Excelsior Consument wintervakantie Aquariumshow in bibliotheek Legpenning Waddinxveen voor dammer Piet Swart loopt niet hard met Kantoorexpositie van Nee! van Oosten Kan ik met de nieuwe OpMaat Hypotheek ook...? blij met Piet Swart Nieuwsblad belangrijke nieuwsbron Vrouwen Advies Commissie zoekt nieuw bestuurslid Bingo van De Zonnebloem Geslaagden zwemdiploma A 'Cormula's' zoekt nieuwe meisjes-leden Avond over bijen houden Rommelmarkt De Gouwebloem Immanuëlkerk op RTW-radio Disco-avond De Paddestoel Evangelisatie cursus Reeuwijk I 4 PAGINA 19 WOENSDAG 16 OKTOBER1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Nederlandse Het bestuur van de 90-jarige damclub Excelsior. (Foto: Sjaak Noteboom). Zijn inspanningen als trainer en begeleider van met name jeugdige dammers hebben ge leid tot een grote aanwas van jonge leden, die later veel successen behaalde voor de club. Ook zijn inzet voor de Wad dinxveense Schooldamdagen Piet Swart, die tevens door Theo Dijkstra van de Konink lijke nederlandse Dambond werd benoemd tot lid van ver dienste, is reeds een kwart eeuw voorzitter van de dam club Excelsior. De Waddinxvener kreeg de gemeentelijke legpenning tij dens de jubileumreceptie in buurtcentrum de Boog (C. Huijgenslaan). Een werkstuk van de Waddinxveense kunstenares Neel van Oosten. Sinds 1985 is de in het zon netje gezette Waddinxvener landelijk coördinator van de jeugdclubcompetitie van de Koninklijke Dambond. tra, Dijkgraafslag 71, Gouda, tel. 0182-581037. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense drumband 'Cor- mula’s’ is op zoek naar nieu we meisjes-leden. Zij die inte resse in de muziek hebben en dat in de drumband willen le ren beoefenen kunnen wor- Voor lessen zijn bij ’Comula’s’ beschikbaar instructeur B.F. Langendam, Acaciastraat 77, tel. 0182-615874, marjorette- en tamboerinstructeur W.B. Langendam, tel. 0182-616959 en trompet- en jeugdinstruc- teur B.P. Langendam, tel. 0182-616573. WADDINXVEEN - Zondag morgen 20 oktober van negen tot twaalf uur wordt de weke lijkse kerkuitzending van de lokale RTW-radio verzorgd door de hervormde Imma- nuëlkerkgemeente (Prinses Beatrixlaan). ebt kaï. WADDINXVEEN - De Vrouwen Advies Commissie voor de woningbouw (VAC) in Waddinxveen - welke com missie niet alleen door de bril van de vrouw, maar ook door die van de gebruikers kijkt naar woningbouw en woonomgeving - is weer op zoek naar een nieuw be stuurslid. van de dambond Midden-Hol- land wordt beschouwd als een hoogtepunt in het be staan van de club. Excelsior is één van de oudste damverenigingen in ons land. Slechts zeven andere clubs hebben een hogere leeftijd. Het recent behaalde kam pioenschap in de hoofdklasse V>, ,;A hoe een bijenvolk gehuisvest moet worden, het drachtge- bied en de behandeling van de volken. De Vrouwen Advies Commis sie voor de woningbouw is een woonconsumentenorga nisatie op gemeentelijk ni veau. Ze bestaat uit vrouwen met verschillende politieke en maatschappelijke achter gronden. daling met een vijfde tegen over van vliegvakanties naar Portugal. De wintersport en stedenrei- zen doen het voorlopig aan merkelijk slechter. De busrei zen naar de sneeuw blijven nog 27 procent achter. Alleen Tsjechië springt eruit met een plus van 5 procent. Skivakanties waarop de con sument zijn eigen auto mee neemt zijn tot dusver 17 pro cent minder geboekt dan vo rig jaar. Voor Zwitserland is de achterstand zelfs bijna een