Succesvol tweedaags bezoek aan Pelhrimov Jeugdkoor 'Vox in Moordrecht Jeugdactiviteiten in herfstvakantie (Wixrt er) vakantiekriebels? Bezinning CDA op identiteit Bedrijfsleven wil bredere rijkswegen Enquête naar thuishulp en -zorg A. v.d. Berg Twintigste pedicure bij De Vierstroom Vox Jubilans in Woerden Modeshow senioren Nederlandse taalles thuis Reisburo Rabobank Waddinxveen Basiscursus kinderschmink Zangavond in Kruiskerk Dominee op thema-avond PAGINA 13 WOENSDAG 2 OKTOBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN het podium Waddinxveens burgemeester C.M. van der Lin- Het reisburo van uw Rabobank heeft er voor de komende winter in ieder geval zin in!! En heeft u doordeweeks geen tijd? Geen probleem, want ook op zaterdag (10.00-13.00 uur) is uw reisburo geopend! in Pelhrimov als burgemees ter van Waddinxveen de ban den tussen beide gemeenten opnieuw zijn versterkt. Er is vorig weekeinde nog voor een tegenbezoek van het stadsbe stuur van Pelhrimov aan de gemeente Waddinxveen vast gelegd. Het thema van de komende herfstvakantieweek is ‘Ont dekkingstocht door het land van Joep’. Joep heeft een stuk weinig aanwezig. Joep nodigt de kinderen uit om het land weer op te bouwen. tweede dag het land van joep al aardig is opgebouwd. De scholieren gaan daarom op Kerkweg-Oost 161 - tel: (0182) 62 53 36 WADDINXVEEN - In de komende herfstvakantie houdt de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW) op dinsdag 22 oktober en op donderdag 24 oktober weer activiteiten voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar in het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerk straat). morgen 8 oktober om tien uur zal er weer een damesmode- show worden gehouden voor senioren in de recreatiezaal van het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad). De modeshow is een initiatief van de Stichting Waddinx veens 7" en wordt gehouden in samen werking met modezaak Moni que uit ’de Passage’. Deze en andere ervaringen kan men in de maand oktober ook telefonisch doorgeven aan de Gehandicaptenraad te Utrecht, bereikbaar op werk dagen van 09.00-13.00 uur, tel. 030-2318131. WADDINXVEEN - Er wordt een landelijke enquête ge houden onder de gebruikers van thuishulp en -zorg. Hieraan wordt ook door het Platform Gehandicapten Waddinxveen (PGW) enthousiast medewerking ver leend. Wilt u lekker lui in de (winter)zon, of actief op de latten? Alles is mogelijk. De wintergidsen zijn binnen, dus keuze volop. Uw reisadviseurs heten u in ieder gëval van harte welkom. WADDINXVEEN - De afde ling Boskoop, Gouda, Wad dinxveen en Zevenhuizen van de Confessionele Vereniging komt woensdagavond 9 okto ber om acht uur in het Anne Frank-centrum .(Jan van Bij nenpad) bijeen. Op deze avond spreekt oud- Verder zingt men ook ’Liefde Waddinxvener ds. Kees Breg- Gods’, ’Blijf bij mij Heer’ en het nieuwbewerkte ’The Holy City’. De Stichting Orgelconcerten Moordrecht gaat haar con certserie van dit jaar beslui ten met een groot gevarieerd concert met koor- en samen zang. Medewerkenden aan dit con cert zijn naast het jeugdkoor van het Waddinxvceense Vox Jubilans ook de Waddinx- veense organist Jaap Nie- wenhuijse en de Rotterdamse dirigent-pianist Jan Mulder, bekend van diverse radio- en tv-opnamen. Dit concert wordt gehouden in de Nederlandse Hervorm de Kerk te Moordrecht. Deze kerk bezit een goede akoes tiek en een fraai ogend én klinkend pijporgel uit 1773. Jaap Niewenhuijse zal op dat orgel werken van Mendels sohn, Roger en Feike Asma ten