RTW-radio verloot boodschappenmanden Politiekorps Hollands Midden Olympiërs bij hockeyclub Waddinxveen B. Jansen handhaaft zich als koploper WSV Weer gelijkspel Be Fair-voetbal slikt R. Straver Korbis-korfbal nog ongeslagen Hockeyteams nog ongeslagen Clubtitels bij Antilope Florida begint met negen teams De Sperwer Gelijkspel voor Waddinxveen BI Titel Norbert Schifferling bij boulers Winstpunten Korbis-jeugd Jan Kersbergen leidt sjoelers Korte cursussen voor kinderen bij 'Kreoter' PAGINA 23 WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN vertrekkende S.J. van Hulst op. 8 en hoogte met Weidevogels te brengen. Weidevogels werden op inzet afgetroefd en hadden daar naast ook weinig geluk met doelpogingen. Via een af standsschot van Frits Visser en een teffer van Mark van den Brink liep Korbis zelfs uit naar 6-8. De laatste score in de wed strijd kwam voor rekening van Ellen van den Ent, die met een afstandsschot Korbis definitief in veiligheid bracht (6-9). Weidevogels kwam der halve de hele tweede helft niet tot scoren. Door deze zege op Weidevo gels, die tot nu toe ook twee wedstrijden hadden gewon nen, komt Korbis terecht in de bovenste regioneen van de derde klasse. Cl is nog op zoek naar zich zelf en dit gebrek aan zelfver trouwen gaf Groeneweg Cl volop de gelegenheid om het Waddinxveen net te testen. Uitslag 0-11. Be Fair speelde tegen BVCB in de nieuwe competitie voor het eerst thuis in het War- naarplantsoen. Ondanks het gelijke spel was het verder een verder feestelijke dag vanwege de opening van het seizoen. Dames 2 wist de eerste dag de grootste overwinning te behalen. Zij wonnen met 6-0. Het tweede herenteam wist na een nederlaag op de eerste dag vandaag met 3-2 te win nen. De semi-veteranen ble ven nog zonder punten na twee zondagen. halve minuut verbeterd. Auke Leen (heren-veteranen II), evenals Wim Los in trai ning voor de marathon, liet de klok op 37,35 minuten stil staan. Ook Fer Bonsel liet zich bij de heren-veteranen II niet onbetuigd en liet de jury 38,06 minuten noteren. Piet Blaauboer was bij de he ren-veteranen I tevreden met z’n tijd van 41,45 minuten. Bram Lindhout kwam bij de veteranen III tot een tijd van 47,08 minuten. Komende zaterdag 21 sep tember houdt Antilope (Al- berdingk Thijmlaan) haar jaarlijks terugkerende club- kampioenschappen voor alle leden. Vanaf 11.00 uur tot 16.00 uur Konden de heren na het gelij ke spel in Rosmalen (1-1) af gelopen weekeinde met 5-0 winnen van hun tegenstan ders, de dames bleven met 1- 1 nog zonder overwinning. De verwachtingen zijn bij de dairies hoog gespannen, maar ze hebben op nog geen enkele wijze het goede spel van vorig seizoen kunnen laten zien. De hockeysters hebben dui delijk moeite de automatis men te vinden, maar ze blij ven positief en verwachten dat door hun inzet de resulta ten vanzelf weer zullen ko men. De heren hebben twee oude getrouwen terug in de gelede ren en er is een trainerswis- seling geweest. Maar of al leen deze factoren de oorzaak zijn van het goede resultaat tot nu toe is de vraag. Wel is het zo dat door manager Theo Evers een goede sfeer is ge creëerd en dat de spelvreugde van de spelers uitstraalt. WADDINXVEEN - Vorige week donderdag 12 septem ber werd in het Anne Frank-centrum (Jan vann Bijnen- pad) de tweede ronde van de huishoudelijke competitie van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV gehou den. Koploper B. Jansen won verdiend van L. v.d. Ha ven en handhaafde zich aan kop. WADDINXVEEN - Be Fair-voetbal speelde zaterdag weer gelijk. Ditmaal werd het in de derde klasse C 1-1 tegen