Flair-model '97 Bewoners Mendelhof naar nieuw zorgcentrum Matige start Gouwestaete I Wisselende resultaten bij Flyers-basketbal Waddinxveense Tineke Lelieveld Kinderdansdag in Moerkapelle Regionale turnstrijd in sporthal 'de Dreef' Gespecialiseerde Concordia op muziekfestival NCVB-avond Boulers winnen Maasstadtrofee Concert met 'Concordia' Duel om eerste plaats militairen helpen bij verhuizing Asieldag dieren opvangcentrum Rommelmarkt van Concordia PAGINA 21 WOENSDAG 9 OKTOBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN bekeken. !- ?g ng !- l: Het nieuwe Zorgcentrum Boskoop kon afgelopen week door bewoners en familie worden L_L_!(Foto: Jan Beernink) Mogelijkheden Nieuwe visie i. uitdragen. - xJ Jt 0 fr ird el. 1” 1- e il. :4 it. n >r A 5 Alleen mijn ouders, mijn zus je en mijn beste vriendin wa ren op de hoogte van mijn deelname aan de westrijd. Wie had ooit gedacht dat ik zou winnen? Ik moet er zelf nog een beetje van bekomen!', besluit de Waddinxveense Ti neke Lelieveld in Flair. dit orkest spelen leerlingen die een aantal jaren muziek les hebben. Zij worden ondersteund door een aantal ervaren leden uit het harmonieorkest. Op deze wijze leren de leerlingen het De muziekwerken die ’C-Ac- coord’ ten gehore heeft ge bracht waren ’Endless love’ van Lionel Richi als inspeel- werk, daarna gevolgd door Meisjes-junioren 1 speelde te gen IdeTrading - de belang rijkste kampioenskandidaat - on 4. e 0 1, 0 I. 0 :ks 0.- n- 19 n- 5l. en ■8- 1, 0 WADDINXVEEN/SCHOON- HOVEN - Ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan van de Schoonhovense muziek vereniging ’Tavenu’ heeft het MOERKAPELLE/WAD- DINXVEEN - Zaterdag 5 ok tober was in dorpshuis ‘Op WADDINXVEEN/BOSKOOP - Heel wat dierenliefhebbers wisten zaterdag het dieren opvangcentrum aan de Ot- weg te vinden waar, net als op veel andere plaatsen, een an, in ser ten 5_ jm. o- :u- st, ia. 0. m 9, I- 1- vig 5,- L 25’ .in 9. le ek! 0 >- it- 9. 5 id I, >- cd, jart sr tr. r. n i. in en 40 v. 1, gen nu de kans om naar Bo skoop te komen. Het verzor- gingsgedeelte met 68 bedden krijgt de naam Mendelhof, de verpleegafdeling met 60 bed den gaat Irene heten. Samen met Parkzicht, dat ook flink onderhanden is genomen, is er plaats voor 235 bewoners. De honderd volledie arbeids plaatsen zullen voor zo’n 180 mensen een volledige of ge deeltelijke baan betekenen. Mevrouw F. van der Wal krijgt de dagelijkse leiding over het zorgcentrum. De to tale investering bedraagt 21 miljoen gulden. Naar ver wachting zal in januari de of ficiële opening plaatsvinden. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Een imposant en tot in detail uitgewerkt draaiboek is de basis voor de verhui zing van de huidige Mendelhof-bewoners naar het aan de Boezemlaam op een eerste plaats wonnen Nel Oudijk en Roy Hulskamp an derhalve kilo entrecote. Betsy Lan ting en Francisca Laning behaalden de tweede plaats die gq?d was voor twee kilo onder de naam ’C-Accoord’ een aantal muziekwerken ten gehore gebracht. Deze muziekwerken werden door een jury beoordeeld op bijvoorbeeld samenspel, zui verheid en techniek. ’C-Ac- coord’ speelde in de derde en laagste afdeling daar zij voor het eerst meededen aan een muziekfestival. Rotterdamse meisjes de wed strijd dicteren en namen zij een ruime voorspong. De tweede helft daarentegen was voor Flyers. Onder aan- WADDINXVEEN/BO- SKOOP - De NCVB heeft voor een bijeenkomst op donderdag 17 oktober Elly Oskam uit Benschop uit genodigd. Ze is verpleeg- en verloskunmdige en zal aan de hand van dia’s over haar werk vertellen. De avond begint om 20.00 uur in De Loods. el dat tussen Ben van Geffen en Dick Bac. Ben ging weer TOOS-jazzleden. De Kinderdansdag is een "\s