WADDINXVE Vink Hypotheek Dufs mode LA MER Brommer en fietser Politie houdt drie mensen aan Jsintratuin Exposities van Neel van Oosten botsen op kruising I Kanjer met krullen 'Barbie' in bibliotheek Twee gokkasten opengebroken HYPOTHEEKRENTE v.a.: CDK BANK - Zuidplaslaan 19 - Telefoon: 0182-645454 OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Bloembinderij nog matig WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 3 G E M N T E E E OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGE VERGADERINGEN MILIEUZAKEN Op de agenda o.a.: AARD VAN HET BOUWPLAN BOUWPERCEEL VERKEERSZAKEN WEEKMARKT RUIMTELIJKE ORDENING COLLECTEROOSTER BOUWZAKEN KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN KOMBINATIE MODE b NIEUW!! NIEUW!! NIEUW!! NIEUW!! In het kader van de publieks campagne ’De scholen zijn weer begonnen’ worden door de politie in samenwerking met scholieren uit groep 8 van verschillende basisscho len, preventieve snelheids controles gehouden. WADDINXVEEN - De Waddinxveense kunstenares Neel van Oosten exposeert op dit moment in Waddinxveen, Reeuwijk en Bergam bacht. Donderdagochtend gebeurde op de Beijerincklaan een kop- staartaanrijding waarbij vier auto’s betrokken waren. Een 42-jarige Waddinxveense be stuurder botste achterop een rij auto’s waardoor deze op el- De bromfietser sloeg op de kruising Stationsstraat-Ka- naalstraat linksaf en verleen de daarbij geen voorrang aan de rechtdoorgaande fietster. Deze kwam ten val en raakte licht gewond. Donderdagmiddag gebeurde op de Zuidelijke Rondweg een kop-staartaanrijding tussen twee personenauto’s. Passage 230 Waddinxveen Tel.: (0182)61 09 49 a s Alphen aan den Rijn Fashion for woman WADDINXVEEN/BOSKOOP - Aan de Alfensvaart in Bo skoop werd in de nacht van zondag op maandag ingebro ken in een bedrijf. Men ver schafte zich met geweld toe gang. Weggenomen werd een computer. Hypotheek- Pensioencentrum WADDINXVEEN Donderdagochtend 12 sep tember omstreeks 06.35 uur reed een 30-jarige Waddinx- vener op zijn fiets over de Brugweg richting Reeuwijk. Op een gegeven moment werd hij ingehaald door een personenauto die in verband met een tegenligger te vroeg naar rechts ging. Hierdoor raakte hij de fietser, die daar door ten val kwam. De auto mobilist reed daarna echter door. De politie zoekt nog ge tuigen van de aanrijding. kaar werden gedrukt. De veroorzaker raakte ge wond aan hoofd en borst. Twee andere bestuurders lie pen nekletsel op. Hierbij gaat het om zonne bloemen, papaver, scherm- bloemen, korenbloemen en klaprozen. Deze aquarellen WADDINXVEEN - Donderdagavond werden op de Zuid kade door de politie drie personen aangehouden die in Gouda betrokken waren geweest bij een schietpartij. Het waren twee Duitsers en een Waddinxvener. Zij zijn overgedragen aan de politie van Gouda. Deze zomer heeft Neel van Oosten, die al vele exposities in en buiten de Goudse regio op haar naam heeft staan, zich gericht op het aquarelle ren van bloemen in het veld. zijn nu te zien in restaurant ’d Ouwe Stee aan de ’s Gra- venbroekseweg in Reeuwijk. Ander werk van Neel van Oosten, bloemen en land schappen, is te zien in restau rant ’Bibelot’ aan de Lima weg in Waddinxveen en res taurant ’Onder de Molen’ aan de Molenweg in Bergam bacht. Een 24-jarige betrokkene uit Rotterdam is voor onderzoek overgebracht naar het Goud se Groene Hart Ziekenhuis. Veldweg l(ingang Kerkweg), tel. 0172-602241. WADDINXVEEN - Deze maand is in de Waddinxveen se Openbare Bibliotheek (Van Mecklenburg Schwerin- laan) een kleine tentoonstel ling te zien over ’Barbie’, de beroemdste speelpop ter we reld. Vanaf haar ontstaan in 1959 was Barbie een succes en heel vaak is geprobeerd haar na te maken. De expositie vertelt Barbie’s verhaal met poppen, foto’s en leesmateriaal', ver telt bibliotheekhoofd Lies- beth Vogelaar. Barbie en Ken van nu zijn er natuurlijk ook, met Barbie’s paard, auto en andere spul len