BVCB (Bergschenhoek). In de vierde klasse E speelde ook WSE gelijk tegen Soccer B (1-1). In dezelfde klasse verloor Waddinxveen met 2-0 van Gouda. De meisjes-junioren hebben de draad van het vorige sei zoen opgepakt en zijn weer in de winning mood geraakt. Ditmaal waren de dames uit Berkel hiervan de dupe (4-2). D2 doet het tegen de ver wachtingen in verrassend goed. Op Sportlust D6 werd de tweede competitiezege be haald met elf treffers voor en nul doelpunten tegen. E2 was vooral in de eerste helft in en tegen Bodegraven E2 goed op dreef. De 2-4 winst was daarom gewoon verdiend. De F-jes hebben ook veel plezier gehad. F1 zette Moerkapelle Fl met 2- 10 opzij en F3 behaalde net voor tijd een dikverdiend 4-4 gelijkspel tegen Olympia F6. Mark Akkermans is de keep er van Denemarken Europees kam pioen werd, en Bram loomans was de beslissende doelpun tenmaker in de Olympische finale tegen Spanje. De aanwezigen op de open avond konden vragen stellen aan de twee hockeyers. Beide spelers waren erg spontaan en wisten hun enthousiasme over te brengen op de keep ers, die een speciale training kregen, en op de speelsters van dames 1, die nog een klei ne training kregen. WADDINXVEEN - Na twee zondagen zijn zowel het eer ste herenteam als het eerste damesteam van hockeyclub Waddinxveen (Sniepweg) nog ongeslagen. WADDINXVEEN - Afgelopen y/eekeinde begon voor Flori- da-badminton het nieuwe competitieseizoen. Bewapend met een racket en een flinke dosis sportiviteit werd er op een vriendelijke wijze strijd gevoerd met de tegenspelers. Florida speelt dit seizoen met acht teams in de districts- competitie en met één team in de sterkere bondscompeti- tie. Door de grote instroom van jeugd zijn veel teams met jeugdige vitaliteit opgefleurd. Onder andere team 1 (dat in de tweede klasse van de bondscompetitie uitkomt) is een stuk verjongd. Dit team had wat moeite met de ver nieuwde samenstelling en kon mede hierdoor weinig te genstand bieden aan het ster ke BCR’91, dat met 8-0 won. Het grotendeels uit jeugd be staande team 3 had geen startproblemen en won slag vaardig van Unicum 3 (5-3). Team 4 kwam in een uitwed strijd een gelijkwaardige te genstander tegen en speelde 4-4. De teams 5 en 7 kwamen beiden een enigzins zwakke re opponent tegen en zij won nen gemakkelijk met de cij fers 8-0. Als laatste dan team 9, dat zeer sterk begon, maar uiteindelijk toch zijn meerde re moest erkennen in Flair 15. Met een klein verschil (3- 5) werd er verloren. MgKMUSKUHffi •••'- HM UHMMM WADDINXVEEN - De Wad dinxveense postduivenver eniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Pe- ronne. De weersgesteldheid was een matige noorden wind. Afstand 266 km. In concours 208 duiven. Gelost om 11.00 uur. Aankomst eer ste duif 14.55 uur. Laatste duif 15.15 uur. Snelheid eer ste duif 1126 m.p.m. Uitslagen: Joh.L. Bol 12 4 5 6 7 8 1011 12 14 15 18 20 23 30 31 32 36 41 45 51 52; H. Met selaar 3 9 13 16 24 27 40; W. Breedijk 17 19 26 29 34 48 42 43 46; N. Hoogerdijk 21 25 35 39 48; P. Noorlander Zn. 22 33; T.H. Twigt Zn. 28; J. Toor 37; R.A. van der Made 44 47; M. Tollenaar Zn. 49 50. der Laan Wim van der Starre en Ehmed Saouny voor Ri chard Karsten en Marco Ver- zijl. Dit mocht echter niets baten. Het bevrijdende doel punt wilde niet vallen, on danks enkele kansen. Tot ontsteltenis van spelers en toeschouwers was het BVCB dat in de laatste mi nuut gelijk maakte. Uit een vrije trap van de zijkant van het veld kon de spits van BVCB ongehinderd en on houdbaar voor doelman Ralph Boonstoppel inkoppen. Op de foto de gelukkige winnaars van de