Vorige derde. De ANVR spreekt over het to taal van een ‘behoorlijke* ach terstand maar zegt dat die nog is in te halen. De reisbu reaus troosten zich met de ge dachte dat ook het zomersei zoen langzaam uit de start blokken kwam en uiteindelijk nog wat beter uitpakte dan vorig jaar. UTRECHT/WADDINXVEEN - Het huis-aan-huisblad is volgens iets meer dan de helft leerling-muzikant toch van de gemeentelijke voor lichters in Nederland de in formatiebron van de burger over gemeentelijke politiek. Die tendens was er vorig jaar ook, maar nu is hij nog ster ker. Het aantal boekingen ligt 11 procent lager dan in 1995 rond dezelfde tijd. Toch heeft de reiswereld alle ver trouwen dat zij die achters tand nog inloopt. Uit cijfers van brancheorga nisatie ANVR blijkt dat het met de vliegreizen naar zon nige bestemmingen wel goed zit. Hier is sprake van 4 pro cent meer boekingen dan vo rig jaar. Vooral de verre bestemmin gen zijn in trek. Zij scoren 28 WADDINXVEEN - Voorzitter Piet Swart van de jubilerende 90-jarige damvereniging procent beter. Daar staat een Excelsior heeft vorige week donderdagavond 10 oktober uit handen van loco-burge- meester J. Neele (PCW) voor zien sportieve verdiensten de legpenning van de ge meente Waddinxveen ontvangen. De voorlichters maken daar om besluiten van het college van Burgemeester en Wet houders vooral bekend via advertenties in huis-aan- huisbladen (70%). Maar het gebruik van eigen media - een stadskrant bij voorbeeld - neemt toe. Vooral de kabelkrant is sterk in opkomst. Heel veel mensen kunnen daarvan kennis ne men via het tv-scherm. Het is betrekkelijk goedkoop en bo vendien gemakkelijk actueel te houden. Zeven op de tien gemeenten verversen de pa gina’s op de kabelkrant weke lijks, de rest doet dat zelfs da gelijks. De volgende activiteit waar De Zonnebloem-Waddinx- veen aan deelneemt is de ont- spanningsmiddag op zater dag 16 november in Reeuw- ijk, waar onder andere Marco Bakker optreedt voor 300 gasten uit de regio Gouda. Voor informatie over De Zon nebloem kan men bellen naar mevrouw Van Wageningen, tel. 0182-618257 of naar me vrouw Heemskerk, tel. 0182- 614147. Onderzoek toont aan dat de consument rustig afwacht en steeds later wil boeken. De touroperators kunnen dat ge drag niet beïnvloeden. ‘In de cember en rond de crocusva- kantie zal het moeten gaan gebeuren*, zegt een ANVR- woordvoerder. WADDINXVEEN - Na een lange vakantie en een ver bouwing wordt in het wijkge- bouw De Paddestoel (Lijster besstraat) vrijdag 18 oktober van 19.15-21.30 uur weer een disco-avond voor 9-14-jarigen gehouden. De organisatie hoopt dat deze avonden weer net zo druk be zocht worden als in het vorige seizoen toen op soms wel meer dan honderd bezoekers kwamen. Na de verbouwing van het wijkgebouw kon ook een ver andering van de disco niet uitblijven. De muziek op deze avonden wordt nog wel steeds verzorgd door de Waddinx veense drive-in-discotheek ‘The Flying Dutchman*, maar nieuw is discjockey Willem, geassisteerd door dj Ed. Bij de ingang krijgen de be zoekers van de disco-avonden een toegangsbewijs met daar op een lotnummer. Hiermee kan een cd-single uit de top- 40 worden gewonnen. De en treeprijs is ook dit seizoen maar anderhalve gulden. GOUDA - In de kinderboer derij aan de Bloemendaalse- weg in Gouda houdt de im- kersvereniging afdeling Bo skoop en omstreken vrijdag 18 oktober om acht uur een gratis toegankelijke avond over bijen. Nu de bijen in winterrust zijn is er weer tijd om over deze nijvere diertjes te praten.