Heksenketel op school ƒ3,95 w W'veense dieren op bezoek in ziekenhuis TORNADO It* F o Boskoopse kunstenaars stellen hun ateliers open Politiechef Boskoop kiest voor andere baan Nieuwe 'Wegwijzer natuurlijke genees wijzen en therapieën I Rabobank Waddinxveen komt met meest meegaande hypotheek BUSINESS KOSTUUMS MODA Dl DOMANI ^WILDE DAGEN Brand in woning Bingo-avond Fietstocht 55-plussers - Rechtstreeks uit Italië - i Ruime keuze in wilde bollen iGrOEbP-IK zdto bd (0182) 6164 74 r ft Zelfverdediging voor vrouwen Zendamateurs bij Mr. van Daalgroep Spelcomputerdag en disco voor tieners PAGINA 13 WOENSDAG 16 OKTOBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN 27 oktober Foto's van het bezoek van de dieren van de kinderboerderij in het Warnaarplantsoen aan jeugdige patiënten in het Goud- Schone kunsten n Gezondheid - Enkele kinderen van groep 2 van de Prins Willem-Alexander$<hool verkleed op het school plein aan de Wingerd. (Foto: Prins Willem-Alexanderschool). voor men alle heksen, tovenaars en kabouters elkaar tegen om elkaar te bewonderen en naar eikaars optreden te kijken en te luisteren. Steeds meer mensen (bijna 20 procent van de Nederland se bevolking) blijken als aan vulling op de traditionele ge ren beleefden met elkaar een prachtige middag te midden van de zieke kinderen in het ziekenhuis in ons buurge meente. Het initiatief voor het bezoek aan het ziekenhuis was geno men door het Groene Hartzie kenhuis. Op deze manier kunnen de kinderen die op Dierendag in het ziekenhuis moeten verblijven toch genie ten van een huisdier. nieuwe taak is een leidingge vende, toch wil hij zich via studie verder gaan verdiepen in het recherchewerk. Zekerheid over zijn opvolging in Boskoop is er nog niet, er komt een open sollicitatiepro cedure. Konings weet dat het afscheid hem niet makkelijk zal vallen maar voor de groep hoeft het zeker niet slecht te zijn. Af en toe eens wat nieuw bloed kan geen kwaad, vindt hij. A se Groene Hart Ziekenhuis. (Foto's: Gemeente Waddinxveen). Kleiweg 6 Gouda (0182) 51 92 50 S Z 6 s o S 5 o Er werd door de patiëntjes dan ook volop geknuffeld met de konijnen en de cavia’s. De kinderen vonden het machtig en lekenm er geen genoeg van te krijgen. De beheerders van de Wad- ledere groep had iets anders bedacht zoals een kabouter- lied, een lied over roerende heksen met houten pollepels in de heksenketel om een drankje te maken, griezelver halen, een sprookje vertellen natuurlijk ook een heksenlied met enge heksengeluiden. Het was erg leuk om zo met elkaar de Kinderboekenweek af te sluiten. WADDINXVEEN - Het be gint in Waddinxveen een tra ditie te worden. Op vrijdag 4 oktober (Dierendag) heeft een aantal dieren van de kinder boerderij in het Warnaar plantsoen een bezoek ge bracht aan de kinderen in de kinderafdeling van het Goud se Groene Hartziekenhuis. Zowel de kinderen als de die- Beeldend kunstenaar Dijks tra kreeg zelf haar opleiding in Groningen op de Academie Minerva. Zij maakt verschil lend werk, dat loopt van klei ne sieraden tot grote metalen constructies. Ook vervaardigt ENJOY YÖUR MEM 25 stuks van 6,50 BOSKOOP - Maandagmid dag 14 oktober is kort voor het middaguur brand uitge broken in de etagewoning Wilhelminalaan 34 te Bo skoop. Bij de brand hebben zich geen persoonlijke onge lukken voorgedaan. Wel zijn er twee katten het slachtoffer geworden van de vuurzee. Doordat de vrijwillige brand weer snel ter