twee boodschappenmanden van de Garantmarkt Bavelaar, die in het RTW-radioprogramma 'Ochtendhumeur' van Jasper de Vries werden verloot. (Foto: RTW-radio). wordt een programma afge werkt, waarbij alle atletiek- onderdelen aan de orde kun nen komen. De atleten doen verplicht mee aan een meer kamp van 1 loopnummer, 1 werpnummer, 1 springnum- mer en een keuzenummer. Voor alle prestaties worden punten toegekend. Hoe beter de prestatie des te meer pun ten. Degene met de meeste punten in zijn of haar catego rie is clubkampioen 1996. Voor de jongste pupillengroep wordt een aangepaste meer kamp afgewerkt, die vaste onderdelen zoals sprint, 1.000 meter, verspringen en balwerpen inhoudt, maar in principe hetzelfde werkt als bij de overige deelnemers. Na afloop van de wedstrijden zal, in afwachting van de einduitslag, een 5 kilometer baanwedstrijd worden gelo pen, waarbij ieder voor z’n ei gen categorie deelneemt. WADDINXVEEN - Norbert Schifferling is bij de jeu de boulesvereniging Waddinx veen (Alberdingk Thijmlaan) tijdens de jaarlijkse clubkam- pioenschappen eerste gewor den. Met Hans Cammeraat had hij na drie speeldagen het zelfde resultaat bereikt. Een onderlinge barrage moest uit maken wie zich clubkam pioen 1996 mocht noemen. Norbert Schifferling kwam daaruit als glorieuse winnaar tevoorschijn. Zaterdag 31 augustus begon nen de clubkampioenschap- pen met de triplettewedstrij den. Winnaar werden Marco van Wageningen, Hans Cam- merraat en Roy Hulskamp. Tweede werden Nel Oudijk, Wim van Bockom Maas en Norbert Schifferling. De der de plaats was voor Elly Nieuwland, Peter Kortekaas en Arnold Janssen. De doublettewedstrijd op zondag 1 september werd ge wonnen door Toos Wubben en Stephan Tabben. De tweede plaats was vooi; Henry van Wageningen en Norbert Schifferling. Derde werden Hans Cammeraat en Roy Hulskamp. Zaterdag 7 september is de laatste wedstrijd gespeeld, tête a tête, oftewel een tegen een. Eerste werd daarbij Fred van Dijken, tweede Hans Cammeraat en derde Norbert Schifferling. Ondanks het feit dat Norbert geen enkele eer ste plaats bereikte was hij toch in de breedte de sterk ste. Dinsdag 3 september is de avondcompetitie doublette begonnen. Hans Cammeraat en Roy Hulskamp hebben met drie gewonnen wedstrij den de leiding genomen. Dankzij een goede lichtinstal latie kan bij de jeu de boules vereniging Waddinxveen de hele winter doorgespeeld worden Wie interesse heeft kan altijd langskomen op het fraaie speelterein aan de Al berdingk Thymlaan of bellen, tel. 0182-616131 of 0182- 615875. Korbis is inmiddels de enige ploeg zonder puntverlies in de derde klasse van de dis- trictscompetitie. Eerder werd in de eerste competitieronde tegen SEV (Leidschendam) een 10-15 overwinning ge boekt. De Waddinxveners startten de altijd lastige streekderby tegen de Bleiswijkse tegen strevers uiterst moeizaam. Het eerste aanvalsvak van Korbis wist niet tot scoren te komen ondanks vele schotpo- gingen. Na ongeveer een kwartier had Weidevogels al wel twee maal de korf weten te vinden (2-0). Ook daarna stoomden de Blieswijkers door met twee treffers (4-0). Uiteindelijk scoorde Mark van den Brink van dichtbij het eerste Korbis-doelpunt. Weidevogels voegde met een doorloopbal echter weer een doelpunt aan de voorsprong toe (5-1). Ook een afstandsschot van Erwin Lesschen werd door Weidevogels weer beant woord met een doelpunt (6-2). Korbis wist vlak voor de rust nog een derde doelpunt toe te voegen aan de score door een schot van afstand van Mark van den Brink. Na de rust speelde Korbis veel feller dan in de eerste helft. Ook