Volleybalsters niet op sterkte Uitstekend werk Aeolus Vierde plaats voor Gouwestaete winnen opnieuw Handbaldames Be Fair-voetbal nog ongeslagen r Gemiste kansen bij WSE-voetbal Uitstapje Florida naar Dutch Open Korbis niet meer ongeslagen Waddinxveen winnaar van nachtmarathon Twee leiders bij dammers Winst voor Korbis B3 Receptie 90-jarig excelsior Klaverjassen De Paddestoel Najaarsrit Gouwe Rijders Jan Kersbergen blijft leiden Instuif- training bij WSE-voetbal WOENSDAG 9 OKTOBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 27 competitiewed- ;aven te- WADDINXVEEN zaklamp bij zich te hebben. werden drie wed- zij Thuis tegen BI. om Delta een moeilijke servi ce te bezorgen waardoor de mend in de tweede divisie en gedegradeerd, begon na een Na een score van Dijkvogels leek Korbis weer enigszins te- WDS speelt al enkele jaren in de derde klasse en draaide vorig seizoen zelfs bovenin mee, zodat Be Fair geen ge makkelijke middag zou krij gen. Het eerste kwartier van deze wedstrijd gaf echter een geheel ander beeld. Be Fair benutte de ruimte goed en kreeg twee goede kansen, maar zowel Marco Verzijl als Wim van der Starre wisten het doel niet te vinden. Na dit openingsoffensief vrijdag al mee waren ge weest, werd er nu niet alleen gekeken maar ook gespeeld. Na de winst in de heren- en damesdubbel leek voor het ïn zowel de heren- als dames dubbel leek de concentratie Opnieuw was het een gelijk- opgaande wedstrijd en deel den beide teams met een 4-4 gelijk spel de punten. verf en ook de afstandsscho ten werden minder zuiver. Irene Mosterd en Ineke Klijn raakten in kansrijke positie beiden het de paal. En twee keer achter elkaar werden technisch correcte doelpun ten van Jolanda Hoffmans door de scheidsrechter afge keurd. Ook het weer ging parten WADDINXVEEN - In het Leidse ‘5 Meibad4 hield LZ 1886 haar jaarlijkse zwemwedstrijd om de ’Hutspot-trofee’. De ploeg van het Waddinxveense Gouwestaete nam het niet zonder succes op tegen een aantal sterke tegen standers, onder wie landskampioen DWK (Barneveld). In het eindklassement kwamen ze op een vierde plaats terecht. WADDINXVEEN - De dames van de Waddinxveense handbalvereniging Zuidplas Assurantiën Rowah heb ben zondag hun eerste thuiswedstrijd in de veldcompe- titie overtuigend gewonnen (6-1). Tegen TOG (Berkel en Rodenrijs) waren de Waddinxveense dames duide lijk de sterkste. uitstekende kansen. Hafid lobte een door Guido Hack doorgekopte bal over de keep er, maar helaas ook over het doel. Een prachtige van het doel wegdraaiende voorzet werd door Guido Hack voor langs geschoten. Na nog enkele kansen kwam in de 40e minuut de 2-0 op het scorebord. Na een goede voorzet van rechts werd de dikverdiende tweede treffer ingekopt door Patrick Dinge- mans. Een koude douche voor de trotse koploper WSE. Na rust een herboren WSE. De rollen waren volledig om gekeerd. Aanval op aanval rolde op het Schoonhovense doel af. Inmiddels was de van een blessure teruggekomen Erwin Pleus WSE komen ver sterken. Er waren veel kansen voor WSE. Alle drie de WSE-spit- sen kwamen oog in oog met de Schoonhovense keeper te l 2 met een doorloopbal. Het bleek een tijdelijke ople ving, want de Westlandse te genstanders wisten opnieuw veel kansen te benutten, waardoor zij konden uitlopen tot 7-2. Opnieuw was het Mark van den Brink die met een doorloopbal de score voor Korbis een wat dragelijker gemengd, leverde na harde strijd een derde plaats op voor de ploeg van Gouwestae te. Kim Middendorp, Wilke v.d. Valk, Inge