plaatse was, bleef de brand beperkt tot de woonkamer. Het gehele huis heeft echter rook- en roet- schade. De bewoonster van het pand is opgevangen in het politie bureau. De oorzaak van de brand is nog onbekend. De technische recherche heeft een onderzoek ingesteld. WADDINXVEEN - De Stich ting Waddinxvens Welzijns werk (SWW, tel. 0182- 631932) gaat een cursus ’zelf verdediging1 geven voor vrouwen van 20-50 jaar. Veel vrouwen blijken zich on veilig te voelen, zowel op straat als alleen in huis. In de nieuwe cursus worden de deelnemers dan ook zichzelf te verweren door het gebruik van verschillende zelfverde- digingstechnieken. Bovendien wordt er aandacht besteed aan mentale weer baarheid omdat blijkt dat dit preventief werkt. Er wordt ook besproken hoe men het beste kan handelen in be paalde situaties. De cursusavonden zijn op de dinsdagen van 6, 13, 20, 27 november, 4, 11, 18 decem ber, 8, 15, 22 januari 1997 in het centrum voor kunstzinni ge vorming Kreater (Kerk straat). Docente is mevrouw E. Terhüme-Bouwman. De kosten van de cursus bedra gen 85,- (inclusief één kopje koffie of thee per avond). De cursus wordt gegeven tussen 20.00-22.00 uur. Er is nog een aantal plaatsen beschikbaar. GroenRijk De Bosrand js r. WADDINXVEEN - Maan dagavond 21 oktober om acht uur is er weer bingo-avond met mooie prijzen voor 55-ja- rigen en ouder in het Anne Frank-centrum (Jan van Bij- nenpad). De prijs bedraagt f 3.75 voor één plankje of 4.75 voor twee plankjes, in clusief één kopje koffie. BOSKOOP - Vrijdagnacht 18 oktober om 24.00 uur begint het wereldwijde zendama- teurgebeuren van de scou ting. Aan de JOTA (Jamboree On The Air) doet ook de Mr. van Daalgroep uit Boskoop mee. Bij het clubhuis aan het Zwartepad is een enorme, ho rizontale V-vormige antenne geconstrueerd om via de zen der contact te zoeken met scoutinggroepen in de hele wereld. Tijdens vorige edities van de JOTA (dit wordt de 39e) is er contact gelegd met groepen uit onder andere Spanje, Italië, Denemarken, Koeweit, Afrikaanse landen en natuurlijk ook Nederland. Door dit jaar ook een tweede antenne in de vlaggemast te maken, zal geprobeerd wor den verbinding te krijgen met Aziatische en Amerikaanse scoutinggroepen Het pleit voor de initiatiefne mers dat zij gezocht hebben naar professionele kunste naars. Linda Dijkstra: ’We zijn anders bezig dan Bo skoop Creatief. Niet dat wij ons daartegen willen afzet ten, integendeel. Maar er is verschil tussen professionele kunsten creatief bezig zijn. Een echte scheiding is moei lijk te maken, maar toch heb ben we een poging gedaan. Een kunstenaar is voor ons iemand die of een opleiding aan een kunstacademie heeft gevolgd of iemand die kan bo gen op jarenlange ervaring. Misschien discutabel, maar wel een duidelijke keus.’ vatbaar. De OpMaat Hypo theek is een hypotheekvorm die met de consument mee groeit en sluit perfect aan bij die veranderende omstandig heden in een mensenleven. Omdat ieders wensen anders zijn is een gedegen advies over een dergelijk uitgebreid product onontbeerlijk. De heer A. Tak, hypotheekadvi seur van de Rabobank Wad dinxveen, rekent de mogelijk heden graag voor. De diverse speltakken van de Mr. van Daalgroep zullen zich bezighouden met allerlei communicatiespelen en hoog tepunt is natuurlijk een kijk je in de zendkamer, waarbij de scouts zelf ook het een en ander gaan proberen. Omdat de Mr. van Daalgroep niet zelf een