IWOPLN HUIS"! B.Jansen op kop bij WSV Be Fair begint met een gelijkspel (1-1) Waddinxveens Open van badmintonclubs TOOS met dansloop dwars door W'veen |"j TEL: 0172-210127,'fAX: 0172-217366 Jlk 15% O O I Jeugdtitels bij Love '70 Goede stort Korbis-jeugd Flyers opent seizoen met bekertoernooi S L P T L M ft L ft OOGSTMAAND Schaakster bij senioren van Moerkapelle LAAG BOSKOOP 63,2771GX BOSKOOP 10% TUlNSPRttKURtN van 14.00-16.00 u hoveniersbedijf TUIN- IN LANOSC><AJnMUt'Nf RS 1 F LKL ZATERDAG VAN 10.00-16.00 U - Mooie eindklasseringen Eerste punten voor WSE-jeugd Royaal begin Waddinxveen Al Derde ronde superprestige in Boskoop Sjoelavond Nieuw seizoen Reddingsbrigade stapcursus jeugatennis Kwiek oefent tegen Avanti I WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 27 Iers redelijk hoog gespan in sportzaal ’De Duikelaar’ Zowel heren 1, dames 1 als woensdag en donderdag in een overwinning voor de wit kopen. MM M MfflB-MM MlM - TUINKAMER nieuw idee,en een kopje koffie of thee. 0-H l ADREM is I Het aantal schaakleden is door licht ledenverlies tot rond de 50 gedaald, toetreden van enkele junio ren naar de senioren. WADDINXVEEN - Komen de zondag 15 september be gint voor Flyers-basketbal het nieuwe seizoen met een bekertoernooi .terwijl de da mes en meisjes-junioren hun eerste bekerwedstrijden uit spelen. Verschoor; mix: 1. Harmen van Dam en Evelien Boevée, MOERKAPELLE - De afgelo pen twee weken hebben bij het Moerkapelse tennisver eniging Love ’70 in het teken van de jeugd gestaan. De A-tjes en de B-tjes hebben Timme Ham; dubbel jongens: 1. Steven Quick en Harmen van Dam; dubbel meisjes: 1. hon blijkt uit het goede lange banen-hout te zijn gesneden en werd 30e. Veteraan Nic Geers werd 53e en de van een van Gouwestaete hebben in het frisse open water van het Zeeuwse Goes en het Limburgse Roermond mooie was voor eerst wordt het volgend jaar voor Nic Geers waarschijnlijk echt moeilijk, want dan is master van wereldklasse Do nald Uijtenbogaart uit Am sterdam ook 50-plusser. De 15-jarige Michelle Nahon debuteerde voortreffelijk op de 1.000 meter vrije slag voor meisjes tot en met 15 jaar. Na steeds voorin te hebben ge zwommen bleek zij vierde te zijn geworden in de eind stand. Ê’tjes en dié nog weinig of geen ervaring hebben met het spelen op een heel veld. WADDINXVEEN - De Al- junioren van Waddinxveen- voetbal zijn het nieuwe voet balseizoen royaal begonnen. Thuis werd Be Fair A2 met maar liefst 10-1 verslagen. Deze uitslag zegt uiteraard iets over de kwaliteit die Al in huis heeft. Maar dat is het niet alleen. Al bestaat gro tendeels uit spelers die al vanaf hun zesde jaar bij Waddinxveen spelen en die dankzij een goede begelei ding elkaar op sportief vlak blindelings hebben leren te vinden. Wat de wedstrijd tegen Be De uitslagen van de junioren 12 tot en met 17 jaar zijn: single meisjes: 1. Lisanne Ham, 2. Maaike Kohlen; sing le jongens: 1. Lennard Tep per; dubbel meisjes: 1. Lisan ne Ham en Kris Heesterman, 2. Ellen Ham en Mandy v.d. Nat; mix: 1. Lennard Tepper en Mirjam Tuitel, 2. Marieke v d Rorsr en Martiin Stark Na deze strijd werd er nog nagenoten onder het genot van een drankje. Tevens werd hier de prijsuitreiking gehouden, die werd verzorgd door Ricardo Lamberts en Ilo na Groeneveld. In de C-klasse bij de heren was Hans van Grieken te sterk voor Dave Straver. De eerste set ging met een ver- WADDINXVEEN Vorige week donderdag 5 september is de interne schaakcompetitie 1996-1997 van de Wad- dinxveense Schaak Vereniging WSV van start gegaan. B. Jansen veroverde gelijk de koppositie. dien men nadere informatie wenst kan er contact opge- Meisjes-junioren daar- nomen worden met Jo Van nioren