Vox Jubilans Braderie met agrarisch trekje zang en klederdracht Vrijz. kerk op braderie Folkloristische dans Orgelconcet Herman van Vliet in Hervormde kerk van Zevenhuizen Beurs in Zevenhuizen voor Unicef Reünie van Klimopgroep Geen ruimte meer voor grote attracties Weer Kanaal bij REKAM Najaarscampagne bij Garantmarkt Gemeentedag Zevenhuizen Speelbieb dag dicht Open avond van Meeting Collecte voor de Dierenbescherming Info-avond gastouders Voor senioren 31 activiteiten in AF-centrum PAGINA 11 WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN van men Verenigingen GOUDA/WADDINXVEEN Ml ■MOM nu één ge- ders voor de groep ‘olieverf- schilderen' en de hobbyclub ‘Elk wat wils1. Voor olieverf- schilderen wordt een begelei- Inhakend op het thema zijn J 1J- 1 - 1 1 toren te zien, waaronder één uit 1953 met huif en welge teld 28 pk onder de kap. Maar ook nieuwe tractoren worden getoond en er komt een antie ke dorsmachine waarmee de monstraties worden gegeven. dat we nog steeds doorgaan, er is anders zo weinig te doen in Boskoop. Zeker voor onder nemers.’ ronder een - met orkest - van van dirigent Pieter Stolk zin gen de koorleden, bêgeleid kern Zevenhuizen. Tijdens de Gemeentedag ma ken van de activiteiten in het BOSKOOP - Boerenfolklore maakt een belangrijk deel uit van de braderie. Van de deelnemers wordt invulling van dit thema verwacht maar de organisatie heeft ook het nodige van elders aangetrokken. Een folkloristi sche groep uit Salland realiseert de ’Sallandse botter- markt’. De groep gaat gekleed in kostuums anno 1900 en men brengt een programma met folkloristische zang en dans uit de streek op de braderie. Ook kan de echte en duurt tien weken. Bij be steding van iedere 25 gulden aan boodschappen ontvangt de consument een pakketze- gel. die op maandagmiddag van 14.30 tot 16.30 uur zo’n 15 dames kan begeleiden bij het handwerken en diverse hand werktechnieken kan introdu ceren. Wie interesse heeft in één van de functies kan contact opnemen met Gré van Dort, activiteitenleidster in het An ne Frank-centrum, telefoon 0182-615555. de grond uitstallen. Er wordt op toegezien dat er geen com merciële handel plaatsvindt. Het is een zaak tussen kinde ren met kindvriendelijke prij zen. Ieder j aar loopt het weer storm, het komt zelfs voor dat kinderen ’s nachts al bezig zijn met het inrichten van een stand. WADDINXVEEN - Garant markt Bavelaar in het win kelcentrum Luifelbaan (Bre- drolaan) houdt evenals alle andere Garantmarkten in Nederland een dynamische Vox Jubilans op uitnodiging van een concertcommissie in de monumentale Hervormde wordt compost verstrekt, is er Kerk te Dirksland. Voor deze avond is ook een prachtig samenge- 12 september is het Weer Ka naal ook te ontvangen op het kabeltelevisienet van RE KAM, waarop in Waddinx veen de Bloemendaalseweg is derij en voor een klein prijsje aangesloten. kan een rit met een bokken wagen worden gemaakt. Muziek (SWW) is weer begonnen met haalt de sigaar uit zijn mond on nog maar weer eens te on derstrepen dat het vullen van de kramen geen probleem vormt. Veel moeilijker is een goede afweging te maken, een balans te vinden. Vorig jaar zoek naar onbetaalde begelei- bleken veel neringdoenden in kleding te handelen, dat is dus nu minder. En natuurlijk hebben Boskopers voorrang. Als om zijn woorden te onder- der gezocht die op woensdag- strepen gaat tijdens het ge- middag of vrijdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur de deelne mers ondersteuning kan ge ven bij het schilderen. Beide groepen hebben zo’n tien le den. Voor de hobbyclub ‘Elk wat Een aardappelboer komt met een trekker uit 1962 en hij Sinds vorige week