zendmachtiging heeft, zijn twee regionaal ac tieve zendamateurs, Han Jongeburger en Fred Jacobs, met hun apparatuur aanwe zig en geven de Boskoopse scouts aanwijzingen. Zondag middag om drie uur gaan de knoppen van de zenders weer op nul. De kunstenaars kozen als motto: ’De schone kunsten van Boskoop’. Dit is een ver wijzing naar de historie. De ’Schone van Boskoop’ is een van oudsher beroemde appel, die sterk heeft bijgedragen aan de bekendheid van het kwekersdorp. Veel buitenlan ders kennen deze appel nu nog steeds. WADDINXVEEN - Het seni- orenwerk van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW) sluit het fietsseizoen dinsdag 22 oktober af met een fietstocht van zo’n 42 km naar Gelderswoude. Vertrokken wordt om 10.00 uur vanaf het Anne Frank- centrum (Jan van Bijnen- pad). Ongeveer halverwege de route wordt een rustpauze ingelast bij restaurant ’Aa- Zicht’. Zowel voor het vertrek als na afloop van de tocht is er gele genheid een kopje koffie of thee te drinken in het Anne Frank-centrum. De kosten voor deelname be dragen 2,50 per persoon (in clusief drie consumpties). Al le enthousiaste fietsers vanaf 55 jaar en ouder zijn van har te welkom. Het is niet nodig van te voren in te schrijven. dinxveense kinderboerderij verlenen elk jaar graag hun medewerking aan het dieren- bezoek. Het is weer een heel andere manier om kinderen in con tact te brengen met dieren en juist tijdens een verblijf in het ziekenhuis worden huis dieren enorm gemist door veel kinderen. Een afspraak voor een ad viesgesprek, ook iedere zater dag tussen 10.00 en 13.00 uur, is zo gemaakt. Deze nieuwe hypotheek is tevens af te sluiten via de makelaars Van ’t Hof en De Pater. naars, op een enkele uitzon dering na, woonden of werk ten in de omgeving van de Gouwe.’ neeskunde een beroep te doen op andere geneesmetho den. In de hedendaagse tijd is de mens kennelijk niet meer bereid te berusten in het- moeten-leren-leven met een bepaalde kwaal of ongemak op fysiek, emotioneel dan wel op psychisch gebied. Natuur lijke Geneeswijzen en aan verwante therapieën bieden met hun specifieke methoden heel vaak uitstekende oploss ingen voor gezondheid en welzijn, waar andere metho den geen soelaas (kunnen) bieden. Daardoor beschou wen veel mensen de natuur lijke geneesmethoden als een welkome aanvulling op de traditionele geneeskunst. Door de toenemende belang stelling voor Natuurlijke Ge neeswijzen brengt ook met zich mee dat er ongewenste randverschijnselen optreden, waarvan hulpzoekenden slachtoffer kunnen worden. De ’Wegwijzer voor Natuur lijke Geneeswijzen en aan verwante therapieën’ kan daarom ook gezien worden als een belangrijke leidraad voor mensen die overwegen de oplossing voor hun kwaal of probleem in deze richting te zoeken. De Wegwijzer is voor het symbolische bedrag van 2,50 gulden op vele plaatsen ver krijgbaar. Het boekje wordt, onder auspiciën van Integra tie, gezamenlijk uitgebracht door erin vermelde deelne mers. Voor aanvullende in formatie kan men altijd con tact opnemen met de desbe treffende specialist(e). Daarnaast is gebleken dat een centraal informatienum mer aanvullende diensten be wijst. Sinds het verschijnen van de Wegwijzer is al vele malen en beroep gedaan op dit centrale telefoonnummer 0172-422236 voor informatie van algemene of specifieke aard. BOSKOOP - Jan Konings (42) chef van het politiebu reau in Boskoop dat deel uit maakt van