in Gouda Profweek WSE naar hoogtepunt Drama centraal op ouderavond SGP-jongeren over Internet Gratis Glazen bi| alle look-overs! Goede prestaties van zwemploeg Gouwestaete Locale groepen Milieudefensie Nieuwbouw Groen College Activiteiten 'Teenage Place' Rockavond Zonnig Zuid Dick Bruna- school naar 'Telekids' WADDINXVEEN - Zaterdag 26 oktober gaan de leerlingen van groep 8 van de openbare Dick Brunaschool naar Hil versum. Zij gaan daar mee doen aan het RTL4-program- ma Telekids. Heksenketel op de Theo Thijssenschool Bridgen voor St. Victorkerk Hobbybeurs op 9 november in Het Trefpunt Poppentheater in Zevenhuizen 3 Metal bands in De Tunnel niik PAGINA 19 WOENSDAG 23 OKTOBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Een voorbeeld van drama in de klas van de protestants- fensiegroep Gouda Agnietenstraat 6 Voor de pauze was er eerst een zakelijk gedeelte. M. Ha- zebroek werd bedankt voor zijn functioneren als pen ningmeester in de ouderraad. Verder werden er in de ou derraad enkele nieuwe leden van harte welkom geheten. Voorts werd verslag gedaan van alle activiteiten die de ouderraad, samen met het team èn andere ouders heb- vestigingen Middelbare Tuin bouw School Boskoop, Mid delbare Agrarische School Wie zich betrokken voelt bij het milieu en wie samen met anderen echt iets wil doen in harte welkom. Op de informatieavond pre senteert Milieudefensie haar verschillende campagnes. NIEUWKOOP/WADDINXVEEN - In het Nieuwkoopse zwembad ‘De Wel' hield de KNZB kring Gouwe-Rijns- treek klassements wedstrijden voor de regionale zwem- top, waaraan ook door het Waddinxveense Gouwestae- te is meegedaan. WADDINXVEEN - Zaterdag avond 26 oktober om acht uur wordt in wijkgebouw Zonnig Zuid (St. Victorstraat) een ouderwetse rock en rollavond gehouden. Discjockey Tori draait echte, originele rock en roll-muziek. Iedereen is van harte welkom. gevolgd. De Goudse schrijfster Ma rianne Noom kwam vertellen over het schrijven van haar boeken. Als aandenken aan deze Kinderboekenweek kre gen alle leerlingen twee ver schillende boekenleggers mee naar huis. uitleg over wat dit vak alle maal inhoudt en hoe de les sen worden gegeven. Drama Vorig schooljaar hebben en kele kinderen van de vesti ging Sperwerhoek een brief geschreven en aan het eind van de herfstvakantie mogen zij aan het bekende kinder programma meewerken. WADDINXVEEN - De jaarlijkse ouderavond van de pro- testants-christelijke Pr. Willem-Alexanderschool (loca tie Oranjelaan) stond ditmaal in het teken van drama. Gouda Agnietenstraat o Winkelcentrum Bloemendaal Winkelcentrum Goverwelle Waddinxveen Passage 220 Er werd hard gewerkt want donderdag 10 oktober waren BOSKOOP - Zaterdagavond alle ouders, broers en zussen 26 oktober om negen uur tre den in de Boskoopse jonge rensociëteit De Tunnel drie locale metal bands op. De toe gangsprijs bedraagt tien gul den. De eerste van de drie is Within Tempatation'. De zes bandleden spelen hun eigen melodieuze metal met zowel doom-metal als klassieke en filmische elementen. ‘Beers Skittles1 is een rock cover band die geen uitge kauwde nummers laat horen maar wat origineler in haar keuze is. Tot slot de band ‘Surface Tension*. Zij bestij gen reeds voor de derde maal het Boskoopse podium om hun interpretatie van rapme- tal te laten horen. van de open dag. Alle jongens en meisjes uit Waddinxveen konden een kijkje komen ne men en de sfeer van de ver eniging proeven. Zij konden ook deelnemen de serie ‘De aan de open-techniek-kam- sprookjeskast* van de NOT pioenschappen. Een fantastisch leuk voetbal- circuit was