Wisselende Ook mannen zijn welkom in salon de beauté Caroline uitslagen WSE-jeugd Politie bureau aan Limaweg in najaar 1997 in gebruik RTW-radio op open dag in 'de Passage' Rijpen van bananen begint in Moerkapelle Elke dag in de bus... Geen alcohol in het verkeer 't Stoepje Trouwen aan Pias weg is geen probleem Bingo in Het Zuidhonk Rijn en Gouwe ini I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 sen de vijf en zes mil|oen gulden, is volgend najaar (november 1997) klaar en wordt neeeraezc het Wadainxveense architectenbureau Stuurman Partners BV. (Tekening: Stuurman Partners BV). sabon de. beauté ar o bine Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze I vrijblijvende kennismaking betaalt u 13,75. Het nieuwe en al weer tien procent groter gegroeide districtsbureau van de politie IJssel en Gouwe aan de Limaweg in Waddinxveen kost tussen de vijf en zes miljoen gulden, is volgend najaar (november 1997) klaar en wordt neeeraezet naar een ontwerp van het Waddinxveense architectenbureau Stuurman Partners BV. (Tekening: Stuurman Partners BV). 1 van het aan de Limaweg in Waddinxveen in aanbouw zijnde nieuwe districtspolitie IJssel en Gouwe van het korps Hollands Midden. (Foto: Sjaak De funderingspalen bureau van de distri Noteboom). •Tirrdl ♦I IM De Waddinx veense schoonheids specialiste Caroline van Schaik (31) in haar 'sa lon de beauté Caro line' aan het Herbarenerf 20 in Wad dinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). U BENT VAN HARTE WELKOM VOOR: kapelle is specialist en we de Naam: Adres: Plaats: V-;- - -v Herbarenerf 20 2743 HA Waddinxveen Lid ANBOS Stivas gediplomeerd SCHOONHEIDSVERZORGING VOOR HEM EN HAAR (0182)61 13 27 06-52 75 10 37 - SCHOONHEIDS VERZORGING VOOR HEM EN HAAR. LICHAAMS EN DEELMASSAGE. NEODERMA CHINESE KRUIDEN DIEPTE- PEELING. ZEER EFFECTIEF IN DE STRIJD TEGEN: ACNE, HUIDVEROUDERING, PIGMENT- EN OUDERDOMSVLEKKEN, VERSLAPTE ONZUIVERE HUID. INFRAROOD SAUNA BEHANDELING VOLGENS AFSPRAAK. Ook C-2 staat weer met beide benen op de grond. Zij moes ten de punten aan Lekker- kerk C-2 meegeven. Het werd 4-10. D-l kon in de eerste helft het net niet vinden van Haastrecht D-l. Pas in de tweede helft vielen de de drie F-2 blijft verrassen. Ook bij Soccer Boys F-4 pakten zij de volle winst door met 1-4 te winnen. F-3 speelde de eerste competitie wedstrijd bij Be Fair F-5. Met name in de tweede helft bleek Be Fair wat te sterk. Het werd 7-1. De meisjes-pupillen ontmoet ten een tegenstander van ei gen formaat. Zij speelden op eigen terrein tegen de meisjes van CVC Het werd 1-3. On danks een wedstrijd van wei nig niveau wisten de meisjes junioren met 2-3 te winnen strijd zagen de supporters bij ONA E-3 en WSE E-3. De punten bleven bij ONA nadat het uiteindelijk 3-2 was ge worden. Het meest onfortuilijk was E- 4 dat heel aanvallend speelde maar niet wist te scoren te gen Floreant E-3. Twee coun ters van Floreant betekende wel twee doelpunten. E-5 maakte hun debuut tegen Floreant E-6. De spelvreugde was er, maar er moet nog flink aan dit nieuwe team worden gesleuteld. Floreant was heel doelgericht en won met 0-13. F-l ging naar Waddinxveen F-l en kwam heel verrassend met 1-0 achter te staan. De tweede helft werd er door WSE zeer goed gevoetbald wat resulteerde in een 1-4 overwinning. of vier bezig. Heel recent heb ben we contacten met India gelegd. Daar verwachten we veel van*. ‘India is relatief gezien er niets in orde in China*. Het is organisatorisch onmo- om per boom en per 11_*21Z» J_? rijp is om te plukken. De ba nanen worden daarom tege- 1 van de meisjes van Berkel. Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad op Rijn en Gouwe. I gen de mogelijke van de nieuwe trouwloca tie van Ton Ververs aan de Piasweg niet ontvan kelijk te verklaren. Het is onze prijsstelling wereld- we gaan overal persoonlijk naar toe*, somt H. Snaathorst op. ‘Mensen willen best zaken Wij houden ons voor 90% met met je doen, maar ze willen export bezig*, vertelt Interko- directeur H. Snaathorst. ‘In- terko BV bestaat sinds 1968 en is gespecialiseerd in het wel naar je kijken. Japan is een meesterlijk land om za ken mee te doen. De Japan ners zijn bereid om geld voor ontwerpen en vervaardigen goederen te betalen, maar ze doen boter bij de vis. We zijn ook bezig me de Russische landen, Balkan, Tjechië*. ‘De Russen zijn zakenlui tot en met, echter nog met wei- WADDINXVEEN - Aan het Herbarenerf 20 in Waddinx veen heeft Caroline van Schaik haar ’salon de beauté Caroline’ geopend. De Stivas-vakgediplomeerde schoonheidsspecialiste en nieuw ANBOS-lid richt zich op schoonheidsverzorging voor hem en haar. WADDINXVEEN - In het winkelcentrum ’de Passage’ wordt komende zaterdag 28 september aan het begin van de herfst een ’open huis’-dag gehouden met veel mode-informatie en allerlei andere activiteiten. De lo kale RTW-radio maakt er rechtstreekse programma’s van in totaal zes uur. WADDINXVEEN - Vorige week meldde het Weekblad voor Waddinxveen dat De Graafs Bakkerijen in Bun- schoten-Spakenburg een par tij ’Oma’s Cake’ uit de handel had genomen, omdat de geur en de smaak konden afwij ken. Daarbij werd aangege ven dat dit bakkerijbedrijf wekelijks een kraam in ge bruik heeft op het parkeerter rein Beukenhof. Dat is on juist. De bedoelde kraam op zaterdag wordt wekelijks be zet door bakkerij ’t Stoepje. manager fungeert politiecom missaris E. Wegman. Het politiekorps. Hollands Midden is bijzonder ingeno men met het in aanbouw zijn de districtsbureau van IJssel en Gouwe in Waddinxveen, waarvoor Waddinxveens eer ste burger als een tijger geeft gevochten om het in het Gou- wedorp gerealiseerd te krij gen. Er is in dit politiedistrict na melijk dringend behoefte aan nieuwe huisvesting, want aan de Mozartlaan is het ar moe troef in het tradionele probleemdistrict van de poli tie: te weinig politiemensen, te weinig geld en te veel bur gemeesters. Voortaan zullen alle diensten onder één dak gebracht kunnen worden. De locatie aan de Lima wordt door de politie als ideaal ge zien, omdat er goede uitvals wegen zijn naar alle hoeken en gaten van het district. Korpschef S.J. van Hulst was blij dat uiteindelijk niet is be sloten het bestaande dis- WADDINXVEEN - A-l van WSE-voetbal speelde tegen Gouda A-l een slechte wed strijd. De Waddinxveners wisten een 0-1 achterstand toch nog om te buigen naar een 2-1 voorsprong. Voor het eindsignaal wist Gouda ech ter de verdiende gelijkmaker alsnog binnen te schieten (2- 2). B-l lijkt wat beter met de sterke tegenstand om te kun nen gaan. Bij Vrienden schaar B-l werd hard ge werkt. Drie corners beteken den echter drie tegen treffers (3-0). Na de sterke wedstrijd tegen Sparta verleden week liet C-l een zeer matig vervolg zien. Nieuwerkerk C-l kreeg vrij gemakkelijk de winst cadeau (6-1). trictsbureau in de Groens- waarden te gaan verbouwen en uit te breiden. Tijdens de bouw kan het politiewerk na melijk ongestoord doorgang vinden. Burgemeester Van der Lin den, die Nieuwerkerk aan den IJssel bedankte voor de Waddinxveense voordracht, overhandigde districtschef Nico van Ooik als welkomst geschenk een schilderij van koningin Beatrix van de Goudse kunstenares Carla Rodenburg. pijnen en Vietnam tot Korea