VII ING-prijsvraag 'De Vierstroom' zoekt vrijwilligers Fivers krijgt r mille door Elke dag in de bus... Inzameling brengt anderhalve ton op Shaky Ground in De Tunnel Opvoedings problemen nemen toe Klaverjasdag Victorparochie Kinderdag op Bethelschool Rekam geeft Sport 7 nog niet door Victorkerk in kraam op de weekmarkt Gospeldienst bij baptisten Boulers winnen Maasstadtrofee Docent gezocht voor schilderen Nieuwe leden Klimopgroep Rijn en Gouwe 'Goudkeur' voor rookworst van Peter Compeer Koffieconcert De Zeven Muzen Verkoopactie stroopwafels in Moerkapelle Zending bij Open Cirkel F W f o I I I I I I I I I I I I I I I PAGINA 13 WOENSDAG 9 OKTOBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze De Rotterdamse funk- en soulband Skaky ground. j vrijblijvende kennismaking betaalt u 13,75. Waddinxveens 85-jarige ereburger prins Bernhard bracht voor het laatst een werkbezoek aan het Gouwedorp ter gele genheid van de ingebruikname van het nieuwe hoofdkantoor van Baas Bedrijven aan de Wilhelminakade in Waadinxveen- Zuid. Óp de foto van links naar rechts algemeen directeur Pie ïuid. Op de foto van links naar rechts algemeen directeur Piet de Jong, prins Bernhard, oud-president-directeur Joop Baas en burgemeester Kees van der Linden. (Foto: Archief Sjaak Noteboom). In Waddinxveen werd de ING-cheaue van vijfduizend gulden door de Zoetermeerse prijs winnaar J. Speet (midden op de toto) overhandigd aan Flyers-voorzitter Klaas Zwanen burg. De cheque wordt vastgehouden door twee Flyers-jeugdleden. (Foto: Waddinxveen Flyers). I ■f *96 C' Nieuwe WADDINXVEEN Naam: Adres: Plaats: De stichting werd opgericht ter gelegenheid van de 75e verjaardag van de prins. Het toen verzamelde bedrag be stemde de prins voor de fi nanciering van een bijzonde- Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer tooo8, 2400 VB Alphen aan den Rijn. GOUDA/WADDINXVEEN - De Vierstroom in Gouda sig naleert een toename van opvoedingsproblemen in de Goudse streek. ker altijd een leuk moment als ze merkt dat de ouders ook de leuke kanten van hun kind weer zien’. Voor deze dag kan men zich opgeven bij J. Lam, Fortu- nastraat 5, tel. 0182-166520 of op het parochie-secretari- aat, Zuidkade 176, tel. 0182- 612452. GOUDA/WADDINX VEEN - De Goudse ka belexploitant Rekam, die in waddinxveen beelden doorgeeft aan de Bloe- mendaalsweweg, is volle dig verrast door een me dedeling van Sport7 die suggereert dat de sport zender zal worden door gegeven op het Goudse kabelnet. aanvragen of zich aanmelden via De Vierstroom Zorglijn (0182-594500). De coördinator van de Thuis- hulpcentrale zal daarna con tact met de vrijwilligers op nemen en ze uitnodigen voor een informatieavond op dins dag 5 november om 19.30 uur in Gouda. dagmiddag en vrijdagmiddag vanaf twee uur. Als er geen vrijwilliger wordt gevonden kan deze activiteit niet door gaan. Men hoeft volgens de SWW geen groot kunstenaar of een bevoegde docent te zijn. Wie het leuk vindt met mensen om te gaan en de technieken en vaardigheden van olieverf- schilderen beheerst kan zich aanmelden bij stichting, tel. 0182-615555 (bij geen gehoor tel. 631932). bal. In de herfst maken de jongens graag een hoog vuur en zijn ze creatief met de na tuur. Geknutseld wordt er ook. De prins is zeer erkentelijk voor iedere bijdrage en be treurt dat hij niet iedereen persoonlijk kan bedanken. gaan. Helaas is dat meestal pas op het moment dat ou ders de positieve kant van hun kind niet meer zien. Hierbij zijn ook kunstige pergamanokaarten, die door vrijwilligsters met de hand zijn gemaakt. Hoogtepunt van het assorti ment is de inmiddels fameus geworden Vin St. Victor, rode en witte wijn die al enige ja- ren