Trainings-therapie voor Actieplan kan sierteelt* gebied oppeppen Zestigjarig eethuis heropent na verbouwing Sponsorloop met 250 scholieren beweging en functieherstel Inschrijving Groen Doen van start Boskoopse kwekers hebben kans op Russische markt ■i 1 hmi Gouwe Streek in training Nieuw bestuur hockeyclub Cabaret in De Tunnel Cursus Klein Vaarbewijs Christelijke peuterspeelzaal in De Morgenster Waddinxveen Al kwaad op scheidsrechter Nieuw bureau voor politiedistrict Wijnverkoop voor de St. Victorkerk I I PAGINA 21 WOENSDAG 2 OKTOBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN en van wethouder Maria Wientjens-van der Velden (WD). Vervolgens zijn er nog meh- sen die in een herstelfase zit ten, na een medische ingreep, en nog functionele training nodig hebben voor een be paalde periode terwijl de ver zekeraars stoppen met beta len. Ook zijn er mensen met lichte klachten, voor wie be weging goed is, maar er niet BOSKOOP - Met man en macht wordt gewerkt om de verbouwing van eethuis ’t Kel- WADDINXVEEN - Aan de zaterdagmorgen 28 septem ber voor de eerste maal gehouden sponsorloop voor BOSKOOP/MOSKOU - Een beetje vroeg maar zeker niet kansloos, zo was het oordeel van de jury in de TROS ’World Trade Show’ maan dagavond over een plan van de gebroeders Van Vliet uit Boskoop om sierteeltproduc ten te gaan exporteren naar Rusland. Het Boskoopse be drijf was één van de drie die in het programma aan bod kwamen. Doel van de uitzen ding van afgelopen maandag was eens na te gaan welke kansen voor uiteenlopende producten zijn op de Russi sche markt. Daarvoor werd niet alleen het oordeel van deskundigen gevraagd maar ook mensen op straat in Mos kou mochten hun mening ge ven. Zo’n twintig jaar geleden nam Bart van Leeuwen het over. Aanvankelijk als huurder, la ter kon hij het kopen en van af toen spaarde hij kosten noch moeite om ’t Keldertje te moderniseren en op te knap pen. Het laatste resultaat van dit alles is binnenkort te zien. Het straatbeeld in Rusland is zonder meer arm aan groen, wat dat betreft ligt er een enorm afzetgebied voor groe ne producten braak, maar de indruk bestaat dat veel Rus sen meer behoefte hebben aan agrarische voedingspro ducten dan aan siergroen. Al zal de vraag naar siergroen in de toekomst zeker toenemen, zo is de verwachting. Behalve het bedrijf van de ge broeders Van Vliet kwamen ook een fabrikant van stalen dakbedekking uit Purmerend en een fabrikant van barcode scanners uit Amersfoort aan bod. De kansen van laatstge noemde werden het hoogst ingeschat. Het Boskoopse be drijf meldde zich als kandi daat voor het programma en voor en werd ook nadien door ’heren’ bewoond. Maar in november 1936 werd de kelder ver huurd aan Dirk Jacob Goud- riaan, een boomkweker die werkloos was geworden en samen met zijn zoon Marinus een eethuis wilde beginnen. Marinus is inmiddels 78 en woont met zijn vrouw aan het Klaverblad. Zelf beschikte hij toen als achttienjarige al over enige horeca-ervaring daar po ligt hoog en de grappen zijn hard. Hij was goed voor een tweede prijs Camaretten ’95. 