrekt. Deze kunnen ook kunnen worden mee hij komt stamt uit 1962 en is van Franse makelij. Zaterdag is er voor de jeugd een kinderboerderij. Voor een Iedere eerste maandag van de maand loeien ook in Wad dinxveen de sirenes, maar ik vraag mij af waarom. om acht uur begint in het ag rarisch opleidings college Groen College aan de Zijde 105 in Boskoop de cursus bloemschikken en binden I. Voorkennis voor deze cursus is bij de deelnemers niet no dig. De cursus duurt vijf avonden en kost ƒ170,- (in clusief materiaal). Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Voor inlichtingen of in- schrijvingingen kan men bel len met de school, tel. 0172- 213456. De succesvolle horeca-formu- le van Vroom Dreesman wordt alom geprezen om de versheid en variatie. In Gouda kunnen de bezoekers dat zelf ervaren in het nieuwe ’Le Café’, waar men terecht kan voor een hapje en drank je. Ook hier geldt dat alles dagvers is en bereid wordt waar de klant bij staat. tie. Bovendien komt ook het presenteren en verdedigen van beleid aan de orde. Het inschrijfgeld bedraagt 150,-. Aan deze cursus kun nen zowel mannen als vrou wen deelnemen. De inhoud van de cursus is vooral ge richt op mensen die als vrij williger in een vereniging ac tief zijn of willen worden. Door de A12 gedeeltelijk af te sluiten kunnen de werk zaamheden file-arm en snel viertal weekeinden in sep tember en oktober voor alle verkeer in beide richtingen De gehele loterij wordt onder- worden afgesloten. WADDINXVEEN - In Wad dinxveen wordt zaterdag 28 september voor de eerste maal een sponsorloop gehou den voor Unicef, het kinder fonds van de Verenigde Na ties. Aan de loop van het we reldwijd 50-jarige Unicef kunnen zowel scholieren als dag 28 september bij de^pro- volwassenen meedoen. Loopacties van Unicef wor- GOUDA/WADDINXVEEN - Het Humanistisch Verbond Midden-Holland (HV) gaat tijdens de bijeenkomst van vanavond (woensdag 11 sep tember) om acht uur nog een maal terug in de tijd. Zoals bekend werd de ’Goud se’ HV-afdeling vijftig jaar geleden opgericht in de bo venzaal van restaurant l’E- toile (toen nog Tergouw) op de hoek Blekerssingel-Boele- kade. Op deze historische plek zul- gedeelte len deze avond interviews worden gehouden met twee oud-(bestuurs)leden vanaf de Op de A12 tussen Zoetermeer oprichting, G. Leij dekkers en W. van der Lecq. Marry Menschaart zal ge dichten voordragen van de Goudse dichteres en huma- niste Ida Meeuse (1923- 1978). Bovendien zal een fo tocollage te zien zijn van het jubileumfeest. Het op dit deel van de A12 aan te brengen verkeerssig- naleringssysteem - waardoor de verkeersveiligheid en de doorstrioming van het ver keer worden bevorderd - zal overigens naar verwachting pas in november 1997 opera tioneel zijn. Voor het werk zal de A12 tus sen Zoetermeer - Gouda dus vier weekeinden lang volledig (Rotterdam-Den Haag) worden afgesloten in beide richtingen. Het gaat om de weekeinden van avond 20 september tot en met maandagochtend 14 ok tober. De afsluiting duurt tel kens van vrijdagavond 20.00 uur tot 06.00 uur. Gedeeltelijk afsluiten (ver keer over één rijstrook Lei den) van het weggedeelte tus- die door het gebruik van rou- sen Zoetermeer en Gouda (Gouwe Aquaduct) is vanwe ge de geringe breedte (twee rijstroken) niet mogelijk. Dit van de A12 zal dan ook in beide rijrichtingen vol ledig worden afgesloten. Op beide dagen is er in Bo skoop een folkloristische groep te zien in klederdracht van Salland anno 1900. Ze brengen echte oude ambach ten. Verder loopt er een grote worden uitgevoerd en wordt folkloristische zang- en dans- de veiligheid van zowel weg gebruiker als