iiïtratuin Caravancentrum 95 Mobiele telefoons uit auto ontvreemd Gegarandeerd goed... Start opent officieel op 10 oktober Ongeslagen Korbis behaalt vierde zege W'veense Kiki Borghstijn (20) is een 'zeilveelvraat' erljjke Erica Kerstworkshops in Het Zuidhonk Snelheids controles Activiteiten De Paddestoel Rijn en Gouwe REÖREATIE VERWEY Kaartavond van De Gouwe Rijders Voetgangster (20) gewond I s Bijbeklubs voor kinderen Jeugddienst Zevenhuizen Assortiment Wereldwinkel uuitgebreid Avond over bevalling en kraamtijd Opbrengst collecte Jeugddisco 25 oktober herland CARAVAN SHOW Koffie-ochtend I I I I I I I I I I I I I I I I CARAVAN DISCOUNT NIEUWE CARAVANS VOOR GEBRUIKTE PRIJZEN!!! dè 5 topmerken I I I I I I I I I I PAGINA 17 De deze week 20 jaar wordende Waddinxveense Kiki Borghstijn (links op de foto) op een zeilfeest met haar ouders. (Fo- 'Zeilveelvraat' Kiki Borghstijn (20) in haar zeilboot in de Flying Junior-klasse. (Foto: Hans Borghstijn). Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze OPENINGSTIJDEN: van maandag t/m zaterdag van 9.00-17.30 uur vrijdag koopavond WOENSDAG 2 OKTOBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - I Presentatie modellen 1997! Op vrijdag 4 okt., zaterdag 5, zondag 6 en maandag 7 oktober. Zondag 6 oktober geopend van 10.00-17.00 uur. to: Hans Borghstijn). Nell en Stutterheim WADDINXVEEN - Vrijdag- Naam: Adres: Plaats: HET GROENE WARENHUIS Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad op Rijn en Gouwe. ’s Middags werd gecontro leerd op de Koningin Wil- helminasingel. Van de 246 passanten werden 22 be stuurders staande gehou den. Zeven reden dermate snel dat ze wel een bekeu ring kregen. Daarbij reed de snelste 77 km per uur. Onder de overtreders be vond zich ook een berijder van een bromscooter. helm, een lasapparaat en een boormachine. Woensdag werd aangifte ge daan van een inbraak in een auto aan de Abraham Kroes weg. Een portierraam werd meiden meegedaan aan een matchrace-kampioenschap. In speciaal daarvoor ontwor pen kajuit-zeiljachten*. ‘Dat zou ik in de toekomst willen blijven doen. Zeilen op de vierkante meter met het reglementenboekje in je han den. Het is spectaculair en je moet hard werken. Vooral dat laatste geeft je een kick'. ‘Dat element trekt me ook aan in de open boten. Wat dat betreft zijn open bootjes, zo- groeiende vraag in, waardoor de klantenkring in de regio Waddinxveen zich snel heeft uitgebreid. TER AAR Veldweg Kingang Kerkweg), tel. 0172-602241. Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. ROTTEKADE 9 - OUD VERLAAT - ZEVENHUIZEN - (0180) 63 31 15 voor (Excl. Vé pot.) van haar leeftijd het gevoel pas de tijd van hun leven te hebben zonder de adem van hun ouders in de nek, Kiki Borghstijn gaat nog steeds met hen op vakantie. Korbis-korfbal heeft intussen als enige ploeg in de derde klasse van de disctrictscom- petitie de maximale score van acht punten uit vier wedstrij den. De Waddinxveners begonnen matig tegen de tegenstander uit Kockengen. Een aantal kansen werd niet verzilverd door het eerste aanvalsvak van Korbis, terwijl ESDO twee keer achter elkaar wel de korf wist te vinden (0-2). Korbis kwam daarna goed te rug in de wedstrijd. Jaco Wi- neke wist tweemaal de korf te vinden. Eerst via een terecht hebt, vindt mijn vader te veel gezeur. Dit jaar varen we waarschijnlijk niet mee. We doen eigenlijk steeds meer WADDINXVEEN - De Waddinxveense Kiki Borghstijn van de Noordkade is een ’zeilveelvraat’. Of het nu de ex Admiral’s Cupper van haar ouders is, een J22, de Flying Junior of een speciaal daarvoor ontworpen matchrace jacht, het