69<t SPETTERAANBIEDING Waddinxveen wil rondweg en extra brug over Gouwe la?5 FZ i l JL Brem/rier^ POSTERS vergroting van kleurnegatief ’4 50 Salt i 9.95 Schepraderen op eilandje Uitbreiding bij sociaal raadsvrouw Delftsblauw bord voor jarig Pelhrimov Muzikale avond voor senioren NU ƒ50,- T/M ƒ200,- KORTING Opbrengst collecte van f23.040,40 WOLLEN DEKBED van 150.00 1945 Gemeente koopt grond van tuinder NU TOT 100 KORTING WWSTTÓiW HARWA 30x40 50x70 10x15 I Twee huizen langs Brugweg ALLES VOOR UW OPEL.a Van Elswijk b.v. officieel Opel service-dealer kalkhoven TEXELANA Van Barlingen (0172) 21 51 40 Bedrijvencentrum De Valk’ Valkenburgerlaan 3 2771 CW Boskoop rnzTirrTTTn I Alisun Cleosun Hapro Palm Beach Philips L DS, HD geformatteerd nu S’ 0182-613500 V 4 Zj A OPLAGE 13.925 EXEMPLAREN VIDE» AUDI* FOTI U VINDT ONS HIER: Dat is één van de gewenste infrastructurele- en verkeers- ontwikkelingen in de kortge- INBRAAKBEVEILIGING een zaak van vertrouwen 1 3 dagen 10% korting op herenschoenen. najaarsnota van 1996. Het Instituut Sociaal Raads lieden Waddinxveen zal in vervolg op de gemeentelijke kerntakendiscussie en het doelmatigheidsonderzoek van de dienst, eind dit jaar een advies uitbrengen aan de gemeenteraad. Hierbij wordt het recente jaarverslag als uitgangspunt genomen. WADDINXVEEN - Maandagavond 30 september om acht uur houdt de culturele commissie van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW) voor de Waddinx veense senioren in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) de eerste avond van het nieuwe seizoen. Het programma op de eerste avond, dat de titel ’Dat is de kleine man’ heeft meegekre gen, wordt verzorgd door de Stichting Theatergroep Pom- modoro. Deze theatergroep trad al verschillende malen voor de Waddinxveense seni oren op. Pommodoro zal een muzikale voorstelling geven over lied- V Zie ook onze advertentie elders in deze krant. polderwaterpeil. Het kunstwerk van Eline Ouwendijk dat het laagteni- veau markeert heeft in twee opzichten met water te ma ken. De kern van het sym bool wordt gevormd door twee antieke schepraderen uit het gesloopte gemaal Bloemendaal (1875) aan de Henegouwerweg. jeszanger Louis Davids. Voor de ouderen een overbekende zanger van liedjes als ’In de Jordaan’, ’De Westertoren’, ’Omdat ik zoveel van je hou’, ’Naar de bollen’ en ’De olie man heeft een Fordje ge kocht’. De zaal gaat open om half acht en de toegangsprijs be draagt ƒ5,- per persoon. Ook mensen die jonger dan 55 jaar zijn en de voorstelling willen bijwonen zijn zij van harte welkom. Met het eind van de voorstel ling wordt door het Aanvul lend Openbaar Vervoer reke ning gehouden. fi I I In 1988 telde het Instituut Sociaal Raadslieden Wad dinxveen, nog 556 hulpvra gers, terwijl dit aantal vorig jaar uitkwam op 1.212. Niet alleen het aantal hul- paanvragen vertoont een stij ging. Ook de complexiteit van de hulpvraag is toegenomen met als gevolg dat de gemid delde behandelingstijd langer werd en de druk op de sociaal raadsvrouw drs. Corrie M.J. de Bakker groter. Ter verlichting van haar hui dige taak heeft het Instituut Sociaal Raadslieden Wad dinxveen het college van Bur gemeester en Wethouders ge vraagd geld beschikbaar te stellen voor een tijdelijke ad ministratieve kracht op part- time-basis. Het college is vorige week dinsdag met dit voorstel van de sociaal raadsvrouw ac- coord gegaan. De kosten voor deze tijdelijke medewerker bedragen naar schatting achtduizend gulden. Dit be drag dient volgens het college te worden meegenomen in de leden door het college van Burgemeester en Wethou ders van Waddinxveen uitge brachte structuurschets. Onder het motto ’Kernachtig in de Groene Metropool’ heeft het gemeentebestuur in de ruimtelijke schets het beleid tot 2015 voor wonen, werken, voorzieningen, verkeer, re creatie en landbouw in beeld gebracht. Het bedrijfsleven - de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden Hol land in Gouda en de onderne- merskring Industrieel Con tact Waddinxveen (ICW) - heeft inmiddels ingestemd met de hoofdlijnen van de structuurschets. De