voor allerkleinsten Dressuurclinic Rowah-dames winnen met 8-6 Coby van Baaien Spar De Ridder geeft 8 Batavus-fietsen weg volleybalsters Smalle selectie Kleine selectie Be Fair-heren Nieuwe TOOS-uren Tweede plaats voor zwemploeg Gouwestaete in eigen vijfkamp WADDINXVEEN - In het Gouwebad ‘de Sniep* opende Gouwestaete het nieuwe seizoen met een zwemvijf- kamp. Na de zomer is er nog niet veel getraind, maar Zwemvierdaagse: 465 deelnemers n f'r /- - Jeroen Piket wint 34 keer Productieve WSE-jeugd I PAGINA 31 WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN voorde. (Foto: Spar De Ridder). vierdaagse in Gouwebad 'de Sniep': Kors van Tilburg De Waddinxveners met de acht Batavus-fietsen voor de su permarkt van Spar De Ridder in het winkelcentrum Groens- hmb SiHB De oudste en jongste deelnemer aan de Nationale Zwem- (1914) en Jolein kerstbergen (1992)'. (Foto: Gouwebad 'dê Sniep'). t I V van Baaien zal tijdens het dressuurrijden commentaar geven hoe zij haar paard zo den konden trots zijn op hun mises. De eerste serieuze krachtme ting is de bekerwedstrijd op zaterdagmiddag 28 septem ber om half vier tegen derde- divisionist Donki Sjot. De competitie start zaterdag 5 oktober met de uitwedstrijd tegen de Delftse kampioen- skandidaat Delta. <®t- f- MOERKAPELLE Meer informatie over de les sen, over de prijzen en wan neer mén kan beginnen kan men krijgen bij het secretari aat van TOOS, tel. 0182- 613839 na 17.30 uur of door een keer langs te gaan bij één van de lessen. De Rowah-dames hadden ech ter in de hele wedstrijd moeite om het kwaliteitsverschil dui delijk in doelpunten uit te drukken. Halverwege de twee de helft wisten ze de ban te bre ken. Een achterstand van 3-4 werd omgebogen in een 6-4 voorsprong. Uiteindelijk won nen de Waddinxveense dames met 8-6. De handbalsters kon den in het weekeinde na hun eerste training meteen aan de bak in de competitie. In de eer ste competitiepartij tegen het Schiedamse DWS kon Rowah nog niet beschikken over Sonja van Ham, die haar terugkeer in het team wel op korte ter mijn wil maken na haar achil lespeesblessure. Tevens ontbrak Hennie de Schipper. Daarnaast zijn Cat herine de Vos en Henneke voorlopig uit roulatie. se. Niets wees er op dat hij vermoeid was na de zware Donner Memorial waarin hij in twee weken bewees dat hij in de internationale schaak- Naast het zwemmen waren er nog andere activiteiten rond het subtropisch zwem bad. De gehele week konden kinderen op de vrijmarkt een extra zakcentje verdienen door de verkoop van eigen ■SBBMSHMKHMK leed wordt geplaagd zal het team zeker een versterking voor de derde divisie zijn. De toeschouwers in sportzaal Groenswaard (Wingerd) kun nen weer op ouderwets vol- WADDINXVEEN - De Wad dinxveense gymnastiekver eniging TOOS heeft voor de allerkleinsten (1-6 jaar) een gevarieerd aanbod te bieden. Zo kunnen peuters en kleu ters kiezen uit kleutergym, jazztiek en zelfs ouder- en kindgymnastiek. WADDINXVEEN - De dames van de Waddinxveense handbalvereniging Rowah zijn het nieuwe seizoen goed begonnen. In Schiedam wisten zij hun eerste com petitiewedstrijd tegen DWS overtuigend te winnen. ver krijgt om de speciale ver richtingen te tonen die zij wil laten zien. Coby van Baaien werd bereid gevonden om deze dressuur- clinic