WADDINXVE Professioneel muzikaal cabaret Gered Gereedschap'helpt vrouwen in El Salvador Mimespeler op Luifelbaan Disco voor teenagers Drie-koren- concert van de Gouwe Sanghers Lezing over Cleopatra PAGINA 3 WOENSDAG 9 OKTOBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN E E N T E M E G OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGE VERGADERINGEN GROEN BOUWZAKEN RUIMTELIJKE ORDENING NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES CHEMOCAR WADDINXVEEN - De Waddinxveense werkgroep Gered Gereedschap heeft het ondersteunend hulpproject voor het General Livingstone Hospital in Zambia nu ge heel afgerond. Het oog wordt nu gericht op een project in El Salvador. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN 1996 1997 1997 1997 1997 1997 1997 WADDINXVEEN/BO- SKOOP - Het Boskoopse al gemeen streekmannenkoor Die Gouwe Sanghers’ houdt een ’drie koren concert’ op vrijdagavond 11 oktober om acht uur in de Waddinx veense Ontmoetingskerk. Behalve door het mannen- WADDINXVEEN - The Tee nage Place en de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk fSWW) houden in de herfst vakantie een spetterende dis- coavond voor tieners, ’The Teenage First Love Disco’. Tijdens de disco op woens dagavond 23 oktober om half acht zijn 12-16-jarigen van harte welkom in buurtcen trum De Boog (C. Huygens- laan). De avond duurt tot half elf. De toegangsprijs be draagt ƒ2,50 per persoon. Er worden geen alcoholhouden de dranken geschonken en er is voldoende toezicht aanwe zig. Er is uit Zambia bericht ont vangen dat alles in goede or de is aangekomen. Ook ont gingen de Waddinxveners een prachtig verslag met fo to’s over het gebruik door hen van het gereedschap. In de winkelstrip zorgde de populaire Zoetermeerse mi mespeler Jeroen Verhey voor veel vermaak voor jong en oud. vruchten afwerpt. Sinds sep tember repeteren dertig tot vijfendertig mannen, vooraf gaand aan de reguliere repe tities, in de aula van school De Groene Zijde in Boskoop. Onder hen bevinden zich acht mogelijke nieuwe le den. Het concert op vrijdagavond 11 oktober is ook een mooie gelegenheid voor kennisma king voor mannen die zelf graag zingen maar nog steeds aarzelen om zich bij een koor aan te sluiten. Het mannenkoor heeft een breed repertoire en een pret tige verenigingssfeer. Aspi- rant-leden kunnen alsnog aansluiten bij de koorklas. Na het concert kan alle ge wenste informatie worden gegeven. WADDINXVEEN - Maandagavond opende de culturele commissie van de Stichting Waddinxveens Welzijns werk (SWW) in het Anne Frank-centrum (Jan van Bij- nenpad) met de theaterhroep ’Pommodoro’ haar deu ren voor het nieuwe winterseizoen. daarvan hopen de Waddinx veners dat het centrale maga zijn in Amsterdam daarin kan voorzien. Als er nog Waddinxveners zijn die autoreparatiegereed- schap hebben liggen en dat kan missen dan houdt Gered Gereedschap zich aanbevo len. Overigens ook voor ander gereedschap. SPREEKUREN In de overvolle toneelzaal bracht de theatergroep Pom modoro uit Amersfoort het programma Dat is de kleine man', een muziek- en caba retavond over het leven van de bekende liedjeszanger Louis Davids. In de voorstel ling lieten de spelers duide lijk naar voren komen op wat voor een moeilijke wijze Louis Davids de top in het ca baretleven heeft weten te be reiken, maar ook dat hij zijn gehele leven heeft gestreden voor de kleine man. Tal van liedjes werden meegezongen door de aanwezigen. Voor deze avond waren ook de vrijwilligers uitgenodigd die zich het gehele jaar door bezig houden met bet senio- renwerk. De SWW nam de gelegenheid te baat deze avond ook aan de vrijwilli gers aan te bieden. Iedereen genoot enorm. Na elk liedje was er een davernd applaus. Zonder uitzondering vonden allen het een schitte rende avond. Pommodoro trad al meer op voor de cultu rele commissie en dank zij haar grote klasse trekt zij steeds meer publiek naar de toneelzaal. Voorzitter A. Both liet dat ook duidelijk blijken in zijn waarderende slotwoorden. Dit is op het professionele af, zei hij. ’Uw optreden heeft van het geheel een familie avond gemaakt’. Onder een staand applaus - wat niet zo Amore’ zal het bekende Young Schubert in de bewer- koor zelf wordt ook gezongen king van Tom Parker ten ge- door het christelijk gemengd hore brengen, koor ’Cantate Deo’ uit Kat- wijk aan de Rijn en door het dameskoor ’Con Amore’ uit Pijnacker. In totaal zullen zo’n 175 zangers en zange ressen aan het concert mee werken. Op het programma staan di verse werken van bekende, klassieke componisten, maar ook veel nieuw, vooral populair werk. Ook van Ne derlandse