Goudse Kamer is blij met de voorgenomen ontwikke ling van een aantal bedrijf sterreinen. Het gaat in het bijzonder om Gouwe Park (ten westen van ’t Weegje in Waddinxveen-Zuid), Doel- wijk (Bredeweg), Ecopark A12 (Beijerincklaan) en het bedrijvenpark Coenecoop. Het Gouwe Park is bedoeld voor kantoorhoudende bedrij ven die op zoek zijn naar een Schoenen en Lederwaren WADDINXVEEN - De jaar lijkse collecte van de Neder landse Kankerbestrijding- Koningin Wilhelmina Fonds (KWF) heeft in Waddinx veen ƒ23.040.40 opgebracht. Het geld wordt besteed aan projecten op het terrein van patiëntenbegeleiding, aan wetenschappelijk kankeron derzoek en aan voorlichting. De organisatoren van de col- WADDINXVEEN - B. en W. hebben de gemeente raad gevraagd een nieuw voorbereidingsbesluit te nemen voor een perceel naast Brugweg 108. Voor dit bpouwplan is een wij ziging van het bestem mingsplan Brugweg ’80 noodzakelijk.Op 27 sep tember 1995 was al een voorbereidingsbesluit ge nomen voor de bouw van twee woningen naast Brugweg 108. De bijzon dere planologische proce dure zal echter voor het aflopen van het voorberei dingsbesluit niet afgedaan zijn. Vandaar dat een nieuw voorbereidingsbe- j sluit voor deze locatie no- j dig is. Wie meer wil weten over preventie, vroege ontdek king, behandeling of begelei ding van kanker, kan ge bruik maken van de hulp- en ZO MAK ALS V EEN SCHAAP i Naast burgemeester C.M. van der Linden waren dat onder andere onderwijswet houder M.C. Wientjens-van der Velden (WD), directeur ruimtelijke ordening en be heer ing. S. van Houten en leden van de Stichting Vriendschapsband Wad- dinxveen-Pehlrimov. Het gezelschap was tevens in Pelhrimov voor de viering van het 125-jarig bestaan van het plaatselijke gymna sium, waarmee het Coene coop College intensieve con tacten onderhoudt, en het 100-jarig bestaan van het stadstheater. Vrijdag 20 september fun geerde de gemeente Wad dinxveen als gastheer van het door ing. S. van Houten en directeur R. van der Vel den van het Waddinxveense architectenbureau Stuur man Partners BV (Brug weg) georganiseerde semi nar ’Architectuur Waddinx- WADDINXVEEN - B. en W. hebben de Waddinxveense gemeenteraad voorgesteld het tuinbouwbedrijf met woonhuis van K. de Redelijk heid aan de Tweede Bloks- weg 38 in Waddinxveen aan te kopen. Over de koopprijs zijn geen mededelingen ge daan. In het kader van de grondverwerving voor het nieuwe bestemmingsplan Triangel (achter de Tweede Bloksweg) heeft de gemeente onderhandeld over een bod op het bedrijf van de Waddinx veense tuinder. De onderhan- delingen zijn gevoerd op basis van algehele bedrijfsver- plaatsing. Het betreft een glastuinbouwbedrijf en per ceel met woonhuis groot 2.004 vierkante meter. Ten aanzien van de realise ring van de nieuwe woonwijk na de eeuwwisseling acht de gemeente de verwerving van het perceel noodzakelijk. De heer De Redelijkheid dient echter wel schadeloos te wor den gesteld. Deze schadeloos stelling is het resultaat van onderhandelingen door des kundigen en nu dit vrij de finitieve stadium bereikt is, kan de gemeente niet anders dan hiermee instemmen. Omdat er nog geen definitie ve beslissingen genomen zijn omtrent de realisering van het bestemmingsplan Trian gel dient deze aankoop uit de reserves van het grondbedrijf te worden gefinancieerd. Ook moeten er afspraken worden gemaakt omtrent de oplevering (op 1 februari 1998) en het eventueel door blijven draaien van het be drijf zolang de daadwerkelij ke sloop van het bedrijf nog niet noodzakelijk is. Duidelijkheid dient er verder nog te komen over het recht van opstal dat de heer De Re- (lelijkheid Heeft op Het naast gelegen perceel voor het heb ben van een verwarmingsin- stallatie en de vergoedingsre geling met betrekking tot de waarde van de opstallen al daar. Dit staat echter de ver werving niet in de weg. Tel, (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 L Hazerswoude-Dorp j fln“NN£HAE 1 Sww,595J k ï?