0172- Willem-Alexanderschool (Wingerd). De deelnemers moesten zich daar melden tussen tien en elf uur voor de start. Er waren twee routes van 4 respectievelijk 8 kilometer uitgezet door Waddinxveen- Noord en door Boskoop-Snij- delwijk. De route mocht meer dan één keer gelopen worden, mits er elke keer een stempel werd gehaald bij de controle posten. Bij de finish kregen de deel nemers een medaille of als ze elders al hadden gelopen een schoentje. Na de loop zijn de deelnemers met envelop en stempelkaart langs de spon sors gegaan om het geld te in nen. De enveloppen met geld worden op de basisscholen weer ingezameld op donder dag 3 oktober. aan toe komen. Dat zijn de doelgroepen waarvoor fysio- trainings-therapie is bedoeld. De trainings-therapie wordt gegeven in een ruimte die is gekoppeld aan de praktijk van fysio- en manuele thera pie De Laat. Hij heeft daar voor speciale apparatuur aangeschaft. De trainingen vinden eenmaal, soms twee maal in de week plaats en du ren een uur. Vooraf wordt on derzoek gedaan naar de li- chaamssamenstelling, conditie en spierkracht. Dit wordt voorlopig gedaan door De Laat zelf en sportfysiothe- rapeut Marjan Kuipers. beginnen met cabaretier Ma- chiel Pomp en na de pauze muzikant Bertje Doperwtje. De eerste voorstelling begin om 21.00 uur, entree 10 gul den, 7,50 voor leden. Machiel Pomp manifesteert zich op het podium als hardli ner, zonder gevoelige kanten. Met armoede als achtergrond en geldzucht als leitmotiv trapt hij met zevenmijlslaar zen zijn abnormale leven tot platgetereden pad. Het tem- bestrijding van kinderarbeid in Bangladesh, India en Paki stan. De start en finish was bij de protestants.-christelijke Prins WADDINXVEEN - Tijdens de vorige week woensdag avond gehouden algemene le denvergadering van hockey club Waddinxveen (Sniep- weg) werd een nieuw bestuur gekozen. Het bestuur bestaat thans uit Pim van Heel (voorzitter), Machelien Versteegh (secre taris), Annemiek Rip (pen ningmeester), Marleen de Wit (commissie organisatie) en Robert Wijs (commissie technische zaken). Marc van Heijst trad af en Edgar Ever- stein is toegetreden als alge meen lid. Mevrouw A. Jeukens-Masse- ling en mevrouw H. Ruiter- Vlaming werden benoemd tot lid van verdienste als blijk van waardering voor onder andere het redactiewerk dat zij beiden al jaren voor de HCW verrichten. Zij kregen een Gouds tegeltje met inscriptie. Tot nu toe telt de 28-jarige hockeyclub 12 le den van verdienste. Het jon gens Cl team van vorig sei zoen kreeg de jaarlijks terug kerende ’Ome Bertus’-bokaal uitgereikt vanwege het hoog ste doelpuntenquotient. Op dit moment telt hockey club Waddinxveen bijna 300 leden, die niet alleen in Wad dinxveen woonachtig zijn. Boskoop telt ook vele hockey ers. Er wonen verder leden in Moordrecht, Moerkapelle, Ze venhuizen, Gouda, Rotter dam en Den Haag. Tweeder de van de leden is jonger dan 18 jaar. Er zijn vijf seniorenteams. Zij spelen op de zondag: heren 1 (derde klasse), heren 2, heren semi-veteranen, dames 1 en dames 2. Voor dames en he ren recreanten zijn er ook trainingen. Er spelen acht jeugdelftallen op zaterdag, een 8-tal meisjes teams en 3 zestal-teams (van af 8 jaar). Tevens is de mogelijkheid om kinderen vanaf ongeveer 7 jaar te laten kennismaken met de hockeysport. Voor meer inlichtingen kan men leden van het bestuur berei ken op elke maandag tussen 19.30-20.30 uur in het club- dertje zo snel mogelijk klaar te hebben. De heropening is gepland op woensdag 9 ok- huis, sportpark De Sniep (Sn- tober. Opnieuw is gewoekerd met de beschikbare ruimte en wordt ook het interieur iepweg), tel. 0182-615792. vernieuwd. Eigenaar Bart van Leeuwen legt uit dat er een achteringang komt, waar ook een hal wordt gerealiseerd met nieuwe toiletten. Daardoor ontstaat in het res taurant meer ruimte die onder meer wordt benut door een stamtafel bij te plaatsen. Handig voor mensen die alleen komen. Aan een stamtafel wordt doorgaans makke lijker aangeschoven dan