speelden een goede wedstrijd tegen en bij de eindklasseringen behaald. De beste plaats Jan Willem van den Hoek (12e). WADDINXVEEN - Veel leden van de Waddinxveense badmintonverenigingen Florida en Aeolus hebben zon dag 8 september tijdens het ’Waddinxveens Open’ in de sporthal ’de Dreef gestreden om de felbegeerde titel van ’Waddinxveens Beste’. Het geslaagde evenement zal zeker worden herhaald. In de uitwedstrijd tegen Nieuwerkerk D2 was dan ook te zien dat de spelers kracht tekort kwamen om een hele wedstrijd vol te kunnen spelen. Dat het ver lies tegen het goed rond spe- Nieuwerkerk tot slechts 2-0 beperkt bleef, moeting langer de status doet echter het beste hopen derby aan te blijven voor de toekomst. El is bij Waddinxveen van ouds een team dat de spor tieve eer hoog probeert te Na deze aktiemaand zijn wij exclusief open voor belangstellenden op afspraak 30% In de maand september presenteren wij in onze Tuinkamer vele leuke en interes sante sfeerelementen Deze maand kunt u bij ons aardige kortingen (tot wel 30%) oogsten waarmee u uw tuin of balkon een nieuwe aanblik kunt geven. Wij or ganiseren tevens twee gratis tuin spreekuren met ervaren tuinspecialisten die u kunnen helpen uw tuinwensen te verwezenlijken. Kom zaterdag bij ons langs U kunt bij ons rekenen op een winning bij Be Fair E-3. Ser gio Smit opende de score in de eerste helft. Kevin Zwinkels bracht WSE in de tweede helft op 0-2. Hierna scoorde Be Fair tweemaal. Vlak voor tijd scoorde Tim Willems de beslissende goal. E-2 won gemakkelijk met 0-7 bij Floreant E-2. Voor E-3 was Be Fair E-6 trefzekerder. Be Fair nam de winst mee naar huis. Het werd 1-4. wedstrijden vrijwel steeds op vrijdagavond om negen uur. T" J entegen op zaterdag om ze- Loo, tel. 0182-614101. ook gespeeld. De gehele dag werd er hevige strijd gele verd. Op elk niveau (B,C,D) was de spanning te snijden. In de klasse D werd in de ge mengd dubbel-finale een spannende partij afgeleverd. Meta van dér Weij en Jeroen van Boxtel wonnen in een driesetter van Ria van Prooij- en en Ritsert Harsveld. Ook de strijd bij de dames en kel in de D-klasse was het zeer spannend. Linda Hart- wijk werd hier tot eigen ver- van doen. Dl is een nagenoeg ver nieuwd elftal dat is samen gesteld uit doorgestroomde houden. In de met 6-3 ge wonnen wedstrijd tegen ESTO E2 werd begonnen om die traditie in ere te houden. De gehele middag stond in het teken van het verzamelen van ’bouwstenen’. F’ die aan het eind van de mid dag de meeste ’bouwstenen’ bij elkaar had voor het nieu we onderkomen, won een prijs- t Het hoogtepunt van de mid dag was de dansloop. Deze loop begon om half twee op het parkeerterrein van sport hal ’de Dreef en bracht de deelnemers naar de gymnas- jazz t-shirts, te passen en te tiekzaal aan de Staringlaan, waar men om half drie aan kwam. Alle TOOS-leden mochten aan deze dansloop meedoen. Wie de dansloop uitliep, ver diende hiermee tien ’bouw stenen’. Van drie uur tot half vijf kon den in en om de gymnastiek zaal in Waddinxveen-Noord spelletjes worden gedaan, zo als klimmen, gooien, grabbe len, bibberen, bouwen, schminken en nog veel meer. Bij alle onderdelen waren ’bouwstenen’ te verdienen. Om half vijf gaf de keurturn- ploeg van TOOS een demon stratie van hun kunnen. Rond vijf uur begon een kin derdisco, waar lekker ge danst kon worden. Ook be- Het werd 0-11 en Danny van Dijk scoorde een hattrick. F-2 De jonge debutant'Mark Na moest de punten aan Flore ant F-3 meegeven. Het werd 0-6. De meisjes-pupillen konden ondanks goed keeperswerk ongeval herstellende Rodi Visser 58e. Bij de dames vrije slag zwom Karin Berckenkamp inciden teel een paar lange banen mee ter kennismaking - ze van twee, drie en zelfs vijf kilome ter gezwommen - en werd 110e. Tot haar eigen aangename verrassing bleek haar dit pro bleemloos af te gaan en met name in de jongste master- groep van 25-29 jaar, waarin zij wel een volledige competi tie zwom en waarbij het gaat om afstanden van één kilo meter, verraste zij iedereen met een derde plaats. Bij de 50-plussers was het voor Judith van Berkel en Nic Geers routinewerk om hun beker voor de eerste met verve hun kunsten op de plaatsen op te halen. Voor het tennisbanen vertoond en de zekerheid gegeven dat de nog wat sluimerende talenten fnnnortPCt aan het ontwaken zijn. vwv|JCI ICJI Onder de geestdriftige lei ding van Tine Heesterman en Anja Tepper werd naar de fi nales toegewerkt die zater dag werden gespeeld. Aan het einde konden de prijzen ver deeld worden. Bij de junioren tot en met 11 Reddingsbrigade jaar waren de uitslagen: sing le meisjes: 1. Sandra van de Pol, 2. Evelien Boevée; single WADDINXVEEN - Voor kin deren van 6 en 7 jaar begint de tennisvereniging Wad dinxveen (Alberdingk Thijm- laan) woensdag 18 september een ‘opstapcursus*. Deze cursus bal- en slagvaar digheid, die wordt gegeven door de Waddinxveense ten nisleraar Frank van den Berg (tel. 0182-613551), kan wor den gezien als aanloopcursus voor het tennisseizoen in 1997. Als locatie dient de hal van het Tenniscentrum Waddinx veen in het sportpark ’de Sn- iep’. De kosten voor 22 lessen van één uur bedragen 210,- Het materiaal (rackets en ballen) wordt in bruikleen ge geven. Er zijn geen contributie-ver- plichtingen en de kinderen kunnen in het voorjaar lid worden van de tennisvereni ging ‘Waddinxveen*. Volgens de organisatoren is dit een ideale manier om spelender wijs kennis te maken met de tennissport, zonder dat dit hoge aanschafkosten met zich brengt. WADDINXVEEN - De prij zen van de Waddinxveense sjoelers in het clubgebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen (Alberdingk Thijmlaan) zijn op de voor laatste speelavond gegaan naar André van Gemeren, Kees Kuipers, Dick Dros, Jan Kersbergen, Henk van Beek, Erwin Pleus, Bas Koppenaal, Cor Faay, Jan van Beek, Sjaan Faay, Marius Kersber gen, Jan Olie, G. Loef, Ceron van Beek, Jeanette Kersber gen, Ben den Ouden, Rinus Taktor en Simon Supusepa. De tweede ronde was voor Trudy van Dam, Cees van Wijk, Bas Brouwer, Ronald Meijer, Cor Kersbergen, Guus van Renesse, Mien van Renesse. De Waddinxveense zwemclub Gouwestaete kende dit jaar heel wat goed eindklasserin gen. Voor deze toename zorg den de debutanten Mark en Michelle Nahon, Karin Berc kenkamp en Rodi Visser. Het afgelopen weekeinde werd er nog in fris water - 17 tot 18 graden - en mooi weer gezwommen in Goes en Roer mond, waar de Gouwestaete- zwemmers temidden van 330 competitiezwemmers pres teerden overeenkomstig de posities welke zij in de loop van het jaar hadden opge bouwd. Op de vrije slag heren werd Jan Willem van den Hoek 12e. Eigenlijk beneden zijn stand, maar hij zwom dit jaar geen volledige competitie. In de heren dubbel C ging de overwinning naar HugcJ van Bergeijk en Emiel van Boxtel. Zij wonnen in drie sets van Frank Keizer en Jeroen van Boxtel met de standen 9-15, 15-11, 15-12. In de hoogste klasse (B) was het ook bij de heren tot het laatste moment spannend. Hier werd ook in één poule gespeeld. Dennis Steenland en Tjeerd Hillerts streden tot het laatste moment om de eer. Tjeerd delfde het onderspit met 15-13, 14-18 en 7-15. Maar ondanks deze uitslag werd hij toch eerste in de poule. Dennis werd tweede, doordat hij tegen andere mensen in de poule minder goed gepresteerd had. Maar Dennis Steenland sloeg terug in de gemengd dubbel. Samen met Mirande Baan