Aeolus ontmoet meer tegenstand Koploper B. Jansen vergroot voorsprong Coenecooploop verwacht weer meer deelnemers WSE aan kop in 4e klas Eerste nederlaag volleybalsters Eerste winst voor team van Be Fair-voetbal Zwemploeg 'Gouwestaete' opent met tweede plaats Flyers-dames ongeslagen Winst voor Korbis-welpen Sjoelen Sport en spel bij Be Fair-vofleybal Matig weekeinde Florida-badminton Open huis in Spaardersbad Zelfverdediging Klaverjassen Het Zuidhonk PAGINA 29 uitge- Op deze goed verzorgde loop I l I den liggen tussen acht en tien uur. Be Fair, zijn volleybalschoe- nen aan de wilgen. De Wad- dinxvener werd benoemd tot ere-lid van de club. Op de avond draaide een rad van fortuin, was er een play- back-show, werden de kam- pioensteams gehuldigd, kreeg een talentvolle mini de l van Dijk, die op zijn beurt net naast schoot. Vlak hierna was het Willy Beelen die van afstand uithaalde en even eens de bal net langs de ver keerde kant van de paal joeg. De openingstreffer kon niet lang meer uitblijven. Haast recht werd flink onder druk In de vierde ronde van de huishoudelijke het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) weer fik se strijd geleverd op de 64 velden. J. v.d. Haven (2e plaats) was de uitdager van Dames 1 ging niet met een gerust hart naar Hilversum voor de uitwedstrijd tegen de overwinning. Met goed teamspel werd Lei den geen kans gegeven om in de wedstrijd te komen. Uit- han Walhout en Michael de Levie, allebei met 12 punten. Meisjes-junioren 2 redde het tegen T. Wiersma. Na een spannen de strijd ging J. van Sandijk in de slotfase de teil in tegen T. Goor. B. David moest een nederlaag slikken tegen C. damesenkelspelen werden al len winnend afgesloten. Rémon van Gemeren en Vin cent Hartwijk wonnen beiden overtuigend met respectieve lijk 15-6 en 15-6 en 15-2 en 15-1. Ook Corrine Mojet had weinig moeite met haar te genstandster: 11-3 en 11-8. Maaike van der Weij onder- DEN HAAG/WADDINXVEEN - In het Haagse zwembad ‘De Waterthor4 heeft de zwemploeg van het Waddinx- veense Gouwestaete het eerste programma van de na tionale zwemcompetitie in de B-afdeling als tweede af gesloten. HILVERSUM/WADDINX- VEEN - Het eerste dames team van Flyers-basketbal is door winst op Dunckers nog WADDINXVEEN - Het was een kwestie van tijd, de eer ste winst van de welpen van Korbis-korfbal. Zo’n enthou siaste groep jongens en meis jes op elke training en zo’n grote inzet in de wedtrijd moest beloond worden. Zaterdag was het zover. In Rotterdam tegen NIO G1 werd door Korbis G1 met 17- 21 gewonnen en was het een groot feest voor de jeugdige leden van korfbalvereniging Korbis. Joska en Ria twee leidsters bij de G-gropen lie- tieve uitslagen voor A. v.d. Starre, N. Dannis, S. Klein- hoonte (knap gedaan) en P. van Offeren (geluk) tegen re spectievelijk A. Versluis, J. Stam, T. Kuiper en U. Bee- rends. Een knappe prestatie van D.J. van Ófferen, die (subtopper?) L. Willemen een verdiende punten Markus tegen (ex-jeugd)spe- ler L. Coevert. In de competitie van de Rot terdamse Schaakbond verl oor WSV 3 van De IJssel 1 met 6-1. Een grote nederlaag dus voor de Waddinxveners. Het vlaggeschip van WSV speelde dinsdagavond tegen Rotterdam 4. WADDINXVEEN - De prij zen bij de Waddinxveense sjoelers (Alberdingk Thijm- laan) zijn gegaan naar Frans Bouwmeester, T. van Leeu wen, Teus Visser, G. Renesse, Bas Koppenaal, Adrie Faas, Peter van Leeuwen, M. Re nesse, Wim Slingerland sr., Oor Kersbergen, Dirk Faas, Simon den Oude, Ceron van In de thuiswedstrijd tegen het tweede team van het Til- burgse Pellikaan leed het eer ste team van Aeolus een nip te 5-3 