ITTOPLN HUIS-2 OSTinter) vakantiekriebels? van de Goudse Kamer Kerst<on<ert in Waddinxveen met Marco Bakker p Aquadance in Gouwebad Ondernemersspreekuur Nieuwe <d voor oud-notaris Meer samenwerking tussen De Zevenster-De Vierstroom De Morgenster WADDINXVEEN - In januari volgend jaar gaat de christe lijke peuterspeelzaal ’De Gro te Beer’, die wordt onderge bracht in de nieuwe hervorm de kerk ’De Morgenster’ aan de Sterrenlaan in de Zuid- plas, open. I 1FLKL ZflTLPDAG VAN 10.00-16.00 U - ■i Nieuwe reeks 'trektocht diensten' O o Reisburo Rabobank Waddinxveen SEPTEMBER OOGSTMAAND Beroep op predikant Goudse Kamer: verzekerings- spreekuur Peter Moons Kaartavond Gouwe Rijders Met korting naar 50+ beurs Flyers in bekerstrijd succesvol Met collecte directe hulp nierpatiënten LAAG BOSKOOP 63.2771GX BOSKOOP TEL: 0172-21Ö127, fAX: 0172-217366 Peuter speelzaal in Jeuqdnatuur- wacht in actie PAGINA 17 WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN voorzitter N.J. Vavier (links op de foto) van het Christelijk Waddinxveens Gouwestem' kriiat oud-notaris J. in 't Hol in de hervormde Bethelkerk tij- T V I N K 4 M t R ADREM Het reisburo van uw Rabobank heeft er voor de komende winter in ieder geval zin in!! En heeft u doordeweeks geen tijd? Geen probleem, want ook op zaterdag (10.00 -13.00 uur) is uw reisburo geopend! Kerkweg-Oost 161 - tel: (0182) 62 53 36 Wilt u lekker lui in de (winter)zon, of actief op de latten? Alles is mogelijk. De wintergidsen zijn binnen, dus keuze volop. Uw reisadviseurs heten u in ieder geval van harte welkom. De Boskoopse zanggroep 'Da Capo' geeft in Waddinxveen een Kerstconcert met bariton Marco Bakker. (Foto: Da Capo- A. Fioole). In de maand september presenteren wij in onze Tuinkamer vele leuke en interes sante sfeerelementen. Deze maand kunt u bij ons aardige kortingen (tot wel 30%) oogsten waarmee u uw tuin of balkon een nieuwe aanblik kunt geven. Wij or ganiseren tevens twee gratis tuin spreekuren met ervaren tuinspecialisten die u kunnen helpen uw tuinwensen te verwezenlijken. Kom zaterdag bij ons langs U kunt bij ons rekenen op een nieuw idee en een kopje koffie of thee TUINSPRLEKUREN Na deze aktiemaand zijn wij exclusief open voor belangstellenden op afspraak 30% De nieuwe peuterspeelzaal wil aansluiten bij de christe lijke opvoeding in het gezin. Kinderen van twee en half tot Uit handen van voorzitter N.J. Vavier (links op de foto) van het Christelijk Waddinxveens vier jaar kunnen in groeps- Mannenkoor 'De Gouwestem' krijgt oud-notaris J. in 't Hol in de hervormde Bethelkerk tij- verband (maximaal 15 kinde- dens de feestelijke openbare repetitie de vierde <d van het mannenkoor uitgereikt. (Foto: ren) spelen en creatief bezig De Gouwestem-Sjaak Noteboomzijn. 1 I De ’trektochtdiensten’ heb- Te horen zijn psalmen, ge- van de Hervormde Gemeente heeft, ter vervulling van de vacature die eind 1994 is ont staan door het vertrek van ds. K.J. Jansen, een beroep zangen, geestelijke liederen, negro spirituals, klassieke muziek en populaire muziek. ers tegen Attacus was meteen een kraker. De Waddinxve- ners kwamen niet in de wed strijd en raakten meteen een tiental punten op achters tand. Daarna ging het beter en ge- van 14 00-16 00 u ontwerp- en adviesburo stroom kunnen met de spe ciale kortingsbon uit het le denblad ’Gezond Thuis’ voor GOUDA/WADDINXVEEN - Maandag 14 oktober houden het Instituut Midden- en Kkleinbedrijf (IMK), Paarde- koper Hoffman Accountants- Belastingadviseurs, Rabobank Gouda en de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland een spreekuur voor on dernemers. ’Da Capo’ gaf onder leiding van Ben Kramer in februari van dit jaar al een uitver kocht jubileumconcert in de zelfde Waddinxveense Ont- moetingskerk. organisatoren voorzien in een