wegwerker zo veel mogelijk gewaarborgd. ren (techniek, industrieel, ad ministratief, gezondheids zorg). Het blijkt dat hiervan ongeveer 37 procent mensen WADDINXVEEN/DEN BLAAG - Op rijksweg A12 tussen Den Haag en Gouda worden inmiddels voorbereidingen getrof fen voor het aanbrengen van verkeerssignalering in beide rijrichtingen. Het weekeindeverkeer zal hiervan - zoals bericht - deze en volgende maand last van hebben. en Den Haag blijft één rij strook beschikbaar voor be stemmingsverkeer. Op het weggedeelte tussen Zoeter meer en Den Haag (Prins Clausplein) is gedeeltelijk af- september wordt in de Dorpskern van Boskoop voor de 18e keer een braderie gehouden. groep door het centrum en be staat er tevens de mogelijk heid echte karnemelk te proe ven of zelfgemaakte krentewegge. De dansgroep, die ook gekleed gaat in au thentieke kostuums anno 1900, toont een aantal oude Sallandse streekdansen. De dansers worden begeleid door accordeon- en harmonicamu- ziek. De groep heeft overal groot succes, tot in Japan toe. Natuurlijk is er meer te doen. Zo komt er een aantal oude tractoren. Onder andere is er een Allgaier-system Porche tractor te zien uit 1953. Voor de kenners: 28 pk met huif. Ook komt er een aantal nieu we tractoren en een grote, an tieke dorsmachine. Dat alles in bedrijf en van dichtbij te zien. De bij zijn tractor aan wezige aardappelboer ver koopt milieubewust geteelde aardappels. De tractor waar- WADDINXVEEN - Ook in Waddinxveen zal in de week van maandag 16 tot en met zaterdag 21 sep tember gecollecteerd wor den voor het Prinses Beat rix Fonds, het 40-jarige na tionaal fonds ter bestrijding van spierziek ten (polio, ziekte van Park inson, ziekte van Hunting ton, multiple sclerose, spasticiteit). Met vakantie gaan is voor de meeste mensen heel ge woon. Voor zeker 200.000 mensen en hun familie is die vrijheid niet weggelegd. Ze lijden aan spierziekten en kunnen alleen leven in een aangepaste omgeving. Het Prinses Beatrix Fonds heeft voor deze mensen in de afgelopen jaren 9 aange paste bungalows gebouwd. Deze zijn het hele jaar be zet en daarnaast zijn er lange wachtlijsten van mensen met spierziekten die er graag met hun fami lie eens een weekje tussen uit willen. Daarom is het Prinses Beatrix Fonds in het jubileumjaar een actie gestart om het aantal va kantiebungalows drastisch uit te breiden. De stich- tingskosten van zo’n aan gepaste bungalow bedra gen 500.000,-. Er worden 10.000 bakste nen in verwerkt. Eén steen kost dus 50,-. Met de col lecteweek begint ook de gi- ro-actie ‘Mijn steen'. Ieder een die ƒ50,- overmaakt op giro 969 onder vermelding van ‘mijn steen*, krijgt een certificaat thuisgestuurd. Het Prinses Beatrix Fonds doet natuurlijk meer dan vakantiehuizen bouwen. Met het geld van de collec te, legaten en andere parti culiere giften wordt jaar lijks veel individuele hulp verleend en worden vijf be langenverenigingen onder steund. Daarnaast worden jaarlijks miljoenen guldens uitgetrokken voor weten schappelijk onderzoek naar de diverse ziektebeelden. Ook de vestiging in Gouda een aantal aanpassin gen ondergaan en vormt nu een aantrekkelijk visite kaartje van Dreesmann nieuwe stijl’. Om het omvangrijke karwei zo veilig en file-arm mogelijk uit te kunnen voeren zal een tje Beton. Zowel de kopers als gedeelte van de A12 in een de verkopers van de loten (ƒ2,50 per stuk) kunnen een groot aantal prijzen winnen. 