gehore brengen. Bij de or- gelsoli staan enkele samen zangnummers op het pro gramma. WADDINXVEEN - A. v.d. Berg van de Koningin Wil- helminasingel 23 behaalde zijn 7e SPD-certificaat (Staatspraktijk Diploma Boekhouden). De Wad dinxvener heeft overdag een volledige baan en stu deert in de avonduren. Hij werd opgeleid door Insti tuut Preahep en de Al pheuse Avondscholen. deze donderdag bekijken wat er allemaal te beleven valt in ‘Het land van Joep‘. Om twee uur ’s middags blijkt er een voorstelling te worden gegeven. Als dank voor de hulp zal Joep de kin deren uitnodigen naar deze voorstelling mee te gaan. De beide herfstvakantieda- gen in Kreater duren van 10.30 tot 15.00 uur. De deel namekosten bedragen 2,50 per dag (men moet een eigen lunchpakketje meenemen). Mensen die het leuk vinden om bij deze activiteiten te ko men helpen zijn van harte welkom. Wie hiervoor interesse heeft kan contact opnemen met As trid de Weerd van de Stich ting Waddinxveens Welzijns werk, telefoon 0182-631932. GOUDA/WADDINX- VEEN •- Bij De Vier stroom in Gouda (kruis werk en maatschappelij ke dienstverlening in Midden-Holland) heeft zich de 20e pedicure aangemeld. Eelt, likdoorns, krom ge- groeide nagels of gewoon moeie voeten: alledaag- se verschijnselen die het bouwen van echte miniatuur stenen. Ook zullen er nog andere voorzieningen moeten ko men, zoals een restaurant, een sportplaats en een biblio theek. Het wordt een leuk dagje klussen en ontdekken. de feestelijkheden rond Het is de bedoeling dat op de man uit Zoetermeer over het het 400-jarig bestaan van thema ’Kerk en liturgie’. Een Pelhrimov en een bijeen- ieder wordt uitgenodigd deze komst met betrekking tot het Omdat de vaste koorbegelei- avond bij te wonen. 125-jarig bestaan van WADDINXVEEN - De Stich ting Waddinxveens Welzijns werk (SWW, tel. 0182- 631932) gaat een basiscursus kinderschmink houden voor vrijwilligers van buurt- en speeltuinverenigingen. Ook geïnteresseerden In reactie op het tweedaagse bezoek aan Waddinxveens zusterstad gaf burgemeester Van der Linden aan dat tij- ren. Ook hulpverleners bin nen de thuiszorg kunnen re ageren. Eind van dit jaar zal de Ge handicaptenraad de knelpun ten en positieve ervaringen bespreken met de landelijke politici, ruim voor de behan deling in de Tweede Kamer van de begroting voor 1997 van Volksgezondheid, Wel zijn en Sport. Punten waarover men bij voorbeeld kan bellen zijn: vindt u dat u goed of slecht bejegend wordt door de thuis zorg?; krijgt u voldoende hulp en zorg?; krijgt u bij ziekte van uw vaste hulp snel een vervanger?; krijgt in het weekeinde en ’s avonds de hulp die u wilt?; staat u erg lang op de wachtlijst voor thuishulp en zorg? Mensen die hun ervaringen schriftelijk willen doorgeven, kunnen een vragenlijst op vragen bij het Platform Ge handicapten Waddinxveen (PGW), tel. 0182-613718 of bij de Gehandicaptenraad tel. 030-2313454. der Jan Mulder deze avond verhinderd was wordt de koor en samenzang deze avond be geleid door Bert Kruis op het mooie Batz-orgel, dat de kerk rijk is. Het geheel staat onder lei ding van dirigent Pieter Stolk. Als spreker is aanwe zig ds.ir. W. Teekens uit Do- dewaard, bestuurslid van Woord en Daad. De avond be gint orb half acht en de toe gang is voor een ieder vrij. Maar daarbij is het bedrijfsle ven ook van mening dat van overheidszijde investeringen in infrastructuur sterk ver hoogd moeten worden, zowel in het wegenstelsel als in het openbaar vervoernet. De genoemde vijf suggesties ter verbetering van de A12 in vogelvlucht: 1. Verbetering aansluiting Hoefweg op A12 bij Bleiswijk. 