district IJssel en Gouwe, stapt op. Met ingang van 1 november 1996 wordt hij chef van de recherche in het district Duin- en Bollens treek, gevestigd in Katwijk. Voor Konings betekent deze stap de vervulling van een wens, maar in Boskoop werd met gemengde gevoelens ge reageerd. Zijn vertrek bete kent een gevoelig verlies voor Boskoop, Konings heeft een prettige manier van leiding geven. Hij zorgde voor een goede sfeer en is uitstekend bekend in Boskoop waar hij al sinds 1981 woont en werkt. Na de politieschool kwam hij in 1972 vanzelfsprekend in de uniformdienst. Na verloop van tijd lonkte hij wel eens naar de recherche maar viel er steeds net naast. In 1981 kwam hij in Boskoop, op nieuw in uniformdienst, de jaren gingen voorbij, de reor ganisatie kwam en Konings werd in 1994 chef in Boskoop. ’Maar ik wilde toch wel eens wat anders, je doet natuurlijk wel eens wat recherchewerk maar ik wilde meer dan al leen groepschef in Boskoop’, aldus Konings. Echter een baan bij de re cherche leek niet voor hem weggelegd. In vacatures werd steevast ervaring als voor waarde gesteld en dat had hij niet. Tot het district Duin- en Bollenstreek lange tijd met een onvervulde vacature bleef zitten doordat men de juiste persoon niet kon vin den. Onlangs kreeg Konings een telefoontje: of het niets voor hem was. ’Ik wilde dolgraag maar het was een moeilijke afweging’, geeft Konings toe. Op zich heb ik het hier prima naar m’n zin en het gevoel dat we na de reorganisatie uit het dal omhoog waren gekrab beld. Het heeft nu beslist per spectief. Bovendien wilde ik ook niet verhuizen.’ Dus oriënteerde hij zich eerst eens goed op de nieuwe be trekking en besloot toen de kans te grijpen. Een nieuwe kans komt misschien pas over een paar jaar weer. Zijn WADDINXVEEN - In ’The Teenage Place’, het ontmoe tingscentrum voor tieners van 12-16 jaar in buurtcen trum De Boog (C. Huijgens- laan), valt ook in de herfstva kantie voldoende te beleven. The Teenage Place is altijd open op woensdag van 19.00 tot 21.00 uur en op donder dag van 15.00 tot 18.00 uur. Na de herfstvakantie komt daar de dinsdag bij van 15.00 tot 18.00 uur. Daarnaast is er in de herfst vakantie ook op dinsdag van 16.00 tot 22.00 uur en op woensdag van 14.00 tot 18.00 uur een extra mogelijkheid om naar The Teenage Place te komen. Bovendien is er op woensdag 23 oktober van 19.30 tot 22.30 uur de spetterende ‘The Teenage First Love Disco1. De toegang voor deze discoavond bedraagt 2,50 per persoon. Donderdag 24 oktober is het weer raak, dan is er in The Teenage Place de ’Computer Game Place’. Er staan dan van 14.00 tot 18.00 uur zes spelcomputers (waaronder een playstation) en één cd-i- speler klaar. De toegang voor deze dag is gratis, evenals het spelen op de spelcomputers. WADDINXVEEN - De ’Weg wijzer voor Natuurlijke Ge neeswijzen en aanverwante therapieën’ voor Alphen aan den Rijn en omliggende plaatsen, kortweg De Weg wijzer genoemd, blijkt in een grote behoefte te voorzien. In een periode van nog geen jaar werden bijna 1300 exempla ren aangeschaft door belang stellenden. In deze leidraad geeft elk vermelde deelnemer informatie aan belangstellen den over zijn of haar specifie ke behandelingsmethode(n), wijze van werken en vers trekt andere achtergrondge gevens. De Wegwijzer is on der andere verkrijgbaar bij drogisterij De Gapende Gijs, Winkelcentrum Snijdelhof aan de Puttelaan te Boskoop. In de eerste