v.d. Schrier, Catharina v.d. Valk, Miranda Boer, Patrick van Keulen, Viktor Terlaky, Marcel Zij- derhand, Mark Nahon en Jan Willem v.d. Hoek lieten een tijd van 4.45.2 noteren. damesdubbel) in een bloed stollende drie-setter met 5-3 in het voordeel van Aeolus beslist. Het achtste team speelde in Woerden tegen 1 team van Unicum. op de 200 m wisselslag een tijd van 2.13.9 te scoren, goed voor brons. Het laatste num mer, de 10x50 vrij estafette tweede deel van de eerste helft was dan ook voor hen. Ondanks een paar goede kan sen wisten ook zij niet te sco- het opnieuw raak voor Ro wah. Ditmaal was het een af standsschot van Karin Jong- einig moeite met hun tegen- kind, dat doel trof. gen TOG (Berkel en Roden rijs) eigenlijk meteen aan dat de Waddinxveense ploeg de beste papieren had in deze ontmoeting. In de verdedi ging wist Rowah al zoveel druk te geven, dat de TOG- dames maar moeilijk konden combineren en nauwelijks tot spel in de tweede helft er niet gemakkelijker op: de bal werd glad waardoor het snel le samenspel uit de eerste helft niet meer mogelijk was. In de laatste minuten zakte de concentratie wat weg, waardoor TOG nog net de eer kon redden. Uit een straf- worp konden ze vlak voor het volop genieten van de muziek de wedstrijd tegen Dijkvogels werd gemaakt door Korbis. Frits Visser bracht met een mooi afstandschot Korbis op voorsprong (0-1). Daarna nam Dijkvogels het heft in handen en wist driem aal achtereen de korf te vin den. Mark van den Brink ver kleinde de achterstand tot 3-oni. Dijkvogels ook maar te kunnen bedreigen. De overi ge seniorenteams waren for tuinlijker. Het tweede team van Korbis wist te winnen van koploper RWA 2 (Portu- gaal) en houdt daarmee zelf partycentrum Concordia aan ook nog zicht op de kopposi- tie. Korbis 3 wist met 15-5 te winnen van het Rotterdamse Nikantes 2. Het vierde acht tal van Korbis was süccesvol tegen ZKV 1 uit Zuidland (9- 8). WADDINXVEEN - Zaterdag 5 oktober ging voor het eer ste damesteam van de Waddinxveense volleybalvereni ging Keukencentrum Waddinxveen Be Fair de competi tie van start. De eerste wedstrijd speelde het nog niet op sterkte zijnde team in Delft tegen kampioenskandi- daat Delta. De Waddinxveensen verloren met 0-3. WADDINXVEEN - Nadat vorige week de eerste over- fouteri. Be Fair kwam echter winning was behaald, moest Be Fair-voetbal het afgelo- na hard werken terug tot een stand van 12-9. Delta gaf wei nig kansen en won de set met 15-9. pen zaterdag opnemen tegen koploper WDS, waar te gen de Waddinxveense middenmoter gelijk speelde (0- 0). WSE speelde gelijk tegen Schoonhoven (2-2) en Waddinxveen verloor met 3-4 van GSV. WADDINXVEEN - De resultaten van de acht teams van i waren zonder meer om over naar huis te schrijven. Ditmaal behaalden maar liefst zes teams een overwinning en kwamen slechts twee teams tot een gelijkspel. rug in de wedstrijd te komen. Via een doelpunt van dichtbij door Jaco Wineke en een af standschot van Frits Visser werd het 8-5. Tijdens de eer ste helft werden door Korbis ook nog eens twee strafwor- pen gemist. Na de rust kwam Korbis er niet meer aan te pas. Er werden vele kansen onbenut gelaten, terwijl Dijk vogels juist met scherp leken te schieten. De Maasdijkers wisten in de tweede helft nog zesmaal de korf te vinden; Korbis niet éénmaal. De 14-5 einduitslag in het voordeel van Dijkvo gels had Korbis voor het grootste deel aan zichzelf te danken. Er werd onrustig en niet scherp genoeg gespeeld Korbis-korfbal zijn eerste ne derlaag geleden in de derde