2. Verbinding A12 (Den Haag-Utrecht) met de A20 (Rotterdam-Gouda). 3. Verbreding A12 naar 2x4 rijstroken. 4. Volwaardige aansluiting op de All. 5. Verbetering aansluiting Waarder-Nieuwerbrug aan den Rijn, een nieuwe oprit richting Utrecht en een afrit richting Woerden. WOERDEN/WADDINX- VEEN - Zaterdagavond 5 ok- 21e tober om half acht zingt Wad dinxveens Hervormde Ge mengde Zangvereniging ’Vox Jubilans’ op een grote zang avond in de monumentale Petruskerk te Woerden. Vox Jubilans is hiervoor uit genodigd door het comité Woerden en omstreken van de Stichting Woord en Daad. Deze landelijke stichting heeft vele regionale comité’s die allerlei acties voeren om aan hun werk meer bekend heid te geven. Op de zangavond in Woerden zingt Vox Jubilans een groot aantal geestelijke koorwer ken, waaronder op speciaal verzoek een aantal psalmen. De wijze waarop Vox met na me deze psalmen ten gehore brengt, spreekt veel mensen aan. Vandaar ook het verzoek van het organiserend comité. De gehandicaptenorganisa ties in ons land ontvangen re gelmatig signalen over pro blemen in de thuiszorg. Wie afhankelijk is van thuishulp en -zorg wordt gevraagd zijn of haar ervaringen te vertel len en positieve of negatieve ervaringen te laten registre- WADDINXVEEN - De Gere formeerde Kerk (vrijge maakt) houdt zondagavond 6 oktober om half acht weer een gratis toegankelijke zangavond in de Kruiskerk (Passage). Het thema van de zangavond is ’Samen blij zijn’. Er zullen diverse geestelijke liederen worden gezongen in het Ne derlands, het Engels en het Frans. Daarnaast is er de mogelijk heid voor de uitgenodigde asielzoekers om iets instru mentaals of vocaals uit eigen land te laten horen. Na afloop is er gelegenheid met elkaar een kopje koffie te drinken. leven knap pijnlijk kun nen maken. Een (regel matige) behandeling door een goed opgeleide pedicure kan een oplos sing bieden. De Vierstroom biedt haar leden voordeel bij de behandeling door de pedicure. Elk jaar ma ken meer leden hier ge bruik van. Dit geeft al aan hoe vaak het pro bleem voorkomt. De pedicures die zich hebben aangesloten bij De Vierstroom werken verspreid in Midden- Holland: van Capelle aan den IJssel tot Woer den en van Moerkapelle tot Schoonhoven. Annemieke van Melsen, manager ledenservice: ‘De pedicures vervullen duidelijk een behoefte. Het valt me op dat lang niet elk lid dat de pedi cure bezoekt een voet- probleem heeft. Ook mensen die hun voeten gewoon goed willen ver- I zorgen, weten de pedicu- f re te vinden1. Leden van De Vier stroom hebben recht op een gratis elfde basisbe- handeling. Wie meer in formatie wil over de pe dicures kan terecht bij De Vierstroom-Zorglijn, tel. 0182-594500. WADDINXVEEN - De leden van de CDA-afdeling Wad dinxveen hebben woensdagavond 24 september met el kaar van gedachten gewisseld over de identiteit en de koers van hun partij. Dit pleidooi wordt gehouden in het kader van de opdracht van minister A. Jorritsma (Verkeer en Waterstaat) aan Rijkswaterstaat om te bekij ken of rijksweg A12 tussen Den Haag en Woerden verbe terd kan worden. In een brief aan de minister, ondersteund door de ver voersorganisatie EVO en TLN, geeft het bedrijfsleven in Midden-Holland aan dat de A12, die deel uitmaakt van de belangrijkste route rich ting Duitsland, vrijwel dage lijks kampt met fileproble men. Deze doen zich vooral voor tussen Gouda en Den Haag maar in toenemende mate ook tussen