waar ze haar tijd mee doorbrengt. De Openbare Bibliotheek is geopend op maandag van 14.30- 20.30 uur, op dinsdag van 10.00-12.00 uur en van 14.30- 17.30 uur, op woensdag van 14.30-20.30 uur, op don derdag van 14.30-20.30 uur, op vrijdag van 14.30-20.30 uur en op zaterdag van 10.00- 12.00 uur. SPREEKUREN WADDINXVEEN - Vorige week maandagmorgen vond een aanrijding plaats tussen een 17-jarige Waddinx veense bromfietser en een 42-jarige Waddinxveense fietster. In de nacht van woensdag op donderdag werd ingebroken in een bedrijf aan de Nesse. Men forceerde het slot om binnen te komen. Binnen werden twee gokkasten open gebroken en het geld eruit ge haald. In de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebroken in een winkel aan de Passage. Een deurruit werd verbroken waardoor goederen naar bui ten werden gehaald. Vrijdagavond werd in een su permarkt een 35-jarige Wad dinxvener aangehouden op verdenking van winkeldief stal. Hij werd vervolgens overgedragen aan de politie. Hij kreeg een transactie van ƒ220,- aangeboden. Koop nu "voordelig” een nieuwe of gebruikte PIANO b* Maandagochtend werd ge controleerd aan de Chopin- laan en maandagmiddag op de Koningin Wilhelminasin- gel. Vrijdag werden deze con troles, herhaald. In totaal werden op die ma nier ongeveer 120 automobi listen aangehouden die te snel reden en vervolgens door de kinderen op hun rijgedrag werden aangesproken. tereen door de KNVB werd gewijzigd, ontbrak Fred Houtman. De Boskopers kwamen duidelijk wedstrijd ritme tekort, het spel ging stroef en de verdediging leek een gatenkaas zodat Bloem binderij snel op achterstand kwam.. BOSKOOP - Zaalvoetbal team Bloembinderij heeft dit seizoen een nieuwe keeper, Dirk van der Veen, afkomstig van Be Fair. Verder bleef het team ongewijzigd. De eerste wedstrijd was tegen DONK uit Gouda maar doordat de aanvangstijd driemaal ach- 3 --- - s üp f u> I (0182) 624 624 Terinzagelegging besluit Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen het oprichten van een tuinhuisje Gijsberterf 30 Kievitdreef 81 Het besluit is niet gewijzigd t.o.v. het ontwerp-besluit. Kievitdreef 49 en 51 Otto-erf 52 de Akker 37 Klaverveld 9 Bezwaren Bekendmaking verzoeken om vrijstelling Van 22 tot en met 28 september 1996 Nierstichting Nederland Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen 1Oranjelaan/hoek Kerkweg-Oost 2. Zuidkade (tussen nrs. 52 en 56) BOUWPERCEEL AARD VAN HET BOUWPLAN Oranjelaan 34, 36 en 38 het opheffen van funderingsgebreken Kamilleveld 8 Linzenakker 23 het oprichten van een dierenverblijf en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Gedepu- MMKHMM 3,9% V t Tot 31 oktober 1996 kan beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; - de betrokken adviseurs; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van twee woningen het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het oprichten van een woon gebouw het oprichten van een woon gebouw en 16 woningen Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruikma ken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Net als elk jaar zullen ter gelegenheid van Koninginnedag in 1997 konink lijke onderscheidingen worden uitgereikt. Het staat iedere burger vrij om aan de burgemeester voorstellen te doen om iemand in aanmerking te doen komen voor zo'n onderscheiding. Een decoratievoorstel dient, voorzien van alle benodigde gegevens, te zijn ingediend vóór 25 september 1996. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer van het gemeentehuis ter inzage. Gemeenteraad op donderdag 26 september 1996, aanvang 19.30 uur in restaurant Bibelot, Limaweg 54. Raadhuisplein 1 Postbus 400, 2740 AK 624 680 624 500 610 401 624 524 624 760 612 570 Het besluit wordt de dag na afloop van de beroepstermijn van kracht, ten zij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. Een besluit wordt dan niet van kracht voordat op dit verzoek is beslist. Van de indiener van een beroep en/of een verzoek om een voorlopige voorziening wordt een zeker bedrag aan griffiegeld verlangd. Zij die beroep instellen kunnen bij een spoedeisend belang overeenkom stig de Algemene wet bestuursrecht een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage. Een beroepschrift moet in tweevoud worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit met bijbehorende stukken ligt vanaf 19 september 1996 gedu rende zes weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Milieu in het gemeentehuis alhier, elke werk dag van 08.30 tot 12.30 uur en op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren (doorkiesnummer 624757, de heer W.P. Kaandorp). Burgemeester en Wethouders delen mede dat op 10 september 1996, onder voorschriften ter bescherming van het milieuvergunning ingevolge de Wet milieubeheer is verleend aan: - de directie van Van Noort Bedrijfsmiddelen B.V. inzake de aanvraag om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een transport- en verhuisonderneming op het perceel Coenecoop 95 en t.o. 95. 1 “Stationsstraat"; 2. “Zuidkade". Eenieder die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn getroffen door verlening van een bouwvergunning danwel instemming met een melding, kan gedurende een termijn van zes weken na de dag van verzending/uit- reiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, Post bus 400,2740 AK Waddinxveen. Informatie omtrent beschikkingen is ver krijgbaar bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (telefoonnnummer 0182-624764). Diederik van Schagen- plantsoen 10 Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluit vorming. het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Alleen te voet kunt u de afsluitingen passeren, waarbij u er rekening mee moet houden, dat de looppaden plaatselijk zullen bestaan uit loopschot- ten. In de periode van vrijdag 4 oktober 1996 tot en met 28 maart 1997 wordt, bij wijze van experiment, de eindtijd van de weekmarkt verschoven van 18.00 uur naar 17.00 uur. Reconstructie Beethovenlaan De werkzaamheden ten behoeve van de reconstructie van (het gedeelte van) de Beethovenlaan, gelegen tussen het Noordeinde en de Groens- voorde zijn inmiddels aangevangen. Vanaf woensdag 25 september tot medio november zal de Beethoven laan worden afgesloten voor al het doorgaand rijverkeer. Het Noordeinde, de Mozartlaan (inclusief het politiebureau) en de Peuleyen zijn dan niet meer toegankelijk vanaf de Beethovenlaan. Het autoverkeer wordt omgeleid door middel van borden. Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen de gevraagde vrij stellingen te verlenen, met het oog Jgierop bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland de vooraf benodigde verklaringen van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst van die verklaringen en de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. In verband hiermede liggen de verzoeken om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, ter inzage met ingang van 19 september 1996 gedurende twee weken, voor eenieder tijdens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen door eenieder schriftelijk bedenkingen worden ingediend bij Bur gemeester en Wethouders van Waddinxveen, Raadhuisplein 1 te Wad dinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK WADDINXVEEN). teerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en in artikel 50, 'lid 5, van de Woningwet. Het is belangrijk dat, voordat een decoratievoorstel wordt ingediend, voor overleg plaatsvindt met de afdeling Staf Bestuur en Organisatie van de gemeente, telefoon (0182) 624628. -Voorstel tot wijziging gemeenschappelijke regeling Bedrijvenschap Regio Gouda. - Voorstel tot vaststelling van het Reglement van Orde voor de gemeen teraad. - Voorstel tot aankoop grond ten behoeve van plan Triangel. - Voorstel tot vaststelling van de jaarrekening van het