componisten. ’Con langs vaak voorkomt - verlieten de cabaratiers het toneel. Een groot voordeel is dat zij die nog nooit een dergelijke avond hebben bijgewoond nu in staat waren de sfeer te proeven van dit soort avon den. De volgende avond is maandag 4 november. Dan treedt op de professione folk loristische dansgroep ’Paloi- na’ uit Amsterdam. In fraaie costuums zullen dan onder begeleiding van diverse mu ziekinstrumenten dansen worden vertoond uit Bulga rije, Hongarije, Israel, Polen en Turkije. Plaatsbewijzen kosten 10 gulden en zijn voor aanvang in de kerk verkrijgbaar. In de voorverkoop bij sigaren handel A. Verkleij in de Bur gemeester Colijnstraat in Boskoop en bij de leden. Te lefonisch reserveren kan op het telefoonnummer 0182- 612623. Het Boskoopse koor consta teert met plezier dat de on gestarte koorklas Natuurlijk kan de werkgroep ook nog altijd mensen gebrui ken (ook vrouwen) die een ochtend willen helpen het ge reedschap schoon te maken en te herstellen. Wie Gered Gereedschap financieel wil steunen kan dat altijd doen door contact op te nemen met secretaris C. Glasbeek, Irene- straat 46, Waddinxveen. WADDINXVEEN - Het was afgelopen zaterdag weer ge zellig druk in het winkelcen trum Luifelbaan aan de Bre- derolaan in Waddinxveen- Noord. Gered Gereedschap gaat nu de vrouwenorganisatie ‘Las Dignas' in de hoofdstad San Salvador (El Salvador) de helpende hand bieden. Deze organisatie heeft een techni sche school waar vrouwen worden opgeleid in mannen beroepen. Over een periode van drie jaar zullen zes groe pen van twintig vrouwen ge durende een half jaar ge schoold worden in loodgieten en automechanica, houtbe werking en electrötechniek. Daarna worden ze begeleid in het zoeken van werk, dan wel het opzetten van een werk plaats. Hondertwintig vrou wen kunnen deelnemen voor de gehele projectperiode. De kinderen van de vrouwen worden tijdens de scholing opgevangen in een crèche. El ke deelnemende vrouw krijgt een studiebeurs en een maandtoelage. Na afloop van de scholing biedt men een startkrediet aan (1000 als men een klein bedrijfje wil starten. Verwacht wordt dat de helft dat zal doen. In Nederland wordt ‘Las Dig- nas‘ door de vakbond FNV en de ontwikkelingsorganisatie NOVIB gesteund. Een analy se van de arbeidsmarkt bracht aan het licht dat de beste perspectieven op het werk liggen in de loodgieters- sector en autoreparatie. Deze autoreparatie-opleiding wil Gered Gereedschap van uit Waddinxveen ondersteu nen. Toevallig hebben de werkgroepleden de laatste tijd nogal wat gereedschap voor autoreparatie aangebo den gekregen. En dat wat ze niet hebben (vanuit El Salvador worden lijsten gestuurd met de ge wenste gereedschappen), WADDINXVEEN - De afde ling Waddinxveen van de Ne derlandse Bond van Platte landsvrouwen houdt dinsdag avond 15 oktober om acht uur in zorgcentrum Souburgh (Prins Bernhardlaan) een avond over Cleopatra. Cleopatra was verleidelijk, wellustig en hartstochtelijk. Ze wond machtige mannen om haar vinger en ze had een geruchtmakende neus. Wie was deze vorstelijke vrouw, die eeuwenlang kunstenaars inspireerde? Over Cleopatra zal mevrouw drs. A. van Wiechen een boei ende lezing houden, waarbij de schitterende dia’s van haar partner R. Conens niet zullen ontbreken. Voor niet-leden wordt een toeganfsprijs van zes gulden gevraagd. 1 A (0182) 624 624 Gouwebad "De Sniep’ (informatie) Verzoek om vrijstelling Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen AARD VAN HET BOUWPLAN BOUWPERCEEL Zuidkade 229 Noordkade 64 het oprichten van 14 woningen het plaatsen van 3 woonwagens Bezwaren Binnengekomen kapaanvragen Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen BOUWPERCEEL AARD VAN HET BOUWPLAN Verzoek om vrijstelling Wega 1 t/m 12 het oprichten van 12 woningen 2 lijsterbessen het oprichten van 28 woningen Bloemendaalseweg 8 het oprichten van een logiesgebouw. Verleende kapvergunningen Een nieuwe uitgave is: het oprichten van 26 woningen Schaepmanhoeve 40 Kerkweg-West 48 het onderheien van een woning Noordeinde 10 Vondellaan 3 De Chemocar rijdt weer op vrijdag 11 oktober 1996 Dorpstraat 68 i De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een aanvraag om afgifte van een bouwvergunning is ingediend voor: De agendastukken liggen bij het secretariaat van de commissie op werkdagen tijdens kantooruren ter inzage. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de lees kamer van het gemeen tehuis ter inzage. Zonnesingel 4 t/m 32 (even) en Poolster 23 t/m 33 (oneven) Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het plaatsen van een dakkapel op het zijgeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Pater Jornaweg 3 en 9, Meteorenweg 7 Chopinlaan 14 Alpherwetering 42 t/m 70 Op vrijdag 11 OKTOBER a.s. kunt u weer het bewaarde klein chemisch afval (K.C.A.) persoonlijk aan de Chemocar afgeven. het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een bedrijfsruimte 1 ceder in de tuin groenstrook aan achterzijde van de woningen (overzijde van de sloot) i.v.m. te ontwikkelen bouwplan Indien u 11 OKTOBER a.s. niet in de gelegenheid bent om uw K.C.A. in te leveren, kunt u: Door de gemeente wordt op dit moment bekeken of er vanaf december a.s. de Chemocar ook in de Zeeheldenbuurt kan komen. Wijzer naar school Een publicatie van het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap pen. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruikma ken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Op de agenda o.a.: - vervanging tankautospuit brandweer; - amendement van de D66-fractie met betrekking tot artikel 3 van het nieuwe Reglement van Orde voor de vergaderingen van de raad. Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken op dinsdag 15 oktober 1996, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij beho rende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, ter inzage met ingang van 10 oktober 1996 gedurende twee weken, voor eenieder tijdens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Op de agenda o.a.: - bezwaarschrift tegen een besluit tot afwijzing van een verzoek om een vergunning, ingevolge de Algemene Plaatselijke Verordening, voor het houden van een dance-party resp. tot afwijzing van een verzoek om een tijdelijke ontheffing voor het schenken van zwak-alcoholische dranken; - bezwaarschrift tegen een besluit tot verlening van een bouwvergunning ten behoeve van het oprichten van een woning op het perceel tussen Zuidkade nrs. 197 en 200; - bezwaarschrift tegen een besluit tot afwijzing van een verzoek om toe kenning van een vervoersvoorziening ingevolge de Wet voorzieningen gehandicapten. Commissie voor de bezwaar- en beroepschriften op donderdag 10 oktober 1996, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Raadhuisplein 1 Postbus 400, 2740 AK 624 680 624 500 610 401 624 524 624 760 612 570 Prins Bernhardlaan ter plaatse van de huidige huisnrs 6 t/m 16: het oprich ten van een complex met 26 woningen. Tevens is voorzien in de bouw van een loopcircuit (overdekte verbinding) aan de zuidzijde op de begane grond van Huize Souburgh. Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, aangezien het bouwplan in strijd is met het ter plaatse geldende bestemmingsplan: "Oranjewijk 75", en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en in artikel 50, lid 5, van de Woningwet. Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen de gevraagde vrij stelling te verlenen, met het oog hierop bij Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland de vooraf benodigde verklaringen van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst van die verklaringen de gevraagde bouwvergunning te ver lenen. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij beho rende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, ter inzage met ingang van donderdag 10 oktober 1996 gedurende twee weken, voor eenieder tijdens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur bij de afdeling Volks huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, Raadhuisplein 1 te Waddinx veen. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een aanvraag om afgifte van een bouwvergunning is ingediend voor: het gedeeltelijk veranderen van een woon- annex bedrijfsruimte in een winkel- annex bedrijfsruimte WijkZuidplas 1990 (plandeel G) Eenieder die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn getroffen door verlening van een bouwvergunning danwel instemming met een melding, kan gedurende een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitrei- king van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het col lege van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Informatie omtrent beschikkingen is verkrijgbaar bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (telefoonn- nummer 0182-624764). openbaar groen nabij Peuleyen 77 openbaar groen nabij Peuleyen 206 boom in de verharding nabij Sweelinckhof 17 en 30 openbaar groen nabij Zuidkade 30 openbaar groen (pleintje) aan de Anna van Hannoverstraat het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een bedrijfsruimte 1 es 1 es 1 els 1 esdoorn Regels van de Chemocar: - bedrijven kunnen niet bij de Chemocar en het afvalstation