-Leo van Gelderen zal een dia-le- zing verzorgen over alle as pecten van het houden van L ^n- Hierbij gaat het om welke ge- Om negen uur begint de uit zending met een kinderpro gramma, gevolgd door de kerkdienst uit de Immanuël kerk met als voorganger de gastpredikant ds. A. Ver doom uit Waddinxveen. Het programma, dat wordt afgewisseld met muziek, wordt daarna om kwart over elf voortgezet met een ge sprek met de heren Goïnga en Klik over de gewijzigde zorgsituatie in Huize Sou- burgh na de fusie met ver pleeghuis De Riethoek in Gouda. landschappen en bloemen zijn zeer herkenbaar en mooi van kleur en compositie. Ook de etsen van Neel van Oosten van kleine huisdieren en landschappen zijn fijne stukjes tekenwerk en zeker de moeite waard om te zien. De Waddinxveense heeft in middels al diverse exposities in en buiten de Goudse-regio op haar naam staan. wordt gehouden in samen werking met de Vereniging voor Openbaar Onderwijs. In januari 1997 is de 25e edi tie van dit unieke school- damtournooi. Tot nu toe heb ben ongeveer 11.000 scholie ren hieraan deelgenomen en dus kennis gemaakt met de damsport. Op voordracht van Piet Swart heeft de KNOB in 1985 de pers- en propagan- daprijs toegekend aan de Vereniging voor Openbaar Onderwijs te Waddinxveen. Piet Swart, redactielid van het clubblad van 1980 tot 1985), treedt sinds 1974 op als jeugdleider bij Excelsior. Mede door zijn inspanningen zijn tot nu toe de drie jeugd- bouwen, vrouwen wonen’ maakten de VAC’s duidelijk waar het hen om ging. In de jaren zestig breidde de aandacht van de VAC-vrou- wen zich ook uit naar de woonomgeving, want ook daarin constateerden zij te kortkomingen. Wooncomfort wordt niet alleen bepaald door de woning, maar ook door de woonomgeving. Het vrouwenbelang staat al jaren niet langer voorop in het VAC-werk. De visie heeft zich in de loop der jaren ver breed: de VAC kijkt niet al leen door de bril van de vrouw maar door die van alle gebruikers. De VAC Waddinxveen is weer op zoek naar een nieuw bestuurslid omdat de werk zaamheden in Waddinxveen zich nu al en in de toekomst nog meer zullen uitbreiden. Daarom wordt gezocht naar een vrouw die zich voor de VAC wil gaan inzetten. Gezocht wordt iemand die woonachtig is Waddinxveen, die zich sterk interesseert voor de ontwikkeling in de woningbouw, die bereid is zich ten minste voor enkele jaren in te zetten, die bereid is tot het volgen van cursus sen en die voldoende flexibili teit bezit om haar tijd voor de VAC in te richten. Geïnteresseerden kunnen te lefonisch contact opnemen met voorzitter mevrouw D.A. van Ringelenstein (tel. 0182- 616612) of de secretaris me vrouw W.J.M. van Hoogda- lem (tel. 0182-615793). Vanwege zijn bijzondere ver diensten voor Excelsior heeft de club besloten Piet Swart voor te dragen voor de leg penning van de gemeente Waddinxveen. Het gemeente bestuur was het hiermee eens. WADDINXVEEN - De Waddinxveense aquariumvereni- ging ’De Gouwe Vis’ houdt voor de zesde maal een aquariumshow van twee weken in de Openbare Biblio theek (Van Mecklenburg Schweringlaan). Hiermee wordt ook ingehaakt op de landelijke aquariumdag van de Nederlandse Bond ’Aqua Terra’ (NBAT) op za terdag 26 oktober. Het aantal leden per VAC va rieert van vijf personen in een kleine gemeente tot vijf tien personen in een grote ge meente. Gemiddeld bestaat