nederlaag. Na de enkelspelen keek het team in sportzaal De Duike laar (Zuidplaslaan) tegen een aanzienlijke 3-1 achterstand aan. Door winst in de heren dubbel leek men weer in de wedstrijd terug te komen. Doch door verlies van de da- mesdubbel en het eerste ge mengd dubbel trok het Til- burgse team de winst naar zich toe, waarna het tweede gemengd dubbel van Aeolus de stand een draaglijker aan zien gaf door de laatste partij in haar voordeel te beslissen. Het tweede team, uitkomend in de vierde klasse van de bondscompetitie, is tot nu toe goed uit de startblokken ge komen. Van het team maken deel uit Corrine Mojet, Maai ke van der Weij, Dennis van den Berg, Rémon van Geme ren en Vincent Hartwijk. Thuis spelend tegen het eer ste team van The Smashing Fellows (Schiedam) kwam men ditmaal tot een 6-2 over gezet. Het was wederom Wil ly Beelen die na een sterke actie de bal op maat afleverde bij Guido Hack. Deze aarzel de niet en schoot de 1-0 in de touwen. Na deze periode kwam Haas trecht wel heel dicht bij een snelle gelijkmaker nadat Wil ly Beelen door de natte gras mat weggleed. Hun inzet ver dween echter vlak voor langs. Ook de vrije trap op zo’n 20 meter afstand van de WSE- goal leverde na een overtre ding van John Moons niets op. Hierna vond WSE zichzelf weer terug en zorgde een lan ge rush van John Mulder voor gevaar. De Haastrechtse goaly kwam goed uit en voor kwam erger. Zo werd er met Ben den Ouden, G. Loef, Si mon Supusepa, Dick Esveldt, David Sinnema, M.C. taktor. Prijswinnaars in de tweede ronde waren Teus Visser, Jan van Beek, Ronald Meijer en Henk van Beek. keer. Drie, vier scores achter een bezorgden Flyers een voorsprong van een tiental punten en daarna werd deze 1 tot het einde vastgehouden. Uit slag 49-57. Topscoorder Anita van Unen met 15 punten. Bij meisjes-junioren - ook te gast bij Dunckers - was sprake van een gelijkopgaande strijd tot halverwege de tweede helft. Toen liep Dunckers weg van Flyers en verloren de meisjes-junioren ook de twee de wedstrijd (59-40). Jon- gens-adspiranten 1 speelde een leuke wedstrijd tegen Leiden. Vooral de eerste helft was van goed gehalte. Hierin voor die altijd voor lastige wed strijden zorgt. De gehele wed strijd ging het gelijk op, waarbij de Waddinxveense dames steeds tegen een klei ne achterstand aankeken. Met nog acht minuten te spe- oorkonde ontvangen voor hun sportieve deelname aan deze gezellige ochtend. Na het ouder-kind-toernooi was er voor de jeugd en de se nioren gelegenheid mee te doen aan het mix-toemooi. De eerste ging naar het recre antenteam ’40-50’. De tweede prijs was voor de ’Kweetniet- wordt in wijkgebouw Het jes’, een mix van jeugd-en se- (Zuidplaslaan) niorenspelers. Na de toernooien werd er ’s avonds gefeest. Hier werd af scheid genomen van Gert Zuidhonk weer een ronde van de kla- verjascompetitie gespeeld. Zoals bekend zijn ook mensen scheid genomen van die graag een avondje willen Koele. Hij hing, na vele jaren klaverjassen, zonder gelijk actief lid te zijn geweest van deel te moeten nemen aan - een competitie, welkom. De klaveijasavonden worden op elke eerste vrijdag van de maand gehouden. De kosten bedragen ƒ2,50 per persoon per avond, waarvoor per speelavond een aantal prij zen beschikbaar wordt ge steld voor degenen met het hoogste aantal punten. De competiespelers strijden bovendien om de kampioens- beker. nog mee wordt onderhandeld. Mogelijke atleten die nog aan pen bijna naast hun schoe- de start kunnen verschijnen nen. Al gaat uitstekend. Nu weer winst op Olympia met 7-3. A2 verloor fors bij Reeuwijk. Verrassend was het verlies van BI bij KOAG. Het