o Meer onderzoek naar dood man in Oud Verlaat Rijn en Gouwe Zomerheide WADDINXVEEN Presentatie Rentokil-ZVH o o BEZORGERS Speelleerklas van jeugdtheaterschool irropLN huis-] 1 FLKE. ZAÏEkbAG VAN 10.00-16.00 U - 25% Gouden legpenning voor J.S. Heijkoop De Gouwestem-cd een muzikale verrassing TEL: 0172-213127, 0172-217366 lil Scholieren exposeren I Arie Oostlander leidt kerkdienst Leithen sterker dan Moerkapelle Klachten over discriminatie op W'veense telefoonnummers Expositie Liz Venema O O StPTLMÖtR OOGSTMAAND (0182) 63 24 43 /61 25 78 'Opvoeden is een kunst' Classic FM op kabel in Waddinxveen Zevenhuizen regelt nood bevoegdheden 30% LMG BOSKOOP 63,2771GX BOSKOOP 15% Gert van den Bos op koffie-ochtend 'Allez Mama' in De Tunnel PAGINA 13 WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN TUINKAMER nieuw idee en een kopje koffie of thee OT) ADREM Prima verdiensten HET RIJKE TUINLEVEN «■■laMaaaUMauaM minimumleeftijd 15 jaar in de plaats GroenRijk De Bosrand Interesse? Bel dan is op zoek naar m/v In de maand september presenteren wij in onze Tuinkamer vele leuke en interes sante sfeerelementen Deze maand kunt u bij ons aardige kortingen (tot wel 30%) oogsten waarmee u uw tuin of balkon een nieuwe aanblik kunt geven. Wij or ganiseren tevens twee gratis tuin spreekuren met ervaren tuinspecialisten die u kunnen helpen uw tuinwensen te verwezenlijken Kom zaterdag bij ons langs U kunt bij ons rekenen op een 10% TUINSPRLCKUREN van 14.00-16.00 u hoveniersbedijf tuin- in iA%osc«AF$«mTNf Na deze aktiemaand zijn wij exclusief open voor belangstellenden op afspraak X Nu volop in bloei, •j in de kleuren paars, rood, roze en wit Een deel van de Rotterdamse 'bruggenexpositie' van vier ZEVENHUIZEN - Donder- leerlingen van het Waddinxveense Coenecoop College. (Fo- dagmorgen 3 oktober van half Nu bij GroenRijk 1.25 5 voor 5,- 'bruggenexpositie' ense Coenecoop Coll to: Jeroen Dijkhuizen - Coenecoop College). g W" ilw Burgemeester i l l ZEVENHUIZEN l 4 4 jaar te zien is. M. MOS sr. af in Apeldoorn. den proberen revanche te ne men. groep is op zes plaatsen ge wijzigd. Matt Lyles (Alcom-Capelle), trainen, spelen, videobanden bekijken en bespreken. Het was al met al heel vermoei end, maar uiterst leerzaam voor iedereen1. bleef met 3-1 aan de goede kant van de score. ƒ39,95. ƒ24,95. voorgaande jaren werd PZ- Dynamo voortdurend door op papier mindere góden in de en wist niet meer wat hij deed. Een dag later werd hij met alleen een t-shirt en zo merjack aan dood aangetrof fen. Rechtbankpresident mr. L. Verheij vond het vreemd overige gemeenten vrijwilli gers bereid zijn gevonden werk te maken van telefoni sche klachten over discrimi natie. Het ADB-bestuur handelt elke klacht in overleg met de klager verder af. Geble ken is echter dat de werk wijze van het Anti Discrimi natie Bureau nog te weinig bekendheid geniet. Daarom is dezer dagen aan de meldpunten extra aan dacht besteed, zodat bijge dragen kan worden aan een grotere naamsbekendheid. De rechtbank wil dat nu la ten onderzoeken bij de fabri kant van de apparatuur en wil de luistervinken laten ho ren en getuigen. De jeugdtheaterschool, die les geeft aan kinderen en jon geren van 5 tot en met 20 jaar, kent twee afdelingen: de speelleerklasafdeling en de school Zuid-Holland aan de Turfsingel in Gouda begint dinsdag 1 oktober weer met haar lessen in het centrum voor kunstzinnige vorming ’Kreater’ aan de Kerkstraat in