versloeg hij verrassend de als eerste geplaatste Joeri Kraaijestein en Marloes van Heteren, met de standen 15- 6, 11-15 en 15-11. Ook werden tijdens deze mid dag jubileumartikelen ver kocht (t-shirts, sweaters, mokken en jojo’s). verloren. Hishee Berhane voor lange baanzwemmers redde de eer voor WSE. C-2 haalde met 7-4 uit tegen WADDINXVEEN/BOSKOOP - De lange baanzwemmers beide schakers grote tijdnood, Olympia C-4. De meisjes-ju- werd door E. Philipse in een hektische slotfase een toren weggegeven, wat hem direct deed besluiten met het aan bieden van remise, wat door zijn strijdrivaal gretig werd aangenomen. B. Jansen pikte na de eerste wedstrijd gelijk de koppositie in door tegenstander H. van Woudenberg (die pardoes een Fair betreft, moet overigens worden aangetekend dat de Waddinxveners na de snelle 3-0 achterstand geen enkele lende moeite meer deden de ont- WADDINXVEEN - Donder dagavond 12 september van af half zeven wordt op initia tief van de Waddinxveense sportclub Antilope voor geïn teresseerden elk kwartier de Coopertest gelopen op de at letiekbaan aan de Alberdingk Thijmlaan. den een 5-0 nederlaag niet voorkomen. C-l beet even eens het spits af tegen het veel sterkere SW C-l. Vrij wel kansloos werd er met 9-1 Hishee Berhane BOSKOOP/WADDINXVEEN - Woensdagavond 18 septem ber om acht uur wordt op de atltiekbaan van AV ’47 aan de Hoogeveenseweg in Bo skoop alweer de derde ronde van de superprestige 3km 1996 gehouden. Er wordt ge start in series die zijn inge deeld naar tijd. De superprestige 3km is een gratis prestatieloop over 3.000 meter (10 ronden). De loop wordt door veel lopers gebruikt om de conditie na de vakantie Te testen. Aan de hand van de gelopen tijd kan een trainingsplan voor de komende maanden worden gemaakt. Bij de vol gende superprestige 3km kunnen de vorderingen beke- ken en vergeleken worden. Ook telt de superprestige 3km mee in een klassement, opgemaakt voor heren, da mes en heren-veteranen I en II. Wel dient er minimaal driemaal te zijn deelgeno men. Bij de laatste superprestige, aan het eind van het jaar, volgt dan de prijsuitreiking. Per jaar worden er vier ge houden. De deelname staat open voor iedere junior en man of vrouw met een redelij ke conditie. Met de superprestige 3km wil de loopgroep van Boskoopse atletiekvereniging AV ’47 ie dereen in contact brengen met de tegenwoordige zo noodzakelijke recreatievorm ‘bewegen*. Voor inlichtingen over de su perprestige of over de loop groep kan men in Waddinx veen bellen met Jan v.d. Meij, Heemraadweg 63, tel. 0182- 616204. WADDINXVEEN - Zaterdagmiddag speelde Be Fair- voetbal in de eerste competitiewedstrijd van het nieu we seizoen met 1-1 gelijk tegen Groen Wit (Rotterdam). Een week geleden werden de Waddinxveners door hoofdklasser Rozenburg met 0-3 uitgeschakeld voor de strijd om de KNVB-beker. WADDINXVEEN - Zaterdag 7 september opende de Waddinxveense gymnastiekvereniging TOOS haar nieuwe turnseizoen met een feestelijke middag in en om de gymnastiekzaal aan de Staringlaan, welk ge bouw in Waddinxveen-Noord het nieuwe honk van TOOS moet worden. wie (Dordrecht), Lely (Am sterdam) en Attacus (Veghel). De competitie van het nieu we weekeinde van zaterdag 21 en Voor Flyers doen voorlopig 16 teams mee en de kans be staat dat er nog vier teams worden ingeschreven. De verwachtingen zijn bij de Waddinxbveense basketbal- WADDINXVEEN - De jeugd van de Waddinxveense korf balvereniging Korbis heeft zaterdag haar eerste compe titiewedstrijden gespeeld. De B-jeugd, vorig seizoen zo succesvol, begonnen ook nu weer met winst voor BI en B2, terwijl B3 in Moordrecht van IJsselvogels met 8-2 verl oor. BI won thuis van het doorgaans