1 1 1 J 1i J steund met een nationale re clamecampagne. De kosten van deze campagne worden volledig gedekt door de in breng van sponsors. Het is de bedoeling dat de ’Lachen voor ’n Knaak’-loterij voortaan ie der jaar gehouden wordt. BOSKOOP - Volgende week tussen de diverse afdelingen dinsdagavond 17 september veel ruimer gehouden waar door het prettiger winkelen is. De vernieuwde Vroom Dreesmann in Gouda presen teert een uitgebreid en com pleet assortiment. Op de parterre zijn de nieuwe afdeling mode-accessoires, de goud- en zilvershop, lederwa ren en de geheel vernieuwde gesitu eerd. Tevens vindt men hier een uitgebreide collectie beenmode. WADDINXVEEN - Het Na tionaal Jeugd Fonds Jantje Beton houdt in deze weken voor de eerste keer dé grote ’Lachen voor ’n Knaak’-lote rij- Sinds de oprichting in 1968 is Jantje Beton voortdurend ac tief om de leef- en speelruim te voor de jeugd in ons land te verbeteren. Zo worden va kantiekampen georgani seerd, kinderboerderijen en peuterspeelzalen gesteund en speeltuinen gefinancieerd. Om ook in de toekomst met deze activiteiten door te gaan, is het noodzakelijk nieuwe financiële bronnen aan te boren. Dat gebeurt nu in de vorm van de ’Lachen voor ’n Knaak’-loterij, die tot en met zaterdag 12 oktober duurt. De loten zullen in interne kring worden verkocht door leerlingen van basisscholen of door de jeugdige leden van verenigingen. De helft van de opbrengst van deze loterij gaat direct naar de deelne mende scholen en verenigin gen. De andere helft is bedoeld voor de activiteiten van het Nationaal Jeugd Fonds Jan- De braderie zal ditmaal in het téken staan van boeren folklore. Na thema’s als clowns, straatmuzikanten en, vorig jaar, wild west legt de organisatie nu op de land- en tuinbouw in vroeger tijd. WADDINXVEEN - Het ook in Waddinxveen aan de Zuid- kade gevestigde Dactylo Uitzendbureau, met 130 vesti gingen één van de grote uitzendorganisaties in ons land, geeft aan iedere eerstejaars student die zich voor een tijdelijke of flexibele baan laat inschrijven een gra tis studentenbox. testants-christelijke Willem-Alexanderschool den jaarlijks in heel Neder- (Wingerd). De deelnemers land gehouden en telkens voor een ander doel. In Wad dinxveen is daar nog nooit aan meegedaan. Omdat het Er zijn twee routes van 4 re- wereldwijde Unicef dit jaar spectievelijk 8 kilometer uit- 50 jaar bestaat komt daar nu verandering in. Rijksweg Al2 tussen Gouda-Waddinxveen en I lucht gezien. (Foto: Ministerie van verkeer en Waterstaat). Bij de renovatie van de A13 jn mei en juni van dit jaar bleek afsluiten een succesvolle me- vrijdag- thode. De files zijn hier tot een minimum beperkt geble ven. Daarnaast was een veilige en snelle uitvoering van de maandagochtend werkzaamheden mogelijk. Tijdens de afsluitingen in het weekeinde zullen alternatie ve routes worden aangeboden In de Waddinxveense ge- meentegids kan ik er tenmin ste niets over vinden. Maar ongetwijfeld is er een autori teit die ons hierover helder heid kan verschaffen. de studentenbox klaar. Daar mee kan Dactylo driekwart van de ongeveer 100.000 jon geren bereiken die dit jaar voor het eerst een universi- teit of hogèschool bezoeken. ‘Dactylo beschouwt de stu dentenbox als een stimulans voor de eerstejaars zich bij een van haar vestigingen als werkzoekende te laten in schrijven. Daardoor verwacht Stichting Waddinxveens Wel- het uitzendbureau beter te zijnswerk (SWW, tel. 0182- kunnen voldoen aan de nog 631932) dit najaar een cursus steeds groeiende vraag naar flexibele medewerkers. Steeds meer bedrijven kiezen dag 9 oktober in het centrum er immers voor om met flexi bel inzetbaar personeel te werken', licht Lia van Vliet- In ’t Hout toe. Studenten die wat willen bij- ling en persoonlijke presenta- verdienen door een dag per WADDINXVEEN - Zondag middag 15 september om vijf uur wordt er tijdens de jeugd dienst van de hervormde Im- manuëlkerkgemeente en de Gereformeerde Kerk in de Ontmoetingskerk (C- voorde) een musical voerd. Het thema van de musical luidt ‘Reis genoten?'