WADDINXVE Dansschool Waddinxveen vernieuwd (Wirvter) vakantiekriebels? ■VI N H N Inbraak in twee huizen Disco's in Het Zuidhonk R ai sh iro Rabobank W addinxveen Kerkweg-Ocst 1£L - td: (0182 62 53 36 OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN N Tasjesrover (17) gepakt T OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGE VERBOUWING GEMEENTEHUIS MILIEUZAKEN VOEDSELRESTVERMALERS VERBODEN GROEN COLLECTEROOSTER BOUWZAKEN leplaan 79 Het reisburo van uw Rabobank heeft er voor de komende winter in ieder geval zin in!! Wilt u lekker lui in de (winter)zon, of actief op de latten? Alles is mogelijk. De wintergidsen zijn binnen, dus keuze volop. Uw reisadviseurs heten u in ieder geval van harte welkom. En heeft u doordeweeks geen tijd? Geen probleem, want ook op zaterdag (10.00-13.00 uur) is uw reisburo geopend! BEPERKTE OPENSTELLING AFDELING PUBLIEKSZAKEN WADDINXVEEN - Vrijdag avond 13 september om half acht houdt de Stichting Wijk- werk De Zuidplas in wijkge- bouw Het Zuidhonk (Zuidpla- slaan) een disco voor de jeugd van 11 tot en met 16 jaar. De VERGADERINGEN van de maand wordengehou den van 13.30 tot 15.30 uur. Om dat nieuwe gezicht aan iedereen te kunnen laten zien hielden Ruud en Chiena van der Helm een open huis. Vrij- WADDINXVEEN - Zaterdag middag werd aan de Prins Bernhardlaan een 77-jarige Waddinxveense van haar tas je beroofd. Dankzij de oplettendheid van een getuige kon een zo duide lijk signalement worden op gegeven dat de verdachte even later door de politie aan de Vivaldihof kon worden aangehouden. Het gaat om een 17-jarige Gouwenaar. Hij heeft de tas jesroof bekend. De knaap be kende tevens nog een tasjes roof gepleegd op woensdag 14 augustus op het Jan van Bij- nenpad. Deze pleegde hij met nog iemand, maar die moet nog worden gehoord. toegangsprijs bedraagt 2,50 (inclusief een consumptie- bon). De jongere kinderen ko- dagavond was de kijkavond en kwam de lokale RTW-ra- dio op bezoek voor een recht streekse uitzending. Zaterdag was er een gratis dansavond en zondagmiddag, najaren weer terug, een gra tis theedansant, waar overi gens ook iets anders als thee te verkrijgen was. Een drankje en hapje tussen door maakten de zaak com pleet. Het theedansant zal overigens elke eerste zondag men aan bod op zaterdag avond 14 september. Deze disco begint om half zeven en duurt tot acht uur. De kosten bedragen 2,50 (inclusief een consumptiebon en een lootje voor de loterij). Zondag gaan de danslessen weer van start en zullen de leerlingen van dansschool Waddinxveen, die is aange sloten bij de organisatie van Swinging World en uiteraard in het bezit is van het FDO- diploma (goedgekeurd door het ministerie van WVC), in een bijzonder gezellige zaal hun lessen krijgen. WADDINXVEEN - Aan de Vlasakker is vorige week in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken in een woning door het force ren van het slot van de voordeur. Weggenomen werd vol gens de politie alleen een tas met een portemonnee. Deze is leeg in de omge ving terug gevonden. In een woning aan de Pep- pelhorst werd woensdag ochtend vroeg ingebroken door middel van een bo venlichtje aan de achter zijde. Toen een bewoner wakker werd is de dader vertrokken zonder iets mee te nemen. De verbouwing, die in totaal tien weken heeft geduurd (zes weken voor de aannemer en nog vier weken voor Ruud en Chiena van der Helm en anderen) heeft een compleet nieuw gezicht gegeven aan het Waddinxveense dans- en partycentrum. WADDINXVEEN - Dans school Waddinxveen, onder deel van dans- en partycen trum Van der Helm aan de Staringlaan in Waddinxveen- Noord, bestaat tien jaar. Om dat te vieren hielden Ruud en Chiena van der Helip, die de laatste vijf jaar leidign geven aan de dans school Waddinxveen, geen groot feest, maar hebben zij gemeend de dansschool een ander aanzien te moeten ge ven. De zomerstop, die dit jaar reeds begin juni was begon nen, is gebruikt om de zaal om te toveren. Dat gebeurde vroegtijdig omdat de automa tische blusinstallatie snel vervangen diende te worden. Eigenaar ABN AMRO van het complex ’De Staring’ ging tot deze vervanging over om dat er gaten in de installatie vielen en er diverse lekkages optraden. In overleg met Ruud en Chie na van der Helm is daarna het plafond vervangen en zijn de balken geschilderd. Het systeemplafond met akoesti sche platen blijkt in de prak tijk uitstekend te voldoen. De kleuren donkergroen en bruin zijn nu zacht en hard- roze. De wanden werden wit met een tintje groen geschil derd, de pilaren werden van een lichtgroene verf voorzien, alle deuren hebben dezelfde kleur gekregen als de balken, de verlichting is aangepast en er is een scheidingswand met gordijnen gemaakt, waardoor ook kleine groepen zich niet verloren hoeven te voelen in de 455 meter grote zaal. i- - PAGINA'3' E E E M N E G (0182)624 624 Gouwebad ”De Sniep” (informatie) Graanakker 20 Terinzagelegging ontwerp-besluiten het oprichten van een tuinhuisje Binnengekomen kapaanvragen Verleende kapvergunningen Terinzagelegging besluit Prinses Beatrix Fonds Van 15 tot en met 21 september 1996 Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Het besluit is niet gewijzigd t.o.v. het ontwerp-besluit. AARD VAN HET BOUWPLAN BOUWPERCEEL Op de agenda o.a.: Kleikade 4 de Straing gevestigch - WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Burgemeester en Wethouders delen mede dat vanaf 12 september 1996 de ontwerp-besluiten ter inzage liggen inzake de aanvragen van: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning en het oprichten van een onderheid terras het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Het is noodzakelijk dat alle afdelingen tijdelijk een andere huisvesting krij gen. Getracht wordt zo min mogelijk overlast voor de burger en de mede werkers te veroorzaken om de continuïteit van de werk zaamheden zoveel mogelijk te waarborgen. Als afdelingen verhuizen zal het niet altijd mogelijk zijn om u op die dag te woord te staan of de gewenste dienst te verlenen. Tijdens de verhuizing zal ook de telefonische bereikbaarheid niet altijd mogelijk zijn. Voor deze overlast bieden wij onze excuses aan. Informatie over de telefonische bereikbaarheid en/of de nieuwe tijdelijke werkplek van de afdelingen/medewerkers kunt u verkrijgen bij de recep tie en het algemene telefoonnummer 624624. Naar verwachting zijn alle afdelingen medio maart 1997 op hun definitieve werkplek gehuisvest. - Advies inzake vaststelling gewijzigd rampenplan. - Advies inzake vaststelling "Regeling gevonden en verloren voorwerpen". - Evaluatieverslag wijkbezoek 21 mei 1996. - Jaarrekeningen en controlerapporten 1995. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer van het gemeentehuis ter inzage. Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken op dinsdag 17 september 1996, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis Raadhuisplein 1 Postbus 400, 2740 AK 624 680 624 500 610 401 624 524 624 760 612 570 De ontwerp-besluiten, de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 12 september tot 10 oktober 1996 ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting Ruimtelijke, Ordening en Milieu in het gemeentehuis alhier, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en op verzoek, op de maan dagavonden gedurende drie aaneengesloten uren (doorkiesnummer 62 47 57, (te heer W.P. Kaandorp). Desgewenst kan een mondelinge toe lichting worden verkregen. Ook na afloop van bovengenoemde periode kan nog inzage worden ver kregen en wel tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen het besluit op de aanvraag. Schriftelijke bedenkingen tegen de aanvragen en de ontwerp-besluiten kunnen door eenieder tot 10 oktober 1996 bij hun college worden inge diend. Desgevraagd bestaat gedurende voornoemde termijn voor eenieder gele genheid tot een gedachtenwisseling over het ontwerp van het besluit en het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen (doorkiesnummer 624757, de heer W.P. Kaandorp). Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingé bracht tegen het ontwerp van een besluit kunnen later beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak varuie Raad van State, tenzij wordt aan getoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkin gen in te brengen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het voor nemen. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bedenking indient, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schrif telijk, tegelijkertijd met de bedenkingen, worden ingediend. - de directie van Mulleman Meubelen B.V. om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Wet milieubeheer voor een meubelfabriek op het perceel Mercuriusweg 3; - Energiebedrijf Midden-Holland N.V. inzake het oprichten en in wer king hebben van een warmte krachtinstallatie op het perceel Sniep- weg 13/D; - de directie van Heiwerken P. van 't Wout Waddinxveen B.V. inzake het veranderen van de inrichting (funderingsbedrijf) door uitbreiding hiervan met een werkplaats en magazijn op het perceel Mercurius weg 16. - Politie Hollands Midden inzake het oprichten en in werking hebben van een politiebureau, incl. beperkte opslag munitie op een perceel, gelegen aan de Limaweg, nr. n.t.b., kad. bekend gemeente Wad dinxveen, sectie E, nr. 3592 (ged Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Het besluit met bijbehorende stukken ligt vanaf 12 september 1996 gedu rende zes weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en "Milieu in het gemeentehuis alhier, elke werk dag van 08.30 tot 12.30 uur en op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren (doorkiesnummer 624757, de heer W.P. Kaandorp). Tot 24 oktober 1996 kan beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit: Zij die beroep instellen kunnen bij een spoedeisend belang overeenkom stig de Algemene wet bestuursrecht een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde ter mijn worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage. Een beroepschrift moet in tweevoud worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt de dag na afloop van de beroepstermijn van kracht, ten zij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. Een besluit wordt dan niet van kracht voordat op dit verzoek is beslist. Van de indiener van een beroep en/of een verzoek om een voorlopige voorziening wordt een zeker bedrag aan griffiegeld verlangd. In feite verplaatst men door het gebruik van deze apparaten het afvalpro bleem van het vuilnisvat naar de riolering, die daar niet op berekend is. Het afvalprobleem moet zo dicht mogelijk bij de bron worden aangepakt. Daarom is een aantal jaren geleden besloten tot het zoveel mogelijk schei den van afvalstromen in een vroeg stadium: papier; glas, groente-Zfruit- /tuinafval ('g.f.t.') enzovoort. Dit onder meer om het zo goed mogelijk te kunnen verwerken en bewerken tot nieuwe produkten. Het g.f.t.-afval wordt verwerkt tot compost die zijn nuttige toepassing in groenvoorzie ningen en land- en tuinbouw vindt. Sommige keukeninstallateurs bieden tegenwoordig zogeheten 'voedsel- restvermalers' aan. Deze electrische apparaten, ook wel bekend als 'goot steenmolens1, 'green machines' of 'food waste processors', worden onder de gootsteenopening gemonteerd. Daar vermalen ze snijafval en etens resten tot puree die vervolgens naar het riool wordt afgevoerd. 'Weg afval, weg nare luchtjes, weg ongemak voor de groene bak' aldus de produ centen. Het gebruik van het apparaat is echter wettelijk verboden. Het via de gootsteen wegspoelen van vermalen etensresten kan leiden tot een onnodige belasting van de riolering, de rioolwaterzuiveringsinstalla ties en uiteindelijk het oppervlaktewater. Daarbij komt nog dat door de aanvoer van de voedelrestenpuree in de rioleringen en op de zuiverings installaties een grotere hoeveelheid slib als afvalprodukt overblijft. In tegenstelling tot g.f.t.