donderdag verkoopt diverse soorten bio logisch geteelde piepers. En er zijn meer deelnemers met biologische producten. Voor de jeugd is er een kinderboer- aangesloten. Het Weer Kanaal is een ini tiatief van de makers van het Amerikaanse Weather Chan nel en wordt gemaakt in sa menwerking met Meteo Con- Muziek mag natuurlijk niet ontbreken. Een aantal boe renkapellen zwerft over de braderie en vrijdagavond is er op het podium op het Gou- weplein een programma van 19.00 tot 22.30 uur met de Boskoopse formatie D.I.N.S., het Pop-in koor en de Mam ma’s Rocelli Boys. BOSKOOP - Boeren, burgers en buitenlui. Voor deze drie categorieën en in die volgorde is de braderie die vrijdag en zaterdag in het Boskoopse centrum wordt gehouden. Opnieuw een manifestatie met veel Bo skoopse verenigingen en ondernemers, oude ambach ten, en neringdoenden van elders. Willem Kruiswijk, sinds jaar en dag als secretaris nauw be- Tijdens de braderie is in de kerk een expositie van beel den en aquarellen, een vei- ling van bomen en planten, verkoop van allerlei spullen, kunstartikelen en flessen wijn met een bijzonder etiket. Voorts is er koffie met gebak te krijgen en is er een knut- selhoek voor kinderen. Verantwoordelijk voor de ac tiviteiten is een commissie onder leiding van Tineke Bakker die ze organiseert in samenspraak met het be stuur van de Geloofsgemeen- goedbeurs gehouden schap. De commissie wordt gevormd door moeders van de kinderen die de Zondagschool Goede najaars- en winterkle- bezoeken. ding (schoon en heel) en wer kend speelgoed kunnen wor st wacht het grote en met het einde van nog een achttal optre- door jeugdkoordirigent Jan 1 eigen Mulder op het orgel, een aan tal speciaal hiervoor ingestu- brandweervoertuig deerde liederen. De avond be gint om 19.45 uur en de toe- de wekelijkse gang is vrij. in wijkcentrum Anderhalve week later, zater- gemeentehuis deel uit de We- i (Esdoornlaan) dag 5 oktober, worden de reldwinkel Zevenhuizen- :t voor koorscholing en gegeven door een De activiteitencommissie met v.l.n.r. Tineke Bakker, Ineke Bulk en Gerda van Atten. (Foto: A. Fioole) Er zijn diverse activiteiten binnen en buiten het gemeen tehuis. ’s Morgens om tien uur is in de brandweerkazer ne aan de Burgemeester Boerstraat in Zevenhuizen de overdracht en officiële inge bruikname van het nieuwe van de leverd in ruil voor een tegoed bon voor een gratis bood- schappenpakket met een winkelwaarde van 35 gulden. De pakketten, die zaterdag tember willen bijwonen 14 december tegen inlevering wordt verzocht dit van te vo- van de tegoedbonnen kunnen worden afgehaald, zitten vol bekende gangbare merkarti kelen. betrekking tot houding tij dens het zingen en ademha- lingstechnieken. Vox Jubilans geniet in ons land een grote bekendheid. Dit blijkt ook telkens weer door het grote aantal concert- aanvragen dat bij het Wad- dinxveense koor binnenkomt. Volgende week woensdag is alweer het eerste optreden na de vakantie. Dan worden de koorleden verwacht in de Ou de Kerk te Zoetermeer voor een avond in het teken van het 3000 jarig bestaan van de stad Jeruzalem. Ook het Maar ieder jaar komen jeugdkoor van Vox geeft hier Zaterdag is er een optreden van de Mellow Fellows dans groep, tussen 11.00 en 12.00 uur treden de kinder- en tie nergroepen van ’Jazz-dans Reeuwijk-dorp’ op onder lei ding van Miranda Heems kerk. Er wordt gedanst op zeer uiteenlopende muziek wat de nodige variatie ople vert. Zaterdagmorgen speelt Concordia op de braderie, ’s middags Excelsior. suit. Door gebruik te maken van een nieuwe computertech niek kunnen weerberichten lokaal relevant gemaakt wor den. Voorlopig wordt het weerkanaal voor heel Neder