uitgezet, zodat een ieder op een leuke manier kennis kon maken met het voetbalspel en werd uitge maakt wie de beste techni sche balgoochelaar van Wad dinxveen is. Aan het einde van de avond speelden de WADDINXVEEN - Dinsdagavond 29 oktober om acht uur houdt de SGP-studievereniging ’Jongerenperspec tief’ een informatieavond over Internet in de hervorm de Bethelschool (Heggewinde). voegde een gouden plak aan zijn aanzienlijke verzameling toe. Voor Jan Willem werden tijden van 25.2, 55.2 en 2.01.2 geregistreerd. In het Nieuwerkerkse ‘Pol- derbad* stond de tweede ron de van de Speedowedstrijden op de rol. Bij de meisjes van 1986 was er een keurige tweede plaats voor Nanda Gerling die na 1.25.6 aantik- te op de 100 m rugslag. Saskia Captein werd derde op de 200 wissel bij de meis jes van 1985 (3.09.4). Op de 100 vrij haalde Saskia met een tijd van 1.16.3 zilver. Ook het brons was voor een meisje van Gouwestaete, want Wen dy Bezemer claimde dit ere metaal met een tijd van 1.20.3. Als bijnummers fungeerden deze keer de 400 m wisselslag voor meisjes en jongens onder 15 jaar. Bij de meisjes een dubbelslag voor Gouwestaete want Wilke v.d. Valk werd eerste (5.37.5) en Michelle Nahon tweede (5.43.3). Viktor Terlaky toonde bij de jongens zijn groeiende vorm door met een persoonlijk re cord van 5.25.7 de derde plaats te pakken. Na het verslag van de ouder raad kwam de medezeggen schapsraad aan bod. De voor zitter vertelde over de onder werpen die tijdens de vergaderingen werden be- het grote sproken. Ook in de MR waren enkele vertrekkende en nieu we leden. Na de pauze was traditie waarbij de jeugdspe lers van WSE een week lang als profvoetballer door het le ven gaan. Naast verscheide ne voetbalspellen, zullen ook andere sportieve spellen de WSE-profweek sieren. Wekenlang heeft een enthou siaste profweekcommissie van WSE de profweek voorbe reid en is men druk bezig ge weest een aantrekkelijk pro gramma voor iedereen in el kaar te zetten. Maandag werden er diverse ‘prof-trainingen gegeven en speelden de D- pupillen tegen de jeugdteams van Sparta. Het Cl-team van WSE trad aan tegen Feijenoord. seizoen intensief mee bezig. Amo van Riet, drama-consu- lent van de Stichting Kunst- bouw, voorheen het SSKV (Stichting Steunfunctie Kunstzinnige Vorming) gaf sche bollen te plaatsen. In Waddinxveen is nog geen Milieudefensiegroep actief. Naar aanleiding van een on- is niet alleen maar toneelspe- langs gehouden informatie- len en poppenkast, maar ook stiltespelletjes, luisterspelen en concentratiespelen. De groepen 1 tot en met 8 waren afgelopen jaren ook al wel be zig met drama, maar dit jaar wordt een en ander regelma- voorwerpen van een sprookje. Er moest geraden worden welk sprookje het was en het antwoord kon ingevuld wor den op een speciaal blad. Aan het einde van de week werd de winnaar bekend gemaakt Dinsdag stond in het teken en dat was Anouk Theuvenet uit groep 5-6. Zij kreeg een boekenbon. Er is natuurlijk in de school veel voorgelezen uit de verschillende sprook jesboeken. Ook hebben de leerlingen de serie ‘De onderwijs in Boskoop Gouda en na 60 jaar lager ag rarisch onderwijs aan de Goudse Sportlaan treedt vol gens het Groen College een ren ratten van koek gebak ken en papierhouders in de vorm van een rat geknutseld. Bovendien hadden deze leer lingen allemaal een sprook- jesboekje gemaakt. Groep 7-8 had kijkdozen ge maakt met erin de afbeelding van een sprookje. Ook had den ze allemaal het sprookje van Roodkapje in moderne stijl geschreven. De leerlingen mochten op de tentoonstellingsavond hun