behoefte ’om met elkaar kerk te zijn’. Het thema was toen de doortocht van Mozes door de woestijn. De komende ’trektochtdien sten’ is het thema ’Met ver trouwen op reis gaan’. Ver schillende belangrijke figu ren uit de bijbel zijn daarin Alle jeugdnatuurwachten in Nederland hebben geld bij eengebracht voor de aanleg en exploitatie van schooltui nen met groenten en fruit waardoor de kinderen te eten krijgen. Naast Marco Bakker werken aan het komende Kerstcon cert ook mee Antoinette Thiemissen (sopraan) en Ri- nus Lutikhuis (vleugel). De kaarten voor dit concert zijn voor 25,- per stuk telefo nisch te reserveren vanaf 18 september. Op de avond van het concert kosten de kaartjes 27,50 (als ze dan nog te verkrijgen zijn) en de programmaboek jes 2,50. Kaarten kunnen worden gereserveerd bij ban ketbakkerij Loef aan de Boot- straat in Boskoop en bij de groenten- en fruitspecialist Asscheman in het winkelcen trum Luifelbaan. Telefonisch reserveren is mo gelijk bij Jannie van Bockel (tel. 0172-212402), Anke den Oudsten (tel. 0182-352336), José Versluis (tel. 0182- 618852) en bij Francien van Zanten (tel. 0172-588127). Ook de ondernemers in de Goudse streek staan voor tal van beslissingen over hun be drijf. De manier waarop zij dergelijke zaken aanpakken kan beslissend zijn voor ver der succes als ondernemer. ‘Deskundig advies is dan ook geen luxe. Al was het alleen maar om de juistheid van de eigen oplossingen te checken1, aldus de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden-Holland. MHIHIHI1HM O HHRHMHIHianHI GOUDA/WADDINXVEEN - De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- Holland gaat vanaf dinsdag 8 oktober een gratis verzeke- ringsspreekuur voor onder nemers houden in het kan toor aan de Burgemeester Van Reenensingel in Gouda. Het verzekeringsspreekuur wordt elke eerste dinsdag middag van de maand tussen een en vijf uur gehouden en wordt verzorgd door het NVA (Nederlandse vereniging van Makelaars en Assurantie-ad- viseurs). Voor iedereen wordt - op afspraak - drie kwartier ingeruimd. BERKENWOUDE- De jeugd- natuurwacht van Berken- woude zal zaterdag haar aan deel in de financiering van een schooltuinproject in Co sta Rica overhandigen aan de voorzitter van de internatio nale organisatie Tree Fund. BOSKOOP/WADDINXVEEN - De Boskoopse zanggroep ’Da Capo’ geeft woensdagavond 18 december om acht uur een Kerstconcert in de Waddinxveense Ontmoe- tingskerk (Groensvoorde) met medewerking van de be kende bariton Marco Bakker. WADDINXVEEN - Aan de Erasmus Universiteit in Rot terdam is oud-Waddinxvener Peter Moons (24), die nu in Duitsland aan de Universi teit van Keulen studeert, ge slaagd voor de examens drs. economie en mr. in de rech ten. G. SIEMONS, huisarts en voorzitter van de Nierstichting, af deling Waddinxveen. jarige De Gouwestem. Op de schijf worden de 110 mannen uit Waddinxveen en omge ving ruim 60 minuten lang op het orgel begeleid door Bert Elbersen en aan de vleugel door Ben Kramer. Dirigent is de Waddinxvener Martin Mans. Op dit gratis spreekuur in het kantoor van de Goudse Kamer van Koophandel aan de Burgemeester Van Reen ensingel, kunnen de oneme- mers uit de Goudse streek op afspraak specialisten in uit eenlopende disciplines con sulteren. De ondernemers kunnen op het spreekuur steun vinden bij het beantwoorden van vragen als ‘wat wil ik met mijn bedrijf bereiken1, ‘hoe kom ik aan nieuwe klanten1, ‘hoe verbeter ik mijn bedrijfs voering1, ‘hoe spreid ik mijn bedrijfsrisico', hoe financieer ik mijn plannen1 en ‘zijn mijn BOSKOOP - De kerkeraad fiscale zaken goed geregeld1. RRHIHHMHKHR■■■■M WADDINXVEEN - De Wad dinxveense autoclub De Gou- werijders houdt donderdag 19 september om acht uur in hoterl-café-restaurant De Unie (Kerkweg-Oost) haar traditionele kaartavond. Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van de autoclub, dus iedereen is van harte welkom. Na het kaar ten is er de prijsuitreiking met leuke prijzen. ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE - De Goudse stichting De Vierstroom (kruiswerk en maatschappelijke dienst verlening in Midden-Holland) en het zorgcentrum De Zevenster aan de Lelistraat in Zevenhuizen gaan maandagmiddag 23 september om vier uur een samen werkingsovereenkomst ondertekenen. Dat betekent misschien de komst van een belbus, meer specialisti sche thuiszorg en een klussendienst. De aanleiding om met dit spreekuur te beginnen waren de vele vragen die onderne mers bij de Goudse Kamer van Koophandel stelden op het gebied van risico, be- drij fsschade, aansprakelijk heid, de afstemming tussen privé en zakelijke verzekerin gen en ook wanneer een ver zekering interessant of nood zakelijk is. Deze vragen waren met name afkomstig van startende on dernemers, maar ook voor al langer gevestigde onderne mers is het spreekuur inte ressant. Zeker omdat de laat ste tijd veel zaken door wets wijzigingen zijn veranderd. Ook voor advies over pen sioenvoorzieningen, bedrijfs huisvesting en financiering kan men bij het verzekerings spreekuur terecht. Mevrouw Staal, directeur van De Zevenster: ’Het wordt niet alleen een samenwer king op papier. Het is de be doeling dat de inwoners van Zevenhuizen in de praktijk de vruchten kunnen plukken van deze samenwerking. Ik ben blij met de concrete ideeën die er nu liggen’. Wie meer wil weten over de samenwerking, kan bellen met De Vierstroom-Zorglijn, tel. 0182-594500, of met De Zevenster, tel. 0180-637111. GOUDA/WADDINXVEEN - Wie ook het gevoel heeft dat het leven bij 50 jaar pas be gint, kan goed terecht op de 50+ beurs die voor de vierde maal in de Utrechtse Jaar beurs wordt gehouden op vrij dag 20, zaterdag 21 en zon dag 22 september van 10.00 - 17.00 uur. Leden van De Vierstroom (kruiswerk en maatschappe lijke dienstverlening in Mid den-Holland) krijgen een aantrekkelijke korting op de toegangsprijs. Op uitnodiging van De Gou westem werd de feestelijke openbare repetitie aan het begin van het nieuwe seizoen opgeluisterd door de bekende EO-radiopresentator Wim Pols met zijn groep ’Ontbond’. WADDINXVEEN - Het subtropische Gouwebad ’de Sn- iep’ (Sniepweg) heeft voor jongeren de jeugdactiviteit ’aquadance’ op het programma gezet. Ook discozwem- men kan tot de mogelijkheden gaan behoren. dan zorgen wij ervoor dat die overgang soepel verloopt’. In de toekomst wordt de sa menwerking verder uitge breid. Gedacht wordt aan een belbus zodat de vervoersmo gelijkheden van de oudere in woners in Zevenhuizen- Moerkapelle worden uitge breid. Ook zijn er plannen om de specialistische zorg thuis uit te breiden zodat opname in het ziekenhuis of het zorgcen trum uitgesteld of zelfs voor komen kan worden. Een klus sendienst hoort ook tot de WADDINXVEEN - Op de maandagavond 16 september in de hervormde Bethelkerk (Bilderdijklaan) gehouden feestelijke openbare repetitie van het Christelijk Waddinx veens Mannenkoor ’De Gou westem’ heeft oud-notaris J. in ’t Hol een nieuwe cd van het koor gekregen. Het is de vierde cd van de 15- Sommige bewoners van De Zevenster hebben bijvoor beeld eerst zorg gehad van De Vierstroom. Een soepele overgang van de thuissituatie naar het zorg centrum is wenselijk. An dersom is na tijdelijke opna me in het zorgcentrum goede mogelijkheden, opvang bij thuiskomst een eerste vereiste. De Vier stroom staat dan voor de thuiskomer klaar. Soms gaat zelfs de ’eigen’ verzorger van De Zevenster mee. Mevrouw Gho, adjunct-direc- teur Thuiszorg van De Vier stroom, zegt hierover: ’Wij hebben thuiszorg hoog in het vaandel staan, maar als het beter is om (tijdelijk) te kie zen