Reeuwijk en Woerden. Files en langzaam verkeer vormden in 1995 voor de BV Nederland een schadepost van 1,5 miljard gulden, vijftig miljoen meer dan het jaar daarvoor. Voor de regio Midden-Hol land betekent dit een schade post van minstens 30 miljoen gulden. Juist Midden-Hol land, waar de transport- en distributie een belangrijke MOORDRECHT/WADDINXVEEN - Het Waddinxveense jeugdkoor Vox Jubilans’ neemt zterdagavond 19 okto ber om acht uur deel aan een concert met koor- en sa menzang in de Nederlands Hervormde Kerk van Moordrecht. Zij hadden partij-ideoloog prof.dr.mr. Jan Peter Balke nende uitgenodigd om de dis cussie op gang te brengen. Deze maakte van de gelegen heid gebruik om ook de actu ele politiek te belichten. Jan Peter Balkenende wees in Waddinxveen op de zelfge noegzame hoera-sfeer die het paarse kabinet over zich op roept, terwijl de echte maat schappelijke problemen op de lange baan worden gescho ven. Paars zorgt prima voor de succesvolle, moderne mens die nooit ziek is, een goede baan heeft, niet oud wordt en erg tevreden is met zichzelf. Het CDA vraagt volgens Jan Peter Balkenende aandacht voor de mens die ondanks de prachtige statistiekcijfertjes in de knel is gekomen. Duidelijk kwam naar voren dat christen-democraten zich willen laten aanspreken op hun politiek handelen. Uit de keuzes die in de politieke praktijk worden gemaakt moet blijken wat een chris- ten-democratisch politicus beweegt. Binnen de partij wil men el kaar niet de maat nemen wat betreft het persoonlijk geloof. Belangrijker dan het scher men met bijbelteksten is het concreet werken aan een rechtvaardige samenleving, waarin de bijbelse noties tot uitdrukking komen. Vanuit de vergadering kwam naar voren dat vanuit het CDA zo vaak een uitgespro ken bijbels getuigenis wordt gemist. Jan Peter Balkenen de gaf aan dat voorzichtig heid op dit punt geboden is. Hoewel de christelijke nor men en waarden breder ge dragen worden dan je zou verwachten, heeft een meer- WADDINXVEEN - De ’Sa menwerkende Vrouwen Wad dinxveen’, een activiteit van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW), wil dit najaar beginnen met een Ne derlandse taalles voor al lochtone vrouwen aan huis. Deze multiculturele belan gengroep wil de allochtone vrouwen die graag Neder lands willen leren maar om uiteenlopende redenen geen gebruik kunnen maken van de bestaande cursusmogelijk heden, toch een kans geven Nederlandse les te krijgen. Daarvoor zijn er veel enthou siaste vrijwillig(st)ers nodig. Voor deze vrijwillig! st)ers wordt er ter ondersteuning een korte cursus georgani seerd. Wie meer wil weten over het geven van Neder landse taalles kan contact op nemen met de Stichting Wad dinxveens Welzijnswerk, Kerkstraat 13, Waddinxveen, telefoon 0182-631932. derheid van de Nederlanders er bijvoorbeeld geen idee meer van wat er met Pinkste- ren wordt gevierd. Dat bete kent dat je er natuurlijk op moet letten dat je boodschap overkomt. Eén van de deelnemers aan de discussie merkte op dat het besturen de roeping van een politicus is, en het getui gen de roeping van een chris ten. In dat spanningsveld staan de christen-democra ten. Jan Peter Balkenende waar schuwde de christen-demo- cratie er voor het alleenrecht te willen claimen op door christelijke waarden geïnspi reerde politiek. Ook binnen partijen die zich niet of wei nig bekommeren over levens- beschouwlijke vraagstukken zijn christenen actief. Hij vestigde de aandacht op de situatie in één van de paarse partijen, waar een mi