te komen geven omdat zij vroeger instructice van De Eendrachtruiters is geweest. Als dit alles is afgerond zul len de deelnemers van de kringwedstrijd in vol tenue, te paard een parade rijden onder leiding van paradecom mandant Matjan van Veelen, welke instructrice is bij de po ny’s binnen de vereniging. Als zij alle paarden en pony’s op de juiste plek heeft gezet zal de officiële prijsuitreiking zijn en worden tevens de kringkampioenen gehuldigd. De leden van De Eendrach truiters hebben op vrijdag 30 augustus al een gezellige feestavond gehad waarop de leden van het eerste uur ex tra in het zonnetje zijn gezet, en de huidige leden een prachtig geschenk in ont vangst mochten nemen. Tevens kreeg de vereniging van de overkoepelende orga nisatie, de Koninklijke Ne derlandse Federatie, een ge schenk in de vorm van een bel waarmee het startsein van het springparcours voor iedere deelnemer zal worden gegeven. dat weerhield een aantal Gouwestaeters er niet van prima prestaties te leveren. De seizoenstart leverde eenn tweede plaats op. ZEVENHUIZEN - Zaterdag 21 september houdt de lan delijke rijvereniging en ponyclub ’De Eendrachtrui ters’ op hun verenigingsterrein aan de Tweemanspol- der in Zevenhuizen weer de jaarlijkse kringwedstrijd met kampioenschappen. en Joke Doornbos stopten met volleybal. Voor aanvoer ster Marcella Bos is het nog de vraag of zij na een voetope- ratie ooit nog binnen de lijnen zal kunnen acteren. Voorlopig is de actieve selec- Waddinxveen, tie niet groter dan zeven da- mes, want Antoinette Wijker WADDINXVEEN - Spar De Ridder in het winkelcen trum Groensvoorde heeft in nauwe samenwerking met de Waddinxveense Batavus-dealer Versluis (Beetho venlaan) in het kader van de promotie-actie ’Tour de Spar’ acht prachtige fietsen weggegeven ter waarde van duizend gulden. WADDINXVEEEN - Het in de derde divisie E ingedeel de eerste damesteam van volleybalvereniging Keuken centrum Waddinxveen Be Fair is nog volop bezig met oefenwedstrijden in drie- en vierkampen. De lessen worden voorbereid vanuit een bepaald thema, zoals klein-groot, snel-lang- zaam, spannen-ontspannen en recht-rond of samenwer king. Een thema wordt op een gym nastische en dansante ma nier uitgediept, waardoor de kinderen elke les weer nieu we bewegingservaringen op doen. De jazztieklessen zijn op maandag in de gymzaal aan de Staringlaan van 16.15- 17.15 uur voor kinderen van groep 1 2 o.l.v. Suzan Bik, op dinsdag in dezelfde gym zaal van 16.00-17.00 uur voor kinderen van groep 1 2 o.l.v. Arienne Zwijnenburg en op woensdag in sportzaal De Duikelaar van 15.45-16.45 voor kinderen van 3-4 jaar en van 16.45-17.45 uur voor kin deren van 4-5 jaar, beide eveneens o.l.v. Arienne Zwij nenburg. Op dinsdag- en woensdag morgen geeft TOOS in de gymzaal aan de Staringlaan les aan zowel peuters als de meegekomen ouders of groot ouders. plaatsen meer ruimte. Via af standsschoten van Karin Jong kind, Ineke Klijn en Syl Groe-’ nendijk liep Rowah uit naar 5- 8. DWS kwam daarna nog éénmaal tot scoren. De wed strijd was echter al beslist. Ro wah speelde de laatste minu ten rustig uit en pakte zo haar eerste twee competitiepunten. ’Het is altijd goed om de eerste competitiewedstrijd te win nen’, vertelde Irma Verkley na afloop. We hadden