evenement waarbij de kinderen op één dag een complete dansvoorstelling Dames 1 had een goede start in de competitie en begon met moed aan de thuiswedstrijd tegen Shooters, een voormali ge promotiedivisieploeg. Het werd een spannende strijd, met twee uitstekend verdedigende teams, waarbij Shooters steeds een kleine zie je er helemaal anders uit. Je kunt gedaantes aanne men. Eigenlijk is poseren een beetje acteren. Je moet in een bepaalde stemmingkomen om de juiste uitdrukking op je gezicht te krijgen. Soms helpt het als je aan iets grap pigs denkt, dan begin je spon taan te lachten voor de came ra*. ‘Als je fotogeniek bent heb je natuurlijk een streepje voor, maar je moet ook soepel leren bewegen voor de lens. Daar om is het belangrijk dat je een band krijgt met de foto graaf, dat hij je op je gemakt stelt en je motiveert. Tenslot te geef je jezelf toch een beet je bloot voor de camera'. Heren 2 en dames 4 behaal den mooie overwinningen. Jongens-j unioren 1 walste over Alphia en meisjes-kadet- ten verloren van Leiderdorp. Jongens mini’s kwamen net te kort om van Leiden te win nen. Heren 1 had in het begin van de wedstrijd - ondanks een slecht schotpercentage - een overwicht op SBU (Utrecht) en nam ook een voorsprong. In het tweede gedeelte van de eerste helft liep het minder en toen ontstond er een ge- lijkopgaande strijd waarbij SBU langszij kwam. Rust stand 38-38. De tweede helft kwam Flyers fanatiek uit de startblokken en nam een tiental punten voorsprong. Hierna werd het spel aan beide kanten wat rommelig, waardoor het kijk spel minder werd. SBU was niet meer bij mach te het tij te keren en Flyers won verdiend. Uitslag 79-63. Topscoorder: Wolter Zwijnen- had namelijk al plannen om een jaar de wereld rond te trekken. Als ik dat nu nog kan combineren met een fan tastische job, is het helemaal te gek!' ‘Een stukje van de wereld zien, cultuur opsnuiven en nieuwe mensen ontmoeten, daar kijk ik echt naar uit. Je hoort wel hier en daar dat het een harde wereld is, maar ik durf de job best aan. Als ik voor iets ga, doe ik dat voor de volle 100%'. ‘Maandag ga ik weer naar school. Ik ben benieuwd hoe mijn vriendinnen zullen re ageren als ik vertel dat ik Flair-model ben geworden. Ik geschakeld, had namelijk aan bijna nie mand, iets verteld. WADDINXVEEN - Zaterdag speelden de waterpolo- teams van Gouwestaete de eerste wedstrijden van het nieuwe seizoen. In een goed gevuld Gouwebad ’de Sn- iep’ zagen de toeschouwers de Waddinxveners in alle wedstrijden verliezen. Althans op heren 1 na dat na een grandioze inhaalrace met 10-10 gelijk speelde tegen nieuwkomer DWK (Barneveld). en natuurlijk neptunes. Elke groep speelde een deel van het verhaal en de jonge- voorsprong wist te behouden, lui mochten hun eigen beno digdheden voor de voorstel ling maken. Zo kwam ieder een tijdens de voorstelling aan bod. De hele dag werd er hard gewerkt om de voorstel ling voor te bereiden. Zo hard zelfs dat er nog tijd over was voor een echte generale repe titie. De voorstelling, die gra tis toegankelijk was, werd druk bezocht door veel ou- WADDINXVEEN - Afgelopen weekeinde speelden veel teams van Flyers-basketbal thuis. Heren 1 behaalde zijn eerste thuiszege. Shooters was te sterk voor Dames 1, meisjes-junioren 1 verloor van Idetrading. springers meedoen. Het Wad dinxveense TOOS doet met 12 jongens- en meisjesgroe- pen mee aan de diverse on derdelen van het springen. Een aantal ereprijzen worden wel verwacht. De toegang lingenorkest op te richten. In Twaalf voor deze wedstrijd is gratis. kennis te laten maken met het grote aantal huisdieren waarvoor een nieuwe eige naar wordt gezocht. Meer dan 70.000 honden en katten krijgen jaarlijks in de asielen een tijdelijk onderko men. Beroepskrachten en duizenden vrijwilligers zijn dagelijks bezig om het tijde lijk verblijf van de dieren zo aangenaam mogelijk te ma ken. Met de nadruk op tijde lijk, want een asiel is geen af- maakcentrum. Ruim 90 pro cent van de dieren vindt na verloop van tijd een nieuwe baas. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense muziekvereni ging ’Concordia’ houdt zater dag 12 oktober van negen tot vier uur weer een najaars rommelmarkt in het clubge bouw ’De Hoge Noot’ aan de J.W. Frisoweg. Op die dag zullen er diverse bruikbare artikelen uitge stald worden op tafels in de beide lokalen van het clubge bouw. Alle spullen worden van te voren goed uitgesor teerd, waardoor er per tafel electrische apparaten, huis houdelijke spullen, bloempot ten, vazen, boeken, spelletjes, puzzels en schilderijen zullen worden verkocht. MOERKAPELLE - Er werd door de schaakvereniging ’Selections from Pocahontas’ van de gelijknamige film en als laatste ’Y.M.C.A’. Deze laatste twee werken werden door de jury beoor deeld. Hiermee heeft ’C-Ac- coord’ uiteindelijk 166,5 pun ten behaald. Dat aantal was goed voor derde prijs. Naar aanleiding van deze beoorde ling kan het orkest bekijken waar zij in de toekomst ver der op moeten studeren. Het opleidingsorkest van muziek vereniging Concordia repe- burg met 30 punten, teert elke dinsdag van 18.15 tot 20.30 uur in het clubge bouw ’De Hoge Noot’ aan de J.W. Frisoweg in Waddinx- veen. voering van Joyce Hulst (17 punten in deze helft) werd Idetrading onder druk gezet, maar een overwinning zat er niet meer in. Uitslag 53-70. Topscoorder: Joyce Hulst met 23 punten. Heren 2 behaalde in de eerste wedstrijd een regelmatige overwinning op Luba Zoeter- woude. Alleen in' de eerste helft ging het wat moeizaam. Uitslag 60-47. Topscoorder: Derk Deenik met 15 punten. Dames 4 had aan DAS (Delft) geen kind. Vooral in de eerste helft liep het goed en via 24-8 werd een ruime overwinning behaald. Uitslag: 51-23. Topscoorder: Yvonne Hen derson met 24 punten. Over een ruime overwinning gesproken. Jongens-junioren 1 had bijna geen tegenstand aan Alphia uit (Alphen aan den Rijn) en scoorde dan ook de hoogste uitslag van het weekeinde. Bij 119-55 klonk het eindsignaal. Topscoorder: Richard Hageman met 24 punten. Meisjes-kadetten 1 deed het de eerste helft goed tegen Lei derdorp. De tweede helft was iets minder, maar over het geheel genomen konden de Waddinxveense meisjes te vreden zijn met hun prestatie tegen een van de sterkste ka- dettenteams van Nederland. Uitslag 40-76. Topscoorder: Susan Tholenaar met 11 pun ten. Jongens mini’s kwamen net iets te kort om de winst te grijpen tegen Leiden. Het was een leuke en spannende wedstrijd. Uitslag 27-38. Topscoorder: Danny Verroen met 8 punten. meegedaan en hielpen er on geveer 40 vrijwilligers aan dit evenement mee. Al vroeg wa ren de eerste kinderen ’s mor gens in het dorpshuis om de voorstelling, die ’s middags zou worden gegeven, voor te bereiden. De gehele voorstelling stond in het teken van 'Onderwa terwereld'. ’Op Moer’ werd binnen een korte tijd omgeto verd in een 'Onderwaterstad'. De hele ’stad’ werd door de kinderen met allerlei materi aal gemaakt en uitgebeeld. De kinderen waren ingedeeld in groepen, zo waren er bij voorbeeld snorkels, duikers, zeesterren Beginnen. De mentaliteit van de Wad dinxveners had daar kennlijk fel in de aanval. Er kwamen niet onder geleden. Want met offers en tegenoffers. Juist toen Ben van Geffen de winst voor het grijpen had, stokte het ritme. Dick Bac kwam vervaarlijk terug en won nog bijna. Remise was het resultaat Hoewel de problemen legio zijn noemt F. Schouten, di recteur van de Gouwestreek, de