WADDINXVE Expositie in Kreater tot en met zaterdag Fractieberaad van het CDA Nieuw bedrijfspand Doeleman BV OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN PAGINA 3 WOENSDAG25 SEPTEMBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN E N T E M E E G OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGE VERGADERINGEN BOUWZAKEN MEDEDELING PROVINCIE ZUID-HOLLAND VOLKSHUISVESTING GESLOTEN VERKEERSZAKEN RUIMTELIJKE ORDENING WEEKMARKT COLLECTEROOSTER MILIEUZAKEN GROEN WIJZIGING INZAMELDAGEN HUISHOUDELIJK AFVAL VERWIJDERING ILLEGALE RECLAMEBORDEN ’Wij vinden dit geen goede zaak en zijn van mening dat de gemeente Waddinxveen daarmee de kunstenaars en de burgers een slechte dienst bewijst’. Bij de Waddinxveense Kunst Kring bestaat overiergns de indruk dat de jaarlijkse ama- teurexpositie ook na de ver bouwing van het gemeente huis daar niet meer gehou den zal kunnen worden. ten nog beter van dienst te zijn, zonder stil te blijven staan, is bereikt', aldus de heer Doeleman. Ter gelegen heid van de officiële opening vroeg het transportbedrijf Doeleman BV aan de bezoe kers om een financiële bijdra ge ten gunste van de Stich ting De Gouwebloem. Deze stichting maakt zich nuttig voor gehandicapten, chro nisch zieken en al degenen die niet meer volledig aan het maatschappelijk leven kun nen deelnemen. ramiek, beeldhouwwerk en textiele werkvorming. Een aantal van de kunstwerken is te koop. De expositie, die ditmaal we gens verbouwing van het ge meentehuis niet in de raad zaal gehouden kon worden, is nog deze week dagelijks in Kreater te bezichtigen van 08.30-16.30 uur en van 19.00- 21.00 uur en zaterdagmiddag van 12.00-16.00 uur. WADDINXVEEN - Zaterdag heeft het Waddinxveense transportbedrijf Doeleman BV een open huis gehouden in het nieuwe bedrijfs- en kantoorpand voor opslag en distributie op het bedrijven park Coenecoop. Directeur J.A. Doeleman en zijn mede werkers, die tot voor kort in een ondoelmatig pand aan de Kerkstraat werkten, zijn reeds geruime tijd operatio neel in het nieuwbouwpand, maar het werd nu tijd om daar officieel ruchtbaarheid aan te geven. ‘Organisato risch en uitvoerend gezien kunnen wij stellen dat we een juiste keus hebben gemaakt. De doelstelling om onze klan- SPREEKUREN WADDINXVEEN - Maan dagavond 30 september om acht uur houdt de raadsfrac tie van het CDA in één van de ruimten in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein weer een groot fractieberaad. Iede re belangstellende is welkom. WADDINXVEEN - In het centrum voor kunstzinnige vorming ’Kreater’ (Kerk straat) wordt nog tot en met zaterdag 28 september de gratis toegankelijke jaarlijk se expositie van Waddinx veense amateurkunstenaars gehouden. Vrijdagavond 20 september is deze negende tentoonstelling, een initiatief van de gemeen te Waddinxveen in samen werking met de Waddinx veense Kunst Kring, geopend door Kreater-directeur Aad Koremans. In totaal doen 40 amateur kunstenaars mee en zijn er zo’n 75 kunstwerken te zien in aquarel, olieverf, etsen, ke- (0182) 624 624 Datum vergunningverlening: 17 september 1996. Verleende kapvergunningen Op de agenda o.a.: Beethovenlaan (zuidzijde) Datum vergunningverlening: 4 september 1996. Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen BOUWPERCEEL AARD VAN HET BOUWPLAN Schaepmanhoeve 36 Da Costaweg 29 De Genestetlaan 34 het oprichten van een woonhuis Modernisering Ouderen Zorg in Zuid-Hollands Perspectief. Coenecoop (naast nr. Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen BOUWPERCEEL AARD VAN HET BOUWPLAN Sterrenlaan 10 het oprichten van een tuinhuisje Sterrenlaan 68 en 70 Een besluit wordt niet van kracht voordat op dit verzoek is beslist. Raadhuisplein 1 Zuidkade 56 Bouwplan Piasweg 2b Kuyperhoeve 45 en 47 Schuberthof 1 Stationsstraat 34 Kleikade 4 leplaan 79 Graanakker 20 Verzoeken om vrijstelling Bezwaren de directie van "De Henegouwer" Binnengekomen kapaanvragen In verband hiermede liggen de meldingen voor eenieder ter inzage met het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Na deze werkzaamheden wordt de Groenezoom onder handen genomen. U wordt nader bericht wanneer deze werkzaamheden plaats gaan vinden. De verwijderde reclameborden worden tot eind oktober opgeslagen op de gemeentewerf aan de Noordkade 48 en kunnen daar door de eigenaars worden opgehaald. Borden die niet in oktober worden opgehaald zullen daarna worden vernietigd. Met ingang van 30 september a.s. wordt het huishoudelijk afval, voor een beperkt aantal huishoudens, op een andere dag ppgehaald. De desbe