Waddinxveen. van 14.00-16.00 u ontwerp- en adviesburo risico’s. De Gouwestem liet zich daar echter niet van weerhouden. WADDINXVEEN/GOUDA - De Waddinxveense schilde res Liz Venema (J.W. Friso- weg) exposeert composities in olieverf en gemengde technie ken op donderdag 3 oktober (12.00-20.00 uur), vrijdag 4 oktober (10.00-17.00 uur) en zaterdag 5 oktober (10.00- Prinsen Schouw 1Hazerswoude, tel. (0172)47 52 99 ken. Toon Gerbrands meent dat PZ-Dynamo niets in de te zoeken heeft en oefent met zijn daarom volop tegen bui tenlandse clubs. Voor de kinderen is er een ne venprogramma en voor de al lerkleinsten is er oppas. van Zellik en Lennik. Teun Buijs was zeer content over de teambuilding tijdens De legpenning van de Goudse Kamer, die is verfraaid met de beeltenis van de Romeinse handelsgod Mercurius, werd uitgereikt in restaurant ’De Strandgaper’. De heer Heijkoop ontving de legpenning ter gelegenheid van zijn 40-jarig dienstver band uit handen van C. Wig- gers, bestuurslid van de Ka mer van Koophandel voor Midden-Holland. Op die wijze werd de waarde ring uitgedrukt voor de wijze waarop de verwarmingsmon- teur zich heeft ingezet voor zijn bedrijf en zo de ontwik keling van de regionale eco nomie mede heeft bevorderd. De geschiedenis van P. Visser Zn. gaat terug tot in 1903 toen P. Visser een smederij begon aan de Dorpsstraat 169 in Zevenhuizen. Het be drijf is hier nog altijd geves tigd. In de jaren dertig zijn twee zoons als firmanten toe- pen, maar de agenten ver wachtten toch dat hij op ei gen kracht naar Rotterdam zou terug lopen. Een stevige wandeling zou hem goed en ontnuchteren. De man had echter ook kal- Het tweetal wordt verweten dat zij in februari een man in hulpeloze toestand in de vrieskou hebben achtergela ten in de verlaten Zevenhui- zense buurtschap Oud Ver laat. De man - de 37-jarige N. Jaddoe uit Gouda - overleed op die plek in dezelfde nacht aan onderkoeling. De rechtbank werd vooral nieuwsgierig na het lezen van nieuwe verklaringen van ge tuigen. Die zouden over de mobilofoon hebben vernomen dat de agenten wel degelijk op de hoogte waren van de identiteit van de man. De agenten hebben dat altijd ontkend. Het slachtoffer werd op vrij- met de Stichting Vluchte- ZEVENHUIZEN - Jubilaris J.S. Heijkoop, verwarmings- monteur bij P. Visser Zn. in Zevenhuizen, heeft vrij dag 20 september de gouden legpenning met bijbeho rende oorkonde van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland ontvangen. waar ruim 500 kinderen en jongeren theaterlessen vol gen en meewerken aan pro ducties. ZEVENHUIZEN - De Zevenhuizense volleybalvereni ging Rentokil-ZVH presenteert zich zaterdagavond 28 september om zeven uur- een week voor de competitie - officieel aan haar trouwe supporters. Dat doet de for matie van trainer Teun Buijs met een demonstratie- wedstrijd tegen Piet Zoomers-Dynamo in dorpshuis Swanla in Zevenhuizen. Daar komt bij dat het Wad dinxveense mannenkoor on der leiding van Martin Mans in haar 15-jarig bestaan al vier cd’s heeft uitgebracht. Zo’n vijfde cd moet het pu bliek dan ook wel aanspre ken. De daadkracht van De Gou westem wordt in ieder geval in muzikale zin beloond. Mar tin Mans weet zijn mannen op déze muziekdrager aan te zetten tot homogene zang en waar nodig expressief aan te moedigen. De cd levert een diversiteit aan stijlen op. Van traditio nele kerkmuziek tot populair, met een kleine zijsprong naar de opera. Die diversiteit