best moeite om tot scoren te komen. De eer ste helft ontbrak bij ons nog de schotkracht’. Tn de tweede helft hadden we ook wel pech bij onze schoten. In totaal heb ben we zes keer op de paal ge schoten; Daarentegen kwam DWS gemakkelijk aan haar doelpunten. De scheidsrechter Margareth gaf in totaal vier strafworpen’. ’De komende weken zullen we Beiden zijn in ’blijde verwach- in de training onze conditie nog De acht oersterke en sportie ve Batavus dames- en heren fietsen gingen naar evenzo veel Waddinxveners ter gele genheid van de opening van de honderdste nieuwe Spar- supermarkt in Nederland. De vlak voor de zomer gehou den actie van drie weken hield in dat klanten van Spar De Ridder bij elke twintig gulden aan boodschappen een Tour de Spar-kanskaart kregen, waarop een slagzin stond die moest worden afge maakt. De ingevulde kanskaarten werden in een speciale actie- bus gegooid. Voor de klanten man een aantal verrassende wijzigingen aanbrengen. Michael van Maaren zal zijn aanvallende taken neerleg gen en het spelverdelersvak weer op zich nemen. Positie wisselingen bij de aanvallers en een verandering van het systeem moeten tot sneller spel op de buitenkant leiden. Omdat alle trainingen nodig zijn om de diverse wijzigin gen te oefenen en in te slijpen is het oefenwedstrijdenpro gramma van de Waddinxve ners beperkt gehouden. Zaterdagmiddag 5 oktober om half vier wacht de eerste serieuze ontmoeting in de competitie met een thuiswed strijd tegen Dosko 1. Be Fair zal het komende sei zoen zeker weer meestrijden om een plaats in de hoogste regionen. Praten over een kampioenschap vindt Dick van Diermen echter veel te voorbarig. Wanneer je met acht man de competitie in gaat, moet alles klikken wil je optimaal pres teren. We zullen per wed strijd van week tot week moe ten kijken hoe het draait'. ‘Radius 3 zal een sterk team zijn met veel oud-divisiespe- lers en ook Zovoc heeft een sterk team. Veel zal afhangen van de snelheid waarmee de jongens het nieuwe systeem en alle wijzigingen oppakken. Wil dat een beetje lukken dan zal Be Fair zeker nog voor verrassingen gaan zorgen*, aldus de Waddinxveense oe fenmeester. twee schakers. Wil Turk (Lei den) en Wouter Vroegindewe- ij wisten de grootmeester op de knieën te krijgen. Andre Nieuwlaat (Bleiswijk) en Dick Bac (Moerkapelle) en de Komende zaterdag wordt er - na verliespartijen tegen Ley- thon en Inter Rijswijk 2 - ge oefend bij Tonegio in Voor burg. Zaterdagmiddag 28 september om half vier is er de bekerwedstrijd thuis tegen leybalspektakel rekenen. Donki Sjot. Zaterdag 5 okto- ber gaat de nieuwe competi- tek van start. De Be Fair-volleybaldames zijn in de nieuwe competitie ingedeeld bij Rijswijk 2, Ren- tokil-ZVH 2 (Zevenhuizen), Delta (Delft), Euromail-Radi- us 2 (Gouda), Vollido (Hend- rik-Ido-Ambacht, Woerden 2, Odijk, Spivo (Spijkenisse), Leijthon (Leiderdorp), Utrecht 2 en Alcazar-Eras- mus (Rotterdam). De selectie bestaat uit Wilma de Jong (26), Antoinette Wij- MOERKAPELLE - In het ker (33), Cora Bos (31), Sylvia Moerkapelse dorpshuis ‘Op Moer* is door grootmeester Jeroen Piket een schaaksi- multaan gehouden ter gele genheid van het 20-jarig be staan van de schaakvereni- ting’. Wel maakte Rebecca de Rijke voor het eerst deel uit van de