operatie een ’evenement’. Men heeft eerder in Gouda ervaring opgedaan met een dergelijke operatie en ver trouwt op een soepel verloop. Het Boskoopse verhuisbedrijf Sterkenburg brengt de meu bels over, voor het vervoer van de bewoners wordt het 430e Ambulance Compagnie van de Ko ninklijke Landmacht in Ermelo in- voorstelling komt veel kijken. Zo zullen de kinderen de dansjes moeten aanleren, kunnen ze hun eigen kleding maken, zal de zaal worden versierd met decorstukken en zullen ze zich zelf schminken tot echte danseressen. De ruimte zal binnen een dag veranderen in eer,' - echt samenspel in een orkest door het spelen van eenvoudige populaire muziekwerken. Het leerlingenorkest bestaat uit diverse blaasinstrumen ten zoals dwarsfluiten, klari netten, saxofoons, trompet- ten-cometten, tuba’s, trom bones, hoorns, bassen en ook diverse slagwerkinstrumen- ten.Voor dit festival had het leerlingenorkest van Concor dia zich samengevoegd met het leerlingenorkest van ’St. Carolus’ (Montfoort), beiden onder leiding van dirigent Pieter Boer. Zij hebben daar Dames 1 verloor, zoals mocht worden verwacht, met 6-12 van de huidige Europese kampioen ZWV-Nereus. He ren 2 kon het niet bolwerken tegen het pas gepromoveerde UZSC 3 en verloor met 2-6. Dames 2 verloor, na aanvan kelijk nog met 2-0 voor te hebben gestaan, met 2-5 van ZWV-Nereus 3. De ploeg van Anton Heiden kreeg de eerste competitie wedstrijd DWK (Barneveld) op bezoek. De Gouwestaete- heren begonnen enigszins verzwakt aan de wedstrijd. Aanvoerder Marc Faber en routenier Niek de Leeuw wa ren afwezig. Hierdoor was Anton Heiden genoodzaakt om Rody Visser en Mark de Gruyl mee te nemen. Nieuwkomer DWK was zeker geen onbekende voor de he ren. Twee jaar geleden speel den de heren van DWK ook in de eerste klasse. Dit was toen voor korte duur. De Gouwe- staete-heren kwamen goed uit de startblokken. Remko Overdam opende de score, ge- de vriendjes. Nu kan \t of met zijn allen een avondje swingen in de disco', zegt Ti neke Lelieveld tegen Flair. ‘Het was dan ook mijn beste vriendin die me een Flair toonde met de oproep voor de modellenwedstrijd. Ik heb lang getwijfeld voor ik mijn foto’s opstuurde. Dat ik bij de finalisten zou zitten had ik nooit gedacht. Je kunt je wel Voorstellen dat ik mijn oren niet kon geloven toen ik ook nog hoorde dat ik gewonnen had!' ‘Als je denkt dat ik iemand ben die veel met haar uiter lijk bezig is, dan heb je het bij het verkeerde eind. Ik sta geen uren in de badkamer en ik heb nog nooit een schoon heidsinstituut bezocht!' O ‘Als ik in het weekeinde uit ga experimenteer ik weleens met make-up maar daar blijft het dan ook bij. Ik vond het dus geweldig om eens door jullie visagisten onder han den te worden genomen, zo zie je ookmeteen hoe make- up je in een mum van tijd kan veranderen'. 'Weet je wat ik zo leuk vind aan model zijn. Op een foto WADDINXVEEN - De 18-jarige Waddinxveense Tineke Lelieveld is in een afgeladen Hilton Hotel uit honder den meisjes die zich hadden ingeschreven voor de Flair-modellenwedstrijd gekozen tot model voor Ne derland van dit weekblad. Deze regionale wedstrijd wordt georganiseerd door de wedstrijdcommissie van de regio Gouda van de Konink lijke Nederlandse Gymnas tiek Bond in samenwerking met de Waddinxveense gym nastiekvereniging TOOS. Tijdens de springwedstrijden worden alleen de springon- derdelen van het turnen ge draaid. Alle onderdelen wor den met een groep van mini maal 5 spring(st)ers uitgevoerd. De leeftijd van de deelnemers is vanaf 10 jaar. Daar de springonderdelen Van het turnen vaak het spec taculairste zijn wordt er weer veel van deze wedstrijd ver wacht. Tijdens de wedstrij- bevolking van Boskoop en haar