terecht; - u mag het K.C.A. absoluut niet vooraf bij de halteplaats zetten, omdat dan eventueel kinderen ermee kunnen gaan spelen; - injectienaalden moet u in een gesloten verpakking aanbieden; - lege plastic flessen van chloor, ammonia, spiritus e.d. kunnen nadat ze met water zijn omgespoeld, worden weggegooid in de grijze container of de vuilniszak; - goed geleegde verfblikken, kunnen in de blikbak worden gegooid. De Chemocar stopt op de volgende tijden en plaatsen: 08.30-09.15 uur wijk Zuidplas, Zuidplashof, kringloophalte; 09.20-09.50 uur wijk Zuidplas, cirkelflat; 09.55-10.40 uur Bomenwijk, winkelcentrum leplaan; 10.45-11.15 uur St. Victorwijk, wijkgebouw Zonnig Zuid; 11.20-12.05 uur Oostpolderwijk, Overtoom; 12.50-13.30 uur Centrum, Passage ingang stationszijde; 13.35-14.20 uur Vondelwijk, winkelcentrum Luifelbaan; 14.25-15.10 uur Groenswaard, winkelcentrum Groensvoorde; 15.15-16.00 uur Willem de Zwijgerlaan bij de markt. In de hal van het gemeentehuis staat een brochuremolen met een assorti ment gemeentelijke en algemene folders en brochures over uiteenlopende onderwerpen. Loket voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten maandag tot en met donderdag08.30 14.00 uur vrijdag 08.30 -12.30 uur dinsdag- en donderdagavond 19.00 20.30 uur Het loket voor de Algemene Publieksinformatie is dagelijks geopend van 08.30 - 14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Tijdens de beide avondopenstellin gen is de receptie (of het loket voor de Algemene Publieksinformatie) geopend. Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, aangezien het bouwplan in strijd is met het ter plaatse geldende bestemmingsplan ’’Landelijk gebied Oost”, en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en in artikel 50, lid 5, van de Woningwet. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben inmiddels voor het desbe treffende plangebied een zogeheten specifieke verklaring van geen bezwaar verleend. Dit houdt in: toestemming vóóraf om de benodigde vrijstelling te verlenen op voorwaarde dat tijdens het ter inzage liggen van het bouwplan geen bedenkingen worden ingediend. Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen om met gebruikma king van deze specifieke verklaring van geen bezwaar de gevraagde vrij stelling alsmede de bouwvergunning te verlenen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstelling te ver lenen door eenieder schriftelijk bedenkingen worden ingediend bij Burge meester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400. 2740 AK WAD DINXVEEN. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstelling te ver lenen door eenieder schriftelijk bedenkingen worden ingediend bij Burge meester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK WAD DINXVEEN. Prins Bernhardlaan (ter hoogte van nrs. 6 t/m 16) Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Ingevolge het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaatselijke Ver ordening maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: uw buren of kennissen vragen om uw K.C.A. te brengen en af te geven; het K.C.A. op werkdagen brengen naar het afvalstation aan de Zuidelijke Rondweg 250, tussen 10.00 en 15.00 uur; zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burgemees ter en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieu. Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevol gen voor aantasting van natuur- landschap-, of dorpschoon. als bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening. Eenieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen kan ingevolge de Algemene Wet Bestuursrecht binnen 6 weken na publicatie van dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Ver- keer. het chemisch afval bewaren tot één van de volgende inzamelingen; te weten: 13 december 07 februari 11 april 30 mei 15 augustus 10 oktober 19 december OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Openingstijden afdeling Publiekszaken zie elders in deze rubriek. Afvalstation voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. Elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via <je secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis postadres telefax Afvalstation (ophalen grofvuil) Zuidelijke Rondweg 250, Centraal Meldpunt Zorg Pr. Bernhardlaan’9, Meldpunt discriminatie Instituut Sociaal Raadslieden Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids De Zoetermeerse mimespeler Jeroen Verhey zorgde voor veel vermaak in het winkelcentrum Luifelbaan. (Foto: Win kelcentrum Luifelbaan).

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 3