een vierpersoonstafel. zaak, Martre geheten. Een samenvoeging van hun doch ters Margreet en Trees. Na het echtpaar V.d. Velde kwam Dirk Paauw erin. Maar ook aan de inrichting wordt aandacht geschonken. Het huidige interieur is al weer zo’n elf jaar oud en be gon sleets te worden. Het is de zoveelste verbouwing sinds Van Leeuwen het pand kocht. Opvallend was vooral de aanbouw van de serre in 1990. In de loop der jaren vormde Van Leeuwen het etablissement om van cafeta ria tot eethuis met een uitge breide menukaart. WADDINXVEEN - Met de winterperiode in aantocht werken de leden van de Waddinxveense schaats- club De Gouwe Streek weer volop aan hun condi tie om straks goed besla gen ten ijs te komen. Iedere woensdagavond zijn vanaf zeven uur ruim 40 jeugd- en ruim 30 senio renleden bezig op een re creatieve wijze en onder begeleiding van ervaren trainers hun conditie te verbeteren. De Gouwe Streek maakt hierbij dankbaar gebruik van het kunstgrasveld en de daarbij behorende ver lichting van hockeyclub Waddinxveen (Sniepweg). Met deze droogtrainingen kunnen ook de winterspor ters hun conditie uitste kend opvijzelen. Vanaf maandagavond 7 oktober zijn er weer schaatstrai- ningen op de Haagse kun stijsbaan De Uithof. kens weer evalueert. De Laat verwacht dat veel mensen zich op eigen initia tief zullen melden. Zijn in schatting is dat een grote groep mensen weet dat ze wat aan lichaamsbeweging moet doen, maar dit alleen aandurft onder deskundige begeleiding, Gewone sporten ziet men niet zitten en een sportschool is ook niet voor iedereen aantrekkelijk. BOSKOOP/RIJNWOUDE - Groen Doen is de groene voorjaarsbeurs die van 22 tot en met 31 maart 1997 plaats heeft in het Plantarium ge bouw bij Boskoop/Hazers- woude. In ’96 trok Groen Doen 27.500 geïnteresseerde bezoekers. Op Groen Doen leggen hoveniers voorbeeld tuinen en -balkons aan. Plant Publiciteit Holland, de Ko ninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde en diverse ’Gewasgroepen’ zor gen voor showtuinen met rijk bloeiende planten. Op een sfeervolle markt zijn allerlei planten en tuinacces- soires te koop. Ook is er veel aandacht voor het zelf actief bezig zijn in de tuin of op het balkon. Er zijn informatie- WADDINXVEEN - De in de vorige jaren zo succesvol ver lopen wijnverkoop-actie ten bate van de renovatie van het onderhoud van de rooms-kat- olieke St. Victorkerk (Zuidka- de) geeft de Victor Activitei ten Commissie (VAC) de vrij moedigheid dit jaar wederom een dergelijke actie te star ten. De commissie beschikt - evenals vorig jaar - over twee voortreffelijke Franse wijnen, en wel een Cotes de Saint Mont en een Cótes de Gaston- ge, die worden aangeboden onder de naam Vin St. Victor (rood) en Vin St. Victor (wit) tegen de eenheidsprijs van ƒ8,- per fles. Bij afname van minimaal 6 flessen (ter waarde van ƒ48,-) wordt de wijn desgewenst thuisbezorgd. Verkoop van de wijnen zal overigens plaats vinden na alle kerkdiensten in de komende drie weekein den van oktober. Ook kunt kan men wijn ver krijgen op het parochie-secre- tariaat op dinsdag-, woens dag- en vrijdagmorgen van 09.00-12.00 uur. BOSKOOP - Vrijdag 4 okto ber heeft De Tunnel twee op- u eenvolgende programma’s, te wereldwijde Unicef dit jaar eeuw bestaat nu verandering kreeg ondersteuning PPH. Overigens is geen van de drie bedrijven al actief in Rusland maar werden ze door de pro grammamakers gevraagd een tactiek uit te stippelen. Het winnende bedrijf krijgt van de TROS de kans in Mos kou zaken te doen. Het pro gramma werd