speciaal voor acties voor de St. Victorkerk wordt ge botteld. Zo draagt de leerstoel thans bij aan projecten in onder an dere Bolivia, Guyana, Zim babwe, Indonesië en China. Op de verjaardag van de prins op zaterdag 29 juni overhandigde de voorzitter van de stichting reeds een voorlopig bedrag aan de prins. De actie duurde voort tot 1 oktober en heeft een zodanig resultaat gehad, dat de leer- ers-voorzitter Klaas Zwijnen- burg de financiële situatie waarin zaalsportverenigin- gen verkeren ter sprake. Hij was mede daarom zo blij met de prijs, omdat er nu de mogelijkheid bestaat om en kele ‘fun‘ activiteiten te orga niseren voor de jeugd, zoals clinics, toernooien en het uit nodigen van bekende trainers voor het geven van gasttrai- ningen. zijnswerk (SWW) zoekt voor het olieverfschilderen een vrijwilliger die twee groepen kan begeleiden. Deze enthousiaste WADDINXVEEN - De ING-groep had voor de Olympi sche Spelen in Atlanta een prijsvraag uitgeschreven voor haar personeelsleden. Zij moesten raden hoeveel medailles Nederland in Amerika zou halen. stoel voor de komende jaren van fondsen is voorzien. Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard heeft laten weten zeer vereerd te zijn met de gulle gaven, waarmee een goede impuls kan worden gegeven aan het belangrijke werd van de leerstoel op het gebied van het mondiale na tuurbehoud. re leerstoel aan de Rijksuni versiteit van Utrecht op het vakgebied van de internatio nale aspecten van natuurbe scherming. Jaarlijks wordt deze stoel aangeboden aan een gast hoogleraar uit het buiten- land. Dit jaar geeft prof. J. Sayer uit Djakarta de colle ges. Andere activiteiten binnen het kader van de leerstoel be staan uit het verlenen van fi nanciële bijdragen aan Ne derlandse studenten, die op Waddinxveense ger Peter (Groensvoorde) SOESTDIJK/WADDINX- VEEN - De ter gelegenheid van de 85e verjaardag van Waddinxveens ereburger prins Bernhard gehouden in zamelingsactie van de stich ting “Verjaardag Prins Bern- hard' heeft ruim 150.000,- opgebracht. bronzen judoka’s Jenny Gal en Mark Huizinga. Rondom deze prijsuitreiking was onder andere een spel- lencircuit opgezet voor alle meegekomen jeugdleden. Zij kregen aan het eind allemaal een ‘gouden' Olympische me daille. Vrijdagavond 4 oktober heeft de Zoete rmeerse prijswin naar de prijs overhandigd aan het bestuur van Wad dinxveen Flyers. De basket ballers zijn van plan de vijf mille te gaan besteden aan de jeugdafdeling. In de mededeling heet het dat Nethold-dochter Multichoice inmiddels door Sport7 is geautori seerd haar signaal in de gemeente Gouda via haar eigen pakketten te distri bueren. De kabelexploitant heeft vanaf het begin gewei gerd om Sport7 via het open net te verspreiden. Wel was er de bereidheid het sportkanaal tegen betaling achter de coder te zetten. WADDINXVEEN Twaalf teams van de jeu de boulesvereniging Wad dinxveen (Alberdink Thijmlaan) hebben op nieuw succesvol deelgeno men aan het Maasstad- toemooi in Rotterdam en voor de derde maal beslag gelegd op de Maasstadtro fee. Toos Wubben en Stephan Tabben legden beslag op de eerste plaats. De twee de plaats was voor Marco van Wageningen en Rob van Dijken en de derde plaats voor Roy Hulskamp en Hans Cammeraat. De Waddinxveeense jeu de boulers waren ook suc cesvol bij Rood Wit Al- brandswaard (Rhoon). Op het moment van aan komst bleek het speelveld volledig onder water te staan. Met man en macht is er gehoosd en drie kwartier later dan ge pland kon de wedstrijd be ginnen. De mentaliteit van de Waddinxveners had daar kennlijk niet onder gele den. Want met een eerste plaats wonnen Nel Oudijk en Roy Hulskamp ander halve kilo entrecote. Betsy Lanting