Beurs gaat wellicht toch naar Plantarium VOOK ABSURD VOORU ELDERS KOOPT KOM EERST NAAR ONS! NIEUW fat* oa/z-4^ van der linde Unaniem advies van vertrouwenscommissie over nieuwe burgemeester Raadsvergadering nu in restaurant Actie voor gratis kindervoorstelling w Z^5 k S Papier vernietiger kalkhoven Burgemeesters ondertekenen startcontract voor sanering ALLES VOOR UW OPEL... Van Elswijk b.v. officieel Opel service-dealer Beroepen op predikanten lij J Samenwerkings overeenkomst De Nieuwe Passage weer vertraagd Dierentehuis opent deuren Jongens bekennen inbraken RUIME SORTERING IN KARPETTEN modern, klassiek sisal of kokos of -J KLAAR TERWIJL U WACHT VERGROTING VAN UW FOTO INTERIEURVERZORGING BE door BERT J. WOUDENBERG gebracht o] |fotoshop| (15x20 of 20x30) Van Q OPLAGE 13.925 EXEMPLAREN FOT< VIDE1 AUDI1 MEGA-COLOR Dorpstraat 38, Waddinxveen, (0182) 61 23 73. Zijde 3, Boskoop, (0172) 21 25 44. De inbraken, die zij vanaf 16 september hadden gepleegd in sportkantines en kantoren, werden tijdens verhoren be kend. deuren voor publiek. Daar wordt ondermeer het idee van sommigen weggeno men dat het asiel een af- maakcentrum is en dat asiel- dieren worden behandeld als tweede keus dieren. Integen deel, per jaar worden zo’n 70.000 honden en katten lief- nieuwe baas. Zaterdag staan medewerkers van het dierentehuis klaar om informatie te verstrekken en antwoord op vragen van donderdagavond bekend wil len maken, maar er waren I ters van Gouda, Moord- I recht, Nieuwerkerk aan de INBRAAKBEVEILIGING een zaak van vertrouwen Dorpstraat 76 Waddinxveen Tel. (0182) 63 20 02. Zie ook onze advertentie elders in deze krant. ;pse het Den Haag. Verwacht wordt dat niet eer der dan eind volgende maand, begin december be kend zal worden wie de nieu- De ruimte bleek groot genoeg om de volledige gemeenteraad, de amb tenaren en de publieke tribune te kunnen her bergen. De raadsagen- da als zodanig leverde weinig spectaculaire punten op. Burg. Colijnstraat rookafvoer voor de centrale verwarming en voorzienin gen, voorgeschreven door de regionale brandweer. Over deze punten bestaat rond De Nieuwe Passage onduidelijkheid. Overigens is vooraf bij de opdracht gede tailleerd wordt vastgelegd in een overeenkomst het deel van de afbouwonder- delen dat voor rekening komt van de ontwikkelaar. hotel deed aan die geheim houding van harte mee, al bleef het gezelschap niet on- nog wat zaken op het laatste advies over de nieuw’ te be- In de wandelgangen van de noemen burgemeester van vorige week vrijdag Waddinxveen aan de com missaris der Koningin is uit gebracht, is het wachten op HUIS-AAN-HUIS In Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle 52e JAARGANG NUMMER 2512 WOENSDAG 2 OKTOBER 1996 van wonen, werken en re creëren langs het water. fel nadat verkoop van het complex aan de A.P. van Ne slaan bijzonder lastig bleek te zijn. Woningen op die plek zijn niet mogelijk, dat was de reden dat geen projectont wikkelaar er brood in zag. Maar ook als evenementen hal heeft de Beurshal beper kingen, midden in een woon gebied. In het verleden bleek ook een horeca-functie geen succes te zijn. tijdens een schorsing van de beraadslagin gen een ruimte te vin den voor nader overleg en PvdA-gemeente- raadslid Bep Vermeij klaagde over de ver lichting, maar voor de rest bleek het goed mo gelijk aan de Limaweg een gemeenteraadsver gadering te houden. -- AÜn I ge (die moeten verplaatst worden) zouden hebben geïn formeerd welk deel van de af- bouwonderdelen voor reke ning van de projectontwikke laars komen. Voor de ondernemers die gaan huren is het uiteraard altijd belangrijk te weten wat voor afbouwonderdelen zij krijgen. Ondernemers die de kleinere winkels gaan huren onderschatten nog wel eens wat zij naast de huur (die voor hen ook al boven de ge middelde huur van ƒ325,- uit komt) moeten investeren voordat een winkelpand ge bruikswaarde voor hen heeft. Over hoe in zijn algemeen heid een winkel qua afbouw wordt afgeleverd blijken ove rigens geen vaste regels te bestaan. Voor hun rekening nemen projectontwikkelaars meestal alleen essentiële za ken per winkel zoals de aan sluitingen voor het benodigde gas, water en electra, een