sterke Nieuwer kerk BI met 8-4. B2 won met 6-1 van RWA B2. Cl, vorig jaar ongeslagen, verloor de eerste wedstrijd in een hogere groep fors van Nieuwerkerk Cl. Het werd 2- 11. In een zeer spannende wedstrijd tussen Korbis C2 en Nieuwerkerk wonnen de Waddinxveners met 3-2. C3 verloor met 9-0 van Wion. Dl speelde tegen dezelfde tegen stander met 2-2 gelijk. Opvallend waren de doel puntloze wedstrijden voor beide E-teams. Zij speelden beide met 0-0 gelijk. Traditio neel veel punten bij de G- teams, maar overigens nega tief. G1 verloor met 23-9 bij Nieuwerkerk en G2 verloor met 14-8 tegen opnieuw ’ipnwprtprt WADDINXVEEN - Al van WSE-voetbal haalde tijdens bazing eerste, de competitiestart de eerste drie punten binnen. Zwervers A-l werd met 2-1 verslagen. Robert Horsman opende op aangeven van Justin Sterk de lenging naar Hans (14-17) en score. Niet lang hierna kwam de tweede won hij daarna Zwervers langszij. Voor de met 15-7. rust zorgde Ferdy Schenk Bij de dames C heeft Ellen voor vuurwerk. Zijn schot Bos vervolgens met glans ge- speler. Winst was weggelegd spatte uiteen op de lat. Kees Putters stond op de juiste en kon simpel de 2-1 binnentikken. Na de rust werd er niet meer gescoord. B-l ging op bezoek bij het stond de mogelijkheid panne- koeken te eten. De disco ein- Diegene digde om 18.30 uur. j. Tijdens deze feestelijke ope ning van het nieuwe turnsei zoen vond bij de infostand een presentatie plaats van de vergevorderde plannen voor de nieuwe accommodatie van de Waddinxveense gymnas tiekvereniging. Bij de kledingstand was er de mogelijkheid TOOS-kleding, zoals tweede handspakjes en MOERKAPELLE - Schaak vereniging Moerkapelle startte vrijdag met de nieuwe onderlinge competitie. Zowel bij de jeugd als bij de senio ren werd hard om de punten gestreden. Nadat bij de jeugd enkele ja- ren geleden het eerste meisje de rijen kwam versterken, maakte bij de senioren nu de eerste vrouw haar opwach ting. Marian van Êlteren verloor wel van voorzitter Arie Hoogduijn, maar de spelvreugde was er niet min der om. Bij de senioren na men zaterdag Dick Bac en Gerard van Ommeren deel aan het dertiende Botwinnik- toemooi in Zoetermeer. Dick eindigde met twee nederla gen en haalde 4 punten uit 7 partijen. Gerard bleef steken op 3 uit 7. Diezelfde dag speelden vier Moerkapellenaren in het vierde open kampioenschap van Gouda, georganiseerd door Messemaker 1847\ Ze legden beslag op de vierde prijs in het ploegenklasse- ment. De tiende plaats van Ben van Geffen (4 uit 7) in dit gezelschap was keurig. In de tweede groep bereikte Jesse van Elteren een fraaie zesde positie met 5.5 uit 7. Ook Hugo van Elteren deed het goed. Zijn 4.5 uit 7 was goed voor de veertiende plaats. André Corpelijn kwam hier niet verder dan 1.5 uit 7 en plek 60. wonnen van haar tegenstan- voor vijf spelers, die met Putters stond op de juiste ders in haar poule en was zwart hun wedstrijden open- plaats en kon simpel de 2-1 daarmee ook gelijk beste da den. binnentikken. Na de rust me in haar klasse, doordat er De eerste ronde werden weer werd er niet meer gescoord. hier te weinig inschrijvingen aantrekkelijke partijen ge- B-l ging op bezoek bij het waren om in twee poules te speeld, zoals de strijd tussen sterke Zwart Wit’28. Zij kon- spelen. E. Philipse en H. Smitskamp. Met in het eindspel twee to rens en een paard met wat pionnen tegen een dame met wat pionnen moest de witspe- ler een gewonnen partij kun nen afdwingen. Maar in de slotfase, met voor WADDINXVEEN - Het nieu we seizoen van de Waddinx veense (WRB) is van start gegaan met twee demonstratie-avon- den. Het trainingsseizoen be- jongens: 1. Steven Quick, 2. gint deze week. Als opening