en Australië. ‘Wij zijn een kleine firma, maar in onze markt heel erg bekend. We hebben punt één een kwalita- condities, acné-behandelin- gen, aromatherapie, massage en voedingsleer. ‘Ik weet dat het een taboe is als mannen ook hun huid bij een schoonheidsspecialiste laten verzorgen, maar ik pro beer aan dat taboe wat in mijn praktijk te doen door mijn salon ook voor serieuze mannen open te stellen voor een meer of minder uitgebrei de gezichtsbehandeling of een ontspannende lichaams- of deelmassage met aroma therapie. Want lichaamsver zorging is natuurlijk voor zo wel vrouwen als mannen heel erg belangrijk1. Op het programma van ’salon de beauté Caroline’ (tel. 0182-611337, 06-152751037) Waddinxveense doelpunten (3-0). Waddinxveen D-2 stribbelde flink tegen tegen WSE D-2. De wedstrijd bleef tot het ein de toe spannend. In een leuk duel trok WSE aan het lang ste eind en won de derby met 3-6. E-l heeft wel de kwaliteiten, maar het komt er nog niet echt uit. Ook bij Bodegraven E-l liep het niet lekker. Het werd 2-1 voor Bodegraven dat voor alle doelpunten te kende. E-2 blijft er echter lustig op los scoren. Deze keer was Bo degraven E-2 de tegenstan der die met 12-0 buitenspel werd gezet. Nadir Jamil scoorde zijn eerste doelpunt. Een hele spannende wed- rijp, niet te eten. In dozen en op pallets worden de bananen in de bananenrijpunits van Interko geschoven. ‘De minimale bewaartempe- ratuur, de temperatuur waarbij de banaan groen blijft, is 13 graden*, legt H. Snaathorst uit. ‘De tempera tuur waarbij een banaan be gint te rijpen is 18,5 graden. Bij deze temperatuur komt een chemisch proces op gang, de banaan gaat zich ontwik kelen. Door deze ontwikke- 1 om in suikers, de smaak wordt bepaald. Het ’opwarmen’ ge beurt binnen 12 uur. Om de bananen in de cel allemaal te gelijk te laten rijpen wordt rijpgas de cel ingeblazen. Vervolgens wordt de tempe ratuur volgens een zoge naamd ’rijpschema’ terugge bracht. Afhankelijk van de lo gistieke bedoeling wordt een schema ingetoetst, waarbij de banaan zich uiteindelijk zo danig ontwikkelt dat hij voor de klant interessant wordt. Hij is dan geel. De bruine plekken ontstaan door onder koeling, bewaren in de koel kast bijvoorbeeld, of door een te hoge bewaartemperatuur zoals thuis op de fruitschaal*. H. Snaathorst: ‘Als gevolg van groei zijn wij ons gaan specialiseren. Onze hoofdac tiviteit is de fruitsector, voor namelijk bananen. De handel in bananenrij p-units heeft een L Europa is eigenlijk capaciteit aan bananenrijpin- stallaties. Min of meer ge dwongen zijn wij steeds ver der weg aan het raken. Tja, en je kan maar een ding tege lijk goed doen*. In 1993 kreeg Interko de Ko- ning Willem I plaquette uit gereikt. Een prijs voor inno vatie en technologie. WADDINXVEEN - In wijkge- bouw Het Zuidhonk (Zuidpla- slaan) wordt zaterdagavond 28 september om acht uur weer een bingo-avond gehou den. De bingo-avonden mo gen zich verheugen in een vaste groep bezoekers. Er worden acht gewone rondes gespeeld met mooie prijzen. Hierna wordt een superronde gedraaid met een superprijs als hoofdprijs. De gewone rondes kosten ƒ1,- per kaartje, de superronde kost ƒ2,50 per kaartje. Te vens is er een loterij met vele leuke prijzen. MOERKAPELLE - Het rijpen van bananen begint in Moerkapelle. Dat meldt het magazine ’Ondernemen in Midden-Holland’ van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland in Gouda over de Moer- kapelse universele marktleider op dit terrein Interko BV, dat nog in 1993 de Koning Willem I plaquette voor innovatie en technologie uitgereikt. pend, in South Carolina. Min