zorgt er voor dat de nieuwe cd van het begin tot het eind een mu zikaal avontuur is. Waddinxvener Martin Mans, stander van zaterdagavond, heeft weliswaar aan kracht ingeboet door het vertrek van spelverdeler Jeroen Bijl, mid- denaanvaller Mike van de Goor en libero Richard Schuil, maar heeft nog zoveel der ervaring in huis dat de Apel- doomse formatie van trainer Toon Gerbrands weer als be langrijkste kampioenskandi- daat geldt. Reinder Nummerdor, Albert Cristina (beiden Kuipers- Zwolle), Twan van Kuyk (WC) en Jorg Radstake Het is de grote vraag hoe ZVH met een sterk gewijzig de selectie zal presteren in de Piet Zoomers-Dynamo, tegen- 17.00 uur) in de Agnietenka- komende SNS-League. De pel aan de Nieuwe Markt in Gouda. Liz Venema is lid van de Waddinxveense Kunst Kring Ferry van Hal (Radius), Max en exposeerde reeds meerde re malen in de Goudse Agnie- tenkapel en op diverse groep stentoonstellingen elders in de Goudse streek. De Waddinxveense schilde res deelt deze fraaie exposi tieruimte met Mimi Kok (Amsterdam) met aquarel, Paula Eys (Heenvliet) met krijt en aquarel, Cora Bokho ven (Gouda) met portretten, Marion Kok DEN HAAG/ZEVENHUIZEN/WADDINXVEEN - De rechtbank in Den Haag heeft de rechtzaak tegen twee Goudse politieagenten aangehouden tot dinsdag 3 de cember in verband met nader onderzoek. MOERKAPELLE - De jaar lijkse schaaktweekamp tus sen de bevriende verenigin gen Leithen (Leiden) en Moerkapelle vond deze keer plaats in dosphuis Op Moer. Er werd geschaakt aan 22 borden. Moerkapelle was enigszins verzwakt door het ontbreken van enkele sterke spelers. Leithen won ver diend met 13,5-8,5. Na het schaken (er was geen- onderlinge competitie bij de senioren en bij de jeugd - war Hugo van Elteren zijn koppo sitie versterkte - werd de der de ronde gespeeld) werd er triviant gespeeld. Volgend Het doel van de bijeenkomst, een initiatief van vrouwen uit verschillende kerken van Oud Verlaat, Zevenhuizen en neel, een uur zang- en steen vorming en een uur dans- en bewegingsvorming. In het derde leerjaar werken ze mee aan de produkties van de school. De speelleerjaarklasgroepen in Waddinxveen zijn in Kre ater op iedere woensdag van 13.30- 15.00 uur voor 7-9 jari gen (kosten 275,-) en van 15.30- 17.30 uur voor 10-12 jarigen (kosten 350,-). De in zes gemeenten actieve Stichting Jeugdtheaterschool Zuid-Holland (tel. 0182- 584877) is in vijfjaar tijd uit gegroeid tot een instelling GOUDA/WADDINXVEEN - Stichting De Vierstroom (kruiswerk en maatschappe lijke dienstverlening in Mid den-Holland) gaat in het wijkgebouw aan hetRaad- huisplein Nieuwerkerk aan den IJssel een serie van vijf bijeenkomsten houden met als thema ’Opvoeden is een kunst’. De eerste avond is woensdag 30 oktober van 20.00-22.00 uur. De reeks is bestemd voor ouders en verzorgers van kin deren in de leeftijd van onge veer anderhalf tot drie en een halfjaar. De avonden worden geleid door een wijkverpleegkundi ge van Ouder- en Kindzorg en een opvoedingsvoorlichtster. De kosten bedragen in totaal ƒ25,- per persoon voor leden van de vereniging De Vier stroom (op vertoon van lid- maatschapspas) en ƒ90,- per persoon voor niet-leden. Aanmeldingen en informatie over deze bijeenkomsten bij De Zorglijn van De Vier stroom, tel. 0182-594500 op werkdagen van 08.30-17.00 uur. In de opleidingsklas, die in dat het Openbaar Ministerie Gouda draait, krijgen de leer- (OM) niet nader had gekeken lingen