WADDINXVE o Jubileum concert Joy Singers BEZORGERS WADDINXVEEN HEMCAR ^Rijnen Gouwe WC Nieuwe brochure over thuiszorg 'Gevoelige' foto's Riet Stoutjesdijk Zaterdag open asieldag in dierenopvangcentrum het probleem echter niet op. doen door te geven aan de We moeten het kattenover- jaarlijkse collecte die dit jaar schot in de toekomst zien te voorkomen. Hoewel de Die renbescherming in principe tegen ingrepen bij dieren is, is castratie/sterilisatie de beste oplossing voor het kat- Winkels niet op zondag open OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN PAGINA 3 WOENSDAG 2 OKTOBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGE GROEN VERGADERINGEN COLLECTEROOSTER BOUWZAKEN stemd. a 3 m/v minimum leeftijd 15 jaar Waardse Rading dragen hun steentje bij. dinxveense Riet Stoutjesdijk (St. Victorstraat) in de afgelo pen j aren heeft gemaakt. Vooral na vervroegd te zijn uitgetreden is Riet Stoutjes dijk zich meer gaan toeleggen WIJZIGING INZAMELDAGEN HUISHOUDELIJK AFVAL VERWIJDERING ILLEGALE RECLAMEBORDEN op foto’s. Daarvoor hield zij zich meer bezig met dia’s ma ken. De Waddinxveense foto grafeert puur gevoelsmatig en houdt zich minder bezig met de technische kant. VERKEERSZAKEN is op zoek naar in de plaats Interesse? Bel dan (0182) 63 03 32 Prima verdiensten. Hetplezier ime persooeliple servile. ifluW meformulieren vindt u bibliotheek en op 5 oktober in het asiel. Ook kunt u deze aanvragen via tel. 211810. Tehuis BOSKOOP - Zaterdag 5 okto ber viert het interkerkelijk jongerenkoor The Joy Singers haar 25-jarig jubileum met een concert om 19.30 uur in de Gereformeerde kerk aan de Zijde. Het koor bestaat op dit moment uit 21 leden en een vierkoppig combo. Het geheel staat onder leiding van dirigent Mark Koudijzer. beestje, alleen nog wat ang stig. Boris, kater, Cypers met wit, half jaar, heeft tijd nodig om te wennen. Blacky, poes je, 1 jaar, heel erg lief, kan bij andere huisdieren en is kin deren gewend. Sheila, schild- padpoesje, ongeveer 1 jaar oud, lief gemakkelijk poesje. Missy, poesje, ongeveer 7 jaar, cypers, is bang voor kin deren. Banjer, kater, Cy- pers/wit, ongeveer 1 jaar, zeer lief voor kinderen. Chi ron en Chanvin, twee perzen worden het liefst bij elkaar geplaatst, twee jaar. Miep, bastaard pers poesje van 11 jaar, zwart/wit, is graag bin nen, zeer dief voor kinderen. Oscar, zwart poesje van onge veer 9 maanden, ondeugend beestje. Bob, zwarte kater van 3 jaar, lief, iets terugge trokken kat. Samantha, poes je van 8 jaar, schildpad, wil SPREEKUREN BOSKOOP - Elk jaar vinden tienduizenden honden en katten een tijdelijk onderko men in één van de asielen in ons land. Lieve en gezonde dieren die de pech hadden dat hun baasje niet meer voor ze kon of wilde zorgen. Tijdens de open asieldag op zaterdag 5 oktober kan iedereen ken nis maken met deze dieren. Ruim 80 asielen openen dan hun deuren voor alle dieren liefhebbers van Nederland. Ook het Boskoopse asiel no digt iedereen uit een kijkje te komen nemen. Meer dan 70.000 honden en katten krijgen jaarlijks in de asielen een tijdelijk onderko men. Beroepskrachten en duizenden vrijwilligers zijn dagelijks bezig om het tijde lijk verblijf van de dieren zo aangenaam mogelijk te ma ken. Met de nadruk op tijde- Tijdens het concert wordt een overzicht gegeven van wat het koor in de 25 jaar heeft gezongen maar ook nieuw werk staat op het repertoire. Het thema van de avond is ’Zingend geloven door de tijd’. Op dit moment heeft het koor ruimte voor nieuwe mensen. Wie tussen de 15 en 35 jaar is kan zich aanmelden. Gerepe teerd wordt iedere woensdag vanaf 20.00 uur in de Gere formeerde kerk. Voorts is het koor op zoek naar aanvulling voor het combo, te weten een drummer, een pianist en een toetsenist. Het koor is opgericht in sep tember 1971, als kweekvijver voor het Gereformeerd Kerk koor. Al gauw werd het ech ter een zelfstandig koor. graag alleen bij mensen wor den geplaatst. Romeo en Ju lia, poesje en kater, zwart en wit willen graag samen ge plaatst worden, hebben veel ruimte nodig. Minka, poes van 15 jaar, Cypers/wit, zeer zelfstandige kat. Droef Cy pers/wit, kater van 5 jaar, grappige kat. Micky, zwart, poesje van 5 jaar, heel erg lief, kan niet bij honden, liefst bij wat oudere kinderen. Lo la, zwart poesje heel lief, mooi beestje. Lizzij, schuch ter poesje van 2 jaar oud. Cro