van het seizoen gaf de Waddinxveense Red dingsbrigade samen met de Judith Kooijman en Lenneke Waddinxveense EHBO-ver- eniging twee demonstratie- avonden in het Gouwebad ’de 2. Sander Compeer en Judith Snjep’. Vrijdag 13 september Kooijman. begint het trainingsseizoen voor alle leden. De Waddinx veense Reddingsbrigade zwemt op de vrijdag van 18.30-21.30 uur en op zater dagmorgen van 08.00-09.30 uur in lessen van 45 minuten Voor meer informatie kan men bellen naar mevrouw M. Mulder, tel. 0182-611492 (na 18 00 uur) ven uur. De verwachtingen bij de jeugdteams zijn een stapje hoger. Hier worden toch enkele kampioenen ver wacht. De jeugd speelt de competitiewedstrijden op vrijdag om 19.15 uur. De Tdeintjes* zijn op zaterdag vanaf 17.15 uur te bewonde- ren. Nieuwe leden zijn bij Flyers uiteraard van harte welkom. Goed opgeleid kader staat Het eerste herenteam neemt nen. Bij de standaardteams in sportzaal ’De Duikelaar’ van de senioren wordt een (Zuidplaslaan) van half elf plaats bij de eerste vijf voor tot half acht deel aan de eer- mogelijk gehouden, ste ronde voor het bekertoer- Zowel heren 1, dames 1 als nooi. Tegenstanders zijn Ro- meisjes-junioren 1 speelt dit klaar om - zeker bij de jeugd- seizoen in de eerste klas ray- teams - het komende seizoen on West. West staat bekend goed voor de dag te komen, als het rayon waar de sterk- waarbij niet alleen presta- ste teams van Nederland ties voorop staan, maar ook seizoen begint in het spelen. het plezier in het spelletje. 1 met 22-0. Het help team scoorde. Be Fair werd in de vierde ron de van de KNVB-beker uitge schakeld. Al na een paar mi1 nuten spelen scoorde het be ter voetballende Rozenburg uit een duidelijke buitenspel situatie, die door de scheids rechter genegeerd werd. De bewoners van het War- naarplantsoen waren door deze snelle goal een periode aangeslagen. Dat dit in z’n geheel niet nodig was bleek wel uit het tweede deel van de eerste helft en de volledige tweede helft. In de eerste helft nog werd Edwin Kraan teruggefloten toen hij alleen op de keeper afging. Daar hij enkele me ters achter zijn tegenstander startte was dit de tweede scheidsrechterlijke dwaling in het nadeel van Be Fair. Direct daarop volgde een snelle aanval van Rozenburg, waaruit 2-0 gescoord werd. Verder dan een schot van Ron van Tol en een goede kans van Henk-Jan Verzijl kwam Be Fair niet meer in de eerste helft. In de tweede helft gooiden de Waddinxveners alle schroom van zich af en pakten de te genstander eerder en beter aan. Hieruit volgde opgelegde kansen voor Richard Karsten en wederom Henk-Jan Ver zijl, maar door te twijfelen gingen beide kansen verlo ren. Rozenburg had nog wel het Wamaarplantsoen betere van het spel, maar BVCB uit Berkel. - - i 9. De deelnemers kwamen uit in de disciplines enkel, dub bel en gemengd dubbel om zo alle tegenstanders te kunnen verwerken. Zo enthousiast als men zich T Flyers verwacht dan ook De trainingsavonden van had ingeschreven, zo werd er zondag 22 september, spectaculaire wedstrijden in Flyers zijn op maandag, De Duikelaar. Heren 1 en woensdag en donderdag in dames 1 spelen hun thuis- sportzaal De Duikelaar. In- meisjes van Floreant. Het re sultaat was een 1-5 overwin ning. D-l kende geen enkele pro blemen bij Cabauw D-l. Zij wonnen met 0-8. D-2 vond eveneens vele malen het net tegen Sportlust D-6. Het werd maar liefst 15-1. stuk weggaf) gemakkelijk op E-l boekte een nipte 2-3 over verlies te zetten. - - Remisepartijen verder in de top voor A. van Nieukerke (sterk begin) tegen L. Wille men en J. Stam tegen W. v.d. Hoek. In de subtop een positieve start voor L. v.d. Haven, L. Ellers, T. van Bruggen, J. van Oort en J. v.d. Heiden