-compost dat als bodemverbeteraar kan dienen, zal dit (vaak verontreinigde) slib gestort of verbrand moeten worden met alle kosten en nadelen voor het milieu vandien. Door het aanbieden van deze apparatuur zet de verkoper de consument aan tot overtreding van de wet. Het advies aan mensen die een dergelijk apparaat al in huis hebben is dan ook: breng het terug en vraag uw geld terug. Toekomstige kopers van een nieuwe keuken wordt aangeraden niet in te gaan op aanbiedingen om dit zogenaamd "milieuvriendelijke" appa raat aan te schaffen. het plaatsen van een dakkapel op het voorgevel- dakvlak en een dakkapel op het achtergeveldak- vlak het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een balkon D. van Schagen- plantsoen 11 D.van Schagen- plantsoen 11 Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Ingevolge het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaatselijke Ver ordening maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Pr. Irenestraat 37 Spireaweide 5 Woubrechterf 16 Piasweg 7 1 berk in de achtertuin 1 berk in de achtertuin Op woensdag 11 september a.s. kunt u voor het doen van aangifte van overlijden en geboorte en voor de overige dienstverlening van de afdeling Publiekszaken uitsluitend terecht van 08.30 tot 10.00 uur. Burgemeester en Wethouders delen mede dat op 3 september 1996, onder voorschriften ter bescher ming van het milieu vergunning ingevolge de Wet milieubeheer is verleend aan: 1 aon ook al tien (aar dansschool Waddinxveen is De rest van de dag is de afdeling gesloten in verband met de interne verhuizing. Een blik in de compleet vernieuwde ruimte van dans- en partycentrum Van der Helm de Strainglaan in Waddinxveen-Noord, waar ook al tien (aar dansschool Waddinxvec (Foto: Ruud en Chiena van der Helm). Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burge meester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvra gen te hebben ontvangen: Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening. Eenieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen kan ingevolge de Algemene Wet Bestuursrecht binnen 6 weken na publi catie van dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het col lege van Burgemeester en Wethouders. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Ver keer. Koningin Wilhelmina- het plaatsen van een dakkapel op het singel 35 achtergeveldakvlak Sterrenlaan 68 en 70 het plaatsen van twee dakkapellen op het achter geveldakvlak Willem de Zwijgerlaan groenstroken aan west- en noordzijde van de Albert Heijn, waarin 2 populieren aan de straat zijde en diverse elzen, essen en esdoorns in ver band met uitbreiding van de Albert Heijn 1 wilg in de achtertuin 1 treurwilg in de tuin Kon. Wilhelminaplein 3 iepen i.v.m. schimmelaantasting Loket voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten maandag tot en met donderdag :08.30 -14.00 uur vrijdag :08.30 -12.30 uur dinsdag- en donderdagavond :19.00 - 20.30 uur Het loket voor de Algemene Publieksinformatie is dagelijks geopend van 08.30 -14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor infor matie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Tijdens beide avondopenstellingen is de receptie (of het loket voor de Algemene Publieksinformatie) geopend. OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Openingstijden afdeling Publiekszaken zie elders in deze rubriek. Afvalstation voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. Elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12 00 uur SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. - de betrokken adviseurs; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis postadres telefax Afvalstation (ophalen grofvuil) Zuidelijke Rondweg 250, Centraal Meldpunt Zorg Pr. Bernhardlaan 9, Meldpunt discriminatie Instituut Sociaal Raadslieden Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad "De Sniep” (informatie) Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids Binnenkort starten de verbouwactiviteiten aan het gemeentehuis. Er komt een ruimere publiekshal en de overige (werk)ruimten in het gemeentehuis worden opnieuw ingedeeld en opgeknapt. Al deze werkzaamheden zijn nodig om nog beter vorm te kunnen geven aan ons motto: KOM. De hoofdingang van het gemeentehuis wordt tijdelijk verplaatst. Beweg wijzering wordt aangebracht. 8

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 3