wekelijks twee uur to- naar verklaringen van scan- nerluisteraars die hadden ge hoord dat Jaddoe wel een be kende van de politie was. De agenten hadden de man dan immers gewoon naar huis kunnen brengen. Het OM is niet doorgegaan met het onderzoek, omdat zo’n eventuele conversatie volgens de officier niet meer te achterhalen is. door de Waddinxveense orga- den (telkens twee sets) nist Jaap Akkerhuis wordt begeleid. Drs. Arie Oostlander, oud-in- woner van Zevenhuizen, CDA-Europarlementariër en net teruggekeerd als waarne mer tijdens de verkiezingen in Bosnië, zal de dienst leiden en de aanwezigen vertellen over zijn werk, waarbij het gekozen thema centraal staat. De jeugdtheaterschool pro grammeert dit jaar voor het eerst in haar ’eigen huis’ (De Garenspinnerij te Gouda) professioneel jeugdtheater. GOUDA/WADDINXVEEN - Het Middenhollandse meld punt voor discriminatie op het gebied van ras, afkomst, geloof of sexuele geaardheid is in Waddinxveen bereik baar via de telefoonnum mers 0182-631932, 0182- 618796 en 0182-614772. Het Regionaal Anti Discri minatie Bureau Midden- Holland (ADB) houdt zich bezig met het bestrijden van onterechte discriminatie in de Goudse streek. In Waddinxveen en Gouda bestaan onafhankelijke meldpunten, terwijl in de WADDINXVEEN/ROTTER- DAM - Inspelend op de actu aliteit van de nieuwe Eras- musbrug in Rotterdam heeft handvaardigheidsdocent Je roen Dijkhuizen van het Coe- necoop College in Waddinx veen zijn VBO-leerlingen op dracht gegeven een schaalmodel van een brug te maken. De leerlingen hoefden niet een technisch gezien uitvoer baar model te ontwerpen. Centraal bij deze opdracht dag 16 februari door de agen ten opgepikt bij het NS-sta- tion Gouda-Centraal, omdat hij lastig was. Hij had onder meer een por taal vervuild met ontlasting GOUDA/WADDINXVEEN - De Stichting Jeugdtheater- en was dronken. Omdat de agenten er hun auto niet aan wilden wagen, vroegen ze om een politiebusje, waarmee ze naar Rotterdam reden. Aanvankelijk wilden ze de man achterlaten bij een me trostation in de Maasstad, maar uiteindelijk zetten ze hem in Oud Verlaat uit de au to. De man kon nauwelijks lo- opleidingsklasafdeling. In de speelleerklas, waarvan in Waddinxveen sprake is, maken de leerlingen op een speelse wijze kennis met het vak theater. Het lespakket bestaat uit 25 lessen toneel en 5 zang- en danslessen, meringsmiddelen ingenomen Aan het einde van het seizoen werken de leerlingen mee aan een gezamenlijke uitvoe ring in De Garenspinnerij in Gouda. die pas enkele jaren voor het koor staat, heeft op deze cd gebruik gemaakt van het mu zikale verleden van het koor, maar voegt er nieuwe ele menten aan toe. In muzikaal opzicht ver woordt deze cd op een verfijn de manier de plannen van de ze nog jonge musicus wat hij met dit mannenkoor van plan is en toe in staat is. Van de 19 opgenomen num mers zijn er niet minder dan 10 die door de dirigent be werkt zijn. Vooral de bewer king van het doodgewone ’Op de grote stille heide’ heeft verbeeldingskracht in de uit voering, meer dan Tn een blauw geruite kiel’. De opname van het Zigeuner- koor uit de opera Til Troava- tore’ getuigt er van dat koor dirigent en organist Martin Mans het klassieke niet schuwt. Extra winstpunten op deze cd is de begeleiding. Naast wer ken als ’Where you there’ en ’Evening Prayer’, die uitste kend a capella gezongen wor den, spelen Ben Kramer op de vleugel en Bert Elbertsen op orgel