chet, zwart, ongeveer 8 jaar, aanhankelijke kat. Jacky driekleurtje van ongeveer 3 jaar, is nog een beetje wild, zoekt baasje die veel tijd voor haar heeft om haar een beetje te temmen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Wilma Rodenburg tel 0172-217070. BOSKOOP - De Winkeltij denwet, die in de plaats komt van de oude Winkelsluitings wet, brengt in Boskoop geen veranderingen. Hoofdregel van de nieuwe wet is dat de winkels geopend mogen zijn tussen 06.00 uur en 22.00 uur. Op zon- en feestdagen zijn de winkels in principe ge sloten. Wel zijn er vrjstel- lingsmogelijkheden. De ge meente heeft dienaangaande overleg gevoerd met de Bo skoopse ondernemers, bij wie geen behoefte is aan winkel- opening op zon- en feestda- gen. Tuincentra willen die mogelijkheid wel hebben, vooral tijdens evenementen als Plantarium en de beurs Groen Doen. Daaraan is te gemoetgekomen. De gemeen teraad heeft hiermee inge- Voor de volgende katten wordt een goed tehuis gezoch- ty: Vlekky, kater, zwart, lief, 10 jaar, kan niet bij andere huisdieren. Pop, poesje, Cy pers, 12 weken, prachtig gehouden wordt van 30 sep tember tot en met 5 oktober of door een gift te storten op giro 414072 van de Dierenbe scherming afd. Boskoop. Kent u iemand die in 1996 tenoverschot. Natuurlijk is iets bijzonders voor dieren ge- een nestje jonge katjes erg daan heet laat het de Dieren leuk, maar zolang de asiels bescherming dan weten. Hij overvol zitten is het onver- of zij kan dan eens in het zon- antwoord nog meer dieren ge- netje gezet worden. Deelna- boren te laten worden. In het meformulieren vindt u in de Boskoopse asiel kunt u op za terdag 5 oktober een af spraak maken, om uw dier te gen gereduceerd tarief te la ten behandelen Zo kunt ook u meehelpen het kattenpro bleem op te lossen. Het verzorgen van al deze asieldieren kost veel geld, daarom heeft ook het Bo skoopse asiel uw financiële steun hard nodig. U kunt dat valt er altijd iets te vieren! Dit is een voorbeeld uit de nieuwe brochure over thuis zorg, uitgegeven ter gelegen heid van de Dag voor de Thuiszorg 1996. Elke vierde dinsdag van september wordt aangegrepen om de thuiszorg in heel Nederland eens extra in het zonnetje te zetten. Ook de zorgverzekeraar Trias en de thuiszorgorganisaties De Vierstroom, Opmaat en lijk, want een asiel is geen af- maakcentrum. Ruim 90 pro cent van de dieren vindt na verloop van tijd een nieuwe baas. In de Nederlandse asielen zitten teveel katten. Volwassen dieren en kitten die zijn weggedaan door men sen die ondoordacht een nest je namen of er niet voor kon den of wilden zorgen. En er zijn te weinig mensen die die ren in huis willen nemen, met als gevolg overvolle asielen en een stijgend aantal zwerf dieren. Op zaterdag 5 oktober kan iedereen zien dat de leukste dieren asieldieren zijn. Een asieldier heeft ook nog andere voordelen; meestal zijn de karaktereigenschap pen al bekend en zijn de die ren ingeënt, gecastreerd of gesteriliseerd. Met een kat uit het asiel halen lossen we WADDINXVEEN/GOUDA - De heer Vervoort, 45 jaar, is door een hersenbloeding aan één kant van zijn lichaam verlamd geraakt. De meest alledaagse dingen zijn opeens moeilijk: uit bed komen, dou chen, aankleden. Een verzor gende komt elke dag een paar uur om hem te begeleiden zo dat hij stap voor stap zoveel mogelijk weer zelf kan doen. WADDINXVEEN - Deze maand oktober is er in de Openbare Bibliotheek (Van Mecklenburg Schwerinlaan) een overzichtstentoonstelling te zien van foto’s die de Wad- Om meer bekendheid te ge ven aan wat thuiszorg in de praktijk voor u kan doen, hebben bovengenoemde orga nisaties een speciale thuis- zorgbrochure uitgebracht. De brochure is een concreet re sultaat van deze unieke sa menwerking. Op duidelijke wijze wordt in de brochure met voorbeelden uitgelegd wat er allemaal kan in de thuiszorg. Maar wat is nu precies thuiszorg? ’Thuis zorg’ is een breed begrip dat niet in een paar woorden is uit te leggen. Vanzelfspre kend gaat het om zorg die bij de mensen thuis wordt gege ven: verpleging, verzorging en huishuidelijke hulp. Maar ook bijvoorbeeld het lenen van een rolstoel, een cursus over dementie of begeleiding bij rouwverwerking vallen hieronder. De brochure is gratis aan te vragen via De Vierstroom- Zorglijn: 0182-594500 of kan worden opgehaald in één van de vestigingen van De Vier stroom of