de provocerende houding van de coach van de Weidevogels zorgde ervoor dat Korbis zich van zijn beste kant wilde laten zien. Yvonne Boomers (invallend voor de geblesseerde Yvonne Visser) wist van dichtbij te scoren en verkleinde daar mee de achterstand tot 6-4. Vervolgens wist Jaco Wineke, achtereenvolgens met een strafworp en een fraai af standsschot, Korbis op gelijke Een jaar lang elke zaterdag morgen opstaan met een gi gantisch ochtendhumeur is het lot van Waddinxvener Jasper de Vries. Hij is dan tussen acht en tien uur pre sentator van het radiopro gramma ’Ochtendhumeur’ bij de lokale RTW-radio. Afgelopen zaterdag 14 sep tember bestond zijn program ma precies één jaar. In deze speciale jubileumuitzending, met uiteraard ook aandacht voor de vaste onderdelen zo als weekendgids, kranten overzicht en het sportover- zicht, werden diverse ver zoekplaten van luisteraars gedraaid en werden er voor de studiogasten speciale ’broodjes ochtendhumeur’ ge serveerd. Om het feest compleet te ma ken zijn ook nog eens twee volle boodschappentassen on der de RTW-luisteraars ver loot. Deze tassen, beschik baar gesteld door supermarkt Voor de jeugdleden werd er ’s ochtends poffertjes gebakken en was er een ballonnenwed strijd. Voor de oudere leden was er ’s middags een barbe cue en muziek. Evenals een week eerder te gen Groen-Wit was Be Fair de eerste helft beter dan de tegenstander, wat wederom resulteerde in de 1-0 voor sprong. Ditmaal door een doelpunt van Wim van der Starre In het restant van de eerste helft waren er nog enkele kansen voor Be Fair. De grootste kans was voor Ed win Kraan die de bal over de keeper speelde, maar de paal raakte in plaats van het net. In de tweede helft speelde Be Fair opnieuw een stuk min der dan in de eerste helft. BVCB drukte de Waddinxve ners terug, maar tot echte uitgespeelde kansen kwamen ze niet. Daar de beslissende 2-0 niet viel wisselde trainer Arie van trum Groensvoorde), werden gewonnen door de familie Van Eijk uit Waddinxveen de familie Kruiswijk uit Bo skoop. WADDINXVEEN - Een te genstander moet op voorhand nooit worden onderschat. Ge beurt dat toch, dan kun je het jezelf onnodig moeilijk ma ken. LEIDERDORP/GOUDA/WADDINXVEEN - Het politie korps Hollands Midden, waartoe Waddinxveen, Bo skoop en Zevenhuizen-Moerkapelle behoren, is ak koord gegaan met de benoeming van Ries Straver tot korpschef. Hij volgt op 1 januari 1997 in die functie de Minister Hans Dijkstal (Bin nenlandse Zaken) had Ries Straver op de post Hollands Midden gezet, maar het korps mocht nog haar oordeel hierover geven. De nieuwe korpschef moest, tegen zijn zin in, vertrekken als leider van de regiopolitie Kenne- merland als gevolg van de IRT-affaire. Een politiecommissie van Hollands Midden heeft na on derzoek geconcludeerd dat binnen het korps voldoende draagvlak is voor de komst van Ries Straver. Volgens de commissie heerst er geen smet op zijn functioneren. Ries Straver moest weg bij Kennemerland omdat hij on voldoende zicht zou hebben gehad op de praktijken van de Haarlemse criminele in lichtingendienst. Ook de bur gemeester van Haarlem heeft zich tegen het gedwongen vertrek van Ries Straver ver zet. In verband met de vervulling van de ontstane vacature in Hollands Midden is in over leg met het regionaal college en de dienstcommissie een spoedprocedure vastgesteld met als doel te onderzoeken of er in de Goudse en Leidse regio voldoende draagvlak bestaat voor de door het kabi net aanbevolen kandidatuur van Ries Straver. De te toetsen uitgangspunten waren hierbij globaal of hij voldoet aan de kwaliteitsei