of meer noodgedwongen, maar wel leuk hoor. De markt is groot, de kosten van transport zijn hoog dus deze stap lag voor de hand. Voor deel voor ons hier is dat ze daar dicht bij het vuur zitten, ze horen het meest*. Interko heeft contacten over prachtig geel gerijpt in heel de wereld. Van de Philip- staan naast schoonheidsver zorging voor hem en haar en lichaams- en deelmassage ook Neoderma Chinese krui den dieptepeeling (zeer effec tief in de strijd tegen acné, huidveroudering, pigment en ouderdomsvlekken en ver slapte en onzuivere huid) en infrarood sauna voor stijve en vermoeide spieren. De lokale RTW-radio ver zorgt komende zaterdag de gehele dag rechtstreekse uit zendingen in het winkelcen trum ’de Passage’. Van 10.00 uur tot 16.00 uur worden de programma’s uit gezonden vanuit een grote mobiele studio op het plein voor de Kruiskerk. Op die manier kan het pu bliek kennis maken met de activiteiten van de RTW en zelf zien en horen hoe pro gramma’s tot stand komen en de ether in gaan. Tal van presentatoren en pro grammamakers zullen die dag hun opwachting maken, zodat de voor velen bekende stemmen ook een gezicht krij gen. Op allerlei manieren kunnen de bezoekers genieten van de activiteiten die rond de diver se uitzendingen te zien zijn. Er zijn optredens van een country dansgroep, een cel- logroep en een accordeonist van het centrum vooor kunst zinnige vorming Kreater. Verder zijn er de White Ma- sions, gevormd door leden van het Stichting Muzikan ten Collectief Waddinxveen. Zowel ’s morgens als ’s mid dags wordt onder leiding van de presentator Sander van Dijk een karaoke-wedstrijd gehouden. De prijsuitreiking daarvan is om kwart over drie. Het rad van avontuur wordt die dag een aantal malen ge draaid, waarbij leuke prijzen te winnen zijn die door de winkeliers van de Passage beschikbaar zijn gesteld. RTW zendt de hele week dag en nacht uit en is via de ether te beluisteren op FM 105.8 en via de Waddinxveense kabel op 93.1. In haar programma’s komen allerlei aspecten van de Waddinxveense samenle ving aan de orde. Naar populaire programma’s als Nieuwscafé, Sportcafé, de Waddinxveense Twintig en Nederlands op z’n best wordt De behandeling is altijd vol gens afspraak. Deze en vol gende maand is er sprake van kennismakingsaanbiedingen op het gebied van huiddiag- nose en een aangepaste reini ging (f 30,-) en ontspannende rug-, schouder- en nekmassa- ge met essentiële olie (f25,-). Caroline van Schaik is vast van plan haar klanten met kwaliteit, vakkennis, per soonsgerichte adviezen op professionele en ontspannen wijze van dienst te zijn en aan zich te binden. WADDINXVEEN - Aan de Limaweg is met enig officieel vertoon een begin gemaakt met de bouw van een nieuw bureau van het politiedistrict IJssel en Gouwe. Dit ter ver vanging van het te klein ge worden en ondoelmatige poli tiebureau aan de Mozartlaan, dat waarschijnlijk voor wo ningbouw zal worden ges loopt. Voor de bouwstart het pand, dat tussen de vijf en zes mil joen gulden kost en volgend najaar (november 1997) in gebruik moet worden geno men, kwamen korpsbeheer der mr. C.H. Goekoop (burge meester van Leiden), korps chef S.J. van Hulst (politie Hollands Midden) naar Wad dinxveen, mede om burge meester C.M. van der Linden te complimenteren met zijn succes het nieuwe districts bureau in het Gouwedorp te laten verrijzen en niet in Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor het Waddinxveense ar chitectenbureau Stuurman Partners BV (Brugweg) is dat op die plek het derde ontwerp op één rij. Links ervan is het door dit bureau ontworpen kantoorpand van het