klasse van de districtscompe- titie. Na vier overwinningen kon Korbis de goede lijn niet voortzetten en verloor in Maasdijk met 14-5. Korbis blijft koploper, maar moet op J j’" t nu Weidevogels uit Bleiswijk naast zich dul- Maar opnieuw konden de Ro- wah-dames dat onvoldoende in de score uitdrukken. De rust werd met een duidelijke 5-0 voorsprong gehaald, doch met name in de tweede helft konden de dames slecht het doel vinden. De einduitslag werd 6-1. Hoofdsponsor Zuidplas Assu- goede kansen konden komen, rantiën, die het vorig seizoen Aanvallend speelde Rowah meer de shirtspon- snel en gevarieerd. De hoek- creeerden veel kansen, zowel voor hunzelf als de opbouwerspelers. Kort na aanvang kwam Rowah al op voorsprong. Door het strakke verdedigen wisten de dames de bal te onderschep pen en vandaaruit een snelle tegenaanval te spelen. Via enkele schijven wist Ire ne Mosterd de kans doel treffend te verzilveren. Hal verwege de eerste helft was het opnieuw Irene Mosterd die uit een afstandschot 2-0 liet aantekenen. Nog voor de pauze wist Ro wah uit te lopen naar 5-0. Eerst scoorde Jolanda Hof fmans uit een knappe aktie 'Yl Rechterhoek. In de laat- s;e i? j bet eer ste bedrijf veroorzaakten de instartende hoekspeelsters een aantal goede kansen voor de opbouwers. Twee keer wist Ineke Klijn de geboden mogelijkheden goed te benutten. Twee afstands schoten werden bijna op iden- in de derde competitieweek tieke wijze zuiver in gescho- ten. Na de pauze leek Rowah in het zelfde tempo door te gaan. In de verdediging ga ven ze de dames uit Berkel en Rodenrijs geen enkele kans. De verdedigers van Rowah drongen de dames van TOG bij tijd en wijle terug tot aan de middenlijn. Op elke bal, die de aanval- sters van TOG speelden, werd door de Rowah-dames gejaagd. Na ongeveer vijf mi- 12-11. In de gemengd dub- nuten in de tweede helft was WADDINXVEEN - WSE en Schoonhoven hebben zondag middag een voetbalwedstrijd wekelijkse trainingen op de gespeeld met zeker 25 doelrij- zaterdagmorgen. pe kansen. De uiteindelijke 2- 2 was voor de Waddinxve- ners, gezien het spelbeeld van de tweede helft, te wei nig. Schoonhoven startte met drie grote doelkansen binnen vijf minuten. René Boekhorst hield met drie goede reddin gen de nul voor WSE op het -1i m i uit corners, een kopbal en en kele schoten voorlangs uit goede posities bleven onbe loond. WSE kon hier weinig tegen over stellen. De verdediging op de Schoonhovense voorhoede en ook het middenveld was te apatisch om tegenspel te kunnen bieden. De voorsprong van Schoonho ven kon dan ook niet uitblij ven. In de 30e minuut trof Wim Renes doel uit een pass midden door het centrum van de verdediging. De diagonaal ingeschoten bal was René Boekhorst ditmaal te veel. Guido Hack en Hafid Assou- lymani kregen ondanks het overwicht van Schoonhoven ren, zodat de ruststand 0-0 was. In de tweede helft werd het een op en neergaande wedstrijd met kansen aan beide kanten. Er werd in een hoog tempo gespeeld, waarbij Be Fair het betere van het spel had. Na een kwartier spelen was het Edwin Kraan die, uit een pass van Wim van der Starre, Be Fair aan de leiding kon en moest zetten. Hij ging alleen op de keeper af, speelde deze op snelheid uit en speelde de bal toen voor een leeg doel aan de verkeerde kant van de paal. Vlak nadat Rene Minnee in het veld was gekomen ging ook hij alleen op de keeper af, maar ook hij verzaakte. Een vrije trap van litjm ging even later via de paal naast. Vlak voor tijd werd WDS nog een keer gevaarlijk, maar