damesgroep. Rowah begon voortvarend. De verdediging zat goed dicht. De dames verdedigden nogal offensief, waardoor de tegen stander nauwelijks in de buurt van het Rowah-doel kon ko men. Enkele slappe afstand schoten waren een makkelijke prooi voor keepster Jacqueline Cok. Aanvallend zocht Rowah het vooral in combinaties tus sen de opbouwspeelsters. De tweede aanval was het me teen raak door een lastig af standsschot van Ineke Klijn. Maar na die treffer kwamen ook de Rowah-dames moeilijk tot scoren. DWS kwam halver wege de eerste helft gemakke-. lijk gelijk. In de aanval werd Rowah een vrije bal onthou den. Terwijl de Rowah-dames tevergeefs in hun aanval ston den te wachten op ingrijpen van de scheidsrechter, konden de DWS-speelsters snel aan de andere kant van het veld 1-1 inschieten. Een strafworp bracht kort daarna DWS zelfs op voorsprong. Voor rust wist Jolanda Hoffmans met een hard afstandschot de stand weer gelijk te trekken-12-2). Na de rust veranderde er niet veel in het wedstrijdbeeld. Ro wah speelde de bal goed rond, maar kon het speloverwicht niet in doelpunten uitdrukken. Een verdedigingsfout in de Waddinxveense defensie bracht DWS kort na de hervat ting op 3-2, maar opnieuw Jo landa Hoffmans bracht de bei de partijen in evenwicht. Na 4-4 wist Rowah echter in korte tijd een beslissende voor sprong te nemen. Irene Mos terd nam de positie als cirkel- speelster over en wist op die fruiters omdat de vereniging plaats een aantal goede kansen dit jaar 50 jaar bestaat. Coby te creeren. Eerst kwam zijzelf vrij aan de cirkel (4-5). Daarna ontstonden ook op de opbouw- WADDINXVEEN - Het eerste herenteam van Keuken centrum Waddinxveen Be Fair, dat in het nieuwe sei zoen is ingedeeld in de eerste klasse B, houdt zaterdag 21 september een verenigingsdag in sportzaal Groens waard (Wingerd). spulletjes. Verder was het re- creatiebad geopend, zodat ie dereen zich kon ontspannen in de whirlpool of zich kon vermaken in de stroming of de glijbaan. Op de derde dag werden alle deelnemers getrakteerd op een appel en de laatste dag konden alle kinderen ge schminkt worden door het schminkteam. Op zowelde derde als de laat ste zwemdag was er een de monstratie van de Waddinx veense Reddingsbrigade (WRB) in samenwerking met de EHBO-vereniging Wad dinxveen. Een gedeelte van het wedstrijdbad was afge dekt met plastic zodat er een echt ijsongeval nagebootst kon worden. Evenals voorgaande jaren konden de kinderen zich weer laten sponsoren voor het Ro nald McDonald Kinderfonds. Dit kinderfonds laat onder andere bij grote ziekenhuizen tehuizen bouwen waardoor ouders dichtbij hun zieke kind kunnen ‘wonen* zolang dit nodig is. Ruim 155 deelnemers hebben zich laten sponsoren. Zij heb ben in totaal 2.200,- bij el kaar gezwommen. Als dank voor het sponsoren kregen al le kinderen na afloop een couponboekje, waar kortings bonnen in zaten voor allerlei lekkere dingen. Dat de Nationale Zwemvier- daagse voor jong en oud is be wezen Kors van Tilburg en Jolein Kerstbergen. De oud ste deelnemer is geboren in 1914 en de jongste in 1992. Zij werden door coördinator Cock Slagter in het zonnetje gezet. De organisatie was ook dit jaar weer in handen van het Gouwebad ‘De Sniep*. Het evenement was overigens niet zo’n succes geweest zon