tegen respectievelijk T. Goor, N. Dannis, T. Kuiper, T. Wiers ma en F. Ritter. In het middengedeelte remi- E-4 haalde uit bij Spirit E-6. separtijen voor C. Asscheman - - tegen A. v.d. Starre, H. van Offeren tegen D.J. van Offe ren en G. Torenbeek tegen A. Prins. Verder ging M- Moer land snel de fout in, wat good- old A. Versluis een zeer snel le overwinning opleverde. In de moest J. Markus tegen H. Stouten toch een nederlaag incasseren. Eveneens een slecht begin voor J. Ponsioen, competitiedag maakte echter had nog nooit afstanden H.E. van Offeren en S. Klein- hoonte tegen respectievelijk Zij wonnen bij Bodegraven F- J. van Sandijk, J. Smit en J. v.d. Haven. Verder kon (ex)jeugdspeler B. David een nederlaag niet voorkomen te gen U. Beerends. In de strijd tussen twee (ex-jeugd)spelers wist uiteindelijk C. de Kogel zijn eerste winstpartij bij de senioren te noteren. Schaakliefhebbers, die zich ook opmaken om over de drempel te stappen om de plaatselijke schaakvereni ging te versterken, kunnen zich aanmelden bij WSV. Plaats van handeling in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad), elke donder dagavond om acht uur. kreeg in de tweede helft slechts een klein aantal kan sen, waaruit nog een keer gescoord werd. De hoofdklas ser was deze wedstrijd een maatje te groot voor Be Fair, maar de snelle openingsgoal beinvloedde deze wedstrijd wel. In Rotterdam werd zaterdag de eerste competitiewedstrijd gespeeld tegen Groen-Wit. In de eerste helft had Be Fair het betere van het spel, maar evenals de afgelopen wed strijden was de afwerking minder goed verzorgd. Slechts Henk-Jan Verzijl scoorde na een goed doorge kopte bal van Ehmed Saouny (hij speelde verdienstelijk in de spits voor de geblesseerde Wim van der Starre) uit een goede voorzet van Ronald van Dodewaard. Trainer Arie van der Laan was dan ook niet tevreden. ‘Gezien de kansen had het 3-0 moeten zijn. Nu kon Groen- Wit in de tweede helft terug komen tot 1-1*. In de laatste minuut kwam Be Fair zelfs nog goed weg, nadat uit een voorzet op de rond de 5U gedaald, maar lat gékopt werd. Het teleur- bleef toch vrij stabiel door het stellende gelijkspel had nog wel een positief tintje, want de afgelopen jaren werd in de Van de 19 wedstrijden die bij eerste wedstrijd meestal ver- de eerste ronde werden ge loven. speeld eindigden zes wed- Komende zaterdag speelt Be strijden in remise en acht in Fair om 15.00 uur in het -'X z tegen n WADDINXVEEN - De Waddinxveense tafelten nisvereniging Kwiek J W. Frisoweg) en Avanti (Ha- zerswoude), de club waar Bettine Vriesekoop ooit begon, hebben traditiege- trouw een week voordat de competitie begint elk met vier teams onderlinge J wedstrijden gehouden. Kwiek 3 kende geen pro blemen en won zeer ge- makkelijk met 9-1. Leon Bouwman en Dennis Pronk wonnen al hun par tijen, terwijl Martin Loef er eentje liet slippen. Voor Kwiek-5 ging het zo mogelijk nog makkelijker, j Zij wonnen met 10-0, door- dat Herman Simons, Jac ques Brand en Rob Kappé alles wonnen. Kwiek-6 moest er weer even in komen en wist na 2-5 te hebben achterge- staan toch nog met 5-5 ge- lijk te spelen. Paul Bij- voets won al zijn partijen, terwijl Jaap de Lange en Sebastiaan van Ommeren eenmaal tot winst kwa men. Helaas kwam alleen Kwiek-13 niet tot winst. Zij verloren met 3-7 waar bij Dick Krouwel, Dick Lekx en Leo Buurman ie der een single wonnen. van ’Daphne Luyten niet be- onderste regionen letten dat de meisjes van Bo degraven er met een 2-11 overwinning vandoor gingen. De klapper van deze eerste WSE F-l. i 4 I I i I 4 I van 14 00-16.00 u ontwerp- en adviesburo M MM VMM - MM MMM

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 27