fraaie partijen bij ’Zoals ik ben’ en ’O Heer Je zus’. Vooral bij het Zigeunerkoor laat Ben Kramer horen welk een begaafd pianist hij is. Winstpunten die bijdragen aan de duidelijkheid van het klankbeeld. Liefhebbers van mannen koorzang met een gevarieerd repertoire kunnen hun hart ophalen bij het luisteren van de nieuwe cd van het Christe lijk Waddinxveens Mannen koor De Gouwestem. Prijs Cassettebandjes WADDINXVEEN - Classic FM, het grootste klassieke commerciële radiostation dat sinds 30 april 1994 via de ether uitzendt, wordt met in gang van dinsdag 1 oktober ook in Waddinxveen via het kabelnet doorgegeven op FM- frequentie 100.4. De programmering van Clas sic FM bestaat uit klassieke muziek van 06.00-22.00 uur en jazz van 22.00-06.00 uur. Presentatoren zijn onder an dere Anne van Egmond en Louis van Dijk. Classic FM zendt 24 uur per dag uit en is in het grootste deel van het land te ontvan gen. In de Randstad is de FM- frequenties van deze zender 101.2. getreden waardoor de be drijfsnaam werd gewijzigd in P. Visser Zn. De 56-jarige heer Heijkoop heeft op de toenmalige am bachtsschool in Gouda de op leiding tot bankwerker-smid gevolgd. Op 20 augustus 1956 trad hij in dienst bij P. Visser Zn. als smid. De jubilaris heeft binnen het bedrijf diverse werkzaamhe den verricht zoals onder an dere het repareren en schoon maken van kolen- en olieka- chels, het repareren van landbouwmachines, het in stalleren van verwarmingsin- stallaties bij tuinders en het maken en monteren van alle soorten staalconstructies. De afgelopen 15 tot 20 jaar bestonden zijn werkzaamhe den voornamelijk uit het in stalleren van centrale ver- warmingsinstallaties in woonhuizen en bedrijfspan den. Backer (Radius), Joost Loom- an (Sudosa), Gijs Ronnes (Vo- CaSa) en Kristian van Wel (heren-2) nemen de plaatsen in van Brecht Ro denburg (Roeselaere), Rob Grabert (Moers) en Rini Bou- tens (Vrevok). van der Velden (Veldhoven) met panfluiten, Noor Kooij- man (Waddinxveen) met di verse kaarten en Ank Even- blij-Sievers (Hazerswoude- Dorp) met handvorm keramiek. ZEVENHUIZEN - Zondag middag 29 september is er om vier uur onder het motto ’Ontmoeting over drempels verdediging, heen’ weer een bijzondere oe cumenische dienst in de Ge reformeerde Kerk aan de Teun Buijs: ‘Het was voor een Dorpsstraat in Zevenhuizen. Aan de door lidmaten van vier geloofsgemeenschappen pleet. De dagen bestonden uit in Zevenhuizen-Moerkapelle voorbereide dienst met als thema ’Europa: Falen en vi sioen’ werkt mee het YMCA Gospel Choir uit Schevenin- gen, terwijl de samenzang ZVH won in de poulewedstrij- 2_. '2van St. Quentin en Lyon en speel de gelijk tegen Emon en Cas- sonanterro (1-1). In de halve finales rekenden de mannen van Teun Buijs af met Asnières (2-1). In de finale was het nationale team van Algerije na span nende strijd net iets te sterk (3-2). De Belgische tegenstanders, die inmiddels al aan haar competitie begonnen zijn, wa ren twee dagen later in Vil voorde te sterk voor ZVH. Zellik won met 3-0 en Lennik stond de schoonheid van de brug als vaste oeververbin ding. De originele oplossingen van Amo van der Laan, Nienke Huijzers, Joris Rotteveel en Pamela van Delden zijn op dit moment te bezichtigen in de hal van het Maritiem Mu seum Prins Hendrik in de Maasstad tijdens de tentoon stelling ’Erasmusbrug - ge- Moerkapelle, is elkaar te be- schiedenis en bouw’, die tot moedigen en op te bouwen in zondag 15 