. Het mu zikale evenement wordt ver zorgd door het Petra gospel koor uit Leiden. over de snelwegen omgeleid om te voorkomen dat de we gen rond Den Haag, Gouda en Zoetermeer vast komen te zitten. Omrijden via deze om- leidingsroutes kost de wegge bruiker - onder normale om standigheden - hoogstens 10 minuten extra rijtijd. De weggebruikers zullen middels advertenties in lan delijke en regionale dagbla den en huis-aan-huisbladen over de afsluitingen en omlei- dingsroutes worden geïnfor meerd. Ook via radio en NOS-Tele- een worden. Diverse deelnemers Vierstroom-Zorglijn: tel. komen met producten ‘van de 0182-594500 van 08.00 tot boerderij1. Sommigen geven ter plaatse uitleg en niet zel den demonstreert men daar bij. Geen braderie zonder mu ziek. Ook dit jaar dus niet. Natuurlijk een aantal boe renkapellen. Deze zwerven over de gehele braderie. Om voor ‘elck wat wilsch' te heb ben zijn er op het podium in het centrum van Boskoop op tredens van (vaak plaatselij ke) popgroepen, zoals de groep D.I.N.S.DAG, het Pop- Inn-koor en de Mamma’s Ro- celli Boys.Ook nieuw op de braderie is een optreden van de jazz-dansgroep Reeuwijk- Dorp. Onder leiding van Mi randa Heemskerk presente ren kinder- en teenergroepen zich zaterdags op het podium. Natuurlijk zijn er weer de ge waardeerde concerten van de muziekverenigingen Excelsi or en Concordia. De braderie is bedoeld om Boskoop twee gezellige dagen te geven. De braderiecommissie, bestaan de uit Gertjan Hooftman, Willem Kruiswijk, Gerrit Koetsier en Rene Eikelen- boom, stelt daartoe alles in het werk. Het gehele jaar is men daarvoor bezig. GOUDA/WADDINXVEEN - Stichting De Vierstroom, de regionale organisatie voor kruiswerk en maatschappe lijke dienstverlening in Mid den-Holland, houdt in het wijkgebouw aan de Stations straat in Waddinxveen een serie van vijf bijeenkomsten met als thema ‘Opvoeden is een kunst'. De bijeenkomsten zijn be stemd voor ouders en verzor gers van kinderen in de leef tijd van ondergeer anderhalf ke activiteiten voor jong en oud. Bij de finish krijgen de deel nemers een medaille of als ze elders al hebben gelopen een schoentje. Na de loop gaan de deelnemers met en velop en stempelkaart langs de sponsors om het geld te innen. De enveloppen met geld wor- Prins den op de basisscholen weer ingezameld op donderdag 3 oktober. Is de sponsorenen velop op één van van boven staande adressen opgehaald dan dient die hier ook te worden ingeleverd. De wandeltocht is georgani seerd door het Unicefcomité Waddinxveen. Alle deelne mers lopen voor eigen risico. De route is door de politie goedgekeurd. Er zijn contro- ke kilometer die wordt gelo- stempel wordt gehaald bij de leposten, verkeersbrigadiers pen laten de deelnemende kinderen zich met een dub beltje of een kwartje spon soren door ouders, opa’s, om- a’s, ooms, tantes en buren. De opbrengst is bestemd aangevraagd bij Karen Oost- voor de bestrijding van kin- - - derarbeid in Bangladesh, In dia en Pakistan. 18.00 uur. Bij de Zorglijn kan men ook terecht als men zich wil aan melden voor de bijeenkomst parfumerieafdeling of als men meer informatie wil over één vin de andere diensten. 