werd 14-8. B2 won met 5-1 van Vi tesse en B3 verloor in Bleis- in de belangstelling wijk met 6-1. Ook verlies in de C-groep, terwijl Dl een uitstekende wedstrijd speelde tegen RWA en met 4-1 won. De beide E- teams verloren niet alleen hun wedstrijden, maar scoor den ook geen goal. F1 daarentegen wel. WADDINXVEEN - Na de goede start in de eerste com- petitieweek ontmoetten de acht teams van Aeolus-bad- ongeslagen. Meisjes-junioren die zou moeten zijn en de te genstanders maakten daar goed gebruik van, zodat Fly ers al snel op achterstand kwam. Hierna kwam er wat In Alphen aan den Rijn dolf meer evenwicht in de wed- men met 6-2 het onderspit te gen het negende team van de ze vereniging. Het achtste team hield op nieuw een punt over aan de wedstrijd. Ditmaal eindigde de thuiswedstrijd tegen het zevende team van Spotvogels (Leiderdorp), na een 3-1 voor sprong, uiteindelijk in een 4- 4 gelijkspel. WADDINXVEEN - Koploper B. Jansen van de Waddinx veense Schaak Vereniging (WSV) heeft opnieuw zijn puntenvoorsprong weten te vergroten. gericht en wordt er evenals vorig jaar weer voor (gratis) massage gezorgd door een strijd, maar Grasshoppers hield het initiatief. Uitslag 34-64. Topscoorder Rachel Philip met 8 punten. Vrijdag avond 4 oktober om negen uur de eerste thuiswedstrijd van heren 1 tegen SBU (Utrecht). Zaterdagavond 5 oktober om zeven uur dames 1 tegen Shooters (Bunscho ten). verliezen van Dunckers. Een mooie overwinning was er ger, Ali el Karrat (Marokko), Mohammed Baket, Cristyna Loonen en Veronique Colard (België). Coenecoop-par- Dankzij de Coenecooploop zal Waddinxveen landelijk weer even staan vanwege dit unieke at- letiekevenement waaraan overigens meer dan 1.000 at leten zullen deelnemen. De organisatie verwacht dat het aantal lopers van vorig jaar, ruim 1.300, ruimschoots zal worden overschreden. een 1-0 stand gerust. Na de rust volgde er al snel een wissel. Op verzoek van de scheidsrechter werd de grensrechter van Haastrecht vervangen. WSE ging op zoek naar de 2-0 in het begin van de tweede helft. Deze werd ingeleid door John Mulder die Guido Hack weg stuurde. Hij vond de achter lijn en schoot de goed meege lopen Dennis Heuvelman aan die meedogenloos de 2-0 tus sen de palen schoot. Toch wist Haastrecht vlak voor het eindsignaal nog te rug te komen naar 2-1 door dat de Waddinxveense sluit post de bal verkeerd beoor deelde. Heel alert werd de bal over de goaly gekopt. Dit betekende een 2-1 eindstand. Haast recht liep behalve deze neder laag ook nog tegen vier gele kaarten aan. veo niet omgezet in doelpun ten, maar de verdediging van Be Fair had z’n handen vol. Dit resulteerde dan ook in ge le kaarten voor Marco Noord- hoek en Ehmed Saouny. In de tweede helft liet trainer Arie van der Laan Be Fair in het 4-4-2 systeem voetballen, waardoor de verdediging minder in de problemen kwam en er voorin meer ruimte voor de spitsen ont stond. Met name René Min nee kreeg op de rechterkant meer ruimte, waarvan hij in de 20e minuut profiteerde. Hij knalde de bal in de boven hoek, onhoudbaar voor de keeper. Siveo moest nu meer komen, waardoor er voorin nog meer ruimte ontstond. Na een grove overtreding op Ehmed Saouny, die goed speelde op de midhalf-positie, werd een speler van Siveo het veld uitgestuurd. Ondanks deze meerderheid kwam Siveo nog twee keer al leen voor keeper Ralph Boon- stoppel, die beide kansen uit stekend stopte. Nadat Leon Konijn en Gert-Jan van Heemst het veld in waren ge komen, was het uiteindelijk Wim van der Starre die de overwinning veiligstelde. Door deze overwinning is Be Fair niet in de onderste regio