eigen, niet meer gelezen, boe ken verkopen. Er waren voor dit doel diverse stands neer gezet. De verkoop verliep vlot en heel wat leerlingen gingen met een ‘nieuw1 boek naar huis toe. Voor de ouders en leerlingen was er een wed strijd in ‘Sprookjes raden'. In ieder lokaal lagen twee De noord- en zuidgevel van de nieuwbouw voor het agrarisch opleidingscentrum Groen College aan de Ronsseweg in Gouda. De nieuwe vestiging is een ontwerp van het Waddinxveense architectenbureau Stuurman Partners BV. (Tekeningen: Stuurman Partners BV). christelijke Prins Willem-Alexanderschool: de poppenkast. (Foto: Prins Willem-Alexanaersthool). WADDINXVEEN - Zoals be richt wordt tijdens deze herfstvakantie door WSE- voetbal de profweek voor de Boskoop-Wad- jeugd gehouden. dinxveen tot de mogelijkhe- De profweek is een jaarlijkse WSE-jeugteams weer tegen bekende profclubs. Vanmorgen - woensdag - heb ben drie bekende profspelers gedurende anderhalf uur training gegeven aan de jeugd waarna het tijd was met deze bekende spelers op de foto te gaan en handteke ningen te bemachtigen. De woensdagmiddag werd ge vuld met vier tegen vier wed strijden van de E-D-en C jeugd tegen diverse clubs uit de Goudse regio. De F-pupil- len speelden een tournooi bij TOGB in Berkel en Roden rijs. Donderdag staat volledig in het teken van het voetbalpas- poort en de shoot-out en pe nal ty-bokaal van WSE. Gedu rende de gehele dag kunnen de jongens en meisjes van WSE hun paspoort ‘volstem pelen1 door deelname aan leu ke spelvormen. Aan het einde van de dag om vijf uur spelen de E-pupillen en de meisjes-pupillen dan weer tegen de jeugteams van Sparta. WSE BI speelt dan om zeven uur tegen Sparta BI weer een spraakmakende wedstrijd. Het hoogtepunt zal voor ve len op de vrijdag plaatsvin den. Er zal deze dag een training van NAC worden bekeken waarna ook het nieuwe sta dion zal worden bezocht. Op zaterdag is er dan weer een echte competitie-ronde. WADDINXVEEN - Zaterdag 9 november kan er weer ge bridged worden op de St. Vic tor bridge-drive. Deze vierde drive voor de restauratie en instandhouding van de rooms-katholieke kerk aan de Zuidkade wordt gehouden in wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan). Van 9.00 tot 9.30 uur worden de deelnemers verwelkomd met een kopje koffie en een stroopwafel. Om half tien be gint de ochtendzitting die duurt tot half een. Er worden dan 6x3 spellen gespeeld. Na de lunch vangt de mid- dagzitting aan, waarin ook weer 6x3 spellen gespeeld worden, de hoogste groepen 6 x 4 spellen. De meesterpun- ten worden volgens de gel dende schaal berekend De prijsuitreiking vindt om vijf uur plaats. De kosten bedragen 30,- per paar, te voldoen bij binnen komst in de zaal. Bij inschrij ving kan men opgeven of men in de zaal ‘niet roken1 of de zaal ‘beperkt roken1 wil spe len. De organisatie van de bridge drive is weer in handen van de Stichting tot behoud van de St. Victorkerk in samen werking met de .bridgeclub Waddinxveen. Opgave bij Freek Hart, Mozartlaan 16, telefoon 0182-615083. goed bleek te werken, sloten meerdere organisaties hun computernetwerken er op aan. Eigenlijk pas de laatste twee jaar is deze communica- tie-mogelijkheid goed doorge drongen bij het grote publiek. Doordat de commercie brood ziet in het gebruik van Inter net lijkt het zich als een olie vlek te verspreiden. Wie nog niet op Internet zit of surft, lijkt er niet echt bij te horen. Het is de bedoeling dinsdag avond 29 oktober niet alleen stil te staan bij de onbegrens de mogelijkheden van dit me dium en de verwachtingen voor de