keeper Ralph Boonstoppel stopte de inzet knap van de WDS-spits. Gezien de kansen die in de tweede helft werden gemist, had er meer voor Be Fair in gezeten. Echter, gezien de eerste helft was een gelijk spel toch wel terecht. Komende zaterdagmiddag speelt Be Fair om drie uur thuis tegen CION. gebonden. Het team bestaat uit Paula van Bekkum, Ellen Bos, Sus ette Plooy, Comé de Heij, Le on van Prooijen en Marius van Prooijen. Aangezien Comé echter niet in actie kon komen nam Jeffrey van Ham de honneurs waar. In de wedstrijd tegen DKC moesten de gebroeders Van Prooijen de spits afbijten. Le on won overtuigend zijn he renenkel met 15-5 en 15-12. Marius daarentegen moest WADDINXVEEN - De Wad dinxveense autoclub ‘De Gou we 16 oktober haar najaarsrit. Na de rit zal tekst en uitleg gegeven worden wat men wel en niet goed heeft gedaan. De inschrijving van deze rit is vanaf kwart over zeven in digingen en hard applaudis seren bij gescoorde punten. Na deze rondleiding werd er staan, maar scoren was voor alsnog te moeilijk. Een weg draaiende Erwin Pleus, een koppende Guido Hack en een solerende Hafid Assoulymani konden het net niet vinden. In de 15e minuut na rust werd een aanval over links goed ingeleid door aanvoer der Marcrl van Dijk. De aan gespeelde Martijn Sol leverde een prima voorzet af en de kopbal van Guido Hack bete kende 2-1. Na het uitvallen van Willy Beelen vergrendel de Michael Berhane impone rend de defensie van WSE. De op rechts ingevallen Thijs v.d. Voort stond aan de basis van de 2-2. Zijn strakke voor zet over 30 meter bereikte Er win Pleus, die met een slim me kopbal de bal klaar legde voor de schietgrage Guido Hack. Voorafgaand aan deze gelijkmaker werd nog een WSE-goal afgekeurd wegens hands en bracht de keeper redding op een inzet van Den nis Heuvelman. WSE heeft de gehele wedstrijd overziend twee punten laten liggen, maar blijft desondanks koplo per in de vierde klasse. Zon dag staat de thuiswedstrijd tegen Groeneweg op het pro gramma. WADDINXVEEN - Vanaf dinsdag 15 oktober biedt WSE-voetbal (Willem de Rij- scorebord. Twee reddingen kelaan) iedereen de mogelijk heid de conditie op peil te houden en gezellig tegen een balletje aan te trappen. Elke dinsdag van 19.30-20.30 uur kunnen geïntersseerde meetrainen met de restgroep kreeg geen greep senioren. De oefensessies staan onder leiding van Henk Verwoerd, Jaap Meijer en Leo Wesseling. Iedereen is van harte welkom op het sportcomplex in de Oranjewijk waar gebruik ge maakt kan worden van de kleedkamers en douchegele- genheid tegen de geringe ver goeding van ƒ5,- per keer. Wie meer informatie wil kan telefonisch contact opnemen met Leo Wesseling (na 18.00 uur), tel. 0182-612830. WADDINXVEEN - De dam mers Raymond van Es en Teun Twigt gaan na de zesde ronde van de onderlinge com petitie duidelijk aan de lei ding in groep 1, respectieve lijk groep 2, van Excelsior. Tijmen den Ouden jr. en Ray mond van Es gingen met mi niem onderling verschil aan de leiding in de A-groep. Tij- v.d. Hoek het niet slecht door men had één verliespunt meer en wist wat hem te doen stond in de onderlinge strijd. De opening was vrij contact loos en pas ver in het midden spel werd de strijd om de po sitie wat meer zichtbaar. En opeens vervolgde Raymond in het eindspel met enkele ster ke positionele zetten en dwong Tijmen daarmee tot opgave. Raymond voert deze groep aan met 7 punten uit viei wedstrijden. Tijmen volgt met 6 uit vijf wedstrijden. Ad- gegeven door (ex-)internati- nals) werd de techniek