treffende huishoudens ontvangen daarover afzonderlijk bericht. De belangrijkste wijzigingen houden in dat het huisvuil van de Onderweg, Kleikade en Veenkade voortaan op dinsdag wordt opgehaald; in de Bomenwijk en Zuidplas noord (Vogel-straatnamen) wordt voortaan op woensdag ingezameld en het huisvuil van Groenswaard III wordt voortaan op vrijdag opgehaald. Op grond van de Afvalstoffenverordening mag het huisvuil uitsluitend op de ophaaldag aan de reinigingsdienst worden aangeboden. U wordt dringend verzocht het huisvuil op de juiste wijze aan te bieden om te voorkomen dat er zwerfvuil gaat ontstaan. Er mogen geen dozen en los materiaal aange boden worden bij de vuilniszakken en geen vuilniszakken en andere mate rialen bij de minicontainers. Let op: er wordt gecontroleerd op overtredingen en er kan proces-ver- baal worden opgemaakt. Vrijdag 27 september a.s. zijn de medewerksters volkshuisvesting van de afdeling VROM niet aanwezig. In de week van 30 september t/m 4 oktober a.s. worden alle illegaal geplaatste reclameborden in de gemeente verwijderd. De gemeente houdt deze actie in verband met het uiterlijk aanzien van de gemeente; omdat het op grond van de Algemene plaatselijke verordening (APV) niet is toege staan zonder vergunning reclameborden te plaatsen en omdat het niet cor rect is ten opzichte van alle bedrijven die wel volgens alle regels een recla mebord hebben geplaatst en betalen voor de kosten van de vergunning. De wijzigingen betreffen globaal: 1Het inzamelen van vuilniszakken vindt vanaf 30 september a.s. plaats op de donderdagen (tot 30 september moet u nog gewoon de vuilnis zakken op woensdag buiten zetten). 2. Ook vinden enkele wijzigingen plaats na 30 september voor het inza melen via minicontainers. Nadere informatie kan worden verkregen bij de afdeling Openbare Ruimte, telefoon 624500. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruikma ken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Terinzagelegging besluiten Wet milieubeheer (Wm) en Wet verontrei niging oppervlaktewateren (Wvo). Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen en dijkgraaf en hoog heemraden van het Hoogheemraadschap van Rijnland delen hierbij, ter vol doening aan het bepaalde in hoofdstuk 13 van de Wet milieubeheer en hoofdstuk 3 van de Algemene wet bestuursrecht mede, dat onder voor schriften ter bescherming van het milieu, vergunningen ingevolge de Wet milieubeheer en de Wet verontreiniging oppervlaktewateren zijn verleend aan: Commissie II op woensdag 2 oktober 1996, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer van het gemeentehuis ter inzage. - Het ontwerp-bestemmingsplan Noordkade '96. - Voorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan Landelijk Gebied Oost. - Ontwerp-bestemmingsplan Distripark A12/voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit ten behoeve van eerste fase Doelwijk. - Voortgang bouwplanontwikkeling Prinses Beatrixlaan 4/voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit. - Voorstel met betrekking tot verplaatsing bedrijfsonderdelen van Van Leeu wen Holding B.V./Plasweg/bestemmingsplan-/bouwpianontwikkeling. - Voorstel met betrekking tot wijziging invulling Brugcentrumgebied. - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor de percelen Prins Bernhardlaan 69 en 71. De Wm-vergunning betreft een vergunning voor het veranderen vanwege wijzigen en uitbreiden van de inrichting (industrieel oppervlakte-bewer- kingsbedrijf) op het perceel Henegouwerweg 26d/f; Commissie I op dinsdag 1 oktober 1996, aanvang 19.30 uur in Het Nieuwe Trefpunt, Stationsstraat 18. Raadhuisplein 1 Postbus 400. 2740 AK 624 680 624 500 610 401 624 524 624 760 612 570 De besluiten met bijbehorende stukken liggen vanaf 26 september 1996 gedurende zes weken voor eenieder ter inzage Zij die beroep instellen kunnen bij een spoedeisend belang overeenkomstig de Algemene wet bestuursrecht een verzoek indienen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde ter mijn worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 ÉA 's-Gravenhage. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een verzoek om afgifte van een bouwvergunning is ontvangen van de heer J. Goedhart, voor het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van diens woning Boekwei- takker 23 met een achtergevelaanbouw over de volle woningbreedte. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, vooruitlopend op het van kracht worden van het uitwerkingsplan, de gevraagde bouwvergunning te verlenen en met het oog hierop de vooraf benodigde verklaring van geen bezwaar aan te vragen bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, een en ander als voorgeschreven in artikel 15, zesde en zevende lid, van de voor schriften van genoemd bestemmingsplan. Het beroepschrift moet in tweevoud worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Een besluit wordt de dag na afloop van de beroepstermijn van kracht, ten zij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. Gedurende deze termijn kunnen uitsluitend belanghebbenden tegen het voornemen om de bouwvergunning te verlenen schriftelijk bezwaren indie nen bij Burgemeester en Wethouders, Postbus 400,2740 AK Waddinxveen. Tot 7 november 1996 kan beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van een besluit; - de betrokken adviseurs; - degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen die bij het nemen van een besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aan gebracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van een besluit. Van de indiener van een beroep en/of een verzoek om een voorlopige voor ziening wordt een zeker bedrag aan griffiegeld verlangd. In verband hiermede ligt het bouwplan met ingang van 26 september 1996 gedurende veertien dagen voor eenieder ter inzage, tijdens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur, bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. De bouw zal qua aard, afmetingen en (toekomstig) gebruik in overeen stemming zijn met de in procedure zijnde eerste tot en met zesde uitwer king (UW 1 t/m 6) van het bestemmingsplan "Wijk Zuidplas 1980". De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat de navolgende mel dingen zijn ontvangen: 1Bloemendaalseweg 8: het oprichten van een tuinhuisje; 2. Diederik van Schagenplantsoen 11: het oprichten van een tuinhuisje. a. bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren (doorkiesnummer 624757, de heer W.P. Kaandorp); b. in het kantoor van het Hoogheemraadschap van Rijnland bij de afdeling Vergunningen, Breestraat 48 te Leiden, op werkdagen van 10.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur; buiten deze uren is inzage moge lijk na telefonische afspraak met de afdeling Vergunningen (telefoon nummer 071 5168218); voor nadere informatie kunt u zich wenden tot voornoemde afdeling. De bouw zal niet geheel in overeenstemming zijn met de ter plaatse gel dende bestemmingsplannen: 1. Landelijk gebied Oost": 2. Oranjewijk 75", doch de afwijkingen zijn van beperkte betekenis: zogenoemde "kruimelge- vallen" als bedoeld in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en beschreven in het Besluit meldingplichtige bouwwerken. In dergelijke geval len zijn Burgemeester en Wethouders bevoegd om vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan zonder voorafgaande planologische procedure. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens ten behoeve van genoemde meldingen deze vrijstelling te verlenen. De Wvo-vergunning betreft een vergunning voor het lozen van huishoude lijk en bedrijfsafvalwater met behulp van een werk, afkomstig van voor- noemd bedrijf, gelegen aan de Henegouwerweg 26d/f in het vuilwater- rioolstelsel van de gemeente Waddinxveen. ingang van 26 september 1996 gedurende twee weken, tijdens werkda gen van 08.30 uur tot 12.30 uur, bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimte lijke Ordening en Milieu, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstelling te ver lenen door eenieder schriftelijk bedenkingen worden ingediend bij Burge meester en Wethouders van Waddinxveen, Raadhuisplein 1 te Waddinx veen, Postbus 400,2740 AK Waddinxveen. Piasweg (achter Gijsberterf 18) Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Eenieder, die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn getroffen door verlening van een bouwvergunning danwel instemming met een melding, kan gedurende een termijn van zes weken na de dag van verzending/uit- reiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Informatie omtrent beschikkingen is verkrijgbaar bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (telefoon nummer 0182- 624764). Diederik van Schagen plantsoen 11 Ingevolge het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaatselijke Ver ordening maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: het gedeeltelijk veranderen van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het oprichten van een bedrijfsgebouw met een showroom het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een