sen die de korpschef van Hol lands Midden dient te heb- WADDINXVEEN - Aan de met veel recreanten bevolkte Goudse singelloop hebben vrijdag 13 september ook een 20-tal wedstrijdatleten van de Waddinxveense sportclub Antilope - die komende zater dag in Waddinxveen-Noord de jaarlijkse clubnkampioen- schappen houdt - meegedaan. Het 10 kilometer lange par cours liep dwars door Gouda heen en moest in drie ronden worden volbracht. Het was miezerig weer, maar met veel zuurstof in de lucht en die zorgde voor goede tijden van de plaatselijke atleten. Bij de heren veteranen I was het Joop Briedé die de snelste tijd liet noteren met 34,01 mi nuten. Hans v.d. Hil is na een blessure weer op de terugweg en finishte in 36,33 minuten. Wim Los liep in 36,55 minu ten naar een nieuw persoon lijk record. Z’n oude record werd met maar liefst ander- De gewonnen boodschappen tassen zijn persoonlijk aan de winnaars uitgereikt door me vrouw De Ridder, bedrijfs leidster van Spar De Ridder. Wij vinden het hartstikke leuk om een steentje bij te dragen aan de activiteiten van RTW-radio. Daarom zijn we het afgelopen jaar ook sponsor van het programma Ochtendhumeur geweest. Overigens heb ik zelf geluk kig nauwelijks last van een ochtendhumeur', aldus een enthousiaste mevrouw De Ridder. Aangezien Jasper de Vries nog niet geheel is verlost van zijn ochtendhumeur, is zijn programma ’Ochtendhumeur’ ook in het nieuwe seizoen el ke zaterdagochtend te belui steren. ‘Ik hoop dat het komend jaar nog meer mensen naar het ochtendhumeur zullen luiste ren, je wordt er vanzelf vro lijk van', aldus de nog ietwat humeurige RTW-presentator. WADDINXVEEN - Korbis-korfbal is de nieuwe veldcom- petitie gestart met twee overwinningen. De streekder by tegen Weidevogels (Bleiswijk) werd na een opmer kelijk scoreverloop met 6-9 winnend afgesloten. Ook het tweede Korbis-team bleeg ongeslagen na 8-12 tegen KOAG 4. Bij een behoorlijke opkomst werden bij 19 partijen 4 remi-, ses geteld, 10 maal winst voor de witspeler en 5 maal winst voor een speler, die met de zwarte stukken het spel moest aanvangen. Aan het begin van een nieuw seizoen zal menigeen zich een hogere positie hebben toege wenst dan het voorgaande schaakseizoen, maar al na twee ronden is voor een aan tal schakers reeds duidelijk, dat die hoop zich voorlopig nog een aantal ronden als een luchtkasteel zal handhaven. Koploper B. Jansen speelde met de witte stukken tegen L. v.d. Haven (2). De witspeler kwam door een verrassende opening direct met een betere positie op het bord. WADDINXVEEN - Op de beeldende afdeling van het centrum voor kunstzinnige vorming ’Kreater’ (tel. 0182- 614422) gaan binnenkort twee cursussen van start voor kinderen van 6-10 jaar en voor kinderen van 9-16 jaar. Allereerst de cursus gips voor kinderen van 6-10 jaar. Deze begint woensdag 25 septem ber van 14.00-15.30 uur in het nevengebouw van Kre ater aan de Peter Zuidlaan 3. Docent is de bekende Wad dinxveense beeldend kunste naar Josiah Onemu. De cur sus duurt tien weken. De prijs bedraagt ƒ110,-, inclu sief materiaal. De tweede cursus betreft beeldhouwen voor kinderen van 9-16 jaar. Deze start za terdag 28 september van 10.00-11.30 uur, eveneens in het gebouw aan de Peter Zuidlaan 3. Docent is opnieuw Josiah On emu. De cursus duurt 15 we ken (vervolg mogelijk). De prijs bedraagt ƒ165,-, inclu sief materialen. WADDINXVEEN - Vorige week donderdag hield de hoc keyclub Waddinxveen (Sniep- weg) een open avond met twee spelers van het Olym pisch gouden team uit Atlan ta, Mark Akkermans en Bram Loomans. Zijn tegenstander