lijkt de deze week 20 jaar worden de Kiki niet uit te maken, zolang ze maar kan zeilen. de deelnemers kunnen uiter aard aan alle workshops mee doen. De kósten bedragen ƒ7,50 per keer. Data en onderwerpen van de kerstworkshops zijn: donder dag 31 oktober - borduren op kaart; vrijdag 1 november - kaarten met perkamentpa- pier; donderdag 14 november: styropor snijden; donderdag 21 november: kaarten met theezakjes-origami; donder dag 28 november: kerstfili- graan. Voor informatie en opgave kan men terecht bij Hanny de Vries, tel. 0182-617889 of bij Mieke van Velzen tel. 0182- 611171. als de Flying Junoir, leuker dan die grote zeiljachten. Je hebt veel meer te doen. Je gaat overstag, ze de spi, stapt in de trapeze en je gaat. Prachtig!1 ‘Maar ik moet er ook bij zeggen dat het wereld je om de IMS-schepen me heel erg trekt. Vooral de fees ten ’s avonds', besluit Kiki Borghstijn, die eerst haar MAVO-diploma behaalde en daarna haar HAVO-diploma, met pretoogjes. WADDINXVEEN - De op brengst van de in Waddinx veen gehouden collecte voor het Prinses Beatrix Fonds was ƒ11.629,20. WADDINXVEEN - In wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuid- plaslaan) zullen deze en volgende maand vijf kerstw orkshops gehouden gaan worden. WADDINXVEEN - Donderdagmiddag 10 oktober opent Start Uitzendbureau officieel haar nieuwe vestiging aan de Nesse 22a in Waddinxveen. Uit de enquête die Stichting Wijkwerk De Zuidplas in mei van dit jaar onder de bewo ners van de woonwijk Zuid plas heeft gehouden, is duide lijk naar voren gekomen dat er een behoefte is aan creatie ve cursussen. Het bestuur heeft daarom be sloten in deze behoefte te voorzien en heeft mevrouw Wil de Goeij-Huisman bereid gevonden een aantal kerstw orkshops voor maximaal 15 deelnemers te organiseren. De workshops worden tel kens op een donderdagmor gen gehouden van 9.30-11.00 uur. Het zijn op zichzelf staande bijeenkomsten, maar WADDINXVEEN - In het kader van de actie De scholen zijn weer begon nen’ werd vorige week dinsdag op de Juliana van Stolberglaan door de poli tie samen met leerlingen uit groep 8 een preventieve snelheidscontrole gehou den. Van de 720 passanten werd met 26 bestuurders een vermanend gesprek gevoerd. I o I a> OW JH w B Dat is het geval in de Eben Haëzerschool van 12.00- 13.00 uur, in de Bethelschool van 11.45-12.45 uur, in Het Zuidhonk van 12.00-13.00 uur en in de Koningin Beat- rixschool van 12.00-13.00 uur. Door de week is er een kin- derbijbelclub op woensdag middag in het speeltuinge- bouwtje aan de J.W. Friso- weg van 13.30-14.45 uur. Voor jongens en meisjes van af 10 jaar is er de 10+ club. Deze wordt ook op zondag morgen gehouden in de Eben Haëzerschool van 11.45- 12.45 uur. WADDINXVEEN - Iedere zondagmorgen worden er vanwege de Centrale Her vormde Gemeente kinderbij- belclubs gehouden voor 4- tot 10-jarigen. WADDINXVEEN - In een meer spannende dan goede wedstrijd heeft het ongeslagen Korbis-korfbal zijn vier de overwinning geboekt. Tegen ESDO (Kockengen) ble ven de Waddinxveners uiteindelijk aan de goede kant van de score (12-11). Heleen Bénard komt spreken over de situatie van joden in Rusland acht jaar geleden en hun situatie nu in Israël. Er is kinderoppas aanwezig. Ook de nieuwe herfst- en win- terartikelen zijn te koop. WADDINXVEEN - In de We reldwinkel Waddinxveen (Koningin Wilhelminaplein) is het assortiment levensmid delen uitgebreid met een se rie van drie soorten kruiden- en wijnazijn. Als broodbeleg verkoopt de Stichting Wereldwinkel Wad dinxveen naast hagelslag en diverse soorten honing nu ook potjes hazelnootpasta. Al deze