kantoorgebouw het plaatsen van een dakkapel op het zijgeveldakvlak en het gedeeltelijk veranderen van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van twee woningen het oprichten van twee dakkapellen op het achtergeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak en een dakkapel op het achtergeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een balkon het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Wagnerlaan 13 De Genestetlaan 104 Pr. Margrietstraat 27 Chopinlaan 14 Sniepweg 6 Machtelderf 13 Pr. Irenestraat 37 Spireaweide 5 Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening. Eenieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen kan ingevolge de Algemene Wet Bestuursrecht binnen 6 weken na publi- katie van dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Ver keer. Bij de afdeling Publiekszaken ligt van 23 september tot 23 oktober 1996 tij dens kantooruren ter inzage het provinciale ontwerp: "Modernisering Oude ren Zorg in Zuid-Hollands Perspectief; Integraal plan verzorging en verple ging Zuid-Holland voor de periode 1997 tot 2001" Vervolgens vinden er soortgelijke werkzaamheden plaats aan de Groens- voorde, waarbij het autoverkeer rekening moet houden met een verkeers stremming van ca. drie weken. Het verkeer wordt met borden omgeleid. Tevens wordt aangegeven tot waar de Groensvoorde vanaf de Wadde bereikbaar is. Reconstructie Beethovenlaan De werkzaamheden ten behoeve van de reconstructie van (het gedeelte van) de Beethovenlaan, gelegen tussen het Noordeinde en de Groens voorde zijn inmiddels aangevangen. Vanaf woensdag 25 september tot medio november zal de Beethovenlaan worden afgesloten voor al het doorgaand rijverkeer. Het Noordeinde, de Mozartlaan (inclusief het politiebureau) en de Peuleyen zijn dan niet meer toegankelijk vanaf de Beethovenlaan. Het autoverkeer wordt omgeleid door middel van borden. Alleen te voet kunt u de afsluitingen passeren, waarbij u er rekening mee moet houden, dat de looppaden plaatselijk zullen bestaan uit loopschotten. Van 29 september tot en met 5 oktober 1996 Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren In de periode van vrijdag 4 oktober 1996 tot en met 28 maart 1997 wordt, bij wijze van experiment, de eindtijd van de weekmarkt verschoven van 18.00 uur naar 17.00 uur. groenstrook met 9 berken i.v.m. herinrichting, 1 es en 1 els (bomen zijn reeds gerooid vanwege het door gang vinden van de werkzaamheden) 1 sierkers in de tuin 1 berk in de achtertuin 1 berk in de achtertuin 1 berk in de achtertuin 1 bonte esdoorn in de tuin 1 berk in de voortuin en 1 els in de zijtuin 1.treurwilg achterin de tuin 1 ceder in de tuin het plaatsen van twee dakkapellen op het voorgeveldakvlak Iedere belanghebbende kan binnen genoemde termijn schriftelijk zijn bedenkingen tegen het ontwerp naar voren brengen. Deze bedenkingen dienen te worden gericht aan Provinciale Staten van Zuid-Holland, Postbus 90602,2509 LP Den Haag. Werkzaamheden aan Wingerd, Groensvoorde en Groenezoom Vanaf 30 september a.s. wordt de Wingerd, gedurende een werkweek afgesloten in verband met het aanbrenger) van drempels en andere ver- keersremmende maatregelen. Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burge meester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieu. Loket voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten maandag tot en met donderdag :08.30 -14.00 uur vrijdag :08.30 -12.30 uur dinsdag- en donderdagavond 19.00 - 20.30 uur Het loket voor de Algemene Publieksinformatie is dagelijks geopend van 08.30 -14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor infor matie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 -17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Tijdens beide avondopenstellingen is de receptie (of het loket voor de Algemene Publieksinformatie) geopend. OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Openingstijden afdeling Publiekszaken zie elders in deze rubriek. Afvalstation voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. Elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis postadres telefax Afvalstation (ophalen grofvuil) Zuidelijke Rondweg 250, Centraal Meldpunt Zorg Pr. Bernhardlaan 9. Meldpunt discriminatie Instituut Sociaal Raadslieden Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad "De Sniep” (informatie) Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids Het nieuwe pand van trans portbedrijf Doeleman BV (Foto: Sjaak Noteboom).

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 3