land gemaakt. Bij uitbreiding zal van de re gionalisering gebruik ge maakt worden. Doorgifte van het programma heeft geen ta- riefconsequenties voor de RE- KAM-abonnees in Midden- Holland. Het Weer Kanaal is te ont vangen op kanaal 2, 47.25 MHz in Berkenwoude, Drie- bruggen, Gouda, Gouderak, Haastrecht, Hekendorp, Het Beijersche, Moordrecht, Ou- dewater, Reeuwijk, Stolwijk, Vlist en Waddinxveen (Bloe mendaalseweg). Om technische redenen is het Achter de bank is natuurlijk weer de kindermarkt, vrijdag en zaterdag. Kinderen kun nen een metertje kraamruim- te inrichten of hun handel op reldwinkel Moerkapelle, recreatievoor- lichting van de Goudse WV, van diverse en de kennismaking met de vijf ge meentelijke secties algemeen Verder de nodige verenigin gen en actiegroepen. Met na me vanuit de kerken is nogal wat inbreng. Zoals op het Kerkplein een actiegroep voor herstel van de ramen van de Hervormde kerk. Er worden boeken en veel zelfge maakte spulletjes verkocht: schilderijen, poppenkleding, kussens e.d.. Er is een verlo ting met een fraaie pop als hoofdprijs en in gebouw De Brug wordt koffie geschon ken met iets lekkers erbij. Een groepje, mensen van de Bethelkerk vraagt aandacht voor het milieu en brengt dit zelf in de praktijk door op de braderie rommel op te rui men. De openbare orde is ook steeds weer een bron van zorg. Men heeft een eigen be veiligingsdienst rondlopen maar de ervaring leert dat er weinig is te doen tegen café bezoekers die in de nachtelij ke uurtjes de boel gaan ver nielen. Kruiswijk meldt dat hij de politie hiervan op de WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense scoutinggroep Klimop bestaat 25 jaar. Ter karnemelk geproefd worden of zelfgemaakte krenten- gelegenheid hiervan wordt wegge. De zang- en dansgroep wordt begeleid door ac cordeon en harmonica en heeft zelfs in Japan opgetre den. Verder de SOL-groep, de Nepal-commissie, de Vereni ging ter Bescherming van het Ongeboren Kind, de Zonne bloem, het Interkerkelijk Evangelisatieteam, de Die renbescherming, het, jeugd werk in Ons Jeugdhuis, het Wereldnatuurfonds, de Stich ting Kinderopvang. En de ge bruikelijke inbreng van ver enigingen als Die Gouwe Sanghers en kanovereniging ’t Schouwtje. De draaimolen ontbreekt dit jaar evenmin, er is gevarieerde handel en - zoals altijd - veel voor de in wendige mens. ons land heeft het ur, op aanraden *ent Pieter Stolk, een reünie georganiseerd op zondag 20 oktober. Alle oud- leden zijn hiervoor uitgeno digd. Voor meer informatie kan men bellen met organisa- op de braderie ook oude trac tor Eke Wstra, tel. 030- 2718149. ZEVENHUIZEN - In de ge meente Zevenhuizen-Moer- kapelle wordt zaterdag 21 september van tien tot drie uur deelgenomen aan de lan delijke Gemeentedag 1996. Vervoer naar en van Zeven huizen. Moerkapelle en Oud EEN - Voor de ruim 170 koorleden van de Verlaat wordt verzorgd. Gemengde Zangvereniging Vox Jubilans’ yeen betekende de nieuwe start na de zo- 3 gelijk weer volop activiteiten en inzet. WADDINXVEEN - Wegens gebrek aan voldoende vrijwil ligers is ’De Speelbieb’ ko mende zaterdag 21 septem ber een dag gesloten. De speel-o-theek in de Dick Brunaschool (Essengaarde) draait volledig op een enthou siaste groep vrijwilligers die er in geslaagd is veel gezin nen aan te spreken met een goed aanbod van speelgoed, dat tegen een geringe vergoe ding kan worden geleend. Door omstandigheden is de groep vrijwilligers op dit mo ment te klein om De Speel bieb op beide openingsdagen (woensdag en zaterdag) te be mannen. Daarom heeft de groep moeten besluiten de deuren aanstaande zaterdag gesloten te houden. De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW), die