december van dit het geloof. tien eif uur houdt ’Vrou wen bouwen aan Gods Ko ninkrijk’ de maandelijkse koffie-ochtend in het Her vormd Centrum aan de Dorpsstraat 156 in Zevenhui zen. Het thema van de ochtend zal zijn ’Hollen of stilstaan’, toe gelicht door de spreker Gert van den Bos. ZEVENHUIZEN/MOER- KAPELLE - Het college cd-markt een nieuwe eigen cd uit brengen heeft o zijn van Burgemeester en Wethouders van Zeven- huizen heeft besloten de f gemeenteraad, via de be- treffende commissie, ter vaststelling aan te bie- I den de Verordening bin- WADDINXVEEN - Het Christelijk Waddinxveens Man nenkoor ’De Gouwestem’ heeft een niet geringe last op de schouders genomen. In een toch enigszins tanende BOSKOOP - Zaterdag avond 28 september om tien uur treedt in de Bo- skoopse jongerensociëteit De Tunnel op de swingen de feestband ’Allez Mama’. De toegangsprijs bedraagt tien gulden. ’Allez Mama’ speelt al weer drie jaar door heel het land op de kleine en grotere podia. Het is eerste klas feestmuziek ver mengd met veel cajun- en zydeco invloeden. Hun hit singel ‘Je liegt dat je barst' stond dit jaar enkele maanden hoog in de diver se vaderlandse hitparades. I lingenwerk Waddinxveen en omgeving wordt met ingang van 1 januari 1997 opgezegd. Er wordt j nu overleg gestart om- trent de gemeentelijke fi- I nanciering van deze stichting per diezelfde datum, s De gemeenteraad wordt tenslotte, via de be- treffende commissie, 1 voorgesteld om de huidi ge Winkelsluitingsveror- dening aan te passen aan de nieuwe Winkeltijden- wet. Een en ander in verband met het vervallen van de Winkelsluitingswet per 1 januari 1996. jaar mag Moerkapelle in Lei- Het voorstel is om de in de huidige verordening voorkomende regelingen 1 omtrent de openingstij- den ongewijzigd in de aan te passen verorde- ning op te nemen. nentreden ter uitvoering noodverordeningen’. Deze nieuwe gemeentelij- ke verordening regelt de relatie tussen de binnen- tredingsbepalingen en het gebruik van noodbe- voegdheden in Zevenhui- zen-Moerkapelle. Het college heeft verder I in principe ingestemd met een aantal wijzigin- gen van de ’Verordening I houdende regels omtrent de verdeling van woon- ruimte’ (Huisvestings- verordening) en deze met verzoek om commentaar I voorgelegd aan Woon- I partners Midden-Hol land in Waddinxveen, de j beheersstichting van drie woningbouwverenigin- I gen. De overeenkomst van Ze- venhuizen-Moerkapelle De eerste competitiewed strijd op eigen bodem is za- (WC) en terdag 12 oktober tegen Link- (EAW) werden aangetrok- (Zoetermeer) AMVJ uit Amstelveen. Moge- met beren van hout, Thea lijk wordt dit duel in verband met een televisie-uitzending vaderlandse competitie van Sport7 verplaatst naar vrijdagavond 11 oktober. Om zich goed voor te berei den op de competitie maak ten de Zevenhuizenaren vori- Zijn grote wens is om dit jaar ge week een tournee door hoge hogen te gooien in de Frankrijk en België, In Parijs Champioens League. In de eindigde ZVH in een sterk be- zet toernooi op de tweede plaats. Daarna verloren de Zevenhuizenaren in België voorronden uitgeschakeld. Voor noodgevallen houdt Toon Gerbrands Jan Posthu- ma achter de hand. De 33-ja- de trip. De trainer experi- rige midden-aanvaller bouwt menteerde volop met blok- gevarieerde aanvalsspel (double quick) en side-outspel. kennismakingsreis. Voor het eerst was de selectie com-

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 13