®5’--' A informatielijn van de Neder landse Kankerbestrijding tel. 06 - 022 6622 (gratis). Voor een persoonlijk gesprek met één van de voorlichters kan men terecht op werkda gen van 10.00-12.30 uur en van 13.30-16.00 uur. Voor andere aangelegenheden is de lijn de gehele dag bereik baar via een zogeheten voice respons systeem. veen-Pelhrimov’. Op deze bijeenkomst stond onder meer de ontwikkeling van de Waddinxveense woonwijk Zuidplas centraal. Een andere activiteit op de ze dag vormde de opening van een uitgebreide ten toonstelling over Pelhrimov. Een dag later woonde de Waddinxveense vertegen woordiging de officiële ope ning bij van de feestelijkhe den in de zusterstad, ’s Mid dags feliciteerde burgemeester Kees van der Linden in een openbare toe spraak de bevolking en het stadsbestuur van Pelhrimov met het 400-jarig bestaan. Speciaal ter gelegenheid van de drie jubilea werd na mens de gemeente Wad dinxveen een bord van Delfts Blauw aan respectie velijk het stadsbestuur, het schoolbestuur van het gym nasium en de theaterdirec- tie overhandigd. WADDINXVEEN - Wad dinxveens onderwijs- en cul tuurwethouder Maria Wien- tjes-van der Velden (WD) heeft aan de Sterrenlaan in de nieuwe woonwijk Zuid- plas-Extra officieel het pol- derkunstwerk onthuld dat het laagste polderwaterpeil van de wereld markeert (7.10 meter beneden NAP). De oplevering en onthulling van het kunstwerk viel sa men met Open Monumen tendag in de Brugkerk (Kerkweg-Oost) en in de Re monstrantse Kerk (Zuidka- de). Het nieuwe kunstwerk, dat Het resterende deel van het kunstwerk bestaat uit de na gemaakte voorgevel met foto van het poldergemaal. Het geheel is gesitueerd op een eilandje waar de natuur haar gang kan gaan en dat in de winter ook wél èens zou kunnen onderlopen. Wegwijzers op de Zuidpla- slaan wijzen naar de locatie ’De Vergeten Plek’, die overi gens gemakkelijk is te vin den in het verlengde van de Minia Druckerhoeve en bij de in aanbouw zijnde vierde kerk De Morgenster van de Centraal Hervormde Ge meente van Waddinxveen. WADDINXVEEN - Bij het Instituut Sociaal Raadslieden Waddinxveen is het aantal hulpaanvragen in negen jaar tijd (1988-1995) meer dan verdubbeld. Dat blijkt uit het pasverschenen verslag van deze gemeentelijke dienst over de periode 1993-1995. lecte bedanken iedereen voor zijn of haar bijdrage. Speciale dank gaat uit naar de collectanten voor, hun ge heel belangeloze inzet voor dit goede doel. de naam ’De Vergeten Plek’ heeft gekregen en waarover de meningen in Waddinx veen duidelijk verschillen, is bedacht door de Belgische kunstenares Eline Ouwen dijk. Met het project is ruim een ton gemoeid geweest. De gemeente Waddinxveen ontving vorig jaar van de Meetkundige Dienst van Rijkswaterstaat schriftelijk de bevestiging dat het laag ste polderwaterpeil zich in het Gouwedorp bevindt. Daarmee kwam tevens een einde aan de nationale dis cussie over het laagste punt van Nederland, waarbij Waddinxveen samen mét onder andere Nieuwerkerk aan den IJssel en de Rotter damse deelgemeente Alexa- nderpolder was betrokken. In Nieuwerkerk aan den IJs sel bleek uiteindelijk het laagste (beloopbaar) punt van het maaiveld te zijn (6.74 meter beneden NAP). Waddinxveen daarentegen beschikt over het laagste hoogwaardige uitstraling. Doelwijk is bestemd voor de transport- en distributie. Het Ecopark A12-Noord bij rijks weg A12 (Utrecht-Den Haag) wordt bestemd voor met na me milieuhinderlijke bedrij ven. Coenecoop is en blijft een ge mengd terrein. In de reactie op de structuurschets heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Hol- land aangedrongen op het snel starten met de realise ring van onder andere een westelijke randweg langs Waddinxveen (parallel aan het Noordeinde). Deze weg dient niet alleen een Wad dinxveens, maar vooral ook een regionaal belang. Indien de weg in zuidelijke richting aansluit op de toe komstige zuidwestelijke randweg om Gouda en in noordelijke richting op het ITC-terrein in Boskoop-Ha- zerswoude, kan volgens de Goudse Kamer een belangrij ke verbetering worden aange bracht in de zeer matig func tionerende N207 (van Schoonhoven naar Alphen aan den Rijn). De provinciale weg slibt in de spitsuren dicht tussen Gouda en Wad