nen terecht gekomen, en kan verder omhoog gekeken wor den. Komende zaterdag moet dan wel van koploper WDS (Driebruggen) worden ge wonnen. WADDINXVEEN - De zaterdag 19 oktober te houden achtste Coenecooploop wordt in Waddinxveen weer een atletiekevenement van de bovenste plank. WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag behaalde Be Fair- voetbal na drie gelijke spelen de eerste overwinning in de derde klasse C. Er werd met 2-0 gewonnen van Siveo (Zeg veld). De Waddinxveners be zetten de middenmoot met 6 punten uit vier wedstrijden. Een week eerder werd in een van Be Fair-zijde slechte wedstrijd gelijk gespeeld in en tegen Bergambacht. Be Fair speelde deze wedstrijd onzorgvuldig en niet aggres- sief genoeg. Doordat Bergam bacht aanvallend niets in te brengen had was de 0-0 eind stand terecht. Zaterdag kon Be Fair zich re vancheren tegen Siveo. In de eerste helft speelden de Wad dinxveners bij vlagen, even als vorige week, onzorgvul dig. Dit balverlies werd door Si- MHMMI MM MM NMM M minton in de tweede week aanzienlijk meer tegen stand. Slechts twee teams boekten een overwinning, twee teams kwamen een remise overeen en vier teams voor jongens-adspiranten. moesten hun meerdere erkennen in hun tegenstanders. D aanmoedigignsprij s reikt en werd er gedanst op muziek van de Goudse band Coers Ine. Aan de sponsor van de vereniging, W. Slin gerland van het Keukencen trum Waddinxveen, werd een collage aangeboden van teamfoto’s. aan den Rijn) tot een zwaar bevochten 4-4 gelijkspel. Het vijfde team ging in Delft winning. Zowel de heren- als op bezoek bij het 14e team van Delft. Opnieuw verloor slag 49-33. Topscoorders Jo- men nipt, ditmaal met 5-3. Ook het zesde team verloor met minimaal verschil. In sportzaal De Duikelaar bleek niet tegen Grasshoppers. het vierde team van plaatsge- Vooral de start was niet zoals noot Florida met 5-3 net iets sterker. Evenals het vierde team speelde het zevende team te gen een team van ABC Zigo. Inge v.d. Schrier won de 400 vrij zwemmen bij de dames met een nieuw clubrecord van 4.28.5. Bij de meisjes on der 17 jaar werd zij tweede op de 200 school (2.64.4) en der de op de 100 meter vlinder (1.12.5). Jan Willem v.d. Hoek zorgde voor de nodige punten door bij de heren zowel de 400 wis selslag in 4.44.6 als de 100 schoolslag in 1.10.9 voor zich op te eisen. Op dit laatste nummer werd de 37-jarige master Rob Boele met een tijd van 1.12.1 fraai tweede. Op de 100 rugslag bij de da mes pakte Miranda Boer met een tijd van 1.11.9 verras send goud. Wilke v.d. Valk deed het uitstekend bij de meisjes onder 15 jaar door overwinningen op de 200 vrije slag en de 200 meter rugslag in respectievelijk 2.16.7 en 2.38.7. Bij de jongens onder 15 jaar was er goud voor Wouter Rams die met een tijd van 1.14.2 zijn persoonlijk record behoorlijk aanscherpte. Dit nummer was in zijn geheel voor Gouwestaete want het zilver was met een tijd van 1.19.3 voor Viktor Terlaky, terwijl Jos Kiens de bronzen plak incasseerde voor zijn tijd van 1.19.8. Viktor zwom ook een heel goede 200 meter wisselslag waarop hij tweede werd met een tijd van 2.34.6, slechts 0.2 seconde achter de win naar. Bij de meisjes onder 13 jaar was er een prima zege voor Kim Middendorp die met een tijd van 2.38.8 aan de NK-limiet mocht ruiken. De nise Bouwmeester, die steeds beter gaat presteren, legde met 2.46.6 beslag op de derde vond meer tegenstand maar beslistte de partij uiteindelijk Dunckers, een tegenstander met 11-6, 8-11 en 11-6 in haar voordeel. In de herendubbel stelden Rémon van Gemeren en Den nis van den Berg de overwin ning veilig met 15-7 