der ook de hulp van de vele vrijwilligers van de zwem- en waterpoloclub ‘Gouwestaete* en de Waddinxveense Red dingsbrigade. MOM Met ballen, touwen, blokjes en ander klein en groot mate riaal wordt er gewerkt met en door de peuter en ouder. De peuters ontdekken spelen derwijs veel leuke oefeningen die de grondvormen weerge ven van de gymnastiek. Liedjes en spelletjes komen natuurlijk ook veel aan bod. Wat thuis niet altijd kan of mag, is wel mogelijk in de gymzaal, zoals klimmen, klauteren, springen, rollen of spelen met ballen, blokken of pittenzakken. Het kan allemaal. De kinde ren kunnen al naar de lessen toe als ze zelfstandig kunnen lopen. Dat de kleintjes de les leuk vinden blijkt wel als ze een keer hebben meegedaan. Er worden wekelijks drie ou der- en kindlessen gegeven. flink moeten opvijzèlen. Ook zal de zuiverheid in onze scho ten en de schotkracht verbe terd moeten worden’. Door de afwezigheid van een aantal speelsters werd het Rowah- team in de wedstrijd aange vuld door jeugdspeelster Ma rion van Ham. Rowah zoekt overigens voor haar beide da mesteams nog aanvulling. Nieuwe leden, of ze nu al hand- balervaring hebben of bij Ro wah voor het eerst willen gaan handballen, zijn van harte wel kom. Geïnteresseerden kunnen bellen, telefoonnnummers 0182-615899 of 0182-613453. Tijdens deze kringwedstrijd, die ’s morgens al begint, zal er met paarden en pony’s in verschillende categoriën dressuur verreden worden. Aan het eind van de ochtend, begin van de middag zal er ook in verschillende catego riën gesprongen gaan wor den. Nadat de laatste combinatie het springparcours gereden heeft zal er om ongeveer drie uur een dressuurclinic gege ven worden door Coby van Baaien. Deze dressuurclinic is een initiatief van De Eendrach- die niet zo creatief waren met het maken van slagzinnen werden er drie weken lang waardebonnen uitgedeeld. In heel het land werden 800 Batavus-fietsen weggegeven. Daarnaast maakten de deel nemers aan de actie kans op 1.000 Batavus-waardeche- ques van 25 gulden. De Spar wil in ons land uit groeien naar 250 moderne buurtsupermarkten op loop afstand. De bestaande win kels zijn omgebouwd naar de nieuwe stijl. Dat is ook het geval bij Spar De Ridder in het winkelcentrum Groens voorde. bewegen zoals springen, zwaaien, klimmen, klaute ren, duikelen, gooien en van gen aan bod. De les wordt beëindigd met een spelletje. De leiding zorgt er voor dat er gedifferen tieerd gewerkt kan worden, zodat elke kleuter op zijn ei gen niveau, op zijn eigen ma nier en in zijn eigen-tempo bezig kan zijn. Met deze opbouw van de les wordt de kleuter een bewe- gingsrijke ontspannende les aangeboden. De kleutergym- nastiek, die wordt gegeven voor kinderen van 4 tot 6 jaar, is op maandag in sport zaal De Duikelaar van 16.00- 17.00 uur o.l.v. Jacqueline Zwijnenburg en op donderdag in de gymzaal aan de Johan nes Postlaan van 16.00-17.00 uur o.l.v. Ellen Kerver. Een nieuwe vorm van gym nastiek is gym in combinatie met jazzdans. Deze vorm van gymnastiek wordt alleen ge geven aan kleuters, omdat het voor de kleintjes nog moeilijk is om een keuze te maken tussen gymnastiek en jazzdans. deden het wat minder op de 4x50 wissel. Voor Michael Jon genengel, Jan Rams, Mike Facey en Geert v.d. Linde werd een tijd