aansluitpunt op de centrale riolering voor een gewenste toilet en keukenblok, een een te benoemen kandidaat uitgebracht aan Zuidhol- lands commissaris der Ko ningin ir. J.M. Leemhuis- Stout. De door PCW-fractievoorzit- ter J. van Wijk voorgezeten commissie - waarin de zes fractievoorzitters zitting hebben en die administratief wordt bijgestaan door ge meentesecretaris C.A.P.M. Loose - heeft in de afgelopen maanden uiteindelijk onder veel geheimhouding een ze stal kandidaten voor de vaca ture op voordracht van het Provinciehuis ontvangen. vorige week vrijdag in Utrecht gehouden burge- meestersdag was overigens de naam van de nieuwe bur- de verdere besluitvorming in gemeester van Waddinxveen al te horen. In kringen van de Waddinx- veense vertrouwenscommis sie heeft het Weekblad voor Waddinxveen deze naam in we burgemeester van Wad- het weekeinde bevestigd ge- dinxveen zal worden en in hoeverre de commmissaris der Koningin bereid is ge weest het unanieme advies onverkort op te volgen. In de gemeenteraadsverga- Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 Hazerswoude-Dorp Met het oog op de nieuwe sa menwerkingsovereenkomst is het Weekblad voor Wad dinxveen inmiddels gebleken dat de huidige ondernemers, die gaan huren in het winkel centrum ’De Nieuwe Passa ge’, niet bekend blijken te zijn met wat zij geboden zullen krijgen als ’afbouw’ in de win kels. Verwacht had bijvoorbeeld mogen worden dat William Properties en MAB tijdens de planontwikkeling de onder nemers van de huidige Passa- BOSKOOP - De Boskoopse béurs wil op termijn toch naar het ITC en zal mogelijk zelfs in het Plantariumge- bouw kunnen plaatsvinden. T~ - J - 1 is sprake van Overslag kan vervangen. Deze verrassende opening komt enkele maanden nadat onderhandelingen tussen de stichting Plantarium en de Stichting Beurshal waren vastgelopen doordat een aan tal zaken niet goed was ver taald en de onderhandelin gen vastliepen. Nadien is ver der gekeken naar alternatieven en bleek ook nog steeds ruimte voor con tacten. De Stichting Beurshal had vergevorderde plannen voor een verbouwing van de Beurshal met kantoorfacili- teiten in het vroegere hotel, onder meer voor de VAR-B, en een evenementenfunctie voor de hal. Maar ook de Stichting Beurshal is zich be wust van de beperkingen, zo legt A.W. van Bockel namens de stichting uit. De verbou- wingsplannen kwamen op ta- GOUDA Twee Goudse jon gens hebben bekend zich schuldig te hebben gemaakt aan een tiental inbraken. De 15-jarigen werden 19 septem ber aangehouden in verband met een incident een dag eer der bij epn horecagelegenheid in Bloemendaal, waarbij een van de twee een alarmpistool zou hebben getoond. Telkens namen de jongeren eet- en drinkwaren mee; zij waren sinds enige zwervende en zonder middelen van be staan. De politie heeft de raad van kinderbescherming ingeschakeld en de beide jon gens na verhoor heengezon den. Twee 14-jarige Gouwenaars zijn vorige week aangehou den op het terrein achter de Drie Notenbomen. Zij hadden in een daar geparkeerde auto ingebroken en werder na een korte achtervolging ingere kend en voor onderzoek inge sloten. Uit een benzinestation aan de Prins Hendrikstraat heb ben onbekenden vorige week onder andere sigaretten en aanstekers gestolen. Uit een school aan de Graaf Floris- weg is een videorecorder weg genomen. Hoofdredacteur: B.J. Woudenberg, Telefoon 0182- 61 55 94. Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372, 2740 AJ, Telefoon 0182- 63 03 32, Telefax 0182- 63 26 33. Openingstijden: Maandag t/m vrijdag van 8.30 - 17.00 uur. van kamerbreedtapijt \\^\tLelke gewenste maat een karpet laten festöffëren Dat gebeurde tijdens een driedaagse besloten bijeen komst in een hotel, waar de leden van de vertrouwens commissie hun uiterste best deden met portofoon en mo biele telefoon buiten het be- De commissie had daarvan reik van de Waddinxveense al tijdens de gemeenteraads- samenleving te blijven. Het vergadering van vorige week kregen. Omdat er veel op het spel komt te staan als deze naam aan de openbaarheid wordt prijsgegeven moet vooralsnog van publikatie worden afgezien. WADDINXVEEN - Wad dinxveense predikanten staan