dinxveen (Henegouwerweg). Ook kampt Waddinxveen met veel doorgaand verkeer over de Kanaaldijk en de Dorpstraat dat om de dorps kom heen geleid zou moeten worden met behulp van een westelijke randweg. Ook een extra brug over de Gouwe is noodzakelijk om het overbodige verkeer uit de be bouwde kom van Waddinx veen te weren. Met behulp van de aan te leggen westelij ke randweg kan een exra Gouwebrug tussen Waddinx veen en Boskoop het rond- wegstelsel rond het Gouwe- dorp zeer sterk verbeterd worden. Op het gebied van het open baar vervoer is een belangrij ke rol weggelegd voor de Rijn- Gouwelijn. Door de ’vertram- ming’ van de spoorlijn Alphen aan den Rijn-Gouda worden de bedrijfsterreinen Coene coop en Gouwe Park goed be reikbaar met het openbaar vervoer. Andere punten die in de reac tie van de Goudse Kamer op de Waddinxveense structuur schets worden aangeroerd zijn onder andere verbindin gen van kanoroutes tussen onderandere het aan te leg gen Bentwoud en ’t Weegje, aanlegplaatsen voor de ple ziervaart langs de Gouwe (bij de horecaboulevard aan de Nesse), het behoud van be drijfslocaties aan het water (Gouwe), een spooraanslui- ting voor bedrijfsterrein Doelwijk en de wenselijkheid van een groot regionaal mul tifunctioneel (sport)complex. WADDINXVEEN - Een rondweg ten westen van Wad dinxveen (achter het Noordeinde) met een aansluiting (langs het Gouwebos) op de Henegouwerweg door de aanleg van een extra brug over de Gouwe tussen Bo skoop en Waddinxveen. PELHRIMOV/WADDINXVEEN - Een klein aantal Waddinxveners is afgelopen weekeinde in het Tsje chische Pelhrimov aanwezig geweest bij de viering van het 400-jarig bestaan van deze Waddinxveense zusterstad. V Tl F f f Weekblad voor Waddinxveen UW TELEVISIEDOKTER Bij uw enige dealer in de regio -ƒ■ wo-xj ting. (Foto: Mega-Color Fotoshop). Zie ook onze folder en etalage Let op! 's Avonds geopend Ook voor: video, radio, wasmachine, koelkast, enz.. 24 uur service 3 maanden garantie Verkoop van: maandag t/m vrijdag van 10.00-21.00 uur, zaterdag van 10.00-17.30 uur Mlïin i Kantoorboekhandel Kon. Wilhelminaplein 6, Waddinxveen Tel.: (0182) 61 30 61 Fax: (0182) 61 91 15 Rijnlandstraat 4, |mw*w*W; 2741 GZ Waddinxveen, tel. (0182) 616119, fax (0182) 61 66 38 nu voor: 1 7 QC nu voor: Regentesseplantsoen 52 (Centrum hoek Kleiweg-Kleiwegbrug) 2801 CM Gouda. Telefoon (0182) 52 99 04 De Waddinxveense sociaal raadsvrouw drs. Corrie M.J. de Bakker. (Foto: Gemeente Waddinxveen). HUIS-AAN-HUIS In Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle 52e JAARGANG NUMMER 2511 WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1996 GRATIS huidtest en pigment analyse OP DIVERSE TOPMERKEN ZONNEHEMELS EN COMBINATIE ■Rjexpert nu voor: klein Kerkweg Oost 177 - 2741 HD Waddinxveen - Telefoon 0182-612012 - Hoofdredacteur: B.J. Woudenberg, Telefoon 0182- 61 55 94. Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372, 2740 AJ, Telefoon 0182- 63 03 32, Telefax 0182- 63 26 33. Openingstijden: Maandag t/m vrijdag van 8.30 - 17.00 uur. - Met een spandoek aan de hefbrug over de Gouwe is in Waddinxveen extra de aandacht gevestigd op de jaarlijkse collecte van de Nederlandse Kankerbestriiding-Koningin Wil helmina Fonds (KWF).Deze week hangt er aan de brug een spandoek van de Nierstich- In het wijkg’ebouw Het Zuid- honk (Zuidplaslaan) was door de Vereniging Histo risch Genootschap Waddinx veen een kleine expositie in gericht over de totstandko ming van het kunstwerk en de geschiedenis van de Zuid- plaspolder. In Het Zuidhonk werden ook enkele toespra ken gehouden. doos a 10 stuks Spoorstraat 17-29 2801 BA Gouda Tel. (0182) 51 80 55 - Fax (0182) 52 29 26 '’Mat Slaapt u deze winter onder een origineel F Iix x.'-ug» ..j» Het kunstwerk 'De Vergeten Plek' van de Belgische kunstenares Eline Ouwendijk aan de Sterreniaan in Waddinxveen-Zuidplas-Extra. Een plek, waar je even stil kunt staan bij het verleden, een plek, waar de tijd geen rol speelt, een 'Vergeten Plek'. (Foto: Sjaak Noteboom). zj* T>. TS .jssskscex: - WM J i J j I

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 1