van 2.40.0 geklokt, goed voor de derde plaats. In het eindklassement werd Gouwestaete tweede na Nauti lus (Dordrecht), maar voor DSZ uit (Den Haag), LZ 1886 (Leiden) en De Kempvis (Spij kenisse). Een goede seizoen start. WADDINXVEEN - De jeugd- teams van WSE-voetbal wa ren zaterdag 14 september zeer produktief. Maar liefst 63 keer lieten zij het net van de tegenstander bollen. C-l speelde een schitterende wedstrijd tegen Sparta C-2. In eerste instantie keken de oranje-zwarten wat op tegen deze tegenstander. Voor rust keken zij dan ook tegen een 0- 2 achterstand aan. In de tweede helft voetbalde WSE zonder schroom en trok de wedstrijd in z’n geheel naar zich toe. Dit werd beloond met drie treffers. Een knappe 3-2 overwinning was het eindre sultaat. A-l speelde een sterke eerste helft bij VEP A-l. Voor de rust hadden zij een mooie 0-2 voor sprong opgebouwd. Na de rust kwam VEP sterk terug. Een strafschop zorgde voor 1-2. Terwijl de gelijkmaker voor VEP in de lucht in was het Justin Sterk die voor WSE vlak voor tijd de beslissende 1- 3 binAenschoot. De meisjes-junioren haalden op eigen terrein flink uit tegen de meisjes van DONK. Het werd 8-0. D-l kon de 1-0 voor sprong (doelpunt Patrick Dor- resteyn) voor WSE niet vast houden. CVC D-l speelde de tweede helft verrassend sterk en liep uit naar 1-3. D-2 pakte de volle winst 0-8 bij Nieuwerkerk D-7. E-l ging met 3-6 tenonder tegen CVC E-l. E-2 kreeg Be Fair E-5 op bezoek. Het scoren ging WSE gemakkelijk af. Veertien keer schoten zij de bal in de tou wen. Anwar Jamil nam er acht voor zijn rekening. E-3 ging op bezoek bij De Jo- dan Boys. Twee doelpunten van Bas Koster en acht van Arnold Schouten betekenden een 0-10 overwinning. E-4 speelde tegen Nieuwer kerk E-12 dat duidelijk een paar maatjes te klein was. Met 9-1 bleef de winst bij WSE. Se- bastiaan Biessaart scoorde een hattrick. F-l kreeg eveneens weinig of geen tegenstand van ESTO F- 2. Het scoren verliep aan de lo pende band. Het werd 11-1. F- 2 was te gast bij Waddinxveen F-2. De 5-jarige Amon Yacob van WSE passeerde de Wad dinxveense goaly tweemaal. Slechts twee jeugdteams van WSE leden een flinke neder laag. B-l verloor thuis kans loos van Nieuwerkerk B-l met 1-8 en de meisjes-pupillen kwamen terug uit Nieuwer kerk met een 0-13 nederlaag. Wellicht breken voor deze teams ook betere tijden aan. WADDINXVEEN - Aan de in het Waddinxveense Gou webad ‘de Sniep* gehouden Nationale Zwemvierdaagse hebben 465 deelnemers dagelijks 250 of 500 meter ge zwommen. Na vier dagen zwemmen kregen ze de wel verdiende medailles. Dit seizoen wordt met een aantal nieuwe uren gestart en is een aantal uren verscho ven naar een andere tijd of zaal waardoor er nog enkele plaatsen vrij zijn. In verschillende zalen en op verschillende tijden en dagen wordt er wel wat voor de al lerkleinsten geboden onder leiding van gediplomeerde docenten. De opzet van het bewegings onderwijs van de kleuter is dat op een speelse manier voldaan moet worden aan de bewegingsdrang van de kleu ter om een goede ontwikke ling te waarborgen. De kleutergymlessen begin nen met vrij spelen van onge veer 10 minuten mei klein materiaal. Vervolgens komt de warming-up met gebruik van hoepels, blokken en springtouwtjes. Daarna gebruiken ze weke lijks