de groep ondersteunt, is op zoek naar aanvulling van het vrij- willigersbestand. Wie het leuk vindt om in een enthousiast team mee te den ken over het beleid en het bo vendien leuk vindt om ouders en kinderen te adviseren bij BOSKOOP - Tijdens de bra- deriedagen, komend week einde, is ook het kerkgebouw van de Vrijzinnige Prot. Ge loofsgemeenschap aan de Burg. Colijnstraat open waar veel te zien en te koop is. De actie heeft te maken met een binnenkort te starten aan bouw aan de achterzijde van de kerk. Doel hiervan is de vergaderruimte te vergroten ten bate van de bijeenkom sten door kinderkring en da- mesclub. Ook vergaderen en gezamenlijk koffie drinken wordt dan beter mogelijk in deze multifunctionele ruimte. Dit alles kost veel geld, om die reden worden verschillen de activiteiten georganiseerd. Folkloristische show- en dansgroep Raalte-Salland, vrijdag en zaterdag op de braderie te zien. (Foto: V.M.S. Organisa tie Holland) waarmee de commissie te maken krijgt. Opnieuw is de inrichting van het centrum gewijzigd met de reconstruc tie van een stukje Burg. Co lijnstraat en Gouweplein. Kruiswijk heeft er vanuit zijn woning zicht op. ’Het is mooi ge worden, er moet nog wel wat groen komen’, is zijn commen taar. Maar voor het overige is hij minder te spre ken over de rol van de ge meente. ’We moeten ieder jaar meer betalen, de ge meente is qua kosten nu onze grootste attractie geworden. Ik kan begrijpen dat men te genwoordig kostendekkende tarieven berekend maar hier over mag wel eens verant woording afgelegd worden.’ ZEVENHUIZEN - Donder dag 3 oktober en vrijdag 4 ok- andere Garantmarkten tober wordt er in de Gerefor- Nederland een meerde Kerk aan de Dorps- najaarscampagne. straat in Zevenhuizen weer Naast folderaanbiedingen een kinderkleding- en speel- voor Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties. 3 oktober van 09.00 tot 12.00 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur. Men kan maximaal 42 stuks inleveren. De verkoop is donderdag- Als de speciale spaarkaart is avond 3 oktober van 20.00 tot volgeplakt met 25 van deze 21.00 uur en vrijdagmorgen 4 zegels, kan deze worden inge- oktober van 9.00 tot 11.00 uur. Men bepaalt zelf de ver koopprijs, eventueel in over leg. Een derde deel is voor Unicef en tweederde voor de eigenaar. Voor inlichtingen kan men bellen met de telefoonnum mers 0180-632252 of 0180- 632043. probeert te nestelen om een graantje mee te pikken. De vier vormen met elkaar een goed team. Maar voor Kruiswijk staat vast dat de twintigste braderie voor hem de laatste is. Dan mag een ander het doen, wat er zit veel werk aan vast. ’We doen het natuurlijk niet voor ons zelf, we doen het voor de ge meenschap. We vragen ons ook regelmatig af of we er mee door moeten gaan of mis schien iets anders organise ren. er weer zoveel mensen op af acte de présence. Onder de bezielende leiding WADDINXVEEN - Zoals be richt houdt het Waddinx- veense interkerkelijk gospel koor ’Meeting* aan het begin van het nieuwe zangseizoen een open repetitieavond op donderdagavond 19 septem ber om acht uur in de Kruis hoogte heeft gesteld en wacht kerk (Passage). seizoen. Het koor heeft op dit moment 33 leden. Men wil graag doorgroeien naar mini maal 40 leden. Iedereen tus sen de 16 en 50 jaar is wel kom. Het repertoire bestaat uit Ne derlands- en Engelstalige lie deren. Tijdens uitvoeringen wordt Meeting begeleid door een combo bestaande uit een drummer, een fluitist, een toetsenist en een gitarist. Ronald de Jong uit Zoeter meer is dirigent van het in terkerkelijk gospelkoor. Ge repeteerd wordt er elke don derdagavond. Gemiddeld één keer