elders in het land volop in de belangstelling. Ds. A.W. van der Plas (Stationsstraat), predi kant van de Centraal Her vormde Gemeente, is be roepen door de. Hervormde Kerk in ’t Harde. Hij heeft overigens voor dit beroep bedankt. Eerder ontving zijn colle ga ds. H. Schipaanboord (Stationsstraat) van de Centraal Hervormde Ge meente een tweetal beroe pen, waarvoor hij overi gens eveneens bedankte. Ds. A.A. van Houwelingen (Peuleyen) van de her vormde Immanuëlkerkge- meente heeft ook een be roep ontvangen, ditmaal van Rotterdam-Overschie. Binnenkort neemt hij De^ëhnstelijk AfgeTchei- den Gemeente aan de Dorpstraat in Waddinx veen heeft een beroep uit gebracht op kandidaat- predikant J.G. van Til burg uit Meeuwen. WADDINXVEEN - Er is meer tijd nodig voordat de samenwerkingsovereen komst, die de gemeente Waddinxveen met de pro jectontwikkelaars William Properties en MAB voor het nieuwe winkelcentrum ’De Nieuwe Passage’ wil sluiten, kan worden geslo ten. Dat blijkt uit mededelin- gen van het college van Burgemeester wen Wet houders. De nieuwe samen werkingsovereenkomst zal als gevolg van deze vertra ging niet eerder dan in de ge meenteraad van november kunnen worden behandeld. In de nieuwe samenwer kingsovereenkomst, die deze week opnieuw onderwerp van beraadslaging vormt binnen het college van B. en Wzijn William Properties en MAB ondergebracht in de ’Passage Combinatie Waddinxveen CV. verhuizing naar het ITC, de Beurshal wordt verkocht aan de RABO-bank die plannen heeft voor een nieuw kantoor dat de huidige locaties aan de - r-._i-.__,—en de GOUDA Dierentehuis Midden-Holland aan de Groenhovenweg 501 opent zaterdag, in verband met de werelddierendag van komen de vrijdag, vanaf elf uur zijn bezoekers te geven. Speciale aandacht wordt ge schonken aan het kistkalf. Bezoekers kunnen zelf onder vinden hoe het is in een be nauwde kist te staan. Daar toe heeft het dierentehuis een namaak-kalverkist op ware grote staan. Gelijktijdig wordt een handtekeningenae devol verzorgd. Ruim négen- tie gevoerd onder het motto tig procent ervan vindt een ‘Stop dierproeven! Fellowes ps50 van 275,- 199 - voor I wwj maximum aan verbonden. Volle kaarten kunnen tot ui terlijk woensdag 23 oktober worden ingeleverd. De voor stellingen zijn bedoeld voor kinderen tot en met groep acht van de basisschool. Ou ders zijn ook van harte wel kom, maar mogen net als de kinderen alleen naar binnen wanneer zij hun kaart heb ben volgeplakt. Spektakel Het toneelstuk ’Kim, Tom en de toverring’ wordt öpgevoerd door vijf volwassen spelers van Spektakel en gaat over twee kinderen die op zoek gaan naar een toverring. De voorstelling duurt één uur. De juiste aanvangstijd staat vermeld op de gratis toe gangskaart. Spektakellid Van Roon meent dat Moordrecht een goede keus heeft gedaan met het stuk. „Wij hebben hier al meerdere keren mee op de planken gestaan en toen was het een succes en dat wordt het uiteraard hier in Moord recht ook. Wij hebben al meer succesvol opgetreden in de Zespunt, dus dat lukt nu vast weer”, aldus Van Roon. keer- en Waterstaat), de I Commissaris van de Konin- gin in Zuid-Holland Leem- huis-Stout en vier dijkgra ven het contract. dering van later deze maand zal de namens de vertrou wenscommissie worden mee gedeeld dat deze commissie zich inmiddels als opgeheven beschouwt. De gemeenteraad voor de eerste maal bijeen in restaurant Bibelot omdat de raadzaal van het gemeentehuis wegens verbouwing de komende tijd niet beschikbaar is. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De Waddinxveense ge- I meenteraad heeft vori- I ge week donderdag- I avond voor het eerst J vergaderd buiten de g raadzaal in het ge- het gebruikelijk dat meentehuis. Als gevolg I van een grootschee] verbouwing aan Raadhuisplein wordt voorlopig uitgeweken I naar restaurant Bibe- I lot aan de Limaweg. I Dat is zeker nog tot in I maart volgend jaar het geval. Er werd in ieder geval in de partyruimte van het restaurant goed I vergaderd. Het was al- I leen wat moeilijk om Zegel Van zaterdag 5 oktober tot en met zaterdag 19 oktober krijgt iedereen één gratis ze gel bij elke vijf gulden aan boodschappen die gedaan zijn bij één van