en 15-6. De damesdubbel moest men aan de tegenstandsters laten, len kwam eindelijk de omme- Maaike van der Weij en de verdienstelijk invallende Pa tricia van Daal verloren met 10-15 en 10-15. De gemengd dubbels zorgden echter nog voorsprong professioneel voor een spannend slot. Vincent en Maaike gingen strijdend ten onder in drie sets: 15-11, 5-15 en 7-15. Dennis en Patricia bleven na drie sets aan de goede kant van de score met 11-15, 15-11 en 17-15. In Rijswijk boekte het derde team eveneens een 6-2 over winning tegen het eerste team van Randstad. Na de overtuigende winst van vori ge week kwam het vierde team thuis tegen het tweede team van ABC Zigo (Alphen werd ook de basis gelegd plaats. De 100 meter school slag was een prooi voor Melis sa Dings die een tijd van 1.24.4 liet noteren. Kim Mid dendorp werd met 1.25.6 tweede en Ramona Linting haalde met een tijd van 1.28.9 brons op dit nummer. Joost Krommenhoek was goed voor tweemaal zilver bij de jongens onder 13 jaar. Op de 200 meter vrije slag tikte Joost aan na 2.17.3 en op de 50 meter vlinderslag scoorde hij een tijd van 32.8. Bij de jongens onder 17 jaar was er een zege voor Marcel Zijderhand die een tijd van 2.24.2 op de klok bracht. Op de 50 meter vrije slag maakte Marcel een tijd van 27.4 en werd hiermee derde. Mark v.d. Schrier ging snel ler dan ooit op de 100 meter vlinderslag bij de jongens on der 19 jaar. Met een tijd van 1.05.0 was brons zijn deel. Eva Idelenburg zwom deze keer geen schoolslag maar probeerde haar geluk op de rugslag. Met een tijd van 2.41.4, en een zilveren plak, deed zij het heel behoorlijk op de 200 meter rugslag bij de meisjes onder 15 jaar. De meisjes onder 15 jaar, Wilke v.d. Valk, Melissa Dings, Kim Middendorp en Michelle Nahon, sloten de 4x50 meter wissel estafette met een tijd van 2.14.9 win nend af. Bij de dames stond de dubbele afstand, de 4x100 meter wissel estafette, op het programma. Inge v.d. Schrier, Miranda Boer, Sand ra Berckenkamp en Kim Mid dendorp toonden zich met een tijd van 4.42.3 superieur maar werden door een zwem- fout helaas gediskwalifi ceerd. Be Fair, met Paul van Yperen als nieuwe trainer-coach op de bank, begon de volleybal wedstrijd met Wilma de Jong op de spelverdeelsterspositie. Sylvia de Vries stond opge steld als libero en Sjanet van Tol, Anneke Verwoerd, Anne- marie de Rooy en Jacqueline v.d.Ruit als aanvalsters. Paul van Yperen had spelverdeel- ster Cora Bos achter de hand WADDINXVEEN - Afgelopen weekeinde werkten de mees te teams van Florida-badmin- ton hun derde competitiewed strijd af. Hoewel de twee vori ge competitiewedstrijden bij de meeste tot een redelijk einde waren gebracht, liep het dit weekeinde toch wat moeizamer. Het eerste team moest zater dag al uit spelen tegen Amersfoort. Net als vorige week kwam de teller uitein delijk op 5-3 te staan in hun nadeel. Er had evenwel net zo goed gewonnen kunnen wor den, want het lot zat tegen. Van de vijf drie-sétters die er gespeeld werden waren er - nadat alles was gespeeld - vier in hun nadeel beslist. Het tweede team ging het een stuk beter af. Zij wonnen ver diend van Shuttle ’74, dat vanuit Ter Aar naar Wad dinxveen was gereisd. Nadat Florida 2 na de eerste heren enkel met 0-1 achterstond, was er ineens meer spirit en werd de rest gewonnen. De uitslag was dus 7-1. Vorige week was er door dit team op een verrassende en ongewone manier gewonnen van Dropshot. Deze tegen stander was niet komen op dagen, waarna werd beslist dat de wedstrijd met 0-8 door Florida gewonnen was. Team vier, dat voor het eerst deze competitie thuis speel de, was blijkbaar nog niet