voor de beschermde mu ren van een zorgcentrum, WADDINXVEEN - De ope ning van het basketbalsei- zoen is gewoontegetrouw de eerste ronde van het beker toernooi. Flyers Waddinx veen organiseerde de poule- uitgebracht op ds. A. Juffer in wedstrijden van groep 6. Veenendaal. Hij is 48 jaar, Hierin waren ingedeeld Atta- gehuwd en het echtpaar heeft cus (Gemert), Rowic (Dor- zes kinderen, waarvan één drecht), Lely (Amsterdam) en inmiddels gehuwd is. Flyers. De beroepen predikant werd De eerste wedstrijd van Fly- in 1977 bevestigd in zijn eer ste gemeente, Nieuw-Beijer- land. Van 1982 tot 1986 was hij werkzaam als zendings- predikant in Kenya en als zo danig verbonden aan de pre dikantenopleiding van een Theologische school in dat leidelijk kwam Flyers terug, land. Sinds 1986 is hij predi- - kant in Veenendaal. Ruststand 27-29. De tweede helft ging de score om en om en pas in de laatste tien se conden werd de wedstrijd uit handen gegeven (58-60). De wedstrijd Flyers-Rowic was beduidend minder van gehalte. De Waddinxveners waren de betere ploeg en wonnen de wedstrijd met 65- 44. Daar Attacus alles had ge wonnen en Lely ook een wed strijd had verloren, moest de wedstrijd tussen Flyers en Lely uitmaken, wie van deze twee ploegen alsnog over zou gaan naar de volgende ronde. Flyers startte overtuigend en nam de eerste helft een dui delijke voorsprong (25-16). De tweede helft vlotte het niet meer en Lely kwam lang zaam maar zeker terug. Met nog twee minuten te spelen werd het 38-36. Toch bleek Flyers sterk genoeg en met een 44-40 overwinning werd de tweede ronde bereikt. Het eerste damesteam had in Amstelveen geen enkele moeite om de volgende ronde te bereiken. Lely, Alsmeer en VKH-Joure werden allemaal op een dikke nederlaag ge trakteerd en dus kunnen de dames zich opmaken voor de volgende ronde, waarin alle eredivisieteams zullen meelo ten. Voor meisjes-junioren is het bekertoernooi over. De Fly- ers-meisjes waren ingedeeld in een poule met drie eredivi sieteams en alleen de win naar ging door naar de vol gende ronde. De eredivisie- ploeg Grasshoppers werd winnaar. van 14 00-16 00 u hoveniersbedijf TUIN- FM LAMDSCMAPSFlMr’NERS De Vierstroom en De Zeven ster verlenen beide zorg aan ouderen in Zevenhuizen- Moerkapelle. Het verschil is dat bij de eerste de cliënt thuis zorg krijgt en bij de tweede dit binnen de muren van een zorgcentrum ge beurt. Ondanks dit verschil ligt sa menwerking tussen de thuis zorgorganisatie en het zorg centrum voor de hand. Al en kele jaren stemmen de organisaties de zorg den ook op elkaar af. Vandaar dat de samenwerking nu op papier vastgelegd gaat worden door middel van het ondertekenen van een overeenkomst. Regelmatig komen De Zeven ster en De Vierstroom elkaar bij het dagelijks werk tegen. WADDINXVEEN - Vol gende week houdt de Nierstichting ook in Waddinxveen haar jaar lijkse nationale collecte- j week. Voor deze geldin zameling ’Zuiver omdat ’t moet’ gaan dan in heel het land 60.000 vrijwilli gers op pad. De afgelopen jaren be droeg de collecteop brengst ruim 6 miljoen gulden. Met de vele gif ten kan de Nierstichting (giro 388.000, informatie nummer 06-8998838) veel nierpatiënten hel- pen. De Nierstichting steunt l de nierpatiënten door het financieren van weten- f schappelijk onderzoek naar het ontstaan en voorkomen van nierziek- ten. Zo start bijvoorbeeld dit jaar een preventieonder- zoek naar eiwitverlies in de urine met als doel dia lyse te kunnen voorko men of uit te stellen. Ook doet de Nierstichting veel aan vergroting van J de transplantatiemoge- lijkheden in Nederland. Ze richt zich daarbij op de overheid, de ziekenhui- zen en de Nederlandse bevolking. Tevens financiert ze bij- zondere projecten zoals I het Kinderdialyse Onder- wijsproject dat de onder- wijssituatie