de Moordwinkel winkeliers. Deze zegels moe ten op de daarvoor bestemde kaart worden geplakt. Er gaan dertig zegels op een kaart. Is de kaart vol dan kan deze worden ingeleverd bij accountantskantoor ACM aan het Kerkplein 7 te Moordrecht. Eén kaart is goed voor één gratis toe gangskaartje. Iedereen mag zelf weten hoe veel kaarten hij of zij bij el kaar wil sparen, daar is geen De verbouwing van het gemeentehuis is zover gevorderd dat de hoofdingang is verplaatst naar de rechterzijkant van het gebouw aan hot Raadhuisplein, waar oen noodingana is gemaakt. Op de fa- to de werkzaamheden aan de voorzijde van het gemeentehluis. (Foto: Sjaak Noteboom). I MOORDRECHT/GOUDA I Maandag 7 oktober I wordt het startcontract sa- nering Hollandsche IJssef I officieel ondertekend. Voor I deze handeling stappen on- dertekenaars en genodig- Door het inwerking stellen den ’s middags om half vijf van een baggerschuit geven op de bóót die aangemeerd Jorritsma en De Boer het I ligt in de Hollandsche IJs- symbolische startsein van I sel nabij de Julianasluis te het project. Rond half ze ven arriveert de boot in Nieuwerkerk en verlaten de ministers met volgboot- Gouda. Tijdens het reisje per boot naar Nieuwerkerk aan den IJssel zetten de burgemees- jes de boot. Aan boord is een tentoon- stelling te bezichtigen en - IJssel, Ouderkerk, Capelle kunnen genodigden zich la- 1 I aan den IJssel en Krimpen *-~—c- - aan den IJssel hun handte- I kening. Tevens onderteke- nen minister De F I (Volkshuisvesting, Ruimte- het aantrekkelijker maken I lijke Ordening en Milieu), minister Jorritsma (Ver- Voor de toekomstige huurder is dan gelijk bekend welk res terende deel voor zijn reke ning komt. Van de resterende afbouwonderdelen zijn als voorbeeld nog bekend het egaliseren van de vloeren, zo dat de huurder zijn vloeraf werking kan aanbrengen en levering van de winkelpuien, vaak ook een stelpost, afhan kelijk van de grootte van de winkel. In het eerdere plan voor de Be Fair-locatie was voor de winkelpuien een stel post opgenomen van rond twee miljoen gulden In hoe verre William Properties en MAB in hun aanbieding nog In ieder geval afbouwonderdelen hebben meegenomen, naast de ge noemde essentiële zaken, zal moeten blijken uit de te slui ten samenwerkingsovereen komst. Het ligt voor de hand dat het gemeentebestuur en de On dernemers Vereniging Wad dinxveen vooraf duidelijkheid zullen willen hebben voor de ondernemers die gaan huren. Op het moment dat de Stich ting Beurshal met de verbou wing wilde beginnen meldde zich de RABO-bank als ge sprekspartner. Daaruit vloei de voort dat er een principe- akkoord is en de overdracht van de Beurshal zal plaats vinden op 31 december 1997. Tot die tijd kan in ieder geval nog de boomkwekerijbeurs op de oude plek blijven. ZEVENHUIZEN/ MOORD RECHT Moordrechtse kin deren maken kans op een gratis voorstelling bij te wo nen van toneelvereniging ’Spektakel’ uit Zevenhuizen. Voorlopig staan vier voorstel lingen op het programma, die worden gegeven in de Zes punt op zaterdag 26 oktober. De organisatie is in handen van de Moordrechtse Winke liersvereniging Moordwin- kels. den ’s middags om half vijf ligt in de Hollandsche IJs- stelling te bezichtigen ten informeren over het schoonmaakproject van de Hollandsche IJssel. Boer Het project werkt ook aan I WADDINXVEEN - De ver trouwenscommissie uit de gemeenteraad van Waddinx veen, die nauw is betrokken bij de vervulling van de bur gemeester svacature die ont staat na het vertrek van Waddinxveens eerste burger C.M. van der Linden op 1 ja nuari 1997, heeft dezer da gen een unaniem advies over opgemerkt. Nu het unanieme moment te regelen. vorige i fel .:A i SsW: I X. KM t Weekblad voor Waddinxveen WWW» incl. btw Vs -Mi HHIIi l'HIIH Gouwestraat 21 Boskoop o 0172-212506 Spoorstraat 17-29 - 2801 BA Gouda Tel. (0182) 51 80 55 Fax (0182) 52 29 26 I klein doe-het-zelf-materiaten keukens - kasten wand- en vloertegels tuinhout - sierbestrating (0182) 61 25 96 Noordeinde 76a Waddinxveen de kantoorspecialist S> BURGER-” Waddinxveen - Dorpstraat 39 Tel. (0182) 61 22 98 Fax (0182) 63 02 30 WKwek wwt

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 1