directe omgeving. Een groot winstpunt is ook dat echtparen niet meer geschei den worden. Ze kunnen bij el kaar blijven, in ieder geval in hetzelfde gebouw. Boskopers die elders in een verpleeghuis verblijven, krij- volgd door Marcel Ribbens en Jeroen van Tol. Zij zorgden voor een stand op het score bord van 3-1 na de eerste pe riode. Ondanks de voor sprong van de Gouwestaete- heren was al snel duidelijk dat het krachtsverschil nihil was. In de tweede periode wa ren de rollen omgedraaid. DWK kwam sterk terug en wist hun 3-1 achterstand om te zetten in een 4-6 voor sprong. Voor de Gouwestae- te-heren wist alleen Mare Mommers te scoren. In de derde periode bleven de ploegen aan elkaar gewaagd. Echter, alleen Jaco de Jong scoorde in deze periode en bracht de achterstand terug tot 5-7. Dankzij goed keeperswerk van nieuweling Erik van Beek bleef dat lang zo. Het leek er echter op dat de heren uitgeblust waren, want de derde periode werd toch met een 5-9 achterstand afgeslo ten. De eerste nederlaag leek een feit. Maar de laatste zeven minuten gaven een omme keer aan de wedstrijd. De he ren knokten voor wat ze waard waren en gaven zich open asieldag werd gehou- duidelijk niet snel gewonnen, den. Dit om belangstellenden Door doelpunten van Remko Overdam (2x), Jaco de Jong, Jos van de Dool was de ach terstand in de laatste minuut teruggebracht tot 9-10. Jaco de Jong wist in deze laatste minuut de verdiende gelijk maker te scoren. Eindstand 10-10. De dames van Gouwestaete troffen het niet. Zij moesten de 'eerste de beste wedstrijd tegen de landskampioen ZWV-Nereus én dan moet je aan de bak, zoals dat heet. Een periode lang kon dames 1 aardig partij geven, maar daarna nam het tactisch en fysiek sterke ZWV-Nereus af- eerste plaats was voor Marco van Wageningen en Rob van Dij ken en de derde plaats voor Roy Hulskamp en Hans Cam- meraat. De Waddinxveeense jeu de boulers waren ook succesvol Bij Rood Wit Albrandswaard (Rhoon). Op het moment van aankomst bleek het speelveld liet hij zich ook nog mat zet- volledig onder water te staan, ten, waardoor Hugo ruim aan jaarlijk: de leiding gaat. J - 1 J De senioren speelden de vier- Flyers bleef knokken voor de overwinning en kon in de tweede helft zelfs op voor sprong komen, maar een te rugval tussen de 10e en 13e minuut was de oorzaak dat de tegenstander weer orde op zaken kon stellen en de zwaarbevochten winstpunten mee naar Bunschoten kon ne men. Uitslag: 41-49. Tops coorder: Anita van Unen met ders, opa’s en oma’s en be- 12 punten. langstellenden. Zij zagen een - --- vlot uitgevoerde en leuke uit voering van het verhaal. Het einde van de voorstelling twee heel verschillende helf- was de feestdans waarbij alle ten. De eerste helft draaide kinderen de einddans lieten het niet en toen konden de zien. Na afloop konden de kinderen terug kijken op een geslaagde en gezellige dag. Ook de leiding en organisatie was tevreden over deze dag. Voor Tineke Lelieveld, die op dit moment haar middelbare school afmaakt, kwam de ver kiezing tot Flair-model 1997 als een complete verrassing, zo blijkt uit het een artikel met veel foto’s in dit week blad van vorige week. Haar beste vriendin maande haar aan om mee te doen en Tineke dacht ’waarom ook niet’?. Ze vertelde het aan niemand. Maar nu mag wat haar be treft héél de wereld het we ten: ze is verkozen tot Flair model en dolgelukkig! ‘Als kind was ik heel open en eerlijk en deed ik niets liever dan spelen met een hele ben- 1 'T i ik enorm genieten van een mid dag kletsen met vriendinnen ‘Als ik eraan denk dat ik bin nenkort ga reizen, begint het nieuwe Zorgcentrum Boskoop, van binnen al te kriebelen. Ik de plek van het oude Irene. Tussen 14 en 18 oktober zul len 101 bewoners naar het nieuwe gebouw vertrekken. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 25 oktober om acht uur doet de harmonie van de Waddinxveense muziekver eniging ’Concordia’ in de Ont- moetingskerk (Groensvoorde) mee aan een concert met het gemengd koor ’Zaboj’ uit het Tsjechische Pelhrimov. Andere medewerkenden zijn het Waddinxveense koor ’Krea Musica’ en het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater. De avond is een ini tiatief van de Stichting Vriendschapsband Waddinx- veen-Pelhrimov. Concordia zal een aantal di verse muziekwerken ten ge hore brengen zoals ’Black Jack’, een rustig klassiek in- speelwerk dat wordt gevolgd door de ouverture ’De Kalief van Bagdad’. Daarna staat ’Instant Con cert’ op het programma. Dat is een aantal bekende melo dieën uit diverse opera’s en- operettes met als slot muziek van de popgroep Abba. Voorts geeft Concordia in Waddinxveen een gezamen lijk uitwisselingsconcert met de muziekvereniging St. Ca rolus (Montfoort), welk koor ook wordt geleid door diri gent Pieter Boer. Dit concert wordt gehouden op vrijdag avond 22 november om acht uur in de Ontmoetingskerk. WADDINXVEEN - Komende zaterdag 12 oktober van tien tot vijf uur worden in de Waddinxveense sporthal ‘de Dreef1 de regionale springwedstrijden van de KNGV-regio Gouda voor recreanten en de wedstrijdca- tegorieën A en B gehouden. Het zorgcentrum biedt ook een aantal mogelijkheden voor tijdelijke opnamen, cris isopnamen, dag/nachtop- vang, maaltijdverstrekking en logeerfunctie. Ook be schikt het over een eigen keu ken en recreatieruimten. Het zorgcentrum richt zich op de theater. De Kinderdansdag, een recreatief evenement dat voor de tiende keer binnen de regio Gouda is gehouden en waaraan TOOS Waddinx- veen elk jaar heeft meege daan, is in de Goudse turnwe- reld niet meer weg te denken. De kinderen zijn de gehele dag zeer enthousiast en leven helemaal naar de voorstelling toe. De deelnemers aan de Kinderdansdag zijn de leden van 5 tot en met 10 jaar van de verenigingen uit de regio Gouda. TOOS Waddinxveen deed met ongeveer 35 kinde ren aan dit evenement mee. In totaal hebben zo’n 200 kin deren aan de voorstelling “zeemeerminnen, wijk), Boskoop, Reeuwijk, Heres (Bodegraven), THOR (Bergambacht), OSS (Zeven huizen), Tumo (Moordrecht), Kwiek (Nieuwveen), Bato (Woerden), Tarzan (Moerka pelle), NAS (Benthuizen) en TOOS (Waddinxveen). In totaal zullen ongeveer 350 leerlingenorkest van de Wad dinxveense harmonie ’Con cordia’ met 24 andere mu ziekverenigingen meegedaan aan een muziekfestival. Voor deze gelegenheid had Concordia besloten een leer den kan worden meegedaan j aarde aan lange mat springen, plank springen over de kast, minitramp springen en mini- tramp springen over het paard. De springers komen van de verschillende uit de regio Gouda. Dat zijn Hou Vast (Hazerswoude), KDO (Lekkerkerk), De Ze vensprong, Saturnia (Bleis-, Over het gebouw zijn alle be trokken ronduit lovend. Het volledig onder water te staan. Met man en macht is er ge- hoosd en drie kwartier later dan gepland kon de wedstrijd de ronde. Hier was het topdu- maken. Bij het geven van zo’n stand van de Waddinxveen- sen. In de eerste periode, die met een 2-3 achterstand werd afgesloten, bracht Sandra Berckenkamp de stand op 1- 0. Wendy de Frankrijker scoorde 2-2. De tweede perio de was echter geheel voor ZWV-Nereus dat verder uit liep naar 2-6. Begin derde pe riode verzilverde Gillian van den Berg een viermeter (3-6), doch ZWV-Nereus bouwde haar voorsprong verder uit naar 3-8. In de vierde periode probeerde Gouwestaete nog een keer het initiatief te ne men. Dit leek te lukken toen Wendy de Frankrijker 4-8 scoorde en