artikelen dragen het Max Havelaar-keurmerk. Dit keurmerk staat er voor in dat kleine producenten in de Derde Wereld een goede prijs ontvangen voor hun produc ten, die bovendien milieu vriendelijk zijn geteeld of ver vaardigd. De Weredlwinkel Waddinx veen heeft weer opnieuw in voorraad doosjes Pandan- rijst a 400 gram en zakjes rietsuiker a 500 gram. Kortgeleden is de blonde schone naar het Engelse Ox ford getrokken, om een studie Engels te volgen. Maar vooral ook om in dit land haar gelief- lange afstandswedstrijden'. de hobby te beoefenen, zo laat Hebben de meeste jongeren ze verslaggever Richard de Jonge van de Vaarkrant in het dagblad De Telegraaf we ten. ‘Ik kan gewoon niet zonder zeilen. Het is me ook met de paplepel ingegoten1, zegt Kiki ‘Ik ben nooit gepushed. Mijn Borghstijn, die driejaar gele den met haar ouders van Reeuwijk naar Waddinxveen verhuisde. ‘Al zolang ik me kan herinne ren hebben mijn ouders een boot. We hebben een tijdlang in Andijk gelegen en in die ja- ren alle mooie plekjes op en rond het IJsselmeer bezocht1. ‘Tegenwoordig liggen we in Scheveningen en steken we met vakanties over naar En geland. Dit jaar hebben we de Cork Week in Ierland be zocht. Een schitterend evene ment. Iedereen heeft het al tijd over de Cowes Week, maar dit is veel leuker. Min der massaal en organisato risch op een hoger peil*. Het schip van haar ouders is de Colombe, een Swan 44.IR. Aan boord van de Colombe is Kiki Borghstijn voordekken Ze zet de spinboom, loopt de genua om en bedient de spin- nakerschoot. Maar ze stuurt ook weleens en op de J22 is ze verantwoordelijk voor de zeil- trim. Kiki Borghstijn: ‘Jaren ach tereen hebben we meegedaan aan de IJspegel-wedstrijden in Scheveningen. Korte ba nen en eens in de twee weken een wedstrijd. Van de kou voel je niks, want je bent be zig'. ‘Mijn ouders hebben een gro te boot waarop je zeker met tien personen moet zijn. Bij na elke keer werden we op het laatste moment door ie mand afgebeld en moesten we in allerijl op zoek naar een vervanger*. Dit samen met de natte zei len die je de hele week in huis WADDINXVEEN - ’Rondom de bevalling, met name de kraamtijd’ is het thema van de maandelijkse informatie bijeenkomst van de borstvoe- dingsorganisatie La Leche League, die donderdagavond 3 oktober van acht tot tien uur op het adres De Genest- etlaan 3 in Waddinxveen wordt gehouden. ‘Pas als je baby geboren is, besef je daadwerkelijk wat het betekent een kindje aan de borst te hebben. De kraamtijd is een periode waarin je tijd mag nemen je baby te leren kennen en aan hem of haar te wennen', al dus La Leche League. Volgens deze organisatie zal lang niet altijd het voeden meteen en vanzelf gaan. Het kan ook prettig zijn zich daarop voor te bereiden. Op de informatiebijeenkomst van donderdag 3 oktober wordt gepraat over het eerste aanleggen, hoe krijg en houd je voldoende melk voor de ba by en andere zaken waarmee moeders te maken krijgen. Het bijwonen van de informa tiebijeenkomst van La Leche League is altijd vrijblijvend. Welkom zijn aanstaande moeders en moeders die al een kindje aan de borst heb ben. Ook de baby’s zijn van harte welkom. Tevens zijn er boeken te leen, kolven te huur en informatie ve folder te koop. Voor aan melding en informatie of tele fonische hulpverlening kan men bellen naar Riet Boef, tel. 0182-395225. Voorzitter G. van Ringelen- stein van de Ondernemers Vereniging Waddinxveen (OVW) en directeur S. Atte- ma van Start Holding BV zul len dat om half vijf op ludieke wijze doen. Het tweetal zal op dat mo ment honderden ballonnen vanuit een reusachtige krui