editie, die vorig jaar werd uitgebracht als op volger van het boekje ’Alphen Natuurlijk’, stonden 18 deel nemers vermeld uit Alphen a.d. Rijn en uit enkele omlig gende plaatsen. De nieuwe uitgave is uitgebreid tot 24 deelnemers uit de gehele re gio en telt inmiddels 36 pagi na’s. Daarmee geeft de nieu we editie een behoorlijk com pleet overzicht van diverse mogelijkheden in de regio. Voor mensen die om welke re den dan ook belangstelling hebben voor Natuurlijke Ge neeswijzen of voor een be paalde vorm van therapie is deze leidraad een onmisbaar naslagwerkje geworden. Behalve diverse geneeswij zen staan er tevens mogelijk heden in vermeld om per soonlijke groei te ondersteu nen door middel van kursussen, (werk)groepen en zovoort. ren, beleggen, extra aflossen of juist een spaarpotje ma ken, zelfs een aantal maan den geen premie betalen is mogelijk. Alle Rabobank hy potheekadviseurs hebben een uitgebreide cursus gevolgd, om klanten optimaal te advi seren over dit geheel ver nieuwde hypotheekproduct. Mensen staan steeds vaker bloot aan veranderingen. Si tuaties waarbij iemand zijn hele leven in hetzelfde huis woont, of veertig jaar lang bij een zelfde baas werkt, komen nog maar sporadisch voor. In een mensenleven komen veel veranderingen voor: burgelij ke staat, woon- en werksitu atie, kinderen, inkomen, hob by’s, alles is voor verandering X a Mini-narcissen 25 cm hoog) 's Goed voor verwildering 2 (dus kunnen in de ïgrond blijven staan) Het was die middag één grote gezellige verkleedpartij op school. Iedereen was in rep en roer om er iets leuks van te maken. De kinderen wer den omgetoverd in heksen, trollen, kabouters, elfjes, spo ken en griezels. De schmink zorgde voor een ware In de eemeenschansruimte kwa- Linda: ’Ik ben na mijn oplei ding min of meer toevallig in Boskoop terecht gekomen. Als kunstenaar was ik ook vanwege de regionale Kunst stichting, erg op Gouda geo riënteerd. Tijdens een ate- lierroute in Alphen aan den Rijn raakte ik in gesprek met 1 Hellenden ontdekten we dat we beiden in Boskoop woon- dén. Via de kunstmarkt bij het Praathuis leerde ik Ma- I rian van Essen kennen. Met z’n drieën hebben we toen het I plan bedacht om een atelier- route in Boskoop te organise ren.’ Het idee werd uitgewerkt. Er werden mensen benaderd om mee te doen en men klopte I aan bij Boskoopse kunstlief hebbers om advies. Ook het WV en de gemeente Boskoop werden bij de plannen be- trpkken. Hellen: ’Wat ons op viel was dat iedereen enthou siast reageerde, maar ook dat niemand elkaar eigenlijk kende. We wonden of werk tal, i6$Wemaal in Boskoop, miaar niemand kende eikaars wterk. -De eerste bijeenkomst mét alle kunstenaars was echt wat je je ervan voorstelt. De ideeën vlogen over tafel. De een nog schitterender dan de ander. Lang niet alles was BOSKOOP - ’De schone kunsten van Boskoop’. Onder dat motto wordt voor de eerste maal in de geschiedenis van Boskoop een atelierroute gehouden. Tien Boskoop se kunstenaars stellen namelijk op 25, 26 en 27 oktober hun atelier open voor het publiek. bruikbaar. Tenslotte kozen we voor een tentoonstelling en een atelierroute rond de Gouwe. Bijna ale kunste naars, op een enkele uitzon- WADDINXVEEN - Het the ma van de Kinderboeken week was vorige week ’Hek senketel’. De leerlingen van de protestants-christelijke Prins Willem-Alexander school (locatie Wingerd) haakten dankbaar op dit on derwerp in. Bij een heksenketel