per maand wordt op zon dag meegewerkt aan een kerkdienst in de Goudse re gio. Voor de open repetitieavond is een programma samenge steld speciaal voor de belang stellenden. Het combo is aan wezig. Eerst wordt een aantal voor iedereen bekende num mers gezongen. Daarna laat Meeting een aantal liederen uit het eigen repertoire horen en wordt een nieuw lied inge studeerd. Tot slot worden en kele verzoeknummers gezon gen. ken, financiën, VROM en- avond begint om 19.30 uur. zorg. thousiasme en instemming Op zaterdag 26 oktober zingt Buiten het gemeentehuis ge- begroet. Vox Jubilans op uitnodiging ven de dorpswachten acte de Om de koorzang nog meer te van een concertcommissie in présence, is er een klimmuur, verfraaien, en de leden ge makkelijker te laten zingen, worden nu wekelijks allerlei oefeningen gedaan, ook met koorprogramma steld. Hierna bereidt het koor zich voor op de tv-opname en de kerstconcerten. Naast worden er waardebonnen uit gegeven en zijn er diverse ac ties op touw gezet. Voorts kan er gespaard worden voor gra- derproject tis levensmiddelenpakketten. De campagne voor de gratis boodschappenpakketten den ingeleverd op donderdag start maandag 19 september bijvoorbeeld gesproken koorleden verwacht in de Pet ruskerk te Woerden. Op uit nodiging van de Stichting presentatie van veel andere Woord en Daad zingt het koor (sport)verenigingen weer een geheel ander pro gramma, waaronder diverse psalmen. Bert Kruis is hier bestuurlijke zaken, burgerza- de koorbegeleider. Deze ken, financiën, VROM en avond begint om 19.30 uur. Ruimte voor grote attracties is er ook niet meer in het cen trum. In voorgaande jaren kon nog wel eens een gaatje gevonden voor een vuurwerk of een artiest, maar dat kan niet meer. Een podium op het Gouweplein en straatoptre- dens, dat is het. Toch is de organisatie ervan overtuigd dat alle ingrediën ten er zijn om het weer gezel lig te maken. Daar komen de mensen voor. Daarom werkt in Boskoop nog steeds met een beperkt budget en wordt er niet, zoals el ders al gebeurt, de braderie af geschermd met een hek en een kassa waar mensen entree moeten beta len. Kruiswijk benadrukt de rol van zijn companen: Gert- jan Hooftman, Gerrit Koet sier en René Eikelenboom. Zij zijn het die tijdens de brade rie steeds op de been zijn om te regelen, de muziek organi seren, problemen oplossen en ongewenste commercie weren die zich altijd op lege plekjes sprek met regelmaat de tele foon en moet Kruiswijk nee verkopen aan mensen die nog een plaatsje willen bemachti gen. ’De braderie is vol en we willen geen meelopers’, is de reactie van Kruiswijk kort en wils' gaat het om een leidster bondig. De sigaar wordt nog weer eens aangestoken. Het sa menstellen van een braderie is niet het enige probleem kanaal van QVC, het homes' hoppingsprogramma, ver plaatst van 277.55 MHz naar 279.25 MHz. Kijkje op één van de voorgaande braderieën in Boskoop die vooral op zaterdagmiddag een enorme aantrekkingskracht heeft op belangstellenden uit de wijde omgeving. (Foto: archief GK) ren even telefonisch te mel den. Het telefoonnummer van het Gastouderproject luidt 0182-619591. ZEVENHUIZEN - Op initiatief van de com missie kerkmuziek van de Gereformeerde Kerk en het culturele cen trum voor cultuur en creativiteit ‘De Zeven Muzen' geeft de Bode- graafse organist Her man van Vliet zaterdag avond 21 september om acht uur een gratis toe gankelijk concert in de Gereformeerde Kerk aan de Dorpstraat in Zevenhuizen. Sinds de ingebruikna me van het Van Leeu- wen-orgel in 1991 wordt er ieder jaar in de maand september door een bekende Neder landse organist een con- eert gegeven. De laatste twee jaren