en Francisca La- ning behaalden de tweede plaats die goed was voor twee kilo bieflappen. WADDINXVEEN - De Victor Activiteiten Commissie (VAC) van de St. Victorpa rochie houdt zaterdag 19 ok tober van tien tot vijf uur in wijkgebouw Zonnig Zuid (St. Victorstraat) voor de vierde keer een gezellige klaverjas dag voor iedereen die graag een kaartje legt. Er worden drie bekers be schikbaar gesteld voor de prijswinnaars. Voorts zijn er nog enkele an dere leuke prijsjes te verdie nen. Het inleggeld is ƒ10,-. De opbrengst van deze dag is weer bestemd voor het nodige onderhoud en de restauratie van de St. Victorkerk, het ka rakteristieke gebouw aan de Zuidkade. WADDINXVEEN - De Vereniging van Keursla gers heeft tijdens de jaar lijkse keuring van am bachtelijk gemaakte Gel derse rookworsten aan de Keursla- Compeer voor de goede kwaliteit van zijn rookworst het predikaat ’Goudkeur’ toegekend. Om ’Goudkeur’ te behalen moet de rookworst aan strenge eisen voldoen. Het produkt wordt door een on afhankelijke en deskundi ge jury beoordeeld op geur en smaak, kleur, samen stelling en snijbaarheid. In totaal kunnen 100 punten behaald worden. Pas bij 90 punten of meer ontvangt men het ’Goudkeur’-certi- ficaat. Keurslager Peter Compeer is zeer tevreden met het behaalde predi kaat. Vooral aan het begin van het rookworstseizoen is het behalen van ’Goud keur’ voor een product een goede stimulans. Op die manier houdt men de kwa liteit in het oog en kan I men zien of de rookworst nog verbeterd kan worden om een perfect produkt af te leveren aan de klanten. De Vereniging van Keur slagers heeft 600 leden, ge- vestigd door het hele land. Iedere Keurslager moet voldoen aan strenge eisen op het gebied van kwali teit, versheid, presentatie, assortiment, hygiëne en service. Voldoet een lid niet aan de gestelde nor men dan kan hem het em bleem worden ontnomen. WADDINXVEEN - Vrijdag 11 oktober en vrijdag 22 no vember zal een kraam op de Waddinxveense weekmarkt worden bemand door vrijwil ligers van de Victor Activitei ten Commissie. In de kraam worden artike len verkocht waarvan de op brengst is bestemd voor de restauratie en instandhou ding van de St. Victorkerk (Zuidkade). Allerlei producten zoals bloembollen, houten kinder speelgoed en allerlei kerstar- tikelen worden aangeboden. WADDINXVEEN - Voor de avond van de hervormde ont- moetingskring De Open Cir kel op woensdag 16 oktober om half negen in De Schaaps kooi (Nesse) is mevrouw drs. N. Boot uitgenodigd als spre ker. Zij is toerustingsmede- werker bij de IZB (Inwendige zendingsbond). Mevrouw Boot zal het onder werp, dat toch wel actueel ge noemd mag worden, vanuit de bijbel belichten. Sommige mensen hebben er geen moei te mee om Gods Hand te zien in de dingen die hun overko men: anderen hebben dat wel. Het is ook niet eenvoudig om te begrijpen dat ook in de kwade dingen die een mens overkomt, Gods Hand aanwe zig is. Het thema zal behan deld worden aan de hand van de geschiedenis van de bevrij- ding van Petrus uit de gevan genis in Handelingen 12. «sa*" 7 z GOUDA/WADDINXVEEN - Onder het motto ’vrijwilli gerswerk doe je niet voor niets’ zoekt De Vierstroom (kruiswerk en maatschappelijke dienstverlening) men sen die met veel enthousiasme, durf en het nodige ge duld zich in willen zetten voor mantelzorgers van ge handicapte kinderen en volwassenen, langdurig zieken en dementerenden. WADDINXVEEN - Zaterdag 5 oktober was er een kinder dag op de hervormde Bethel school (Heggewinde), welke dag in het teken van ’Jeruza lem 3000 jaar’. De leerlingen hadden in de week daarvoor vol enthou siasme gewerkt aan dit pro ject. Zo waren er stadspoor ten gemaakt, een maquette van