wist hier, ondanks zijn goede tegenspel, niet goed raad mee en moest zich na een lange strijd bij een logische en duidelijke overwinning van zijn-oppo nent neerleggen. Winst in de top eveneens voor J. van Oort, J. Smit, J. v.d. Haven, C. de Kogel (goede start van de competitie als ex-jeugdspeler) en E. Philipse tegen respectievelijk A. Ver sluis, H. Stouten (blunder), J. van Sandijk, U. Beerends en A. van Nieukerke. De partij en J. ..Smit-L.Ellers en H. Smitskamp-L. Willemen wer den als remise opgetekend. In de subtop de laatste twee remisepartijen voor W. v.d. Hoek-A. v.d. Starre en J. Stam (degelijke partij)-C. As- scheman. In het middenge deelte kon D.J. van Offeren het niet bolwerken tegen A. Prins en G. Torenbeek ging eraan tegen H. van Offeren. In de onderste regionen top pers, die al snel hun oude po sitie weer zullen innemen, zo als W. Hennink, die verdiend A. Kardol aan de zegekar wist te binden. Dezelfde stel ling is van toepassing op H. van Woudenberg, die met zeer veel moeite en enig ge luk de sterk spelende C. Al- blas nipt onder de tafel wist te spelen. Een zich ook herstellende N. Dannis met een positieve uit slag tegen T. Goor. F. Ritter blijft voorlopig in de kelder van de schaakdivisie door op nieuw een nederlaag, nu te gen T. Wiersma. Verder ging in de slotfase J. Ponsioen de teil in tegen S. Kleinhoonte (knap spel). (Ex- jeugdlid) B. David wist zijn eerste overwinning te boeken tegen B. Loef en als laatstge noemden moest L. Coevert met een negatieve uitslag ge noegen nemen tegen H.E. van Offeren. ben, gezien de ontwikkelings fase waarin het korps ver keert en de hoge ambities die in het korps leven, of hij als persoon past in de cultuur van Hollands Midden, zowel op het niveau van de kern groep (driehoek) en het ma nagementoverleg als de werkvloer, en of hij na de re cente ervaringen nog vol doende veerkracht en plezier in zijn werk heeft om aan de eerste twee voorwaarden te kunnen voldoen. Er is getracht bij de politie Hollands Midden een zo open mogelijke procedure te vol gen, waarbij rekening kon worden gehouden met een ge motiveerd neen. Er werden twee adviescom missies in het leven geroepen waarin zitting hadden be stuur, Openbaar Ministerie en politiefunctionarissen, on der wie vertegenwoordigers van de dienstcommissie. De korpsbeheerder, de hoofd officier van jusitie en de beide commissies hebben eenstem mig een positief advies uitge bracht over de benoeming van Ries Straver tot korps chef van Hollands Midden. De levensloop van deze poli tieman is indrukwekkend en biedt vertrouwen voor zijn functioneren als korpschef in deze streek. Er bestaat dan ook geen twijfel over zijn ca paciteiten en vaardigheden voor de functie als korpschef. Hij zou met veel energie en creativiteit de uitdaging wil aangaan. De gevolgen van de parle mentaire enquete zijn bij de politie uitgebreid onderwerp van gesprek geweest. Op ba sis daarvan is de verwachting dat in het korps en daarbui ten sprake zal zijn van vol doende draagvlak en geloof waardigheid. De korpsbeheerder en de hoofdofficier van justitie heb ben het volste vertrouwen dat Ries Straver uitstekend zal functioneren als nieuwe in spirerende en motiverende leider van het korps. Zijn voordracht aan de minister wordt ondersteund door het regionaal college en de dienstcommissie. In een aparte brief aan de mi- Spar De Ridder (winkelcen- Jong Oranje, dat in nister van Binnenlandse Za ken heeft het regionaal colle ge met instemming van de dienstcommissie, voor wat betreft de gevolgde procedu re, haar grote bezwaren ken baar gemaakt. Zij