wat bijgespijkerd om zo in de competitie extra hard terug te kunnen halen. Ook werden er op deze dag finales gespeeld in alle mo gelijke onderdelen: de heren en dames enkel, de dames en heren dubbel en de gemend dubbel. De dames dubbel was voor Nederland toch wel het meest interessant, omdat daarin twee Nederlandse dames verschenen, namelijk Erica v.d. Heuvel en Eline Coene, waarvoor overigens dit toernooi haar laatste was in haar internationale car rière. Toen ze na enige tijd de fina le ook gewonnen hadden was er groot feest, versterkt met het geappaudiseer van de onvermoeibare Florida- Jeugd. Een mooi einde dus aan een super weekeinde. Ook op regionaal niveau werd er door Florida gebad mintond. Team 3 speelde te gen Hazerswoude 1 en won nen daar gemakkelijk met 7- 1. Dit team is mede door deze overwinning nog onge slagen en staat bovenaan in hun klasse. WADDINXVEEN - In ver band met het 90-jarig ver- enigingsjubileum en het behaald kampioenschap in de hoofdklasse van de dambond Midden-Holland wordt donderdagavond 10 oktober van zes uur tot half zeven uur in De Boog (C. Huijgenslaan) een re ceptie gegegeven door het bestuur van de Waddinxv- beense damclub Excelsior. Aansluitend vindt er een sneldamtoernooi voor clubteams (viertallen) plaats. Aan dit toernooi nemen zestien teams deel. Het jubilerende Excelsior zelf komt uit met drie vier tallen. onder meer de shirtspon soring voor de damessenioren speelsters verzorgde, lijkt ook voor dit seizoen volop vertrouwen te hebben in ’zijn’ dames. In middels beschikken de Ro wah-dames ook over trai ningspakken, waarop de naam van de hoofdsponsor prijkt. Bouwend op dit vetrouwen zijn de Waddinxveense da mes inmiddels de veldcompe- titie goed ingegaan. Afgelo pen zondag traden de dames aan voor hun eerste thuis wedstrijd in deze competitie. En dat optreden was zeker geen slechte. Ue rv.. u Jomes incomplete selectie. Sylvia de Vries was door een blessure van Y peren (vorig seizoen genoodzaakt van de bank toe nog actief als speler bij heren te kijken, maar hoopt spoedig weer actief mee te doen. Ook Marcella Bos-Kooyman kampt met een blessure aan haar voet. Zij is herstellende van een voetoperatie en hoopt binnenkort weer met de vol- leybaldames mee te kunnen trainen. eerste competitiewed- Al met al moest Paul van strijd ging van start met een Yperen met zeven speelsters zien te winnen. Het sterke Delta, dat vorig jaar in de derde divisie als kampioen eindigde maar zich terugtrok voor een plaats in de tweede divisie, is dit seizoen één van de toppers uit de derde divi sie E. dames. Het intensieve verde digen vroeg veel van de condi tie. In de aanval kwamen de weg te zijn. Marius en Jeffrey hoekspeelsters minder uit de gingen met 14-17 en 4-15 on- J u“ deruit, Ellen en Susette dol ven met 10-15 en 7-15 het on derspit. In Alphen aan den Rijn speel de het vierde team tegen het zevende team van Flair. Na het gelijke spel van vorige week bleef men ditmaal met 5-3 aan de goede kant van de score. Het vijfde team liet er thuis spelen. De regen maakte het tegen het zevende team van Randstad (Rijswijk) geen twijfel over bestaan wie er de sterkste was. Ook invalster Patricia van Daal liet zich niet onbetuigd. Het resultaat was een 8-0 overwinning. Tegen het zevende team van Printer Veglo kwam het zes de team in Leiden eveneens tot een overwinning. Met 6-2 eindsignaal hun enige treffer werd het Leidse team met le ge handen achtergelaten. Het zevende team ontmoette thuis het vijfde team van Unicum (Woerden). Men