Jeruzalem en de Klaag muur, een complete geschie denis van Jeruzalem en marktkraampjes. Dit alles stond opgesteld in de hal van de school. De kinderen zijn in die week ook in de synagoge in Leiden geweest. Vrijdag was er een sponsorloop, waaraan alle kinderen van school meede den. Op de markt met tiental len kraampjes is het mooie bedrag opgehaald, samen met de sponsorloop, van ruim ƒ5.000,-. Zo waren er broodjes shoar ma, croquetten, porties patat, poffertjes en oliebollen. Om elf uur werden er 200 ballon nen de lucht in gestuurd. Een deel van de opbrengst gaat naar een onderwijspro ject voor kansarme kinderen in Jeruzalem. De rest ge bruikt de Bethelschool voor materialen. Dat mag nu wat betreft Sport7, maar kabelex ploitant Rekam moet daar dan nog wel mee in stemmen. Tot dusver heeft de Rekam geen aanzoek van Sport7 be reikt. I Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad op Rijn en Gouwe. Postcode: MOERKAPELLE - Donder dagavond 10 oktober houdt de zendingscommissie van Moerkapelle een grote stroop- wafelverkoop. De opbrengst hiervan komt ten goede aan een medisch GZB-project voor kinderen in Peru. In de grote steden van Peru komt zo’n 80% van de school kinderen uit verpauperde en verarmde wijken. De medi sche zorg is daar zeer slecht. Veel van die kinderen kam pen daardoor met grote ge zondheidsproblemen. Met ieders financiële steun kan men daar een gediplo meerde verpleegster aan het werk zetten. De prijs van één pakje stroopwafels is ƒ3,50 en drie pakjes kosten ƒ10,-. Ook giften zijn voor deze ac tie van harte welkom. De personeelsleden van de bank konden zelf niets win nen, maar werden in de gele genheid gesteld om een ver eniging te sponsoren met een geldbedrag. Zoetermeer J. Speet deed mee met deze prijsvraag en onder 'druk' van ’n collega - Anita van Unen, speelster bij dames 1 van Flyers-basket- bal—werd de Waddinxveense vereniging opgegeven als be gunstigde. Groot was de verbazing, maar ook de vreugde, toen bij de bekendmaking van de uit slag de Zoetermeerse bank- In zijn dankwoord bracht Fly- medewerker en hierdoor ook Flyers tot de prijswinnaars behoorde. Vorige week woensdag 2 ok tober werd deze prijs van ƒ5.000,00 aan de prijswin naar - vergezeld door enkele bestuurs- en jeugdleden van Flyers - in het Arnhemse sportcentrum Papendal over handigd door een lid van de Raad van Bestuur van de ING-groep, bijgestaan door dit vakgebied onderzoek doen in het buitenland. BOSKOOP - Zaterdag 12 oktober om tien uur treedt in de Boskoopse jongerensociëteit De Tunnel op de Rotter damse band ’Shaky Ground’. De toegangs prijs bedraagt tien gulden. Deze acht- mans formatie laat de bezoekers tijdens hun optreden alle hoeken van de funk- en soul muziek horen. Zij spe len bekende en minder bekende soul- en funkcovers uit de ja ren zeventig en tachtig, afgewisseld met jazzdance uit de ja ren negentig. Het doel van Shaky Ground is om ‘overal en nergens' te spelen. Extra hulpmiddelen die de band in huis heeft zijn drie mooie zangeressen en extra percussie. ZEVENHUIZEN - Zondag middag 13 oktober om twaalf uur wordt er door de culture le stichting De Zeven Muzen weer een koffieconcert gehou den in de vrijzinnig hervorm de kerk aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen. De toegang is gratis. Opgetreden wordt er door het Cytherea Saxofoon Kwartet met licht klassieke werken, die aan FGrankrijk en aan Spanje doen denken, en jazz. De leden van dit kwartet zijn in hun studententijd begon nen samen muziek te maken. Nagenoeg het hele klassieke repertoire hebben zij zich ei gen gemaakt, hierbij gaan perfectie en speelplezier hand in hand. De Vierstroom Thuishulpcen- trale biedt