notaris kantoor Van der Meulen, r-~an en Ifco (fundèrihgsfecnniekéh)' in aanbouw en rechts ervan staat het eveneens door Stuurman Partners ontwor pen kantoorpand van schildersvakschool SVS. Aan de bouw van het dis trictsbureau, dat op het laat- MMI van koeltechnische appara ten voor zeer uiteenlopende toepassingen*. ‘Acht jaar geleden is een nieuw systeem bedacht om bananen te rijpen. Een kwali- nig financiële middelen. Toch tatief goed systeem, mede doen we goede zaken met ze. ontstaan door een logistieke Met de semi-Oosteuropese ommekeer. De ontwikkeling landen zijn we alweer ’n jaar van het rijpen van bananen hangt nauw samen met de wijze van vervoer*. Voorheen werden de bana nen in losse dozen vervoerd. ‘India is relatief gezien aar- Dat was zeer arbeidsintensief dig georganisserd. Zeker als en niet bevordelijk voor een je het vergelijkt met een land rendabel rijpingsproces. Nu als China. India is de grootste worden de bananen op pallets bananengroeier van de vervoerd, weliswaar nog steeds in dozen maar met op timale mogelijkheden voor rendabele rijping door de cir culatie van -geconditioneer de- lucht. Lucht is de rode draad door het hele gebeu ren*. H. Snaathorst: ‘Bekende mer ken als Chiquita en Dole zijn Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. ste nippertje door groei van het politiekorps tien procent groter mag worden dan op de laatste officiële tekening, ter wijl er in de toekomst nog ruimte is voor nog zo’n uit breiding, is twee jaar van plannen maken en onderhan delen voorafgegaan. Het pand wordt neergezet door het Stolwijkse aanne mingsbedrijf Boogaerdt Schmidt BV. Als adviseur treedt op Witteveen en Bos BV uit Deventer en als instal lateur Bagaco BV uit Wad dinxveen. Ontwerper Stuur man Partners BV is ook als constructeur bij het neerze- ten van dit pand betrokken. De Waddinxveense districts bureau, dat al de ’parel aan de Limaweg’wordt-genoemd, is het eerste in Hollands Mid den dat qua indeling en ruim te door een speciale project groep van de politie is be dacht. De Rijksgebouwendienst heeft ditmaal niets met dit unieke project te maken. Als project- druk geluisterd. Ook de pro gramma van de gezamenlijke Waddinxveense kerken op zondag en maandag verheu gen zich in een prima luister dichtheid. Vanaf zaterdag 5 oktober gaat de nieuwe programma- mering van RTW FM van start met tal van nieuwe pro gramma’s. De lokale RTW-ra dio gaat de band met haar luisteraars verstevigen. Het Waddinweense bedrijfs leven krijgt de mogelijkheid muziek aan te vragen voor een eigen verzoekplatenpro gramma, alle Waddinxveense sportverenigingen zijn uitge nodigd mee te werken aan het zaterdagprogramma Sportcafé en de donateurs van de RTW krijgen een ei gen programma. De 70 vrijwilligers van de RTW kunnen alleen hun werk voor de omroep blijven verrichten als de luisteraars de omroep ook financieel steunen. Voor hun medewerking ont vangen de vrijwilligers geen enkele beloning. De aanschaf van de noodzakelijke appara tuur, de muziek, Bumarech- ten en de huisvesting vergen echter jaarlijks een stevig be drag. Afgezien van de inkomsten via sponsoring en reclame, kan de RTW niet zonder de geldelijke steun van het Wad dinxveense publiek. Daarom is er op zaterdag 28 septem ber ook gelegenheid donateur te worden van RTW. Voor een minimum bedrag van ƒ25,- per jaar kan men het werk van de omroep steu nen en ontvangt men niet al leen vier keer per jaar de RTW Actueel, het omroep blad waarin alles staat over de activiteiten van de lokale omroep, maar dingen zij ook mee in een loterij waarbij zij fraaie prijzen kunnen winnen