verklaren het afgedwon gen vertrek van korpschef S.J. van Hulst bijzonder te betreuren. Daarbij heeft men de stellige indruk gekregen dat hij door de beide politie ministers onder bijzonder sterke druk is gezet. Ook wordt vastgesteld dat voorshands op korte termijn geen aanvaardbare functie als korpschef voor hem be schikbaar is. Hij zou metter tijd wel de eerste man kun nen worden van het Korps Landelijke Politie Diensten (KLPD) in Driebergen. De opdracht van de Tweede Kamer aan de minister van Binnenlandse Zaken om in zeer korte tijd, voor 1 oktober 1996, aan de IRT-affaire con sequenties te verbinden, heeft door de daaraan ver bonden haast tot onzorgvul dige procedures moeten lei den. Vertrouwelijke informatie stond regelmatig in de pers. Een vertrouwelijke opmer king van de korpsbeheerder, gemaakt op het ministerie, stond twee maanden later in ’de Volkskrant’. Door de minister werd in eer ste instantie de indruk gege ven dat het regionaal college en de medezeggenschap geen invloed konden uitoefenen op de benoeming van de nieuwe korpschef. Dit gaf bij velen een gevoel van onmacht. Het afgedwongen vertrek van de huidige korpschef had kennelijk geen andere reden dan het mogelijk maken van de komst van Ries Straver. Hiermee is te eenzijdig het politieke belang boven het be lang van het goed functione ren van het politiekorps ge steld. In de brief wordt de mi nister dan ook gevraagd deze indruk alsnog weg te nemen. Het regionaal college van Hollands Midden wenst, hier bij ondersteund door de dienstcommissie, vervolgens nadrukkelijk uit te spreken dat deze gegeven situatie er één is geweest in de categorie ’eens maar nooit weer’. WADDINXVEEN - In het een jaar oude programma ’Ochtendhumeur’ van presenta tor Jasper de Vries zijn twee boodschappenmanden verloot, die zijn terecht geko men bij een familie in Waddinxveen en een familie in Boskoop. WADDINXVEEN - In de klasse A bij de Waddinxveen se sjoelers leidt Jan Kersber gen met 1.421 punten. Twee de is Cees Kuipers (1.403) en derde Dirk Jan van Drunen (1.371). Klasse B: 1. Cor Faay (1.315), 2. Henk van Beek (1.277), 3. Erwin Pleus (1.271); klasse C: 1. Jan van Beek (1.234), 2. Sjaan Faay (1.159), 3. Jan Olie (1.157); klasse D: 1. Ce ron van Beek (1.062), 2. Je anette Kersbergen (1.042), 3. Ben den Ouden (972): klasse E: 1. M.C. Taktor (1.037), 2. Yvonne Kersbergen (899), 3. Simon Supusepa (884). Het gemiddelde van deze avond was 117.11. Het ge middelde van de vereniging is:' 117.797. Het totaal van de vereniging is 96.151.000. Dat ondervond ook BI van Waddinxveen-voetbal, dat aan dee Sniepweg op moest nemen tegen Nieuwerkerk B4. Ook die jongens kunnen voetballen en toen BI dat doorhad, klonk het laatste fluitsignaal en was de stand 2-2. WADDINXVEEN - Op de tweede competitiedag voor de jeugd van Korbis-korfbal wa ren enerzijds de eerste afge lastingen te betreuren, maar anderzijds behaalden vooral de A- en B-jeugd succes. Zowel Al en A2, vorig seizoen zwaar ingedeeld, hebben nu reeds de eerste winstpunten te pakken. Al won met 12-8 van NIO en A2 won bij De Kapellen met 4-6. BI werd afgelast. De rest van de B-jeugd was succesvol. B2 won in een spannende wed strijd met 3-4 van Bolnes. B3 had geen moeite met Vrien denschaar. Zij wonnen met 5- 0. Belangrijk was de winst voor Cl, een week eerder gestart met verlies, nu een 3-5 over winning in Ridderkerk op Sa gitta. Dl verloor in de laatste minuut thuis van IJsselvo- gels (5-6). El en F1 verloren hun wedstrijden en de G1 en G2 verloren ook. 105.8 FM

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 23