nabije toekomst. Naast een interessante de monstratie van Internet gaat het op deze avond met name om de bezinning op de hou ding ten aanzien van dit me dium. Internet leent zich net zo ge makkelijk voor bijbelstudie als voor kinderporno en de eerste Internet-verslaafden zijn al geregistreerd. Daar om: wordt het Internet of In- terniet? De meisj,es onder 11 jaar zwommen de 50 en 100 meter vlinderslag. Met tijden van 40.5 en 1.31.0 deed Nanda Gerling het boven verwach ting en veroverde zij een bronzen plak. De vlinderslag stond ook op het programma voor de overi ge leeftijdsgroepen bij de da mes en meisjes, met dien ver stande dat zowel de 50 meter, de 100 meter als de 200 meter moesten worden afgelegd. Denise Bouwmeester toonde zich een klasse apart bij de meisjes onder 13 jaar met een serie van 34.5, 1.15.0 en 2.48.4. Voor Ramona Linting, die tijden van 35.8, 1.18.1 en 3.06.7 produceerde, was het brons gereserveerd. Bij de meisjes onder 15 jaar was het goud voor Wilke v.d. Valk met een reeks van 33.9, 1.14.8 en 2.52.1. Michelle Na hon was hier goed voor brons met tijden van 35.9,1.20.5 en 3.04.7. Bij de meisjes onder 17 jaar zegevierde Inge v.d. Schrier die tijden van 31.9, 1.10.4 en 2.36.2 op de klok bracht. Bij de dames hield Catharina v.d. Valk de eer van Gouwe staete hoog door met een se rie van 35.2, 1.18.0 en 2.50.7 het zilver voor zich op te ei sen. De jongens en heren bestre den elkaar op de 50, 100 en 200 meter vrije slag. Patrick van Keulen herstelde zich van een mindere periode en won brons bij de jongens on der 13 jaar met tijden van 30.8, 1.07.0 en 2.26.2. Bij de jongens onder 15 jaar presteerde Viktor Terlaky hetzelfde met een rijtje van 27.5, 1.01.6 en 2.16.4. Jan Willem v.d. Hoek toonde zich de snelste bij de heren en ■H» WADDINXVEEN - Van perg- amano tot glasgraveren en van kralenboompjes tot ra diografisch bestuurde auto’s. Zaterdag 9 november van elf tot vier uur zal op een regio nale hobbybeurs in Het Nieu we Trefpunt (Stationsstraat) een zo compleet mogelijk beeld worden gegeven van ac tuele en bijzondere hooby’s. Er zullen meer dan 25 ver schillende hobbytechnieken te bewonderen zijn op deze creatieve beurs. Ook worden er demonstraties gegeven en >is het mogelijk deel te nemen aan workshops zoals het wer ken met droogbloemen en het maken van stro-beren. Tevens zullen De Bas (speel- goed-hobby-materialen), Iets Totaal (stoffen) en Sonneveld (boekhandel-hobby-materia- len) aanwezig zijn om de be zoekers op de hoogte te bren gen van wat er op gebied van hobbytechnieken te koop is. Ook zullen zij speciale beurs aanbiedingen doen. Op de beurs zal aandacht worden gegeven aan het feit dat Ans van Luenen uit Al- phen aan den Rijn een nieuw boekje heeft uitgebracht (Trollenfantasie van fïmo). Zij zal dit boekje komen sig neren, werk uit dit boekje meebrengen en demonstre ren. Voor de kinderen vanaf vijf jaar bestaat de mogelijk heid om tegen een geringe vergoeding 2,- per kind) naar hartelust te knutselen in de knutselkelder. Onder leiding van twee ervaren hob byisten worden ze begeleid in het werken met verschillende materialen, die worden ge sponsord door Sonneveld en De Bas. De toegangsprijs tot de regionale hobbybeurs be draagt 3,50 per persoon. Kinderen tot 8 jaar hebben gratis entree. WADDINXVEE/BOSKOOP - In Waddinxveen en Bo skoop gaat geprobeerd worden een locale groep van de Vereniging Milieudefensie op te richten. Daarover wordt dinsdagavond 5 november om acht uur in Het Nieuwe Trefpunt een informatieavond gehouden. van de schiolieren uitgeno digd naar de