kwam met een 4-0 voor sprong uit de enkelspelen. Uiteindelijk werd de wed- 1.400 punten gescoord. De totale uitslagen zijn: klas se A: 1. Jan Kersbergen 1406, 2. Tine Valenkamp 1390, 3. Teus Visser 1384; klasse B: 1. Trudy van Dam 1314, 2. Ed sprong door veel persoonlijke den Drijver 1305, 3. Gerard f Vos 1284; klasse C: 1. Marius Kersbergen 1209, 2. Cor van Gils 1150, 3. Dirk Faas 1144; klasse D: 1. Ronald Meijer 1104, 2. Otto Supusepa 1081, Be Fair had duidelijk moeite 3. Rien Taktor 1075; klasse c 11 ”'1 E: 1. Simon Supusepa 963, 2. David Sinnema 933, 3. Yvon- pass van Delta voldoende was ne Kersbergen 870. om deze met een harde aan val af te ronden. De verdedi ging van Be Fair wist hier vaak geen antwoord op. In de tweede en derde set bleek ook het blok van Delta door lengte van goede kwali teit te zijn. Be Fair verloor met 15-2 en 15-5. Het is duidelijk dat er bij Be Fair nog het nodige gesleu- Na dit teld moet worden. De volgen- kreeg WDS steeds meer grip de wedstrijd is op zaterdag 12 op het spel van Be Fair. Het oktober in sportzaal Groens- waard (Wingerd) waar de strijd tegen Rentokil-ZVH 2 wordt opgenomen. Het openingsnummer, de 4x100 wissel estafette voor meisjes onder 13 jaar, leverde goud op voor het Gouwestae- te-kwartet Kim Middendorp, Melissa Dings, Denise Bouw meester en Ramona Linting in de uitstekende tijd van 4.59.0, een limiet voor de na tionale junioren kampioen schappen. Kim Middendorp voegde hier nog een persoonlijke limiet aan toe door op de 100 vlinder bij de meisjes onder 13 jaar een tijd van 1.12.5 te realise ren. Voor deze prestatie werd zij meLgoud beloond. Denise Bouwmeester legde met een tijd van 1.15.3 beslag op het brons. Miranda Boer won verras send de 50 vrij bij de dames in een tijd van 28.3, terwijl Inge v.d. Schrier bij de meis jes onder 17 jaar de 100 vrij voor zich opeiste (1.01.0). Bij de meisjes onder 15 jaar haal de Wilke v.d. Valk met een tijd van 1.03.9 zilver. Melissa Dings was niet opge wassen tegen de nationale toppers op de 100 schoolslag bij de meisjes onder 13 jaar, maar was toch tevreden met haar derde plaats op dit num mer maar iets minder met haar tijd (1.25.2). Bij de heren deed Jan Willem zijn partij aan de tegenstan der laten, maar verkocht zijn huid duur: 10-15, 15-12 en 4- 15. De dames volgden in hun da- mesenkel het voorbeeld van de eerste heer. Ellen kende met 11-8 en 11-7 minder moeite met haar tegenstand ster dan Susette: 11-7, 3-11 en beis werd de winst uiteinde lijk veilig gesteld. Jeffrey en Susette hadden wc standers: 15-8 en 15-8. Leon Na deze treffer haperde het en Ellen gingen nog overtui- echter bij de Waddinxveense eerst dit seizoen een overwin- gender te werk: 15-7 en 15-4. ning in het verschiet te lig gen. Doch door verlies van beide gemengd dubbels kwam het team uit Den Haag alsnog langszij. Komende zondag speelt het f eerste team om elf uur thuis in sportzaal De Duikelaar (Zuidplaslaan) tegen het der de team van Conservatix-Ve- lo (Wateringen). Twee dagen later wacht het team de eerste bekerwed strijd. Waarschijnlijk wordt deze wedstrijd om half acht eveneens gespeeld in De Dui kelaar. De tegenstander is op dit moment echter nog niet bekend. In Delft stuitte het tweede team op aanzienlijk minder WADDINXVEEN - Vrijdag avond 10 oktober om acht uur is er weer klaveijassen in De Paddestoel (Lijsterbesstraat), bc toegangsprijs bedraagt voor ’-°den en donateurs riaan Blom verzuimde in het ƒ2,50 en vooi >^Uri middenspel tegen Piet Swart ƒ3,50. een vrijwel