een VAC uit zeven of acht le den. VAC-vrouwen zijn actief als vrijwilligers vanuit een sterke betrokkenheid bij de kwaliteit van het wonen. De doelstelling van de VAC is tweeledig: het bewaken en bevorderen van de (ge- bruiks (kwaliteit van woning en woonomgeving en het be hartigen van de belangen van de woonconsument vanuit de visie van de gebruiker. Al voor de Tweede Wereldoor log waren er vrouwen, die zich sterk maakten voor een betere kwaliteit van wonin gen. De eerste VAC werd in 1946 opgericht uit onvrede met de vele onpraktische za ken in woningen, ook in nieuwgebouwde woningen. Veel zou kunnen worden ver beterd, als daaraan bij het ontwerpen al aandacht zou worden besteed. Sindsdien heeft het aantal VAC’s zich snel uitgebreid. Vrouwen waren zeker in de jaren veertig en vijftig de meest intensieve gebruikers van de woning en woonomge ving. Met de leuze ’Mannen door hem diverse finales en halve finales om het kam pioenschap van Nederland en de dambond Midden-Hol- land (zowel persoonlijk als voor clubteams voor junio ren, aspiranten en pupillen) naar Waddinxveen gehaald en georganiseerd. In 1981 initieerde hij een matchpartij in de strijd om de wereldtitel tussen Harm Wiersma en de Witrus Anat oli Gantwarg, welke partij werd gespeeld in burgemees- terkamer van het gemeente huis. Van 1977 tot 1984 was Piet Swart bestuurslid en jeugd leider van de toenmalige Goudse Districts Dambond (GDD). Vanaf 1984 maakt de Waddinxvener als jeugdlei der en penningmeester (1985) onafgebroken deel uit van het bestuur van de dam bond Midden-Holland (na re organisatie van dambon- den). Dat blijkt uit een onderzoek door de Vereniging van Ne- WADDINXVEEN - Zaterdag 26 oktober van tien tot vier uur wordt door de Stichting De Gouwebloem weer een rommelmarkt gehouden in het eigen gebouw aan de Tol lenslaan in Waddinxveen- Noord. WADDINXVEEN - De 90-ja- rige Waddinxveense dam club Excelsior mag blij zijn een man als voorzitter Piet Swart - die voor zijn verdien sten uit handen van loco- burgemeester J. Neele (PCW) de gemeentelijke leg penning heeft gekregen en door de Kon inklijke Neder landse Dambond werd be noemd tot lid van verdienste - in de eigen gelederen te hebben. Met gepaste trots hebben de dammers tijdens de jubi leumreceptie van hun club kunnen vernemen dat hij volkomen verdiend werd on derscheiden voor zijn inzet en zijn lange en goede staat van dienst voor het locale damspel in het bijzonder. Piet Swart, sinds 1971 onaf gebroken deeluitmakend van het bestuur van Excelsi or, heeft zich 25 jaar lang bij zonder onderscheiden bij di verse facetten van de dam sport. Sinds 1974 treedt hij op als voorzitter. Twee jaar eerder (1972) was hij mede-initia- tiefnemer van het Waddinx- veens schooldamtournooi dat sinds 1973 jaarlijks leden Herbert van Geer, Fred van Beek en Teun van de Krol geselecteerd geweest voor de landelijke trainin gen. Zijn inspanningen als trai ner en begeleider van met name de jeugdige dammers hebben geleid tot een grote aanwas van jeugdleden. Ve len onder hen hebben indivi dueel en in clubverband di verse kampioenschappen be haald binnen de Koninklijke Nederlandse Dambond en de dambond Midden-Holland. In 1980 was Piet Swart in Waddinxveen organisator en toemooileider van de halve finale kampioenschap van Nederland voor junioren. Naast dit toernooi werden WADDINXVEEN - In het Gouwebad ‘de Sniep* is vorige week dinsdag 8 oktober weer diploma