resultaten te ko men kijken. Om half zeven die avond was iedereen aan wezig. Alle leerlingen zongen twee ‘Boekenweekliedjes1. Daarna verspreidde iedereen zich over de school waar al lerlei dingen te zien waren. In iedere klas was een kleine tentoonstelling. Groep 1-2 had Roodkapje getekend en met elkaar de reus en kabou ters geknutseld. Groep 3-4 had heksen gemaakt van closetrolletjes, de voorkant van een lievelingsboek gete kend en met wasco gewerkt. Groep 5-6 had het gehele pro ject rond de Rattenvanger van Hameien gedaan. Er wa- a afpassingen op maat Vereniging Milieudefensie telt op dit moment 120 plaat selijke groepen, die ieder op hun eigen manier de mondia- de eigen omgeving is dan van le milieuproblemen vertalen naar locale activiteiten. Het netwerk van locale groepen is de grote kracht van Milieude fensie. Regelmatig boeken zij Dat zijn acties op het gebied successen. van bossen, Bijvoorbeeld door de inzet van een aantal Milieudefen- siegroepen is bouwmarkt Gamma vorig jaar overge haald om fout hout uit haar winkels te weren. In Utrecht wist de Milieude fensiegroep de gemeente door actief lobbyen over te halen een grote bestelling ecologi- organiseren en de goede be reikbaarheid met het open baar vervoer. Gouda en de Christelijk Ag- Na respectievelijk 100 en 50 rarische School (VBO-Groen) jaar middelbaar agrarisch Gouda. De vestiging voor onderwijs in Boskoop en Christelijk VBO-Groen blijft aan de Zijde in Boskoop ge huisvest. De overwegingen om tot deze concentratie over te gaan zijn nieuw tijdperk aan. de mogelijkheden die daar- Vestigingen met een groot verleden en daardoor een om vangrijke ervaring op het ge bied van onderwijs maken zich op voor de toekomst. Oud in de zin van hun be staan, maar springlevend als het gaat om het bieden van onderwijs ten behoeve van jongeren die opgeleid willen worden voor de ’groene’ sector met toekomstperspectieven voor de arbeidsmarkt van den behoort, wordt er dins dagavond 5 november om acht uur in Het Nieuwe Tref- gezellig punt een informatieavond ge- van bossen, landschap, grondstoffen, mobiliteit en het schrijfproject Earth Alarm. Ook wordt uit de doeken ge daan hoe een locale Milieude fensiegroep hiermee aan de slag kan. WADDINXVEEN - In de herfstvakantie is er voor jon geren tussen de 12 en 16 jaar een aantal extra activiteiten in ’The Teenage Place’ in buurtcentrum De Boog (C. Huijgenslaan) georganiseerd. Vandaagavond - woensdag 23 oktober - wordt de ’First Love Disco’ gehouden. Het wordt een spetterende discoavond die om half acht’begint en om half elf is afgelopen. De toe gang voor deze avond be draagt 2,50. Donderdagmiddag 24 oktober is er van twee tot zes uur de ’Computer Game Place’, waar een zestal spelcomputers (waaronder een playstation) met de beste en leukste spel len op de jongelui staan te wachten. De toegang is gratis, evenals het spelen op de spelcompu ters. Na de herfstvakantie is The Teenage Place zoals gebrui kelijk geopend op dinsdag en donderdag van 15.00 tot 18.00 uur en woensdag van 19.00 tot 21.00 uur. morgen. Dat vraagt een goe de outillage. Vandaar dat binnenkort het gebouw aan de Ronsseweg zal worden gesloopt om plaats te maken voor een nieuw ge bouw van drie verdiepingen hoog. Uiteraard zal het schoolge bouw waarin nu alleen de Middelbare Agrarische School is gevestigd grondig worden verbouwd om tevens te voldoen aan de eisen die het onderwijs nu en in de toe komst stelt. In het voorjaar van 1998 zal de nieuw- en verbouw gere aliseerd zijn en kan Gouda en de Goudse regio zich verheu gen op een uitgebreid