gepresenteerd door Tineke Verburg en Ed Nijpels. De inbreng vanuit het World Trade Centrum in Moskou werd gepresenteerd door Rob Verschueren. ZEVENHUIZEN - Roel van Dijk (tel. 421828) organiseert in Zevenhuizen de cursus ’Klein Vaarbewijs I’. Een cursus voor schippers die al jaren varen, maar ook voor hen die van plan zijn een boot aan te schaffen of misschien een boot tijdens de va kantie huren. I Het is niet zo, dat elke schipper op het water nu een vaarbewijs moet be- zitten. De verplichting voor het vaarbewijs geldt sinds april 1992 voor be- stuurders van een snelle motorboot, de ‘speedbo- ten‘ dus, en voor sche- pen, die een lengte heb- ook begonnen vader en zoon aan het avontuur. ’Mijn va der kon in het begin nog geen aardappel schillen’, vertelt Goudriaan lachend. Niette min begon de zaak goed te lo pen en vrij kort daarna werd aan de buitengevel een auto matiek aangebracht, dat was wat in die tijd. Vier oliebollen - die werden toen het hele jaar gegeten - gingen voor een dubbeltje over de toonbank, een kroket kostte eveneens een dubbeltje en een slaatje vijftien cent. Marinus trouwde in 1941 en ging weer op de kwekerij wer ken. Vader overleed in 1949, het eethuis werd voortgezet door moeder en dochter tot Jaap Goudriaan het over nam. Begin jaren vijftig werd het eethuis overgedaan aan Wim en Lijdia van Zoomeren. Zij vertrokken na een paar jaar naar Katwijk en bouw den daar een nieuw bedrijf op, hun zoon Leen runde het eethuis in Boskoop, samen met zijn vrouw. De zaak ging door echtelijke problemen achteruit maar bloeide weer helemaal op toen Theo v.d. Velde het overnam. Geholpen door zijn propere vrouw werd het weer een goedlopende dinxveen met 750 bedrijven een een jaarlijkse omzet van 300 miljoen gulden. De sector doet het goed en is kansrijk, zette Spros uiteen, maar de regio Boskoop moet wel waakzaam blijven. ’On ze vanouds unieke positie ondervindt steeds meer con currentie van andere sier- teeltregio’s als Zundert, Op- heusden en Groningen. Daarom moeten we onze sterke kanten beter benut ten: de goede grond en de kennis.’ Concrete resultaten heeft het actieplan nog niet opge leverd maar de discussie is inmiddels wel op gang geko men. Tijdens een onlangs gefilm de impressie voor het TV- programma kwam deze Rus sische groet, gevormd uit Boskoops groen, tot stand. (Foto: A. Fioole) Het valt niet eens mee in deze voormalige burgemeesterswoning het huidige eethuis 't Keldertje te herkennen. De foto is gemaakt in de jaren dertig. ven is essentieel succesvolle aanpak en maximaal rendement subsidiemogelijkheden het rijk en de EG. Voor versterking van de eco nomische positie van de boomteelt worden nu scena rio’s opgesteld voor het pro gramma ’De boomteeltregio in het jaar 2005’. Verbreding van de economische struc tuur, ontsluiting en verbe terde bedrijfsvoering, schaalvergroting en speciali satie zijn daasm centrale elementen. De hoge verwachtingen van Boskoop werden afgelopen week door burgemeester J.J. Spros vertolkt in de commis sie economische zaken van Provinciale Staten. ’De regio Boskoop is zeer ingenomen met dit initiatief, we ver wachten er veel van’, zo ver klaarde Spros. Hij gaf een beknopte beschrijving van het sierteeltgebied in Bo skoop, Rijnwoude en Wad- BOSKOOP/DEN HAAG - Het gemeentebestuur van Boskoop heeft hoge ver wachtingen van het actie plan ’Werken aan werk’; één van de vier proefprojecten in de provincie. Het project be helst een plan van aanpak voor verbetering van struc tuur en economie. Het pro ject