direct winnende slagzet uit te voeren. Na dit verzuim verstevigde Piet zijn centrumstelling en won posi tioneel. Arjan Neven en Cor Stolker speelden in de tweede groep een leuke, onregelmatige par tij. In het middenspel buitte Cor een foutieve voortzetting van Aijan meteen uit. Bertus van Eijck kreeg tegen Aeolus-badminton Piet van Es veel druk te ver duren. Door in het eindspel een schijf te offeren had Piet doortocht naar de damlijn en kon de partij enkele zetten la ter winnend afsluiten. Jan de Heer opende goed te gen Teun Twigt. Jan bracht veel schijven in een soort cen- trumblok, maar Teun ving deze aanvalslinie gedegen op. In het middenspel forceerde Na de enkelspelen was de hij winst van een schijf in de stand met 2-2 nog volledig in opgerukte formatie van zijn tegenstander. Hierin lag de Rijders' houdt woensdag basis voor de partijwinst. Met een prima score van 9 punten uit zes van de zondagmiddag laten aantekenen. Hoewel het aanvallend in tweede helft niet echt goed liep, waren de dames tevre den over de wedstrijd. ’Het is voor het eerst, dat we met zo’n aggresieve verdediging strijd in de laatste partij (de hebben gespeeld’, vertelde Syl Groenendijk na afloop. ’En het werkte goed. De TOG- dames kwamen niet op nau welijks tot een goede aanvals opbouw. En we konden in een het achtste aantal gevallen de bal stelen, waardoor we een snelle te genaanval konden spelen. Helaas konden we nog onvol doende uit zulke break-outs scoren. Maar dat is een kwes tie van trainen’. Ie 8-0 overwinning werd het zesde team van Delft aan de kant gezet. Het derde team, uitkomend in de overgangsklasse van de districtscompefitie, speelt tot op heden zeer overtuigend. Ditmaal werd het bezoekende r_rachtste team van DKC (Den send waren de nederlagen Haag) met 5-3 aan de zegekar voor BI. Thuis tegen J RWA werd het 7-13, ter wijl C2 tegen het ongesla- I gen WION met 0-15 werd weggespeeld. Cl verloor ook van RWA met 2-5. Ook afgelopen zaterdag scoorden de welpen er weer lekker op los, G1 j| was vrij, maar G2 scoorde 14 keer en ook nu scoorde de tegenstander Weidevo gels er enkele meer, maar liefst 24. v Op deze vraag kwam eigen lijk een onduidelijk ant- nales kijken. Hoewel menig woord en dus besloot de Nederlander was door ge- jeugd zelf het toernooi wat drongen tot deze kwartfina- op te vrolijken met aanmoe- le, zagen zij dat slechts een enkeling bestand was tegen het buitenlands geweld. Onder andere Nederlands nog enige tijd naar de laat- beste enkelspeler Jeroen ste partijen gekeken en toen van Dijk ging onderuit, vertrokken ze naar huis maar dit was geen schande Zondag was dan de tweede want zijn tegenstander was dag en laatste dag. Met een later de winnaar van het he- nieuwe groep en enkele en- renenkel. thousiaste jongeren die ook Rond zeven uur werd Flori da uitgenodigd voor een rondleiding die werd ver zorgd door oud-intemational In een clinic (een training WADDINXVEEN - In de nacht van vrijdag 4 en zater dag 5 oktober is in het Gou- webad ’de Sniep’ (Sniepweg) de jaarlijkse nachtmarathon van de Waddinxveense Red dingsbrigade (WRb> gehou den. Van de reddingsbrigades was de WRB het beste. Tien uur lang streden negen teams om de eerste plaats. Dat betekende dat ze gedu rende de hele nacht zoveel WADDINXVEEN - Tegen mogelijk kilometers moesten Dijkvogels (Maasdijk) heeft zwemmen. Vrijdagavond om acht uur klonk het startschot voor de ploegen, waarna men met maximaal acht personen in estafettevorm van steeds een kwartier om zes uur de einds treep