en dy namisch opleidings- en ken niscentrum ten behoeve van de ’groen’ sector. Even surfen langs het Witte Huis in Washington of het Kremlin in Moskou of een zonsondergang op Hawaii meemaken. De wereld achter het beeldscherm van de com puter kent via Internet geen grenzen. Op de eerste avond van de SGP-studievereniging ‘Jon gerenperspectief in dit sei zoen komt automatiserings deskundige ir. W.J. Eradus vertellen over Internet. Hij zal ook een demonstratie ver zorgen. Er gaat geen dag voorbij of er staat wel weer een berichtje over Internet in de krant. Het lijkt erop dat bijna iedereen zich op dit computernetwerk stort. Het netwerk groeit onstui mig. En dat terwijl de mees ten er twee jaar geleden nog nauwelijks van hadden ge hoord. De vraag kan worden gesteld of Internet de infor matiebron en het communi catiemiddel voor de mens in de 21e eeuw zal worden. Veel mensen denken dat In ternet een nieuw fenomeen is, maar dat is niet het geval. Het netwerk bestaat al tien tallen jaren. Aan het eind van de jaren zestig werd het ont wikkeld door het Amerikaan se ministerie van Defensie om in geval van een (kern) oorlog minder kwetsbaar te zijn wanneer de Russen een deel van de Verenigde Staten zouden bombarderen. Toen dit defensienetwerk boskoop/ WADDINXVEEN/GOUDA - Het agrarisch opleidingscen trum Groen College heeft de bouwplannen gepresenteerd voor de verbouw en de nieuw bouw van het pand aan de Ronsseweg in Gouda, dat eni ge tijd geleden van de Ge zondheidsdienst voor Dieren werd aangekocht. Het agrarisch opleidingscen trum, met acht vestigingen in Zuid-Holland, gaat over tot een concentratie van haar «■■■■O avond in Boskoop is bekend dat een aantal mensen daar graag een Milieudefensie groep wil starten. Misschien is het mogelijk er een regionoale groep van te maken. tiger en meer gestructureerd Om te kijken of een Milieude- gegeven aan de leerlingen. Tijdens de jaarvergadering mochten de ouders even rui ken aan datgene waar de kin deren dit jaar les in krijgen. Het was erg leuk en g om hier mee bezig te zijn. houden. WADDINXVEEN - Voor de herfstvakantie stonden de activiteiten in de openbare Theo Thijssenschool (Kerkweg-Oost) in het teken van de ditmaal heksenachtige Kin derboekenweek. door worden geboden om het onderwijs op een meer effi ciënte wijze in te richten en te MHMH S HH MWI ZEVENHUIZEN - Woens dagmiddag 30 oktober om twee uur wordt op initiatief van ‘De Zeven Muzen1 in dorpshuis Swanla in Zeven huizen voor kinderen van 5 tot 10 jaar een voorstelling gegeven door het poppen theater Pop-up. De toegangs prijs bedraagt 5,50 per per soon. ‘Maak samen met boe- kenmannetje Ben een reis door Sprookjesland1 is de titel van dit poppenspel waarin Ben Fust het boekenmanne- tje is. Het verhaal speelt zich af in, bij en met zeer grote boeken waarvoor het boeken- mannetje altijd goed heeft ge- ben georganiseerd, zorgd. Eén van die boeken is het grote Pop-up Sprookjes boek. Op de verjaardag van Roodkapje ondekt Ben dat hij na 25 jaar nog steeds verliefd is op haar. Hij besluit om door middel van Pop-up Sprookjesboek Rood kapje te gaan opzoeken in Sprookjesland. Onderweg het onderwerp drama. Beide komt Ben allerlei bekende locaties van de Prins Willem- sprookjesfiguren tegen, zoals Alexanderschool zijn hier dit een heks, een wolf, dwegen en een kasteel. Maar hij be merkt ook, dat ook Sprookjes land de tijd niet heeft stilge staan. i’ MM MM MMMMM L i F r 4-j o 5 •g 2 o c ■O o» fö SSSiSWMliwMMils t - «MM» - - 4 NOORD GEVEL OOST GEVEL

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 19