goed gewend aan de eigen hal. Ook dit team speelde te gen Shuttle ’74, maar trok zelf aan het kortste eind. Nadat de eerste heren enkel met 18-14, 16-18 en 15-11 was verloren was het even ge daan met de goede moed. Het duurde tot de tweede ge mengd dubbel, voordat er een partij werd gewonnen. Te vens werd daarna nog de he- ren-dubbel gewonnen. Maar toch werd het 2-6 in het voor deel van de tegenstanders. Team zes speelde met inval ster Linda Hartwijk en met, sinds kort een vaste kracht, Frank Keizer een zeer redelij ke wedstrijd. Hun tegenstan der was Nieuwveen, een team dat vorig jaar uitkwam in de derde klasse en nu dus twee klasse lager speelt. Na een overvloed van spannende ral ly’s werd er toch verloren, maar zeker zeer verdienste lijk (3-5). Het laatste thuis- .spelende team was team 8. Vorige week had het gewon nen met 5-3, maar dit keer ging het net iets minder. Hoe wel de overwinningsdrang nog volop aanwezig was, werd er slechts een gelijkspel uit gehaald, maar dat is des alniettemin een stuk beter dan verliezen. weerbaarheid omdat blijkt dat dit preventief werkt. Er wordt ook besproken hoe men het beste kan handelen in be paalde situaties. De zelfverdedigingscursus is bestemd voor vrouwen van 20-50 jaar en wordt gegeven op de woensdagavonden van 6,13, 20 en 27 november, van 4, 11 en 18 december en van 8,15 en 22 januari in het cen trum voor kunstzinnige vor ming Kreater (Kerkstraat). Docente is mevrouw E. Terhürne-Bouwman. De kos- oorr ten bedragen ƒ85,- (inclusief bij het wereldkampioenschap jaar weer mogelijk gemaakt 1 avond). De cursustijden op de in totaal tien woensdagavon- zal waarschijnlijk Een moment uit ■toernooi van de volleyl vereniging Keukencentrum Waddinxveen Be Fair. (Foto: Keukencentrum Waddinxveen Be Fair). I WOENSDAG 2 OKTOBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WADDINXVEEN - In hun eerste officiële wedstrijd zijn i de volleybalsters van Keukencentrum Waddinxveen Be Fair er niet in geslaagd de wedstrijd naar hun hand te I zetten. De Noordbrabantse derde divisionist Donki Sjot overtroefden de Waddinxveensen met 0-3, zodat i aan dit bekeravontuur direct een einde is gekomen. en kon voor het eerst weer be schikken over routinier An toinette Wijker, die de hele voorbereiding had moeten missen. In de eerste set bleek Be Fair niet bij machte de service van Donki Sjot onder controle te krijgen. Onnauw keurig passen leidde tot slor dig en te gehaast aanvals- werk (1-8). De Waddinxveen se volleybalsters vochten wel terug tot 6-11 maar kwamen duidelijk ritme tekort. Per soonlijke fouten in de passing en aanval brachten 9-15 op het scorebord. In de tweede set kreeg de toch al smalle se lectie van Paul van Yperen opnieuw een dreun toen Syl via de Vries met een gekneus de vinger uitviel. Antoinette Wijker nam haar positie in waardoor, met wat omzettingen in het achter veld, de pass beter bij de spel- verdeelster kwam. Via 7-7 kon Donki Sjot uitlo pen tot 9-13 wat vooral te wij ten was aan de slechte orga nisatie in de netverdediging bij Be Fair. De aanvalsters van Donki Sjot kregen al te vaak slechts een eenmans- blok tegenover zich waarvan ze gretig profiteerden. Be Fair vocht met goed aan- valsspel terug tot 12-13 maar kon het karwei in de tweede set niet afmaken (12-15). In de derde set nam Cora Bos het spelverdelen over van Wilma de Jong. Be Fair bleek echter opnieuw te passief in het achterveld en te lief voor de tegenstander in de aanval. Pas bij een 3-10 achterstand begon het bij Be Fair te draai en. Met Sjanet van Tol aan service werd eindelijk de druk bij de tegenstander ge legd en de