zorgverzekeraar Trias. Trias-verzekerden vanaf 60 jaar krijgen de bro chure thuisgestuurd. E M E E E (0182) 624 624 het oprichten van drie stuwen Verleende kapvergunningen het öprichten van een warenhuis Tuinbouwweg 2 1 bonte esdoorn in de tuin Wagnerlaan 13 Graanakker 50 Op de agenda o.a.: De Genestetlaan 104 1 berk in de voortuin en 1 els in de zijtuin Brugweg 107 het oprichten van rijwielstallingen Stationsplein 1 het oprichten van drie watersilo's Tuinbouwweg 2 Rectificatie Op de agenda o.a.: Bezwaren Op de agenda o.a.: Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen AARD VAN HET BOUWPLAN BOUWPERCEEL Herbarenerf 8 Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen Machtelderf 11 AARD VAN HET BOUWPLAN BOUWPERCEEL Henegouwerweg 17 en 18 Bredeweg 4 het oprichten van een politiebureau Heggewinde 5 Middelburgseweg 13 Zuidkade 220 i r De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer van het gemeentehuis ter inzage. Commissie IV op dinsdag 8 oktober 1996, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Commissie III op donderdag 3 oktober 1996, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. het oprichten van twee watersilo's op een onderheide betonnen plaat Charlotte de Bourbon- straat 8 het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning -Jaarrekening 1995. - Herziene begroting 1996. - Begroting 1997. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruikma ken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Openbare vergadering van de commissie exploitatie zwembad en bin- nensportaccommodaties 1996 op dinsdag 8 oktober 1996, aanvang 10.00 uur in het horecagedeelte van het zwembad. het plaatsen van twee dakkapellen op het achtergeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een woning en het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak Raadhuisplein 1 Postbus 400, 2740 AK 624 680 624 500 610 401 624 524 624 760 612 570 Eenieder, die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn getroffen door verlening van een bouwvergunning danwel instemming met een melding, kan gedurende een termijn van zes weken na de dag van verzending/uit- reiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Informatie omtrent beschikkingen is verkrijgbaar bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (telefoon nummer 0182-624764). Winterdijk en Bloemen- daalseweg (nabij de A12) het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis en het plaatsen van drie dakkapellen op de zijgeveldakvlakken het oprichten van een opslagruimte met kan toorruimte het plaatsen van een dakkapel op het voor geveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Met ingang van 30 september jl. wordt het huishoudelijk afval, voor een beperkt aantal huishoudens, op een andere dag opgehaald. De desbe treffende huishoudens ontvangen daarover afzonderlijk bericht. De wijzigingen betreffen globaal: 1. Het inzamelen van vuilniszakken vindt vanaf 30 september plaats op de donderdagen. 2. Ook vinden enkele wijzigingen plaats na 30 september voor het inza melen via minicontainers. De belangrijkste wijzigingen houden in dat het huisvuil van de Onder weg, Kielkade en Veenkade voortaan op dinsdag wordt opgehaald; in de Bomenwijk en Zuidplas noord (Vogel-straatnamen) wordt voortaan op woensdag ingezameld en het huisvuil van Groenswaard III wordt voortaan op vrijdag opgehaald. Let op: de rijroute van de huisvuilwagens kunnen in de bestaande wij ken veranderen. Op grond van de Afvalstoffenverordening mag het huisvuil uitsluitend op de ophaaldag aan de reinigingsdienst worden aangeboden. U wordt dringend verzocht het huisvuil op de juiste wijze aan te bieden om te voorkomen dat In de week van 30 september t/m 4 oktober a.s. worden alle illegaal geplaatste reclameborden in de gemeente verwijderd. De gemeente houdt deze actie in verband met het uiterlijk aanzien van de gemeente; omdat het op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) niet is toege staan zonder vergunning reclameborden te plaatsen en omdat het niet correct is ten opzichte van alle bedrijven die wel volgens alle regels een reclamebord hebben geplaatst en betalen voor de kosten van de vergun ning. De verwijderde reclameborden worden tot eind oktober opgeslagen op de gemeentewerf aan de Noordkade 48 en kunnen daar door de eigenaars worden opgehaald. Borden