voor school- g gaande dialysepatiëntjes moet verbeteren, of de Patiënten Helpdesk die J de arbeidspostitie van de f nierpatiënt moet verster- ken. Nierpatiënten kunnen bij de Nierstichting ook di recte hulp krijgen in de vorm van een subsidie of lening. Deze financiële I ondersteuning wordt meestal aangewend voor patiënten die door hun ziekte in de knel komen en niet meer bij een ande- re instantie terecht kun- jj nen. Dit kan een subsidie zijn voor bijvoorbeeld om- scholing, huisaanpas- sing, vervoer of vakantie. Ook organiseert de Nier- l stichting vakanties met dialysefaciliteiten voor nierpatiënten en hun fa- milie. In Nederland leven onge- veer 20.000 nierpatiën ten. Bij enkele duizenden daarvan werken de nie- ren minder dan 5 tot 10% en is dialyse of niertrans- plantatie noodzakelijk om in leven te kunnen blijven. Dialyse is een ingrijpen de behandeling: het is niet alleen een zware li chamelijke belasting, maar ook zeer dwingend: ze vereist een strak tijds- schema en strenge disci pline waardoor men in bewegingsvrijheid en ac tiviteiten sterk beperkt kan zijn. Jaarlijks moeten in Ne derland ongeveer 1.100 nierpatiënten met de dia- lysebehandeling begin- nen. Zeventienhonderd nierpatiënten staan op de niertransplantatie. Jaar lijks worden ongeveer 450 niertransplantaties uitgevoerd. WADDINXVEEN - De Gere- 1 formeerde Kerk in Waddinx veen gaat door met het ver volg van de ’trektochtdien sten’. Zondagmiddag 29 september om half twee is de eerstvolgende in de Ontmoe- Op de beurs geven ongeveer tingskerk (Groensvoorde). 300 standhouders onder meer informatie over wonen, rei zen, sport, zorg, gezondheid ben in het voorjaar volgens de en wonen. Er zijn tal van de monstraties, lezingen en workshops. Daarnaast treden diverse ar tiesten op zoals Marco Bak ker, Willeke Alberti en Ber- dien Stenberg. Een bruisende dag dus met informatie en amusement. De toegangsprijs bedraagt 15,-. Leden van De Vier- ten voorbeeld gegaan. De voorganger die de aanwe zigen in de eerste dienst wil helpen met vertrouwen op de helft van de prijs naar bin- reis te gaan is Henk Assche- nen. Meer informatie kan man. Verder zal medewer- men krijgen bij De Vier- king worden verleend door di- stroom-Zorglijn, tel. 0182- verse muzikale en creatieve 594500. mensen. Het christelijke karakter van den zullen worden begonnen en beëindigd met gebed, er worden bijbelverhalen ver teld en en er worden christe lijke liedjes gezongen. De peuterspeelzaal zal open zijn op dinsdag- en vrijdag morgen van 8.45 tot 11.15 uur. Voor het aanvragen van een informatie-folder of nade re informatie kan men con tact opnemen met Carolien Kooiman, De Visserhoeve 37, tel. 0182-630850. Snel, dynamisch en sportief zijn kreten van deze tijd die zeker van toepassing zijn op een nieuwe wekelijkse jeug dactiviteit op donderdag avond ’aquadance’ in het Gouwebad ’de Sniep’. Muziek en bewegen zijn bijna onafscheidelijk aan elkaar verbonden. Muziek nodigt jonge mensen uit om volledig ’uit hun dak’ te gaan. Ook sportiviteit en sterke slanke lichamen horen bij de jeugd van nu. De combinatie van dit alles is vinden in de. nieuwe jeugdac tiviteit ’aquadance’. Iedere donderdagavond van zeven uur tot half elf kunnen jonge ren komen vrij zwemmen in het recreatiebad. Om half acht start dan de les aqua dance. Het gaat om conditionele oe feningen op het ritme van de muziek. Het accent van deze oefeningen ligt op het werken aan het uithoudingsvermo gen en lichte spierverster- king. Dit alles voor een ge zonder en beter gevormd li chaam. De jongeren die die aan spreekt kunnen op donder dagavond terecht in het Gou webad. Bij voldoende animo kan er worden afgewisseld met een avond discozwem- men. ■A Ml O.

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 17