de ‘grote* toestellen zoals ringen, touwen en klimra- men, die ook vaak in een cir cuit worden verwerkt. Tevens komen de grondvormen van Inge v.d. Schrier won de 200 wissel bij de meisjes onder 17 jaar in de uitstekende tijd van 2.27.4 (persoonlijk record en li miet voor de nationale winter- kampioenschappen). Op de 100 vlinder zwom Inge met een tijd van 1.10.3 naar de tweede plaats. Miranda Boer won zo wel de 200 school als de 50 vrij bij de dames met tijden van 2.47.3 en 28.3. Op de 50 vrij was de tijd van Yvette de Beer (30.1) goed voor brons. Bij de heren was Jan Willem v.d. Hoek zowaar de snelste op de 50 vrij ondanks zijn lange trip naar de USA. De Boskoper liet 25.2 noteren op dit sprint- nummer. Mark Nahon haalde met een tijd van 26.1 het zilver binnen. Goud was er voor Ra mona Linting op de 100 wissel bij de meisjes onder 13 jaar met een tijd van 1.18.7. Op de 200 rug bij de jongens onder 13 jaar ging de tweede prijs naar Geert v.d. Linde die met een tijd van 2.59.7 zijn persoonlijk record bijstelde. Patrick van Keulen pakte met 3.01.4 het brons op dit num mer. Met 1.23.1 was er ook brons voor Patrick op de 100 rug bij de jongens onder 15 jaar. Saskia Captein veroverde twee plakken, een zilveren op de 50 vrij (34.4) en een bronzen op de 100 wissel (1.29.0). Dit alles bij de meisjes onder 11 jaar. Bij de jongens van dezelfde leeftijd mocht een trotse Jim van Leeuwen zilver in ont vangst nemen voor zijn 1.32.7 op de 100 rug. Denise Bouw meester (ex-AZC) maakte een goed debuut bij Gouwestaete door tweede te worden op de 50 vrij bij de meisjes onder 13 jaar met een tijd van 31.7. Op de 100 wissel kwam er een tijd van 1.19.4 op de klok (der de plaats). Voor Daniël Tous saint, eveneens overgekomen van AZC, was er goud op de 50 vlinder bij de jongens onder 11 jaar met een tijd van 43.6. Op de 100 rug bezette Daniël met 1.33.4 de derde stek. Bij de meisjes onder 11 jaar was er een keurige tweede plaats voor Nanda Gerling op de 100 wissel. Nanda zwom de ze afstand in 1.28.7 en is ook afkomstig van AZC. In totaal maakte 12 jongens en meisjes de overstap van de Al pheuse Zwem Club naar Gou westaete. Vooral in de breedte betekent dit een flinke verster king voor de ploeg van Trudy Vermeulen. Op de 4x50 wissel estafette bij de meisjes onder 15 jaar was er een derde plaats voor Marijke Theussen, Wendy Zirkzee, Ilo na Cramer en Martine v.d. Linde. Met zijn vieren kwa men zij tot een tijd van 2.33.4. De jongens zwommen de 4x50 vrij estafette met als resultaat een tijd van 2.07.2 en een der de plaats voor Geert v.d. Lin de, Wyco Zalm, Mike Facey en Patrick van Keulen. Het estafettenummer voor de meisjes onder 13 was de 4x50 school en op dit nummer was Gouwestaete superieur want Ramona Linting, Denise de Riet, Arijanne v.d. Valk en De nise Bouwmeester eindigden met een straatlente voor sprong in een tijd van 2.50.7. De jongens onder de 13 jaar Zaterdagmiddag 28 septem ber om vier uur wordt de laat ste oefenwedstrijd van deze maand gespeeld tegen Rento- kil-ZVH 4 in de Zevenhuizen- se sportzaal ’Swanla’. De in de oefenwedstrijden goed op schema liggende he ren van Be Fair zijn inge deeld bij Greentex-Spanning 220 1 (Bleiswijk), Thor 2 (Bergambacht), LUSV 1 (Lei den), Netwerk 1 (Pijnacker), Sovicos 