moest halen. De WRB kan terug kijken op de ranglijst een sportieve, maar vooral gezellige nacht. Iedereen kon den. Het eerste doelpunt in x 1 1_ J 1 J__." J J_ TX221 1 en ook locale RTW-radio was aanwezig. Verder was het subtropisch zwembad de hele avond en nacth geopend, zodat men tussen de inspanningen nog even kon ontspannen. De sco res konden de hele nacht ge volgd worden op het compu terscherm. De eerste plaats van de nachtmarathon werd vero verd door de Waddinxveense Reddingsbrigade. Ze hadden in totaal 34.550 meter ge zwommen. Op de tweede en derde plaatsen eindigden re spectievelijk de reddingsbri gades van Naaldwijk met 32.825 meter en van Alphen aanzien wist te geven (7-3). aan den Rijn met 31.875 me ter. Ron Schouten was met een gemiddelde score van 1.050 meter per kwartier de meest succesvolle zwemmer. Dat de WRB zo hoog geëin digd is komt mede door de WADDINXVEEN - Koploper Jan Kersbergen heeft als eni- Be Fair, vorig seizoen uitko- ge sjoeler van de sjoelvereni ging Waddinxveen (Alber- dingk Thijmlaan) boven de pittig programma van oefen- i Ann-x-j wedstrijden en driekampen aan de eerste competitiewed strijd. In de eerste set liep Delta al snel uit naar een 9-0 voor- DEN BOSCH/WADDINX- VEEN - Net als twee jaar ge leden ging er afgelopen week weer een groep jeugd en be geleiding van Florida-bad- minton naar Den Bosch om daar de Dutch Open bij te wonen. De Dutch Open is het enige Paula Rip. Zij gaf een rondje echte internationale bad- door sporthal De Maaspoort mintontoernooi dat Neder- waar het evenement gehou- land rijk is. Wat zeker jam- den werd. mer is, want er komen bij Tijdens deze rondleiding zo’n toernooi veel spelers konden vragen gesteld wor- van over de hele wereld om den. Een veel gestelde vraag hier te spelen. was toch wel waarom het Vrijdag 4 oktober ging er een badmintonpubliek zo ’rustig’ eerste groep onder leiding was. van Henk van Boxtel en Pas cal de Wolf naar de kwartfi- WADDINXVEEN - Een ruime overwinning voor I B3 van Korbis-korfbal was het beste resultaat afgelopen zaterdag. Het was alles bij elkaar maar g een matige dag. Er waren twee teams vrij en er werden drie wed- strijden afgelast. Van de negen wedstrijden die doorgingen, won het B3- team gemakkelijk van tegenstand. Met een maxima- Nieuwerkerk. Het werd j n---J 6-0 en dat brengt hen op een derde plaats. Zater dag spelen zij tegen Reeuwijk. El en E2 speelden gelijk. El tegen Sagitta met 1-1 en E2 hield het tegen de Kapellen op 0-0. Verras- De selectie van Be Fair, ge traind en gecoacht door Paul Yperen (vorig seizoen 1 van Be Fair) bestaat uit Wilma de Jong, Antoinette Wijker-Sevens, Cora Bos, Sylvia de Vries, Anneke Ver woerd, Annemarie de Rooy, Sjanet van Tol, Marcella Bos- Kooyman en Jacqueline van de Ruit. De Het eerste team van Aeolus speelde in Den Haag tegen het eerste team van DES Kortenaer Combinatie (DKC) opnieuw een spannende wed strijd, die in een 4-4 gelijk spel eindigde. Na de enkelspelen evenwicht. Vermeldens waard is het feit dat eerste dame Linda Wiegel verloor van Natasja van Es, die vorig wedstrijden seizoen nog in het eerste van gaat Teun Twigt in de tweede Aeolus speelde, groep aan de leiding. In deze groep heeft Dick Berghout weliswaar een 100%-score, echter hij heeft slechts twee de Bredeweg 66a in Moerka- wedstrijden gespeeld. pelle. De start ligt tussen 19.30 en 20.00 uur. Ook niet-leden zijn van harte welkom. Deelnemers doen er goed aan een goed werkende

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 27