Gouwestaete nog enkele geweldige kansen kreeg. Helaas werd hiervan niet ge profiteerd en zoals vaker ge beurd, Gouwestaete krijgt de kansen, maar de tegenstan der scoort. ZWV-Nereus liep verder uit naar 4-12. Tenslot te scoorde Gillian van den Berg nog 5-12 en bracht Wen dy de Frankrijker de eind stand op 6-12. Heren 2 probeerde tegen de fysiek zware tegenstander UZSC 3 er het beste van de maken. Tot halverwege de wedstrijd lukte dit nog aar dig. Immers, met 1-3 door Rob van der Meer en 2-4 door Anton Heiden was nog alles mogelijk. Het mocht echter niet baten, want UZSC liep verder uit en bracht de eind stand op 2-6. Dames 2 kende een sterke start tegen ZWV-Nereus 3. Gabriëlle van der Loo scoorde 1- 0 en Astrid Cornelissen bracht de stand zelfs op 2-0. Daarna was echter de koek op voor de Waddinxveensen. ZWV-Nereus begon aan een inhaalrace en kwam halver wege de wedstrijd al op een 2- 3 voorsprong en bouwde deze in de vierde periode uit naar 2- 5. kostte veel tijd en overleg maar het resultaat is uniek. ’Dankzij de eigenwijsheid van het bestuur en volle mede werking van de gemeente is dit mogelijk geworden. Zo kon bijvoorbeeld voorkomen worden dat er vierbeds-ka- mers in kwamen’, aldus Schouten. Het uiterst moderne gebouw moet de nieuwe visie op zorg Zonder enige schroom' wordt gesteld dat het Zorg centrum Bo skoop zijn ge lijke in de wij de omtrek niet heeft. In Boskoop is één van de meest moder ne zorgvoorzieninghen van Nederland ontwikkeld en ontworpen om het door de huidige Minister en Staatsse cretaris van het ministerie van VWS uitgedragen beleid ook praktisch invulling te ge ven. Niet de financiering bepaalt waar en op welke afdeling men komt te verblijven, maar de persoonlijke beperkingen of handicaps waardoor zorg op maat en ook ’verblijf op maat’ kan worden aangebo den. Het gebouw is daarop berekend, er zijn ook facilitei ten voor fysio- en ergothera pie met uitzondering van re- validering of reactivering. Dat moet in Gouda gebeuren. WADDINXVEEN teams van de jeu de boules- vereniging Waddinxveen (Al- berdink Thijmlaan) hebben opnieuw succesvol deelgeno men aan het Maasstadtoer- nooi in Rotterdam en voor de derde maal beslag gelegd op de Maasstadtrofee. Toos Wubben en Stephan Tabben legden beslag op de Moerkapelle weer volop ge- eerste plaats. De tweede, speeld in de onderlinge com petities. De jeugd speelde de 'Moer' in Moerkapelle de ’Kin- vijfde ronde. derdansdag’ van de regio Het duel om de eerste plaats Gouda en omstreken van de ging tussen de nog ongesla- Koninklijke Nederlandse gen spelers Hugo van Elteren Gymnastiek Bond (KNGV). en Aart-Jan van Vliet. Aart- De organisatie was in handen Jan speelde een geweldige van Tarzan Moerkapelle, partij, maar zag de winst over daarbij geholpen door enkele het hoofd. In Hugo’s tijdnood en wil Voor de ope ratie worden zeven ambu lances inge zet. Het on derdeel is hiervoor toegerust graag meewerken daar het een goede oefening vormt. Bestuur en directie van Gou westreek stellen dat het wel zijn van de bewoners steeds voorop staat. De mensen wor den in de recreatiezaal van De Mendelhof beziggehouden tot ze weg kunnen. In het nieuwe zorgcentrum is weer opvang in de recreatiezaal en men gaat pas naar de nieuwe kamer als alle meubelen op z’n plaats staan. Familie van de bewoners is daarbij be hulpzaam. ’Een goede begeleiding is heel belangrijk’, weet Schouten. ’Het verplaatsen van hoogbe- mensen moet zorg zaam gebeuren. De verhui zing en alle drukte er omheen zorgt toch al voor de nodige spanning. Daarom was ook een gedegen draaiboek nodig waarbij de begeleiding van verenigingen bewoners voorop staat.’ W-x.

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 21