achterstand omge bogen tot een 11-10 voor sprong. Via 12-12 werd het echter 12-15 omdat Be Fair verzuimde het initiatief te houden. Met dit 0-3 verlies is Be Fair uitgeschakeld voor de beker. In de competitie is er nog alle kans, al zal het spel van de Waddinxveensen dan wel wat beter verzorgd moeten wor den. Komende zaterdag staat de eerste uitwedstrijd op het programma tegen titelkandi daat Delta (Delft). Nog steeds staat het Neder lands record op naam van Greg van Hest,.dat hij vorig jaar liep op het snelle Coene- zijn Aart Stigter, Bertel Ber- coop-parcours. Veel prominente lopers zien het als uitdaging om dit te breken. Alleen het snelle 10 kilometer cours lijkt daarvoor geschikt. De Coenecooploop kent dan ook een uiterst sterk deelne mersveld. Bij de heren geven acte de présence Edo Baart, Stan Rij ken, Jeroen van Dammen, Jack van Avendonk, Andries Nelemans, Rachid Benmezia- ne (uit Marokko, altijd goed worden overschreden. F1 daarentegen wel. Het voor een tijd laag in de 29 mi- Naast de 10 km KNAU-weg- werd remise na een spannen- nuten), Michiel Otten (on- wedstrijd zijn er ook presta- de wedstrijd tegen Eureka (1- langs nog derde op het Neder- tielopen over 5 km, 10 km, 15 1). De G-groep vierde feest, lands Kampioenschap 5 km), km en 21,1 km (de halve ma- ondanks het verlies van G2 in Theo van de Abele, Marten rathon). Voor de kinderen is Rotterdam, tegen Het Zui- Lauret (tweede NK 5 km), er ook de 1,2 km-loop. De 1,2 den, want ook G2 weet wat dat wat de een kan, de ander ook kan. Haven. Na zijn nederlaag in competitie de vorige ronde tegen de kop- van WSV is vorige week don- loper zette hij nu C. de Kogel derdagavond 26 september in op verlies. Ook een zich hand- Anne Frank-centrum havende C. Asscheman die H.E. van Offeren wist te ver slaan. H. van Woudenberg en W. Hennink naderen gesta dig de top 10 door hun over- B. Jansen. Na een gelijkop- winningen tegen A. Prins en gaande opening bleek dat de A. van Nieukerke. koploper gaandeweg meer In de grote middengroep posi- het initiatief naar zich toe trok en duidelijk te sterk was voor zijn opponent. Zonder grote krachtsinspanning kon de lijstaanvoerder simpel zijn volgende overwinning note ren. J. Muit (3) tegen H. Smits- kamp (6) was een interessan te partij, waarbij de witspeler dik verdiende remise wist af de beste papieren bleek te te dwingen. hebben. En toch, in tijdnood In de kelder van de schaakdi- overzag J. Muit de winnende visie ging A. Bos er aan tegen zet, erger nog, de slechtste zet zelfs werd door hem op het bord getoverd. Met als resultaat dat tegen stander H. Smitskamp zelf een overwachte tegenzet wist Alblas. Voorlopig blijft A. uit te voeren, die hem direct Kardol nog even de onderste een (on)verdiende winstpartij regionen versterken door zijn en een tweede notering op de nederlaag tegen J. v.d. Born, ranglijst opleverde zodat zijn Als laatst genoemde partij de rivaal een flinke duikeling op verdiende punten voor J. de ranglijst moest ondergaan. Verder in de top een punten- deling tussen W. v.d. Hoek en L. Ellers en J. Smit en M. Moerland. In de subtop een zich goed herstellende L. v.d. GOUDA/WADDINXVEEN - Dit jaar bestaat de Goudse naturistische zwem- en sport vereniging Vrienden Rand stad Natuur’ 10 jaar. De vriendenkring heeft meer dan 500 leden die zich voor namelijk in de Randstad be vinden, maar ook daarbuiten. Een onderdeel van de ver schillende festiviteiten ter ge legenheid van het tweede lus trum is een open dag op zon dagmiddag 6 oktober van half Beek, Jeanette Kersbergen, drie tot half vier in het Spaar- dersbad aan de Van Iterson- laan