die niet in oktober worden opgehaald zullen daarna worden vernietigd. Reconstructie Beethovenlaan De werkzaamheden ten behoeve van de reconstructie van (het gedeelte van) de Beethovenlaan, gelegen tussen het Noordeinde en de Groens- voorde zijn inmiddels aangevangen. Vanaf woensdag 25 september tot medio november zal de Beethovenlaan worden afgesloten voor al het doorgaand rijverkeer. Het Noordeinde, de Mozartlaan (inclusief het politiebureau) en de Peuleyen zijn dan niet meer toegankelijk vanaf de Beethovenlaan. Het autoverkeer wordt omgeleid door middel van borden. Vervolgens vinden er soortgelijke werkzaamheden plaats aan de Weide- zoom, waarbij het autoverkeer rekening moet houden met een verkeers stremming van ca. drie weken. Het verkeer wordt met borden omgeleid. Tevens wordt aangegeven tot waar de Weidezoom vanaf de Wadde bereik baar is. er zwerfvuil gaat ontstaan. Er mogen geen dozen en los materiaal aange boden worden bij de vuilniszakken en geen vuilniszakken en andere mate rialen bij de minicontainers. Let op: er wordt gecontroleerd op overtredingen en er kan proces-ver- baal worden opgemaakt. Nadere informatie kan worden verkregen bij de afdeling Openbare Ruimte, telefoon 624500. Alleen te voet kunt u de afsluitingen passeren, waarbij u er rekening mee moet houden, dat de looppaden plaatselijk zullen bestaan uit kopschotten. Werkzaamheden aan Wingerd, Weidezoom en Groenezoom Vanaf 30 september a.s. wordt de Wingerd, gedurende een werkweek afge sloten in verband met het aanbrengen van drempels en andere verkeers- remmende maatregelen. Na deze werkzaamheden wordt de Groenezoom onder handen genomen. U wordt nader bericht wanneer deze werkzaamheden plaats gaan vinden. Loket voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten maandag tot en met donderdag :08.30 -14.00 uur vrijdag :08.30 - 12.30 uur dinsdag- en donderdagavond 19.00 - 20.30 uur Het loket voor de Algemene Publieksinformatie is dagelijks geopend van 08.30 - 14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informa tie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Tijdens beide avondopenstellingen is de receptie (of het loket voor de Algemene Publieksinformatie) geopend. Limaweg (tussen nrs. 25 en 51) -Voorstel tot vaststelling van het IT-plan gemeente Waddinxveen 1997- 2001. - Aansluiten op GemNet, data-communicatie tussen gemeenten onderling en van gemeenten met derden, inclusief BNG en VNG. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Van 6 tot en met 12 oktober 1996 Nationale Kollekte voor mensen met een verstandelijke handicap (NKGG) Vo<>r Linnaeusweg 6, 2771 HD Boskoop, fel. (0172)21 32 68 Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burge meester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatselij ke Verordening. Eenieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen kan ingevolge de Algemene Wet Bestuursrecht binnen 6 weken na publi catie van dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Ver keer. Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieu. ®MI r OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Openingstijden afdeling Publiekszaken zie elders in deze rubriek. Afvalstation voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. Elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. -Werkzaamheden ISR Waddinxveen over jaren 1993, 1994 en 1995 en verzoek tijdelijke uitbreiding personele bezetting 96-4343. - 96-4894, energie besparingsproject Oostpolderwijk 1996. - 96-4904, wijziging uitvoeringsbesluiten Afvalstoffenverordening in ver band met nieuwe wijkindeling. dia Carte restaurant tot u 60 personen Bruiloften tot 180 personen Hl Huwelijks-diners ga-; I Familie-diners B1 Verjaardagen Jjl Gourmet-avonden warm- en koud buffet v Kegel-avonden yv Hotel Pension K Uw gastheren Paul La Crois Wim Broekmans. Parkeren Op loopafstand |L Hotel-Rest.-Kegelhuis de Sluisf Rijnkade Al, Bodegraven ^-<185^ Tel. (0172) 616776 p Vtl Maandag en dinsdag geslotenr I TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis postadres telefax Afvalstation (ophalen grofvuil) Zuidelijke Rondweg 250, Centraal Meldpunt Zorg .Pr. Bemhardlaan 9, Meldpunt discriminatie Instituut Sociaal Raadslieden Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad ”De Sniep” (informatie) Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 3