gemeentelijk Grondbedrijf over 1995. - Voorstel tot vaststelling van de jaarrekening van het Gemeenschappe lijk Antenne Systeembedrijf over 1995, alsmede van de liquidatiebalans per 01-07-1995. -Voorstel tot vaststelling van de gemeenterekening 1995, alsmede tot aanwending van het daaruit voortvloeiend positief saldo. - Voorstel tot wijziging Verordening Marktcommissie en benoeming van leden en plaatsvervangen de leden van de Marktcommissie. - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het perceel Henegouwerweg 26f. - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit ten behoeve van een perceel naast Brugweg 108. - Voorstel tot het niet-ontvankelijk verklaren van het bezwaar tegen het voorbereidingsbesluit van 28 februari 1996 voor Piasweg 37.. -Voorstel Intentieverklaring en Maatregelenpakket duurzame woning bouw Midden-Holland. - Voorstel tot beschikbaar stellen krediet in verband met hogere kosten Milieudienst Midden- Holland. - Voorstel tot vaststelling van een gewijzigd rampenplan voor het grond gebied van de gemeente Waddinxveen. - Voorstel tot vaststelling subsidie Stichting Waddinxveens Welzijnswerk 1995 (definitief) en 1996 (voorlopig), de inzet van de vrijvallende sala rislasten van de jongerenwerker en de afrekening van het Project Toe- leiding Allochtone Peuters I. - Voorstel tot vaststelling van het herziene reglement van het sociaal en cultureel fonds. - Voorstel tot vaststelling van het krediet ten behoeve van het herzien van de subsidiegrondslag en het onderhoud/vervanging van de speeltoe stellen van de club- en buurthuizen. - Voorstel tot vaststelling van de Monumentenverordening 1996. - Voorstel tot vaststelling van twee begrotingswijzigingen. het gedeeltelijk veranderen van een woning St. Victorplein 2, 2741JN, Waddinxveen (Zuid) Telefoon: (0182) 6116 97 informeer vrijblijvend naar de mogelijkheden Don?unoofvondJ HMSBWH» SMW Grote krulvaren (Nephrolepis) in rieten coupe. Hoewel deze kanjer zeker gezien mag worden, staat hij liever niet in de felle zon. Geef hem ook regelmatig een douche en voldoende mest. Compleet van 22,95 voor 1495 Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burge meester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvra gen te hebben ontvangen: De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat aanvragen om afgifte van bouwvergunningen zijn ingediend voor Deze verzoeken kunnen slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, aangezien de bouwplannen in strijd zijn met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen: Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. TER AAR HET GROENE WARENHUIS OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Openingstijden afdeling Publiekszaken zie elders in deze rubriek. Afvalstation voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. Elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Loket voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten maandag tot en met donderdag :08.30 - 14.00 uur vrijdag :08.30 -12.30 uur dinsdag- en donderdagavond 19.00 - 20.30 uur Het loket voor de Algemene Publieksinformatie is dagelijks geopend van 08.30 - 14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor infor matie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 -17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Tijdens beide avondopenstellingen is de receptie (of het loket voor de Algemene Publieksinformatie) geopend. TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis postadres telefax Afvalstation (ophalen grofvuil) Zuidelijke Rondweg 250, Centraal Meldpunt Zorg Pr. Bernhardlaan 9, Meldpunt discriminatie Instituut Sociaal Raadslieden Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad "De Sniep” (informatie) Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids o ■O up ra n ra 'c ra -o up tn up ra

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 3