in Gouda. Die middag kan men ook eventueel deelnemen aan rit mische gymnastiek en aqua- robic onder leiding van Wil Hamstra. WADDINXVEEN - WSE- voetbal staat na de winst van 2-1 op Haastrecht aan kop in de vierde klasse E, omdat me- dekoploper Gouda gelijk speelde tegen Moordrecht (1- 1). De Waddinxveners vero verden tot nu f ÖOT VrnilWPÜ nuten), Micinel (Jtten (on- wedstrijd zijn er VUvl VIUUWCII langs nog derde op het Neder- tielopen over 5 km, 10 km, 15 WADDINXVEEN - Voor lands Kampioenschap 5 km), km en 21,1 km (de halve ma- vrouwen die zich onveilig Theo van de Abele, Marten rathon). Voor de kinderen is voelen houdt de Stichting Lauret (tweede NK 5 km), er ook de 1,2 km-loop. De 1,2 Waddinxveens Welzijnswerk Warren Petterson (vorig jaar km-loop start om 12.30 uur, (SWW, tel. 0182-631932) een vierde bij de Coenecooploop de 5 km-loop om 12.50 uur en cursus ’zelfverdediging voor in 28.40), Tonny Dirks, Greg de overige afstanden en de vrouwen’. van Hest (houder Nederlands wegwedstrijd starten om In deze cursus kunnen de record 10 km gelopen op de 14.25 uur. deelnemers leren zichzelf te Coenecooploop) en Kamiel De inschrijving voor de Coe- verweren door het gebruik Maase (mocht net niet naar necooploop is weer in het ge- van zelfverdedigingstechnie- - - - - ken. Bovendien wordt er aan dacht besteed aan mentale de limiet liep). WADDINXVEEN - Dertien mini’s en elf ouders hebben meegedaan aan het ouder- kind-toernooi van volleybal vereniging Keukencentrum Waddinxveen Be Fair, dat voorafgaande aan een swin gende feestavond werd ge houden. In teams van één ouder met twee kinderen werd door de mini’s gestreden om de mees te punten. Matthijs Rijlaars dam (94 punten) en Martine Elsholz (71 punten) kwamen hierbij als besten uit de bus. De ouders Elly Koren en Hans Meershoek hebben na afloop van het touernooi een WADDINXVEEN - Vrijdag avond 4 oktober om acht uur vierde bij de Coenecooploop in 28.40), Tonny Dirks, Greg van record 10 km gelopen op de Coenecooploop) en Kamiel Maase (mocht net niet naar de Olympische Spelen omdat bouw van Volvo Truck en Bus hij slechts één seconde boven Nederland BV op het bedrij- Vooral tussen de in Amerika trainende Kamiel Maase en Greg van Hest zal de strijd los barsten. Beide lopers zul len waarschijnlijk om de titel strijden. Waar Kamiel steeds op de baan nét iets sneller is, is Greg steeds op de weg nét is voldoende kleedruimte in- iets sneller. Bij de dames verschijnen aan de start Erma Heeren (ex-we- reldkampioene triathlon), Carlien Harms, Wilma van Onnen, Gabrielle Vijverberg, Ester Fayna (uit Kenia, was twee jaar geleden nog derde één kopje koffie of thee per junioren). Het nu al sterke rennersveld nog wor den aangevuld door een aan tal lopers en loopsters waar venpark Coenecoop. De in schrijving is al mogelijk van af 11.00 uur. Voorinschrij- verden tot nu toe 10 punten vingsformulieren zijn in 4 wedstrijden. verkrijgbaar bij de Rabobank Na wat aftasten in de begin- Waddinxveen. fase van de eerste helft nam WSE, dat in nieuwe tenues was gestoken, het initiatief. Haastrecht kwam goed weg toen Michael Berhane de bal uit een corner voor de voeten van Guido Hack liet vallen. team van fysiotherapeuten Deze legde de bal knap terug uit de Goudse regio die daar- op de inkomende Marcel voor belangeloos hun dien- T^‘” 1 sten verlenen. De Coenecooploop wordt dit door een groot aantal spon sors. De hoöfdsponsors zijn Asics, Moret Ernst Young, Volvo Truck en Bus Neder land en Drukkerij Reproset. ial- v -g :-gggg;g:g gg g; g' g;ggg> g ;ggg ggg< g <g g

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 29