wagen (het symbool van Start Uitzendbureau) laten opstij gen. Volgens het nieuwe uitzend bureau neemt de vraag naar tijdelijk personeel nog steeds toe. Start speelt actief op deze WADDINXVEEN - De Wad dinxveense autoclub ‘De Gou we Rijders' houdt donderdag- havond 3 oktober om acht uur in hotel-café-restaurant De Unie (Kerkweg-Oost) weer haar kaartavond. Tijdens dëze avond worden vier ronden gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van de vereniging, dus iedereen is van harte welkom. Na het kaarten is er een prijsuitrei king met leuke prijzen. toegekende strafworp, daar na via een fraai schot van af stand. Korbis en ESDO wisselden elkaar daarna af met het sco ren van doelpunten. Onder meer via een strafworp van Jaco Wineke werd het 4-4. de Waddinxveners wisten het lichte veldoverwicht daarna in de score tot uitdrukking te brengen via doelpunten van Mark van den Brink en Donja van Otterloo. Daarna slaagde Korbis er, zo als tijdens de meeste compe titie-wedstrijden tot nu toe, niet in om met een veldover wicht de voorsprong verder te vergroten. Het gevolg was dan ook dat ESDO beter in de wedstrijd kwam en via drie doelpunten op rij zelfs met een 6-7 voor sprong kon gaan rusten. Na de thee was het Yvonne Visser die Korbis weer langs zij bracht met een schot aft- sand. ESDO wist daarna via een strafworp nog wel op voorsprong te komen, maar daarna nam Korbis weer het heft in handen. Eerst scoorden twee dames voor het Korbis-achttal: Yvonne Boomers en Donja van Otterloo. Vervolgens scoorden twee heren (Mark van den Brink en Jaco Wine ke) met goed uitgespeelde doorloopballen (11-8). Korbis liet daarna de zaak weer te veel op zijn beloop en de tegenstrevers uit Kocken gen konden weer dichterbij komen via twee doelpunten. Aanvoerder Frits Visser maakte in de slotfase van de wedstrijd van afstand het twaalfde doelpunt voor Kor bis, waarna ESDO nog één maal de korf wist te vinden (12-11). Door deze overwinning be houdt Korbis zijn ongeslagen status in de derde klasse. In de eerstvolgende (uitwed strijd tegen Dijkvogels uit Maasdijk mag Korbis deze status verdedigen. verschuiven naar vrijdag avond 25 oktober. De aan vangstijd is in verband met de herfstvakantie vastgesteld op half acht. De disco duurt tot half elf. WADDINXVEEN - Omdat de verbouwing van het wijkgebouw De Paddestoel (Lijsterbesstraat) een beetje is uitgelopen gaat het nieuwe seizoen maan dag 7 oktober van start. Dan gaan alle activiteiten weer beginnen. ZEVENHUIZEN - Zondag avond 6 oktober om zeven uur is er weer een jeugd dienst in de Hervormde Kerk van Zevenhuizen. Het thema van de dienst luidt ’Kwaliteit tot in eeuwigheid’. Ds. Van der Spoel uit Loenen aan de Vecht zal met de aan wezigen nadenken over dit thema. De muzikale medewerking wordt verleend door het in terkerkelijk jongerenkoor ’Hatikva’ uit Zoetermeer en de organist Ike Zintel. WADDINXVEEN - In De Hoeksteen (Esdoornlaan) wordt donderdagmorgen 3 oktober van half tien tot on geveer elf uur een koffieoch tend gehouden van ’Christe nen voor Israël’. Donderdag en Lrijdagkoopavon^ WADDINXVEEN - Vori- ge week dinsdagmiddag vond op de Noordkade j een aanrijding plaats waarbij een 20-jarige Waddinxveense voet- - gangster een gebroken scheenbeen opliep. Een 45-jarige Waddinx veense automobiliste haalde een 18-jarige Goudse bromfietser in waarbij de bromfietser werd geraakt en deze ten val kwam. Daarbij viel hij tegen de 20-jarige voetgangster. WADDINXVEEN - Vorige week maandagavond werd aan het Machtelderf ingebroken in een personenauto. Een ruitje werd ingeslagen waarna de mobiele telefoon werd meegenomen. Vrijdag werd op de Noordka de een auto opengebroken waarbij een telefoon werd ontvreemd. Maandagochtend werd inge broken in een kelderbox door - het openbreken van de deur, ingeslagen. Uit de auto werd Weggenomen werden een De Erica gracilis, ïfix1 ofwel dopheide is s van een gracieuze fcwg** schoonheid. Ze is zowel tèUr&r* binnen als buiten te bewonderen. Ze houdt jffjSy van koelte en licht en bloeit tot eind aSg? december. 