gezwommen. Dit was de eerste keer in het nieuwe seizoen dat er voor het A-diploma is gezwom men. Er waren 37 kandidaatjes die allen zijn geslaagd. Namens de Nationale Raad was H. v.d. Velde als afgevaardigde aanwezig. De beoordelings commissie bestond uit W. van Minnen, R. Hogerbrugge en E. Arnold. De namen van de kinderen die hun diploma gehaald heb ben zijn Marloës van Strien, Britt van Heiningen, Angela Rufi, Carmen Hofman, Marco Minekus, Robbert Dols, Geke Rip, Amber Bijstra, Jac queline de Ruig, Colin-John Geluk, Corine de Wit, Rik Se- meijn, Philip Freeke, Remco Oosterom, Lex de Koning, Stefan Vreeburg, Gerrieke van Dam, Marten de Vries, Tom Monster, Julia de Leeuw, Yvet Boelee, Joyce de Vos, Desiree van Gort, Ro nald Ruit, Felicia Howes, Da vey Maikel, Tessa Vergeer, Josien de Vries, Ingrid Ver- weij, Margreet Bout, Mike Smit, Hinry Rijploeg, Daan Mansveld, Corianne Boek hout, Kimberley Nederhoff, Matthias Freeke en Jeanet Bloemendaal. Tijdens de openingsuren van de Openbare Bibliotheek zijn de aquariums en terraria te zien van vrijdag 18 oktober tot en met zaterdag 2 novem ber. In de bibliotheek is een op stelling gemaakt met daarin een tropisch gezelschap- saquarium, een aquarium met Cichiliden, een aquarium met eierleggende tandkar- pers, een onverwarmd aqua rium en twee terraria. Boven dien is een groot tropisch ge- zelschapsaquarium geplaats. Bij elke opstelling is aangege ven wat er in het betreffende aquarium of terrarium is te oogstten bewondering. Zoda nig zelfs dat het jeugdwerk van Excelsior zich volgens de Koninklijke Nederlandse Dambond op dit moment na tionaal gezien op een een zaam niveau bevindt. Als de voorlichters een rap- portcijfer moeten uitbrengen bije: over kwaliteit en kwantiteit IT van locale en regionale media reedschappen er nodig zijn, staat het regionale dagblad met een 7,3 bovenaan, ge volgd door nieuwsbladen (6,2) en locale kabelkranten (6,1). WADDINXVEEN week donderdag 10 oktober van tien tot twee uur heeft de afdeling Waddinxveen van de nationale vereniging De Zon nebloem in hotel-café-restau- rant De Unie (Kerkweg-Oost) aan 55 gasten een gezellige bingo met mooie prijzen aan geboden, afgesloten met een goed verzorgd lunch-buffet. De reacties van de gasten en de tien vrijwilligsters waren zeer positief. Iedereen vond het initiatief van de bingo met lunch-buffet voor herha ling vatbaar. Rabobank Waddinxveen WADDINXVEEN - In het kantoor van Van 't Hof Ma kelaardij (Zuidplaslaan) zijn op dit moment aquarellen en etsen te zien van de Wad dinxveense kunstenares Neel van Oosten. Neel van Oosten is in 1985 begonnen met etsen. In 1987 is zij zich ook gaan toeleggen op het aquarelleren. Haar aquarellen van Hollandse Ook is er dan een verkoop van handwerken en eigen ge maakte artikelen van onze deelnemers. Voor de rommel- martk kunnen er aan de Tol lenslaan nog spullen worden ingeleverd op dinsdag 22 ok tober en vrijdag 25 oktober van negen tot elf uur. GOUDA/WADDINXVEEN - In samenwerking met de In wendige Zendingsbond in de Nederlands Hervormde Kerk houdt de Classicale Evangeli- satiecommissie van de classis Gouda, die wordt voorgezeten door de Waddinxveense pree- dikant ds. C.D. Zonnenberg (Weidezoom), de cursus ’Per soonlijke evangelisatie’ op de drie achtereenvolgende don derdagavonden van 23 en 30 januari en van 6 februari. De cursus is van belang daar uit onderzoek gebleken is dat buitenkerkelijken