dachten de scholieren aan sprookjes, ^sagen, legenden, fabels en •volksverhalen. De kinderen Jmochten tijdens de Kinder boekenweek boeken meene- !men die bij dit thema pasten »om alvast in de sfeer te ra- 5 8 z Het initiatief gaat uit van de Boskoopse kunstenaars. Voorafgaand aan de atelier- route kunnen Boskopers ken nis maken met het werk van |eze Boskoopse artiesten. Beeldend kunstenaar Linda Dijkstra nam samen met Hel len Snoek en Marian van Es- feen het initiatief om in Bo skoop ’iets te doen’. WADDINXVEEN - Vanaf 14 oktober introduceert de Rabobank Waddinxveen een nieuwe, zeer flexibele hypo theek: de OpMaat Hypo theek. Deze hypotheek is niet zomaar een hypothecaire le ning, maar een financieel to taalplan dat de klant in staat stelt wensen nu en in de toe komst te vervullen. De klant bepaalt zelf namelijk groten deels zijn voorwaarden. Zo wel mensen die zekerheid wi- len inbouwen als mensen die meer risico accepteren, kun nen profiteren van de Op Maat Hypotheek. In elke si tuatie is wel een gunstige op- losÈing te vinden bij de OpMaat Hypotheek: looptijd ve/lgfigen of verkorten, spa- zij reliëfs, die een beetje icoon-achtig aandoen. De kunstenaars hebben geen idee hoe het Boskoopse pu bliek zal reageren. Linda Dijkstra: ’Het is best een beetje spannend. Ik heb geen idee hoeveel mensen erin geïnteresseerd zijn om een kijkje in de keuken van een kunstenaar te nemen. Er is misschien een drempel, let terlijk en figuurlijk, om bin nen te komen, maar wij wil len graag dat men die stap zet. Iedereen mag, of men nu wel of geen verstand heeft van kunst, bij ons binnenko men en naar ons werk kijken. Ook zullen we vaak bezig zijn met ons werk. Een enkeling geeft een speciale demonstra tie.’ Het wordt heel divers. Om de mensen zoveel mogelijk kans te geven alles te bekijken, is gekozen voor drie dagen. Op vrijdag 25 oktober (van 18.00 tot 21.30 uur) en op zaterdag 26 en zondag 27 oktober (van 10.30 tot 17.00 uur) zijn de ateliers open. Ze zijn te her kennen aan een jute vlag met daarop een grote rode appel. Natuurlijk kan er ook werk gekocht worden, maar daar is de atelierroute niet voor op gezet. Linda: ’We willen wat meer bekendheid en we wil len de mensen in Boskoop kennis laten maken met ons werk.’ Dat kan ook in een overzicht stentoonstelling die vanaf 14 oktober te zien is in het ge meentehuis. Deze tentoon stelling wordt geopend door P.L. Trimp, de Boskoopse wethouder van kunstzaken. De tentoonstelling, waar werk van iedere deelnemende kunstenaar te bewonderen valt, is gratis toegankelijk tij dens de openingstijden van het gemeentehuis. Sjaak Blaazer Vrijdagmiddag 11 oktober mochten ze allemaal ver- kleedkleren mee naar school nemen. Van lakens, doeken, sjaaltjes en hoeden werd er met veel eigen fantasie iets moois van gemaakt. zuiver wol alle maten marineblauw, antracietgrijs s js f I i Ij i I Uwl 5 s 5 DIRETTO Dl ITALIA LANA CENTO PERCENTI DIRETTO Dl ITALIA LANA CENTO PERCENTI 399 Dealer van: DIRETTO DE ITALIA LANA CENTO PERCENTI DIRETTO DE TALIA LANA CENTO PERCENTI g s h o LIJ O s o Q O w Q LXJ O Q O 5 a S 4 Prinsen Schouw 1Afphen aan den Rijn (u vindt ons achter het BP station, Kerk en Zanen) tel.(0172) 47 52 99 HET RIJKE TUINLEVEN ■o irAn O Bogie, Venturo, Carlo Collucci. Gentiluomo, Panmo, 5 Valentino, Trenco, Cinque, Doris Hartwich g z r JB JJ m H g 5 O g i s g

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 13