werd in april van dit jaar aangezwengeld tijdens een bijeenkomst in het ge meentehuis van Boskoop in aanwezigheid van gedepu teerden en bestuurders van de gemeenten Boskoop, Reeuwijk, Rijnwoude en Waddinxveen alsook het be drijfsleven. Samenwerking tussen de verschillende overheden en het bedrijfsle- voor een een uit van WADDINXVEEN - Het is al tijd kinder achtig wanneer verliezende ploegen hun ne derlaag wijten aan de scheidsrechter die foute be slissingen zou hebben geno men of partijdig zou zijn op getreden. Een scheidsrechter is immers ook maar een mens die zijn best doet. En wanneer je ge woon meer doelpunten maakt Het eethuis werd in 1900 ge- dan je tegenstander, dan win bouwd als ambtswoning je vanzelf, scheidsrechter of burgemeester Chr. Rupke geen scheidsrechter. Dit alles mag dan waar zijn, maar het is natuurlijk wel zo dat er arbiters rondlopen die in het weekeinde beter iets anders kunnen doen dan flui ten. Bijvoorbeeld omdat zij het voetbalspelletje niet zo goed begrijpen of omdat zij psychisch niet in staat zijn om een sportieve strijd in goede banen te leiden. Het is bekend dat de KNVB een structureel gebrek heeft hij in de weekeinden ging hel pen bij Wim van Zoomeren. Deze was getrouwd met Lij dia, een zus van Marinus. Ze hadden een eethuis in de Goudse Stoofsteeg. vrijwilligheid enkele uren per Zonder een diploma of wat BOSKOOP - Verbetering van algemene spierfunctie of voor specifieke doelen, zoals reva lidatie of voortzetting van re- validatieprogramma’s voor mensen die problemen heb ben met heupen, knieën of rug. Dat is wat de Boskoopse fysiotherapeut Coen de Laat voor ogen staat. In zijn prak tijkruimte Zijde 24 begint hij deze maand met fysio-trai- nings-therapie waar mensen in kleine groepjes van maxi maal zes personen op uitge zóchte trainingsapparatuur aan de gang kunnen. De be geleiding is altijd in handen van een fysiotherapeut, die aan de hand van een tevoren afgenomen individuele test en eventuele bestaande of voormalige klachten een trai ningsschema opstelt en tel- Zaterdag 5 oktober houdt De Laat voor belangstellenden open huis van 11.30 tot 13.00 uur. WADDINXVEEN - Aan de Limaweg in Waddinxveen is begonnen met de bouw van een nieuw bureau van het po litiedistrict IJssel en Gouwe, waartoe ook Boskoop be hoort. Het nieuwe bureau moet het huidige bureau aan de Mozartlaan vervangen, dat te klein is geworden. Waarschijnlijk wordt het ges loopt voor woningbouw. Voor de start van de nieuw bouw, dat tussen de vijf en zes miljoen gulden gaat kos ten en in het najaar van 1997 gereed moet zijn, kwamen korpsbeheerder mr. C.H. Goekoop (burgemeester van Leiden) en korpschef S.J. van Hulst (politie Hollands Mid den) naar Waddinxveen. ben van meer dan 15 me ter, maar ook voor de groep recreatie ‘sleep- boot-schippers‘, ook al is I hun schip korter dan 15 meter. Niettemin bestaat het merendeel van de cursis- l ten uit watersporters, die geen vaarbewijs no dig hebben, maar wel graag meer willen weten omtrent het reilen zeilen op het water. De cursus ’Klein Vaarbe wijs I’ geldt voor de al eerder genoemde catego rieën schepen, wanneer zij varen op rivieren, ka nalen en meren. Voor het varen op de ’ruime wate ren’ is voor die bepaalde schepen ’Klein Vaarbe- wijs II’ verplicht. De les stof voor die wateren wordt op deze cursus niet behandeld. De cursus bestaat uit acht lesavonden, van 19.30 uur tot ongeveer 22.00 uur, en wordt ge houden in een zaal boven Albert Heijn, aan de Dorpstraat te Zevenhui- I zen. De lesstof bestaat uit