nister gezegd had dat binnen zijn partij christenen hun persoonlijk geloof en hun po litiek handelen duidelijk wis ten te scheiden, en dat ze daarvoor een compliment verdienden. Tegen zo’n opvatting neemt het CDA stelling. Als het goed is bedrijfje politiek van uit je persoonlijke levens overtuiging, en wil je, zeker als christen, herkenbaar van uit die overtuiging je voor de samenleving inzetten. Om uit het dal waarin de par tij zich sedert de laatste ver kiezingen bevindt, op te krab belen, putten de Waddinx veense CDA’ers hoop uit de steeds luider wordende roep in de samenleving om nor men en waarden. De andere partijen hebben daar geen duidelijk antwoord op, zo meende ook prof. Jan Peter Balkenende. Zelf is hij één van de belangrijkste au teurs van het recent versche nen manifest ’Nieuwe wegen, vaste waarden’, waarin vol gens het CDA aanzetten wor den gegeven voor de ontwik keling van een ook voor de eeuw waardevast en duurzaam samenlevingsmo del. Voor het CDA lijkt vast te staan dat als men zich princi pieel en sterk maken voor een waar devolle samenleving, de kie zer dit uiteindelijk zal her kennen. Voor de feestelijkheden ter gelegenheid van het 400-jarig bestaan van Waddinxveens Tsjechische zusterstad Pelhrimov bestond bij de bevolking een grote belangstelling. (Foto: Gemeente Waddinxveen). 125-jarig bestaan van het plaatselijke gymnasium en de viering van 100 jaar theater. Deze feestelijke programma onderdelen werden bij ge woond door burgemeester Van der Linden en wethouder Wientjens. Waddinxveens eerste burger hield ter gele genheid van de drie jubilea een korte toespraak. Onder de toehoorders bevond zich ook de Tsjechische minister van Binnenlandse Zaken. Op het marktplein van Pelhrimov links van het midden op het podium Waddinxveens burgemeester C.M. van der Lin den en WD-wethouder M.C. Wientjens-van der Velden. Rechts naast hen de minister van Binnenlandse Zaken en de burgemeester van Pelhrimov. (Foto: Gemeente Waddinx veen). Jan Mulder brengt deze avond enkele pianowerken ten gehore. Tevens neemt hij van achter de (echte) piano de koordirectie voor zijn reke ning. Hij studeerde piano, or gel en compositie aan de con servatoria van Rotterdam en Utrecht. Het jeugdkoor Vox Jubilans zal het grootste gedeelte van de avond opluisteren met een vlot en speels klinkend pro gramma, waarin ook compo- GOUDA/WADDINXVEEN - Het bedrijfsleven in Midden- Holland pleit voor onder andere een verbreding van de A12 (Den Haag-Utrecht), een goede verbinding met de A20 (Gouda-Rotterdam) en een goede aansluiting op de All (Bodegraven-Leiden). sector is - bijna een kwart van de werkgelegenheid in de re gio bevindt zich in de secto ren groothandel en verkeer -, is sterk afhankelijk van een goede infrastructuur. Om de werkgelegenheid te kunnen bevorderen is een goede bereikbaarheid van lo caties voor het zakelijk perso nenvervoer en het goederen vervoer belangrijk. Mobiliteit is een productiefactor. Het Middenhollandse be drijfsleven meent daarom dat in het kader van de filepro- blematiek naar oplossingen moet worden gezocht zonder dat dit wezelijke beperkingen oplegt aan een gewenste en noodzakelijke mobiliteit. De Goudse regio is graag be reid om een bijdrage te leve ren aan het terugdringen van vermijdbaar autogebruik met behulp van maatregelen zo als vervoermanagement, ABC-locatiebeleid, telewer ken en een flexibeler econo mie. PELHRIMOV/WADDINX- VEEN - Burgemeester C.M. van der Linden en onderwijs wethouder mevrouw M.C. Wientjens-van