vrijwilligershulp aan gezinnen met een gehan dicapt kind. Het doel hiervan is de ouders en overige ge zinsleden te ondersteunen en ze gelegenheid te geven om bijvoorbeeld eens een avondje uit te gaan. Dit wordt gere geld door middel van een op pas aan huis, een gastgezin of een vakantiehulp. Sinds het afgelopen voorjaar worden niet meer alleen ou ders met een gehandicapt kind ondersteund: ook fami lieleden van chronisch zieken en dementerende ouderen kunnen een beroep doen op de Thuishulpcentrale. Dit betekent dat er jaarlijks meer vrijwilligers nodig zijn. Zij ondersteunen familiele den die langere tijd voor ie mand zorgen. In de praktijk betekent dit dat zij bijvoor beeld bij een zieke op bezoek gaan voor een spelletje, voor lezen of gewoon een praatje. Ook kan het voorkomen dat zij helpen bij de verzorging. Hierdoor krijgt het familielid gelegenheid om iets voor zichzelf te gaan doen of even weg te gaan. Ook in het week einde en ’s avonds is hier veel behoefte aan. De Thuishulpcentrale is op zoek naar vrijwilligers. Zij kunnen rekenen op scholing, begeleiding en een reiskos tenvergoeding. Belangstel lenden kunnen informatie groep doet zijn hollandse WADDINXVEEN - Zondag avond 13 oktober om half ze ven wordt er in het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerkstraat) door de baptistengemeente Ichthus een praise-gospeldienst ge houden. Spreker deze avond is Waddinxvener G. Bekx. Aan deze dienst zal het prai- se-gospelkoor ’Dee Vee’ mede werking verlenen. Dit koor heeft zich in korte tijd onder leiding van D. Verburg weten te ontwikkelen tot een in de wijde omtrek zeer gewaar deerd jongerenkoor. Het koor bestaat inmiddels uit onge veer 30 personen en wordt be geleid door hun eigen combo. De afdeling gespecialiseerde gezinsverzorging van De Vierstroom (kruiswerk en maatschappelijke dienstver- hun kind niet meer lening) heeft als een van haar Maar het is voor de medewer- taken het ondersteunen van ouders bij opvoedingsproble men. Vaak blijkt het om gezagspro blemen te gaan, maar ook fi nanciën, huisvesting of een echtscheiding kunnen de ver oorzaker van het opvoedings probleem zijn. Het afgelopen jaar werd een toename in het aantal hulpvragen waargeno men. WADDINXVEEN - De afdé- Riek ter Maat, teamleider ge- ling seniorenwerk van de specialiseerde gezinsverzor- Stichting Waddinxveens Wel ging: ’De trend begon zich al begin jaren negentig in te zet ten. Elk jaar helpen we meer ouders met opvoedingspro blemen. Vorig jaar bestond Deze enthousiaste groepen 50% van ons werk hieruit, dit hebben hun lessen op woens- jaar is dat al gestegen naar 65%’. ’Waarschijnlijk hoort het bij deze tijd. De opvoeders van nu zijn opgegroeid in het ’laisser faire-tijdperk’; ze heb ben bij wijze van spreken geen voorbeeld gehad van hoe je moet opvoeden’. De problemen komen in elk soort gezin voor. Riek ter Maat voegt hieraan toe: ’Het is wel opvallend hoe ingrij pend het ouderschap soms is voor moeders die zijn opge houden met werken. Vaak is dit bij het tweede kind’. Veel ouders dromen van een soort gezinnetje, waar alle kinderen even schattig zijn. In werkelijkheid bestaat die roze droom niet: kinderen hebben heeft leuke kanten, maar ook zeker minder leuke kanten’. ’Wij leren ouders met beide kanten van hun kind om te jongens van 7 tot en met 11 I jaar zijn welkom bij de wel pen van de Klimopgroep (tel. 0182-617180). In de winter worden allerlei spelletjes ge daan in het clubhuis en in de zomer is de scoutinggroep vaak te vinden in het Gou- - I webos. De spelletjes die de Klimop groep doet zijn hollandse leeuwen, vlaggeroof en voet- i’. ■- -1. ,w

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 13