re glementen, die onder an dere gaan over het ‘goed zeemanschap', de vaar- regels en betonning. Het ANWB cursusboek voor het ’Klein Vaarbewijs’ zit bij de cursus inbegrepen. Na de cursus is er eind november op zaterdag middag het landelijke I examen. aan goede arbiters, vooral in het amateurvoetbal, en dat betekent dat er zuinig moet worden omgesprongen met degenenen die op basis van - 11 1 1 1 1 week opofferen om de jeugd te kunnen laten voetabllen. Maar wanneer blijkt, zoals in de wedstrijd tussen Siveo Al en Waddinxveen Al (uitslag 5-3), dat de man in het zwart in alle o’pzichten totaal niet in staat is om een wedstrijd te leiden, dan mag niet alleen worden getwijfeld aan de juistheid van de uitslag maar o t r dan mag en moet aan betrok- Unicef, het 50-jarige kinderfonds van de Verenigde Na- kene een andere hobby wor- ties, hebben zo’n 250 scholieren en volwassenen deelge- den aangeboden. nomen. De officiële start was in handen van onderwijs- punten van onder andere het Hoveniers Informatiecen trum, waar bezoekers terecht kunnen met uiteenlopende vragen. Het boomkwekersgil- de Groen Escorte zorgt voor demonstraties, informatie en plantenveilingen. Deelnemen aan Groen Doen kan op verschillende manieren. Er zijn marktkra men en vierkante meters voor een stand of een voor beeldtuin te huur. De organi satie kan assistentie bij de tuinaanleg verlenen (geheel of gedeeltelijk). Ook is het mogelijk om producten in de voorbeeldtuinen te promoten. Groen Doen is een goede gelegenheid om met novitei ten op de markt te komen. Beeldend kunstenaars en be oefenaars van diverse vor men van bloemsierkunst kunnen demonstraties ver zorgen tijdens een aantal beursdagen. Hoveniers, kwekers, tuincen- trumeigenaren, producen- ten/leveranciers van tuinac- cessoires, beeldend kunste naars en andere belangstellenden kunnen zich aanmelden voor deelna me bij Buro PROBA. Neem hiervoor contact op met Buro PROBA, Thea Kalkman, tele foon 0172-235400. Groen Doen is geopend van zaterdag 22 maart tot en met paas maandag 31 maart van 10.00 tot 17.30 uur. Het Plantari- umgebouw is gelegen op het International Trade Centre, Italiëlaan 4, 2391 PT Hazers- woude. WADDINXVEEN - Zoals be richt gaat in januari 1997 in de nieuwe hervormde kerk de Morgenster (Sterrenlaan) de christelijke peuterspeelzaal ’De Grote Beer’ open. Deze peuterspeelzaal wil aansluiten bij de christelijke opvoeding in het gezin. Kin deren van 2 tot 4 jaar kunnen in groepsverband (maximaal 15 kinderen) spelen en cre atief bezig zijn. Het christelijk karakter houdt onder andere in, dat de ochtenden wworden begon nen en beëindigd met gebed, een bijbelverhaal en het zin gen van christelijke liedjes. De peuterspeelzaal zal open zijn op dinsdag- en vrijdag morgen van 08.45-11.15 uur. Voor het aanvragen van een informatie-folder of nadere informatie kan men contact opnemen met Carolien Kooi man, De Visserhoeve 37, tel. 0182-630580. Loopacties van Unicef wor den jaarlijks in heel Neder land gehouden en telkens voor een ander doel. In Wad dinxveen is daar nog nooit aan meegedaan. Omdat het een halve kwam daar in. Meedoen aan de loop bete kende Unicef helpen. Voor el ke kilometer die werd gelo pen lieten de deelnemende kinderen zich met een dub beltje of een kwartj\e spon soren door ouders, opa’s, om- a’s, ooms, tantes en buren. De opbrengst van de Unicef- loop wordt bestemd voor de dW: WW. J' Mi IBOHMBSaSg 888888888888888888888^^^^^^ Ss I gg1 sas# w w 'V J

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 21