tijdens de programma’s van RTW op de feestdagen van kerst 1996. ‘Ja, naast vrouwen zijn ook mannen in mijn salon wel kom*, vertelt een enthousias te 31-jarige Caroline van Schaik, moeder van twee kin deren en sinds begin dit jaar in het bezit van het vereiste vestigingsdiploma. De Waddinxveense schoon heidsspecialiste woont inmid dels negen jaar in de woon wijk Zuidplas en was vijfjaar lang werkzaam in de thuis zorg bij de Stichting De Vier- stroom (kruiswerk en maat schappelijke dienstverle ning). In haar nieuwe vak heeft zij zich in de afgelopen tijd via diverse opleidingen en cur sussen bekwaamd, bijvoor beeld op het gebied van huid- De banaan is de meest gege ten vrucht ter wereld. Voor het merendeel van de mensen is ’n banaan ’n banaan. Over het waarom van de vorm wordt regelmatig gespecu leerd, maar vraagt iemand zich wel eens af hoeveel soor ten bananen er zijn en wat er aan vooraf gaat voor de ban aan zo 1 de winkel ligt? Er zijn zo’n 50 soorten bana nen en elke banaan wordt ge rijpt. Ook in India, de groot ste bananenproducent ter wereld. Interko BV in Moer- tief goed produkt, punt twee kapelle is specialist en we- i reldwijd marktleider op het wijd goed en punt drie: gebied van ontwerp en pro- duktie van bananenrijpsyste- men. grote vlucht genomen. In opa is eigenlijk een over- Postcode: I I WADDINXVEEN - Tijdens een alcoholcontrole in de nacht van vrijdag op zaterdag i werden door de politie op de Juliana van Stolberglaan 22 bestuurders gecontroleerd. Niemand was in overtreding. veense voorgesteld het bezwaar- schrift van W.W. Timmer en R.G.M. Brunklaus te- B t ver- I keersoverlast als gevolg van de nieuwe trouwloca- Het voorbereidingsbe- sluit voor de lokatie Plas- j weg 37 is door het college I van B. en W. genomen om f het gebruik van dit pand als trouwlocatie van de gemeente planologisch mogelijk te maken. Tegen dit voorbereidings- besluit hebben W.W. Timmer en R.G.M. Brunklaus, woonachtig aan de Piasweg 8a en 8b, i een bezwaarschrift inge- diend. Naar aanleiding van dit bezwaarschrift zijn de beide Waddinxveners verschenen op de openba re vergadering van de l vaste commissie van ad- vies voor de bezwaar- en beroepschriften van 21 mei 1996. Deze commissie heeft vervolgens aan het colle- l ge het advies uitgebracht om het bezwaarschrift niet-ontvankelijk te ver- klaren. B. en W. hebben met het advies ingestemd en stellen de gemeente- raad voor hetzelfde te doen. we reld, dat wil zeggen dat de meeste bananen uit India ko men*. ‘Heel veel wordt er wegge gooid als gevolg van Logistie ke miskenning. India nota bene, waar we npoit aan ge dacht hebben terwijl wij in China een groeimarkt ver wachten die maar niet van de trekkers op logistiek gebied, grond wil komen. Logistiek is Koek, en _Wichma Chiquita heeft ons indertijd -- benaderd en gevraagd een goed bananenrij systeem te gelijk bedenken. C. Bolkestein, de banaan te bekijken of de tijd eigenaar van Interko, is de ’uitvinder’ van het fraaie nieuwe systeem dat is geba- lijkertijd geplukt. Groen, niet seerd op het circuleren van j T 1 lucht. Het sloeg gelijk aan*. ‘In alle bescheidenheid kan ik wel zeggen dat wij wereld wijd marktleider zijn. Het principe wordt wel nage maakt, dat is vervelend, maar wij lijden daar niet on der. Vanaf de eerste dag heb ben wij goede contacten met bijvoorbeeld Chiquita, tot op zeer hoog niveau*. ‘Wij hebben twee jaar geleden een vestiging in Amerika geo- ling zetten zetmelen zich WADDINXVEEN - B. en W. hebben de Waddinx- gemeenteraad f .Ni -r.' T - - I I «saos*.

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 17