3 stuks 8 vader en moeder hebben al tijd de keus aan mij gelaten. En ik vind het nog steeds hartstikke leuk. Als de boot over moet worden gevaren van bijvoorbeeld Muiden naar Scheveningen, doe ik dat bijna altijd met mijn moe der. Dan hebben we het heel gezellig samen'. Kiki Borghstijn is pas terug uit Frankrijk waar ze in Pa rijs een jaar als au-pair heeft gewerkt. Dezer dagen vertrok ze naar Engeland. Een zelf standige dame. En eentje die niet gebonden wil zijn. ‘Het me niet willen binden is de reden dat ik nooit een ei gen boot heb gehad en er ook geen wil. Ik heb altijd be mand en dat bevalt me pri ma. Niet dat ik van de ene boot in de andere spring, ik ben zelfs heel trouw, maar ik wil vrij zijn', aldus de Wad dinxveense Kiki Borghstijn. Omdat ze .allround is, wordt ze veel gevraagd. Niet alleen in Nederland, maar ook in het buitenland. ‘Ik ben dit jaar in Denemarken geweest en heb daar met zes andere een tas ontvreemd. Donderdag vond een inbraak plaats in een woning aan de Wilhelminakade. Men is aan de achterzijde via een raam binnen gedrongen. Uit de wo ning werd geld weggenomen. In de nacht van donderdag op vrijdag werd op het bedrij- avond 11 oktober zou in Het venpark Coenecoop ingebro- Zuidhonk (Zuidplaslaan) een ken in een auto. Er werd jeugddisco georganiseerd niets ontvreemd, worden. Het is echter noodza kelijk gebleken deze avond te In de nacht van donderdag op verschuiven naar vrijdag- vrijdag werd ingebroken in een clubgebouw aan de Knib- belweg in Zevenhuizen. Bin nen werd geprobeerd kasten open te breken wat in één ge val lukte. Er werd niets ont vreemd. Zaterdagmiddag werden in een winkel in de Passage twee Polen in de leeftijd van 30 en 37 jaar aangehouden op verdenking van winkeldief stal. Zij moesten elk een transactie van ƒ200,- betalen. Zondagavond werd ingebro ken in een woning aan de Kromme Esse. Door het ver breken van een ruit werd de achterdeur geopend. Wegge nomen werden geld, een bankpas, een 65+ -pas en een buskaart. I I VYGIWII VWWI Z-V.W1I M M I lil UG l> Ui OV UUI UGZ.G vrijblijvende kennismaking betaalt u 13,75. Postcode: Vandaar de nieuwe vestiging. Er zijn al Start-vestigingen in Gouda en Bodegraven. Landelijk telt het uitzendbu reau ruim 350 vestigingen. Vanuit deze vestigingen wor den per jaar meer dan 175.000 vacatures vervuld. Daarmee is Start Uitzendbu reau één van de grootste in termediairs op de Nederland se arbeidsmarkt. Zij werd met verwondin gen overgebracht naar het Goudse Groene Hart Ziekenhuis. Vrijdagochtend vond op de Zesde Tochtweg een aanrijding plaats tussen een bromfiets en een personenauto. De 27-ja- rige Goudse bromfietser sloeg onverwacht links af een inrit in zonder de auto vrije doorgang te verlenen. Hij liep daar- bij vermoedelijk een her- j senschudding op. Zaterdagavond vond op de hoek Beijerincklaan- Bredeweg een lichte aanrijding plaats die veroorzaakt werd door een 30-jarige Waddinx- vener. Bij controle op het politiebureau bleek hij 1,2 promille alcohol in zijn bloed te hebben. keukenarchitectuur Ridderhof 51 Alphen a/d Rijn Telefoon 0172-44 32.69

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 17