1 week of enkele uren in de avond of het weekeinde te vijftienb gerenommeerde werken beantwoorden uitste- ren en instellingen, is kend aan de vraag van het ontwikkeld in samenwerking bedrijfsleven. Voor studenten heeft Dactylo met name veel werk in de horeca en de pro- duktie en in functies als tele- marketeer, bewaker, koerier, telefoniste of orderpikker. Ui teraard zal Dactylo er alles aan doen om zoveel mogelijk studenten aan een leuke baan te helpen. Jaarlijks helpt Dactylo ongeveer - D50.000 uitzendkrachten aan In alle vestigingen van Dac tylo Uitzendbureau liggen in totaal 75.000 exemplaren van zijn mqt een hogere of weten- Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelzen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge- plaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. GOUDA/WADDINXVEEN - Voor de Sociëteit voor Kamer muziek staat in de recreatie zaal van Huize Juliana aan de Koningin Wilhelminaweg in Gouda weer een nieuw sei zoen voor de deur. Van de Sociëteit voor Kamer muziek is de Waddinxvener W.C. de Bruijn (Van Waldeck Pyrmontstraat 12) secretaris en M.C. Dreijer (Alpherwete- ring 48) contactpersoon. De data van de bijeenkom sten voor het komend najaar Ik weet namelijk niet naar welke schuilkelder ik zou moeten rennen in geval van een luchtaanval. Sterker nog: volgens mij zijn er helemaal geen schuilkelders in Wad dinxveen. tekst zal over de afsluitingen worden bericht. Mogelijk oponthoud als ge volg van de afsluitingen wordt verwacht bij Zoeter meer, met name in het geval tot drie en een halfjaar, van sluipverkeer tussen Zoe- De eerste bijeenkomst is vol- termeer en Pijnacker-Berkel gende week woensdagavond en Rodenrijs. 18 september van 20.00- 22.00 uur. De deelnemers wordt mogelijk krijgen informatie, over de moderne, sfeervolle waren ontwikkeling en de opvoeding huizen, waar kwaliteit en een van de peuter, het ontdekken aantrekkelijke prijs hand in van de eigen wil van de peu- hand gaan, ter, zindelijkheid, eten, sla pen en drift. Men kan ook zelf heeft onderwerpen inbrengen. De bijeenkomsten worden ge leid door een medewerker van de Ouder- en Kindzorg en een opvoedingsvoorlichtster. De kosten voor de vijf bijeen- Zo is de toegankelijkheid van komsten bedragen 25,- per het warenhuis vergroot door persoon voor leden van de het vernieuwen van de ingan- Vereniging De Vierstroom op gen. Verder zijn de paden vertoon van het lidmaat- schapspasje en 90,- per per soon voor niet-leden. Voor meer informatie kan men bellen met wijkverpleeg- lage prijs kan er een ritje met kudige Petra Huisman. Men bokkenwagen gemaakt kan haar bereiken via De Vierstroom-Zorglijn: BOSKOOP - Zaterdag- avond 14 september om tien uur opent de Bo- skoopse jongerensociëteit De Tunnel het seizoen met een optreden van de fees telijke band The Perks. De toegangsprijs tien gulden. De groep is al enkele jaren legendarisch in ’t Gooi. Begonnen als schoolband- je zijn ze anno 1996 een muzikaal zootje ongere geld dat zich op iedere muziekstijl werpt, waar- door ze in het schemerge bied van rock, jazz, ska en funk belanden. De over wegend Nederlandse tek sten worden op onnavolg bare wijze gezongen en ge rapt. Live staat deze 6-koppige band, op het podium vaak nog eens aangevuld met extra muzikanten om het orkest compleet te maken, garant voor een muzikale en fysieke chaos. De fijne klanken en de enthousias te podiumact van The Perks vervelen dan ook nooit en geven bovendien weer nieuwe energie. De studentenbox, die artike len en aanbiedingen bevat van bebrijvi met Bakker Continental, een direct-marketingbedrijf dat evenals Dactylo deel uit maakt van Vendex Interna tional. ‘Met de studentenbox wordt voortgeborduurd op het suc ces van reeds bestaande ’feli- citatiepakketten’ die door Bakker Continental op de markt worden gebracht', De Al 2 - *^.7 r De - i

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 17