2 (Den Haag), Toneg- ido Voorburg 3, Dosko 1 (Stol wijk), Euromail-Radius 3 (Gïmda), VCS 1 (Sassen- heim), RW 2 (Rijnsburg) en Zovoc 2 (Zoetermeer). De selectie van Be Fair-he: ren, met Dirk van Diermen als trainer-coach, (24), Theo van Eijk (28), Emile Buring (19) , Edwin van Erk (29), Mi chael van Maaren (29), Harm van Weezel (22), Robin Koele (20) en Mare Poulissen (25). In de selectie zijn twee spe lers verdwenen. Routinier en jarenlange steunpilaar van het Waddinxveense volley balteam Paul van Yperen is gestopt met zijn actieve vol- leybalcarrière. Hem wacht een nieuwe uitda ging als trainer van het eer ste damesteam. Ook Martin Leijn hing zijn volleybal- schoenen aan de wilgen. Hij koos voor wat meer aandacht voor zijn jonge gezin. Aan de selectie van Dirk van Diermen werd Emile Buring toegevoegd. De Waddinx veense trainer-coach wil in zijn kleine selectie van acht meespreekt. Na een uur schaken waren de eerste partijen reeds ten ein de. De meeste senioren en een aantal jeugdschakers In de derde divisie zal Be Fair hielden het echter langer vol. proberen hoge ogen te gooien. De volhouders onder de veer- Het snelle spel en de scherpe- tig deelnemers probeerden er re blokkering van de tweede nog een of twee overwinnin- divisie moeten het gedegra- gen uit te slepen. deerde Be Fair in de lagere Uiteindelijk lukte dit slechts divisie voordeel opleveren. Ondanks de gehavende selec tie verwacht trainer-coach Paul van Yperen toch in de top van de derde divisie mee te kunnen draaien. Team geest en hard werken zijn op- jeugdspelers Sven Stange nieuw de sleutelwoorden voor (ex-Moerkapelle) en Djurre de Waddinxveense dames. den Heeten (Zwijndrecht) Wanneer de smalle selectie konden trots zijn op hun re niet door al te veel blessure- de Vries (26), Anneke Ver- woerd (24), Jacqueline v.d. Ruit (22), Annemarie de Rooy (27), Sjanet van Tol (28) en Marcella Bos (33). De volleybalsters hebben de ging Moerkapelle. trainingen op donderdag 22 Veertig schakers probeerden augustus weer hervat. De het viervoudig nationaal nieuwe trainer-coach Paul kampioen Jeroen Piket zo van Yperen (vorig seizoen moeilijk mogelijk te maken, nog actief met heren 1) kreeg De Nederlandse schaakgroot- toen wel gelijk met een uitge- meester behaalde 34 over dunde selectie te maken. winningen en 4 remises. Hij Beide libero’s Petra Catsburg moest twee verliespartijen in casseren, derhalve een score van 90%. Onder de deelnemers bevon den zich jeugd- en seniorle den van Moerkapelle, maar er waren tevens schakers uit Haamstede, Bleiswijk, Zwijndrecht en Leiden. zal zich pas eind september Jeroen Piket toonde zijn klas bij haar team voegen. Voor Paul van Yperen (36) is er dus voorlopig genoeg te doen. Positiewisselingen moeten de oplossing gaan brengen. Talentvolle speelsters uit het wereld een hartig woordje tweede team zullen worden gevraagd één keer per week mee te trainen om zo de aan sluiting voor de toekomst te Op dinsdagmorgen van 9.00- waarborgen. 10.00 uur (1-2-jarige kinde ren) o.l.v. Ria Zwijnenburg, op dinsdagmorgen van 10.00- 11.00 uur (2-3-jarige kinde ren) o.l.v. Ria Zwijnenburg en op woensdagmorgen van 10.00-11.00 uur (2-3-jarige kinderen) o.l.v. Suzan Bik.

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 31