der Velden (VVD) kijken terug op een succesvol tweedaags bezoek aan Waddinxveens Tsjechi sche zusterstad Pelhrimov. Namens het gemeentebe stuur en het Waddinxveense bedrijfsleven waren respec tievelijk ing. S. van Houten, directeur ruimtelijke orde ning en beheer in het ge meentehuis, en R. van der Velden, directeur van het ar chitectenbureau Stuurman Partners BV (Brugweg), vorig weekeinde aanwezig. Vrijdag 20 september nam de gemeente Waddinxveen deel aan een samen met Stuur man Partners BV opgezette seminar over bouwen en ar chitectuur. Hier hield ing. Van Houten een inleiding over de groei van de bevolking in Neder land en in Waddinxveen en de daarmee gepaard gaande toename van het aantal wo ningen. Aan de hand van een diapre sentatie beschreef de direc teur ruimtelijke ordening en beheer de ontwikkeling van de gemeente Waddinxveen door de jaren heen. De heer Van der Velden sloot hierop aan met een uitleg over diverse Nederlandse bouwmethoden, waarbij inspirerend blijft Zuidplas ’90 als voorbeeld fungeerde. Beide verhandelingen wer den positief door de toehoor ders uit Pelhrimov ontvan gen. De aanwezigen kwamen land gekregen. Op dit land is tot de conclusie dat veel za ken op het gebied van bou wen in Waddinxveen en Pelh rimov op dezelfde wijze wor den geregeld. Daarom kan de Waddinx- Met die uitzondering echter veense jeugd op de eerste dag dat het in Nederland alle- Joep gaan helpen met huizen maal wat meer gestructu reerd verloopt en dat in Pelh rimov kwesties als infrast ructuur regionaal in plaats van locaal worden geregeld. Het programma op zaterdag 21 september bestond onder meer uit een officiële start van het 400-jarig bestaan Pelhrimov en een Iedere bezoeker van de mode- show krijgt naast een gratis tuinverenigingen toegangsbiljet een lotnum- mer, waarmee men kan mee dingen naar een leuke prijs in de loterij. Voor iedereen staat verder een gratis kopje koffie den bedragen de kosten klaar. Na afloop van de modeshowi___ kan men de getoonde kleding susavond en een reader). Dit in het AF-centrum nader be- bedrag dient vooraf te wor- kijken en eventueel kopen. den betaald. sities van Jan Mulder ver werkt zijn. Karakteristiek is de creatieve manier van componeren van de Rotterdammer, met vaak onverwachte wendingen in de muziekstijl. Het jeugdkoor heeft onlangs nog meege werkt aan EO-opnamen voor ’Nederland Zingt’ in de Grote Kerk van Maassluis. De toegang tot het Moord rechtse concert is ƒ7,50 voor volwassenen en ƒ5,- voor kin deren, CJP en pas-65-hou- ders. Aan de uitgang wordt een collecte gehouden om de ze concerten te kunnen blij ven organiseren. ijwillig< andere kunnen inschrijven. Het is een praktische cursus waarin aan de orde komen zaken als de benodigde mate- dens zijn laatste ontmoeting rialen, het mengen van kleu- ren, het maken van kleuren- WADDINXVEEN - Dinsdag- combinaties, speciale tech nieken om kinderen te schminken en hygiëne. De cursusdata zijn op de don- geen nieuwe datum derdagen tussen half accht en negen uur van 24 en 31 okto ber, van 7, 14, 21 en 28 no vember en van 12 en 19 de- cember in het centrum voor Welzijnswerk (SWW) kunstzinnige vorming Kre ater (Kerkstraat). De basiscursus wordt gege ven door Saskia Kennedy, do cente schminken. Vrijwilli gers van de buurt- en speel- 1 in Waddinxveen krijgen de cur sus gratis aangeboden door de SWW. Voor andere geïnteresseer- voor de cursus 75,-(inclusief een kopje koffie of thee per cur- CU

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 13