waren dit Aart Berg- werff, organist van de Lutherse Kerk in Den Haag, en Christiaan In- gels van de hervormde Sint Janskerk in Gouda. Zaterdagavond 21 sep tember zal Herman van Vliet, de vaste organist van de Sint Joriskerk in Amersfoort, werken ten gehoren brengen van Johann Sebastiaan Bach, Hermann Grab ber, Felix Mendelssohn- Bartholdy, Johann Chr. Oley, Johann Chr. Heinrich Rinck en Charles-Marie Widor. De koraalfinale aan het eind is een eigen compo sitie van Herman van Vliet. een recreatieve fietstocht, is er een presentatie van diver se (sport)verenigingen, is de bibliotheek geopend, heeft het dorpshuis Swanla een etenskraam, wordt de sport- vloer van het dorpshuis Op Moer in gebruik genomen, is er in het dorpshuis een poli tiek café, wordt er een kleur- wedstrijd gehouden en is er een concours van De Een- drachtruiters. WADDINXVEEN - De jaar lijkse collecte van de Dieren bescherming afdeling Gouda en omgeving wordt in Wad dinxveen gehouden van maandag 30 september tot en met zaterdag 5 oktober. Het resultaat van de geldin zameling - die in dezelfde week wordt gehouden als Dierendag op vrijdag 4 okto ber - komt vooral ten goede aan het dierentehuis Midden- Holland te Gouda. In het Goudse dierentehuis worden per jaar gemiddeld 1.000 afstands- en zwerfdie ren opgevangen uit de Goud se streek. Bijna alle dieren krijgen een nieuw tehuis of gaan terug naar de eigenaar. Ook de nazorg wordt in het dierentehuis niet uit het oog verloren. Voor de medische controle en de verzorging van de dieren is een dierenarts verbonden aan het dierente huis. De opbrengst van de collecte is onmisbaar voor het in stand houden van het Goudse dierentehuis en het uitvoeren van diverse dieren- beschermingsactiviteiten. Wie wil helpen met de collec te om een zo goed mogelijk re sultaat te behalen is van har te welkom en kan hiervoor contact opnemen met me vrouw N. Gort, De Genestet- laan 10, telefoon 0182- 616519. WADDINXVEEN - Maan dagavond 23 september van acht uur tot kwart voor tien houdt het Gastouderproject weer een informatieavond voor adspirant-gastouders in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad). Bij de Stichting Gastouder project Waddinxveen en oms treken (Waddinxveen, Zeven- huizen-Moerkapelle, Rijn- woude) melden zich regelmatig nieuwe gastou ders aan. Zij reageren meest al op advertenties die het Gastouderproject in de media plaatst. Voordat mensen besluiten om werkelijk te beginnen met het opvangen van kinderen is het heel nuttig eens te horen wat er allemaal komt kijken bij het gastouderschap. Daar om organiseert het Gastou- bijeenkomsten voor wie overweegt gastouder te worden. Op deze bijeenkomsten wordt -1u -1over het werken in eigen huis en de relatie met de vraagou- der(s), maar ook over prakti sche zaken als belasting en de kindveilige inrichting van het huis. Tevens is er een er varen gastouder aanwezig die uit eigen praktijk zal ver tellen. Mensen die geïnteresseerd zijn en de informatieavond van maandagavond 23 sep- willen het lenen van speelgoed kan heeft op belangstellenden uit de wijde omgeving. (Foto: archief GK) contact opnemen met J. Kor- ving van de Stichting Wad dinxveens Welzijnswerk, te lefoon 0182-631932. WADDINXVEEN - Het seni- orenwerk van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk trokken bij de organisatie, activiteiten in het Anne Frank-centrum (Jan van Bij nenpad), waarvoor alle senio ren van 55+ van harte wel kom bij ruim 30 activiteiten. De stichting is op nog wel deelte van '-7487? y P '4 WffV V' het verder maar af. S •Ï.A U <v> 1 -,J*-Meeting begint aan haar 16e MMS

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 11