meren deels het evangelie ontdekten via hun familie en vrienden. Evangelisatie werkt vooral via relaties. Veel mensen vin den dat echter moeilijk. De plaats waar de cursus wordt gehouden is de Ichtus- kerk in Reeuwijk-Brug). De aanvang van de avonden is steeds 20.00 uur. De kosten bedragen ƒ5,- per persoon per avond inclusief koffie en cur susmap. Aanmelding vooraf wordt op prijs gesteld en kan geschie- den geplaatst als tamboers, den bij de secretaris P. Dijks- trompettisten en majorettes. vanaf 9 jaar voor tamboers en trompettisten en vanaf 6 jaar voor marjorettes. Ook jonge dames kunnen bij ’Cormula’s’ terecht, geeft niet welke leef tijd. De majorettes gebruiken een baton waar veel bewe ging voor nodig is. Het doel de Waddinxveense drumband is muziekleer, dis cipline en marsformatie. Hoe wel aan de meegekregen mu zikaliteit weinig te verande ren valt, kan deze bij de wor den verbeterd. Maar dan is het wel noodzakelijk dat zeer regelmatig met de repetities wordt meegedaan. Het regionaal dagblad staat De ouders kunnen hierbij be- op de tweede plaats. Kabel- 1 krant en plaatselijke omroep organisaties staan bij een kleine 10 procent van de voorlichters op de eerste plaats. hulpzaam zijn door bijvoor beeld interesse te tonen bij de vorderingen van hun kind. Wie nog niet in de gelegen heid is geweest eens een kijk je te komen nemen is welkom op maandag-, dinsdag- en woensdagavond om zeven uur in de wijkschool St. Jozef derlandse Gemeenten (VNG) (Kanaalweg). onder voorlichters van 409 gemeenten. De VNG presen teerde het onderzoek vorige week donderdag op een con gres over locale en regionale pers en democratie in Utrecht. vinden. Ook zullen regelma tig leden van De Gouwe Vis aanwezig zijn om uitleg te ge ven en over hun aquarium hobby te vertellen. De aquariumshow in Wad dinxveen wordt mogelijk ge maakt doordat materialen, dieren en planten ter be schikking gesteld zijn door le den van De Gouwe Vis, die renwinkel Faunaland Hoodie (Brederolaan), Verloop Aqua- riumspeciaalzaak (Boskoop), Verduijn Cichlids (Oud Ver laat), dierenwinkel Het Bees tenspul (Dorpstraat) en de Boskoopse Sierviskwekerij (Boskoop). WADDINXVEEN/HOOFDDORP - Het winterseizoen komt voor de reisbureaus in ons land maar stroef op gang. De consument maakt voorlopig geen haast met het boeken van een vakantie. - Nell en Stutterheim A A. TÈfc tel. (0182) «5319 .AEëaei ree sfrscxted ei dhax een tetvete Mijl wied val nerai eei his tepan. iön <±C m al? ...Vfe zijl qo rear eai h/JOrrïk vaar ve iatrr .es: uit terrm pXtBi. \ötr efe riirfim-r-imrg val crze drrtB' üjvcahtelcL JÉ} cLt kan ...Wé tóten sarei eai prina irto- nrn. tóji vtnwwil stds aai peer year stópen net vetei cm wcr efe kirtteei te zicei. :n. viUen ve inirrte aai cn- s hpctteèc teölei, tenefet? Jb cfet kar. t-feer weten? Ctk dat ten. Bel net één.ian onze n.rr'nrfur.-: saxs: U ziet het. M=t de rrieu-e Qltet Hypothese van de Ralxtank ten eiemlijk alles, ffit is ean rriave die qrjganid is uit een lening ei een neteBnrg. Si aftótelijk ven iw vsnsei tent u ds gpirm cf belegger 'xxr tw eirdqpi- taal. Zxanig efet u altijd naoneal ös- reel wrrtel tóft. thidt is <±t u te Cfcffeat rfycotheek cp ieder ircmait tent aarpassen aan tw verse i en cm- Kerkweg-Oost 161 r^--i-r>... o, pe legtijd van de ieden is F* F» yl keukenarchitectuur Ridderhof 51 Alphen a/d Rijn Telefoon 0172-44.32.69

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 19